مشکلات زندگی در استرالیا

در سال های اخیر، سیدنی به عنوان گران ترین نقطه نسبت به سایر مقصدهای گران قیمت جهانی شناخته شده است، اما این اخبار بد نیست. هیچ راه فراری از شهرهای گران قیمت استرالیا برای زندگی نیست، اما حقوق ها نیز به نسبت بالا می باشد. هزینه زندگی در استرالیا همگام با استاندارد سطح زندگی بالا است. در ادامه این مطلب می توانید با چارچوب مشکلات زندگی در استرالیا از زبان مشاور موسسه حقوقی توسعه گران مهر آشنا شوید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

مشکلات زندگی استرالیا

تحصیل در مدارس خصوصی برای خانواده ها گران است و رقابت بسیار بالاست. دانشجویانی که اقامت استرالیا را ندارند نیز از این مشکل در امان نیستند و هزینه ها برای آنان نیز بالاست.

کمبود فعالیت در شهر های کوچک

چنانچه در سیدنی و یا ملبورن زندگی نمی کنید، یافتن نمایش باله و یا اُپرا در شهر های کوچک کاری بسیار دشوار خواهد بود. شهر های کوچک سینما دارند اما جاذبه آخر هفته شهر های روستایی شاید تماشای مسابقه فوتبال باشد.

غم و اندوه

زندگی در کشوری غیر از کشور خود، به تنهایی موجب احساس غم می گردد. بسیاری از فیلیپینی هایی که در استرالیا زندگی می کنند به سبب دوری از کشور خود بسیار افسرده می شوند. بنابراین به آنان پیشنهاد می شود که به عضویت گروه های هم وطن خود درآیند تا کمتر دچار این شرایط شوند.

خوار و بار و خدمات رفاهی بسیار گران است

هزینه غذا و خدمات رفاهی در سال های اخیر بسیار افزایش یافته و هیچ اثری از کاهش قیمت ها نیست. هزینه غذای روزانه برای تازه مهاجران بسیار شوک برانگیز است.

آب و هوای گرم

در حالی که پیش از این از آب و هوای خوب این کشور گفته شده بود، باید گفت که به تازگی دمای هوا انقدر افزایش یافته است که رنگی جدید به نقشه هوا شناسی اضافه شده است. این دمای بالا موجب تخریب بسیاری از محصولات کشاورزی میگردد. خطر سیل نیز از دیگر مشکلات این کشور است.

هزینه بالا از مشکلات زندگی در استرالیا

هزینه بالا از مشکلات زندگی در استرالیا

هزینه بالا از مشکلات زندگی در استرالیا

در حالی که استرالیا از استاندارد بالایی در زندگی برخوردار است، هزینه زندگی نیز بالا است، اما غذا و آب و برق نیز به مراتب ارزان تر از آنچه که مورد استفاده قرار می گیرد، میباشد. به استثنای این که شما مطابق با بودجه خود این کار را انجام داده اید، این می تواند یک شوک برای سیستم باشد، حتی اگر شما با پیشنهاد کار با درآمد خوب مهاجرت کنید. همچنین لازم به ذکر است که در صورتیکه شامل پوشش سیستم درمانی دولتی نیستید، بیمه درمانی خصوصی هزینه بسیار زیادی دارد.

استرالیا دارای دوازدهمین رتبه بیشترین هزینه زندگی در جهان است و آمریکا و انگلیس به ترتیب در جایگاه ۲۱ و ۲۳ با اختلاف بعد از آن هستند. مسکن و مواد غذایی به ویژه در استرالیا گران تر از سایر نقاط جهان است. در حال حاضر استرالیا دارای یکی از پررنگ ترین بازار مسکن در جهان است که با افزایش قیمت مسکن، به ویژه در شهرهای بزرگ مانند سیدنی و ملبورن همراه است.

فاصله زیاد از دیگر کشورها یکی از مشکلات زندگی در استرالیا

استرالیا بسیار بزرگ است، و شهرهای بزرگ آن نزدیک به یکدیگر نیستند. بنابراین واقعیت است که استرالیا تا کنون از دیگر نقاط جهان دور است – فاصله و تفاوت های زمان می توانند باعث ترک مهاجران به ویژه از آمریكا و انگلیس شود زیرا آنها شدیدا احساس میکنند که ارتباطشان با خانواده و دوستانشان قطع شده و آنها را پشت سر گذاشته اند.

با اینکه دور بودن این کشور از سایر نقاط میتواند نقطه عطف باشد و به همین اندازه نیز می تواند نقطه ضعف قابل توجهی باشد. نه تنها شهرهای مختلف استرالیا در فاصله بسیار زیاد از یکدیگر هستند، بلکه کشور به طور کلی فاصله زیادی از هر جای دیگری در جهان دارد. 

درحالیکه شما در تفاوت های منطقه ای زمانی دراماتیک قرار می گیرید، شما می توانید احساس خود را بطور جداگانه از کسانی که آنها پشت سر گذاشته اید و ترک کرده اید، جدا کنید.

خطرات حیات وحش از مشکلات زندگی در استرالیا

از آن جایی که استرالیا دارای برخی از ثروتمند ترین اکوسیستم های جهان است، مردم محلی و مهاجران باید انتظار مواجهه نا بهنگام با موجودات خطرناک مانند راکون ها، پرندگان و حتی کوسه ها را داشته باشند. مردم هنگام سفر به سواحل، جنگل ها و پارک ها باید بسیار مراقب باشند. دولت همچنین دارای قوانینی است که از حیات وحش و جاذبه های طبیعی محافظت می کند، بنابراین قربانیان انسانی همیشه نمی توانند مزایای مطلوب را دریافت کنند و حتی می توانند برای از بین بردن طبیعت جریمه شوند. 

لذت بردن از قهوه لوکس – کیف پول شما را به خطر می اندازد. از سمی ترین مار های جهان، مرگبار ترین عنکبوت ها، چتر دریایی و ماهی مخروطی که می تواند شما را در عرض چند دقیقه بکشد، اقیانوس های پر از کوسه، و سوسمار ها که در زیر آب های تیره هستند، استرالیا سرزمین موجوداتی است که شما را می کشند. 

بسیاری از مردم از استرالیا دیدن نمی کنند زیرا از حیوانات مرگبار ما می ترسند. نترسید. هر کدام از آن ها به ندرت دیده می شوند. با این وجود، گاهی اوقات آن ها وجود دارد، بنابراین در کنار احتیاط در برابر اشتباه از حس مشترک خود استفاده کنید. جنبش جهانی کالا و مردم به طور مستقیم به معرفی گیاهان و حیوانات به مناطقی که به طور طبیعی یافت نمی شوند، کمک می کند. این گونه ها به محیط های جدید منتقل می شوند اما ممکن است برخی از آن ها موفق به زنده ماندن نشوند و برخی دیگر با شرایط سازگار شده و رشد تهاجمی داشته باشند. 

گونه های مهاجم عبارتند از:

  • حیوانات. 
  • گیاهان. 
  • معرفی آفات دریایی. 
  • بیماری ها، قارچ ها و انگل ها. 

هزینه های درمان بالا از مشکلات زندگی در استرالیا

بیمه درمانی خصوصی معمولا گران است و هزینه ای است که مهاجران مجبور به پرداخت آن هستند. برای برخی از انواع ویزا، مهاجرانی که برای Medicare واجد شرایط نیستند مجبور به استفاده از بیمه درمانی خصوصی به عنوان شرط ویزای خود میباشند. ابتدا باید تصمیم بگیرید چه چیزی برایتان مهم است؟ آیا بیمه نامه ای میخواهید که پزشک یا متخصص مورد نظر شما تحت پوشش قرار دهد، آیا در حال برنامه ریزی برای باردار شدن هستید و خواهان مورد حمایت قرار گرفتن از لیست گسترده ای از مزایای مربوط به تولد هستید، آیا بچه هایی دارید که نیاز به پرستار دارند یا شاید در حال نزدیک شدن به سنی هستید که نیاز به جراحی تعویض مفاصل و سمعک دارید. الزامات خاص و پویایی خانواده شما باید نشان دهنده میزان و نوع پوشش مورد نیاز شما باشد.

هزینه های درمان بالا از مشکلات زندگی در استرالیا

هزینه های درمان بالا از مشکلات زندگی در استرالیا

هزینه متوسط یک Basic Hospotal تنها با یک بیمه نامه Excess 750 دلاری برای یک فرد بزرگسال که در NSW زندگی میکند در حدود 98 تا 114 دلار در هر ماه است. در حالی که یک Basic Extras که فقط یک برنامه دارد، حدود 14 تا 22 دلار است. شما باید انتخاب کنید که Basic Hospital و Extras را تحت یک بیمه نامه پوشش دهید. می توانید مبلغ حق بیمه ماهانه بین 110 تا 150 دلار در نظر بگیرید. اما هزینه های مراقبت های درمانی دولت برای مهاجران بسیار راحت تر است و مشکلات زندگی در استرالیا را کم می کند. اگر از شرایط مهاجرت به استرالیا اطلاعی ندارید می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) همراه باشید تا شما را راهنمایی کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *