تحصیل رایگان در آلمان از جمله فرصت های بی نظیری است که می تواند آینده شغلی متقاضیان را متحول کند. کشور آلمان از جمله معدود کشورهایی است که امکان تحصیل رایگان با مدرک دیپلم را فراهم کرده است. از دیگر دلایل تحصیل در این کشور می توان به کیفیت بالای آموزشی، تحصیل رایگان در آلمان و بازار کار مناسب پس از فارغ التحصیلی اشاره کرد. شما متقاضیان عزیز می توانید مقاله ای که توسط موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در این خصوص تهیه شده است را مطالعه نمایید.

تحصیلات رایگان در آلمان

به علت شرایطی که در حال حاضر در کشور آلمان وجود دارد، هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر دنیا مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان را هدف خود قرار می دهند. تقاضا جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور بسیار بالا است و همچنین دانشگاه های کشور آلمان در سطح علمی قابل قبولی می باشند.

چه کسانی امکان تحصیل رایگان در آلمان 2021 را دارند؟

تمام افراد اعم از آلمانی ها، اروپایی ها و همه غیر اروپایی ها می توانند در آلمان به صورت رایگان تحصیل کنند. فرقی نمی کند اهل اتحادیه اروپا باشند یا نه. این مسئله شامل تمامی برنامه های تحصیلی در دانشگاه های دولتی می گردد. تنها یک نکته حائز اهمیت وجود دارد و این موضوع است که چنان چه دانشجویان از کشور های عضو اتحادیه اروپا نباشند، نیازمند اجازه اقامت به آلمان می باشند.

آیا تحصیل در آلمان رایگان است؟

تمامی دانشگاه های دنیا از دانشجویان خارجی شهریه دریافت می نمایند اما آلمان از جمله معدود کشورهایی است که شرایط تحصیلات رایگان در آلمان و دانشگاه های دولتی خود را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است. مردم کشور آلمان باور دارند که نباید به تحصیل به عنوان هدفی تجارتی نگاه کرد. در سال های اخیر، قانونی مبنی بر دریافت تنها 1000 یورو در سال از دانشجویان به عنوان شهریه تصویب شد که در سال 2014 منسوخ اعلام گردید.

آیا رایگان بودن دانشگاه دلیل بر بی کیفیت بودن خدمات تحصیلی آن است؟

خیر به هیچ وجه، دانشگاه های آلمان از بهترین دانشگاه ها در سراسر جهان به شمار می آیند. بسیاری از موسسات تحصیلی این کشور در میان 100 دانشگاه برتر دنیا جای دارند. مسئله رایگان بودن هزینه دانشگاه ها در آلمان قانونی است که توسط دولت این کشور تصویب شده است. مدرک اخذ شده از دانشگاه های آلمان راه فارغ التحصیلان برای ورود به بهترین جایگاه های شغلی در بهترین کشورها و بهترین مراکز را هموار می کند.

شرایط تحصیل رایگان در آلمان

دانشجویان بین المللی برای پذیرش در دانشگاه های آلمان باید نمرات آزمون ACT یا SAT را با حداقل امتیاز 28 و 1300 ارائه دهند. برخی از کالج یا دانشگاه ها بورسیه هایی به دانشجویان برای تأمین هزینه کتاب و هزینه های زندگی اعطا می کنند.

شرایط تحصیل رایگان در آلمان

شرایط تحصیل رایگان در آلمان

کمک مالی جهت تحصیل رایگان در آلمان

باید گفت که طبق قانون Bundesausbildungsförderungsgesetz به دانشجویانی که وضعیت مالی خوبی ندارند، هر ماه 650 یورو به مدت چهار الی پنج سال تا زمان اخذ مدرک کارشناسی اعطا می شود. به طور کلی، زبان آموزش در دانشگاه ها آلمانی است، بنابراین دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند باید دارای دانش کافی از زبان آلمانی باشند.

تحصیل رایگان در مقطع دبیرستان در آلمان

بر اساس قوانین موجود در کشور آلمان، تحصیل رایگان دبیرستان در آلمان برای اتباع این کشور اجباری و رایگان است. دانش آموزان غیر آلمانی که خواستار تحصیل رایگان در مقطع دبیرستان در آلمان هستند، باید بدانند که اخذ ویزای این کشور برای افراد زیر 18 سال کار سختی می باشد. دانش آموزانی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی این کشور شدند، می توانند در مدارس دولتی به رایگان تحصیل کنند. پس از اتمام دوره دبیرستان و در صورت قبولی در آزمون نهایی به دانش آموزان مدرک Abitur داده می شود.

بورسیه دبیرستان آلمان

یکی از موارد مهمی که دانش آموزان در زمان تحصیل در این کشور به آن توجه می کنند، شرایط اخذ بورسیه دبیرستان آلمان است. با توجه به سیستم آموزشی موجود در آلمان، تحصیل در مدارس دولتی این کشور رایگان می باشد. به همین دلیل امکان اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان و مقاطع پایین تر تحصیلی امکان پذیر نیست؛ زیرا دانش آموزانی که به واسطه تحصیل رایگان در دبیرستان وارد این کشور شده اند بابت تحصیل خود هزینه ای پرداخت نمی کنند.

کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی آماده پاسخگویی به سوالات شما در رابطه با تحصیل رایگان در کشور آلمان می باشند.

تحصیل رایگان در آلمان با مدرک دیپلم

تمام دانشجویان از سراسر دنیا می توانند پس از اخذ مدرک دیپلم به کشور آلمان مهاجرت کرده و در این کشور به تحصیل رایگان بپردازند. تحصیل رایگان در آلمان با مدرک دیپلم چهار سال زمان می برد و منجر به اخذ مدرک کارشناسی از دانشگاه های این کشور می شود. این مقطع تحصیلی دارای طیف وسیعی از رشته ها است. دانشجویان می توانند بدون محدودیت در هر کدام از آن ها به ادامه تحصیل مشغول شوند.

زبان تحصیل رایگان در آلمان با مدرک دیپلم

اکثر دوره هایی که در مقطع کارشناسی در کشور آلمان ارائه می شوند به زبان آلمانی می باشند. حداقل زبان آلمانی مورد نیاز جهت تحصیل رایگان در این مقطع بسته به رشته انتخابی دانشجویان سطح B1 یا B2 خواهد بود. البته تعداد کمی از رشته های تحصیلی در این مقطع به زبان انگلیسی آموزش داده خواهند شد. حداقل سطح زبان انگلیسی مورد نیاز برای این رشته ها آیلتس 6 است. دانشجویان باید در نظر داشته باشند که شرط سنی جهت اخذ ویزا برای این مقطع تحصیلی اهمیت زیادی دارد.

تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی در المان

تحصیل در این مقطع دوره ای 4 ساله را شامل می شود. برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های آلمان متقاضی باید دارای مدرک حداقل دیپلم و پیش دانشگاهی باشد. علاوه بر آن فرد باید قبولی آزمون سراسری (روزانه یا شبانه) را در مقطع کارشناسی و در رشته ای مرتبط با رشته مورد نظر خود کسب نماید. چنین فردی باید ابتدا یک دوره یک ساله کالج را در کشور آلمان بگذراند تا بدین ترتیب اجازه ورود به دانشگاه های آلمان را کسب نماید.

دوره کالج برای آن است که شما دیپلمی معادل یک شخص آلمانی دریافت نمایید. تقریبا می توان گفت هیچ دانشگاهی در آلمان وجود ندارد که این دوره را به زبان انگلیسی ارائه نماید. پس فرد برای آنکه واجد شرایط ادامه تحصیل در کالج شود باید مدرکی ارائه دهد که توانایی او را در زبان آلمانی به اثبات برساند.

در حال حاضر کالج ها از افراد متقاضی تحصیل مدرک B1 آلمانی را تقاضا می کنند. پس اگر قصد دارید در مقطع کارشناسی در کشور آلمان ادامه تحصیل دهید باید ابتدا برای بدست آوردن مدرک B1 در زبان آلمانی برنامه ریزی های لازم را انجام دهید. بعد از گذراندن کالج فرد باید در آزمون Feststellungsprüfung شرکت نماید و بر اساس نمرات دیپلم , پیش دانشگاهی, دوره کالج و انتخاب رشته خود فرد, میتواند وارد دانشگاه شود. امکان کار در دوره کالج فقط در تعطیلات میان ترم برای افراد وجود دارد. پس فرد باید توانایی تامین خود بدون نیاز به کار دانشجویی را داشته باشد تا در کشور آلمان دچار مشکل نگردد. ولی اجازه کار در مقطع کارشناسی برای دانشجویان وجود دارد که در ادامه مقاله به این مبحث خواهیم پرداخت.

تحصیل رایگان در آلمان در مقطع فوق لیسانس (کارشناسی ارشد)

تحصیل رایگان در آلمان در مقطع فوق لیسانس معمولاً دو سال زمان می برد. در این مقطع تحصیلی دانشجویان اجازه کار کردن در حین تحصیل را خواهند داشت. رزومه تحصیلی، سطح زبان و ریز نمرات تحصیلی مقطع کارشناسی دانشجویان برای پذیرش آن ها در این مقطع تحصیلی نقش مهمی دارد. اگر چه تحصیل در این مقطع رایگان است اما دانشجویان موظف هستند تا 1000 یورو در سال را جهت ثبت نام و پذیرش به دانشگاه پرداخت کنند.

زبان تحصیل رایگان در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

در مقطع کارشناسی ارشد اکثر رشته ها هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی ارائه می شوند. مدرک زبان قابل قبول در این مقطع به منظور تحصیل رایگان در آلمان، آیلتس 6.5، تافل 90 در زبان انگلیسی و سطح B1 در زبان آلمانی خواهد بود.

بهترین شهرها جهت تحصیل رایگان در آلمان

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد که می خواهند به تحصیل رایگان در آلمان مشغول شوند، می توانند در شهرهایی مانند برلین، مونیخ، هامبورگ، فرانکفورت، کلن، هایدلبرگ و فرایبورگ به ادامه تحصیل بپردازند.

تحصیل رایگان در مقطع دکترا در آلمان

مدت زمان تحصیل رایگان در مقطع دکترا در آلمان بین سه تا چهار سال است. اخذ پذیرش در این مقطع تحصیلی چندان ساده نیست. علاوه بر رزومه تحصیلی و توانایی های فردی دانشجو، یافتن استاد راهنما نیز نقش مهمی در اخذ پذیرش در مقطع دکترا در کشور آلمان دارد. دانشجویان مقطع دکترا می توانند در زمان تحصیل خود بدون محدودیت در این کشور کار کنند. تحصیلات رایگان در آلمان در مقطع دکترا مطابق با استانداردهای فرآیند بولونیا می باشد.

هزینه تحصیل دکترا در آلمان

تحصیل مقطع دکترا در تمام دانشگاه های دولتی کشور آلمان رایگان است. اگر چه دانشجویان در هنگام تحصیل مقطع دکترا در دانشگاه های دولتی هزینه ای پرداخت نخواهند کرد. اما آن ها باید به طور متوسط ​​250 یورو را بابت هزینه های مدیریت و خدمات دانشجویی پرداخت کنند.

تحصیل رایگان پزشکی در آلمان

تحصیل رایگان پزشکی در آلمان بسیار سخت و رقابتی است. اصلی ترین شرایط پذیرش در این رشته تحصیلی دیپلم دبیرستان و مهارت در زبان آلمانی می باشد. آزمون DaF یک آزمون استاندارد برای سنجش مهارت متقاضیان در زبان آلمانی است. دانشجویان می توانند در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی به ادامه تحصیل مشغول شوند.

تحصیل رایگان در آلمان به زبان انگلیسی

یکی از دلایلی که آلمان برای بیش از 370،000 دانشجوی بین المللی بهترین گزینه است، فرصت تحصیل رایگان در آلمان به زبان انگلیسی می باشد. فرصتی مهیا شده است تا دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد فرصت تحصیل رایگان به زبان انگلیسی در کشور آلمان را داشته باشند. رشته هایی مانند علوم ریاضی و طبیعی، اقتصاد، مهندسی، علوم اجتماعی و حقوق از جمله رشته های هستند که امکان تحصیل رایگان در آلمان به زبان انگلیسی را دارند.

دانشگاه های انگلیسی زبان در آلمان

از جمله دانشگاه های کشور آلمان که امکان تحصیل رایگان به زبان انگلیسی در این کشور را برای دانشجویان بین المللی خود فراهم کرده اند، می توان به دانشگاه فنی مونیخ، دانشگاه بن، دانشگاه هامبورگ، دانشگاه مونستر، دانشگاه ارلانگن-بورنبرگ، دانشگاه فنی دارمشتات، دانشگاه صنعتی هامبورگ و غیره اشاره کرد.

دانشگاه های انگلیسی زبان در آلمان

دانشگاه های انگلیسی زبان در آلمان

هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان

همان طور که گفته شد، تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان رایگان می باشد. باید توجه داشت که برای تحصیل در این دانشگاه ها هنوز برخی هزینه های اداری یا کمک هزینه ترم وجود دارد. معمولاً کمک هزینه ترم شامل هزینه انجمن های دانشجویی، بلیط حمل و نقل عمومی و هزینه ثبت نام می شود. هزینه تحصیل بسته به دانشگاه مورد نظر دانشجویان تغییر می کند و بین 150 تا 300 یورو است.

هر گونه سوال در رابطه با تحصیل رایگان در آلمان را با کارشناسان موسسه حقوقی اصطهباناتی در میان بگذارید.

هزینه زندگی دانشجویی در زمان تحصیل رایگان در آلمان

دانشجویان برای پوشش هزینه های زندگی خود ماهانه به حدود 850 یور نیاز خواهند داشت. بیشترین هزینه ها مربوط به اجاره می باشد. اجاره مسکن بزرگ ترین بخش از مخارج ماهانه دانشجویان در کشور آلمان را در بر می گیرد. هزینه اجاره مسکن در بعضی از شهرهای بزرگ همچون کلن، مونیخ، هامبورگ، دوسلدورف و فرانکفورت در مقایسه با سایر شهرهای کشور آلمان بسیار زیاد می باشد.

هزینه ماهانه دانشجویی

هزینه ماهانه زندگی دانشجویی در کشور آلمان به شرح زیر می باشد:

 1. اجاره و امکانات رفاهی: 323 یورو
 2. خوراک و نوشیدنی: 168 یورو
 3. پوشاک: 42 یورو
 4. وسایل آموزشی: 20 یورو
 5. خودرو و وسایل نقلیه عمومی: 94 یورو
 6. تلفن، اینترنت، تلویزیون: 31 یورو
 7. تفریح، فرهنگ و ورزش: 61 یورو

نتیجه گیری

موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی با سال ها تجربه در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی، ویزا و اقامت آماده ارائه مشاوره تخصصی در رابطه با شرایط تحصیل رایگان در آلمان و تحصیل رایگان آلمان 2020 می باشد. هم وطنان عزیز می توانند جهت راهنمایی و مشاوره حضوری به شعب این موسسه در شهرهای شیراز، تهران، مشهد، اصفهان، تبریز و رشت مراجعه کنند و از خدمات حرفه ای ارائه شده توسط کارشناسان این موسسه برخوردار شوند.

سوالات متداول در رابطه با تحصیل رایگان در آلمان

 1.  آیا امکان تحصیل رایگان در آلمان وجود دارد؟

  بله، آلمان از معدود کشورهایی است که امکان تحصیل رایگان را فراهم کرده است.

 2. آیا جهت تحصیل رایگان در آلمان به مدرک زبان نیاز است؟

  بله، مدرک زبان مورد نیاز در صورت تحصیلی به زبان انگلیسی آیلتس و در صورت تحصیل به زبان آلمانی سطح B2 می باشد.

 3. هزینه زندگی دانشجویی در زمان تحصیل رایگان در آلمان چقدر است؟

  دانشجویان در زمان تحصیل رایگان در آلمان برای پوشش هزینه های زندگی خود ماهانه به حدوداً 850 یور نیاز خواهند داشت.

 4. آیا مدرک اخذ شده پس از تحصیل رایگان در آلمان معتبر است؟

  بله، مدرک اخذ شده پس از تحصیل رایگان در آلمان معتبر است. در تمام دنیا به رسمیت شناخته می شود.

 5. آیا امکان تحصیل رایگان در آلمان برای ایرانیان وجود دارد؟

  بله، تمام افراد اعم از آلمانی ها، اروپایی ها و همه غیر اروپایی ها می توانند در آلمان به صورت رایگان تحصیل کنند.

 6. شرایط تحصیل رایگان در آلمان چیست؟

  دانشجویان بین المللی برای پذیرش در دانشگاه های آلمان باید نمرات آزمون ACT یا SAT را با حداقل امتیاز 28 و 1300 ارائه دهند.

 7. آیا امکان تحصیل رایگان در مقطع دبیرستان در آلمان وجود دارد؟

  بله، دانش آموزانی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی این کشور شدند، می توانند در مدارس دولتی به رایگان تحصیل کنند.

 8. آیا امکان دریافت بورسیه در زمان تحصیل رایگان در دبیرستان در آلمان وجود دارد؟

  خیر، با توجه به سیستم آموزشی موجود در آلمان، تحصیل در مدارس دولتی این کشور رایگان می باشد. به همین دلیل امکان اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان امکان پذیر نیست.

 9. تحصیل رایگان در آلمان در مقطع کارشناسی چگونه است؟

  تمام دانشجویان از سراسر دنیا می توانند پس از اخذ مدرک دیپلم به کشور آلمان مهاجرت کنند. در این کشور به تحصیل رایگان بپردازند.

 10. بهترین شهرها جهت تحصیل رایگان در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد کدامند؟

  دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد که می خواهند به تحصیل رایگان در آلمان مشغول شوند، می توانند در شهرهایی مانند برلین، مونیخ، هامبورگ، فرانکفورت، کلن، هایدلبرگ و فرایبورگ به ادامه تحصیل بپردازند.

 11. آیا امکان تحصیل رایگان در آلمان به زبان انگلیسی وجود دارد؟

  بله، فرصتی مهیا شده است تا دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد فرصت تحصیل رایگان به زبان انگلیسی در کشور آلمان را داشته باشند.

 12. تحصیل رایگان در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد چگونه است؟

  در مقطع کارشناسی ارشد اکثر رشته ها هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی ارائه می شوند. مدرک زبان قابل قبول در این مقطع آیلتس و تافل در زبان انگلیسی و سطح B1 در زبان آلمانی خواهد بود.

 13. رشته هایی که امکان تحصیل رایگان به زبان انگلیسی در آلمان را فراهم می کنند، کدامند؟

  رشته هایی مانند علوم ریاضی و طبیعی، اقتصاد، مهندسی، علوم اجتماعی و حقوق از جمله رشته های هستند که امکان تحصیل به زبان انگلیسی را دارند.

715 دیدگاه برای “شرایط تحصیل رایگان در آلمان 2021 | به زبان آلمانی و انگلیسی

 1. Aylin گفت:

  سلام من 18سالمه. امسال كنكور ميدم و مدرك B2 زبان آلماني دارم. ميخوام رشته پرستاري يكي از دانشگاه هاي آلمان رو بخونم. آيا در چه شرايطي نياز به دوره كالج نيست؟ چون من خانوادم نمي تونن اون يك سال تأمينم كنن و من روي كار كردن توي اونجا حساب كردم و معدلم 18 به بالاست

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   با شرکت در دوره های کالج پزشکی نیز اجازه کار به شما داده می شود و می توانید با کارکردن هزینه های خود را پوشش دهید.

 2. Fateme ghasabani گفت:

  با سلام
  ببخشید من‌۲۰ سالمه و دانشجوی رشته حقوق هستم ترم۲
  میخواستم ببینم امکان ادامه تحصیل برای رشته حقوق در المان برای ما ایرانیا وجود داره؟یا کلا حقوق مبنی بر اسلام‌مارو قبول ندارن؟؟
  من دوست دارم مهاجرت کنم اما میخوام بدونم اگه رشتم مناسب نیست برای مهاجرت از دانشگاه دولتی انصراف بدم برم ازاد یه رشته ای که ایندش برای مهاجرت بهتره.ممنون میشم راهنمایی کنید
  و اینکه تازه میخوام اقدام کنم برای کلاس زبان المانی

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای انتخاب رشته کارشناسی خود از طریق رشته حقوق برای کشور های دیگر بهتر است برای گرایش های دیگر اقدام نمایید.

 3. شیوا گفت:

  سلام.من دانشجوی خاکشناسی در مقطع کارشناسی هستم و میخوام برای مهاجرت تحصیلی در مقطع فوق لیسانثس اقدام کنم من مدارک فنی هم دارم و معدلم تقریباد16 هست ایا امکان تحصیل رایگان در مقطع فوق لیسانس رو دارم ؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل رایگان در آلمان مدرک زبان، شرایط سنی و دانشگاه تحصیلی شما حائز اهمیت است.

 4. شیوا گفت:

  سلام من 21 سالمه و دانشجوی رشته مهندسی خاک دانشگاه روزانه هستم و معدلم حدودی 15 هست و در حال حاضر اقدام ب یاد گیری زبان المانی کرده ام ایا امکان تحصیل رایگان در کشور المان رو دارم ؟ و اینکه شماره تماسی برای گرفتن اطلاعات بیشتر وجود داره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، تحصیل در آلمان برای افراد واجد شرایط رایگان است. شماره های ذکر شده در سایت برای ارتباط مستقیم با کارشناسان ما می باشد.

 5. بنیاد گفت:

  سلام وقت بخیر
  بنده مدرک کارشناسی مهندسی صنایع شیمیایی از دانشگاه علمی کاربردی دارم ولی معدلم پایین ۱۴هستش میتونم برای تحصیل در رشته دیگه در آلمان اقدام کنم مثلا دکوراسیون داخلی

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل در کشور آلمان بهتر است رشته مرتبط باکارشناسی خود را انتخاب نمایید.

 6. محمد جواد معلومات گفت:

  سلام
  ببخشید امکانش هست با ارائه مدرک شرکت در کلاس زبان آلمانی بتونم ۲ سال پشت کنکور بودنم رو از نظر گپ تحصیلی برای کشور المان توجیح بکنم ؟ ممنونم🌹

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   گپ تحصیلی با توجه به شرایط شما قابل توجیه است.

 7. محمد جواد معلومات گفت:

  سلام
  ببخشید امکانش هست در طول ۲ سال خدمت سربازی بتونم زبان آلمانی تا سطح B2 رو یاد بگیرم ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام رزوتون بخیر
   بله، به صورت فشرده در 2 سال می توانید به سطح تسلط زبانی آلمانی خوبی برسید.

 8. فرشيد گفت:

  سلام
  من 34 سالمه و ليسانس علوم كامپيوتر دارم.
  10 سال از گرفتن مدركم مي‌گذره
  براي مهاجرت به آلمان مي‌تونم روي تحصيل رايگان حساب كنم يا گزينه job seeker برام بهتره؟
  ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   با توجه به گپ تحصیلی شما بهتر است در صورت داشتن سابقه کار با بیمه برای ویزای جست و جوی کار آلمان اقدام نمایید.

 9. پریسا گفت:

  سلام من32 ساله ام ولیسانس علوم تربیتی دانشگاه آزاد تهران مرکز فارغ التحصیل شدم ، فوق لیسانس دانشگاه آزاد کرج فارغ التحصیل شدم دانشجوی دکتری دانشگاه اردبیل دانشجو هستم ولی رزومه ندارم یکسری مقالات در مجلات چاپ کردم مقاله آی اس آی روش نوشتنش بگویید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   شما می توانید در سایت های مربوطه چهارچوب نوشتن مقاله های آی اس آی رو مشاهده نمایید.

 10. مصطفی گفت:

  سلام من 19 سالمه و دانشجوی ترم 2 کارشناسی در رشته ی مهندسی هوافضا در دانشگاه شریف هستم
  معدلم 16.6 هست
  مدرک زبان آلمانی هم دارم
  میخواستم بدونم میتونم برای ادامه ی کارشناسی به آلمان مهاجرت کنم و به تحصیل رایگان بپردازم ؟
  چه اقداماتی برای مهاجرت باید انجام بدم ؟ و چه هزینه هایی باید متقبل بشم؟
  خواهشا کامل پاسخ بدید
  با تشکر از سایت خوبتون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، می توانید برای تحصیل مستقیم کورس اصلی اقدام نمایید؛ اما در نظر داشته باشید امکان تطبیق واحد بسیار کم است.

 11. reza گفت:

  درود و خسته نباشید در بعضی سایت ها گفته شده که اگر مدرک لیسانس را از کشوری غیر از آلمان اخذ کرده باشی برای تحصیل در آلمان در مقطع فوق لیسانس باید بین 20000تا 30000 یورو شهریه در سال بدهیم. این درست است؟ لطفا توضیح دهید در این مورد

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   هر دانشگاه تحصیلی در آلمان شرایط متفاوتی را دارد. بعضی از دانشگاه های آلمان هزینه تحصیلی پایینی را دریافت میکند.

 12. مهسا گفت:

  سلام وقت بخیر. من 19 سالمه دیپلم ترببیت بدنی با معدل 18 به بالا دارم و دو سال گپ تحصیلی. میخواستم راهنماییم کنین که میتونم رشته روانشناسی رو به زبان انگلیسی در المان بخونم و اینکه میتونم بدون گذروندن کالج وارد دانشگاه بشم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   به شما توصیه میکنیم جهت افزایش شانس ویزا و پذیرش خود رشته های مرتبط با رشته های تحصیلی خود را انتخاب نمایید.

 13. مهرداد گفت:

  سلام من مدرکه کارشناسی عمران از دانشگا آزاد با معدل پایین دارم میتونم برای کارشناسی ارشد بصورت رایگان در آلمان تحصیل کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان ملزم به تایید مدرک تحصیلی کارشناسی شما است. در صورتیکه تایید باشد امکان تحصیل برای شما وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *