تحصیل در آلمان از جمله فرصت‌های بی‌نظیری است که می‌تواند آینده شغلی و تحصیلی متقاضیان را متحول کند. کشور آلمان از جمله معدود کشورهایی است که امکان تحصیل رایگان و تحصیل به زبان انگلیسی را با مدرک دیپلم فراهم کرده است. از دیگر دلایل تحصیل در این کشور می‌توان به کیفیت بالای آموزشی، بازار کار مناسب پس از فارغ‌التحصیلی و اعتبار بالای دانشگاه‌های آلمان اشاره کرد. دانشجویان کشور آلمان می‌توانند برای اعضای خانواده خود، ویزای همراه دریافت کنند. همچنین شما می‌توانید پس از اتمام تحصیل، با دریافت جاب آفر آلمان، به کار در این کشور بپردازید. متقاضیان عزیز جهت کسب اطلاعات کامل درباره تحصیل در آلمان، مقاله‌ای که توسط نویسندگان ما در این خصوص تهیه شده است را، مطالعه نمایید. در این مقاله قصد داریم تا مهاجرت تحصیلی آلمان و همچنین تحصیل رایگان در آلمان را به همراه شما بررسی کنیم.

  فرم مشاوره فوری

  در این مطلب میخوانید

  تحصیل در آلمان

  تحصیل در این کشور، در سال‌های اخیر از پرتقاضاترین گزینه‌های مهاجرت تحصیلی در بین متقاضیان ایرانی محسوب می‌شود. آلمان به دلیل صنعت پیشرفته و همچنین دانشگاه‌های بزرگ و سطح بالایی که دارد، کشوری مناسب برای افرادی است که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند. بسیاری از متقاضیان آلمان را برای تحصیل انتخاب می‌کنند، چرا که این کشور علاوه بر دانشگاه‌های معتبر و سطح بالا، دامنه کاری و شغلی گسترده‌ای را پوشش می‌دهد و همچنین شرایط مناسبی برای زندگی مهاجرین دارد. در صورتی که به دنبال کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در این کشور هستید، پیشنهاد می کنیم این پادکست را بشنوید.

  شرایط تحصیل در آلمان

  تحصیل در آلمان و آخرین قوانین

  دانشجویان بین‌المللی و به خصوص افرادی که خارج از اتحادیه اروپا هستند، باید برای تحصیل در آلمان، ویزای تحصیلی دریافت کنند. شما برای اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان، باید مدارک خود را برای سفارت این کشور ارسال نمائید و سپس برای مصاحبه حضوری از پیش وقت تعیین کنید. وقت سفارت آلمان برای متقاضیان ایرانی یکی از مشکلات تحصیل در آلمان محسوب می‌شود. گاهی این وقت سفارت برای 18 ماه تا 2 سال بعد تنظیم می‌شود. بر اساس قوانین جدید، متقاضیان با شرایط ویژه می‌توانند در مدت زمان بسیار کوتاه‌تری برای وقت سفارت اقدام کنند. متقاضیانی که دارای شرایط زیر هستند، می‌توانند در حدود 3 تا 4 هفته برای مصاحبه اخذ ویزای تحصیلی آلمان اقدام کنند:

  • افراد دارای بورسیه‌های تحصیلی آلمان
  • افراد پذیرفته شده برای فرصت مطالعاتی آلمان
  • متقاضیان پذیرفته شده برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، دارای مدرک زبان مورد تأیید دانشگاه

  تحصیل در مدارس آلمان

  به طور کلی ایالت‌های آلمان، سیستم آموزش و پرورش و مدرسه‌ای مجزا و مستقلی دارند. زبان تدریس در مدارس دولتی آلمان، زبان آلمانی می‌باشد. دانش‌آموزان بین‌المللی که قصد تحصیل در مدارس انگلیسی زبان آلمان را دارند، می‌توانند در مدارس خصوصی و با پرداخت شهریه تحصیل کنند. تحصیل در مدارس دولتی آلمان، رایگان خواهد بود. مدارس آلمان دروس ریاضیات، تاریخ، جغرافیا، زبان و دروس فنی و عملی را به دانش‌آموزان ارائه می‌دهند.

  تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی

  تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی

  متقاضیان برای تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی، باید دارای مدرک دیپلم دبیرستان و مدرک مهارت زبان آلمانی باشند. مدرک دیپلم مورد تایید دانشگاه‌های آلمان، دیپلم 13 ساله است. بنابراین متقاضیان ایرانی باید در دوره یک ساله فاندیشن و آمادگی قبل از دانشگاه شرکت کنند. در واقع شرکت در این دوره به منزله اخذ مدرک دیپلم 13 ساله مورد پذیرش آلمان می‌باشد.

  متقاضیان ایرانی، پس از شرکت در دوره فاندیشن و کسب نمره لازم، می‌توانند تحصیل در مقطع کارشناسی را شروع کنند. مدرک مهارت زبان آلمانی مورد نیاز برای اخذ پذیرش کارشناسی آلمان، مدرک زبان سطح B1 و B2 می‌باشد. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی آلمان، 6 ترم تا 8 ترم می‌باشد. متقاضیان می‌توانند در مقطع کارشناسی آلمان در رشته‌های مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، اقتصاد و زیست‌شناسی به تحصیل بپردازند. البته طیف تنوع رشته دانشگاه‌های این کشور بسیار است و شما به هر رشته‌ای که علاقمند باشید، می‌توانید در آن پذیرش دریافت کنید.

  تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

  متقاضیانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد آلمان را دارند، باید دارای مدرک کارشناسی معتبر از دانشگاه‌های آلمان و یا خارج از آلمان باشند. متقاضیان ایرانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دولتی آلمان را دارند، باید مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه‌های دولتی ایران اخذ کرده باشند. در غیر این صورت نیز، می‌توانند در دوره فاندیشن یا آمادگی پیش از ورود به دانشگاه شرکت کنند. در نهایت، متقاضیان با اخذ نمره لازم در آزمون پایانی، می‌توانند به تحصیل در دانشگاه‌های دولتی این کشور بپردازند.

  مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد آلمان در حدود 2 سال، یعنی 3 الی 4 ترم می‌باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های دولتی آلمان عمدتا به صورت رایگان است و فقط با پرداخت هزینه اندک 200 یورو در ابتدای هر ترم همراه می‌باشد که این مقدار نیز بسیار ناچیز است. مدارک لازم برای اخذ پذیرش مقطع کارشناسی ارشد آلمان، بر اساس دانشگاه‌های این کشور متفاوت است. مدرک کارشناسی و مدرک مهارت زبان آلمانی و در برخی شرایط، زبان انگلیسی از مهم‌ترین این مدارک می‌باشند.

  دانشگاه‌های برتر آلمان

  دانشگاه های برتر آلمان

  بسیاری از دانشگاه‌های آلمان، همواره دارای بالاترین رتبه‌ها در بین دانشگاه‌های جهان هستند. سیستم آموزشی دانشگاه‌های آلمان بر پایه تحقیق و پژوهش می‌باشد. از جمله برترین دانشگاه‌های آلمان با رنکینگ‌های جهانی از نظر سایت QS، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  مونیخ Munich (LMU) رتبه جهانی 62
  دانشگاه صنعتی مونیخ Munich رتبه جهانی 61
  هایدلبرگ Heidelberg رتبه جهانی 64
  هامبولت برلین Humboldt Of Berlin رتبه جهانی 121
  دانشگاه فرایبورگ Freiburg رتبه جهانی 186
  آخن Aachen RWTH رتبه جهانی 144
  دانشگاه توبینگن Tubingen رتبه جهانی 168

  شرایط تحصیل رایگان در آلمان

  دانشجویان بین‌المللی برای پذیرش در دانشگاه‌های آلمان، باید نمرات آزمون ACT یا SAT را با حداقل امتیاز 28 و 1300 ارائه دهند. برخی از کالج یا دانشگاه‌ها، بورسیه‌هایی به دانشجویان برای تأمین هزینه کتاب و هزینه‌های زندگی اعطا می‌کنند. رایگان بودن تنها مختص به امور تحصیلی دانشجویان است، به این معنا که شما ملزم به پرداخت شهریه نخواهید بود؛ اما ممکن است برای مواردی مانند خدمات دانشجویی، از شما مبلغ ناچیزی دریافت شود.

  برای این که بتوانید در آلمان به صورت رایگان تحصیل نمائید، باید به زبان رسمی این کشور یعنی آلمانی، تا حدود زیادی مسلط باشید. با ارائه گواهی معتبر آزمون زبان و یا مدرک دریافتی از موسسات معتبر، می‌توانید مشمول شرایط تحصیل رایگان در این کشور شوید. در صورتی که بخواهید در دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی تحصیل کنید، ممکن است هزینه اندکی از شما دریافت شود. علاوه بر اینکه افراد می‌توانند از امکانات تحصیل رایگان این کشور استفاده کنند، دانشگاه‌ها نیز به دانشجویان خود، بلیط‌هایی را جهت تخفیف گرفتن در امور حمل و نقل یا خوراک ارائه می‌دهند.

  تحصیل رایگان، عموما در دانشگاه‌های دولتی و ایالتی امکان‌پذیر است. دانشگاه‌های خصوصی بورسیه‌هایی را به متقاضیان ویژه و دارای شرایط ارائه می‌دهند؛ اما اگر بخواهید بدون بورسیه در دانشگاه‌های خصوصی آلمانی تحصیل کنید، باید شهریه آن‌ها را بپردازید. هزینه سالیانه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی این کشور، حدود 16,000 الی 20,000 یورو خواهد بود. البته بهتر است قبل از ارسال درخواست و اقدام برای تحصیل، هزینه شرکت در هر دوره را در وبسایت اصلی دانشگاه مربوطه بررسی نمائید.

  تمامی دانشگاه‌های دنیا از دانشجویان خارجی شهریه دریافت می‌نمایند؛ اما آلمان از جمله معدود کشورهایی است که شرایط تحصیلات رایگان را در دانشگاه‌های دولتی خود برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده است. مردم کشور آلمان بر این باورند که، نباید به تحصیل به عنوان هدفی تجارتی نگاه کرد. در سال‌های پیش، قانونی مبنی بر دریافت تنها 1000 یورو در سال از دانشجویان به عنوان شهریه تصویب شد که در سال 2014 منسوخ اعلام گردید.

  چه کسانی امکان تحصیل رایگان در آلمان 2022 را دارند؟

  تمامی افراد متقاضی اعم از آلمانی‌ها، اروپایی‌ها و همه غیر اروپایی‌ها می‌توانند در آلمان به صورت رایگان تحصیل کنند. فرقی نمی‌کند که شما اهل اتحادیه اروپا هستید یا خیر، زیرا این مسئله شامل تمامی برنامه‌های تحصیلی در دانشگاه‌های دولتی می‌گردد. تنها یک نکته حائز اهمیت وجود دارد و این موضوع است که چنانچه دانشجویان از کشورهای عضو اتحادیه اروپا نباشند، نیازمند اخذ مجوز اقامت در آلمان خواهند بود.

  آیا رایگان بودن دانشگاه دلیل بر بی‌کیفیت بودن خدمات تحصیلی آن است؟

  بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل را دارند، گمان می‌کنند تحصیلات رایگان به معنی تحصیل در دانشگاه‌های بی‌کیفیت است. خیر به هیچ وجه چنین موضوعی صحت ندارد، زیرا دانشگاه‌های آلمان از بهترین دانشگاه‌ها در سراسر جهان به شمار می‌آیند. بسیاری از موسسات تحصیلی عالی این کشور، در میان 100 دانشگاه برتر دنیا جای دارند. مسئله رایگان بودن هزینه دانشگاه‌ها در آلمان، قانونی می‌باشد که توسط دولت این کشور تصویب شده است. مدرک اخذ شده از دانشگاه‌های آلمان، راه فارغ‌التحصیلان برای ورود به بهترین جایگاه‌های شغلی در بهترین کشورها و بهترین مراکز را هموار خواهد کرد.

  کمک مالی جهت تحصیل رایگان در آلمان

  باید گفت که طبق قانونی در کشور آلمان، به دانشجویانی که از وضعیت مالی خوبی برخوردار نیستند، به مدت چهار الی پنج سال تا زمان اخذ مدرک کارشناسی، هر ماه 650 یورو اعطا می‌شود. به صورت کلی، زبان آموزش در دانشگاه‌ها آلمانی است، بنابراین دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند باید دارای دانش کافی از زبان آلمانی باشند.

  بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه‌های آلمان

  بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه های آلمان

  اکثریت دانشگاه‌های کشور آلمان، به دانشجویان متقاضی، بورسیه‌های تحصیلی ارائه می‌کنند. در واقع، یکی از مواردی که باعث محبوبیت زیاد کشور آلمان در میان متقاضیان مهاجرت تحصیلی شده است، همین بورسیه‌ها هستند. بورسیه در این کشور انواع مختلفی دارد و هر کدام دارای شرایط به خصوصی جهت دریافت هستند. شما باید طبق رزومه و شرایط خود برای اخذ این بورسیه‌ها، درخواست دهید.

  به علت رایگان بودن تحصیل در این کشور، معمولا افراد زیادی برای دریافت آن‌ها اقدام نمی‌کنند؛ ولی کسانی که دارای رزومه قوی هستند می‌توانند با کمک این بورسیه‌ها، هزینه‌های زندگی، اسکان و تحقیقات خود را نیز تا حد قابل توجهی کاهش دهند. دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، به دلیل بالا بودن تعداد متقاضیان سخت‌تر خواهد بود؛ اما دریافت بورسیه در مقطع دکترا سریع‌تر و راحت‌تر انجام می‌شود.

  تحصیل رایگان در مقطع دبیرستان در آلمان

  بر اساس قوانین موجود در آلمان، تحصیل مقطع دبیرستان در این کشور برای اتباع آلمانی، اجباری و رایگان است. دانش‌آموزان غیر آلمانی که خواستار تحصیل رایگان در مقطع دبیرستان در آلمان هستند، باید بدانند که اخذ ویزای این کشور برای افراد زیر 18 سال کار راحتی نخواهد بود. دانش‌آموزانی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی این کشور شدند، می‌توانند در مدارس دولتی به صورت رایگان تحصیل کنند. پس از اتمام دوره دبیرستان و در صورت قبولی در آزمون نهایی، به دانش‌آموزان مدرکی به نام “Abitur” داده می‌شود.

  بورسیه تحصیلی مقطع دبیرستان آلمان

  یکی از امکانات مهمی که دانش‌آموزان جهت تحصیل در آلمان برای اخذ آن اقدام می‌کنند، بورسیه تحصیل در مقطع دبیرستان است. با توجه به سیستم آموزشی موجود در آلمان، تحصیل در مدارس دولتی این کشور رایگان می‌باشد. به همین دلیل امکان اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان و مقاطع پایین‌تر تحصیلی امکان‌پذیر نیست؛ زیرا دانش‌آموزانی که به واسطه تحصیل رایگان در دبیرستان وارد این کشور شده‌اند بابت تحصیل خود هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند. کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی آماده پاسخگویی به سوالات شما در رابطه با تحصیل رایگان در کشور آلمان می‌باشند.

  تحصیل رایگان در آلمان با مدرک دیپلم

  تمام دانشجویان از سراسر دنیا می‌توانند پس از اخذ مدرک دیپلم به کشور آلمان مهاجرت کرده و در این کشور به تحصیل رایگان بپردازند. تحصیل رایگان در آلمان با مدرک دیپلم، چهار سال زمان می‌برد و منجر به اخذ مدرک کارشناسی از دانشگاه‌های این کشور می‌شود. این مقطع تحصیلی دارای طیف وسیعی از رشته‌ها می‌باشد. دانشجویان می‌توانند بدون محدودیت خاصی، در هر کدام از آن‌ها به ادامه تحصیل مشغول شوند.

  زبان تحصیل رایگان در آلمان با مدرک دیپلم

  اکثر دوره‌هایی که در مقطع کارشناسی در کشور آلمان ارائه می‌شوند، به زبان آلمانی می‌باشند. حداقل دانش زبان آلمانی مورد نیاز جهت تحصیل رایگان در این مقطع، بسته به رشته انتخابی دانشجویان، سطح B1 یا B2 خواهد بود. البته تعداد کمی از رشته‌های تحصیلی در این مقطع به زبان انگلیسی آموزش داده خواهند شد. حداقل سطح زبان انگلیسی مورد نیاز برای این رشته‌ها آیلتس 6 است. دانشجویان باید در نظر داشته باشند که شرط سنی جهت اخذ ویزا، برای این مقطع تحصیلی اهمیت زیادی دارد.

  تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی در آلمان

  تحصیل در این مقطع، دوره‌ای 4 ساله را شامل می‌شود. برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های آلمان، متقاضی باید حداقل دارای مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی باشد. علاوه بر آن، فرد باید گواهی قبولی آزمون سراسری (روزانه یا شبانه) را در مقطع کارشناسی و در رشته‌ای مرتبط با رشته مورد نظر خود کسب نماید. فرد متقاضی، باید ابتدا دوره یک ساله کالج را در کشور آلمان بگذراند تا بدین ترتیب اجازه ورود به دانشگاه‌های آلمان را دریافت نماید.

  الزام شرکت در دوره کالج، به این خاطر است که شما دیپلمی معادل یک شخص آلمانی دریافت نمایید. تقریبا می‌توان گفت هیچ دانشگاه دولتی در آلمان وجود ندارد که این دوره را به زبان انگلیسی ارائه نماید. پس فرد برای آنکه واجد شرایط ادامه تحصیل در کالج شود، باید مدرکی را ارائه دهد که توانایی او را در زبان آلمانی به اثبات برساند.

  در حال حاضر کالج‌ها از افراد متقاضی تحصیل، مدرک B1 آلمانی را تقاضا می‌کنند. پس اگر قصد دارید در مقطع کارشناسی در کشور آلمان ادامه تحصیل دهید، باید ابتدا برای بدست آوردن مدرک B1 در زبان آلمانی برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهید. بعد از گذراندن دوره یک ساله کالج، فرد باید در آزمون “Feststellungsprüfung” شرکت نماید و بر اساس نمرات دیپلم، پیش‌دانشگاهی، دوره کالج و انتخاب رشته خود، فرد می‌تواند وارد دانشگاه شود. امکان کار همزمان با تحصیل در دوره کالج، فقط در تعطیلات میان‌ترم برای افراد وجود خواهد داشت. پس فرد متقاضی باید توانایی تامین هزینه‌ها بدون نیاز به کار دانشجویی را داشته باشد، تا در کشور آلمان دچار مشکل نشود. البته توجه داشته باشید که، اجازه کار در مقطع کارشناسی برای دانشجویان وجود دارد. در ادامه مقاله، به بررسی این مبحث خواهیم پرداخت.

  تحصیل رایگان در آلمان در مقطع فوق لیسانس (کارشناسی ارشد)

  تحصیل رایگان در آلمان در مقطع فوق لیسانس، معمولاً دو سال زمان می‌برد. در این مقطع تحصیلی، دانشجویان اجازه کار کردن حین تحصیل را خواهند داشت. رزومه تحصیلی، سطح زبان و ریزنمرات تحصیلی مقطع کارشناسی دانشجویان، برای پذیرش آن‌ها در این مقطع تحصیلی نقش مهمی دارد. اگر چه تحصیل در این مقطع رایگان است؛ اما دانشجویان موظف هستند از 100 یورو تا 350 یورو در سال را، جهت ثبت‌نام و پذیرش به دانشگاه پرداخت کنند.

  زبان تحصیل در دانشگاه‌ها در مقطع کارشناسی ارشد

  در مقطع کارشناسی ارشد اکثر رشته‌ها، هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. مدرک زبان قابل قبول در این مقطع به منظور تحصیل رایگان در آلمان، آیلتس 6.5، تافل 90 در زبان انگلیسی و سطح B1 در زبان آلمانی خواهد بود.

  مدارک لازم برای تحصیل در کشور آلمان

  مدارکی که شما برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های کشور آلمان نیاز خواهید داشت، شامل موارد زیر هستند:

  • خلاصه سوابق کاری
  • توصیه‌نامه‌ها (حداقل دو عدد)
  • عکس‌های مناسب برای گذرنامه
  • کپی گذرنامه شما
  • گواهینامه‌های آزمون GMAT / GRE (در صورت درخواست)
  • گواهی پزشکی
  • بیمه‌نامه
  • اسنادی که بیانگر تجربه کاری هستند (در صورت وجود)
  • پرسش‌نامه خاص دوره (در صورت پرسش)
  • امتحان TestAS
  • ترجمه گواهینامه‌های تحصیلی و مدارک (در صورت درخواست)
  • اثبات توانایی و تمکن مالی (در صورت درخواست)

  پنج آزمون و گواهی زبان آلمانی وجود دارند که توسط همه دانشگاه‌های آلمان به رسمیت شناخته شده‌اند. عناوین این مدارک شامل موارد زیر هستند:

  • TestDaF (TDN 3, 4 or 5) (Test Deutsch als Fremdsprache)
  • DSH II or III (Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang)
  • Goethe-Zertifikat C2
  • telc Deutsch C1 Hochschule
  • DSD II (Deutsches Sprachdiplom Stufe II)

  نحوه درخواست ویزای تحصیلی کشور آلمان

  نحوه درخواست ویزای تحصیلی کشور آلمان

  همانطور که در بالاتر نیز گفته شد، شما باید پس از دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه، جهت دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمائید. مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان، شامل موارد زیر هستند:

  • فرم درخواست مجوز اقامت به صورت تکمیل شده(نام اصلی ‘Antrag auf Erteilung eines Aufenthaltstitels’)
  • گذرنامه ملی/ کارت شناسایی ملی
  • اسنادی که محل اقامت شما را در آلمان نشان می‌دهد.
  • تأیید ثبت‌نام
  • قرارداد اجاره خانه
  • نامه‌ای از صاحب‌خانه که آدرس محل اقامت شما را تأیید می‌کند.
  • عکس‌های 4*3 مناسب برای گذرنامه
  • اثبات تمکن مالی(در هنگام درخواست ویزا همان مدرکی را که برای اخذ پذیرش ارائه داده‌اید، ارسال کنید)
  • مدرک پذیرش در مطالعات(به عنوان مثال گواهی ثبت‌نام، تأیید پذیرش، یا شواهد پذیرش مشروط در مطالعات)
  • گواهی پرداخت هزینه درخواست(هزینه درخواست 56-100 یورو برای درخواست‌های بار اول، 49-96 یورو برای تمدید اجازه اقامت خواهد بود)

  تحصیل رایگان در مقطع دکترا در آلمان

  مدت زمان تحصیل دکترا در آلمان بین سه تا چهار سال است. اخذ پذیرش در این مقطع تحصیلی چندان ساده نیست. علاوه بر رزومه تحصیلی و توانایی‌های فردی دانشجو، یافتن استاد راهنما نیز نقش مهمی در اخذ پذیرش در مقطع دکترا در کشور آلمان دارد. دانشجویان مقطع دکترا می‌توانند در زمان تحصیل خود بدون محدودیت در این کشور کار کنند. تحصیلات رایگان در آلمان در مقطع دکترا، مطابق با استانداردهای فرآیند بولونیا خواهد بود.

  هزینه تحصیل دکترا در آلمان

  تحصیل مقطع دکترا در تمام دانشگاه‌های دولتی کشور آلمان رایگان است. اگر چه دانشجویان در هنگام تحصیل مقطع دکترا در دانشگاه‌های دولتی، هزینه‌ای پرداخت نخواهند کرد؛ اما آن‌ها باید به طور متوسط ​​250 یورو بابت هزینه‌های مدیریت و خدمات دانشجویی پرداخت کنند.

  تحصیل پزشکی در آلمان

  دریافت پذیرش تحصیل پزشکی در آلمان بسیار سخت و رقابتی است. اصلی‌ترین شرایط پذیرش در این رشته تحصیلی، در دست داشتن دیپلم دبیرستان و گواهی مهارت در زبان آلمانی می‌باشد. آزمون “DaF” یک آزمون استاندارد برای سنجش مهارت متقاضیان در زبان آلمانی است. دانشجویان می‌توانند در مقطع کارشناسی ارشد، چه در رشته پزشکی و چه در رشته‌های دیگر، به زبان انگلیسی نیز به ادامه تحصیل مشغول شوند. اگر می‌خواهید در مورد تحصیل پزشکی در آلمان اطلاعات بیشتری داشته باشید، پادکست زیر را بشنوید.

  تحصیل به زبان انگلیسی

  یکی از دلایلی که کشور آلمان برای بیش از 370,000 دانشجوی بین‌المللی بهترین گزینه تحصیلی بوده است، امکان تحصیل رایگان در این کشور به زبان انگلیسی می‌باشد. در این سرزمین اروپایی، فرصتی مهیا شده است تا دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد، فرصت تحصیل رایگان به زبان انگلیسی در این کشور را داشته باشند. رشته‌هایی مانند: علوم ریاضی و طبیعی، اقتصاد، مهندسی، علوم اجتماعی و حقوق، از جمله رشته‌هایی هستند که امکان تحصیل رایگان در این کشور به زبان انگلیسی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند.

  دانشگاه‌های انگلیسی زبان در آلمان

  از جمله دانشگاه‌های کشور آلمان که امکان تحصیل رایگان به زبان انگلیسی، را برای دانشجویان بین‌المللی خود فراهم کرده‌اند، می‌توان به دانشگاه فنی مونیخ، دانشگاه بن، دانشگاه هامبورگ، دانشگاه مونستر، دانشگاه ارلانگن-نورنبرگ، دانشگاه فنی دارمشتات، دانشگاه صنعتی هامبورگ و غیره اشاره کرد.

  هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان

  همان طور که گفته شد، تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان رایگان می‌باشد. باید توجه داشت که برای تحصیل در این دانشگاه‌ها هنوز برخی هزینه‌های اداری یا کمک هزینه ترم وجود دارد. معمولاً کمک هزینه ترم شامل هزینه انجمن‌های دانشجویی، بلیط حمل و نقل عمومی و هزینه ثبت‌نام می‌شود. هزینه تحصیل بسته به دانشگاه مورد نظر دانشجویان، تغییر می‌کند و بین 150 تا 300 یورو است. هرگونه سوال در رابطه با تحصیل رایگان در آلمان را با کارشناسان موسسه حقوقی اصطهباناتی در میان بگذارید.

  هزینه زندگی دانشجویی در آلمان

  دانشجویان برای پوشش هزینه‌های زندگی خود ماهانه به حدود 850 یورو نیاز خواهند داشت. بیشتر هزینه‌ها، مربوط به اجاره منزل می‌باشد. اجاره مسکن، بزرگ‌ترین بخش از مخارج ماهانه دانشجویان در کشور آلمان را شامل می‌شود. هزینه خانه و مسکن، در بعضی از شهرهای بزرگ همچون کلن، مونیخ، هامبورگ، دوسلدورف و فرانکفورت در مقایسه با سایر شهرهای کشور آلمان بیشتر خواهد بود.

  مخارج ماهانه دانشجویی

  میانگین هزینه ماهانه زندگی دانشجویی در کشور آلمان، به شرح زیر می‌باشد:

  هزینه‌های دانشجویی مبلغ
  اجاره و امکانات رفاهی 746 $
  خوراک و نوشیدنی 407 $
  حمل و نقل عمومی 124 $
  قبض برق و آب 143 $
  اینترنت 36.5 $
  بنزین 1.66 $
  بلیط سینما $12.4

  مزایای تحصیل در آلمان

  متقاضیان با تحصیل در دانشگاه‌های آلمان، می‌توانند از بسیاری از مزیت‌های اقامت، زندگی و تحصیل در این کشور برخوردار شوند. از مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل در این کشور، می‌توان موارد زیر را ذکر کرد:

  • تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های خصوصی
  • تحصیل رایگان در این کشور به زبان رسمی در دانشگاه‌های دولتی
  • اخذ اقامت دائم و تابعیت و شهروندی آلمان پس از فارغ‌التحصیلی
  • امکان یافتن کار مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی در فرصت 18 ماهه جستجوی کار
  • دریافت مجوز کار پاره وقت دانشجویی و کار و اشتغال و کسب درآمد
  • امکان کار و اشتغال و سفر به کشورهای حوزه شینگن بدون اخذ ویزا
  • تحصیل رایگان پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی

  اقامت پس از تحصیل

  کشور آلمان بنا به دلایلی همچون پایین بودن نرخ بیکاری و وجود فرصت‌های شغلی فراوان، یکی از برترین کشورها برای اخذ اقامت دائم و تابعیت می‌باشد. علاوه بر این، تقاضای فراوان این کشور برای جذب نیروی کار متخصص و حرفه‌ای و بالا بودن میانگین سنی جمعیت این کشور را نیز، می‌توان از دیگر دلایل متقاضیان مهاجرت به این کشور برشمرد. شما می‌توانید از 6 راه به اقامت پس از تحصیل در کشور آلمان بپردازید که شامل اخذ اقامت از طریق کار و اخذ ویزای کار، ادامه تحصیل، سرمایه‌گذاری، ثبت شرکت، ازدواج، اخذ بلوکارت و پناهندگی می‌شوند. یکی از بهترین راه‌ها برای اخذ اقامت کشور آلمان پس از تحصیل، دریافت جاب آفر است.

  در روش دریافت جاب آفر، متقاضی باید از یک کارفرمای آلمانی دارای دعوت‌نامه کاری باشد. متقاضی باید سوابق کاری و رزومه حرفه‌ای خود را برای کارفرمای آلمانی ارسال کند. کارفرمای آلمانی نیز باید در ابتدا، آگهی استخدام نیروی کار را به مدت ۳ ماه در کشور آلمان و سپس به مدت ۳ ماه در کشورهای اتحادیه اروپا آگهی کند. در صورتی کارفرمای آلمانی می‌تواند با متقاضی خارجی قرارداد کاری امضا کند، که در طی این ۶ ماه نیروی کاری برای پر کردن این فرصت شغلی در کشور آلمان و کشورهای اتحادیه اروپا یافت نشود.

  10 دلیل مهم برای تحصیل در آلمان

  معمولا افراد بخاطر موارد زیر، تحصیل در آلمان را انتخاب می‌کنند. شما نیز مطمئنا با آشنایی با مزایای تحصیل در این کشور، به مهاجرت تحصیلی به آلمان علاقمند خواهید شد: 

  1. تحصیل رایگان در اکثر دانشگاه‌ها (و شهریه بسیار پایین در سایر دانشگاه‌ها)
  2. آموزش در سطح جهانی توسط کارکنان مجرب
  3. صدها دوره دانشگاهی برای انتخاب
  4. کشوری جالب برای کشف با تاریخی عمیق
  5. آشنایی با تنوع فرهنگی اروپایی و دانشجویان از سراسر جهان
  6. می‌توانید آلمانی و انگلیسی که دو زبان مهم و زنده در دنیا هستند را کاملا مسلط شوید. 
  7. فرصت‌های بی پایان برای کار در آلمان پس از فارغ‌التحصیلی
  8. شما می‌توانید در هر رشته به زبان انگلیسی تحصیل کنید، بدون نیاز به زبان آلمانی. 
  9. هزینه زندگی در آلمان مقرون به صرفه است، به طور متوسط حدود 720-850 یورو شامل اجاره، غذا، حمل و نقل، بیمه درمانی، تلفن/اینترنت،آموزش و فعالیت‌های اوقات فراغت خواهد شد.
  10. فرصتی برای زندگی و کشف یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان و فرهنگ، تاریخ و چشم‌انداز منحصر به فرد آن. 

  شرایط زندگی برای دانشجویان خارجی در آلمان 

  آلمان به دلیل مزیت‌های بی‌شمار خود مانند: کیفیت زندگی، فرصت‌های شغلی و همچنین فرهنگ و سنت‌های جالب، مردم را از تمام نقاط جهان جذب می‌کند. همچنین اقتصاد آلمان یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان است، زیرا بازار کار توسعه یافته و شرایط با ثباتی دارد. این کشور جایی است که مردم برای رسیدن به موفقیت به آنجا می‌روند. آلمان اساساً کشور امید، موفقیت، تحقیق و نوآوری برای دانشجویان بین‌المللی است. چشم اندازهای زیبا، قلعه‌های متعدد و معماری جالب، نقش بسیاری در جذب مهاجران و حتی گردشگران دارند.

  طبق برآوردهای سال 2022، یک دانشجوی بین‌المللی در آلمان برای تامین هزینه‌های زندگی به حدود 883 یورو در ماه نیاز دارد. اگر برای ورود به آلمان به ویزا نیاز دارید، باید مدرکی مبنی بر ثبات مالی برای درخواست ویزای خود ارائه دهید. به طور کلی، دانشجویان بین‌المللی تمایل دارند در طول تحصیل خود در آلمان راه خود را پیدا کنند، به خصوص در حالی که کمی درآمد اضافی از بسیاری از مشاغل پاره وقت که آلمان به ویژه برای دانشجویان ارائه می‌دهد، به دست می آورند. 

  فرهنگ و آداب و مردم آلمان 

  آلمانی‌ها به نظم و وقت‌شناسی اهمیت زیادی می‌دهند، بنابراین اگر وقت‌شناس نباشید، ممکن است برای دوستی با آلمانی‌ها به مشکل برخورد کنید. این کشور دارای فرهنگ شگفت‌انگیزی است که تا حد زیادی تحت تأثیر تاریخ غنی آن و تا حدی تحت تأثیر کشورهای همسایه است. آلمانی‌ها از سخت کوشی، کمال‌گرایی و دقت قدردانی می‌کنند، به همین دلیل، ممکن است در ابتدا غیراجتماعی به نظر برسند؛ اما زمانی که آن‌ها را بشناسید متوجه می‌شوید که در واقع کاملاً دوستانه هستند. آلمانی‌ها از دانشجویان بین‌المللی بسیار استقبال و حمایت می‌کنند، بنابراین لازم نیست نگران روابط اجتماعی خود در این کشور باشید. دانشجویانی که می‌خواهند به تحصیل در آلمان مشغول شوند، می‌توانند در شهرهایی مانند: برلین، مونیخ، هامبورگ، فرانکفورت، کلن، هایدلبرگ و فرایبورگ به ادامه تحصیل بپردازند.

  وضعیت بهداشت و سلامت دانشجویان در آلمان

  اگر می‌خواهید در آلمان بمانید (یا حتی وارد این کشور شوید)، باید بیمه درمانی داشته باشید، زیرا در آلمان اجباری است. آلمانی‌ها بیمه درمانی را جدی می‌گیرند و سیستم مراقبت‌های بهداشتی آن‌ها یکی از بهترین‌ها در جهان است. بیمه درمانی برای دانشجویان در آلمان معمولاً مقرون به صرفه است و بسته به اینکه در آلمان بیمه درمانی دولتی یا خصوصی داشته باشید، بدون نگرانی در مورد هزینه‌ها از مزایای بی‌شماری برخوردار خواهید شد. با این حال، همیشه قبل از دریافت بیمه درمانی، مزایا و هزینه‌های تحت پوشش را بررسی کنید، زیرا برخی از طرح‌های بیمه درمانی همه هزینه‌ها را پوشش نمی‌دهند.

  کشور آلمان بسیار پیشرفته و صنعتی است و در کنار همه این مزایا، بسیار تاریخی و شگفت‌انگیز است. آلمان سرزمینی پر از تنوع برای سبک زندگی‌های مختلف است و به قطع یقین، دوران تحصیل فوق‌العاده‌ای را برای شما می‌سازد. تحصیل در آلمان در هر سه مقطع امکان‌پذیر است و همچنین امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های خصوصی کشور آلمان وجود دارد. یکی از مزایایی که توجه دانشجویان را از سراسر جهان به تحصیل در آلمان جلب نموده است، امکان تحصیل رایگان در دانشگاه‌های این کشور است.

  موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی با سال‌ها تجربه در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی، ویزا و اقامت، آماده ارائه مشاوره تخصصی در رابطه با شرایط تحصیل رایگان در این کشور و تحصیل در آلمان 2022 می‌باشد. هموطنان عزیز می‌توانند جهت راهنمایی و مشاوره حضوری به شعب این موسسه در شهرهای شیراز، تهران، مشهد، اصفهان، تبریز و رشت مراجعه کنند و از خدمات حرفه‌ای ارائه شده توسط کارشناسان این موسسه، برخوردار شوند.

  مشکلات تحصیل در آلمان

  تحصیلات در خارج از کشور مشکلات خاص خود را دارد. در این مقاله قصد داریم شما را با مشکلات تحصیل در خارج از کشور و به خصوص مشکلات تحصیل در آلمان آشنا کنیم. موسسه حقوقی وکلای برگزیده ی اصطهباناتی آماده ی ارائه ی خدمت به شما متقاضیان برای تصمیم گیری بهتر جهت تحصیل در آلمان می باشد.

  اگر مایلید در مورد مشکلات تحصیل در آلمان بیشتر بدانید اما حس و حال مطالعه کردن ندارید، شنیدن این پادکست به شما کمک می کند!

  کشور آلمان مقصدی برای تحصیلات

  تعداد رو به افزایش دانشجویان متقاضی ثبت نام در دانشگاه های آلمان نشان می دهد که این کشور با وجود مشکلات تحصیل در آلمان، به یک مقصد محبوب برای تحصیل تبدیل شده است. داده های جدید توسط -DAAD  یک سازمان تامین بودجه برای دانشجویان آلمانی، دانشجویان بین المللی و محققان – افزایش چهار درصدی ثبت نام در سال 2018 را نسبت به سال قبل نشان می دهد.

  آمار دانشجویان کشور آلمان

  این کشور در حال حاضر میزبان 374583 دانشجوی بین المللی است، این بدان معنی است که آلمان از میزان تعیین شده توسط DAAD و کنفرانس مشترک علمی دولت فدرال و ایالت ها  (Gemeinsame Wissenschaftskonferenz)  برای میزبانی 350000 دانشجو بین المللی تا سال 2020 فراتر رفته است .در حالی که این آمار ها نشان دهنده محبوبیت روزافزون دانشگاه ها در آلمان است، اما چالش هایی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد.

  یک بررسی توسط DAAD نشان می دهد، که مشکلات تحصیل در آلمان تأثیر زیادی بر پیشرفت و موفقیت در تحصیل دانشجویان بین المللی دارد.

  مشکلات اصلی تحصیل در آلمان

  سه مشکل اصلی و مهم برای تحصیل دانشجویان خارجی در آلمان وجود دارد:

  یافتن محل اقامت یکی از مشکلات تحصیل در آلمان

  طبق این نظرسنجی، نزدیک به نیمی از دانشجویان بین المللی )حدود 47 درصد( مشکلات زیادی در پیدا کردن محل اقامت گزارش کرده اند. این مشکل، مهمترین مشکل گزارش شده در خارج از محیط دانشگاه است .

  افزایش اجاره بها – مهمترین دلیل مشکل یافتن محل اقامت

  به نقل از منبع  Shutterstock، اجاره منزل در برلین از سال 2017، 21 درصد افزایش یافته است. این بررسی خاطر نشان می کند که این امر می تواند به دلیل “افزایش قابل توجه قیمت اجاره ده سال گذشته” باشد.

  از سال 2010، هزینه مسکن دانشجویان در برلین 67.3 درصد افزایش یافته است، اطلاعات سال 2018 موسسه اقتصادی آلمان نشان می دهد، قیمت اجاره آپارتمان در شهرهای دانشگاهی در سراسر کشور بین 9.8  درصد تا 67.3  درصد افزایش می یابد.

  زبان آلمانی یکی از مشکلات تحصیل در آلمان

  عدم مهارت در زبان آلمانی می تواند تجربه تحصیل دانشجویان خارج از کشور را در دانشگاه های آلمان سخت کند. قبل از اقدام برای تحصیل در آلمان، باید درباره ی مدرک مهارت زبان آلمانی خود فکری کنید. مدارک مختلفی وجود دارد که با شرکت در کلاس ها و قبولی در آزمون زبان می توانید کسب کنید.

  برقراری ارتباط مسئله مهم دیگری در بین دانشجویان بین المللی

  حدود یک سوم (33 درصد) از افراد مشکلات زیادی را در برقراری ارتباط به زبان آلمانی گزارش کرده اند. برخی از افراد برقراری ارتباط با جمعیت را از مشکلات تحصیل در آلمان معرفی کردند و برخی دیگر برقراری ارتباط با دانشجویان آلمانی را مشکل خود می دانستند.

  آشنایی سیستم آموزشی یکی از مشکلات تحصیل در آلمان

  مشکلات مربوط به دوران تحصیل معمولاً از کمترین مواردی است که دانشجویان بین المللی در دانشگاههای آلمان گزارش می کنند. با بیان اینکه، بیشترین مشکلات در مورد شناخت جهت یابی سیستم آموزش عالی آلمان گزارش شد، چیزی که یک چهارم دانشجویان، به عنوان مشکلات تحصیل در آلمان گزارش کردند.

  سایر مشکلات مرتبط با تحصیل شامل:

  • الزامات عملکردی در طول تحصیلات آکادمیک (18 درصد (
  • شناخت تحصیلات قبلی و عملکرد مطالعه(15 درصد(
  • برقراری ارتباط با استادان دانشگاه(13 درصد(
  • پذیرش در دانشگاه (12 درصد(

  یادگیری زبان آلمانی

  بهترین راه برای کاهش مشکلات تحصیل در آلمان یادگیری زبان آلمانی است. با وجود آنکه زبان آلمانی برای یادگیری یک زبان بسیار دشوار است و دارای یک ساختار گرامری بسیار متفاوت نسبت به انگلیسی است، اما می توان گفت هیچ کاری غیر ممکن نیست. همچنین تسلط به زبان آلمانی دیگر مشکلات تحصیل در آلمان از جمله مشکلات در تأمین بودجه تحصیل، ویزا یا اجازه اقامت، اجازه کار یا بیمه درمانی آنها را برطرف می کند.

  آمار افراد مسلط به زبان آلمانی در مقابل افراد غیر مسلط برای حل مشکلات تحصیل در آلمان

  طبق بررسی های انجام شده، مشکلات برقراری ارتباط در میان افراد مسلط به زبان آلمانی کمتر یافت شد. فقط 12 درصد این افراد مشکلات جدی در برقراری ارتباط به زبان آلمانی ذکر کردند، در حالی که در میان دانش آموزان با مهارت آلمانی کم، این رقم 76 درصد است. کسانی که به زبان آلمانی تبحر دارند نیز در یافتن محل اقامت(42 درصد در مقابل 55 درصد)، درخواست اجازه اقامت  (17درصد در مقابل 24 درصد) و دریافت اجازه کار (12 درصد در مقابل 24 درصد)  مشکلات کمتری داشتند.

  احساس بیگانگی از مشکلات تحصیل در آلمان

  مردم در هر کشوری ترجیح می دهند که به هموطنان خود نسبت به کسانی که از جاهای دیگر هستند، حس انسان دوستی بیشتری داشته باشند و با مردم سایر کشورها همیشه کمی متفاوت رفتار خواهد شد. این یک مسئله کاملا عادی است. بنابر این باید با تنهایی و احساس غربت کنار بیایید.

  برای مثال ممکن است پیدا کردن شغل دانشجویی یا گرفتن آپارتمانی که قصد اقامت در طول دوره دانشجویی درآنجا را دارید، برایتان دشوار به نظر برسد، در حالی که احساس کنید مردم محلی در جستجو و یافتن این موارد راحت تر هستند.

  مورد تمسخر قرارگرفتن از مشکلات تحصیل در آلمان

  طبق تجربه ی دانشجویان بین المللی، حتی با داشتن بیش از یک سال تجربه ی زندگی و تحصیل در آلمان، هنوز هم بسیاری از همکلاسی ها ممکن است لهجه و ساختار جملات شما را مسخره کنند؛ زیرا تلفظ برخی از ساختار های زبان المانی بسیار سخت است. این مشکلی است که احتمالاً باعث آزار دانشجویان بین المللی می شود.

  هزینه های تحصیل و زندگی از مشکلات تحصیل در آلمان

  تحصیل رایگان در اکثر دانشگاه های آلمان باعث محبوبیت این کشور به عنوان مقصدی برای تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویان بین المللی شده است. با این حال باید در نظر داشته باشید که دانشگاه ها فقط از گرفتن شهریه صرف نظر میکنند، اما هزینه های جانبی تحصیل در آلمان هنوز هم زیاد است و همچنین سایر هزینه های زندگی در آلمان همچنان وجود دارد.

  هزینه های تحصیل و زندگی از مشکلات تحصیل در آلمان

  هزینه های تحصیل و زندگی از مشکلات تحصیل در آلمان

  جمعیت بیش از حد دانشجویان بین المللی از مشکلات تحصیل در آلمان

  تعداد دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دانشگاه های آلمان دارند، امسال به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

  جمعیت بیش از حد دانشجویان بین المللی تأثیر منفی بر رویه مطالعه و برنامه های درسی آموزش دانشجویان داخلی و همچنین دانشجویان بین المللی ایجاد می کند.

  کاهش تعداد اقامتگاه ها ناشی از افزایش تعداد دانشجویان از مشکلات تحصیل در آلمان

  با افزایش تعداد دانشجویان، اجتناب ناپذیر است که تعداد فضاهای سکونت دانش جویان بین المللی به شدت کاهش می یابد. شایع ترین شکایات دانشجویان در مورد تحصیل در آلمان از عدم امکانات رفاهی مناسب است که به عنوان مشکلات تحصیل در آلمان از آن نام می برند.

  همچنین، با افزایش تقاضا برای اقامتگاه، اجاره نیز در حال افزایش است. هر دانشجویی که به آنجا می رود قادر به تأمین قیمت بسیار بالای اقامگاه نیست.

  یافتن کار دانشجویی از مشکلات تحصیل در آلمان

  دانشجویان بین المللی معمولاً در طول تحصیل در دانشگاه یا مشاغل فنی (Hilfsenwissenschaftler) یا شغل فنی در شرکتها مشغول به کار می شوند. همین کار دانشجویی برای تأمین هزینه های زندگی به شما کمک می کند اما ممکن است وقت درس خواندن شما را اشغال کند. اگر دانشگاه شما در یک شهر کوچک واقع شده باشد، یافتن شغل می تواند سخت باشد. یک شهر کوچکتر مانند آخن نسبت به مونیخ یا اشتوتگارت فرصت کار نسبتاً کمتری دارد. همچنین رقابت شدیدی با مردم محلی برای پیدا کردن شغل وجود دارد.

  تسلط زبان برای کار دانشجویی

  شاید تصور کنید که پیداکردن شغل دانشجویی که نیازی به اثبات مهارت آلمانی نداشته باشد، کار راحتی باشد. اما باید در نظر داشته باشید که معمولاً کارفرمایان خواستار تسلط قابل توجه به زبان آلمانی هستند.

  • برای برخی از شغل ها مثل مهندسی مکانیک بدون تسلط به زبان آلمانی ممکن است با مشکل روبرو شوید؛ زیرا در اکثر ماشین آلات آزمایشگاهی یا در صنایع، زبان پیش فرض آلمانی می باشد.
  • در علوم کامپیوتر و مهندسی پزشکی، فکر نمی کنم مهارت زیادی برای زبان آلمانی نیاز باشد.
  • همچنین یافتن مشاغل غیر فنی مانند کار در یک فروشگاه مواد غذایی یا شغل تایپ، نیز بسیار دشوار است.

  با این وجود تسلط بر سطح B1 برای مشاغل دانشجویی در آلمان توصیه می شود؛ زیرا حداقل برای برقراری ارتباط با کارفرما به آن نیاز دارید.

  اختلاف فرهنگی از مشکلات تحصیل در آلمان

  چنانچه قصد مهاجرت به منظور تحصیل به یک کشور خارجی را دارید، اختلافات فرهنگی را باید مد نظر داشته باشید.

  لباس پوشیدن

  برای مثال اگر ریش های بلند را دوست دارید، مراقب باشید که آن را به درستی حفظ کنید تا مبادا شما را به عنوان یک پسر بی خانمان تشخیص ندهند.

  ممکن است در هند شما بتوانید با صندل به کلاس بروید، اما در آلمان نه تنها هیچ کس حتی لباس راحتی در دانشگاه ها نمی پوشد، بلکه مردم حتی در فروشگاه های مواد غذایی هم لباس راحتی نمی پوشند.

  بنابراین، به عنوان یک دانشجوی خارجی در اروپا، باید از طرز لباس پوشیدن و ظاهر خود در جمع آگاه باشید ؛ زیرا مردم در مورد سبک و مد، شما را قضاوت می کنند.

  تعطیلات طولانی از مشکلات تحصیل در آلمان

  تعطیلات طولانی مانند کریسمس می تواند برای یک دانشجوی بین المللی وحشتناک باشد. شهرهای دانشجویی مانند آخن در تعطیلات طولانی به “شهر ارواح” تبدیل می شوند. چندین مغازه می توانند هفته ها بسته بمانند، بنابراین، به عنوان یک دانشجوی بین المللی، باید حداقل یک هفته منابع غذایی کافی را ذخیره کنید.

  همچنین زمانبندی مراکز خرید محدود است. همه سوپرمارکت ها تا ساعت 8 عصر بسته می شوند. در یک روز عادی ممکن است هوا روشن و آفتابی باشد، اما سوپرمارکت ها می توانند در یک روز کاری منظم در آلمان تعطیل باشند. همچنین شنبه ها و یکشنبه ها روزهای غیر کاری هستند و این فقط مربوط به دفاتر دولتی نیست.

  هزینه های زیاد سرویس و تعمیر از مشکلات تحصیل در آلمان

  مردم در آلمان معمولاً اقلام قدیمی را دور ریخته و کالاهای جدید می خرند؛ زیرا هزینه های سرویس و تعمیر بسیار زیاد است. در صورتیکه لپ تاپ یا یکی از وسایل مورد نیاز شما نیاز به تعمیر داشته باشد، احتمالا برای تعمیر زمان زیادی می برد و در آخر از مبلغ زیادی که بابت تعمیر از شما درخواست میشود، تعجب خواهید کرد.

  ساختار آموزشی طولانی از مشکلات تحصیل در آلمان

  تعداد دوره هایی که برای تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد) در آلمان باید طی شود، تقریباً  1.5 برابر در ایالات متحده و تقریبا 3 برابر در انگلستان است. البته دانشگاه های آلمان مطالعه عمیق تری ارائه می دهند. در حالی که انتظار می رود 4 دوره در هر ترم در ایالات متحده بگذرانید، در آلمان شما باید حداقل 6 دوره در هر ترم بگذرانید.

  الزامات درخواست پذیرش از مشکلات تحصیل در آلمان

  روند درخواست برای دانشگاه های آلمان بسته به عوامل مختلفی متفاوت است.

  • اگر شما دارای مدرک تحصیلی اروپایی، مانند لیسانس یا سطح A هستید، فقط باید اثبات کنید که می توانید آلمانی صحبت کنید (مگر اینکه در دوره ای که به زبان انگلیسی تدریس می شود، ثبت نام کنید) و سپس می توانید مستقیماً برای دانشگاه درخواست دهید.
  • دانشجویانی که از خارج از اروپا شرایط لازم را دارند ممکن است پس از شرکت در یک دوره مقدماتی Studienkolleg، در آزمون ورودی Feststellungsprüfung  شرکت کنند. دانش آموزان با پیشرفت بالا ممکن است بتوانند این مسئله را دور بزنند.

  گرفتن ویزای دانشجویی از مشکلات تحصیل در آلمان

  شرایط دریافت ویزای دانشجویی آلمان به کشور مبدا شما بستگی دارد.

  گرفتن ویزای دانشجویی از مشکلات تحصیل در آلمان

  گرفتن ویزای دانشجویی از مشکلات تحصیل در آلمان

  بر آورده کردن الزامات ویزای دانشجویی ممکن است دشوار باشد. باید قبل از ورود به آلمان از نزدیکترین سفارت آلمان ویزا و همچنین اجازه اقامت بگیرید. اطمینان حاصل کنید که اگر به جای ویزای شینگن، برای ویزای ملی درخواست می کنید، فقط به مدت سه ماه در آلمان می توانید اقامت داشته باشید. برای دریافت اجازه اقامت باید تأیید ثبت نام خود را در اداره ثبت اسکان ارائه دهید.

  • اثبات داشتن بیمه پوشش درمانی
  • اثبات توانایی مالی
  • قرارداد اجاره که نشان می دهد جایی برای زندگی پیدا کرده اید
  • اثبات عدم سابقه کیفری

  برای دریافت ویزا، باید همان لیست اسناد و مدارک مربوط به اجازه اقامت را ارائه دهید. همچنین ممکن است مجبور شوید اثبات کنید که عاری از برخی بیماری ها هستید.

  همان الزامات زبانی که برای دانشجویان اتحادیه اروپا مشخص شده است، اعمال می شود. همچنین ممکن است لازم باشد این مدارک را در مرحله ویزا تهیه کنید.

   ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

  تحصیل در دانشگاه های آلمان به زبان آلمانی و انگلیسی می باشد. متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های زبان آلمانی کشور آلمان را دارند اما فاقد مدرک مهارت زبان آلمانی می باشند، می توانند از دانشگاه های این کشور ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان را اخذ کنند با اخذ پذیرش تحصیلی آلمان همزمان در دوره های آمادگی زبان آلمانی دانشگاه های این کشور شرکت کنند.

  • متقاضی می تواند با اخذ ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان در دوره های آمادگی زبان آلمانی شرکت کند و مدرک B2 زبان آلمانی را اخذ کند.
  • زبان تحصیل در دوره های کارشناسی و لیسانس آلمان به زبان آلمانی می باشد.
  • زبان تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا دانشگاه های آلمان زبان های آلمانی و انگلیسی می باشد.
  ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

  ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

  شرایط اخذ ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان

  متقاضی بدون دارا بودن مدرک مهارت زبان آلمانی می تواند ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان را اخذ کند. یکی از شرایط مهم در اخذ ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان، شرکت در دوره های آمادگی زبان آلمانی در کالج ها و دانشگاه های آلمان می باشد. متقاضیان ایرانی برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان باید مدارک لازم را به سفارت آلمان در کشور ایران تحویل دهد.

  ویزای تحصیلی آلمان زیر 18 سال

  متقاضیان زیر 18 سال برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان و تحصیل در مدارس آلمان باید پذیرش تحصیلی آلمان را اخذ کنند. متقاضیان زیر 18 سال برای تحصیل و اقامت در کشور آلمان باید دارای قیم قانونی باشند. هزینه های تحصیل در مدارس دولتی آلمان به زبان آلمانی به طور رایگان می باشد. متقاضیان برای تحصیل در مدارس خصوصی آلمان باید شهریه تحصیلی را پرداخت کنند.

  • متقاضیان زیر 18 سال که شرایط زندگی با خانواده خود را ندارند، می توانند در مدارس شبانه روزی آلمان تحصیل و اقامت کنند.
  • دارا بودن مدرک زبان آلمانی در سطح B1 برای تحصیل در مدارس زبان آلمانی الزامی است.
  • دارا بودن مدرک مهارت زبان آیلتس بالای 6 برای تحصیل در مدارس انگلیسی زبان الزامی می باشد.

  ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین

  کشور آلمان از جمله کشورهایی است که دارای قانون ویزای همراه برای همراهی همسر و فرزندان متقاضی در آلمان می باشد. متقاضیان برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین و بالا بردن احتمال اخذ ویزا باید شرایط زیر را دارا باشند:

  • دارا بودن محل اقامت مناسب برای اقامت همسر و فرزندان در آلمان
  • دارا بودن تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی خود و خانواده خود در آلمان
  • دارا بودن مدرک مهارت زبان آلمانی در سطح A1 برای همسر
  • دارا بودن مدرک مهارت زبان آلمانی برای فرزندان زیر 18 سال
  • ارائه سند ازدواج و مدارک هویتی
  • ارائه عکس و پاسپورت همسر و فرزندان

  دریافت مجوز کار دانشجویی

  دانشجویان با اخذ مجوز کار دانشجویی در آلمان می توانند علاوه بر کسب درآمد و تامین بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود در آلمان، تجربه کاری برای کار و اشتغال پس از فارغ تحصیلی در آلمان را نیز کسب کنند. شرط مهم اخذ مجوز کار دانشجویی در آلمان دارا بودن مدرک مهارت زبان آلمانی و دارا بودن مهارت کار می باشد.

  • مدت زمان کار دانشجویی تا 40 ساعت در هفته می باشد.
  • دانشجویان با کسب درآمد ساعتی 8 یورو تا 12 یورو می توانند بخش زیادی از هزینه های زندگی و تحصیل خود در آلمان را تأمین کنند.
  • دانشجویان با اخذ مجوز کار دانشجویی می توانند تا 120 روز در سال به کار و اشتغال بپردازند.
  ویزای تحصیلی آلمان و اخذ مجوز کار دانشجویی

  ویزای تحصیلی آلمان و اخذ مجوز کار دانشجویی

  ویزای تحصیلی آلمان و خدمات موسسه اصطهباناتی

  متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های آلمان را دارند، برای اخذ پذیرش تحصیلی آلمان، اخذ ویزای تحصیلی آلمان، اخذ ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین، اخذ ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان و دیگر شرایط تحصیل و اقامت در این کشور اروپایی باید از طریق یک موسسه مهاجرتی مجرب اقدام به این کار کنند.

  از آن جا که متقاضیان برای مهاجرت به کشورهای برتر جهان خود به تنهایی نمی توانند اقدام کنند و بدون کمک و مشاوره با متخصصان مهاجرت این کار بسیار دشوار، زمان بر و پر هزینه خواهد بود، مشاوره با متخصصان مهاجرت موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی روند مهاجرت را سهل و راحت می کند.

  سخن آخر

  این مقاله به چگونگی اخذ ویزای تحصیلی آلمان، اخذ ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین، ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان، گرفتن ویزای تحصیلی آلمان و پذیرش تحصیلی آلمان پرداخت. اینکه چگونه ویزای تحصیلی آلمان بگیریم در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت.

  اگر قصد اخذ ویزای تحصیلی آلمان را دارید، می توانید از خدمات مشاوره ای مهاجرتی موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی برخوردار شوید. مشاوران و کارشناسان این موسسه برتر در شعبه های تهران، شیراز، اصفهان، تبریز، رشت و مشهد با آگاهی از به روزترین قوانین حقوقی و مهاجرتی به شما کمک می کنند.

  سوالات متداول در رابطه با تحصیل در آلمان

  شما می‌توانید در بخش زیر، به صورت خلاصه و مفید پاسخ سوالات خود را در زمینه تحصیل در آلمان بیابید.

   آیا امکان تحصیل رایگان در آلمان وجود دارد؟

  بله، آلمان از معدود کشورهایی است که امکان تحصیل رایگان را فراهم کرده است.

  آیا مدرک خاصی جهت تحصیل رایگان نیاز است؟

  بله، مدرک زبان مورد نیاز در صورت تحصیل به زبان انگلیسی آیلتس و در صورت تحصیل به زبان آلمانی سطح B2 می‌باشد.

  هزینه زندگی دانشجویی آلمان چقدر است؟

  دانشجویان در زمان تحصیل رایگان در این کشور، برای پوشش هزینه‌های زندگی خود ماهانه به حدوداً 850 یورو نیاز خواهند داشت.

  آیا مدرک اخذ شده پس از تحصیل معتبر است؟

  بله، مدرک اخذ شده پس از تحصیل رایگان در آلمان معتبر است و در تمام دنیا به رسمیت شناخته می‌شود.

  آیا امکان تحصیل رایگان برای ایرانیان وجود دارد؟

  بله، تمام افراد اعم از آلمانی‌ها، اروپایی‌ها و همه غیر اروپایی‌ها می‌توانند در آلمان به صورت رایگان تحصیل کنند.

  شرایط تحصیل در آلمان چیست؟

  دانشجویان بین‌المللی برای پذیرش در دانشگاه‌های آلمان، باید نمرات آزمون ACT یا SAT را با حداقل امتیاز 28 و 1300 ارائه دهند.

  آیا امکان تحصیل در مقطع دبیرستان وجود دارد؟

  بله، دانش‌آموزانی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی این کشور شدند، می‌توانند در مدارس دولتی به رایگان تحصیل کنند.

  آیا امکان دریافت بورسیه در زمان تحصیل در دبیرستان وجود دارد؟

  خیر، با توجه به سیستم آموزشی موجود در آلمان، تحصیل در مدارس دولتی این کشور رایگان می‌باشد. به همین دلیل امکان اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان امکان‌پذیر نیست.

  تحصیل در مقطع کارشناسی چگونه است؟

  تمام دانشجویان از سراسر دنیا می‌توانند پس از اخذ مدرک دیپلم به کشور آلمان مهاجرت کنند و در این کشور به تحصیل رایگان بپردازند.

  بهترین شهرها برای مقطع کارشناسی ارشد کدامند؟

  دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد که می خواهند به تحصیل رایگان در این کشور مشغول شوند، می‌توانند در شهرهایی مانند برلین، مونیخ، هامبورگ، فرانکفورت، کلن، هایدلبرگ و فرایبورگ به ادامه تحصیل بپردازند.

  آیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد؟

  بله، فرصتی مهیا شده است تا دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد فرصت تحصیل رایگان به زبان انگلیسی در این کشور را داشته باشند.

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد چگونه است؟

  در مقطع کارشناسی ارشد اکثر رشته‌ها هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. مدرک زبان قابل قبول در این مقطع آیلتس و تافل در زبان انگلیسی و سطح B1 در زبان آلمانی خواهد بود.

  رشته‌هایی که امکان تحصیل رایگان به زبان انگلیسی را فراهم می‌کنند، کدامند؟

  رشته‌هایی مانند: علوم ریاضی و طبیعی، اقتصاد، مهندسی، علوم اجتماعی و حقوق از جمله رشته‌هایی هستند که امکان تحصیل به زبان انگلیسی را ارائه می‌دهند.

   

  4.3/5 - (3 امتیاز)

  765 دیدگاه برای “تحصیل در آلمان 2022 از صفر تا صد

  1. زهرا گفت:

   سلام،من امسال رشته پرتودرمانی قبول شدم می‌خوام ببینم بعد از پنج سال یعنی در سن بیست و پنج سالگی با لیسانس پرتودرمانی می تونم برم آلمان برای تحصیل رشته پزشکی؟؟ایا تحصیل این رشته برای من رایگان خواهد بود؟؟چه شرایطی باید داشته باشم میشه کاملا راهنماییم کنید

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام روزتون بخیر
    در نظر داشته باشید که تحصیل پزشکی در آلمان محدودیت سنی دارد و حداکثر 23 سال است.

  2. سارا گفت:

   سلام من یه پسر ۱۴ ساله دارم که کلاس نهم و زبان انگلیسی تو سطح بزرگسال داره میخونه .سوالم اینه برای ورود به دانشگاه رایگان آیا باید دیپلمش رو ایران بگیره یا خیر ؟ دوم اینکه از لحاظ سربازی مشکلی برای خروجش پیش نمیاد .سوم اینکه دختر خاله اش تو هایدلبرگ زندگی میکنه میتونه پیش اون زندگی کنه .ممنونم

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    تحصیل در آلمان زیر سن 18 سال نیاز به اقدام از طریق مدارس است. همچنین زیر 18 سال نیازی به ارائه پایان خدمت و یا معافیت تحصیلی ندارید.

  3. یاسمن گفت:

   سلام من الان تازه یه ترمه که دانشگاه می رم در رشته ی علوم کامپیوتر می خواستم ببینم شنیدم می شه اگه توی ایران ۴۰ واحد تخصصی بگذرونم می تونم پذیرش از المان بگیرم
   خواستم بدونم برای اطلاع از این نوع پذیرش باید کجای سایت های دانشگاه المان رو نگاه کنم؟
   چطور بتونم تطبیق واحد بدم؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    با سلام و احترام
    لطفا در نظر داشته باشید که امکان تطبیق واحد وجود ندارد. قبولی شما در دانشگاه های ایران و گذراندن تعدادی واحد در این دانشگاه ها به پذیرش مستقیم از آلمان کمک می کند.

  4. BTH گفت:

   سلام
   میخواستم در مورد هزینه ی کالج های آلمان در رشته ی مهندسی کامپیوتر سوال کنم
   شنیدم کالج ها هزینه ی زیادی نیاز دارن.. آیا این درسته؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    بله، تحصیل در آلمان رایگان است.

  5. مرجان گفت:

   سلام وقت بخیر
   من ۳۴ ساله و لیسانس شیمی و لیسانس ناپیوسته معماری داخلی هستم
   امکان تحصیل رایگان و گرفتن بورسیه در رشته کارشناسی طراحی داخلی برای من وجود داره؟
   باید حتما زبان آلمانی یاد بگیرم یا با مدرک انگلیسی هم میتونم وارد مقطع کارشناسی بشم؟
   شرایط گرفتن ویزای کار و اقامت بعد از تحصیل چیه؟
   ممنونم از راهنمایی شما

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    با سلام و احترام
    جهت تحصیل در آلمان بهتر است رشته مرتبط با مقاطع تحصیلی سابق خود را انتخاب نماییدو تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان به زبان انگلیسی نیز ارائه می گردد.

  6. سارا گفت:

   سلام من نوزده سالمه و مدرک a۱ آلمانی دارم و میخوام برای دریافت بورس تحصیلی اقدام کنم ،آیا راهی هست برای تحصیل رایگان بدون اثبات تمکن مالی ؟دوره های کالج و آوسبیلدینگ هم نیاز به تمکن مالی داره ؟چون مبلغ بالایی هست

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام روزتون بخیر
    بله، دریافت ویزای تحصیلی از هر طریقی نیاز به ارائه تمکن مالی دارد. دوره های اوسبیلدونگ بستگی به میزان حقوق دریافتی شما دارد. در صورتیکه از میزان هزینه زندگی شما پایین تر باشد، نیاز به ارائه تمکن مالی دارید.

  7. مینا گفت:

   سلام تحصیل در آلمان هزینه ش برای دانشجوهای هنر چقدره؟

   1. صدف کریم بیگی گفت:

    سلام، دوست عزیز تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان رایگان هست. اگر میخواهید در دانشگاه های خصوصی تحصیل کنین، باید دقت کنید که هزینه هر کدوم متفاوته. پس برای تحصیل در آلمان در رشته هنر باید درباره دانشگاه مورد نظرتون تحقیق کنید.

  8. Hordad mhf گفت:

   میشه بگین واسه تحصیل در آلمان توی رشته روانشناسی چه شرایطی وجود داره؟ مرسی

   1. صدف کریم بیگی گفت:

    دوره های مختلفی مانند لیسانس روانشناسی و کارشناسی ارشد در مشاوره و روانشناسی در آلمان وجود داره. شرایط ورود از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوته، اما عموماً شامل مدارک تحصیلی، تسلط به زبان آلمانی یا انگلیسی و مهارت های تحلیلی قوی هست.

  9. Lilac sh گفت:

   برای تحصیل در آلمان تو مقطع کارشناسی ارشد، چه نمره زبانی دقیقا لازمه؟ و اینکه میشه به زبان انگلیسی هم تحصیل کرد؟

   1. صدف کریم بیگی گفت:

    با سلام، برای تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد باید یا B2 آلمانی داشته باشید یا آیلتس 6.5.

  10. Golbahar گفت:

   سلام شرایط تحصیل در آلمان در دوران کرونا چیه؟ برای اعطای ویزا سختگیری نمیشه؟

   1. صدف کریم بیگی گفت:

    سلام، این کشور در دوران کرونا هم دانشجو میپذیره بنابراین مشکلی نخواهد بود. شما میتونین به راحتی برای تحصیل در آلمان اقدام کنید.

  11. Nima ki گفت:

   هزینه تحصیل در آلمان برای دانشجوهای مهندسی چقدره؟

   1. صدف کریم بیگی گفت:

    سلام. هزینه تحصیل در آلمان برای هر رشته، مقطع، دانشگاه و حتی ایالت متفاوته بنابراین نمیشه به صورت دقیق گفت. همچنین سوال شما هم بسیار کلی بود. میتونین با مشاوران ما تماس بگیرین تا شما رو راهنمایی بیشتری کنن.

  12. Negin golestan گفت:

   سلام. خیلی مطلب خوبی بود ممنون. چجوری میتونم ویزای تحصیل در آلمان رو اخذ کنم؟

   1. صدف کریم بیگی گفت:

    سلام، برای تحصیل در آلمان شما نیاز هست تا مدارک تحصیلی، رزومه، مدارک زبان و گذرنامه و مدارک هویتی تون رو برای سفارت آلمان بفرستین. همچنین دقت کنین که اول لازمه تا پذیرش از دانشگاه دریافت کنین.

  13. محدثه رنجبر گفت:

   سلام وقت بخیر بنده ۲۸ساله ام وکارشناسی تربیت بدنی وعلوم ورزشی دارم با معدل۱۷.۵۵
   مربیگری بدنسازی و آمادگی جسمانی دارم وفعلا باشگاه دارم
   برای تحصیل کارشناسی ارشد میتونم اقدام کنم هزینه تحصیل رایگان هست؟واینکه برای همسر و دختر ۶ساله ام میتونم با خودم بیارم ؟ درکنار تحصیلات میتونم کار کنم؟ممنون میشم راهنماییم کنید

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    با سلام و عرض ادب
    بله، تحصیل در آلمان رایگان است و به همسر و فرزندان زیر 18 سال شما نیز ویزای همراه تعلق می گیرد.

  14. میلاد گفت:

   برای تحصیل در مقطع کارشناسی در المان باید حتما یک دوره درالمان بگزرونیم یا یا میشه با شرکت در یک ازمون در ایران در دانشگاه پذیرش گرفت

   1. صدف کریم بیگی گفت:

    سلام، با توجه به اینکه دیپلم آلمان 13 ساله هست، شما باید بعد از ورود به این کشور در یک دوره یک ساله کالج شرکت کنید.

  15. مهسا گفت:

   سلام وقت بخیر
   من چند ماه دیگه 30 ساله میشم. لیسانس IT با معدل 15.67 دارم و سال 93 فارغ التحصیل شدم. بعد از فارغ التحصیلی 4 سال در مدرسه کامپیوتر تدریس می کردم و بعد از اون هم در چاپ خونه به عنوان طراح و مسئول بخش IT مشغول به کار بودم. 3 یا 4 سال سابقه بیمه تأمین اجتماعی و 2 مدرک فنی حرفه ای طراحی سایت هم دارم.
   تا 1 سال آینده هم میتونم مدرک IELTS یا یک سطح زبان آلمانی بگیرم.
   با توجه به شرایطم میتونم برای تحصیل در مقطع ارشد اقدام کنم و با توجه به اینکه نمیتونم زیاد هزینه کنم کدوم راه بهتر هست اینکه از ایران اقدام کنم یا مجارستان و ارمنستان؟
   اگر ویزای تحصیلی بگیرم همسرم میتونن همراه من بیان و همزمان از ویزای جستجو کار استفاده کنن؟
   یا هردو از طریق کاری اقدام کنیم بهتر هست؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    بله، امکان تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان برای شما وجود دارد. کشور آلمان جزء کشورهایی است که ویزای همراه ارائه می دهد.

  16. مرصاد گفت:

   سلام
   مهندسی کشاورزی از دانشگاه ازاد دارم 38 سالمه متاهلم سطح زبانم اپر هست امکان ادامه تحصیل در مقطع ارشد در المان یا کلا درخارج از کشور باهزینه پایین برای من وجود داره؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    با سلام و احترام
    برای کشور آلمان شما گپ تحصیلی بالایی دارید. به شما توصیه می کنیم کشوری مانند مجارستان را انتخاب نمایید.

  17. صبا گفت:

   سلام خسته نباشید من 19 سالمه دیپلم تجربی با معدل 17 دارم از مدرسه تیزهوشان برای پذیرش رشته حسابداری در المان حتما باید توی کنکور ایران
   رشته حسابداری در دانشگاه قبول بشیم؟و مدرک b1زبان المانی ام دارم

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    با سلام و احترام
    برای افزایش شانس خود بهتر است در کنکور شرکت نمایید و مجاز به انتخاب رشته شوید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.