مجارستان کشوری در اروپای مرکزی بوده که پایتخت آن بوداپست است، زبان رسمی آن مجاری و واحد پول آن فورینت است. در مجارستان، مالیات بر ارزش افزوده بالاتر از هر کشور دیگری در اتحادیه اروپا حدود 27٪ است. در این مقاله که به دست مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تهیه شده است، می توانید اطلاعات خوبی را در خصوص شرایط زندگی در مجارستان به دست آورید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط زندگی در مجارستان چگونه است

زندگی در مجارستان چگونه است؟ مجارستان فقط در چند معیار نسبت به سایر کشورها در شاخص زندگی بهتر عمل می کند. مجارستان بالاتر از میانگین تعادل کار و زندگی است. این رتبه در میان ارتباطات اجتماعی، مشارکت مدنی، کیفیت محیط زیست، آموزش و پرورش و مهارت ها، درآمد و ثروت، مسکن، شغل و درآمد، امنیت شخصی، رفاه ذهنی و وضعیت سلامت زیر رده های متوسط ​​قرار دارد.این رتبه بندی ها براساس داده های انتخاب شده موجود هستند.

پول، در حالی که نمی تواند شادی را خریداری کند، ابزار مهمی برای دستیابی به استانداردهای زندگی عالی است. در مجارستان، درآمد متوسط ​​درآمد خانوار براساس میزان درآمد خانوار در سرانه سالانه 16،821 دلار است که کمتر از میانگین OECD 30،563 دلار در سال است. اختلاف قابل توجهی بین ثروتمندترین و فقیرترین افراد وجود دارد -۲۰ % جمعیت نزدیک به ۵ برابر کم تر از ۲۰ % پایین است.

از لحاظ اشتغال حدود 67 درصد از افراد 15 تا 64 ساله در مجارستان دارای شغل هستند که در ارتباط با میانگین استخدام OECD حدود ۷۳ درصد از مردان در مقایسه با ۶۰ درصد از زنان شاغل هستند. حدود 3٪ از کارکنان ساعت ها بسیار طولانی کار می کنند، که بسیار کمتر از میانگین OECD 13٪ است و 5٪ مردان کار بسیار طولانی را در مقایسه با فقط 1٪ زنان انجام می دهند. آموزش و پرورش و مهارت های خوب برای یافتن شغل مورد نیاز است.

در مجارستان، 83 درصد از بزرگسالان بین 25 تا 64 ساله دارای تحصیلات عالی متوسطه هستند که بالاتر از میانگین 74 درصد OECD است. در حدود 85 درصد مردان در مقایسه با 82 درصد زنان، موفق به تحصیل در دبیرستان شده اند.به لحاظ کیفیت سیستم آموزشی، میانگین دانش آموزان در زمینه خواندن سواد، ریاضیات و علوم در برنامه ارزیابی دانش آموزان بین المللی OECD’s (PISA)، که کم تر از میانگین OECD of است، به دست آورده است. در مجارستان، به طور متوسط دختران با ۵ امتیاز از پسران بیشتری پیشی گرفتند، که بیشتر از میانگین فاصله OECD دو (امتیاز) بود.

از لحاظ سلامت، امید به زندگی در هنگام تولد در مجارستان 76 سال است، چهار سال کمتر از میانگین OECD 80 سال و یکی از کمترین میزان در OECD. امید به زندگی برای زنان 79 سال است، در حالی که 72 سال برای مردان است. سطح PM2.5 موجود در هوا – ذرات آلاینده هوا بسیار کوچک به اندازه کافی وارد شده و باعث آسیب به ریه می شود – 19.4 میکروگرم در متر مکعب است، بالاتر از میانگین OECD 13.9 میکروگرم در هر متر مکعب. مجارستان می تواند با توجه به کیفیت آب بهتر عمل کند، زیرا 76 درصد از مردم می گویند که با کیفیت آب خود راضی هستند، کمتر از میانگین OECD %81 است.

در مورد حوزه عمومی، جامعه مدنی و میزان متوسط ​​مشارکت مدنی در مجارستان، که در آن 84 درصد از مردم بر این باورند که می دانند کسی که می تواند در زمان سختی به آن نیاز داشته باشد، کمتر از حد متوسط ​​OECD % 89 است. مشارکت رأی دهندگان، اندازه گیری مشارکت شهروندان در روند سیاسی، در انتخابات اخیر 62 درصد بود، که کمتر از میانگین OECD% 69 بود.

رای گیری رای دهندگان برای 20 درصد جمعیت بالای 70 درصد تخمین زده می شود و برای پایین ترین میزان 20 درصد، 51 درصد تخمین زده شده است، که بیشتر از میانگین OECD %13 است، و به فقیرترین فقرا اشاره می کند. به طور کلی، مجارها نسبت به میانگین OECD کمتر از زندگی خود راضی هستند. هنگامی که خواسته شد رضایت عمومی خود را با زندگی در مقیاسی از 0 تا 10 ارزیابی کنند، مجارها به طور متوسط ​​به طور متوسط ​​5.3 درجه را پایین تر از میانگین OECD 6.5 قرار دادند.

مزایا و معایب و مشکلات زندگی در مجارستان

همانطور که افراد بیشتری به یکی از محبوب ترین مقصدهای اتحادیه اروپا راه پیدا می کنند، بسیاری از آن ها به سختی می توانند مزایا و معایب و همچنین شرایط مهاجرت به مجارستان را ارزیابی کنند. مجارستان هم مثل هر کشور دیگری دارای نقاط قوت و نقاط ضعف خوداست در اینجا قبل از انجام حرکت بزرگ، مواردی را باید در نظر بگیریم. مجارستان، به عنوان یکی از مقرون به صرفه ترین کشورهای اروپایی برای زندگی کردن، هزینه کم زندگی دارد که موجب جذابیت بسیاری می شود.

در مجارستان، مالیات بر ارزش افزوده بالاتر از هر کشور دیگری در اتحادیه اروپا است که 27٪ است. در مقایسه با کشورهای همسایه، اقامت در مجارستان مقرون به صرفه است. انواع گزینه های مبله و غیر مسکونی وجود دارد، با معاملات فوق العاده منتظر کشف است. هزینه های نگهداری و قبض های مصرفی، به ویژه هزینه های گرمایی در طول زمستان، می تواند بسیار گران قیمت باشد.

مزایا و معایب و مشکلات زندگی در مجارستان

حمل و نقل در مجارستان نه تنها بسیار قابل اطمینان است، بلکه مقرون به صرفه نیز است – حتی بنزین برای خودروی شما ارزان است که بسیار نا چیز محسوب می شود. مجارستانی ها تمایل به رانندگی بسیار سریع دارند و عابران پیاده هنگام ورود به یک گذرگاه عابر پیاده، معمولا حق ندارند پیاده بروند. مهم است که در جاده ها محتاط باشید و چه رانندگی کنید و چه عابر پیاده باشید.

محل مجارستان در مرکز اروپا، سفر به کشورهای اروپایی، به ویژه کشورهای همسایه مانند اتریش، اسلواکی، اسلوونی، صربستان، رومانی و کرواسی را آسان می کند. شرکت ها می توانند مالیات شرکت های کوچک را با 10٪ کم کنند. گاهی اوقات انجام کاره ای اداری رسمی در مجارستان می تواند یک فرآیند بسیار اداری باشد که مشکلات زیادی را به همراه دارد.

وقتی به جاذبه های توریستی مربوط می شود، مجارستان اصلا خجالتی نیست و تعداد زیادی مکان برای دیدن و کارهایی که باید انجام دهند را به نمایش می گذارد. فرصت های زیادی برای غنی سازی تجربه های فرهنگی از دیدن آثار تاریخی قدمت امپراتوری روم تا بازدید از بخش های مشهور میراث جهانی یونسکو وجود دارد. شاید به عنوان نتیجه ای از تاریخ پرآشوب، افراد محلی تمایل دارند روی نکات منفی تمرکز کنند – به عنوان مثال، بازدید کنندگان از مردم محلی درخواست کرده اند تا “شکایت کنند” که از آن ها پرسیده شد “شما چطور”؟ مجارستانی ها بسیار ساده هستند و ممکن است از احساسات شما چشم پوشی نکنند.

بوداپست، نمایش شبانه بسیار عالی و سرگرمی مانند مهمانی شبانه در “دانوب”، فستیوال های شگفت انگیز، خانه اپرا و آب گرم در the در طول تابستان و rejuvenating حمام حرارتی برای تسکین ذهن و بدن شما را به نمایش می گذارد. یک انتخاب گسترده از رستوران های محلی و رستوران های شلوغ محلی وجود دارد. زبان مجارستانی زبان بسیار دشواری است که یاد می گیرد و اکثرا در مجارستان چاپ می شوند. بسیاری از محلی ها در حومه شهر و خارج از بوداپست، تنها زبان مجارستانی را صحبت می کنند و زبان و ارتباطات متفاوتی در برخی بخش های کشور وجود دارد.

خارجی ها تشویق می شوند که تلاش کنند و با حداقل برخی از عبارت های رایج در مجارستان آشنا شوند که به تعامل روز با افراد محلی کمک خواهد کرد. سیستم های مراقبت های بهداشتی در مجارستان با کشورهای غربی همتراز هستند و هزینه مراقبت های پزشکی با کیفیت را در مقایسه با برخی دیگر کشورهای اروپایی تامین می کنند. برخی از کارکنان بیمارستان به طور کلی به زبان انگلیسی صحبت نمی کنند، اما بیمه درمانی برای کمک در بیمارستان هایی که پرستاران و پزشکان انگلیسی زبان را به کار می گیرند و بسیاری از مهاجران نیز از آن استفاده می کنند.

وضعیت اقتصاد مجارستان

نمره آزادی اقتصادی مجارستان 65.0 است، که در سال 2019 در رده 64 قرار گرفت. نمره کلی آن به میزان 1.7 امتیاز کاهش یافته است، با کاهش امتیازات برای اثربخشی قضایی، آزادی پولی و آزادی کار، افزایش شدید مالیات و هزینه های دولت. مجارستان در میان 44 کشور در منطقه اروپا 31st در رتبه 31 قرار دارد و نمره کلی آن کمتر از میانگین منطقه ای است اما بالاتر از میانگین جهانی است.

مجارستان اصلاحات مهم را برای انتقال از یک برنامه ریزی مرکزی به اقتصاد مبتنی بر بازار انجام داده است، اما دولت در سال های اخیر مداخله جو تر شده است. دولت قصد دارد از مالیات های بخش دولتی برای مدیریت کسری بودجه و بدهی های عمومی استفاده کند تا از تحریم مجدد اتحادیه اروپا تحت دستورالعمل کمبود بودجه اتحادیه اروپا جلوگیری شود. چالش های اقتصادی سیستماتیک شامل فساد فراگیر، کمبود نیروی کار به دلیل کاهش جمعیت و مهاجرت، فقر گسترده در مناطق روستایی، آسیب پذیری ها به تغییرات تقاضا برای صادرات و وابستگی سنگین به واردات انرژی روسیه است.

مجارستان که بخشی از امپراطوری اتریش – مجارستان بود، از 45 سال حکومت کمونیستی به استقلال رسید و در سال 1990 کاملا مستقل شد. در سال 1999 به ناتو پیوست و در سال 2004 عضو اتحادیه اروپا شد. ویکتور اوربان نخست وزیر، در انتخابات آوریل 2018 دوباره انتخاب شد. اتحاد جماهیر شوروی Fidesz-Hungarian مرکز حقوقی دو سوم کرسی های پارلمان را به دست آورد. دولت اوربان بارها و بارها با اتحادیه اروپا برخورد کرده است، خصوصا در مورد مسائل مربوط به مهاجرت. رشد اقتصادی به وسیله صادرات، تقاضای داخلی و صنعت ساخت و ساز به دست می آید. رویکرد ملی گرایانه و پاپیولیستی دولت به مدیریت اقتصادی، این کشور را تا حدی از همسایگانش جدا کرده است.

مجارستان دارای یک دفتر ثبت قابل اعتماد است و شهروندان حق مالکیت و ایجاد مشاغل خصوصی را دارند. محدودیت در دادگاه قانون اساسی تهدیدی رو به رشد برای استقلال قضایی است. Cronyism بخش عمومی را به ستوه آورده است و دولت اغلب به اعطای امتیازاتی به متحدان اقتصادی خاص متهم می شود. موسسات دولتی تمایلی به پی گرد قانونی ندارند که شامل مقامات سیاسی سطح بالا باشد.

آمار بیکاری کشور مجارستان

نرخ بیکاری در کشور مجارستان در یک دوره سه ماهه در نوامبر 2018 ،نسبت به سال گذشته، از 3.8 درصد به 3.6 درصد کاهش یافته است. در سال گذشته تعداد افراد بیکار این کشور از 9 هزار نفر به 169 هزیار نفر کاهش پیدا کرده است و میزان اشتغال از 44 هزار نفر به 4.494 میلیون نفر رسیده است. افراد 55 تا 74 ساله کمترین امار بیکاری را دارند (2.5 درصد) و پس از آنها، افراد رده سنی 25 تا 54 سال با 3.2 درصد آمار بیکاری در رده ی دوم قرار دارند و پس از آن ، گروه سنی 15 تا 24 سال قرار گرفته است. ( 10.2 درصد).

در کل باید گفت که آمار بیکاری در کشور مجارستان از سال 1999 تا 2018 به ثبت رسیده است و در طی این سالها نرخ بیکاری به طور میانگین 7.40 درصد تخمین زده شده است. این آمار در مارس 2010 به بالاترین حد خود یعنی 11.80 درصد رسید و در ژوئن 2018، در پایین ترین مقدار خود، 3.60 درصد، قرار داشت. آمار بیکاری در کشور محارستان، در خانم ها یک درصد نسبت به آقایان بیشتر است. نرخ بیکاری خانم ها در سال 2017 ، 4.3 درصد و برای آقایان 3.3 درصد گزارش شده است.

وزارت اقتصاد این کشور اعلام کرده است که وضعیت اشتغال مجارستان با توجه به سرمایه گذاری هایی که صورت گرفته است در حال بهبود است و در سال گذشته به بهترین رکورد های خود در زمینه آمار بیکاری و بالطبع آمار اشتغال رسیده است و در شرف رسیدن به اشتغال کامل است.

نرخ بیکاری از ماه ژانویه به ثبات رسیده است و انتظار می رود تا پایان سال در همین سطح باقی بماند. لازم به ذکر است که آمار بیکاری تعداد افرادی را محاسبه می کند که به طور فعالانه در جست و جوی شغل و پیوستن به بازار کار هستند اما موفق به یافتن کاری نشده اند و گروه سنی خاصی را شامل می شود.

هزینه زندگی در مجارستان

هر ماه حداقل به 150.000 فورینت مجارستان (تقریباً 520 یورو، 690 دلار آمریکا) برای پوشش هزینه های اقامت از قبیل خدمات رفاهی، حمل و نقل عمومی و حتی گاهی بیرون رفتن نیاز خواهید داشت. این میزان باید هزینه های اجاره، خدمات رفاهی، خرید روزانه و حمل و نقل عمومی بجز هزینه تحصیل را پوشش دهد.

هزینه زندگی در مجارستان

از آنجایی که اجاره یک مورد مهم از کل هزینه های شما را تشکیل می دهد، هزینه نهایی به این بستگی دارد که شما اتاق اجاره کنید یا آپارتمان، یا اینکه در خوابگاه دانشجویی بمانید. تفاوت های منطقه ای نیز وجود دارد: زندگی در بوداپست گران تر از سایر شهر های مجارستان می باشد. میانگین هزینه زندگی در مجارستان:

 • اجاره آپارتمان کوچک در بوداپست (ماهانه): از 70.000 فورینت (220 یورو) + خدمات رفاهی (200-230 یورو)
 • اجاره یک اتاق در بوداپست (ماهانه): از 60.000 فورینت (190 یورو) + خدمات رفاهی
 • اجاره آپارتمان کوچک در حومه شهر (ماهانه): از 50.000 فورینت (155 یورو) + خدمات رفاهی
 • اجاره یک اتاق در حومه شهر (ماهانه): از 20.000 فورینت (60 یورو) + خدمات رفاهی
 • حمل و نقل عمومی در بوداپست:
 • بلیط ماهانه بوداپست: 9.500 فورینت (30 یورو)
 • بلیط ماهانه بوداپست برای دانشجویان: 3.450 فورینت (12 یورو)
 • بلیط تک نفره: 350 فورینت
 • حمل و نقل عمومی در حومه شهر:
 • بلیط ماهانه: از 6.500 فورینت
 • بلیط ماهانه برای دانشجویان: از 3.300 فورینت
 • بلیط تک نفره: 300 فورینت
 • یک عدد نان: 270 فورینت (1 یورو؛ 1.5 دلار آمریکا)
 • 1 لیتر شیر: 220 فورینت (1 یورو، 1.4 دلار آمریکا)
 • بیرون غذا خوردن: 1.500-2.500 فورینت (5-8 یورو، 6-12 دلار آمریکا)
 • منوی روزانه: 890-1500 فورینت
 • بلیط سینما: 1.090-1.670 فورینت (4 یورو؛ 5.5 دلار آمریکا)؛ دیجیتال سه بعدی 1.600-2.100 فورینت

برخورد و رفتار مردم مجارستان با مهاجرین و خارجی ها

اگر دوست دارید به یکی از قدیمی ترین و سنتی ترین کشور های اروپایی سفر کنید و زندگی در چنین فرهنگی را تجربه کنید، مجارستان می تواند گزینه خوبی برای شما باشد. این کشور در سالهای اخیر به خاطر وود سبک زندگی ایده آل، هزینه های پایین زندگی، منظره های زیبا و امنیت به یکی از مقاصد محبوب برای مهاجرت تبدیل شده است و تعداد افراد مهاجر و خارجی در این کشور از سال 2004 که مجارستان به عضویت اتحادیه اروپا در آمد به شدت افزایش یافته است. در هر صورت باید گفت که مهاجرت به یک کشور جدید هیچ گاه اسان نبوده است.

زبان کشور مجارستان بسیار دشوار است و به سایر زبان های اروپایی شباهتی ندارد و مشکل زبان به عنوان مانع بزرگی برای مهاجرین تلقی می شود. اما اگر قصد دارید برای مدت طولانی ای در این کشور بمانید، یادگیری زبان آن، به ارتباط برقرار کردن با مردم به شما کمک بزرگی خواهد کرد. تاریخ، با کشور مجارستان خیلی مهربان نبوده است! این کشور بار ها مورد تهاجم و حمله ی قوم های مختلف از جمله مغول ها، ترک ها، روس ها و آلمانی ها قرار گرفته است که هر کدام از آنها زخم عمیقی بر این کشور گذاشته است. در نتیجه ی این اتفاقات مردم کشور مجارستان نسبت به مهاجرین و افراد خارجی بسیار بدبین و محتاطند و در رابطه با انها دیدگاه منتقدانه ای دارند.

مهاجرین در این کشور در خواهند یافت که مردم مجارستان برخورد صمیمی ای با آنها نخواهند داشت، در کل مردم زیاد لبخند نمیزنند و فاصله خود را با آنها حفظ می کنند. شهروندان مجارستان در دهه های اخیر دستخوش تغییرات زیادی شده اند. اما اگر با شما احساس صمیمیت کنند بسیار خونگرم و مهمان نوازند. بر خلاف تمامی پیشرفت هایی که صورت گرفته نسل های قدیمی تر و مسن تر زنوفوبیا یا ترس از بیگانه دارند و در کل بر این باورند که سالها پیش، وضعیت زندگی بهتر بوده است ! مشکل ترس از بیگانه در این کشور از سال 2010 افزایش یافته است و در سال 2016 به بالاترین حد خود رسید.

دلایلی که برای این مشکل وجود دارد این است که کشور مجارستان در جنگ ها همیشه تنها بوده است و در غالب جنگ ها شکست خورده است و از سال 2015 تعداد مهاجرین و پناهنده های این کشور تا حد زیادی افزایش یافته است. مردم این کشور بر این باورند که افزایش تعداد افراد مهاجرین در این کشور بر اقتصاد این کشور اثرات منفی ای می گذارد و علاوه بر آن امکان تروریسم را افزایش می دهد. در خصوص مقایسه هزینه های زندگی مجارستان و ایران مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) می توانند کمک چشمگیری به شما عزیزان کنند.

سوالات متداول درباره شرایط زندگی در مجارستان

شرایط زندگی در مجارستان از نظر وضعیت اشتغال به چه صورت می باشد؟

از لحاظ اشتغال حدود 67 درصد از افراد 15 تا 64 ساله در مجارستان دارای شغل هستند که در ارتباط با میانگین استخدام OECD حدود ۷۳ درصد از مردان در مقایسه با ۶۰ درصد از زنان شاغل هستند. حدود 3٪ از کارکنان ساعت ها بسیار طولانی کار می کنند، که بسیار کمتر از میانگین OECD 13٪ است و 5٪ مردان کار بسیار طولانی را در مقایسه با فقط 1٪ زنان انجام می دهند. آموزش و پرورش و مهارت های خوب برای یافتن شغل مورد نیاز است.

مزایای زندگی در مجارستان چیست؟

مجارستان، به عنوان یکی از مقرون به صرفه ترین کشورهای اروپایی برای زندگی کردن، هزینه کم زندگی دارد که موجب جذابیت بسیاری می شود. حمل و نقل در مجارستان نه تنها بسیار قابل اطمینان است، بلکه مقرون به صرفه نیز است. بنزین برای خودروی شما ارزان است که بسیار ناچیز محسوب می شود. محل مجارستان در مرکز اروپا، سفر به کشورهای اروپایی، به ویژه کشورهای همسایه مانند اتریش، اسلواکی، اسلوونی، صربستان، رومانی و کرواسی را آسان می کند. شرکت ها می توانند مالیات شرکت های کوچک را با 10٪ کم کنند.

معایب و مشکلات زندگی در مجارستان چیست؟

در مجارستان، مالیات بر ارزش افزوده بالاتر از هر کشور دیگری در اتحادیه اروپا است که 27٪ است. هزینه های نگهداری و قبض های مصرفی، به ویژه هزینه های گرمایی در طول زمستان، می تواند بسیار گران قیمت باشد. گاهی اوقات انجام کارهای اداری رسمی در مجارستان می تواند یک فرآیند بسیار اداری باشد که مشکلات زیادی را به همراه دارد.

وضعیت اقتصاد مجارستان برای زندگی در مجارستان به چه صورت می باشد؟

نمره آزادی اقتصادی مجارستان 65.0 است، که در سال 2019 در رده 64 قرار گرفت. نمره کلی آن به میزان 1.7 امتیاز کاهش یافته است، با کاهش امتیازات برای اثربخشی قضایی، آزادی پولی و آزادی کار، افزایش شدید مالیات و هزینه های دولت. مجارستان در میان 44 کشور در منطقه اروپا 31st در رتبه 31 قرار دارد و نمره کلی آن کمتر از میانگین منطقه ای است اما بالاتر از میانگین جهانی است.

نرخ بیکاری در مجارستان برای متقاضیان زندگی در این کشور به چه صورت می باشد؟

نرخ بیکاری در کشور مجارستان در یک دوره سه ماهه در نوامبر 2018،نسبت به سال گذشته، از 3.8 درصد به 3.6 درصد کاهش یافته است. در سال گذشته تعداد افراد بیکار این کشور از 9 هزار نفر به 169 هزار نفر کاهش پیدا کرده است و میزان اشتغال از 44 هزار نفر به 4.494 میلیون نفر رسیده است. افراد 55 تا 74 ساله کمترین آمار بیکاری را دارند (2.5 درصد) و پس از آنها، افراد رده سنی 25 تا 54 سال با 3.2 درصد آمار بیکاری در رده دوم قرار دارند و پس از آن، گروه سنی 15 تا 24 سال قرار گرفته است. ( 10.2 درصد).

هزینه زندگی در مجارستان به چه صورت می باشد؟

هر ماه حداقل به 150.000 فورینت مجارستان (تقریباً 520 یورو، 690 دلار آمریکا) برای پوشش هزینه های اقامت از قبیل خدمات رفاهی، حمل و نقل عمومی و حتی گاهی بیرون رفتن نیاز خواهید داشت. این میزان باید هزینه های اجاره، خدمات رفاهی، خرید روزانه و حمل و نقل عمومی بجز هزینه تحصیل را پوشش دهد. از آنجایی که اجاره یک مورد مهم از کل هزینه های شما را تشکیل میدهد، هزینه نهایی به این بستگی دارد که شما اتاق اجاره کنید یا آپارتمان، یا اینکه در خوابگاه دانشجویی بمانید.

به طور کلی شرایط کشور مجارستان برای زندگی در این کشور به چه صورت می باشد؟

مجارستان کشوری در اروپای مرکزی بوده که پایتخت آن بوداپست است، زبان رسمی آن مجاری و واحد پول آن فورینت است. در مجارستان، مالیات بر ارزش افزوده بالاتر از هر کشور دیگری در اتحادیه اروپا حدود 27٪ است.

به طور کلی شرایط زندگی در مجارستان چگونه است؟

مجارستان فقط در چند معیار نسبت به سایر کشورها در شاخص زندگی بهتر عمل می کند. مجارستان بالاتر از میانگین تعادل کار و زندگی است. این رتبه در میان ارتباطات اجتماعی، مشارکت مدنی، کیفیت محیط زیست، آموزش و پرورش و مهارت ها، درآمد و ثروت، مسکن، شغل و درآمد، امنیت شخصی، رفاه ذهنی و وضعیت سلامت زیر رده های متوسط قرار دارد.این رتبه بندی ها براساس داده های انتخاب شده موجود هستند.

میزان متوسط درآمد خانوار در مجارستان برای زندگی در مجارستان به چه صورت می باشد؟

در مجارستان، درآمد متوسط درآمد خانوار براساس میزان درآمد خانوار در سرانه سالانه 16،821 دلار است که کمتر از میانگین OECD 30،563 دلار در سال است. اختلاف قابل توجهی بین ثروتمندترین و فقیرترین افراد وجود دارد -۲۰ % جمعیت نزدیک به ۵ برابر کم تر از ۲۰ % پایین است.

میزان رضایتمندی از زندگی برای افرادی که در مجارستان زندگی می کنند به چه صورت می باشد؟

به طور کلی، مجارها نسبت به میانگین OECD کمتر از زندگی خود راضی هستند. هنگامی که خواسته شد رضایت عمومی خود را با زندگی در مقیاسی از 0 تا 10 ارزیابی کنند، مجارها به طور متوسط به طور متوسط 5.3 درجه را پایین تر از میانگین OECD 6.5 قرار دادند.

میزان مالیات بر ارزش افزوده برای افرادی که در مجارستان زندگی می کنند به چه صورت می باشد؟

در مجارستان، مالیات بر ارزش افزوده بالاتر از هر کشور دیگری در اتحادیه اروپا است که 27٪ است.

3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *