شرایط زندگی در استرالیا

انتخاب کشور استرالیا برای مهاجرت یکی از گزینه های بسیار پرطرفدار نه تنها برای ایرانیان بلکه برای متقاضیان مهاجرت از سراسر دنیاست. برای برگزیدن یک مقصد و آغاز زندگی جدید در سرزمین و فضایی جدید، کار عاقلانه آن است که با در نظر گرفتن تمامی جوانب مثبت و منفی این اقدام صورت گیرد. در این مقاله خواهیم کوشید تا به مهمترین نکات مربوط به شرایط زندگی در استرالیا بپردازیم، برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تماس بگیرید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط زندگی در استرالیا چگونه است

استانداردهای زندگی در استرالیا در مقایسه با دیگر کشورهای جهان نسبتا بالا است؛ هرچند که در مورد استانداردهای زندگی اختلاف نظرهایی بین ساکنان استرالیا وجود دارد. تعدادی از ساکنان استرالیا افرادی هستند که جز ساکنان اولیه این کشور محسوب می شوند به همین دلیل تفاوت های زیادی بین استانداردهای زندگی اروپایی های مقیم استرالیا و افراد بومی وجود دارد. همچنین تفاوت قابل توجهی در سطح زندگی ساکنان شهرها و ساکنان روستاها وجود دارد.

استرالیا دارای یکی از اقتصادهای پررونق جهان است، این رشد اقتصادی بر روی شیوه زندگی مردم تاثیر گذاشته است. شهرهایی مثل ملبورن و سیدنی دارای سبک زندگی متنوع و پرجنب و جوشی هستند. استرالیا به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان شناخته می شود. در سال 2006 تولید ناخالص داخلی استرالیت یک تریلیون دلار بوده است. قدرت خرید مردم یا P.P.P در استرالیا در بالاترین سطح جهان قرار دارد.

استرالیا به شدت بر روی زیر ساخت های اجتماعی و درمانی سرمایه گذاری می کند. به دلیل استانداردهای بالای زندگی تعداد زیادی از افراد خارجی جذب استرالیا شده اند. میزان بالای مهاجرت به استرالیا، این کشور را به منطقه ای با فرهنگ های مختلف تبدیل کرده است. سازمان توسعه و همکاری اقتصادی ادعا می کند که در طول 15 سال گذشته سطح زندگی در استرالیا فوق العاده بوده است.

استانداردهای زندگی در یک کشور شامل منابع، ثروت و سطح زندگی می شود. استرالیا دارای امکانات آموزشی و خدمات درمانی عالی است، همچنین استرالیا از طرف سازمان بهداشت جهانی دارای میزان جرم و جنایت بسیار پایینی نسبت به اکثر نقاط جهان است.

مزایا و معایب زندگی در استرالیا

تعداد زیادی از شهرهای استرالیا به عنوان مقصدهای محبوبی برای زندگی شناخته می شنود. جای تعجب نیست که بسیاری از افراد به این شهرها مهاجرت می کنند. برای کمک به مهاجران تصویر کامل تری از مزایا و معایب مهاجرت به استرالیا در اختیار شما قرار می دهیم. مزایا: انتخاب های زیادی برای محل زندگی در استرالیا وجود دارد. طیف وسیعی از املاک و مستغلات در سراسر استرالیا بسته به میزان بودجه شما وجود دارد. در اکثر موارد مکانی مناسب برای اجاره پیدا می شود.

هر چند که شهرهای استرالیا مکان های گرانی برای زندگی هستند اما میزان حقوق نیز نسبتا بالا است، هر چند که هزینه های زندگی ممکن است بالا باشد اما سطح زندگی هم بالاست. در طول سال بسیاری از رویداد های ورزشی در شهرهای استرالیا برگزار می شود. فعالیت های ورزشی در فضاهای باز نیز محبوب است.

مزایا و معایب زندگی در استرالیا

سیستم مراقبت های درمانی در استرالیا دارای کیفیت عالی است. بیمارستان های دولتی و خصوصی مجهز خدمات خوبی را ارائه میدهند. مهاجران میتوانند از هر دو بیمارستان استفاده کنند. هزینه تحصیل در برخی از مدارس استرالیا مناسب است. آموزش در استرالیا به طور کلی دارای خدمات عالی و کارکنان بسیار خوبی است. مدارس خصوصی و دولتی در استرالیا وجود دارد و والدین میتوانند بسته به وضعیت مالی خانواده یکی از آنها را انتخاب کنند. برخی از مدارس خصوصی فعالیتها و موضوعات بیشتری را نسبت به مدارس دولتی ارائه می کنند.

مشکلات زندگی در استرالیا:

هنگام خرید ملک در یکی از شهرهای استرالیا موارد مختلفی باید ارائه شود. خریداران خانه باید بدانند که قانون املاک و مستغلات در استرالیا طرفدار فروشنده است ، بنابر این قبل از خرید خانه، تحقیقات زیادی لازم است. در سالهای اخیر قیمت غذا، آب و برق به طور چشمگیری افزایش یافته است. قیمت کالاهای روزمره می تواند برای افرادی که تازه به استرالیا می آیند یک شوک باشد. در درجه اول باید گفت که مردم استرالیا بسیار دوستانه و صمیمی برخورد می کنند.

اگر در سیدنی یا ملبورن زندگی نمی کنید، فعالیت های فرهنگی مثل اپرا و باله ممکن است سخت پیدا شود، شهرهای کوچک ممکن است سینما داشته باشند، اما جاذبه اصلی آخر هفته در مناطق روستایی احتمالا یک مسابقه فوتبال است. مراقبت های درمانی در استرالیا ترکیبی از بیمه درمانی دولتی و خصوصی است. بیمه درمانی خصوصی گران است، مهاجرانی که واجد شرایط MEDI CARE نیستند برای ویزا باید بیمه درمانی خصوصی را ارائه دهند. تحصیل در مدارس خصوصی ممکن است برای خانواده ها زیاد باشد. هزینه تحصیل برای دانشجویان بین الملل در دانشگاه های خصوصی زیاد است.

وضعیت اقتصاد استرالیا

مرکز مطالعات اقتصاد و بازرگانی مستقر در لندن پیش بینی کرده است که استرالیا در سال 2026 از رتبه فعلی خود در رده بندی اقتصادی در دنیا که 13 است، 2 پله صعود کند. انتظار می رود که در سال 2019 رشد اقتصادی ادامه داشته باشد. بهبود در بازار کار باید به رشد سریع دستمزدها منجر می شود. این مورد، همراه با فشارهای شدید تورمی، هزینه های مصرف کننده را بیشتر می کند.

علاوه بر این، تقاضای بالای کالاها موجب حمایت از بخش خارجی می شود، در حالی که انتظار می رود سرمایه گذاری ثابت با افزایش مداوم سرمایه گذاری تجاری غیرمعدنی و هزینه های زیربنایی عمومی گسترش یابد. با این حال، عدم قطعیت پیش از انتخابات ماه می قادر است سرمایه گذاران را در سرمایه گذاری مردد کند. این در حالی است که رشد نرم تر اقتصاد در چین و احتمال انحراف در تنش های تجارت جهانی، چشم انداز تجاری در استرالیا را با تردید مواجه می کند. بر اساس آمار Focus Economics انتظار می رود تولید ناخالص داخلی در سال 2019 به اندازه 2.7 درصد رشد کند، کمتر از 0.1 درصد ماه گذشته و این مقدار در سال 2020 به اندازه 2.6 درصد باشد.

استرالیا در بسیاری از شاخص های سلامت نسبت به اکثر کشورهای دیگر وضعیت بهتری دارد. استرالیا از نظر درآمد و ثروت، کیفیت محیط، وضعیت سلامتی، مسکن، شغل و درآمد، تحصیلات و مهارت ها، رفاه ذهنی و ارتباطات اجتماعی بالاتر از میانگین قرار دارد. این رتبه بندی بر اساس داده های انتخاب شده موجود است.

پول، در حالی که نمی تواند ابزار شادی مردم باشد، ابزار مهمی برای دستیابی به استانداردهای زندگی بهتر است. در استرالیا، درآمد سرانه متوسط خانوار براساس میزان درآمد 33417 دلار در سال است، که بیشتر از میانگین سازمان همکاری و توسعه اقتصادی به مقدار 30563دلار در سال می باشد. اما شکاف طبقاتی قابل ملاحظه ای بین ثروتمندان و فقیران وجود دارد – 20 درصد بالای جمعیت پنج برابر بیشتر از 20 درصد پایین جمعیت درآمد کسب می کنند.

از نظر اشتغال، حدود 72 درصد از افراد 15 تا 64 ساله در استرالیا دارای شغل هستند، که این میزان بالاتر از میانگین اشتغال 67 درصد در سازمان همکاری و توسعه اقتصادی است. حدود 78 درصد مردان دارای شغل و درآمد هستند، در مقایسه با 67 درصد زنان. با توجه به میانگین سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، در استرالیا 13 درصد از کارکنان ساعت های بسیار طولانی کار می کنند. 19 درصد از مردان و 6 درصد از زنان ساعات طولانی کار می کنند.

آموزش و پرورش و مهارت های لازم برای یافتن شغل مورد نیاز ، مهم هستند. در استرالیا، 80 درصد بزرگسالان بین 25 تا 64 ساله دارای تحصیلات بالاتر از متوسطه هستند که بالاتر از میانگین 75 درصد سازمان همکاری و توسعه اقتصادی است. این آمار در مورد مردان بیشتر از زنان صدق می کند، چرا که 81 درصد مردان در مقایسه با 79 درصد زنان موفق به دریافت مدرک دبیرستان شده اند.

از لحاظ کیفیت سیستم آموزشی، دانش آموزان نمره 502 را در خواندن، ریاضی و علوم در ارزیابی دانشجویان بین المللی (PISA) از طرف سازمان همکاری و توسعه اقتصادی کسب کردند. این نمره بالاتر از میانگین سازمان همکاری و توسعه اقتصادی یعنی 486 است. به طور متوسط در استرالیا، دختران 8 امتیاز بیشتر از پسران کسب کردند که این اختلاف در میانگین سازمان همکاری و توسعه اقتصادی 2 امتیاز بوده است.

از لحاظ سلامت، امید به زندگی در هنگام تولد در استرالیا حدود 83 سال است که سه سال بالاتر از میانگین 80 ساله سازمان همکاری و توسعه اقتصادی است. امید به زندگی برای زنان 85 سال است، و در مردان 80 سال است. سطح PM2.5 جوی – ذرات کوچک آلوده کننده هوا که باعث آسیب به ریه ها می شود – 5.2 میکروگرم در هر متر مکعب است، که کمترین مقدار در سازمان همکاری و توسعه اقتصادی می باشد، در حالیکه میانگین آن 13.9 میکروگرم در هر متر مکعب است. کیفیت آب استرالیا خوب است، زیرا 92 درصد از مردم می گویند که از کیفیت آب خود راضی هستند، بالاتر از میانگین سازمان همکاری و توسعه اقتصادی به میزان 81 درصد.

به طور کلی، استرالیایی ها دارای سطح زندگی بالاتر از میانگین سازمان همکاری و توسعه اقتصادی بوده و از زندگی خود راضی هستند. هنگامی که خواسته شد رضایت عمومی خود از زندگی با عددی بین 0 تا 10 ارزیابی کنند، استرالیایی ها به طور میانگین به میزان 7.3 امتیاز دادند که بالاتر از میانگین سازمان همکاری و توسعه اقتصادی یعنی 6.5 بوده است.

آمار بیکاری کشور استرالیا

نرخ بیکاری استرالیا که در آگوست سال 2018، 5.27 % گزارش شده بود در سپتامبر سال 2018 به 5 % کاهش یافت. نرخ بیکاری استرالیا به صورت ماهانه به روز رسانی می شود و از فوریه سال 1978 تا سپتامبر سال 2018 با میانگین نرخ 6.27 % در دسترس می باشد. داده ها در دسامبر 1992 به بالاترین سطح خود یعنی 11.22 % و رکورد پایین ترین حد یعنی 3.98% در فوریه سال 2008 رسید.

در آخرین گزارش ها جمعیت استرالیا به 24.77 میلیون نفر در دسامبر سال 2017 رسید. حقوق ماهیانه استرالیا در می 2018، در 3.736.77 دلار آمریکایی ماند. نرخ مشارکت نیروی کار کشور در سپتامبر سال 2018 به 65.28 % نزول یافت. نرخ بیکاری استرالیا به سرعت در حال کاهش می باشد به طوری که ماه گذشته به شدت 5 % کاهش یافت. کاهش غیر قابل انتظار در نرخ بیکاری بدین معنی است که بازار کار در حال حاضر، سپرده های بانکی “اشتغال کامل”، به اصطلاح نرخ تورم غیر شتابی بیکاری (N.A.I.R.U) را به دست آورده است، گرچه به گفته اقتصاد دانان این میزان هنوز برای افزایش قابل توجه دستمزد کافی نیست.

آمار بیکاری کشور استرالیا

آمار نشان می دهد که نرخ بیکاری در آگوست از 5.3 % به 5 % در سپتامبر کاهش یافت و در شش سال و نیم به رکود پایین ترین حد خود رسیده است. در اصلاحیه های فصلی یک روش آماری تأثیرات تنوع فصلی در استخدام را از بین برده است ـ تعداد افراد استخدام شده در ماه گذشته به 5.600 نفر افزایش یافت که بسیار کمتر از 45.000 شغل جدید در آگوست بود.

این بدان معنی است که افزایش میانگین شغل های جدید در سه ماه گذشته به 15.000 در مقایسه با 46.000 شغل در ژانویه کاهش یافته است. اما هنوز هم برای کاهش نرخ بیکاری به پایین ترین سطح خود از آپریل سال 2012 (با کمی کمک از چرخه نمونه گیری و کمی کاهش در نرخ مشارکت از 65.7 % تا 65.4 %) کافی بود.

هزینه زندگی در استرالیا

واضح و بدیهی است که هزینه زندگی در استرالیا برای مخارج یک نفر در مقایسه با به عنوان مثال چهار نفر بسیار کمتر است و هرچه تعداد افراد خانوار بیشتر باشد هزینه های زندگی افزایش خواهد یافت. شهر محل زندگی: قسمت های شهری این کشور در مقایسه با بخش های روستایی آن، تا حد بسیار زیادی گران ترند شهرهایی مثل سیدنی، ملبورن و بریسبین یکی از بهترین شرایط و امکانات زندگی را دارند اما مشخصا شهر های گرانی به حساب می آیند.

سبک زندگی: برای فهمیدن تاثیر این بخش میتوان این مثال را آورد که یک شخص، ترجیح می دهد لباس های برند و گران قیمت بپوشد در حالی که شخصی دیگر با پوشیدن لباس های ساده تر مشکلی ندارد. برخی ترجیح می دهند از غذای رستوران استفاده کند و برخی دیگر غذا خوردن در خانه را بیشتر دوست دارد. بنابراین، سبک زندگی هر فرد میتواند تاثیر زیادی بر سبک زندگی بگذارد. انتخاب مسکن: اجاره ی اتاق های تک نفر در مقایسه با آپارتمان های بزرگ تر ارزان تر است.

در کل باید گفت که هزینه های زندگی در کشور استرالیا در مقایسه با سایر کشور ها بالاتر است و کشور گرانی به حساب می آید. هزینه های ماهیانه هر خانواده با توجه به معیار های بالا تغییر می کند ولی در کل هزینه های زندگی شامل این موارد می شوند: اجاره خانه، خرید خانه، حمل و نقل، خدمات شهری (برق، گاز، اینترنت و غیره)، بیمه سلامت.

به طور متوسط مخارج ماهیانه در کشور استرالیا حدود 2500 تا 3000 دلار استرالیا و مخارج سالیانه حدود 35000 تا 40000 دلار استرالیا تخمین زده می شود. قیمت اجاره ی آپارتمان در سالهای اخیر افزایش یافته است و هر فرد حدود 30 درصد از درآمد ماهیانه خود را به اجاره اختصاص می دهد. مخارج هر یک فرد در این کشور بین 400 تا 600 دلار استرالیا در هفته می شود.

برخورد و رفتار مردم استرالیا با مهاجرین و خارجی ها

استرالیایی ها بطور فزاینده ای درباره میزان رو به رشد جمعیت مهاجران نگران شده اند، اگرچه بر اساس آخرین آمار گیری Guardian Essential، بیشتر مردم موافق چند فرهنگی هستند. آخرین بررسی از 1.026 رای دهنده نشان داد که 54% آنها بر این عقیده هستند، که میزان افزایش جمعیت استرالیا بسیار سریع است – که45% بالاتر از سوابق ثبت شده در پنج سال پیش است.

درصد بالای 64% آنها بر این باورند که سطح مهاجرت و اقامت استرالیا در دهه گذشته بسیار بالا بوده است – بالاتر از سابقه 50% که در اکتبر 2016 ثبت شده است. اما در حالی که این روند به افزایش نگرانی جامعه نسبت به مهاجرت و رشد جمعیت منجر می شود، 55 درصد از نمونه ها با این فرضیه موافق هستند که “چند فرهنگی و تنوع فرهنگی، زندگی اجتماعی و اقتصادی همه استرالیایی ها را توسعه داده است”.

در حالی که 13 درصد این نظر را نداشتند. آخرین نظرسنجی نشان می دهد نگرانی فعلی به طور گسترده ای پایه ریزی شده است. اکثریت گروه های رای گیری، بر این باورند که رشد جمعیت به سرعت در حال وقوع است و بیش از 60 % از رای دهندگان ائتلاف و کارگر بر این باورند که طی دهه گذشته، مهاجرت بیش از حد صورت گرفته است. مخالفت با سطح فعلی مهاجرت در میان افرادی که بیش از 45 سال داشتند نسبت به افراد زیر 45 سال بالاتر بود، گرچه اکثریت مخالفت در هر دو گروه ثبت شد.
حامیان چند فرهنگی احتمالا کمتر از 35 سال دارند و محصلان دانشگاهی هستند.

از رأی دهندگان خواسته شده تا دیدگاه خود را درباره مهاجرت موقتی و دائمی و همچنین تازه واردان کوتاه مدت بیان کنند. چهل و هفت درصد معتقد بودند که باید ویزای کار کوتاه مدت کمتری صادر شود و 46 درصد، موافق پناهندگان دائمی کمتری بودند. نگرانی های کمتری درباره ویزاهای دانشجویی کوتاه مدت (39٪)، ویزاهای کاری کوتاه مدت تعطیلات (38٪) و ویزاهای تجاری کوتاه مدت (36٪) وجود داشت. این دسته بندی ها به تعداد قابل توجهی، موافقان تعداد رو به افزایش خارجی ها در حال حاضر در کشور هستند. هجوم دانشجویان خارجی، با 200.000 نفر بیشتر از آنچه در سه سال پیش بوده است.

اکثریت (63 درصد) معتقد بودند که کارگران خارجی با ویزاهای کوتاه مدت، ظرفیت استرالیایی ها را برای دریافت شغل تضعیف می کنند و همچنین با این موضوع موافق بودند – که توسط سیاستمداران از جمله نخست وزیر سابق تونی ابوت مطرح شده است – که شهرهای بزرگ نمی توانند با افزایش جمعیت بیشتر کنار بیایند و مهاجرت تا زمانیکه زیرساخت های لازم عملی شود، باید کنار گذاشته شود (62 درصد).

تجربه زندگی در استرالیا

10 تجربه عالی درباره استرالیا، استرالیا، کشوری با سطح بسیار پایین آلودگی هوا در دنیا است. استرالیا دارای گستره پهناوری از اکوسیستم های طبیعی زیبا است. این کشور دارای ساحل های شنی طلایی با آب تمیز، جنگل های بارانی استوایی، بیابان های خشک و کوه های برفی است. بیش از 500 پارک ملی و 14 منطقه میراث جهانی در استرالیا وجود دارند.

استرالیا در واقع یک جامعه چند فرهنگی است. 43% استرالیایی ها یا در خارج از کشور به دنیا آمده اند، یا دارای والدینی هستند که در خارج متولد شده اند. هر ساله در روز هارمونی (Harmony Day)، 21 مارچ، مردم این تفاوت را جشن می گیرند. استرالیا با تنها 6.4 نفر در هر مایل مربع، دارای کمترین میزان تراکم جمعیت قاره ای در دنیا است.

استرالیا دارای آب و هوای معتدل در تمام طول سال و بیشتر از میزان آفتابی آن است. استرالیا دارای یکی از کارآمد ترین سیستم های سلامت در دنیا است. مراقبت های پزشکی پایه تمام استرالیایی ها را پوشش می دهد و همچنین سیستم بهداشتی خصوصی نیز وجود دارد. استرالیا دارای تعادل کار – زندگی فوق العاده ای است. با اقتصادی قدرتمند و میزان بیکاری پایین (حدود 5%)، استرالیا مکانی عالی برای پیدا کردن یک کار جدید است.

تجربه زندگی در استرالیا

استرالیایی ها دارای شهرت خونسرد بودن و رفتار دوستانه هستند. در مقایسه با دیگر شهرهای دنیا، مردم در شهرهای استرالیا وقت بیشتری برای شما صرف می کنند. همچنین، به طور نسبی میزان جرم و جنایت کمتری وجود دارد. استرالیا چنان کشور پهناوری است که شما می توانید تمام تعطیلات خود را در آن به اکتشاف بپردازید. مسافرت داخلی تمام جنگل های بارانی، سواحل، پیست های اسکی و منظر باستانی خیره کننده را شامل می شود.

استرالیا دارای گزینه های تحصیلی چشمگیری برای دانشجویان بین المللی با بیش از 1.200 موسسه و 22.000 دوره تحصیلی برای انتخاب است. استرالیا دارای سومین میزان دانشجویان بین المللی در دنیا بعد از برتانیا و ایالات متحده آمریکا است، اگرچه دارای جمعیت بسیار کمتری از آن کشورها است.

ارزان ترین شهر استرالیا برای زندگی

بیایید با این حقیقت مواجه شویم که: استرالیا کشور ارزانی برای زندگی نیست، در واقع، بر اساس وب سایت Numbeo، استرالیا 12مین کشور گران بر روی زمین؛ گران تر از سوئد، بلژیک و اتریش است. اما راه فرار از این هزینه های بالای زندگی با رفتن به یکی از این هفت شهر ارزان قیمت، امکان پذیر می باشد.

هوبارت، با وجود رونق اخیر در بازار املاک، احتمالا به دلیل ناامیدی خریداران خانه که از سرزمین اصلی فرار می کنند، تاسمانی ارزان ترین ایالت در استرالیا برای خریداری خانه است؛ تنها 23.8 درصد از میانگین درآمد، صرف قیمت مسکن می شود. قیمت ها در پایتخت، تاسمانی در طول 12 ماه گذشته بسیار افزایش یافته اند، اما هوبارت گزینه ای بسیار مقرون به صرفه تر از سیدنی و ملبورن است – و شهرت رو به رشد آن به عنوان یک مقصد پر از گالری های معاصر و تجربیات غذایی و نوشیدنی منحصر به فرد است.

کانبرا، پایتخت کشور یک مکان مقرون به صرفه برای مهاجرت است، اگر شما در حال کسب درآمدهای بزرگ مانند اکثر ساکنان کانبرا هستید، که تمایل به مشاغل حرفه ای در سیاست و خدمات عمومی دارید. با متوسط درآمد هفتگی 998 دلار، ساکنان کانبرا در حدود 300 دلار در هفته بیشتر از میانگین استرالیایی ها به دست می آورند – که حتی با وجود گرانتر بودن قیمت مسکن و غذا، هنوز هم کافی است. از نظر مردم استرالیا به عنوان یک شهر خسته کننده که در آن تنها سیاستمداران می خواهند زندگی میکنند، برای زمان طولانی مورد تمسخر قرار گرفته است، اما در حال حاضر، کانبرا به دلیل برخورد های مهمان نوازانه رو به افزایش، شاهد یک رنسانس (تولد دوباره) است.

آدلاید، متوسط قیمت خانه ها در کلان شهر آدلاید، 465،000 دلار است و به نظر می رسد در کل سیدنی یک حومه مجاور نیز وجود ندارد، که متوسط قیمت خانه ها زیر نیم میلیون دلار باشد. زندگی در پایتخت جنوبی در حدود 20٪ ارزانتر از زندگی در سیدنی یا ملبورن است – و این یکی از دلایلی است که چرا آدلاید چنین شهر جذابی برای مهاجرت است، با مکان های معروف برای دیدن و انجام دادن در مرکز شهر.

گلد کوست، از 11 شهر استرالیا که Numbeo به شدت درباره آن تحقیق کرده است، این شهر به عنوان ارزان ترین، تقریبا 20٪ ارزان تر از سیدنی، انتخاب شده است. و این گوشه آفتابی در جنوب شرقی کوئینزلند، یک سبک زندگی عالی را نیز ارائه می کند – 66 کیلومترساحلی طلایی تشکیل دهنده گلد کوست است، که شامل برخی از بهترین سواحل استرالیا است، و بسیاری دیگر از جاذبه های فضای باز.

نیوکاسل، برای چندین دهه، شما مجبور به پرداخت پول به کسی برای مبادله سیدنی آفتابی با نیوکاسل پردود بودید، یک بندر معدنی شن دار با دو ساعت رانندگی تا M1. اما این روزها، انبوه مردم گران ترین شهر استرالیا را برای همسایه ای که مقرون به صرفه تر از آن است، معامله می کنند، که طی دهه گذشته رونق تازه ای گرفته است.

به نظر می رسد زغال سنگ با یک ماده سیاه دیگر – قهوه – به عنوان بزرگترین صنعت نیوکاسل جایگزین شده است، مکمل آن یک صحنه پر جنب و جوش فرهنگی، زندگی شبانه پر انرژی، رستوران های متنوع و برخی از بهترین سواحل کشور در هر نقطه از شهر است. اطلاعات بیشتر در خصوص موارد گفته شده را می توانید از مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) بخواهید.

سوالات متداول در مورد شرایط زندگی در استرالیا

1- استاندارد های زندگی در کشور استرالیا در چه سطح است ؟

استاندارد های زندگی در استرالیا در مقایسه با دیگر کشورهای جهان نسبتا بالا است ؛ هر چند که درمورد استاندارد های زندگی اختلاف نظر هایی بین ساکنان استرالیا وجود دارد . تعدادی از ساکنان استرالیا افرادی هستند که جزو ساکنان اولیه این کشور محسوب می شوند به همین دلیل تفاوت های زیادی بین استاندارد های زندگی اروپایی های مقیم استرالیا و افراد بومی وجود دارد . همچنین تفاوت قابل توجهی در سطح زندگی ساکنان شهرها وساکنان روستاها وجود دارد .

2- قدرت خرید مردم در کشور استرالیا چگونه است ؟

استرالیا دارای یکی از اقتصادهای پر رونق جهان است ، این رشد اقتصادی بر روی شیوه زندگی مردم تاثیر گذاشته است . قدرت خرید مردم یا P.P.P در بالاترین سطح جهان قراردارد .

3- کدام شهر های کشور استرالیا از پیشرفت و رونق خوبی برای زندگی برخوردار هستند ؟

شهر هایی مثل ملبورن و سیدنی دارای سبک زندگی متنوع و پر جنب و جوشی هستند .

4- شرایط اقتصادی کشور استرالیا چگونه است ؟

استرالیا به عنوان یکی از ثروتمند ترین کشورهای جهان شناخته می شود . در سال 2006 تولید ناخالص داخلی استرالیا یک تریلیون دلار بوده است .

5- آیا شرایط زندگی در استرالیا از لحاظ رفاه اجتماعی و درمانی برای افراد غیر بومی مناسب است؟

استرالیا به شدت بر روی زیر ساخت های اجتماعی و درمانی سرمایه گذاری می کند . به دلیل استاندارد های بالای زندگی تعداد زیادی از افراد خارجی جذب استرالیا شده اند . استرالیا دارای خدمات در مانی عالی است ، همچنین استرالیا از طرف سازمان بهداشت جهانی دارای میزان جرم و جنایت بسیار پایینی نسبت به اکثر نقاط جهان است .

6- وضعیت اجاره مکانی برای زندگی در استرالیا چگونه است؟

طیف وسیعی از املاک و مستغلات در سراسر استرالیا بسته به میزان بودجه شما وجود دارد . در اکثر موارد مکانی مناسب برای اجاره پیدا می شود . هرچند که شهرهای استرالیا مکان های گرانی برای زندگی هستند اما میزان حقوق نیز نسبتا بالا است ، هرچند که هزینه های زندگی ممکن است بالا باشد اما سطح زندگی هم بالاست .

7- کیفیت امکانات و خدمات درمانی برای زندگی در استرالیا در چه سطح است؟

سیستم مراقبت های درمانی در استرالیا دارای کیفیت عالی است . بیمارستان های دولتی و خصوصی مجهز خدمات خوبی را ارائه می دهند . مهاجران می توانند از هردو بیمارستان استفاده کنند.

8- هزینه تحصیل در مدارس کشور استرالیا چگونه است؟

هزینه تحصیل در برخی از مدارس استرالیا مناسب است . مدارس خصوصی و دولتی در استرالیا وجود دارد و والدین می توانند بسته به وضعیت مالی خانواده یکی از آنها را انتخاب کنند .

9- آیا کشور استرالیا از کیفیت خدمات آموزشی بالایی برای تحصیل برخوردار است ؟

آموزش در استرالیا به طور کلی دارای خدمات عالی و کارکنان بسیار خوبی است . برخی از مدارس خصوصی فعالیت ها و موضوعات بیشتری را نسبت به مدارس دولتی ارائه می کنند.

10- آیا خرید ملک برای زندگی در استرالیا دارای محدودیت ها و مشکلاتی هست ؟

هنگام خرید ملک در یکی از شهر های استرالیا موارد مختلفی باید ارائه شود ، خریداران خانه بدانند که قانون املاک و مستغلات در استرالیا طرفدار فروشنده است ، بنابر این قبل از خرید خانه ، تحقیقات زیادی لازم است . در سالهای اخیر قیمت آب و برق به طور چشمگیری افزایش یافته است .

11- آیا سرگرمی ها و تفریحات متنوع برای افرادی که در استرالیا زندگی می کنند در تمام نقاط کشور وجود دارد؟

اگر در سیدنی یا ملبورن زندگی نمی کنید ، فعالیت های فرهنگی مثل اپرا و باله ممکن است سخت پیدا شود ، شهرهای کوچک ممکن است سینما داشته باشند ، اما جاذبه اصلی آخر هفته در مناطق روستایی احتمالا یک مسابقه فوتبال است .

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *