دانشگاه هایدلبرگ

دانشگاه هایدلبرگ

Heidelberg University

موقعیت:آلمان - هایدلبرگ
نوع:دولتی . موسسه
تعداد دانشجویان:19632 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی:4131 نفر
سایت دانشگاه
رنکینگ QS
87
رتبه در کشور
3
هزینه ویزا
75
نرخ پذیرش
17 درصد
بورسیه تحصیلی
دارد
خوابگاه/هزینه
دارد /--
زمان فرآیند ویزا
بیش از 3 ماه
مجوز کار
دارد
شهریه
رایگان
مقاطع تحصیلی
ارشد، کارشناسی، دکترا

درباره دانشگاه

Information

دانشگاه هایدلبرگ آلمان که در سال 1386 میلادی تاسیس شده است و قدیمی‌ترین دانشگاه حال حاضر آلمان است و به عنوان یکی از بهترین موسسات پژوهشی در قاره اروپا شناخته می‌شود. موفقیت این دانشگاه در مسابقات عالی فدرال آلمان و داشتن رتبه برتر در سطح جهانی ثابت می‌کند که هایدلبرگ نقشی پیشرو و اساسی در جامعه‌ی علمی دارد.فضای چند فرهنگی و دوستانه‌ی این دانشگاه به یکی از ویژگی‌های متمایز شهر هایدلبرگ تبدیل شده است. قرار گرفتن این دانشگاه در محیطی با کیفیت زندگی بالا باعث شده است تا دانشجویان بین المللی علاوه بر تحصیل در آلمان به فعالیت‌های سرگرم کننده‌ی دیگری همچون ورزش، تئاتر، جشنواره‌های فیلم و موسیقی، بازدید از آثار تاریخی و … نیز بپردازند.دانشگاه هایدلبرگ به یک شبکه جهانی از همکاری‌های تحقیقاتی و آموزشی گره خورده است و علاوه بر دیگر دانشگاه های آلمان، با 480 دانشگاه از سراسر جهان برنامه‌های تبادلی ایجاد کرده است. این دانشگاه دارای 4 مرکز در آمریکای لاتین، آمریکای شمالی، آسیای جنوب شرقی و آسیای جنوبی می‌باشد. برای آشنایی با دیگر جزییات مربوط به این دانشگاه در ادامه با ما همراه باشید.

ترم تابستان15 نوامبر تا 15ژانویه (24 آبان تا 25 دی)
ترم زمستان15 مارس تا 15 ژوئن (24 اسفند تا 25 خرداد)

دانشکده ها

Faculties

این دانشگاه دارای 13 دانشکده مختلف است که تعداد بسیار زیادی از رشته‌‌های تحصیلی را پوشش می‌دهد. این دانشکده‌ها عبارتند از:

 • دانشکده علوم زیستی
 • دانشکده مطالعات فرهنگی و رفتارشناسی
 • دانشکده شیمی و علوم زمین
 • دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی
 • دانشکده علوم مهندسی
 • دانشکده زبان های مدرن
 • دانشکده ریاضیات و علوم کامپیوتر
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده فیزیک و نجوم دانشکده الهیات
 • دانشکده پزشکی هایدلبرگ
 • دانشکده پزشکی منهیم
 • دانشکده فلسفه

برخی رشته ها و دوره ها

programs

دانشگاه هایدلبرگ هر ساله طیف وسیعی از دوره های بین المللی را در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد. داوطلبانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند برای گرفتن پذیرش از این دانشگاه لازم است تا صلاحیت علمی لازم و مدرک زبان داشته باشند. به طور کلی 60 دوره آموزشی در مقطع کارشناسی و 100 دوره آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه تدریس می‌شوند.

دوره هاشهریهمدتشرایط
کارشناسی ارشد مهندسی و علوم پایه (MS) 28 دورهرایگان1 تا 2 سالآیلتس: 6.5 به بالا تافل: 90 تا 100
کارشناسی ارشد علوم انسانی و زبان (MA) 66 دورهرایگان2 سالآیلتس: 5 تا 8.5 تافل: 72 به بالا
کارشناسی ارشد رشته های مدیریت (MIM) 2 دورهرایگان2 سالآیلتس: 6.5 به بالا تافل: 90 به بالا
کارشناسی مهندسی و علوم پایه (BSc) 12 دورهرایگان3 تا 4 سالآیلتس و تافل
کارشناسی علوم انسانی و زبان (BA) 43 دورهرایگان3 سالآیلتس

حداقل نمرات آزمون های مختلف که برای این دانشگاه نیاز دارید

Grades
IELTS 6.5 به بالا
TOEFEL 78 به بالا
PTE --
GPA --
GRE --
GMAT --

بورسیه تحصیلی

Scholarships

دانشگاه Heidelberg برنامه‌های بورسیه‌ای متنوعی را به دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهد که هر یک از آنها شرایط مخصوص خود را دارند اما به طور معمول داشتن عملکرد تحصیلی درخشان برای برخورداری از بورسیه تحصیلی آلمان لازم است. تعدادی از این بورسیه‌ها عبارتند از:

 • بورسیه آلمان
 • بورسیه استعداد Hansa-Peter Wild
 • بورسیه Amriana

خوابگاه و تغذیه

Accommodation and food

این دانشگاه خوابگاه‌های دانشجویی داخل محوطه دانشگاه را به تعداد محدودی از دانشجویان ارائه می‌دهد. گفته می‌شود که تنها 15% از دانشجویان می‌توانند از این خوابگاه‌ها بهره مند شوند. دانشجویان دیگر برای سکونت می‌توانند از آپارتمان‌ها و واحدهایی که در شهر هایدلبرگ وجود دارند استفاده کنند. معمولا بسته به محل زندگی و اندازه آپارتمان‌ها دانشجویان ماهیانه بین 550 تا 650 یورو را باید برای پرداخت اجاره خانه کنار بگذارند.

لوکیشن و تصاویر دانشگاه

Location

مشاهیر

Celebrities
ماکس وبر
ماکس وبر
جامعه شناس آلمانی
میلوا ماریک
میلوا ماریک
فیزیکدان معروف
هانا آرنت
هانا آرنت
تاریخ شناس آلمانی-آمریکایی
ماکس بورن
ماکس بورن
فیزیکدان آلمانی-انگلیسی

سوالات متداول

Location

با توجه به اینکه نرخ پذیرش دانشجو در این دانشگاه 17% است بنابراین رقابت برای گرفتن پذیرش بالاست.

5/5 - (1 امتیاز)

بیشتر بخوانید

Read more

دانشگاه هایدلبرگ در کدام شهر است؟

این دانشگاه در شهر هایدلبرگ آلمان واقع شده است. دانشگاه هایدلبرگ یکی از مهم ترین دانشگاه های تحقیقاتی در تمام اروپا است. این دانشگاه در قرن 19 میلادی از نظر سطح مقالات علمی-پژوهشی، ایده های نو و آرمان های دموکراتیک بسیار شناخته شده بود. در حال حاضر بیش از 30،000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

دانشکده های دانشگاه هایدلبرگ

دانشگاه هایدلبرگ آلمان دارای 12 کالج مختلف می باشد که طیف وسیعی از رشته های تحصیلی را به دانشجویان بومی و بین المللی خود ارائه می دهند. دانشکده های این دانشگاه به شرح زیر می باشند:

دانشکده علوم زیستی

مدرسه علوم زیستی دانشگاه هایدلبرگ یکی از بهترین دانشکده های علوم اروپا در زمینه های تحقیق و آموزش است. این دانشکده طیف گسترده ای از رشته ها را شامل می شود.

دانشکده شیمی و علوم زمین

دانشکده شیمی و علوم زمین دوره های بی شماری را در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در زمینه های بیوشیمی، شیمی، زمین باستان شناسی، جغرافیا و علوم زمین ارائه می دهد. این دانشکده با چندین موسسه تحقیقاتی محلی همکاری می کند.

دانشکده ریاضیات و علوم کامپیوتر

این دانشکده دوره های متنوعی را برای آموزش جامع در زمینه های ریاضیات و علوم کامپیوتر ارائه می دهد. آموزش دانشجویان در این دانشکده به شدت تحقیق محور است.

دانشکده فیزیک و نجوم

دوره های تحصیلی این دانشکده شامل مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و برنامه دکترا است. این بخش در حال حاضر حدود 2000 دانشجو را آموزش می دهد.

دانشکده فلسفه

دانشکده فلسفه دانشگاه هایدلبرگ شامل هفت موسسه و مرکز بین رشته ای برای مطالعات آمریکایی-ایبرو (HCIAS) و مرکز اروپایی زبانشناسی (EZS) است. این دانشکده طیف وسیعی از رشته های تحصیلی را ارائه می دهد.

دانشکده حقوق

مدرسه حقوق دانشگاه هایدلبرگ از مشهورترین دانشکده های حقوق در آلمان است. دانشکده حقوق دانشگاه هایدلبرگ آلمان در سال 1386 تأسیس شد.

دانشکده مطالعات رفتاری و فرهنگی

این دانشکده طیف گسترده ای از موضوعات علمی را دنبال می کند. این دانشکده متشکل از چند موسسه علمی شامل موسسه علوم تربیتی، انسان شناسی، قوم شناسی در انستیتوی آسیای جنوبی، پیری شناسی و روانشناسی است.

دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی

دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی رشته های اقتصاد، جامعه شناسی و علوم سیاسی را گرد هم آورده است. این سه رشته در تحلیل نهادهای اقتصادی، سیاسی و اجتماعی با یکدیگر همکاری می کنند.

کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی آماده پاسخگویی به سوالات شما در رابطه با تحصیل در دانشگاه هایدلبرگ آلمان می باشند.

تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه هایدلبرگ

دانشکده پزشکی دانشگاه هایدلبرگ یکی از قدیمی ترین دانشکده های پزشکی در کشور آلمان می باشد. این دانشکده بیش از 600 سال سابقه آموزش در رشته پزشکی را دارد. امکان تحصیل پزشکی در آلمان در دانشگاه هایدلبرگ و در دو دانشکده پزشکی این دانشگاه وجود دارد.

تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه هایدلبرگ

زیر مجموعه های دانشکده پزشکی دانشگاه هایدلبرگ آلمان

دانشکده پزشکی این دانشگاه در حوزه های مختلفی فعالیت می کند. موسسه آناتومی و بیولوژی سلولی، مرکز مراقبت های بالینی، پزشکی قانونی، ژنتیک انسانی، ایمونولوژی، ویروس شناسی و بیماری های عفونی، تاریخ و اخلاق پزشکی، روانشناسی، پاتولوژی، داروشناسی، فیزیولوژی و پاتوفیزیولوژی از جمله دپارتمان ها و زیر مجموعه های این دانشکده می باشند.

دانشکده پزشکی مانهیم دانشگاه هایدلبرگ

دانشکده پزشکی مانهیم در سال 1964 تأسیس شد. این دانشکده از سال 2006 بر روی آموزش های بالینی و نظری متمرکز شده است. سطح علمی این دانشکده به قدری بالا است که همواره در میان 34 دانشکده پزشکی در آلمان رتبه اول را به دست می آورد. دانشگاه هایدلبرگ آلمان جزو دانشگاه های مورد تأیید وزارت بهداشت و درمان ایران است و از اعتبار بین المللی خوبی نیز در میان سایر کشورهای دنیا برخوردار است.

تحصیل رشته دندانپزشکی در دانشگاه هایدلبرگ

یکی از رشته های ارائه شده در دانشکده پزشکی دانشگاه هایدلبرگ، رشته دندانپزشکی است. در این رشته تحصیلی دانشجویان انواع آموزش های نظری و علمی را پشت سر می گذارند. دانشجویان رشته دندانپزشکی با انواع بیماری های مربوط به دهان و دندان آشنا شده و دروس مرتبط با بهداشت دهان، ارتودنسی، جراحی فک و صورت، بیماری های لثه و غیره را آموزش خواهند دید. متقاضیان تحصیل در این رشته باید در آزمون ورودی شرکت کرده و در آن پذیرفته شوند.

حوزه فعالیت دندانپزشکان

دانشجویان دندانپزشکی دانشگاه هایدلبرگ می توانند پس از فارغ التحصیلی در کلینیک های دندانپزشکی، بخش صنعت و یا حتی کارهای تحقیقاتی و آموزشی مشغول به فعالیت شوند. تمرکز اصلی آموزش دوره دندانپزشکی در این دانشگاه بر روی آموزش های علمی و تحقیقاتی است. متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه هایدلبرگ آلمان مراجعه کنند.

اعتبار مدرک دندانپزشکی دانشگاه هایدلبرگ

دانشگاه هایدلبرگ آلمان جزو دانشگاه های مورد تأیید وزارت بهداشت و درمان ایران می باشد. دانشجویان ایرانی می توانند پس از فارغ التحصیلی به سهولت وارد بازار کار شده و یا حتی به ادامه تحصیل بپردازند. تحصیل دندانپزشکی در این دانشگاه فرصتی بی نظیر برای دانشجویان خواهد بود.

تحصیل داروسازی در دانشگاه هایدلبرگ آلمان

همان طور که قبلا گفته شد، دانشگاه هایلدبرگ دارای دو دانشکده پزشکی است که انواع شاخه های پزشکی را ارائه می دهند و رشته داروسازی یکی از این رشته ها است. دانشجویانی که متقاضی تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه هایدلبرگ آلمان هستند باید در آزمون ورودی شرکت کرده و در آن پذیرفته شوند. زبان تحصیل در این رشته انگلیسی است و دانشجویان به ارائه مدرک معتبر زبان نیاز خواهند داشت.

حوزه فعالیت داروسازان

فارغ التحصیلان دوره داروسازی دانشگاه هایدلبرگ می توانند در داروخانه های عمومی و بیمارستانی، صنعت، کارهای تحقیقاتی، بخش های بهداشتی، ارتش آلمان و بخش های بیمه درمانی مشغول به فعالیت شوند.

لیست رشته های موجود در دانشگاه هایدلبرگ آلمان

دانشگاه هایدلبرگ دارای دانشکده های مختلفی است که هر کدام از آن ها طیف وسیعی از رشته های تحصیلی را ارائه می دهند. دانشجویان می توانند بدون محدودیت در هر کدام از رشته های تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه به ادامه تحصیل بپردازند. لیست رشته های موجود در دانشگاه هایدلبرگ آلمان به شرح زیر می باشد:

 • الهیات
 • حقوق
 • فلسفه
 • زبان های مدرن
 • اقتصاد و علوم اجتماعی
 • مطالعات رفتاری و تربیتی
 • علوم ریاضی و کامپیوتر
 • فیزیک و اخترشناسی
 • علوم زیستی
 • شیمی و زمین شناسی
 • تاریخ باستان
 • انسان شناسی
 • علوم کامپیوتر کاربردی
 • تاریخ هنر و موزه شناسی
 • بیوشیمی
 • مهندسی پزشکی
 • باستان شناسی بیزانس و تاریخ هنر
 • علم شیمی
 • مسیحیت و فرهنگ
 • ادبیات کلاسیک و مدرن
 • باستان شناسی کلاسیک
 • مطالعات یونان
 • تاریخ فرهنگی و مذهبی جنوب آسیا
 • علوم زمین
 • تاریخ هنر شرق آسیا
 • اقتصاد
 • نظریه نوشتاری و نقد متنی
 • مصر شناسی
 • مطالعات انگلیسی
 • تاریخ هنر اروپا
 • جغرافیا
 • مطالعات آلمان
 • ریاضیات
 • مطالعات قرون وسطی
 • زبان و ادبیات آسیای جنوب شرقی
 • بیوتکنولوژی مولکولی
 • مطالعات ژاپن
 • موسیقی شناسی
 • فیزیک
 • علوم سیاسی
 • پیش و تاریخ معاصر
 • مطالعات یهودی
 • روانشناسی
 • مطالعات مذهبی و غیره

شرایط پذیرش دانشگاه هایدلبرگ

متقاضیان تحصیل در آلمان و در این دانشگاه می توانند در تمام رشته های تحصیلی ثبت نام کنند. شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه هایدلبرگ بر اساس رشته تحصیلی و ملیت متقاضیان متفاوت خواهد بود. مهلت ارسال درخواست پذیرش در این دانشگاه از اول ژوئن تا 15 جولای برای ترم زمستان و از اول دسامبر تا 15 ژانویه برای ترم تابستان (مقطع کارشناسی) می باشد. فرم درخواست پذیرش در سایت دانشگاه هایدلبرگ آلمان قابل دستیابی است.

شرایط پذیرش دانشگاه هایدلبرگ

مدارک مورد نیاز جهت پذیرش در دانشگاه هایدلبرگ

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش دانشجویان ایرانی در مقطع کارشناسی شامل مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات تحصیلی متقاضی، مدرک زبان آلمانی معتبر، گذرنامه و گواهی پزشکی خواهد بود. اکثر دوره های تحصیلی این دانشگاه در مقاطع کارشناسی تا دکترا به زبان آلمانی ارائه می شوند. جهت تحصیل در برخی از رشته های این دانشگاه نیاز به شرکت در آزمون ورودی خواهد بود. متقاضیانی که دارای مدرک زبان نیستند، می توانند در کالج هایدلبرگ دوره آموزش زبان آلمانی را پشت سر بگذارند.

هر گونه سوال در رابطه با تحصیل در دانشگاه هایدلبرگ را با کارشناسان موسسه حقوقی اصطهباناتی در میان بگذارید.

5 نکته مهم در ثبت نام مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه هایدلبرگ

اولین و مهم‌ترین نکته برای ثبت نام در این دانشگاه، عدم امکان ثبت نام آنلاین است. در صورتی که قصد دارید در دانشگاه هایدلبرگ آلمان ثبت نام کنید باید کلیه مدارک خود را برای آدرس پستی دانشگاه هایدلبرگ آلمان ارسال کنید.شما باید پس از اخذ پذیرش از دانشگاه هایدلبرگ آلمان با به همراه داشتن نامه پذیرش و همچنین گواهی تمکن مالی، به کنسولگری کشور آلمان مراجه نمایید. در صورتی که مدارک شما تایید شود، ویزای آلمان برای شما صادر خواهد شد.دانشگاه هایدلبرگ، درخواست پذیرش شما برای این دانشگاه را بر اساس ملیت و همچنین رشته درخواستی شما بررسی می‌کند.در صورتی که درخواست پذیرش در این دانشگاه بسیار زیاد باشد، دانشگاه فقط افراد برتر را پذیرش می‌کند.سامانه‌ای به نام سامانه ثبت نام دانشجویان بین المللی وجود دارد که برای پذیرش از سمت دانشگاه هایدلبرگ ثبت نام در این سامانه الزامی است. شما باید پس از طی کردن همه مراحل ثبت نام، فرم مربوطه را پرینت گرفته و امضا کنید.

تحصیل در دانشگاه پزشکی هایدلبرگ

تحصیل پزشکی در آلمان میزبان دانشگاه های متعددی است که آموزش پزشکی عالی ارائه می دهند و یکی از آنها دانشگاه هایدلبرگ (Heidelberg) است. این دانشگاه دارای بخشی عالی در زمینه پزشکی است که برای 6 دهه در تحصیل و تحقیق فعالیت دارد. این موسسه تلاش های بسیاری برای ایجاد یک موسسه علمی مرکزی، با تاکید بر تحقیق و حمایت و ترویج برنامه های تحقیقاتی انجام داده است.

امروزه دانشگاه دارای محیطی زنده و فعال و شناخته شده برای موسسات پژوهشی بین المللی است که دانشجویان بسیاری را از سراسر دنیا جذب می کند.این دانشگاه در سال 1964 تاسیس شد و در شهر مانهم آلمان قرار دارد. دانشکده پزشکی هایدلبرگ دارای بخش تحقیقاتی خاصی در تکنولوژی پزشکی است. ورود به این دانشکده پزشکی بسیار سخت و رقابتی است.

دوره پزشکی در دانشگاه هایدلبرگ

بهترین رشته های تحصیلی در آلمان که یکی از آنها دوره پزشکی می باشد،حداقل 6 سال + 3 ماه طول می کشد و منجر به امتحان دولتی و مجوز تجویز پزشکی می شود. این دوره به یک بخش پیش از بالینی دو ساله و اولین دوره آزمایش برای پزشکان و به دنبال آن بخش بالینی سه ساله دیگر که منجر به مرحله دوم آزمایش پزشکان می شود. یک سال عملی و سومین مرحله بررسی پزشکان، مرحله نهایی دوره است.اهداف، محتوا و ساختار این دوره در قوانین صدور مجوز برای پزشکان تعیین شده است یا قبل از شروع دوره یا در فواصل بین ترم ها، دانشجویان باید دوره کمک های اولیه و دوره سه ماهه آموزش مراقبت از بیمار، به عنوان بخشی از آموزش های پیش بالینی خود را بگذرانند. توصیه می شود تا قبل از شروع دوره، آموزشی مراقبت از بیمار را تکمیل کنید.

پیش نیازها در دانشگاه پزشکی هایدلبرگ

پیش نیازهای موفقیت در دوره پزشکی بالاتر از همه دانش های علمی در زیست شناسی، شیمی و فیزیک است. حافظه خوب و مهارت های ارتباطی، تعامل با مشکلات، مهارت سازمان یافته، نشان دادن توانایی در کار و دیگر موارد جز پیش نیازهای ضروری هستند.مهارت خوب در انگلیسی ضروری است، دانش لاتین یک سرمایه است اما زبان آموزش این دانشگاه آلمانی می باشد. دانشجویان باید دوره زمانی حداقل  25 تا 30 ساعت در هفته در کلاس های اجباری صرف کنند.

امتحانات به سرعت شروع می شوند، استانداردها بالا هستند و امتحانات موضوعات زیادی را پوشش می دهند.دانشگاه هایدلبرگ دارای دو دانشکده پزشکی است، یعنی دو محل تحصیلی مختلف با استراتژی های مختلف آموزش؛ در هنگام درخواست دانشجویان باید تصمیم بگیرند که کدام محل تحصیل را ترجیح می دهند.هزینه تحصیل در دانشگاه هایدلبرگ تقریباً حدود 30/142 یورو برای هر ترم تحصیلی می باشد. این هزینه در ابتدای هر ترم به عنوان شهریه در زمان ثبت نام باید پرداخت شود. هزینه تحصیل برای همه دانشجویان برابر است.

پذیرش در دانشگاه پزشکی هایدلبرگ

برای پذیرش به عنوان دانشجوی ترم اول پزشکی، اولین موسسه برای مراجعه،Stiftung für Hochschulzulassung می باشد که یک شورای مرکزی برای تنظیم شرایط پذیرش دانشگاه ها است.علاوه بر فرآیند درخواست ملی از طریق وب سایت موسسه(توسعه گران مهر) ،شما باید روند ثبت نام آنلاین را برای دانشگاه هایدلبرگ تکمیل کنید. این مرحله تأیید معیارهای انتخاب را تسهیل می کند. علاوه بر این، آزمون دوره های تحصیل پزشکی (TMS) معیار انتخابی مهمی برای پذیرش در برنامه های پزشکی در هایدلبرگ است.این دانشگاه در رتبه 40 دانشگاه های برتر اروپا قرار گرفته است.

پذیرش در دانشگاه پزشکی هایدلبرگ

پذیرش در دانشگاه پزشکی هایدلبرگ

تحصیل و پذیرش پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه هایدلبرگ

فرایند پذیرش دانشجویان در دانشگاه هایدلبرگ به گونه ای طراحی شده است که دانشجویان مستعد و برجسته را شناسایی کرده و جذب می کند. با وجود اینکه شرایطی از جمله نمره ی آزمون ها و معدل کل دانشجویان در پذیرش آنان از اهمیت زیادی برخوردار است اما این دانشگاه برای یافتن دانشجویان با انگیزه ای که به دنبال فرصت های یادگیری بی نظیر و چشم گیر هستند، چیزی بیشتر از آمار و ارقام مربوط به این دانشجویان را در نظر می گیرد.

هنگامی که فرم آنلاین درخواست پذیرش در این دانشگاه را تکمیل می کنید به یاد داشته باشید که مدارک مربوط به دبیرستان، ریز نمرات و نتایج آزمون های SAT و ACT را نیز برای دانشگاه ارسال نمایید. علاوه بر آن، دانشگاه هایدلبرگ نه تنها تمامی شرایط و نمرات دانشجویان از جمله نمره ی ACT / SAT، نمرات دبیرستان، معدل کل انها را درنظر می گیرد بلکه معیارهای دیگری مانند نامه ی ارجاع و نامه ی انگیزشی شخصی دانشجو و مقالات وی نیز نقش موثری در پذیرش انها ایفا میکنند.

رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی

فرایند درخواست پذیرش در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی ، یک فرایند دو بخشی است.

 • قدم اول: درخواست به اصطلاح Vorprufungsdokumentation یا گواهی مقدماتی از uni-assist e.V

Uni-assist e.V یک مرکز خدماتی است که سوابق تحصیلی متقاضیان غیر اروپایی را مورد بررسی و ارزیابی قرار میدهد. درخواست ارزیابی مدارک و صدور گواهی مقدماتی می بایست حداکثر تا اول ماه جولای برای ترم زمستان در uni – assist ثبت شود.

 • قدم دوم: درخواست پذیرش در دانشگاه هایدلبرگ

درخواست پذیرش می بایست مستقیما در دانشگاه هایدلبرگ و از طریق سامانه آنلاین دانشجویان بین المللی به ثبت برسد. هنگام ثبت درخواست، می بایست اصل گواهی مقدماتی ای که توسط uni assist برای شما صادر شده است را نیز همراه با سایر مدارک خود برای دانشگاه هایدلبرگ ارسال نمایید. در غیر این صورت به درخواست شما رسیدگی نمیشود و طبیعتا با آن موافقت نخواهد شد.

رشته های مقدماتی پزشکی

رشته های مقدماتی پزشکی دانشجویان زیادی را با علایق متنوع جذب می کند. پس از ان با مشاورین تعیین رشته دانشگاه همکاری خواهید کرد و بهترین راه و رشته را مطابق با سلایق و اهداف خود انتخاب خواهید کرد. دانشجویان این مقطع تحصیلی در مباحث های آلوپاتی، استئوپاتی ( آسیب استخوانی )، دندان پزشکی، چشم پزشکی، دامپزشکی به تحصیل میپردازند. بر حسب علایق و اهدافتان می توانید در هر یک از این رشته ها یا حتی در رشته زیست شناسی، شیمی، روانشناسی یا علوم سلامت به تحصیل ادامه دهید.

زیرشاخه ها:

 • دندانپزشکی
 • پرستاری
 • چشم پزشکی
 • پزشکی ( آلوپاتیک و استئوپاتیک)
 • داروسازی
 • دامپزشکی

طبق توافقنامه ای با کالج پزشکی استئوپاتی لیک اری (Lake Erie College of Osteopathic Medicine) هر ساله 5 عدد از ظرفیت دانشکده پزشکی برای دانشجویان واجد شرایط دانشگاه هایدلبرگ رزرو می شود تا به طور مستقیم و بدون واسطه در این رشته به تحصیل مشغول شوند.

هزینه و شهریه دانشگاه پزشکی هایدلبرگ

دانشجویان بین المللی و غیر اروپایی برای تحصیل در موسسات آموزش عالی کشور آلمان، می بایست هر ترم 1500 یورو بابت شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پرداخت نمایند. دانشجویان اروپایی و اتباع کشورهای محدوده اقتصادی اروپا و اتحادیه اروپا و همچنین دانشجویان بین المللی ای که واجد شرایط ورود به دانشگاه های آلمانی با توجه به معیارهای این کشور باشند، می توانند از تحصیل رایگان در این دانشگاه بهره مند شوند.

این قوانین تنها شامل دانشجویانی میشود که قصد دارند تحصیلات خود را در ترم زمستان سال 2018 اغاز کنند و یا قصد تغییر رشته یا تغییر دانشگاه محل تحصیل خود را دارند. دانشجویانی که از قبل در دانشگاه هایدلبرگ به تحصیل مشغول بوده اند و قصد دارند رشته قبلی را در ترم زمستان 2018 ادامه دهند نیازی بره پرداخت این شهریه نخواهند داشت.

هزینه های تحصیل در دانشگاه هایدلبرگ: هزینه تحصیل در دانشگاه هایدلبرگ 154.70 یورو در هر ترم است ( شهریه های مربوط به ادامه تحصیلات و هزینه های مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته متفاوت است) شهریه ی دانشگاه در ابتدای هر ترم مشخص میشود و باید در زمان ثبت نام آن را پرداخت نمایید. این هزینه ها عبارتند از:

 • 70.00 یورو بابت هزینه های اداری
 • 49.00 یورو بابت خدمات دانشجویی
 • 7.50 یورو بابت تشکیل پرونده دانشجویی
 • 28.20 یورو بابت کارت تردد در شهر
 • در مجموع: 154.70 یورو

تحصیل در دانشگاه هایدلبرگ چه مزایایی دارد؟

مهم‌ترین مزیت تحصیل در این دانشگاه، امکان اخذ بورسیه تحصیلی است. همچنین آینده شغلی افرادی که از دانشگاه هایدلبرگ فارغ التحصیل می‌شوند کاملا تضمین شده است. در دانشگاه‌های کشور آلمان و به ویژه دانشگاه هایدلبرگ، مشاوره‌های تخصصی در زمینه شغلی  ارائه می‌شود.یکی از دیگر از مزایای بسیار خوب تحصیل در دانشگاه هایدلبرگ، امکان کار دانشجویی همزمان با تحصیل است. شما می‌توانید 20 ساعت در هفته را به کار دانشجویی در خود دانشگاه بپردازید. شما می‌توانید از طریق همین کار دانشجویی، کلیه هزینه‌های دوران تحصیل خود را تامین کنید. همچنین می‌توانید از برخی بورسیه‌های تحصیلی ویژه در آلمان استفاده کرده و هزینه‌های خود را چندین برابر کاهش دهید.

امکانات ورزشی، تفریحی و آموزشی موجود در دانشگاه هایدلبرگ

دانشگاه هایدلبرگ آلمان به طور فعال در پروژه های علمی و تحقیقاتی متعددی در سطح بین الملل شرکت می کند. این دانشگاه با بیش از 27 دانشگاه جامع و بزرگ همکاری داشته است. دانشجویان این دانشگاه فرصت شرکت در انواع فستیوال های فیلم و موسیقی را خواهند داشت. آژانس های کاریابی این دانشگاه به دانشجویان خدمات مشاوره ای را ارائه می دهند.

کتابخانه دانشگاه

کتابخانه دانشگاه هایدلبرگ آلمان جزو بهترین کتابخانه های این کشور محسوب می شود. در این کتابخانه نسخه های خطی گران بها و نفیس از کشورهای مختلف جهان نگهداری می شود. این کتابخانه در سال در حدود 2،270،000 بازدید کننده دارد که نشان دهنده اهمیت و بزرگی آن می باشد.

شرایط خوابگاه و هزینه تحصیل در دانشگاه هایدلبرگ آلمان

دانشگاه هایدلبرگ آلمان دارای تعداد محدودی خوابگاه دانشجویی است. خوابگاه این دانشگاه در حدود 5،800 نفر ظرفیت دارد. اغلب دانشجویان این دانشگاه در خانه های خصوصی اقامت دارند. متوسط هزینه اقامت در شهر هایدلبرگ ماهانه در حدود 200 تا 400 یورو می باشد. دانشجویانی که موفق به اخذ خوابگاه شده باشند ماهانه در حدود 168 تا 588 یورو هزینه خواهند کرد.

هزینه تحصیل و زندگی

دانشجویانی که در دانشگاه هایدلبرگ آلمان تحصیل می کنند ماهانه به حداقل 850 تا 950 یورو نیاز خواهند داشت. دانشجویان می توانند جهت کاهش هزینه های خود به انجام مشاغل پاره وقت (در حدود 20 ساعت در هفته) مشغول شوند. هزینه های تحصیل در این دانشگاه برای هر ترم 1500 یورو است که شامل هزینه خدمات دانشجویی، خدمات اداری و حمل و نقل می شود.

دانشگاه های مشابه

Similar universities

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *