مهاجرت از طریق کارافرینی در روسیه

کشور روسیه با فراهم کردن شرایط مناسب برای سرمایه گذاران همواره مورد توجه بسیاری از افراد در سراسر جهان قرار گرفته است. این کشور با استقبال از ایده‌های نوین و خلاقانه باعث شده تا کار آفرینی رونق و رشد بسیار زیادی پیدا کند. کارافرینی در روسیه از مزیت‌های متعددی برخوردار بوده و همین مسئله باعث شده تا مهاجرت از این طریق محبوبیت بسیار زیادی در میان افراد پیدا کند. شرایط کار آفرینی در روسیه و مسائل زیر مجموعه‌ای آن موضوع مورد بحث در این مقاله خواهد بود.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

مراحل مهاجرت از طریق کارافرینی در روسیه

ثبات اقتصادی موجود در کشور روسیه باعث شده تا افراد زیادی برای سرمایه گذاری و کار آفرینی در این کشور اقدام کنند. در ابتدای مقاله قصد داریم تا مراحل کار آفرینی در این کشور را به شما عزیزان ارائه دهیم.

 • در مرحله اول نوع کسب و کار و محتوای آن باید به طور شفاف برای سازمان‌های مرتبط با کسب و کار در کشور روسیه توضیح داده شود.
 • پس از باید مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام و اسناد لازم، جهت شروع کسب و کار مثل اسناد و مدارک مربوط به دفتر مالیات ارسال شود. عدم ارائه مدارک جعلی و توضیح شفاف در خصوص موارد خواسته شده، مسئله‌ای است که می‌تواند روند کاری شما را سرعت بخشد.
 • افتتاح حساب بانکی و ثبت شرکت با نام متقاضی، به عنوان مراحل پایانی و پس از کسب تایید در مراحل نام برده شده می‌باشد.

توجه داشته باشید که در صورت موافقت با کار آفرینی شما نام‌تان در سامانه شرکت‌های تاسیس کشور روسیه به ثبت خواهد رسید.

مهاجرت از طریق کارافرینی در روسیه

اقامت از طریق کارافرینی در روسیه

عموما اقامتی که به واسطه کار آفرینی به شخص اعطا می‌شود بین یک تا سه سال معتبر خواهد بود ولی قابلیت تمدید ۵ ساله نیز خواهد داشت. در صورتی که شخص پس از اقامت موقت به مدت ۵ سال در کشور روسیه حضور داشته باشد، می‌توانید اقامت دائم این کشور را از آن خود کند.

وضعیت همراهان کارافرین در روسیه

اگر شما به عنوان یک کار آفرین در کشور روسیه فعالیت کنید. می‌توانید همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال‌تان را در این مسیر با خود همراه کنید. شما عزیزان می‌توانید پاسخ سوالات خود را از نیرو‌های مجرب مجموعه مهاجرتی اصطهباناتی جویا شوید. کاریابی در روسیه برای افراد جویای کار بسیار مهم می باشد.

مزیت‌های کار آفرینی در روسیه

دولت حاکم بر کشور روسیه با در نظر گرفتن حمایت‌‌های مالی و معنوی سعی دارد تا فرایند جذب سرمایه در این کشور را افزایش دهد.

 1. روسیه به عنوان وسیع‌ترین کشور جهان شناخته می‌شود و سرمایه گذاری متنوعی را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. رقابت اقتصادی در این کشور به گونه‌ای است که شما در صورت تاسیس یک کار آفرینی برنامه‌ریزی شده به راحتی می‌توانید سود قابل توجهی را به دست آورید.
 2. کشور روسیه دارای صندوق‌های سرمایه گذاری فراوانی می‌باشد. این صندوق‌ها منابع بسیار زیادی برای سرمایه گذاری به شمار می‌رود.
 3. در کشور روسیه نهاد‌های پشتیبانی قدرت‌مندی وجود دارند که از استارتاپ‌ها و کار آفرین‌ها حمایت‌های فراوانی انجام داده و اطلاعات مهمی در خصوص بازار روسیه را به ان‌ها ارائه می‌دهند.

هزینه‌های مربوط به کارآفرینی در روسیه

در جدول زیر موارد هزینه بر جهت آغاز یک کار آفرینی در کشور روسیه به شما ارائه داده شده است. البته توجه داشته باشید که برای برنامه‌ریزی مالیاتی دقیق هزینه‌هایی مثل اسکان و هزینه کلی زندگی در روسیه نیز باید مورد محاسبه و بررسی متقاضی قرار گیرد. اگر به اطلاعات تخصصی و جزئی‌تری در زمینه کارآفرینی در کشور روسیه نیاز دارید، می‌توانید از طریق تماس تلفنی و یا مراجعه حضوری به موسسه مهاجرتی اصطهباناتی به روز‌ترین اطلاعات در زمینه مورد نظر خود را جویا شوید.

هزینه های مربوط به کارآفرینی در روسیه
هزینه مربوط به دریافت ویزا
هزینه مربوط به ثبت شرکت و تاسیس
هزینه مربوط به فبش های مالیاتی و تنظیم اساسنامه
هزینه مربوط به وکیل مهاجرتی

پیشنهاداتی برای کارآفرینی در روسیه

قبل از ارائه پیشنهاداتی در زمینه کارآفرینی و کار در روسیه به شما توصیه می‌کنیم تا اگر قصد کارآفرینی در این کشور را دارید، پیش از اقدام برای مهاجرت با زبان رسمی آن آشنا شوید؛ چرا که برای برقراری ارتباط کاری و تعامل با شهروندان، هیچ چیز به اندازه ی‌تسلط بر زبان رسمی کشور مورد نظرتان به شما کمک نخواهد شد.

 • فعالیت و ایجاد کارآفرینی در زمینه کسب و کار و پوشاک یکی از موارد سود‌آور به شمار می‌رود. توصیه می‌کنیم که اگر قصد انجام این فعالیت را دارید، در شهرهای بزرگ و محبوب کشور روسیه مثل مسکو مغازه پوشاک خود را تاسیس کنید؛ چرا که شهروندان این شهر از سطح درآمدی خوبی برخوردار بوده و برای وضعیت ظاهری خود اهمیت خاصی قائل‌اند. طبیعتاً داشتن اجناس متنوع و دکوراسیون جذاب از رمز‌های موفقیت شما در این مسیر خواهد بود.
 • تاسیس رستوران و ارائه غذاهای دریایی یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند شما را به سود زیادی برساند. برای تایید این صحبت کافی ست نگاهی به موقعیت جغرافیای کشور روسیه و فرهنگ غذایی آن‌ها بیندازید. کشور روسیه از جهات مختلف به اقیانوس آرام، اطلس و قطب شمال نزدیکی فراوانی دارد. جالب است بدانید که این کشور به عنوان بزرگ‌ترین تولید‌کننده ماهی در جهان شناخته می‌شود و مردمان آن علاقه‌مندی زیادی به سرو غذاهای دریایی دارند. بنابراین فعالیت در این زمینه یکی از مواردی است که می‌ توانید برای کارآفرینی به آن فکر کنید.
 • تاسیس مغازه کادویی، به عنوان یکی از موارد پر درآمد جهت کارآفرینی در کشور روسیه به شمار می‌رود. یکی از دلایل این پیشنهاد این است که مردمان روس به خریدن هدیه و کادو دادن علاقه فراوانی داشته و هزینه‌‌های زیادی را در این راستا صرف می‌کنند. با کارآفرینی در این زمینه علاوه بر فروش به شهروندان روسی، بسیاری از گردشگران که برای تفریح به این کشور آمده‌اند نیز در شمار خریداران شما قرار خواهند گرفت. کار در روسیه برای ایرانیان به راحتی پیدا می شود.
 • خدمات گردشگری و تفریحی از جمله موارد دیگری است که می‌توانید برای کارآفرینی با تأمل به آن فکر کنید. کشور روسیه سالانه پذیرای بسیاری از گردشگران از سراسر جهان است. بی‌تردید ارائه خدمات و کارآفرینی در این زمینه می‌تواند سودآوری فراوانی را به همراه داشته باشد.
 • فعالیت در زمینه تولید وسایل چوبی، شاید این پیشنهاد در نگاه اول کمی عجیب و غیر منتظره به نظر برسد. اما جالب است بدانید که کشور روسیه به دلیل داشتن جنگل‌های فراوان به بزرگ‌ترین صادر‌کننده الوار و چوب در جهان تبدیل شده است.

شما با فعالیت در زمینه ساخت و تولید وسایل چوبی مثل مبل‌مان، می‌‌توانید یک کار آفرینی سودآور در این کشور ایجاد کنید. توجه داشته باشید که خلاقیت و برنامه‌ریزی عملیاتی و قابل اجرا دو اصل مهم در زمینه کارآفرینی به شمار می‌روند. هر چه که ایده شما عملیاتی‌تر، قابل اجرا‌تر و خلاقانه‌تر باشد، احتمال سودآوری و موفقیت‌آمیز بودن آن بیشتر خواهد بود.

اگر به فکر تحصیل و سپس کار درروسیه هستید پیشنهاد می شود مقاله شرایط تحصیل پزشکی‌ در روسیه 2021 را مطالعه فرمایید.

مهاجرت از طریق کارافرینی در روسیه

جمع بندی

همانطور که در طول مقاله به آن اشاره شد کشور روسیه یکی از بهترین گزینه‌های پیش رو برای کارافرینی در روسیه و سرمایه گذاران به شمار می‌رود. بدون تردید کارآفرینی در پهناور‌ترین کشور جهان از جذابیت‌های فراوانی برخوردار است و امکانات بیشماری را در اختیار فرد و همراهان آن قرار می‌دهد؛ بنابراین اگر ایده ی‌خاص و یا طرحی عملیاتی در سر دارید کشور روسیه را به عنوان یک گزینه طلایی مد نظر داشته باشید. موسسه مهاجرتی اصطهباناتی با به کارگیری کارشناسان متخصص و کارآمد، سعی دارد تا تمام توان خود را جهت سرعت بخشیدن و طی کردن هر چه آسان‌تر مسیر پر پیچ و خم مهاجرت، برای شما متقاضیان گرامی به کار گیرد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *