هزینه زندگی در اتریش

آیا قصد زندگی در یکی از سه کشور برتر اروپا را دارید؟ کشور اتریش از کشور حوزه ی شینگن و از کشورهای با کیفیت بالای اروپا می باشد، شهر وین پایتخت این کشور معمولاً در بین سه شهر با کیفیت دنیا می باشد. سالانه ی عده ی زیادی از کشورهای مختلف این مهاجرت به اتریش را از جهات مختلف برمی گزینند. اطلاع از هزینه زندگی در اتریش می تواند کمک شایانی به شما داشته باشد. در ایران نیز همه ساله عده ی زیادی اقدام به مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل یا اخذ ویزای کار در اتریش می پردازند. ما در این مطلب به بررسی ریز و جزیی هزینه زندگی در اتریش می پردازیم. این مقاله اطلاعات بسیار مفیدی در اختیار افرادی که قصد اعزام دانشجو به اتریش و تحصیل در اتریش را دارند قرار می دهد. از الزامات مهاجرت به اتریش و هر کشور دیگری اطلاع از هزینه زندگی در اتریش است، همکاران ما این اطلاعات را برای شما متقاضی عزیز جمع آوری نموده اند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز با سابقه ای درخشان در مهاجرت راه های مهاجرت به اتریش را به روی مشتاقان ورود به این کشور زیبا و رویایی گشوده است و تمامی کادر حقوقی خود را برای رسیدن موکلین خود به این کشور به کار گمارده است.

کشور اتریش با مساحتی در حدود ۸۳.۸۵۵ کیلومتر مربع و جمعتی بالغ بر ۸.۳۱۵.۰۰۰ نفر یکی از سه کشور برتر دنیا از لحاظ زندگی شناخته شده است. ناگفته نماند که اتریش کشوری از اتحادیه اروپا است و عضو شینگن می باشد و همین امر سبب شده که هر ساله متقاضیان زیادی را برای مهاجرت به سمت خود جذب کند.

جزییات و ریز هزینه زندگی در اتریش

ما در این جا به بررسی ریز قیمت های موجود در اتریش می پردازیم:

هزینه خوراک و غذا در اتریش

 • هزینه یک وعده خوراک در رستوران های ارزان قیمت اتریش به طور میانگین ۴۵ یورو (۵۲ تا ۳۰ یورو )
 • هزینه یک عدد ساندویچ در اتریش به طور میانگین ۷ یورو
 • هزینه یک عدد نان در اتریش به طور میانگین ۱.۵ یورو
 • هزینه یک کیلو برنج در اتریش به طور میانگین ۱.۷۸ یورو
 • هزینه یک شانه ۱۲ عددی تخم مرغ در اتریش به طور میانگین ۳.۰۶ یورو
 • هزینه یک کیلو پنیر در اتریش به طور میانگین ۹.۳۵ یورو
 • هزینه یک کیلو گوشت در اتریش به طور میانگین ۱۳.۰۵ یورو
 • هزینه یک کیلو میوه در اتریش به طور میانگین ۱.۵ تا ۲.۵ یورو

لیست هزینه ایاب ذهاب و حمل نقل در اتریش

 • هزینه بلیط وسیله نقلیه عمومی در اتریش ۲.۲۰ یورو
 • هزینه تاکسی تا یک کیلومتر در اتریش ۱.۴۲ یورو
 • هزینه تاکسی تا یک ساعت در اتریش ۲۷.۴۰ یورو

هزینه حمل و نقل در اتریش

لیست قیمت پوشاک در اتریش

 • قیمت یک شلوار جین در اتریش ۷۸.۸۲ یورو
 • قیمت یک دست لباس تابستانی در اتریش ۳۴.۳۹ یورو
 • قیمت یک جفت کفش نایک در اتریش ۸۱.۶۵ یورو
 • قیمت یک جفت کفش چرم در اتریش ۱۰۷.۹۸ یورو

لیست هزینه اجاره خانه در اتریش

 • هزینه آپارتمان یک خوابه در اتریش مرکز شهر ۶۳۸.۰۶ یورو
 • هزینه آپارتمان یک خوابه اتریش در بیرون شهر ۴۹۴.۵۹ یورو
 • هزینه آپارتمان سه خوابه در اتریش مرکز شهر ۱.۲۷۸.۹۵ یورو
 • هزینه آپارتمان سه خوابه در اتریش اطراف شهر ۱.۰۰۲.۳۶ یورو

بعد از بررسی هزینه زندگی در اتریش ، در این جا به بررسی شرایط و روش های مهاجرت به اتریش می پردازیم:

شرایط مهاجرت به اتریش

 • ویزای تحصیلی و تحصیل در اتریش
 • ویزای سرمایه گذاری در اتریش
 • ویزای ازدواج در اتریش
 • تابعیت خون و خاک از طریق تولد فرزند در اتریش
 • ویزای کار در اتریش

حال به بررسی موردی هر کدام از موارد می پردازیم، شخص پس از ورود به کشور باید نسبت به اخذ اقامت در اتریش و در نهایت اخذ تابعیت این کشور اقدام کند.

ویزای تحصیلی و تحصیل در اتریش

کشور اتریش جزو پرمخاطب ترین کشور ها جهت جهت اخذ ویزای تحصیلی می باشد و این بدان دلیل است که برترین کشور ها از لحاظ کیفیت و رتبه در این کشور زیبا قرار دارند. هزینه تحصیل در اتریش رایگان می باشد و فرد متقاضی تنها لازم است سالیانه مبلغی معادل ۷۵۰ یورو به عنوان شهریه دانشگاه های اتریش به صورت ثابت پرداخت کند. شایان ذکر است که دانشجو اجزه کار در اتریش ۲۰ ساعت کار در هفته را دارد که به همین شکل می تواند بخش بزرگی از هزینه زندگی در اتریش خود را تامین کند و حتی پس از پایان تحصیل به فرد یک بازه زمانی جهت یافتن کار مرتبت با رشته داده می شهر که وی پس استخدام می تواند ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهد و پس از ۵ تا ۶ سال کار درخواست تبعیت کند و با توجه به اینکه اتریش عضو شینگن است فرد با داشتن ویزای تحصیلی امکان سفر توریستی به سایر کشور ها را دارد و حتی پس از پایان تحصیل می تواند در آن کشور ها دنبال کار بگردد و پس از استخدام ویزای کاری آن کشور را گرفته و به آنجا نقل مکان کند. ناگفته نماند که فرد حین تحصیل اجازه بردن همراه را دارد و می تواند با همراه و همسر و فرزند به کشور دیگر نقل مکان کند.

فرد برای ادامه تحصیل در اتریش نیازمند دارای مدرک زبان نیست و خود دانشگاه بین ۶ ماه تا یک سال قبل از شروع دانشگاه برای وی دوره زبان آلمانی برگزار می کند و به او گواهی بین المللی زبان ارائه می کند. این بدین معناست که شرایط ادامه تحصیل بدون مدرک زبان و رایگان در اتریش وجود دارد، زبان تحصیل در اتریش در اکثر دانشگاه ها آلمانی است. همچنین اینکه در مقطع دکترا معمولاً افراد از بورسیه تحصیلی اتریش می توانند بهره مند شوند.

البته موارد ذکر شده تنها در مورد رشته های غیر پزشکی صادق است و متاسفانه امکان گرفتن پذیرش در رشته پزشکی در اتریش از دانشگاه های پزشکی برای فرد متقاضی وجود ندارد. دلیل آن نیز این است که در ابتدا فرد باید در کنکور پزشکی اتریش شرکت کرده و قبول شود و پس از آن نیز ۹۰% پذیرش شوندگان را از مردم اتریش انتخاب می کنند.

تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی

و اما خبر خوب این که موسسه توسعه گران مهر شیراز برای افراد دارای مدرک فوق دیپلم هم چاره ای اندیشیده است. همان گونه که می دانید مدرک فوق دیپلم در ۹۵% کشور ها اهمیت چندانی ندارد و در نتیجه فرد متقاضی یا مجبور است تا اتمام مقطع لیسانس صبر کرده یا از همان ابتدا با مدرک دیپلم خود اقدام به تحصیل کند. اینجاست که موسسه توسعه گران مهر شیراز با مدیریت جناب اصطهباناتی اخذ پذیرش برای این عزیزان در دانشگاه خصوصی اتریش در رشته های مدیریت، امکان ادامه تحصیل این عزیزان را از مقطع کاردانی به کارشناسی فراهم می کند. باید خاطر نشان کرد که ادامه تحصیل در این دانشگاه ها به علت خصوصی بودن مستلزم پرداخت شهریه سالانه ۱۰۰۰۰ یورو می باشد.

ویزای کار در اتریش

این ویزا یکی دیگر از ویزاهای پر مخاطب می باشد که افراد بسیاری را جهت مهاجرت کاری به اتریش تحریک می کند. از شرایط اخذ ویزای کار در اتریش این است که فرد متقاضی جهت اخذ ویزای کار در اتریش باید حداقل دارای مدرک لیسانس و سابقه کار ۳ تا ۴ سال باشد که البته سابقه کار بعد از اتمام دوره لیسانس باشد. فرد متقاضی کار در اتریش به مدرک زبان نیاز نداشته و همین گزینه سبب شده که افراد با آسودگی خاطر بیشتری برای کار در این کشور اقدام کنند. البته در کنار این موارد مواردی هم وجود دارد که گاهی سبب دلهره در وجود فرد متقاضی می شود. یکی از این موارد این است که موسسه برای افراد متقاضی ویزای کار ۶ ماهه ترتیب داده ولی فرد متقاضی در این بازه زمانی ۶ ماهه در کشور اتریش خودش باید به دنبال کار مرتبط با رشته تحصیلی خود گشته و در صورت نیافتن کار باید به ایران باز گردد. مورد دیگر این است که فرد متقاضی از همان ابتدا نمی تواند خانواده و همسر خود را با خود راهی این کشور کند. این بدان معناست که فرد در ابتدا باید به تنهایی به کشور اتریش سفر کرده، به دنبال کار بگردد و در صورت یافتن کار و ثبت آن می تواند در خواست مهاجرت همراهان خود را بدهد. اما پی بردن به این موضوع که در صورت یافتن کار مرتبط با رشته تحصیلی خود (به خصوص رشته های مهندسی) موفق به دریافت حقوق ماهیانه ۲۵۰۰ تا 5000 یورو می شود و این نسبت به هزینه زندگی در اتریش وی را مصصم تر می کند.

ویزای سرمایه گذاری در اتریش

این ویزا نیز بسیار خواهان دارد. شایان ذکر است که اقدام جهت اخذ این ویزا مستلزم حضور و اسکان در کشور اتریش است. این بدان معناست که فرد متقاضی قادر به ثبت شرکت در اتریش نمی باشد و فرد حتما باید در کشور اتریش حضور داشته باشد و پس از آن جهت ثبت شرکت اقدام کند. که در ابتدا این حضور مستلزم اخذ ویزای کاری جهت اقدام برای کشور اتریش می باشد و بعد از اخذ ویزای کار و مهاجرت به اتریش فرد متقاضی می تواند با تمکن مالی متوسط به ثبت شرکت تجاری مورد نظر اقدام کرده و با تمامی کشور های شنگن مراوده داشته باشد.

ویزای ازدواج در اتریش

جهت اقدام برای ویزای ازدواج در اتریش مثل بقیه کشور ها فرد متقاضی باید خودش در کشور مورد نظر فردی را جهت ازدواج داشته باشد. در صورت داشتن مورد ازدواج موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز باقی اقدامات لازم را جهت اخذ ویزای ازدواج را انجام می دهد.

تولد فرزند در اتریش وتابعیت خاک و خون اتریش

با توجه به تابعیت خون در اتریش تولد فرزند در اتریش یک روش اقامتی محسوب نمی شود. فقط در کشور هایی مانند برزیل که دارای تابعیت خاک هستند می توان تولد فرزند را یک راه اقامت محسوب کرد.

میزان درآمد در اتریش

همان گونه که در ابتدا ذکر شد اتریش عضو سه کشور برتر دنیا از لحاظ سطح زندگی است و به طور قطع دلیل این انتخاب سطح بالای زندگی در این کشور است. در برخی کشور ها همانگونه که سطح درآمد بسیار بالاست سطح زندگی نیز به صورت قابل توجهی بالاست بنابرین فرد با کار تمام وقت هم نمی تواند زندگی مرفه ی داشته باشد، مانند انگلستان. در برخی دیگر کشور ها نیز سطح درامد و سطح زندگی پایین است که این نیز منجر به زندگی سطح پایین می گردد. خوشبختانه در اتریش سطح زندگی متناسب با سطح درآمد می باشد و فرد به راحتی می تواند در کنار استفاده از امکانات رفاهی زندگی خوبی داشته باشد.

 • میزان درآمد در اتریش برای هر فرد به طور تقریبی ماهیانه ۱۰۲۴ یورو و سالانه ۱۲.۲۸۴ دلار می باشد.
 • هزینه تحصیل در اتریش ترمی ۳۵۰ تا 750یورو و به صورت سالانه ۷۵۰ تا 1500 یورو می باشد.
 • هزینه زندگی در اتریش برای هر فرد (بدون همراه) در ماه مبلغی معادل ۷۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه می باشد که این مبلغ شامل هزینه خوابگاه ، محل اسکان ، خورد و خوراک و… می باشد. بای افراد متاهل این مبلغ به ۱۱۰۰ یورو می رسد. بدین صورت که هزینه برای فرد ۷۰۰ یورو و به ازای هر همراه مبلغ ۴۰۰ یورو می باشد.

ما در این مطلب به بررسی هزینه زندگی در اتریش و شرایط مهاجرت به این کشور پرداختیم، موسسه حقوقی توسعه گران مهر از موسسات معتبر مهاجرتی در کشور آماده ارائه مشاوره حقوقی در زمینه این کشور می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت مهاجرت به اتریش مراجعه و یا با مشاورین و کارشتاسان حقوق بین الملل موسسه تماس حاصل فرمایید.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *