تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

این روزها بسیاری از متقاضیان در خصوص تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا سوال دارند. دوره دندانپزشکی در اسپانیا یک دوره تحصیلی 5 ساله است که برای پذیرش در آن، دانشجویان باید به زبان اسپانیایی تسلط کافی داشته باشند. پس از اتمام دوره 5 ساله عمومی، دانشجو می‌تواند وارد دوره تخصص 2 تا 3 ساله شود. این رشته در اسپانیا در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که معادل دکتری دندانپزشکی عمومی در ایران است ارائه می‌شود. در ادامه با شرایط و مدارک لازم برای پذیرش این رشته در اسپانیا بیشتر آشنا خواهیم شد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

این مقاله توسط موسسه مهاجرتی اصطهباناتی آماده و خدمت شما ارائه شده است. شما عزیزان می‌توانید برای آشنایی بیشتر با شرایط و هزینه تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا با کارشناسان ما در موسسه تماس حاصل فرمایید.

بررسی تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

اسپانیا در میان سایر کشورهای اروپایی جزو کم‌هزینه‌ترین کشورها برای تحصیل رشته دندانپزشکی است. علاوه بر رشته دندانپزشکی، تحصیل پزشکی در اسپانیا نیز هزینه مناسب‌تری نسبت به سایر کشورهای اروپا دارد. اما معمولا پذیرش دانشجویان خارجی به دلیل نیاز به تسلط به زبان اسپانیایی و شرکت در آزمون ورودی به خصوص در دانشگاه‌های دولتی دشوار است. اسپانیا از جمله کشورهایی است که دسترسی خوب و مناسبی به خدمات بهداشتی و درمانی برای شهروندان خود فراهم کرده است و معمولا این خدمات رایگان هستند. سایر اطلاعات کلی در خصوص رشته دندانپزشکی در کشور اسپانیا در جدول زیر ارائه شده است:

اطلاعات کلی رشته دندانپزشکی اسپانیا
تعداد دانشکده‌های دندانپزشکی در اسپانیا21 دانشکده
تعداد دانشجویان دندانپزشکی1.900 نفر
متوسط درآمد دندانپزشکان در اسپانیا83 هزار یورو در سال

مزایای تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا مزایای زیادی می‌تواند به همراه داشته باشد که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان تحصیل در مقطع تخصص پس از پایان دوره عمومی
 • امکان دریافت بورسیه و اخذ وام دانشجویی
 • پایین بودن هزینه تحصیل و زندگی
 • امکان اخذ پذیرش پیش از پایان دوره مدرسه و پیش دانشگاهی
 • عدم الزام به شرکت در امتحان ورودی برای تمام دانشگاه‌ها
 • امکان شرکت در دوره‌های زبان اسپانیایی پیش از شروع تحصیل
 • امکان شرکت در دوره پریمدیکال برای آمادگی شرکت در آزمون ورودی
 • اخذ مدرک معتبر در ایران، اروپا، کانادا، استرالیا و آمریکا
 • امکان کار حین تحصیل
 • امکان کار پس از تحصیل در اسپانیا

دانشگاه های دندانپزشکی اسپانیا

اسپانیا دارای دانشگاه‌های بسیار خوب و معتبری در رشته دندانپزشکی و پزشکی است که برخی از آنها دارای رتبه‌های برتر جهانی نیز هستند. دانشجویانی که قصد تحصیل در اسپانیا را دارند بهتر است تا در مورد بهترین دانشگاه های پزشکی اسپانیا اطلاعات کافی کسب کنند تا اولویت آنها انتخاب این دانشگاه‌ها باشد. لازم به ذکر است رشته دندانپزشکی و پزشکی در دانشگاه‌های اسپانیا به زبان اسپانیایی ارائه می‌شود اما با این حال برخی واحدها به زبان انگلیسی نیز تدریس می‌شود.

همچنین بهترین دانشگاه‌ های اسپانیا دارای آزمون ورودی نیز هستند.

نام برترین دانشگاه‌های اسپانیا در رشته دندانپزشکی به همراه رتبه در جدول زیر ارائه شده است:

نام دانشگاهرتبه جهانی در رشته دندانپزشکیرتبه در اروپا در رشته دندانپزشکیرتبه در اسپانیا در رشته دندانپزشکی
دانشگاه Complutense  مادرید (Complutense University of Madrid)89281
دانشگاه گرانادا (University of Granada)154502
دانشگاه بارسلونا (University of Barcelona)171583
دانشگاه والنسیا (University of Valencia)217734
دانشگاه سانتیاگو د کمپوستلا (University of Santiago de Compostela)221755
دانشگاه سویا (University of Seville)249876
دانشگاه پلی‌تکنیک کاتالونیا (Technical University of Catalonia)3011077

دانشگاه های مورد تأیید وزارت بهداشت و علوم ایران در اسپانیا

وزارت بهداشت ایران و علوم ایران هر ساله لیست دانشگاه‌های مورد تأیید در کشورهای جهان از جمله اسپانیا را بر اساس رتبه‌بندی‌های جهانی QS، تایمز و شانگهای اعلام و منتشر می‌کند. بنابراین متقاضیان تحصیل در خارج از کشور می‌توانند برای انتخاب از بین دانشگاه های اسپانیا با مراجعه به این لیست دانشگاه‌های مورد تأیید را بررسی و انتخاب کنند. چنانچه شما در یک دانشگاه مورد تأیید به تحصیل بپردازید، می‌توانید پس از بازگشت به ایران با مدرک تحصیلی خود مشغول به کار شوید یا ادامه تحصیل دهید.

به همین دلیل تحصیل در دانشگاه‌ های مورد تأیید وزارت علوم و بهداشت ایران در اسپانیا برای بسیاری از متقاضیان مهم است.

لیست برخی از دانشگاه‌ های معتبر و مورد تأیید در رشته دندانپزشکی در اسپانیا در جدول زیر ارائه شده است:

نام دانشگاهرتبه QS
دانشگاه بارسلونا (University of Barcelona )168
دانشگاه خودمختار بارسلون (Universitat Autònoma de Barcelona)178
دانشگاه خودمختار مادرید (Universidad Autonoma de Madrid)207
دانشگاه کامپلوتنس مادرید (University Complutense Madrid)223
دانشگاه ناوارا (University of Navarra)266
دانشگاه گرانادا (University of Granada )492
دانشگاه سویا (University of Seville)551-560
دانشگاه والنسیا (University of Valencia)571-580
دانشگاه سانتیاگو د کامپوستلا (University of Santiago de Compostela)701-750

اسپانیا جزو کم‌هزینه‌ترین کشورهای اروپایی برای تحصیل رشته دندانپزشکی استهزینه تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

یکی از سوالات مهم متقاضیان تحصیل دندانپزشکی و تحصیل پزشکی در اسپانیا میزان هزینه تحصیل است. به طور کلی هزینه‌های تحصیل در اسپانیا از سایر کشورهای اروپایی ارزان‌تر است بنابراین دانشجویان نگرانی کمتری در این خصوص خواهند داشت. همچنین با توجه به امکان کار پاره وقت حین تحصیل و دریافت بورسیه تحصیلی دانشجو می‌تواند بخشی از این هزینه را نیز تأمین کند. به طور کلی شهریه مقطع لیسانس در این کشور بین 750 تا 2500 یورو و شهریه مقطع کارشناسی ارشد و دکتری بین 1000 تا 3500 یورو در سال است. البته این هزینه برای دانشگاه‌های دولتی است که شرایط پذیرش سخت‌تری دارند و دانشگاه‌های خصوصی شهریه بیشتری دریافت می‌کنند.

میزان شهریه تحصیلی در دانشگاه‌های دندانپزشکی اسپانیا در جدول زیر ارائه شده است:

نام دانشگاهنوع دانشگاهشهریه سالانه به یورو
دانشگاه سویادولتی3,300
دانشگاه والنسیادولتی15,000
دانشگاه مادریددولتی37,000
دانشگاه بارسلونادولتی1,500- 3,000
دانشگاه گرانادادولتی750
دانشگاه UIC بارسلوناخصوصی15,000
دانشگاه سن پابلو CEUخصوصی20,000

هزینه تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا بدون آزمون

چنانچه تمایل داشته باشید بدون آزمون وارد رشته دندانپزشکی در دانشگاه‌های اسپانیا شوید باید بدانید که دانشگاه‌های دولتی دارای آزمون ورودی هستند و تنها دانشگاه‌های خصوصی بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش خواهند داد.

بنابراین هزینه تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا بدون کنکور در واقع برابر با میزان شهریه دانشگاه‌های خصوصی در نظر گرفته می‌شود که بالاتر از دانشگاه‌های دولتی است. معمولا شهریه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های خصوصی اسپانیا که بدون آزمون و کنکور هستند، از 20 هزار یورو به بالا و بر اساس سیاست‌های مالی دانشگاه‌ها تعیین می‌شود.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

رشته دندانپزشکی در کشور اسپانیا از سطح کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و این رشته در دانشگاه‌های این کشور به خوبی تدریس و آموزش داده می‌شود. بنابراین چنانچه تصمیم دارید به تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا بپردازید از بابت مهارت و اعتبار مدرک خود نگران نباشد. اما برای پذیرش این رشته در اسپانیا باید شرایطی را در نظر بگیرید و اطلاعات کافی در خصوص این رشته پیدا کنید.

طی مدت تحصیل دانشجویان مهارت کافی در آناتومی سر و گردن، جراحی ایمپلنت، جراحی‌های عمومی دهان و دندان و ارگونومی به دست خواهند آورد. این رشته به زبان اسپانیایی تدریس می‌شود اما ممکن است برخی واحدهای درسی به زبان انگلیسی نیز ارائه شوند. متقاضیان باید بسته به دانشگاه مورد نظر خود، در آزمون ورودی و دوره یک ساله پریمدیکال شرکت کنند.

به طور کلی دانشگاه‌ها در آموزش رشته دندانپزشکی موارد زیر را لحاظ می‌کنند:

 • بررسی آناتومی فک و دهان و بافت دندان‌ها
 • بررسی و تشخیص بیماری‌های دهان و دندان
 • ارائه برنامه‌های عملی و کارآموزی برای افزایش مهارت دانشجویان در تشخیص و درمان بیماری‌های دهان و دندان
 • آموزش درمان بیماری‌های دهان و دندان
 • بررسی رفتار فیزیولوژیک بیمار و تأثیر آن بر بیماری‌های دهان و دندان

شرایط سنی تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

دانشگاه‌های اسپانیا محدودیت سنی خاصی برای پذیرش دانشجویان اعلام نکرده‌اند اما طبق تجربه بازه سنی 18 تا 25 سال بهترین سن برای پذیرش متقاضیان است و شانس دریافت پذیرش در این بازه سنی بالاتر است. همچنین سفارت اسپانیا در این حدود سنی برای صدور ویزا سخت گیری کمتری دارد.

شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت تحصیلی به اسپانیا و شرایط پذیرش در رشته دندانپزشکی و پزشکی اسپانیا با موسسه مهاجرتی اصطهباناتی تماس حاصل فرمایید و اطلاعات کامل را دریافت نمایید.

شرط معدل برای تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

متقاضیانی که قصد تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا را دارند باید حتما دیپلم خود را در یکی از رشته‌های تجربی یا ریاضی دریافت کرده باشند. همچنین شرکت در دوره‌های پریمدیکال و شرکت در آزمون ورودی در دانشگاه‌های معتبر و دولتی اسپانیا ضروری است. علاوه بر کسب نمره قبولی در آزمون‌های ورودی، سوابق تحصیلی و نمرات متقاضی نیز مد نظر قرار خواهد گرفت.

متقاضیانی که موفق به کسب معدل 17 و بالاتر شوند نمره کامل پذیرش را دریافت خواهند کرد و متقاضیانی که معدل پایین‌تر داشته باشند در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

بازه سنی 18 تا 25 سال بهترین سن برای پذیرش متقاضیان رشته دندانپزشکی در اسپانیا استمدت زمان تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

دوره دندانپزشکی در اسپانیا یک دوره 5 تا 6 ساله است که به دو بخش کارشناسی و کارشناسی ارشد تقسیم می‌شود. در طول تحصیل، دانشجویان دوره‌های بالینی و عملی زیادی را پشت سر خواهند گذاشت تا در رشته خود مهارت کافی به دست بیاورند. همچنین دروس تئوری و سمینار نیز بخشی از واحدهای درسی است که دانشجویان ملزم به طی کردن آنها هستند. در طول 3 سال پایانی تحصیل، دانشجو باید حدود 500 ساعت دوره کارآموزی و آموزش عملی را به صورت اجباری در مراکز بهداشت و درمان پشت سر بگذارد. همچنین از طریق ارتباط و کار با مربیان، مهارت‌های بالینی، حل مسأله، کار گروهی و مهارت‌های سازمانی در دانشجو ایجاد و تقویت می‌شود.

آزمون ورودی دندانپزشکی در اسپانیا

همانطور که اشاره شد برخی از دانشگاه‌های اسپانیا برای پذیرش متقاضیان آزمون ورودی برگزار می‌کنند. این آزمون ممکن است در هر دانشگاه متفاوت باشد و به صورت درون دانشگاهی برگزار شود و یا اینکه یک آزمون جهانی مانند BMAT باشد. به عنوان مثال متقاضیان دانشگاه‌هایی مانند ناوارا باید در آزمون BMAT شرکت کنند که دانش متقاضی را در زمینه علوم و ریاضیات مورد ارزیابی قرار خواهد داد. آزمون BMAT یک آزمون انگلیسی است که توسط کمبریج برگزار می‌شود و تنها به دانشگاه‌ها و مدارس اسپانیا محدود نمی‌شود بلکه در بسیاری از دانشگاه‌های انگلیس، آسیا و اکثر مناطق اروپا مورد پذیرش است.

این آزمون حدود 4 ساعت زمان می‌برد. برای شرکت در این آزمون متقاضی باید مدارک لازم و فرم درخواست را به صورت آنلاین برای دانشگاه ارسال کند و پس از آن می‌تواند در آزمون شرکت نماید. نتیجه آزمون 15 روز بعد اعلام خواهد شد. برخی دانشگاه‌ها پس از انجام آزمون یک مصاحبه نیز خواهند داشت. دقت کنید که به جز آزمون‌های بین‌المللی مانند BMAT سایر آزمون‌های ورودی درون دانشگاهی به زبان اسپانیایی برگزار خواهد شد.

بورسیه دندانپزشکی در اسپانیا

با اینکه هزینه‌های تحصیل در اسپانیا مقرون به صرفه است اما با این حال دریافت بورسیه تحصیلی اسپانیا برای دانشجویان بین‌المللی اهمیت بالایی دارد. بورسیه تحصیلی بر اساس شرایط و شایستگی به دانشجویان اعطا می‌شود. دانشجویانی که به زبان اسپانیایی تسلط داشته باشند شانس بیشتری برای دریافت بورسیه خواهند داشت. معمولا بورسیه‌ها در رشته دندانپزشکی و پزشکی به صورت کمک هزینه هستند و بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجو را تأمین می‌کنند. هر دو گروه دانشجویان بومی و دانشجویان بین‌المللی شانس دریافت بورسیه را دارند.

برخی از بورسیه‌‌های تحصیلی در اسپانیا به صورت مشترک با سایر کشورهای اروپایی به دانشجویان اهدا می‌شوند و برخی دیگر بر اساس رشته و مقطع تحصیلی یا نوع زبان تحصیل دانشجو به وی اعطا خواهند شد. بعضی از بورسیه های تحصیلی اسپانیا عبارتند از:

نام بورسیهتوضیحات
بورسیه اراسموس موندوسبه دانشجویان رشته‌های مختلف به خصوص در مقطع ارشد و دکترا تعلق می‌گیرد.
بورسیه دولتی اسپانیابه دانشجویان در تمامی مقاطع و رشته ها تعلق می‌گیرد.
بورسیه دانشگاه گرانادابه دانشجویان بین‌المللی در مقاطع ارشد و دکتری اعطا می‌شود.

تحصیل رایگان دندانپزشکی در اسپانیا

تحصیل رایگان دندانپزشکی برای دانشجویان غیربومی و بین‌المللی اسپانیا به طور کامل ممکن نیست اما چنانچه دانشجویان به زبان اسپانیایی مسلط باشند می‌توانند در دانشگاه‌های دولتی این کشور تحصیل کنند و شهریه بسیار پایینی بپردازند. همچنین دانشجویان می‌توانند با دریافت بورسیه تحصیلی هزینه تحصیل خود را تقریباً رایگان کنند. شرایط پذیرش دانشگاه‌های دولتی اسپانیا کمی دشوار است. این دانشگاه‌ها دارای آزمون ورودی هستند که سالی یک بار برگزار می‌شود و برای آمادگی در این آزمون‌ها باید در دوره‌های 9 ماهه آموزشی شرکت نمایید.

تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا بدون آزمون

برای تحصیل دندانپزشکی بدون آزمون در اسپانیا باید از دانشگاه‌های خصوصی این کشور پذیرش دریافت کنید. پذیرش در دانشگاه‌های خصوصی نیاز به شرکت در آزمون ورودی ندارد اما باید توجه داشته باشید که هزینه تحصیل در این دانشگاه‌ها به مراتب بالاتر از دانشگاه‌های دولتی است. تنها شرط برای پذیرش دانشگاه‌های خصوصی شرکت در مصاحبه و معدل بالای دیپلم است. همچنین ارائه مدرک زبان معتبر از دیگر الزامات است.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش دندانپزشکی در اسپانیا

متقاضیان برای اخذ پذیرش در رشته دندانپزشکی و مهاجرت به اسپانیا باید مدارکی را آماده و برای دانشگاه مورد نظرشان ارسال کنند. دقت کنید که این مدارک باید به صورت دقیق آماده و ارائه شوند و کاملا معتبر باشند. همچنین تمام مدارک باید به صورت رسمی ترجمه شده باشند. مدارک لازم عبارتند از:

 • مدرک تحصیلی دیپلم به همراه ریزنمرات
 • پاسپورت معتبر
 • ارائه مدرک زبان معتبر در صورت وجود
 • ارائه مدرک تمکن مالی
 • تکمیل فرم درخواست پذیرش
 • پرداخت هزینه بررسی مدارک یا اپلیکیشن فی
 • نمره قبولی در آزمون ورودی در صورت نیاز
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی
 • انگیزه‌نامه

پذیرش در دانشگاه‌های خصوصی اسپانیا نیاز به شرکت در آزمون ورودی نداردتحصیل تخصص دندانپزشکی در اسپانیا

دانشجویان می‌توانند پس از اتمام دوره عمومی تحصیل در رشته دندانپزشکی، وارد دوره تخصص این رشته شوند. دوره تخصص بر اساس گرایش انتخابی بین 2 تا 3 سال است و شما می‌توانید بر اساس علاقه خود در یکی از گرایش‌ها و زمینه‌های مربوط به دندانپزشکی دانش خود را افزایش دهید. همچنین در صورتی که موفق به دریافت مدرک تخصص شوید میزان درآمد شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد. بسیاری از دانشگاه‌های برتر اسپانیا دوره‌های تخصص دندانپزشکی را ارائه می‌دهند که مدرک دریافتی از آنها مورد تأیید وزارت علوم و بهداشت ایران، اتحادیه اروپا و آمریکا و کانادا است.

کار حین تحصیل در رشته دندانپزشکی در اسپانیا

کار حین تحصیل از جمله موضوعاتی است که برای دانشجویان و متقاضیان تحصیل در خارج از کشور اهمیت بالایی دارد.

دانشجویان دندانپزشکی این مجوز را دارند تا حین تحصیل حدود 20 ساعت در هفته و به صورت پاره وقت کار کنند. این کار باید با برنامه درسی دانشجو هماهنگ باشد و به تحصیل وی آسیبی وارد نکند. همچنین دانشجویان می‌توانند برای کار پاره وقت در محیط دانشگاه درخواست دهند. چنانچه دانشگاه مورد نظر فرصت شغلی برای دانشجویان داشته باشد به آنها ارائه خواهد کرد و یا اینکه در پیدا کردن شغلی خارج از دانشگاه به دانشجویان کمک می‌کند.

درآمد دندانپزشکان در اسپانیا

شغل دندانپزشکی از جمله مشاغل پردرآمد در اسپانیا محسوب می‌شود. در حال حاضر میانگین درآمد دندانپزشکان در اسپانیا ماهیانه 6,500 یورو است. این مقدار درآمد می‌تواند بر اساس تجربه کاری و شهرت دندانپزشک متفاوت باشد. کمترین میزان درآمد ثبت شده برای دندانپزشک در کشور اسپانیا ماهیانه 3,500 یورو و بیشترین 10,000 یورو بوده است.

همچنین درآمد متخصصان دندانپزشکی بر اساس نوع تخصص بالاتر است. به عنوان مثال یک متخصص ارتودنسی در اسپانیا ماهیانه 8,000 یورو درآمد دارد. بنابراین دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های کشور اسپانیا می‌توانند وارد بازار کار شوند و امیدوار باشند که درآمد بالایی خواهند داشت. لازم به ذکر است که برای کار در اسپانیا تسلط به زبان اسپانیایی ضروری است.

اقامت اسپانیا از طریق تحصیل دندانپزشکی

کشور اسپانیا در خصوص اهدای ویزای کاری به دانشجویان بین‌المللی سختگیری بیشتری دارد و سیاست‌های این کشور به این صورت است که دانشجویان خارجی بعد از اتمام تحصیل باید از اسپانیا خارج شوند. به همین دلیل این کشور برخلاف بسیاری از کشورها از جمله انگلیس به دانشجویان فرصتی برای جستجوی کار نمی‌دهد و تنها در صورتی که دانشجو بتواند بلافاصله پس از اتمام تحصیل خود یک کارفرما و پیشنهاد کاری پیدا کند می‌تواند ویزای کاری دریافت کرده و در اسپانیا بماند. با این وجود چنانچه شما بتوانید ویزای کاری اسپانیا را دریافت کنید، پس از 5 سال زندگی و کار در این کشور اقامت دائم اسپانیا را دریافت خواهید کرد.

سخن پایانی

در این مقاله شرایط تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا را مورد بررسی قرار دادیم. اسپانیا کشوری بسیار زیبا است که طی سال‌های اخیر پیشرفت خوبی از نظر اقتصادی داشته است. همچنین این کشور به بهداشت و درمان اهمیت بالایی می‌دهد و بیش از 90 درصد از شهروندان اسپانیا دارای بیمه رایگان برای استفاده از خدمات بهداشت و درمان هستند. رشته دندانپزشکی نیز از جمله مشاغل پردرآمد در این کشور است و به خوبی در دانشگاه‌های اسپانیا تدریس می‌شود.

چنانچه تمایل دارید تا شرایط خود را برای پذیرش دندانپزشکی در اسپانیا مورد بررسی قرار دهید می‌توانید با کارشناسان و وکلای مجرب موسسه اصطهباناتی تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما با سال‌ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا همراه شما در این مسیر خواهند بود.

سوالات متداول در مورد تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

1- آیا امکان تحصیل رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی در اسپانیا وجود دارد؟

خیر، رشته دندانپزشکی به صورت کامل به انگلیسی ارائه نمی‌شود و شما باید به زبان اسپانیایی نیز تسلط کافی داشته باشید.

2- آیا دانشگاه‌های دندانپزشکی اسپانیا مورد تأیید وزارت علوم و بهداشت ایران هستند؟

بله، 26 دانشگاه این کشور مورد تأیید وزارت بهداشت و علوم ایران هستند که در بین آنها دانشگاه‌های دندانپزشکی نیز دیده می‌شوند.

3- آیا امکان تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا به صورت رایگان وجود دارد؟

تحصیل کاملاً رایگان برای دانشجویان خارجی ممکن نیست اما امکان تحصیل در دانشگاه‌های دولتی با هزینه پایین وجود دارد.

4- آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا وجود دارد؟

بله دانشجویانی که واجد شرایط باشند می‌توانند بورسیه تحصیلی دریافت کنند.

5- هزینه زندگی در اسپانیا چقدر است؟

هزینه زندگی بر اساس شهر محل زندگی و سبک زندگی شما متفاوت و بین 900 تا 1100 یورو در ماه خواهد بود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *