اخذ اقامت دائم اتریش

اتریش یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است و به عقیده برخی از کارشناسان بهترین کشور دنیا برای زندگی کردن می‌باشد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

افراد زیادی سالانه برای گردش و یا مهاجرت به این کشور سفر می‌کنند. اتریش را می‌توان به عنوان مرکزی‌ترین کشور اروپا دانست، چرا که دقیقاً در وسط قاره اروپا قرار دارد. این کشور با کشورهایی همچون جمهوری چک، آلمان، ایتالیا هم مرز می‌باشد. موقعیت کاری خوب، رفاه زندگی بالا و پایین بودن مخارج زندگی نسبت به برخی دیگر از کشورهای اروپایی سبب شده است تا افراد زیادی را به فکر گرفتن اقامت دائم اتریش بیاندازد. راه های مهاجرتی به اتریش زیاد است و اگر قصد دارید با تمامی این روش‌ها آشنا شوید و اقامت اتریش را دریافت نمایید، ما را در ادامه این مقاله همراهی بفرمایید.

هزینه ها و شرایط اقامت در اتریش

این موضوع منطقی است که شما پیش از اقدام به مهاجرت، تمامی هزینه‌ها و مخارج زندگی در کشوری دیگر را در نظر بگیرید.

از این رو در این بخش اشاره‌ای به هزینه‌ها و شرایط اقامت در اتریش خواهیم کرد. اتریش از جمله کشورهایی است که تحصیل را برای دانشجویان و دانش‌آموزان رایگان کرده است و شما بدون پرداخت هزینه‌ای می‌توانید در دانشگاه‌ها یا مدارس این کشور تحصیل کنید. از طرفی دیگر اتریش از ثروتمندترین کشورهای دنیا می‌باشد و نرخ بیکاری خیلی پایینی دارد، از این رو دولت در صورت بیکار شدن شما، ماهیانه به شما حقوق می‌دهد تا دوباره مشغول به کار شوید. هزینه زندگی در پایتخت کشور اتریش(وین) 21 درصد ارزان‌تر از زندگی در کشور انگلستان است که این به خودی خود نشان‌دهنده پایین بودن مخارج زندگی است. هزینه زندگی ماهانه برای یک خانواده 4 نفره در وین بدون در نظر گرفتن اجاره خانه برابر است با 2700 یورو. به طور کلی شرایط اقامت در این کشور در وضعیت بسیاری خوبی می‌باشد؛ چرا که از هر نظر شما در رفاه و آرامش خواهید بود. از این رو در بخش بعدی شما را با شرایط اقامت در اتریش بیشتر آشنا خواهیم کرد.

هزینه ها و شرایط اقامت در اتریش

هزینه ها و شرایط اقامت در اتریش

شرایط اقامت در اتریش

اخذ اقامت کشور اتریش همانند کشور آلمان طرفداران زیادی دارد، چرا که شرایط اقامت اتریش با آلمان شباهت خیلی زیادی دارد. معمولاً کسانی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند، برای گرفتن ویزای کشور آلمان در کنار اتریش نیز اقدام می‌کنند. زبان رسمی کشور اتریش آلمانی می‌باشد؛ از این رو بهتر است که پیش از ورود به این کشور مدرک زبان آلمانی بگیرید. وضعیت رفاهی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی بسیار مطلوب می‌باشد و بدون کمترین نگرانی می‌توانید در این کشور شاغل شوید و از پس مخارج خود بربیاید.

از دیگر مزایای اقامت کشور اتریش این است که اعتبار پاسپورت اتریش بسیار بالا می‌باشد و جزء کشورهای حوزه شنگن و اتحادیه اروپا می‌باشد. در این صورت پس از گرفتن اقامت اتریش به راحتی می‌توانید به تمامی کشورهای حوزه شنگن بدون ویزا سفر کنید. پس از گرفتن اقامت کشور اتریش می‌توانید برای خانواده و فرزندان خود(کمتر از 18 سال) حق شهروندی دریافت کنید.

اقامت در کشور اتریش شرایطی دارد که هر شخص پیش از مهاجرت به این کشور باید با آن‌ها آشنایی داشته باشد تا به مشکل برنخورد. شرایط اقامت اتریش به صورت زیر می‌باشد:

 • تسلط داشتن به زبان آلمانی برای تحصیل و کار
 • هزینه اجاره خانه در وین 700 تا 900 یورو در ماه می باشد
 • شاغل شدن در این کشور آسان است
 • نرخ بیکاری پایین
 • حقوق و دستمزد بالا
 • تحصیل رایگان
 • وضعیت اقتصادی و رفاهی بسیار مطلوب

شرایط زندگی در اتریش به این صورت است که مطالعه کردید؛ با این شرایط شاید به این فکر فرو رفتید که اخذ اقامت این کشور بسیار مشکل می‌باشد. نگران نباشید؛ چرا که مشاوران موسسه ما به شما راهنمایی‌های در این خصوص خواهند کرد که هیچ موسسه مهاجرتی دیگر به شما نخواهد کرد. بنابراین با مشاورین ما در تماس باشید تا شما را در اخذ اقامت اتریش یاری کنند.

اخذ اقامت کشور اتریش از طریق کار

کشور اتریش از سال 2011 به بعد برای مهاجرانی که قصد کار در این کشور را دارند کارت قرمز سفید قرمز صادر می‌کنند و امکان مهاجرت کاری به اتریش را آسان کرده است. از طریق این کارت مهاجران می‌توانند در کشور اتریش اقامت داشته باشند و مشغول به کار شوند. پیدا کردن کار در اتریش از دو طریق انجام می‌شود: 1. جاب آفر(Job Offer) 2.جستجوی کار( Job Seeker). افرادی که قصد اقامت در کشور اتریش از طریق کار را دارند؛ باید از طریق یکی از این دو راه درخواست کار صادر کنند. برای اینکه بتوانید از طریق یکی از این دو راه شغلی را در اتریش پیدا کنید، باید امتیاز بالایی کسب کنند.

اخذ ویزای کار از طریق جاب آفر (Job Offer)

ویزای 2 ساله اتریش به افرادی تعلق می‌گیرد که بتوانند از طریق جاب آفر در این کشور کار پیدا کنند. نحوه گرفتن جاب آفر به این صورت است که کارفرما باید آگهی نیازمند به نیروی کار خود را در اتریش و اتحادیه اروپا منتشر کند؛ اگر در این مدت زمان شخصی پیدا نشود که بتواند آن کار را انجام دهد به شما ویزای کار داده می‌شود. کارت اقامت کشور اتریش به مدت دو سال برای شما صادر می‌شود که درصورت اتمام اعتبار آن قابلیت تمدید نیز دارد. همانند جدول امتیازاتی که در زیر برای شما آورده شده است، می‌توانید شانس خود را برای گرفتن ویزای کار از طریق جاب آفر بسنجید.

اخذ ویزای کار از طریق جاب آفر

اخذ ویزای کار از طریق جاب آفر

ویژگیامتیاز
داشتن شرایط30
تحصیلات حرفه‌ای و دانشگاهی20
داشتن شرایط ورود به دانشگاه‌های اتریش25
گذراندن دوران تحصیلی در اتریش( به ازای هر 1 سال)10
سابقه کار(مطابق با شغل جدید)20
سابقه کار در خارج از کشور اتریش( به ازای هر یک سال)2
سابقه کار در داخل کشور اتریش( به ازای هر یک سال)4
داشتن مدرک زبان آلمانی(متناسب با مدرک شما)حداکثر 15 امتیاز
سطح A15
سطح A210
سطح B115
داشتن مدرک زبان انگلیسی(متناسب با مدرک شما)حداکثر 10 امتیاز
سطح A15
سطح B110
سن متقاضیحداکثر 15
زیر 30 سال15
زیر 40 سال10
حداکثر امتیازات90

اخذ ویزای کار از طریق جستجوی کار(Job Seeker)

متقاضیانی که به صورت حرفه‌ای در کار خود تخصص دارند و به راحتی می‌توانند از پس از هر مشکلی بربیایند، می‌توانند از این طریق اقامت کشور اتریش را اخذ کنند. کشور اتریش به این افراد اجازه می‌دهد تا به مدت 6 ماه در کشور اتریش زندگی کنند و به دنبال شغل مورد نظر خود بگردند. افرادی واجد این شرایط هستند که بتوانند از جدول امتیازات حداقل 70 امتیاز آن را کسب کنند. پس از ورود به این کشور باید در زمان مقرر شده به دنبال کار در کشور اتریش بگردند که در صورت پیدا کردن کار، ویزای آن‌ها به کارت اقامت 2 ساله قرمز سفید قرمز اتریش تغییر می‌یابد. این افراد می‌توانند پس از گذشت چند سال نسبت به اخذ اقامت در کشور اتریش از طریق کار اقدام کنند. شما می‌توانید از طریق جدول زیر شانس خود را برای گرفتن این نوع ویزا بسنجید.

ویژگیامتیاز
داشتن مدرک کارشناسی20
واجد شرایط بودن و داشتن مهارت خاصی40
فارغ‌التحصیل شدن در یکی از رشته‌های: ریاضی، کامپیوتر، تکنولوژی و علوم پایه30
اخذ مدرک دکتری در یکی از رشته‌های بالا40
دریافت حقوق در رشته‌های مدیریتی یا شرکتی که مورد قبول اداره بازرگانی اتریش باشد یا داشتن اوراق بهادار به ارزش ارقام زیر
50000 تا 60000 یورو20
60000 تا 70000 یورو25
بیش از 70000 یورو30
دارای اختراع ثبت شده یا پژوهش20
جایزه‌های علمی ثبت شده20
سابقه کار20
سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی (به ازای هر سال)2
سابقه کاری 6 ماهه در اتریش10
مدرک زبان آلمانیحداکثر 10
سطح A15
سطح A210
مدرک زبان انگلیسیحداکثر 10
سطح A15
سطح A210
سن متقاضی20
زیر 35 سال20
زیر 40 سال15
زیر 45 سال10
اخذ مدرک فوق دیپلم در اتریش5
اخذ مدرک در مقطع لیسانس یا فوق لیسانس15
حداکثر امتیاز100

اخذ اقامت اتریش از طریق تحصیل

تحصیل همیشه یکی از آسان‌ترین راه‌های مهاجرتی به کشورهای اروپایی برای متقاضیان ایرانی بوده است. از این رو افرادی که در هیچ زمینه‌ای استعداد خاصی ندارند و یا نمی‌توانند از طریق سرمایه گذاری به کشور اتریش مهاجرت کنند، مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل را در دستور کار خود قرار می‌دهند. تحصیل در اتریش رایگان می‌باشد و خیلی کم هزینه‌تر از سایر دانشگاه‌های اروپایی است. دانشگاه‌های اتریش به دو صورت خصوصی و دولتی می‌باشد که هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی ترمی 700 تا 900 یورو می‌باشد؛ اما هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی اتریش 30000 یورو است. بنابراین انتخاب دانشگاه‌های دولتی برای تحصیل در اتریش بسیار مقرون به صرفه‌تر از دانشگاه‌های خصوصی است. البته تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی مزیت بهتری نسبت به دانشگاه‌های دولتی دارد. دانشگاه‌های خصوصی پس از اتمام تحصیل دانشجو به او در پیدا کردن کار مرتبط با رشته تحصیلی دانشجو کمک می‌کنند. یکی از برترین دانشگاه‌های دولتی اتریش، دانشگاه وین می‌باشد که در پایتخت این کشور قرار دارد. اخذ پذیرش دانشگاه‌های اتریش در صورتی امکان پذیر است که متقاضی دارای مدرک زبان آلمانی سطح A2 باشد و گواهی اشتغال به تحصیل( عدم منع از ادامه تحصیل) باشد. برای اخذ مدرک گواهی اشتغال به تحصیل دانشجو باید در یکی از دانشگاه‌های ایران مشغول به تحصیل باشد. دانشگاه‌های علمی کاربردی اتریش معمولاً شهریه کمتری را از دانشجویان خود دریافت می‌کنند؛ دانشگاه فاخ هوخ شوله یکی از این دانشگاه‌ها می‌باشد. دانشگاه‌های علمی کاربردی در دو مقطع لیسانس و ارشد دانشجو می‌گیرند که برای دانشجویان خود دوره‌های زبان آلمانی نیز برگزار می‌کند. البته ناگفته نماند که سالانه بین 3000 تا 4000 یورو به عنوان هزینه کلاس‌های زبان آلمانی از دانشجویان خود می‌گیرند. با وجود اینکه تحصیل در دانشگاه‌های اتریش رایگان می‌باشد؛ اما شامل مخارج اضافی است که تهیه این مقدار پول برای ما ایرانیان کمی مشکل است.

از این رو بیشتر افرادی که به این کشور مهاجرت می‌کنند از وضعیت مالی خوبی برخوردار هستند یا بورسیه تحصیلی این کشور را دریافت کرده‌اند. اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع لیسانس بسیار سخت و مشکل می‌باشد که معمولاً کمتر کسی موفق به اخذ آن می‌شود. گرفتن بورسیه تحصیلی در مقاطع بالاتر از لیسانس به ویژه در مقطع دکتری آسان‌تر می‌باشد. برای اخذ اقامت کشور اتریش از طریق تحصیلی می‌توانید با مشاوران ما در موسسه اصطهباناتی صحبت کنید تا با توجه به شرایط تحصیلی شما، بهترین دانشگاه را با کمترین هزینه به شما معرفی کنند.

اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری یکی دیگر از راه‌هایی است که از طریق آن افراد می‌توانند اقامت این کشور را کسب کنند.

راه‌های سرمایه گذاری در کشور اتریش زیاد می‌باشد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری

اقامت از طریق خرید ملک در اتریش

خرید ملک یکی از راه‌های اخذ اقامت کشورهای اروپایی می‌باشد؛ اما این ویژگی را نمی‌توان در کشور اتریش یافت. اخذ اقامت کشور اتریش از طریق خرید ملک امکان پذیر نمی‌باشد و فقط تنها کسانی می‌توانند از این طریق اقامت دریافت کنند که چندین خانه گران قیمت خریداری کرده باشند و به واسطه آن اشتغال زایی کنند.

اخذ اقامت کشور اتریش از طریق خودحمایتی

بازنشستگان ایرانی می‌توانند از طریق ویزای بازنشستگی برای اخذ اقامت خود حمایتی اتریش اقدام کنند. اخذ اقامت کشور اتریش از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی به این صورت است که فرد باید اثبات کند که از وضعیت مالی خوبی برخوردار است و می‌تواند از پس مخارج خود در اتریش بربیاید. اثبات کردن این موضوع باید به گونه‌ای باشد که کشور اتریش باور کند که متقاضی بدون کار کردن می‌تواند به راحتی در این کشور زندگی کند. گرفتن ویزای سرمایه گذاری اتریش از طریق خود حمایتی به افرادی پیشنهاد می‌شود که معمولاً سن بالایی دارند و واقعاً فردی بازنشسته می‌باشند. متقاضی پس از گرفتن اقامت اتریش از طریق تمکن مالی به هیچ عنوان اجازه کار در این کشور برای سال‌های آتی را نخواهد داشت؛ بنابراین باید درآمد ماهیانه بالایی داشته باشید. این روش سرمایه گذاری در اتریش به کسانی پیشنهاد می‌شود که علاوه بر حقوق ماهیانه دولتی صاحب چندین ملک و یا اوراق قرضه نیز می‌باشند. مقدار درآمد ماهیانه‌ی متقاضی باید حدود 2500 تا 3000 یورو( هزینه 1 سال زندگی در اتریش) در کشور خود باشد تا بتواند اقامت خود حمایتی اتریش را اخذ کند. پس از اثبات و گرفتن مدرک تمکن مالی خود باید ثابت کنید که از پس هزینه مخارج خانواده خود برمی‌آیید. برای اثبات این موضوع باید در حساب بانکی خود مبلغ 22 هزار یورو داشته باشید(فرزندان کمتر از 18 سال نیز عضوی از اعضای خانواده به شمار می‌آیند). در این روش به شما اجازه کارآفرینی، ثبت شرکت و حتی تحصیل نیز داده می‌شود. ویزای دریافتی شما در ابتدا 1 ساله است و پس از آن ویزای شما برای 3 سال دیگر نیز تمدید می‎گردد. پس از گذشت این 4 سال، ویزای شما برای 6 سال دیگر نیز تمدید می‌گردد که پس از آن پاسپورت اتریش به شما اعطا می‌شود.

اخذ اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت و بلوکارت

افرادی که اقامت خود حمایتی اتریش را دریافت می‌کنند، می‌توانند پس از گذشت چند سال از اقامت آن‌ها در اتریش از طریق ثبت شرکت در این کشور مشغول به کار شوند. به عنوان مثال شما این اجازه را دارید که همسر یا شوهر خود را در شرکت خود استخدام کنید؛ با این کار هم اشتغال زایی می‌کنید هم نیازی به پیدا کردن شخصی برای انجام کارها ندارید. همچنین شما می‌توانید از طریق ثبت شرکت در اتریش برای بستگان خود موقعیت شغلی ایجاد کنید و آن‌ها را در شرکت خود مشغول به کار نمایید. کسانی که از طریق ثبت شرکت درآمدی بالای 4200 یورو در ماه داشته باشند، می‌توانند بلوکارت اتریش(کارت آبی اتریش) را دریافت کنند. این افراد می‌توانند با استفاده از این کارت به سایر کشورهای اروپایی سفر کنند و یا در آن کشورها مشغول به کار و یا زندگی کنند.

اخذ اقامت اتریش از طریق کار آفرینی

کشور اتریش از جمله کشورهایی است که به نرخ بیکاری اهمیت زیادی می‌دهد و همین امر موجب شده است که نرخ بیکاری خیلی پایینی داشته باشد. از این رو کشور اتریش به دنبال کسانی است که بتواند با ایجاد موقعیت‌های شغلی جدید به کاهش هر چه بیشتر نرخ بیکاری در این کشور کمک کند. از این رو به کسانی که در این زمینه بتوانند به دولت اتریش کمک کنند، اقامت دائم اتریش اعطا می‌شود. حداقل مقدار سرمایه لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در اتریش 50 هزار یورو می‌باشد، همچنین ایده شخص برای شروع کار باید خیلی جدید و نوآورانه باشد. اگر ایده شما خیلی نوآورانه نباشد نیز می‎توانید از طریق ارائه بیزینس پلن برای اخذ اقامت کشور اتریش اقدام کنید. این مورد برخلاف حالت قبلی حداقل مقدار سرمایه برای شروع کار 100 هزار یورو در نظر گرفته شده است.

اخذ اقامت کشور اتریش برای هنرمندان

اقامت هنرمندی اتریش نیز همانند اخذ اقامت در اتریش از طریق جاب آفر می‌باشد؛ در این حالت شما باید اثبات کنید که در کار خود مهارت بالایی دارید. پژوهشگران، ریسرچرها یا هنرمندان از جمله افرادی هستند که می‌توانند برای اقامت هنرمندی اتریش اقدام کنند. یکی از مهم‌ترین شرایط گرفتن اقامت این کشور از طریق هنرمندی این است که فرد متخصص بتواند اثبات کند در حرفه خود تخصص لازم را دارد. علاوه بر این موضوع این افراد پیش از اقدام به گرفتن ویزا باید ثابت کنند که در جایی مشغول به کار هستند و حقوقی بیش از 2 الی 3 هزار یورو در ماه دارند. افرادی که از این طریق ویزا دریافت می‌کنند، اجازه دارند تنها در همان حوزه کاری خود در کشور اتریش فعالیت کنند. این افراد می‌توانند پس از گذراندن یک دوره 5 ساله در کشور اتریش برای اخذ اقامت در کشور اتریش اقدام کنند.

اخذ اقامت کشور اتریش از طریق تولد

تولد فرزند در اتریش یکی دیگر از راه‌هایی است که متقاضیان می‌توانند از طریق آن اقامت کشور اتریش را دریافت کنند. دو قانون برای گرفتن اقامت کشورهای خارجی از طریق تولد فرزند وجود دارد؛ 1. قانون خاک 2.قانون خون. برخی از کشورها از قانون خاک پیروی می‌کنند و برخی دیگر از قانون خون. گرفتن اقامت کشورهایی که از قانون خاک تبعیت می‌کنند، خیلی راحت‌تر و آسان‌تر از کشورهایی است که از قانون خون پیروی می‌کنند. در ادامه شما را با این دو قانون بیشتر آشنا خواهیم کرد.

قانون خاک: اگر فرزند شما در خاک کشوری دیگر به دنیا بیاید که از قانون خاک تبعیت می‌کنند، به واسطه فرزند خود می‌توانید اقامت دائم آن کشور را به دست آورید.

قانون خون: والدین فرزند تنها در صورتی می‌توانند اقامت کشوری را که از قانون خون پیروی می‌کند، اخذ کنند که یکی از آن‌ها یا هر دو دارای تابعیت کشور مقصد باشند.

کشور اتریش از قانون خون پیروی می‌کند و تنها در صورتی می‌توان ویزا و اقامت دائم این کشور را دریافت کرد که یکی از والدین اتریشی باشند. به عنوان مثال اگر فرزندی در کشور اتریش از مادری غیر اتریشی به دنیا بیاید، در صورتی که پدر کودک اقامت این کشور را داشته باشد و با مادر کودک ازدواج کرده باشد، مادر کودک و فرزند هردو می‌توانند اقامت دائم اتریش را دریافت کنند. همچنین اگر کودک از مادری اتریشی به دنیا آید، پدر کودک در صورتی می‌تواند اقامت این کشور را برای خود و فرزندش دریافت کند که با مادر نوزاد ازدواج کرده باشد. البته این موضوع دارای استثناء هم می‌باشد؛ اگر والدین کودک با یکدیگر ازدواج نکرده باشند، پدر اتریشی کودک باید به فاصله کمتر از 8 هفته پس از تاریخ تولد نوزاد، رسماً اعلام کند که پدر کودک می‌باشد تا کارت اقامت کشور اتریش به فرزند تعلق گیرد. از دیگر ویژگی‌های کشور اتریش، تبعیت کردن آن از قانون دو تابعیتی است. اگر کودکی از والدینی متولد شود که یکی از آن‌ها تابعیت کشور دیگری را دارد، کودک تابعیت هر دو کشور را دریافت خواهد کرد؛ اما فرزند باید بعد از سن 18 سالگی از بین این دو تابعیت یکی را انتخاب کند.

گرفتن اقامت اتریش از طریق ازدواج

اخذ اقامت در اتریش از طریق ازدواج تنها در صورتی اتفاق می‌افتد که با شخصی اتریشی وصلت کنید. کمترین سن قابل قبول برای ازدواج 18 سال می‌باشد و ازدواج با شخصی کمتر از این سن، غیر قانونی می‌باشد. شخصی که قصد گرفتن اقامت کشور اتریش را دارد باید حداقل 6 سال از تاریخ ازدواج او گذشته باشد تا بتواند برای گرفتن تابعیت کشور اتریش درخواست دهد. البته این تنها شرایط اقامت در کشور اتریش از طریق ازدواج نیست، متقاضی باید 5 سال از این 6 سال را در کشور اتریش سپری کرده باشد و با شوهر یا همسر خود در یک خانه زندگی کرده باشد. اگر متقاضی این شرایط را دارا باشد، می‌تواند برای اخذ اقامت دائم اتریش اقدام کند. مدارک لازم برای اخذ اقامت کشور اتریش از طریق ازدواج به صورت زیر است:

 • عدم سابقه کیفری
 • ارائه مدرک قبولی در آزمون تابعیت اتریش
 • تسلط به زبان آلمانی
 • تمکن مالی

اگر قصد مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج را دارید؛ اما با شرایط آن به خوبی آشنا نمی‌باشید، پیشنهاد می‌کنم که با مشاوران متخصص ما در این باره صحبت کنید تا بهترین راه‌ها را پیش روی شما بگذارند.

اخذ اقامت اتریش از طریق پناهندگی

پناهندگی به کشوری دیگر همیشه با مشکلات و سختی‌های زیادی همراه است و به هیچ عنوان قانونی نمی‌باشد. مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی به هیچ عنوان از طرف موسسه ما پیشنهاد نمی‌شود و هیچ گونه خدماتی از جانب ما در جهت پناهندگی به کشور اتریش داده نمی‌شود. متقاضی پس از وارد شدن به خاک اتریش باید به اداره پلیس مراجعه کنید و سریعاً کیس و مشکل خود را با آن‌ها در میان بگذارید. پس از پر کردن فرم‌های لازم شما را به حومه شهر اتریش منتقل می‌کنند که وضعیت اسکان در آنجا اصلا جالب نمی‌باشد. متقاضی باید 6 سال از عمر خود را در اتریش سپری کند تا اقامت اتریش از طریق پناهندگی را دریافت کند.

هزینه و مخارج زندگی در اتریش

پیش از مهاجرت به کشوری خارجی باید از مخارج زندگی در آن کشور مطلع شوید که آیا می‌توان از پس مخارج و هزینه‌های زندگی در آن کشور بربیاید یا خیر. هزینه زندگی در اتریش شامل، هزینه‌هایی همچون: خرید یا اجاره خانه، خوراک و پوشاک، حمل و نقل، پزشکی و درمانی، برق، آب و گاز و غیره می‌باشد. همانطور که می‌دانید هزینه زندگی در هر شهر با سایر شهرها متفاوت است؛ به عنوان مثال هزینه زندگی در پایتخت اتریش(وین) برای هر ماه برابر است با 2800 یورو. البته زندگی در پایتخت این کشور ارزان‌تر از سایر شهرها می‌باشد به عنوان مثال هزینه زندگی در شهر گراتس که یکی دیگر از شهرهای مهم اتریش می‌باشد برابر است با 3152 یورو در ماه. زندگی در اتریش به نسبت سایر کشورهای اروپایی نظیر انگلستان ارزان‌تر می‌باشد؛ چرا که اتریش یکی از ثروت‌مندترین کشورهاست. هزینه زندگی دانشجویی در این کشور به طور معمول رقمی بین 800 تا 900 یورو در ماه می‌باشد که دانشجو تا حدودی از آن را می‌تواند از طریق کار کردن تأمین کند. در ادامه لیستی از هزینه های زندگی در اتریش را برای شما قرار داده‌ایم تا با مخارج زندگی در این کشور عالی آشنا شوید.

اجاره مسکن در اتریش(ماهانه)

عنوانمقدار اجاره بها
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر720 یورو
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر1344 یورو
آپارتمان 1 خوابه در خارج یا حومه شهر577 یورو
آپارتمان 3 خوابه در حومه یا خارج از شهر1041 یورو

هزینه حمل نقل در اتریش

عنوانهزینه حمل و نقل
بلیط یک طرفه اتوبوس یا مترو2.4 یورو
کرایه تاکسی4 یورو
کرایه تاکسی به ازای هر 1 کیلومتر1.90

هزینه خوراک در اتریش

خوراکیهزینه
شیر(1 لیر)1.08 یورو
برنج(1 کیلو گرم)1.78 یورو
شانه 12 تایی تخم مرغ2.97 یورو
پنیر(1 کیلوگرم)11.05 یورو
سیب(1 کیلو گرم)2.31 یورو
پرتقال(1 کیلوگرم)2.44 یورو
موز(1 کیلوگرم)1.77 یورو
آب معدنی( 1.5 لیتری)0.62 یورو
یک وعده غذایی در رستوران معمولی12 یورو
یک وعده غذایی در مک دونالد7 یورو
3 وعده غذایی در روز50 یورو

اقامت کشور اتریش و دریافت تابعیت این کشور

اکثر کسانی که از طریق یکی از روش‌های فوق به کشور اتریش مهاجرت می‌کنند، قصد دارند که اقامت دائم و پاسپورت اتریش را دریافت کنند. اخذ پاسپورت اتریش با اخذ تابعیت اتریش کاملاً پروسه‌ای جدا دارد و این کشور تحت شرایط خاصی به مهاجران پاسپورت می‌دهد. به عنوان مثال اخذ اقامت کشور اتریش از طریق تمکن مالی امکان پذیر است و پس از گذراندن 4 تا 9 سال در خاک این کشور می‌توانید تابعیت آن را بدست بیاورید؛ اما امکان این وجود دارد که شما پاسپورت اتریش را دریافت نکنید. برای اخذ پاسپورت اتریش باید چندین سال را در این کشور سپری کنید و از همه مهم‌تر پیشینه کیفری نداشته باشید و شهروند خوبی باشید. در صورتی که شما این شرایط را داشته باشید، می‌توانید برای اخذ پاسپورت و تابعیت اتریش اقدام کنید. به عنوان مثال اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اتریش امکان پذیر نمی‌باشد و فرد نمی‌تواند از این راه اقامت و پاسپورت اتریش را دریافت کند. اما شخصی که از طریق سرمایه گذاری قصد اخذ تابعیت این کشور را داشته باشد، می‌تواند پس از گذراندن 5 تا 10 سال برای دریافت تابعیت این کشور اقدام کند. توجه: اگر مدرک زبان آلمانی B2 را داشته باشید، می‌توانید پس از گذشت تنها 6 سال پاسپورت این کشور را دریافت کنید. علاقه‌مندانی که از طریق تحصیل قصد اخذ اقامت این کشور را دارند، باید به این نکته توجه کنند که پس از فارغ التحصیل شدن بایستی ویزایشان را به ویزای کاری تبدیل کنند و اقامت اتریش از طریق کار را دریافت کنند.

مشاوره تخصصی از وکلا اصطهباناتی

متقاضی می‌تواند از طریق یکی از روش‌های ذکر شده در این مقاله، اقامت دائم اتریش را دریافت کند؛ اما با توجه به شرایط هر شخص، راه مهاجرتی او نیز متفاوت خواهد بود. همچنین خود متقاضی می‌تواند برای دریافت اقامت کشور اتریش تلاش کند و مدارک نام برده را تهیه و ارسال کند؛ اما معمولآً اینگونه افراد نمی‌توانند ویزای اتریش را دریافت کنند. بنابراین موارد، بهتر است که تمامی مراحل کار را به موسسه ما بسپارید تا در مدت زمان کم و در بهترین حالت ممکن به شما در گرفتن ویزای این کشور کمک کنیم. مشاورین موسسه مهاجرتی اصطهباناتی اطلاعاتی را در اختیار شما می‌گذارند که هیچ یک از موسسات آن را در اختیارتان نمی‌گذارند.

همچنین به شما توضیح خواهند داد که با توجه به شرایطی که دارید، کدامیک از راه های مهاجرتی به اتریش برای شما بهتر و مناسب‌تر است.

جمع بندی

اتریش یکی از بهترین کشورهای اروپایی با کیفیت زندگی بسیار بالا می‌باشد که دقیقاً در قلب و مرکز اروپا قرار گرفته است.

افراد زیادی سالانه به دلیل موقعیت اقتصادی و رفاهی بالای اتریش به این کشور مهاجرت می‌کنند و تلاش می‌کنند تا اقامت و تابعیت اتریش را اخذ کنند. راه‌های مهاجرتی به اتریش نیز همانند سایر کشورها می‌باشد که در بالا برای شما توضیح داده شد؛ اما به این نکته توجه کنید که اخذ اقامت اتریش از طریق خرید ملک امکان پذیر نمی‌باشد. ما در این مقاله سعی بر این داشتیم شما را با کشور اتریش، راه‌های مهاجرتی به آن و نحوه گرفتن اقامت این کشور آشنا کنیم تا در انتخاب خود برای مهاجرت به این کشور آگاه‌تر باشید.

سوالات متداول در مورد اخذ اقامت دائم اتریش

1- بهترین راه مهاجرتی به اتریش چیست؟

با توجه به شرایط هر متقاضی جواب این سوال متفاوت است؛ اما تحصیلی یا سرمایه گذاری از بهترین راه‌های مهاجرتی به اتریش قلمداد می‌شوند.

2- هزینه زندگی در اتریش چقدر است؟

هزینه زندگی در اتریش به صورت ماهانه رقمی است بین 1000 تا 1200 دلار ماه.

3- ارزان ترین راه مهاجرتی به اتریش کدام است؟

مهاجرت از طریق کار به اتریش کم هزینه‌ترین راه ممکن می‌باشد.

4- معایب زندگی در اتریش چیست؟

از مهم‌ترین معایب زندگی در اتریش برای ایرانیان می‌توان به سخت بودن زبان آلمانی و هزینه بالای زندگی و آب و هوای سرد آن اشاره کرد.

3.3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *