ثبت شرکت در سوئد

 تاسیس شرکت در سوئد بر اساس عمل استاندارسازی صورت می گیرد. ثبت شرکت در سوئد انجام فرایند تهیه پیش نویس اساسنامه ، کپی پاسپورت ، نمونه امضا و دیگر مدارک برای ثبت یک شرکت را در بر دارد. البته باید مراقب انجام این فرایند ها در دفتر اسناد رسمی بود. ثبت شرکت در سوئد همانند افتتاح حساب بانکی و استخدام یک حسابدار برای تشکیل یک شرکت تازه تاسیس بسیار ضروری می باشد. موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز با کادری مجرب از وکلا و کارشناسان و با همکاری وکیل مهاجرت به سوئد روال سرمایه گذاری و تاسیس یا ثبت شرکت در سوئد را برای متقاضیان و علاقمندان مهاجرت به سوئد فراهم آورده است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

مطلب پیش رو با همکاری کارشناسان موسسه تهیه شده و امید است بتواند شما در زمینه کسب اطلاعات کمک کند. همچنین کارشناسان این موسسه صبورانه پاسخگوی شما پیرامون مهاجرت به سوئد از طریق تاسیس یا ثبت شرکت در سوئد هستند و همه مراحل نخست تا اخذ ویزای سرمایه گذاری سوئد یا ثبت شرکت در این کشور را برای متقاضیان به صورت تضمینی به عهده میگیرند.

اشخاصی که از طریق ثبت شرکت نسبت به مهاجرت به سوئد اقدام می کنند، باید پس از ورود به کشور نسبت به اخذ اقامت سوئد و در نهایت اخذ تابعیت این کشور اقدام کنند. راه های دیگر مهاجرت و در نهایت اخذ اقامت و تابعیت سوئد ، اقدام از طریق تحصیل در سوئد و یا اخذ ویزای کار در سوئد است. این مطلب تا حدودی راهنمای ثبت شرکت در سوئد است.

شرایط و قوانین ثبت شرکت در سوئد

ما در این مطلب ابتدا به بررسی انواع شرکت های قابل ثبت در سوئد می پردازیم:

انواع مختلف نهاد ها و شرکت های تجاری در سوئد

از مشهورترین ساختار تجارت در سوئد ثبت شرکت ( A.B شرکت با مسئولیت محدود ) می باشد که به حداقل  50000 کرون سرمایه برای تاسیس یک شرکت نیاز دارد، ناگفته نماند که برای راه اندازی یک شرکت وجود حداقل یک سهام دار و دو مدیر الزامی است. از مزایای بسیار مهم ساختار تجارت مسئولیت پذیری اعضا در گسترش سهام می باشد. از مدارک مهم جهت ثبت شرکت در یک پایگاه، تهیه پیش نویس اساسنامه می باشد که تمامی قوانین و مقررات داخلی شرکت ها ، جزئیات مربوط به سهامداران ، سرمایه و در دسترس بودن برخی موارد خاص دیگر را در بر می گیرد. ناگفته نماند که تصمیم نهایی توسط مجمع عمومی سهامداران گرفته می شود.

ساختار زیر بر اساس تجارت های بزرگ طراحی شده است. در شرکت های سهامی سوئد ، تنها به تعدادی از سهام داران مجوز ثبت شرکت داده شده است که در این صورت حداقل سرمایه اولیه میبایست 500.000 کرون باشد. از تفاوت های اصلی مابین این دو نهاد این است که سرمایه شرکت های سهامی سوئد قابل انتقال به شخص ثالث می باشد و در برخی موارد خاص در بازار سهام ثبت می گردد.

شرکت Handlesbolag یا H.B. مشارکت عمومی یا شرکت تضامنی در سوئد

اَشکال کوچک تجارت در سوئد. Handlesbolag (H.B.- مشارکت عمومی یا شرکت تضامنی در سوئد ) شکلی از تجارت است که توسط دو یا چند شریک که مسئولیت و قدرت مدیریتی یکسانی دارند انجام می گردد. سود این تجارت به صورت یکسان ما بین اعضا تقسیم می گردد و دارایی های شخصی آنان را تحت تاثیر قرار می دهد.

شرکت Kommanditbolag یاK.B.  مشارکت محدود در سوئد

Kommanditbolag (K.B.  مشارکت محدود در سوئد ) شکلی از مشارکت است که توسط دو شخص صورت می پذیرد : حداقل یک عضو می بایست مسئولیت کلی را بر عهده بگیرد و عضو دیگر که به عنوان شریک با مسئولیت محدود در نظر گرفته می شود، مسئولیتش به توجه به گسترش سرمایه افزایش می یابد.

شرکت Enskild firma یا مالکیت منحصر به فرد

Enskild firma ( مالکیت منحصر به فرد ) شکلی از تجارت است که به حداقل سرمایه نیاز ندارد و مسئولیت مالکان نامحدود است همچنین امکان دسترسی افراد به سود مورد نظر امکان پذیر است اما دارایی های شخصی افراد تحت تاثیر فرایند انحلال و از بین رفتن قرار می گیرد.

سرمایه گذاران خارجی که قصد تاسیس یا ثبت شرکت در سوئد را دارند برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با وکلای ما در موسسه حقوقی توسعه گران تماس داشته باشند تا آنان را در انجام این امر و همچنین راه های اخذ ویزای سرمایه گذاری و مهاجرت به سوئد یاری نمایند. ما راه های قانونی بسیاری را برای افتتاح شرکت در کشور های اروپایی مانند : فرانسه ، استونی ، گرجستان ، ارمنستان ، مجارستان ، اسلواکی و …  پیش پای شما قرار می دهیم همچنین خدمات ویژه ای جهت افتتاح و ثبت شرکت در بسیاری از کشور های اروپایی مانند ایتالیا و آلمان را به شما ارائه می دهیم.

فرایند و مراحل ثبت شرکت در سوئد

بنیانگذاران شرکت های سوئدی می بایست اسمی را جهت ثبت شرکت در سوئد برای دفاتر خود قبل از انجام مراحل پیچیده ثبت شرکت انتخاب نمایند. اگر اسم در نظر گرفته شده خاص باشد، بنیانگذار می بایست این فرایند را با افتتاح یک حساب بانکی با حداقل سپرده سرمایه قبل از ثبت کشور به انجام برساند.

بعد از این که تمامی مراحل ذکر شده در بالا انجام گرفت و پیش نویس اساسنامه تهیه شد، کارآفرینان قادر به فرایند ثبت شرکت در دفاتر ثبت شرکت سوئد خواهند بود که پس از آن گواهی تحت عنوان ” ثبت شرکت ”  به آنان اعطا می گردد. فرایند ثبت شرکت می تواند از طریق خود شخص یا به صورت آنلاین در دفاتر ثبت شرکت سوئد انجام گیرد.

بعد از صدور گواهی ثبت شرکت ، بیانیه ای به دلیل راه اندازی شرکت جدید توسط دفاتر روزنامه ای سوئد منتشر می گردد. ثبت مالیات به صورت آنلاین یا توسط مقامات مالیاتی صورت می گیرد و قبل از آگاهی مقامات مالیاتی سوئد در مورد شرکت تازه تاسیس کم تر از دو ماه میبایست انجام گیرد. امورات مربوط به اخذ ویزای سرمایه گذاری سوئد از طریق سفارت سوئد انجام می شود و مستلزم ارائه مدارک و مستندات از طرف متقاضی است، موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز می تواند در مرحله اخذ ویزا نیز به متقاضیان کمک و راهنمایی کند.

راه اندازی شرکت در سوئد

بررسی اقتصاد سوئد

اقتصاد سوئد یکی از برترین اقتصاد ها در اروپا می باشد. تجارت های خارجی نقش بسیار مهمی در اقتصاد این کشور ایفا می کنند. کشور آلمان به عنوان شریک اصلی سوئد در نظر گرفته شده است. کشور هایی مانند : هلند ، لوکزامبورگ و انگلستان از اصلی ترین سرمایه گذاران در سوئد محسوب می شوند.

کشور سوئد ، 2 در صد از کل سهام اروپا را به خود اختصاص داده است. سرمایه گذاران خارجی که نسبت به تاسیس شرکت در سوئد اقدام می کنند در واقع کمک بسیاری به تولید ناخالص داخلی ( تقریبا یک سوم از کل تولید ناخالص داخلی) کشور می کنند. بانک جهانی، کشور سوئد را به عنوان سومین کشور از نظر برقراری ارتباط دوستانه با بازار های بین المللی می داند.

احداث جنگل ، صنایع آهن ، فولاد ، ظرافت تجهیزات ، معادن ، کشاورزی و دیگر وسایل ، از جمله موارد بسیار مهمی هستند که موجب رشد اقتصاد سوئد شده اند. اگرچه بسیاری از سرمایه گذاران خارجی، شرکت های خود را در بخش های داروسازی و مواد شیمیایی سوئد تاسیس می کنند. ناگفته نماند که بسیاری از کشور های اروپایی تمایل به افزایش میزان سرمایه گذاری در سوئد دارند که در این دوره ایالت متحده میزان سرمایه گذاری خود در سوئد را کاهش می دهد.

امید است که این مطلب توانسته باشد هر چند اندک به شما در زمینه ثبت شرکت کمک کرده باشد. کارشناسان موسسه حقوقی توسعه گران مهر آماده ارائه مشاوره در زمینه هزینه های ثبت شرکت در سوئد و همچنین چگونگی انجام مراحل ، بررسی روش های مهاجرت به سوئد  از طریق ثبت شرکت ، سرمایه گذاری و یا اخذ ویزای تحصیلی و مهاجرت تحصیلی به سوئد هستند.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *