ثبت شرکت در انگلستان

یکی از بهترین‌ روش‌های سرمایه گذاری در انگلستان و مهاجرت به این کشور، ثبت شرکت است. ثبت یک شرکت و راه اندازی یک بیزینس در کشور انگلستان در مقایسه با برخی از کشورهای اروپایی دیگر شرایط راحت‌تری دارد بنابراین بسیاری از سرمایه گذاران ثبت شرکت در انگلستان را به کشورهای دیگر ترجیح می‌دهند چرا که این کار تضمین کننده‌ی دریافت ویزای این کشور نیز می‌باشد. در این مقاله با همراه باشید تا با اطلاعات مفیدی که کارشناسان موسسه مهاجرتی اصطهباناتی درباره این موضوع مهم برای شما تهیه کرده‌اند بیشتر آشنا شویم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

ثبت شرکت در انگلستان

ثبت شرکت در این کشور اروپایی از رایج‌ترین روش‌های مهاجرت به انگلستان برای افراد سرمایه گذار است. این روش هیچ محدودیت سنی برای متقاضیان ندارد اما داشتن مدرک آیلتس جنرال حداقل 5.5 از مدارک لازم برای این نوع مهاجرت است چرا که متقاضیان باید به طور مستند ثابت کنند که به زبان انگلیسی تسلط دارند. همچنین حداقل سرمایه‌ی لازم برای ثبت شرکت 50 هزار پوند می‌باشد. در صورتی که افراد شرایط لازم را برای ثبت شرکت داشته باشند در ابتدا مجوز اقامت کوتاه مدت به انها تعلق می‌گیرد که تا 3 سال قابل تمدید است و پس از 3 سال اگر شرکت هنوز فعالیت خود را ادامه دهد و به مرحله‌ی سودآوری رسیده باشد، سرمایه گذاران می‌توانند برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند.

مزایای ثبت شرکت در انگلستان

این نوع از سرمایه گذاری در انگلستان مزایای زیادی را برای سرمایه گذاران به ارمغان می‌آورد که برخی از آنها عبارتند از:

 • هزینه ثبت شرکت در انگلیس نسبتا پایین است.
 • در کشور انگلستان شرکت‌های متعدد زیادی از سراسر دنیا شعبه دارند و همین امر باعث گسترش ارتباطات بین المللی برای افراد سرمایه گذار می‌شود.
 • امکان سود دهی سرمایه گذاری افراد در این روش بسیار زیاد است.
 • از همان ابتدای ورود افراد به انگلستان، شغل آنها تضمین شده است.
 • کشور انگلستان دارای سیستم مالیاتی و قوانین کار پیشرفته است.
 • ثبت شرکت در این کشور تنها با یک نفر هم امکان پذیر است و نیازی به شریک تجاری نیست.
 • محیط سیاسی و اقتصادی این کشور دارای ثبات خوبی است.

انواع شرکت ها در انگلیس

در کشور انگلستان 3 نوع ساختار اصلی برای تمامی شرکت‌ها وجود دارد:

1. شرکت خصوصی با مسئولیت محدود در انگلیس (LLC)

درصد زیادی از شرکت‌های ثبت شده در انگلستان از این نوع هستند. در این نوع شرکت، سهامداران دارای تعهدات مالی محدودی در قبال شرکت هستند اما سود شرکت بین آنها تقسیم می‌شود. در صورتی که این نوع شرکت‌ها با مشکلات مالی مواجه شوند، قانون از دارایی‌های شخصی سهامداران پشتیبانی می‌کند. حداقل سرمایه برای راه اندازی این نوع شرکت 1 پوند و کل هزینه راه اندازی آن 7900 پوند می‌باشد. مدت زمان ثبت شرکت‌های LLC حدود 2 هفته است.

2. شرکت سهامی عام در کشور انگلیس (PLC)

این نوع ساختار مختص شرکت‌هایی است که بزرگ هستند و نیاز به مشارکت عمومی در سرمایه گذاری بر روی آنها وجود دارد.

در شرکت‌های PLC سهامداران به اندازه‌ی سهمشان از شرکت در سود و زیان آن شریکند و راه اندازی این نوع شرکت‌ها به سرمایه‌ی اولیه هنگفتی نیاز دارد. حداقل سرمایه لازم برای ثبت این شرکت 50 هزار پوند و کل هزینه‌ی راه اندازی آن 9890 پوند است. مدت زمان ثبت شرکت‌های PLC نیز 2 هفته است.

3. شرکت با مسئولیت محدود (LLP)

در این نوع از شرکت نیز مسئولیت افراد شریک در آن محدود است. پرداخت مالیات شرکت LLP درست مانند یک شرکت عادی است اما سرمایه گذاران نیز با توجه به سودی که دریافت می‌کنند، باید سهم مالیاتی خود را پرداخت نمایند. تفاوت این نوع شرکت با نوه LLC در این است که برای راه اندازی LLP نیاز است تا حتما 2 فرد به عنوان شریک و موسس وجود داشته باشند.

3 نوع ساختار اصلی شرکت در کشور انگلستان وجود داردروش های ثبت شرکت در انگلستان

افرادی که علاقمند به زندگی در انگلستان و کسب درآمد در این کشور از طریق سرمایه گذاری هستند در ابتدا باید با انواع روش‌های ثبت شرکت در این کشور آشنا شوند و سپس با توجه به شرایط خود و میزان سرمایه‌ای که دارند برای آینده خود تصمیم بگیرند. در این قسمت به رایج‌ترین انواع شرکت در انگلستان اشاره می‌کنیم:

ثبت شرکت‌ از نوع سهامی خاص در انگلیس

برای ثبت این نوع شرکت حداقل به 2 نفر نیاز است که یکی از آنها مدیر و دیگری سهامدار است. این نوع شرکت‌ها از نوع خصوصی هستند که فعالیت‌های تجاری و معاملات را انجام می‌دهند و برای داد و ستد اجناس هیچ محدودیتی ندارند.

ثبت شرکت از نوع مسئولیت محدود در انگلیس

این نوع شرکت نیز مانند مورد قبلی دارای مسئولیت‌های محدود برای سهامداران است. دریافت شماره ثبت و نام این نوع از شرکت‌ها به زمان بیشتری نسبت به شرکت سهامی خاص نیاز دارد.

ثبت شرکت از نوع مسئولیت محدود با گارانتی در انگلستان

راه اندازی و ثبت این شرکت‌ها تنها چند ساعت زمان می‌برد چرا که آنها نهادهای غیرانتفاعی هستند. شرکت‌هایی که پذیرنده‌ی اعضای جدید هستند در این دسته قرار می‌گیرند.

ثبت شرکت از نوع سهامی عام در انگلیس

برای ثبت شرکت‌های سهامی عام به سرمایه‌ی اولیه زیادی نیاز است و برای راه اندازی آنها باید نام حداقل 2 مدیر و یک سهامدار در قرارداد وجود داشته باشد. این نوع شرکت باید چندین سهامدار داشته باشد و هیچ محدودیتی برای انجام معاملات و فعالیت‌های تجاری در سطح جهان ندارد.

ثبت شرکت از طریق ویزای نوآوری

ویزای نوآوری انگلستان که با نام Innovator Founder Visa نیز شناخته می‌شود، برای افرادی که به دنبال مهاجرت کاری به انگلستان با هدف راه اندازی یک کسب و کار نوآورانه هستند مناسب است. در این روش متقاضیان باید یک طرح تجاری نوآورانه را به دولت انگلیس ارائه دهند و ثابت کنند که طرح آنها از آنچه در بازار این کشور وجود دارد متفاوت است. از جمله ویژگی‌های ایده کسب و کار افراد باید به خلاقانه بودن آن، قابل رشد بودن آن و همچنین مقیاس پذیر بودن آن اشاره کرد. در این روش متقاضیان اجازه‌ی ملحق شدن به دیگر کسب و کارها را ندارند چرا که خودشان باید ایده اصلی را ارائه دهند و از نهادهای مربوطه در این کشور تاییدیه‌های لازم را دریافت کنند. در صورت موافقت این نهادها و همچنین ارائه‌ی مدرک زبان، ویزای نوآوری به این افراد تعلق می‌گیرد.

ثبت شرکت از طریق ویزای استارتاپ

ویزای استارتاپ نیز مانند ویزای نوآوری از روش‌های سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار در حوزه‌ی استارتاپی می‌باشد. در این روش نیز سرمایه گذاران باید یک ایده‌ی اولیه‌ی جذاب و خلاقانه را به دولت انگلستان ارائه دهند تا مورد تایید نهادهای موسسه آموزش عالی انگلستان و سازمان تجاری با سابقه حمایت از کارآفرینان بریتانیایی قرار بگیرد. از دیگر فاکتورهای مهم در این طرح تجاری باید به داشتن پتانسیل رشد آن در کشور انگلستان اشاره کرد. همچنین متقاضیان باید ثابت کنند که طرح آنها کاملا جدید است و قبلا کسی به آن نپرداخته است. در صورتی که کنسولگری انگلستان با ویزای استارتاپ افراد موافقت کند، متقاضیان می‌توانند تا مدت 2 سال با استفاده از این ویزا در انگلستان اقامت داشته باشند و در صورتی که بیزینس آنها در حال فعالیت باشد، می‌توانند نوع ویزای خود را به ویزای نوآوری تبدیل کنند و اقامت خود را تمدید نمایند. مجموع هزینه‌ی این نوع ویزا برای هر فرد و یک نفر همراه ایشان برای افرادی که در کشور انگلیس نیستند، 378 پوند است.

توجه داشته باشید که نوشتن طرح تجاری هم در ویزای نوآوری و هم در ویزای استارتاپ اصول و قواعد خاص خودش را دارد و برای اینکه هزینه‌ها و انرژی‌ای که در این مسیر صرف می‌کنید هدر نرود بهتر است تا بی گدار به آب نزنید و از همان اول تمامی مراحل را با اطمینان کامل طی کنید. موسسه مهاجرتی اصطهباناتی به متقاضیان کمک می‌کند تا طرح‌ها و ایده‌های خود را به بهترین شکل ارائه دهند و از هر عاملی که باعث ریجکت شدن پرونده‌ها می‌شود جلوگیری می‌کنند.

شرایط ثبت شرکت در انگلستان

ثبت شرکت در انگلستان از رایج‌ترین روش‌های سرمایه گذاری در این کشور و اخذ اقامت دائم آن است. برای این کار نیز شرایطی وجود دارد که متقاضیان باید همه‌ی آنها را رعایت کنند از جمله:

 • متقاضیان در ابتدا باید یک طرح تجاری خلاقانه به دولت انگلیس تحویل دهند.
 • این طرح تجاری از نظر اقتصادی باید سود ده باشد.
 • محدودیت سنی برای متقاضیان وجود ندارد و آنها باید 18 سال به بالا باشند.
 • متقاضیان باید دارای مدرک آیلتس جنرال حداقل 5.5 باشند.
 • در این روش به حداقل سرمایه اولیه‌ی 50 هزار پوند نیاز است.

حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در انگلیس 50000 پوند استشرایط تأسیس شعبه شرکت در انگلستان

صاحبین کسب و کاری که در خارج از کشور انگلستان برای خود بیزینسی دارند و علاقمند به ایجاد شعبه‌ی جدید از کسب و کارشان در انگلیس هستند در وهله‌ی اول باید درخواست خود را در شرکت Companies House ثبت کنند و تمامی اطلاعات و مدارک مربوطه را به این شرکت ارسال کنند تا مورد بررسی قرار گیرد. ممکن است این بررسی‌ها تا 4 هفته طول بکشد. ثبت شعبه شرکت در انگلستان یک نهاد حقوقی مجزا در این کشور ایجاد نمی‌کند و از مزایای یک شرکت با مسئولیت محدود نیز برخوردار نیست.

حوزه های مجاز ثبت شرکت در انگلستان

متقاضیان باید در نظر داشته باشند که برای شروع کسب و کار خود در کشور انگلستان نیاز است تا به حوزه‌های غیرمجاز در این کشور ورود نکنند و برای ثبت اسم شرکت خود نیز باید برخی از قوانین را رعایت کنند. به طور کلی ثبت شرکت در یکی از حوزه‌های زیر برای افراد خارجی محدودیت زیادی دارد:

 • خدمات مالی
 • خدمات بیمه
 • حوزه بانک و خدمات وابسته به آن

همچنین در هنگام انتخاب اسم برای شرکت سرمایه گذاران باید توجه داشته باشند که انتخاب اسامی مشهور و مرتبط به شرکت‌های دیگر، انتخاب اسم‌هایی که تداعی کننده‌ی جرم و اهانت باشند و انتخاب اسامی مربوط به خاندان سلطنتی ممنوع است. اسامی و عباراتی هم هستند که برای استفاده از آنها لازم است تا از دولت انگلیس مجوز رسمی دریافت شود. این اسامی عبارتند از:

 • دفتر تجاری
 • بیمه
 • وجه سرمایه گذاری
 • شهری و یا وابسته به شهرداری
 • مدیریت صندوق
 • ضمانت
 • اعتماد
 • بیمه مجدد
 • امین و امانت
 • خیرخواه
 • دانشگاه

هزینه ثبت شرکت در انگلستان

قبل از هرگونه اقدامی برای ثبت شرکت در انگلستان افراد باید تمام هزینه‌های این مسیر را مورد بررسی قرار دهند. این هزینه‌ها به نوع شرکتی که متقاضیان مایل به ثبت آنها هستند بستگی دارد. برای مثال فردی که در انگلستان نیست و تابعیت این کشور را نیز ندارد برای ثبت شرکت باید مبلغ 5 هزار پوند هزینه کند. البته این مبلغ تنها هزینه‌ی قابل پرداخت برای شرکت نیست و ممکن است هزینه‌های جانبی دیگری نیز وجود داشته باشد. افرادی که با هدف دریافت اقامت انگلستان اقدام به ثبت شرکت می‌کنند باید بدانند که حداقل سرمایه‌ی لازم برای دریافت اقامت این کشور 50 هزار پوند است که اگر همراه با ارائه‌ی یک طرح تجاری نوین و قابل اجرا باشد، ویزای نوآوری این کشور را اخذ می‌کنند. همچنین یک روش دیگر نیز وجود دارد که در آن متقاضیان با دریافت جاب آفر از یک شرکت و همچنین سرمایه گذاری در همان شرکت که در انگلستان قبلا ثبت شده و در حال حاضر موجود است، مسیر دریافت اقامت و تابعیت انگلستان را می‌پیمایند.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در انگلیس

همانطور که تا به اینجای مقاله در چند قسمت اشاره کردیم، حداقل سرمایه‌ی لازم برای ثبت شرکت در انگلستان 50 هزار پوند است. البته این مبلغ تنها هزینه‌ی لازم برای سرمایه گذاری نیست و متقاضیان باید هزینه‌های دیگری را برای ثبت شرکت، اجاره‌ی محل دفتر شرکت، دریافت ویزا، تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه‌های یک سال زندگی در انگلستان و … را نیز مد نظر داشته باشند.

مالیات ثبت شرکت در انگلستان

یکی از اصلی‌ترین منابع درآمد دولت انگلستان مالیات است. سرمایه گذاران چند روز پس از ثبت شرکت خود در این کشور باید برای دریافت کد مالیاتی اقدام کنند. در کشور انگلستان شرکت‌هایی که مقیم این کشور هستند و شرکت‌هایی که منتسب به خود انگلیسی‌ها هستند مالیات متفاوتی را به دولت این کشور پرداخت می‌کنند. شرکت‌های داخلی موظفند تا هر ساله 19% از سودهای تجاری و سوهای معاملاتی خود را به دولت پرداخت کنند در صورتی که شرکت‌های خارجی اگر ثابت شود که از اختراعات خود بهره برداری می‌کنند و از آنها سود بدست می‌آورند تنها 10% از سود را باید به عنوان مالیات بپردازند. اما به طور میانگین می‌توان گفت که میزان مالیاتی که صاحبین کسب و کارهای مختلف باید پرداخت کنند حدود 23% است.

قوانین ثبت شرکت در انگلیس

به طور کلی قوانین و شرایطی که برای ثبت شرکت در این کشور وجود دارد نسبت به سایر کشورهای اروپایی راحت‌تر است.

نکته قابل توجه این است که قوانین ثبت شرکت در انگلستان برای افراد داخلی و خارجی یکسان است و افراد با اقدام قانونی برای این کار می‌توانند از مزایای راه اندازی شرکت برخوردار شوند. مهم‌ترین قانون ثبت شرکت انگلستان این است که طرح تجاری افراد به پیشرفت اقتصادی این کشور کمک کند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت

برای ثبت شرکت در کشور انگلیس لازم است تا مدیر کسب و کار و سهامداران مدارکی که لازم است را به طور کامل تهیه کنند و به نهاد مربوطه تحویل دهند. این مدارک عبارتند از:

 • ارائه کپی پاسپورت سهامداران
 • ارائه ترجمه رسمی شناسنامه
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه مدرک زبان آیلتس
 • مدارک مربوط به شرکت و پرداخت‌های مالیاتی
 • ارائه رسید پرداخت هزینه‌های لازم
 • ارائه ترجمه یک مدرک رسمی دولتی مانند قبوض آب، برق یا گاز

برای ثبت شرکت ارائه مدارک سهامداران نیز الزامی استمراحل ثبت شرکت

مراحل ثبت شرکت در انگلیس روند مخصوص به خود را دارد که تمامی این مراحل باید به ترتیب و با دقت کامل طی شوند. وجود نقص در هر یک از این مراحل باعث به تعویق افتادن فرایند ثبت شرکت می‌شود به همین دلیل توصیه می‌کنیم تا این مراحل را با احتیاط پیش ببرید تا دچار خسارت‌های مالی و زمانی نشوید.

1. انتخاب نام شرکت و نوع آن

2. انتخاب یک فرد به عنوان مدیر شرکت و انتخاب یک منشی

3. مشخص کردن هویت سهامداران و ضمانت کنندگان شرکت

4. معرفی آدرس دفتر ثبت شده در انگلستان

5. معرفی ساختار و استراتژی کسب و کار خود

6. درخواست شماره بیمه ملی

7. افتتاح حساب بانکی در انگلستان

8. ثبت اطلاعات شرکت در سامانه ثبت شرکت انگلستان

9. ثبت نام در سامانه مالیاتی کشور انگلیس و ارائه اطلاعات مربوطه

برای اطلاع دقیق‌تر از قوانین ثبت شرکت بهتر است به طور مستمر اخبار مهاجرت را دنبال کنید تا در صورت ایجاد هرگونه تغییر در قوانین و مقررات، در جریان آنها باشید.

مدت زمان فرآیند ثبت شرکت در انگلستان

برای تعیین مدت زمان ثبت شرکت در این کشور نمی‌توان عدد دقیقی را در نظر گرفت چرا که در صورت کامل بودن تمامی مدارک و داشتن آمادگی این فرایند ممکن است در عرض 24 ساعت به نتیجه برسد اما به طور معمول از آغاز فرایند این کار و آماده سازی و ارسال مدارک تا ثبت نهایی شرکت حدودا 2 الی 4 هفته زمان می‌برد. متقاضیان از 3 طریق می‌توانند درخواست ثبت شرکت را به انجام برسانند:

 • ثبت شرکت از طریق پست: ابتدا باید فرم IN10 را تکمیل کنید و سپس آن را به آدرسی که بر روی فرم درج شده است ارسال کنید. هزینه این کار 40 پوند است و مدت زمان پاسخ به درخواست شما در این روش 8 تا 10 روز کار است.
 • ثبت شرکت با استفاده از نرم افزار: در کشور انگلستان نرم افزاری وجود دارد که متقاضیان می‌توانند تمامی اطلاعات و مدارک خواسته شده را به صورت یک فایل ذخیره کنند و از طریق این نرم افزار به شرکت‌های مربوطه ارسال نمایند.
 • ثبت شرکت به کمک یک وکیل یا مدیر برنامه: کمک گرفتن از یک وکیل خبره به شما کمک می‌کند تا تمامی مراحل مربوط به ثبت شرکت را به طور قانونی پیش ببرید و در صرف زمان صرفه جویی کنید. وکلای برجسته اصطهباناتی با تسلط کامل بر انجام امور مربوط به ثبت شرکت آماده‌ی مشاوره دادن به متقاضیان هستند.

بهترین شهرهای انگلستان برای ثبت شرکت

از آنجایی که سرمایه گذاران به دنبال کسب سود بیشتر در قبال سرمایه گذاری‌های خود هستند بنابراین بهتر است ثبت شرکت در شهرهایی انجام شود که فعالیت‌های اقتصادی در آنها بیشتر است. در کشور انگلستان شهرهای بزرگی مانند لندن، منچستر، بیرمنگام، لیدز، گلاسکو و بردفورد گزینه‌های مناسبی برای گسترش تجارت و سودآوری هستند.

اقامت انگلستان از طریق ثبت شرکت

افرادی که تمامی مراحل ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آن را با موفقیت پشت سر بگذارند، بسته به طرح تجاری خود می‌توانند ویزای نوآوری و یا ویزای استارتاپ را دریافت کنند. ویزای استارتاپ 2 سال و ویزای نوآوری تا 3 سال اجازه اقامت و زندگی در انگلستان را به صاحبین کسب و کار و خانواده آنها می‌دهد. در صورتی که پس از گذشت 3 سال شرکت به مرحله سودآوری رسیده باشد و فعالیت‌های اقتصادی مفیدی برای انگلستان داشته باشد، متقاضیان می‌توانند برای دریافت اقامت دائم به اداره مهاجرت این کشور مراجعه کنند.

وکیل مهاجرت به انگلستان

کشور انگلستان همواره یکی از مراکز مهم تجارت و بازرگانی در جهان بوده است. سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور اگر با برنامه ریزی و یک استراتژی موفق پیش رود، هم از نظر اقتصادی برای متقاضیان سودآور است و هم اقامت انگلستان را برای آنها به ارمغان می‌آورد. کمک گرفتن از یک وکیل باتجربه و آگاه به قوانین تجاری کشور انگلستان در این مسیر به متقاضیان کمک می‌کند تا با استرس کمتری مراحل ثبت شرکت را بپیمایند و در هزینه‌ها و زمانشان صرفه جویی بیشتری به خرج دهند. وکلای برجسته اصطهباناتی از آخرین قوانین و مقررات مربوط به انواع سرمایه گذاری‌ها و انواع شرکت‌ها در انگلستان آشنایی دارند. با ما در تماس باشید.

روند ثبت شرکت در انگلیس به کمک وکیل مهاجرتی آسان‌تر پبش می‌رودسخن پایانی

در این مقاله تمام جوانب مربوط به ثبت شرکت در کشور انگلستان را از زوایای مختلف بررسی کردیم و دیدیم که برای این کار به یک طرح تجاری تازه و قابل اجرا، حداقل سرمایه‌ی 50 هزار پوند و مدرک آیلتس 5.5 نیاز است. این روش به دلیل سرمایه‌ی هنگفتی که سرمایه گذاران باید تامین کنند دارای ریسک بالایی است بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که برای اجرای مراحل آن بسیار منطقی و با آمادگی کامل تصمیم گیری شود.

سوالات متداول

1- سرمایه لازم برای ثبت شرکت در انگلستان چقدر است؟

بسته به نوع شرکتی که ثبت می‌شود، از 5 هزار تا 50 هزار پوند سرمایه لازم است.

2- آیا با ثبت شرکت در انگلستان متقاضیان می‌توانند تابعیت این کشور را نیز بدست اورند؟

بله، پس از گذشت چند سال از اقامت دائم این کشور، افراد می‌توانند برای دریافت تابعیت اقدام کنند.

3- آیا سرمایه گذاران برای ثبت شرکت در کشور انگلیس به ارائه مدرک زبان نیاز دارند؟

بله سرمایه گذاران باید حداقل دارای آیلتس 5.5 باشند.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *