دانشگاه های برتر سوئد برای تحصیل

کشور سوئد به دلیل بهره‌مندی از سیستم آموزش عالی پیشرفته در سطح جهان و به کارگیری اساتید برتر و توانمند در زمینه‌های مختلف علمی، به عنوان یکی از مقاصد محبوب مهاجرت تحصیلی شناخته می‌شود. در حال حاضر تحصیل در دانشگاه‌های سوئد نظر متقاضیان زیادی را به خود جلب می‌کند. چنانچه قصد تحصیل در دانشگاه های سوئد را دارید مطالعه این مقاله را از دست ندهید چرا که لیست دانشگاه‌ های برتر سوئد در آن به شما معرفی خواهد شد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

آشنایی با کشور سوئد

مهاجرت به سوئد یک قرصت بی نظیر است. کشور سوئد به عنوان چهارمین کشور وسیع قاره اروپا شناخته می‌شود. این کشور با عضویت در اتحادیه توانسته مزایای بسیار زیادی را برای شهروندان خود به ارمغان بیاورد. جالب است بدانید که در این کشور دانشگاه‌های بین‌المللی متعدد با رنگینگ جهانی بسیار بالا وجود دارند. مسئله عدالت اجتماعی، برابری حقوق بین زنان و مردان و ارائه خدمات درمانی از جمله مزیت‌های زندگی در کشور سوئد به شمار می‌رود. شهروندان این کشور علاوه بر زبان فنلاندی به زبان سوئدی و انگلیسی نیز تسلط دارند و همین مسئله باعث شده تا مهاجران در خصوص برقراری ارتباط با مشکلات کمتری مواجه شوند.

لیست دانشگاه های سوئد

کشور سوئد بیش از ۱۴ دانشگاه و ۱۷ کالج دولتی را در خود جای داده است. در ادامه این بخش از مقاله به معرفی بهترین دانشگاه‌های سوئد می‌پردازیم. تحصیل پزشکی سوئد یکی فرصت برای علاقه مندان است.

دانشگاه فناوری چالمرز

نام این دانشگاه برگرفته از موسس و سرمایه گذار آن یعنی ویلیام چالمرز می‌باشد. این فرد در اقدامی خیرخواهانه سرمایه فردی خود را برای ساخت این دانشگاه و تحصیل کودکان فقیر و نیازمند اختصاص داد. هم اکنون بیش از ۸۶۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل‌اند که حدود ۱۷۰۰ نفر از آنها را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. خالی از لطف نیست که بدانید بیش از ۴۰ درصد مهندسان کشور سوئد از این دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اند.

موسسه سلطنتی تکنولوژی سوئد

این دانشگاه در سال ۱۸۲۷ تأسیس شد. جالب است بدانید که ساختمان اصلی این دانشگاه در شهر استکهلم یعنی پایتخت کشور سوئد واقع شده است. در حال حاضر بیش از ۱۲ هزار نفر دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل‌اند و حدود ۳۲ درصد از آنان را بانوان تشکیل می‌دهند. موسسه سلطنتی تکنولوژی دارای بیش از ۱۰ دانشکده با طیف وسیعی از رشته‌ها می‌باشد که از محبوب‌ترین آن‌ها می‌توان به مهندسی برق، مهندسی عمران، علوم کامپیوتر، مهندسی صنایع، مهندسی ارتباطات، معماری و ساخت سازه و…. اشاره کرد. اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد را دارید این دانشگاه یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها به شمار می‌رود. چرا که بسیاری از رشته‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه با زبان انگلیسی ارائه خواهد شد.

موسسه کارولینسکا

دانشگاه گوتنبرگ

تاسیس این دانشگاه به سال ۱۹۵۴ برمیگردد. جالب است بدانید که این دانشگاه از دانشجویان عضو اتحادیه اروپا هزینه‌ای برای تحصیل دریافت نمی‌کند اما دانشجویان خارجی موظف به پرداخت شهریه می‌باشند. هم اکنون دانشجویان زیادی از بیش از ۷۰ کشور جهان در این دانشگاه مشغول به تحصیل‌اند. دانشگاه گوتنبرگ بیش از ۳۸ دپارتمان دارد که در زمینه‌های مختلفی مثل هنر، اقتصاد، حقوق، علوم اجتماعی و… مشغول به فعالیت هستند.

دانشگاه استکهلم

این دانشگاه محبوب در سال ۱۸۷۸ میلادی بنیانگذاری شد. نزدیکی این دانشگاه به پارک ملی اولین بر محبوبیت آن افزوده و باعث شده تا متقاضیان زیادی برای تحصیل در آن تمایل داشته باشند. دانشگاه استکهلم بسیاری از دروس خود را در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد که بانکداری، مدیریت و مطالعات از جمله پر مخاطب‌ترین این رشته‌ها به شمار می‌رود. این دانشگاه هم اکنون بیش از ۲۸ هزار دانشجو را در خود جای داده و در شمار ۱۰۰ دانشگاه برتر بین‌المللی قرار دارد.  شرایط تحصیل کم هزینه در سوئد در مقاله ای جداگانه مورد بررسی قرار گرفته است.

دانشگاه لوند

این دانشگاه با داشتن عقبه‌ای بیش از ۳۵۰ سال به عنوان یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه های سوئد سوئد محسوب می‌شود. جالب است بدانید که دانشجویان در حال تحصیل این دانشگاه از بیش از ۱۳۰ کشور جهان گرد هم آمده‌اند. دانشگاه لوند بیش از ۸ دانشکده دارد که از مهمترین آنها می‌توان به

  1. حقوق
  2. دانشکده پزشکی
  3. مهندسی
  4. مدیریت
  5. دانشکده علوم اجتماعی و … اشاره کرد.

دانشگاه اوپسالا

اوپسالا را به عنوان یکی از کهن‌ترین دانشگاه‌های کشور سوئد می‌شناسند چرا که تاسیس آن به سال ۱۴۷۷ بر می‌گردد. این دانشگاه در ابتدا با ۵۰ دانشجو در رشته الهیات آغاز به کار کرد اما در حال حاضر رشته‌های متنوع و متعدد فراوانی را به متقاضیان ارائه می‌دهد. جالب است بدانید که در این دانشگاه یکی از قدیمی‌ترین باغ موزه‌های گیاه شناسی کشور سوئد واقع شده است که بیش از ۹ هزار گونه از گیاهان را در خود جای داده است. حقوق، پزشکی و روانشناسی سه رشته محبوب و پرطرفدار در دانشگاه اوپسالا به شمار می‌روند. دانشگاه اوپسالا به عنوان یکی از ۱۰۰ دانشگاه برتر بین‌المللی شناخته می‌شود. تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئد در این دانشگاه امکان پذیر است.

موسسه کارولینسکا

اگر قصد تحصیل در رشته پزشکی را دارید این دانشگاه یکی از بی‌نظیر‌ترین مراکز علمی است که می‌توانید انتخاب کنید. شهرت رشته پزشکی دانشگاه کارولینسکا تنها به کشور سوئد اختصاص ندارد و در کل جهان دارای اعتبار می‌باشد. رشته‌های پزشکی و زیر شاخه‌های آن مثل پرستاری، روانپزشکی، رادیولوژی، مامایی، دندانپزشکی، شنوایی سنجی و بینایی سنجی با بروز‌ترین امکانات در این دانشگاه ارائه می‌شود.

جالب است بدانید که برای رفاه حال دانشجویان و فراگیری هرچه بهتر واحدهای عملی در رشته‌های پزشکی بیمارستانی جهت تحقیق و آموزش نکات عملی، در نزدیکی این دانشگاه احداث شده است. کارولینسکا، به عنوان ۴ دانشگاه برتر اروپا و در شمار ۴۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

مموسسه سلطنتی تکنولوژی سوئد

دانشگاه علوم کشاورزی

اگر از دوستداران تحصیل در رشته‌های علوم کشاورزی و زیر شاخه‌های آن هستید، این دانشگاه یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شماست. دانشگاه علوم کشاورزی کشور سوئد در چهار زمینه کشاورزی، دامپزشکی، جنگل داری و منابع طبیعی فعالیت می‌کند. هم اکنون بیش از ۴ هزار و ۲۰۰ دانشجو از سراسر جهان در این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند. جالب است بدانید که دانشگاه علوم کشاورزی در رتبه بندی SLU در شماره ۱۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است.

سیستم آموزشی دانشگاه های سوئد

در کشور سوئد تلاش سیستم آموزشی بر این است که فارغ التحصیلان متعهدی را به جامعه تحویل دهد. در دانشگاه های سوئد علاوه بر تدریس به خوبی بر روی مهارت‌های اجتماعی دانشجویان کار می‌شود و به آنان آموزش مهارت‌های زندگی و راه‌هایی برای چگونگی کنار آمدن با مشکلات روزمره ارائه می‌شود. با مقایسه هزینه زندگی در شهرهای سوئد میتوانید بهترین انتخاب را انجام دهید.

جمع بندی

کشور سوئد یکی از بهترین کشورها جهت زندگی، سرمایه گذاری، تحصیل و اشتغال است. این کشور با فراهم کردن رفاه اجتماعی بالا نه تنها رضایت حداکثری شهروندان را به دنبال داشته بلکه نظر افراد زیادی را در سراسر جهان به خود جلب کرده است. در این مقاله هشت دانشگاه برتر کشور سوئد به شما معرفی شد. تحصیل در دانشگاه های سوئد علاوه بر کسب علم و دانش، فرصت سفر به تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا را فراهم خواهد کرد. چنانچه مهارت علمی و عملی شما در زمینه تحصیلی‌تان چشم گیر باشد، به راحتی می‌توانید مسئله اشتغال پس از تحصیل خود را در این کشور پیگیری کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع روش‌های مهاجرت به کشور سوئد با کارشناسان توانمند موسسه مهاجرتی اصطهباناتی تماس حاصل کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *