ثبت شرکت در روسیه مستلزم رعایت چندین استاندارد ازجمله: تهیه پیش نویس همکاری، امضای نمونه و دیگر مواردی که برای ثبت یک شرکت در روسیه مهم می باشد است. این مدارک قبل از ارسال به اداره ثبت تجارت روسیه میبایستی به زبان روسی ترجمه گردند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

ثبت شرکت در روسیه به فرایند مراجعه به دفاتر ثبت، افتتاح یک حساب بانکی و استخدام یک حسابدار محلی ختم می گردد، چرا که تمامی این فعالیت ها برای فرایند ثبت شرکت در روسیه ضروری می باشند.

هر ساله افراد زیادی تمایل دارند برای تحصیل, کار و زندگی وارد کشور روسیه شوند. حال چرا افراد این کشور را برای زندگی انتخاب مینمایند؟ مزایای ثبت شرکت در این کشور چیست؟ شرایط مهاجرت به روسیه از طریق ثبت شرکت چیست؟ روش های مختلف مهاجرت سرمایه گذاری به این کشور چیست؟ در این مقاله سعی شده است شما را با شرایط کار , راه های مهاجرت ، تحصیل و هزینه زندگی در روسیه آشنا نماییم.

برای مهاجرت به روسیه راه های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها اخذ شهروندی از طریق ثبت شرکت و همچنین ویزای کار در روسیه می باشد. از دیگر روش های اخذ اقامت میتوان به تحصیل ، مهاجرت از طریق تخصص ، اخذ اقامت از طریق خرید ملک اشاره کرد.

شرایط اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در روسیه

این در مطلب به صورت کلی اطلاعاتی در زمینه ثبت شرکت در روسیه را ارائه میدهیم. ثبت شرکت در روسیه دارای مزایا و البته معایبی است. ما توصیه میکنیم، افرادی وارد پروسه ثبت شرکت در روسیه شوند که قصد فعالیت اقتصادی در این کشور را داشته باشند، چنانچه شخصی صرفاً به واسطه این کار قصد مهاجرت به روسیه را داشته باشد، روش های دیگری هم موجود است. موسسه حقوقی توسعه گران مهر با سابقه ی فعالیت در زمینه مهاجرت و حقوق بین الملل خصوصی می تواند در زمینه ثبت شرکت در روسیه راهنمایی لازم را به شما داشته باشد.

قیمت ملک و هزینه زندگی در روسیه بایستی ، قبل از شروع تجارت و کسب کار در روسیه به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد.

ثبت شرکت در روسیه دارای مزایای بسیار زیادی می باشد از افتتاح حساب بانکی بین المللی گرفته تا اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در روسیه ، همگی امکان پذیر می باشد. مشاوران و وکیل مهاجرت به روسیه با ثبت شرکت در موسسه توسعه گران مهر بهترین راه حل را برای ثبت شرکت بین المللی به شما پیشنهاد می دهد.

اقامت و ثبت شرکت در خارج از کشور: ثبت شرکت در کشور های مختلف یکی از راه حل های اخذ اقامت و مهاجرت به آن کشور محسوب می شود.گاهی شما برای مهاجرت به یک کشور مثلا اروپایی باید اقدام به سرمایه گذاری نمائید ولی ممکن است با هزینه بسیار پایین تر و صرف زمان کمتر از طریق ثبت شرکت بتوانید برای خود و اعضای خانواده خود اقامت یک کشور را اخذ نمائید.

انواع نهاد های تجاری در روسیه

ثبت شرکت با مسئولیت محدود از مشهورترین اشکال تجارت در روسیه ثبت شرکت با مسئولیت محدود می باشد که توسط 50 سهامدار و حداقل 10000 روبل ( واحد پول روسیه ) سرمایه ثبت شرکت صورت می پذیرد. در صورت امکان نیمی از این سرمایه میبایست جهت فرایند ثبت شرکت و نیمی دیگر در خصوص سه ماه همکاری نیز پرداخت گردد.

توافق سهامداران در صورت قصد ترک یکی از آنان ضروری نمی باشد. ملاقات کلی افراد شرکت با مسئولیت محدود، طبق اخذ تصمیمات نهایی صورت می گیرد. ناگفته نماند که تصمیمات روزانه توسط مدیر و در موارد خاص توسط هیئت مدیره و هیئت رئیسه اجرایی اتخاذ می شود.

شرکت های سهامی خاص در روسیه : براساس قانون تبلیغات در روسیه، این شرکت ها به دو شکل فعالیت می کنند، مورد اول افتتاح شرکت سهامی در روسیه می باشد ( در این شرکت ها سهام قابل انتقال و اشتراک در عموم می باشند و حداقل سرمایه در خواستی 10000 روبل می باشد ). مورد دوم مربوط به افتتاح شرکت با مسئولیت محدود می باشد ( سهام قابل انتقال ما بین سهامداران شرکت می باشد و به حداقل 10000 روبل سرمایه نیاز دارد ).

شرکت با مسئولیت محدود با حضور 50 سهامدار به بالا به عنوان یک شرکت سهامی شناخته می شود.

تصمیم اصلی مدیریت در جلسات کلی توسط مدیران و یا هیئت مدیران و با حضور 50 سهامدار به بالا صورت می گیرد، بنابراین فعالیت هیئت مدیران در جلسات کلی که مربوط به سهامداران می باشد، تحت کنترل و نظارت، هیئت نظارت قرار دارد.

در رابطه با اشخاص : مالکان منحصر به فرد، به حداقل سهامی برای تجارت نیازی ندارند چرا که این یک روند از قوانین تجارت در روسیه می باشد. بنیانگذاران تمامی تصمیمات ضروری را برای عملکرد بهتر سازمان اخذ می نمایند و آنان را برای کسب سود بیشتر به کار می برند، ناگفته نماند که این امر پس از پرداخت مالیات حاصل از درآمد به مقام های مالیاتی انجام می شود. از معایب این تجارت انحلال دارایی اشخاص در صورت هر گونه شکایت به دلیل منع از پرداخت مالیات می باشد.

مشارکت کلی در روسیه : شکلی از تجارت در کشور روسیه می باشد که توسط دو یا چند شرکا با حقوق و مسئولیت یکسان در سازمان قابل اجرا می باشد. این تجارت بر اساس توافق ما بین شرکا شکل می گیرد. ناگفته نماند که دارایی اشخاص در صورتی که ( مقدار دارایی کافی برای تجارت در این نهاد وجود نداشته باشد ) منحل می گردد. سرمایه های موجود برای این تجارت در توافقنامه همکاری های سازمان ذکر می شود که نیمی از این سرمایه میبایست در زمان همکاری و نیمی دیگر در زمان عقد توافقنامه پرداخت شود.

نوع دیگری از مشارکت؛ مشارکت محدود می باشد که این مشارکت به دو شکل ذکر شده در ذیل صورت می گیرد : شراکت کلی و شراکت محدود.

شراکت کلی که به طور کامل مسئول بدهی ها و سود های حاصل از درآمد شرکت می باشد، در حالیکه عملکرد شراکت محدود، به توزیع محدود سرمایه ما بین شرکا ختم می شود. در طول دوره جلسات مشارکت، تصمیم اصلی توسط شرکای اصلی اتخاذ می گردد.

شرکت  تضامنی

شرکت تضامنی شرکتی است که امور تجارتی بین دو یا چند نفر با مسئولیت محدود تشکیل می شود.

برای نوشتن بیزنس پلن یا برنامه تجاری برای ثبت شرکت در روسیه باید موارد زیر را در نظر گرفت:

  • خلاصه ی کارهای اجرایی اولیه و اهداف کسب و کار
  • انتظاراتی که از محصولات و خدمات می رود
  • تعیین تیم مدیریت
  • نوع سهام شرکت و همچنین شرایط خرید سهام شرکت در روسیه بایستی مشخص گردد.
  • برآوردهای مالی و هزینه ها:
  • هزینه ثبت شرکت
  • هزینه نگهداری سالانه شرکت
  • تمکن یا ساپورت مالی برای ثبت شرکت

در ثبت شرکت های شریکی مانند تعداد سهامداران برای ثبت شرکت در روسیه وثبت شرکت با چند نفر بایستی به دلیل موارد کلاهبرداری دقت بسیاری به عمل آورد.

توصیه می شود که تمام فعالان تجاری برای افتتاح حساب در همین کشور اقدام کرده و شایان ذکر است که داشتن حساب ارزی در روسیه کاری بسیار ساده می باشد. افتتاح حساب بانکی مستلزم داشتن پاسپورت، مدرک ثبت تجاری، اساسنامه شرکت و همچنین مدرکی مبنی بر اثبات اسکان در این کشور است. مدارک لازم به فرم شرکت بستگی دارد.

فرایند ثبت شرکت در روسیه

اقدام اولیه جهت ثبت شرکت در روسیه، مستلزم ارائه مدارک جهت ثبت شرکت و طی کردن مراحلی در دفاتر ثبت اسناد رسمی و امضای نمونه می باشد، ناگفته نماند که تمامی این مراحل طی یک هفته به طول می انجامد. حداقل سرمایه برای امر سرمایه گذاری میبایست در بانک مورد نظر مشخص شود که اثبات این سپرده از طریق بانک صورت می گیرد چرا که این امر برای آینده فرایند ثبت شرکت ضروری می باشد. ناگفته نماند که مبلغی برای فرایند درخواست و ثبت شرکت میبایست پرداخت گردد.

پس از آن، متقاضی میبایست تمام مدارک مرتبط را به فدرال ثبت مالیات در سطح محلی ارسال نماید، پس از اخذ مالیات به دلیل ثبت شرکت، شماره شناسایی به دلیل پرداخت مالیات در اختیار مالیات دهندگان قرار می گیرد همچنین تک شماره ای به دلیل فرایند ثبت شرکت 7 روزه به افراد داده می شود.

آخرین قدم جهت ثبت شرکت در روسیه، اخذ امضای بانک برای صدور کارت، ساخت مهر برای شرکت ( ساخت مهر برای معامله های آتی شرکت ضروری می باشد ) و در خواست برای افتتاح حساب بانکی به صورت دائم می باشد. کل فرایند ثبت شرکت در روسیه 18 روز به طول می انجامد، لذا اخذ کمک از فردی متخصص و ماهر پیشنهاد می شود.

بررسی اقتصاد روسیه

روسیه از قدرتمندترین کشورهای اقتصادی در اروپا محسوب می شود. در این مقاله بحران سرمایه گذاری های خارجی مشخص شده است، با این وجود دولت روسیه سرمایه گذاران خارجی و کارآفرینان، کسانی که قصد افتتاح شرکت در روسیه را دارند تشویق به امر سرمایه گذاری می کند. در سال 2008 نمودار فعالیت های اقتصادی در روسیه، بیانگر 18،9 میلیارد یورو سرمایه گذاری های خارجی بود.

در اوایل سال 2001 میزان سرمایه های خارجی افزایش یافت، در همان سال تعدادی از پروژه ها و شرکت های جدید شروع به فعالیت کردند و میزان تولید ناخالص داخلی نسبت به سال های قبل افزایش چشمگیری پیدا کرد. البته دلیل اصلی این پیشرفت، افزایش قیمت نفت بود.

ناگفته نماند که کشورهای سوئیس، قبرس، انگلستان و هلند بیش ترین حجم سرمایه گذاری در روسیه را در طی سال های گذشته داشته اند. از اصلی ترین صنایعی که موجب جذب سرمایه در روسیه شده است، صنایع : نفت، گاز، چوب، ماشین آلات، مواد شیمیایی، فلز، کشاورزی برای تولید غذا، بافندگی، مبلمان و تولید انرژی می باشد. علاوه بر تمامی این موارد، روسیه از مهم ترین شریک های تجاری کشورهای واقع در اروپا محسوب می شود.

از آنجایی که بسیاری از افراد نگران آینده شغلی خود هستند، شرکت های خارجی در روسیه حدود 200-100 مشاغل را در این شرکت ها ایجاد کرده اند. تمامی کارمندان از میان داوطلبان روسی یا متقاضیان خارجی نیز انتخاب می گردند. این بسیار مهم است که بدانید، تمامی کارمندان خارجی میبایست مجوز کاری خود را قبل از استخدام در شرکت های روسیه دریافت کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد افتتاح شرکت در روسیه، با متخصصین و یا وکلای ما تماس حاصل فرمایید، چرا که ما شما را در امر ثبت شرکت حتی در کشورهای دیگر مانند ترکیه یاری می نماییم و خدمات گسترده ای را در اختیار شما قرار می دهیم.

فرآیند ثبت شرکت در روسیه

فرایند و مراحل ثبت تجارت در روسیه چگونه است ؟

ثبت تجارت در روسیه به عنوان ” ثبت امور خارجی ” نامیده می شود. این موسسه حقوقی تحت قوانین و مقررات وزارت دادگستری روسیه فعالیت می کند.

ثبت تجارت های روسیه یا ثبت امور خارجی با مسئله ثبت شرکت در روسیه سر و کار دارد. این فرایند هم برای روسی ها و هم شرکت های خارجی که در قلمرو روسیه شرکتی را راه اندازی کرده اند ضروری می باشد. در برخی از موارد، اعتبار نامه برای شروع فعالیت های بازرگانی ضروری می باشد. ناگفته نماند که دفاتر ثبت شرکت در روسیه از سه ستاد تشکیل شده است.

مدیریت خدمات ارائه شده توسط دولت، در دفاتر ثبت شرکت روسیه انجام می شود. بخش دوم، ساختمان تشکیلات و نظارت نامیده می شود که به حمایت کارکنان در تمامی بخش ها از طریق نظارت بر کار آنان و تامین امنیت اجتماعی آنان در دفاتر می پردازد.

این ساختمان مسئول ثبت و محافظت از اسناد دریافت شده از دفاتر ثبت دولتی می باشد. ناگفته نماند که برای امر ثبت شرکت در روسیه مدارکی مانند: اعتبارنامه و ویزا ضروری می باشد. همچنین این ساختمان به ویزای خارجی کارکنان که برای کار به روسیه عزیمت کرده اند نیاز دارد.

چگونه یک شرکت ثبت شده قادر به فعالیت های تجاری می باشد ؟

شرکت ثبت شده در روسیه، قادر به فعالیت شخصی، فعالیت در دفاتر، فعالیت با شرکت های سهامی یا حضور قانونی از طریق وکیل منصوب شده و یا از طریق اینترنت می باشد. دریافت و ارسال اطلاعات در خصوص ثبت شرکت از طریق ایمیل صورت می گیرد. ساختمان ثبت شرکت های روسیه میبایست گواهی تحت عنوان ثبت شرکت را بعد از دو الی سه هفته درخواست، برای افراد صادر نماید.

مبلغی برای فرایند ثبت و صدور گواهی پس از گذشت سه الی پنج روز از فرایند درخواست میبایست پرداخت گردد. در وهله اول تمامی این موارد میبایست توسط قاضی، کسی که تایید نهایی را انجام می دهد بررسی گردد و پس از آن اطلاعات مربوط به شرکت، در ساختمان ثبت تجارت، ثبت گردد.

چگونه می توان به شرکت های ثبت شده دسترسی پیدا کرد ؟

ساختمان ثبت شرکت در روسیه با توجه به قانون تجارت در این کشور، وجود کپی از مدارک و ارائه جزئیات اطلاعات را ضروری می داند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی ثبت شرکت در ساختمان ثبت شرکت های دولتی با متخصصین مجرب ما که اطلاعات بسیار جامعی در این زمینه دارند تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهند.

درصورتی که درباره هر کدام از روش های مهاجرتی نیاز به مشورت و راهنمایی دارید با ما تماس بگیرید. تیم وکلای حقوق بین الملل موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران و شیراز با سالها تجربه در زمینه انواع روش های مهاجرتی, شما را برای مهاجرت به روسیه هدایت و راه نمایی می نماید. از آنجا که کلیه این روش ها نیاز به دقت و تجربه فراوان دارند به شما توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی با ما مشورت کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *