ویزای گلوبال تلنت انگلستان

در این مطلب میخوانید

تغییرات جدید در روند مهاجرت به انگلستان نیاز به کارگران ماهر با استعدادهای خاص را افزایش داده و موجب سهولت روند درخواست برای اخذ ویزای گلوبال تلنت شده است. مشاوران موسسه مهاجرتی اصطهباناتی در این مقاله تلاش کرده اند تا همه اطلاعات و جزئیات لازم در مورد ویزای گلوبال تلنت انگلستان در سال 2023 را ارائه دهند. با ما همراه باشید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

ویزای گلوبال تلنت انگلستان چه نوع ویزایی است؟

ویزای گلوبال تلنت Global Talent Visa UK یا ویزای استعدادهای درخشان انگلستان یک ویزای جهانی جدید بریتانیا برای جذب استعدادهای درخشان و استثنایی به این کشور است. این ویزا از 20 فوریه 2020، جایگزین ویزای Tier 1 شده است. شرایط و الزامات اخذ این ویزا به طور قابل توجهی نسبت به دیگر ویزاهای کاری سیستم جدید مهاجرت بریتانیا بیشتر مبتنی بر امتیاز است. متقاضیان باید تعدادی از شرایط لازم را داشته باشند و در بیشتر موارد باید تایید شوند، مگر اینکه جایزه ای از هر یک از لیست های جوایز واجد شرایط وزارت کشور انگلستان دریافت کنند. در این صورت متقاضی از شرط تایید معاف است و می تواند فوری برای درخواست ویزا درخواست دهد.

آیا ویزای گلوبال تلنت همان ویزای کار است؟

با جایگزینی ویزای گلوبال تلنت انگلستان به جای ویزای Tier 1 در سال 2020، مسیر مهاجرت استعدادهای جهانی و متخصصان با استعداد و آینده دار در زمینه های علمی، فناوری دیجیتال و هنر و فرهنگ برای کار در بریتانیا فراهم شد. متقاضیان بین المللی با ویزای گلوبال تلنت یا ویزای استعدادهای جهانی با دارا بودن استعدادهای خاص در حوزه های علمی و تحقیقی، فرهنگ و هنر و تکنولوژی دیجیتالی می ‌توانند تا 5 سال بدون دارا بودن اسپانسر و حامی مالی و یا دارا بودن پیشنهاد شغلی در این کشور مشغول کار و اشتغال شوند. علاوه بر این متقاضیان می توانند این ویزا را هر چند بار که بخواهند، تمدید کنند و بدون اطلاع مقامات مهاجرتی می توانند شغل خود را تغییر دهند. در واقع مجوز گلوبال تلنت انگلیسی همان ویزای کار انگلستان است، با این تفاوت که متقاضی بدون دریافت پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای انگلیسی و یا حمایت وی می تواند در این کشور به کار و اشتغال بپردازد.

ویزای گلوبال تلنت همان ویزای کار انگلستان است

ویزای گلوبال تلنت همان ویزای کار انگلستان است

مزایای اخذ ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان

متقاضیان با دریافت مجوز گلوبال تلنت انگلیس می توانند از مزایای شغلی و اقامتی این ویزا برخوردار شوند. برخی از مهم ترین مزایای اخذ ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان عبارت اند از:

 • مزایای بزرگ دارا بودن این ویزا این است که متقاضی می تواند آزادانه برای هر کارفرمایی کار کند، خوداشتغال باشد یا کسب و کار خود را راه اندازی کند.
 • ویزای گلوبال تلنت جدیدترین طرح سریع را برای مهاجرت کاری محققان و دانشمندان برجسته جهان به انگلستان ارائه می دهد.
 • ویزای گلوبال تلنت کشور انگلیس مختص متقاضیانی است که در مراحل اولیه طیف شغلی در زمینه هایی مانند علوم، مهندسی، فناوری، هنر و علوم انسانی در حال فعالیت می باشند تا بدون نیاز به دریافت پیشنهاد شغلی به کشور انگلستان مهاجرت کنند.
 • به ‌عنوان یک گزینه مهاجرتی انعطاف ‌پذیرتر از دیگر ویزا‌های کاری بریتانیا است و نیازی به حمایت از سوی کارفرما نیست و محدودیت ‌هایی برای نوع کاری که متقاضی می ‌تواند در حوزه کاری خود انجام دهد، ایجاد نمی ‌کند.
 • متقاضی با اخذ ویزای گلوبال تلنت می تواند از مزیت اسکان سریع در بریتانیا برخوردار شود. متقاضیان واجد شرایط ممکن است پس از 3 سال واجد شرایط اخذ اقامت بریتانیا باشد.
 • متقاضیان دارای شرایط خاص و استعداد امیدوار کننده ممکن است بعد از 5 سال واجد شرایط اخذ اقامت بریتانیا شوند.
 • متقاضیان با دریافت مجوز اقامت انگلستان از طریق این ویزا در مسیر اخذ تابعیت به عنوان یک شهروند بریتانیایی قدم برمی دارند.
 • هیچ آستانه حداقل حقوق یا آزمون زبان انگلیسی برای اخذ ویزای تلنت انگلیس وجود ندارد، اگرچه سازمان تأیید کننده ممکن است الزامات زبان خود را اعمال کند.
 • اگر متقاضی پس از اخذ این ویزا در هر نوع فعالیتی مشغول شود و متعاقباً کارفرما یا شغل خود را تغییر دهد، نیازی به اطلاع دادن به وزارت کشور انگلستان ندارد. این برخلاف ویزای کارگران ماهر است که متقاضی برای تغییر شغل خود باید از طریق وزارت کشور انگلستان اقدام کند.
 • وابستگان واجد شرایط می توانند متقاضی دارای ویزای گلوبال تلنت را در کشور انگلستان همراهی کنند و متقاضی می تواند برای اخذ ویزای همراه همسر و فرزندان خود درخواست دهد.
 • برای کارفرمایان، مسیر ویزای گلوبال تلنت جایگزینی انعطاف‌ پذیر و کم‌ هزینه برای استخدام کارگران ماهر است، زیرا با این ویزا متقاضی نیازی به حمایت مالی از سوی کارفرما ندارد و سازمان ‌هایی که متقاضیان دارای ویزای گلوبال تلنت را استخدام می ‌کنند، مجبور به پرداخت هزینه‌های مرتبط با اسپانسر مالی کارگران و هزینه مهارت های مهاجرت نمی باشند.

چه متقاضیانی واجد شرایط اخذ ویزای گلوبال تلنت انگلستان هستند؟

متقاضیان بین المللی برای دارا بودن شرایط اخذ ویزای استعدادهای جهانی انگلستان در حوزه های های علمی و تحقیقاتی، باید دارای استعداد و یا فعالیت های درخشان در این حوزه ها باشند. مسیر اخذ مجوز گلوبال تلنت انگلیس یا استعدادهای جهانی هم برای استعدادهای تثبیت شده یا متقاضیانی که می توانند اثبات کنند قبلاً در زمینه شغلی خود موفق و به نوعی پیشرو بوده اند و هم برای متقاضیانی که دارای پتانسیل موفقیت و رشد در حوزه فعالیت خود می باشند، باز است. متقاضیان بین المللی که در حوزه های زیر دارای استعدادهای بی نظیر هستند و یا به عنوان پیشرو در این حوزه ها مشغول کار و اشتغال می باشند، می توانند برای اخذ ویزای تلنت انگلیس اقدام کنند:

 • حوزه های آکادمیک یا تحقیق
 • حوزه های فرهنگ و هنر
 • حوزه های تکنولوژی دیجیتالی
 • حوزه های علوم پایه
 • حوزه های علوم پزشکی
 • حوزه های علوم مهندسی
 • حوزه های علوم انسانی

علاوه بر این متقاضیان باید در یکی از دسته بندی های زیر قرار بگیرند:

 • متقاضی به عنوان یک استاد دانشگاه یا محقق ارشد در دانشگاه در بریتانیا یک پیشنهاد شغلی داشته باشد، یا
 • متقاضی یک بورسیه تحصیلی فردی در انگلستان دریافت کرده باشد، یا
 • متقاضی برای اعطای برنامه کمک هزینه تحقیقاتی توسط تحقیقات و نوآوری بریتانیا (UKRI) مورد تایید قرار گرفته باشد.

اگر متقاضی دارای هیچ یک از موارد ذکر شده نمی باشد نیز می تواند برای اخذ ویزای استعدادهای درخشان یا گلوبال تلنت انگلستان درخواست دهد. در این صورت، فردی با موقعیت برجسته و با “تخصص شناخته شده بین المللی” در حوزه کاری و تحصیلی متقاضی باید توصیه نامه ای برای متقاضی بنویسد.

شرایط کلی اخذ ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان

متقاضی قبل از ارائه درخواست برای اخذ ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان باید از 6 سازمان تاییدشده توسط وزارت کشور انگلستان تاییدیه های لازم را دریافت کند. البته اگر متقاضی یک جایزه استعدادهای درخشان را بر اساس فهرست جهانی استعدادهای درخشان دریافت کرده باشد که نشان از استعداد استثنایی متقاضی دارد؛ نیاز به اخذ تاییدیه از سازمان های ذکر شده ندارد.

شرایط مورد نیاز اخذ ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان

متقاضیان بین المللی برای دریافت ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان باید دارای شرایط لازم باشند. از مهم ترین شرایط مورد نیاز برای دریافت این ویزا موارد زیر را می توان نام برد:

 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • پرداخت هزینه اخذ تایید
 • دریافت پذیرش تاییدیه از طرف نهاد مربوطه در زمینه تخصصی مربوط
 • پرداخت هزینه های مربوطه از جمله هزینه بهداشت مهاجرت
 • انجام تست های بیومتریک
 • ارسال اسناد پشتیبانی مورد نیاز از جمله تایید نامه توسط یک نهاد تایید کننده وزارت کشور

برای دریافت ویزای گلوبال تلنت یا استعدادهای جهانی، متقاضی باید شرایط مناسب را داشته باشد و مسئولیتی برای امتناع از طریق نقض قوانین مهاجرت یا وثیقه مهاجرتی نداشته باشد. همچنین متقاضی باید اثبات کند که دارای شرایط لازم برای اخذ این ویزا می باشد، یعنی یا قبلاً در بالاترین سطح بین ‌المللی و به عنوان یک پیشرو در زمینه خاص خود شناخته شده‌ باشد یا دارای استعداد بالقوه باشد که زمینه رشد و پیشرو شدن را در آینده فراهم می کند. در نهایت، متقاضی باید ثابت کند که 70 امتیاز لازم را کسب کرده است.

نوع درخواستویزای گلوبال تلنت: 70 امتیاز
درخواست اخذ ویزای گلوبال تلنتمتقاضی به دریافت تأییدیه اتکا نمی کند، زیرا جایزه فهرست شده در پیوست جهانی استعدادهای درخشان یا جوایز معتبر به متقاضی تعلق گرفته است.

تایید نامه ای برای متقاضی توسط یک نهاد تایید کننده صادر شده است و در زمانی که درخواست را ارائه می کند بیش از 3 ماه از اخذ تایید نگذشته و تایید توسط هیات تایید کننده پس گرفته نشده است.

درخواست تمدید ویزای گلوبال تلنتمتقاضی دارای بودجه لازم برای ارائه درخواست است.

اگر متقاضی درخواست اولیه خود را با استفاده از تأییدیه دریافت کرده، تأییدیه توسط نهاد تأیید کننده پس گرفته نشده است.

اگر متقاضی به یک جایزه اتکا می کند، جایزه وی که در پیوست جهانی استعدادهای درخشان یا جوایز معتبر فهرست شده است، نباید پس گرفته شده باشد.

اخذ تاییدیه برای دریافت ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان

سازمان های تأییدکننده موظف به ارزیابی درخواست‌ های متقاضیان در زمینه‌ های حرفه ‌ای مربوطه و توسعه و اعمال معیارهای خاص برای این برنامه‌ هستند. در واقع سازمان ها و نهادهای تأیید کننده مربوطه بر اساس مدارکی که متقاضیان ارائه می کنند، تصمیم به تایید متقاضی می گیرند. 6 مرجع تایید کننده ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان عبارت اند از:

 • سازمان تحقیق و نوآوری انگلستان (UKRI)
 • انجمن سلطنتی انگلستان Royal Society
 • آکادمی بریتانیا The British Academy
 • آکادمی سلطنتی مهندسی The Royal Academy of Engineering
 • Tech Nation تا 31 مارس 2023 ( زمانی که Tech Nation فعالیت خود را متوقف کند، جایگزینی برای آن اعلام نشده است.)
 • شورای هنر انگلستان Arts Council England

معیارهای سازمان های تاییدکننده ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان

فهرست سازمان ها و نهادهای تایید کننده ویزای تلنت گلوبال کشور انگلستان به طور مداوم در معرض بررسی قرار دارد. هر نهاد و سازمانی معیارها و فرآیند تأیید خود را دارد که به طور عمده بر اساس موارد زیر است:

معیارهای دارا بودن استعداد استثنایی

برای ارزیابی متقاضیانی که می توانند اثبات کنند قبلاً در حوزه کاری خود به عنوان یک رهبر و پیشرو سهم قابل توجهی داشته اند.

معیارهای دارا بودن پتانسیل استعداد استثنایی

برای ارزیابی متقاضیانی که در مراحل اولیه شغلی خود قرار دارند و پتانسیل لازم را برای رهبری آینده و مشارکت قابل توجه در زمینه شغلی خود نشان داده اند.

روش های اخذ تاییدیه ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان

به منظور اخذ تأییدیه ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان 4 روش وجود دارد که برای نقش ‌های مختلف قابل اعمال است:

روند بررسی مقاله های علمی توسط کارشناسان همان حوزه

تأیید برنامه های کاربردی توسط آکادمی بریتانیا، آکادمی سلطنتی مهندسی یا انجمن سلطنتی

انتصابات ارشد

تاییدیه برای متقاضیان با پیشنهاد شغلی به عنوان استاد، دانشیار، خواننده، رهبر گروه ارشد یا معادل آن در هر موسسه

آموزش عالی بریتانیا یا موسسه تحقیقاتی واجد شرایط، توسط آکادمی بریتانیا، آکادمی سلطنتی مهندسی، و انجمن سلطنتی

کمک هزینه تحصیلی

تاییدیه برای متقاضیانی که دارای بورسیه انفرادی (اعم از بورسیه در حال حاضر یا بورسیه دریافت شده در 12 ماه گذشته) در لیست تایید شده توسط آکادمی بریتانیا، آکادمی سلطنتی مهندسی و انجمن سلطنتی هستند.

سرمایه ‌گذاران تایید شده

یک مسیر جدید ویزا برای محققانی که مشارکت‌ های مهمی با کمک مالی از یک سرمایه ‌گذار شناخته ‌شده و مورد حمایت انجام می دهند. متقاضیان واجد شرایط این روش به سرعت به مرحله درخواست ویزای Home Office با حداقل شرایط مدارک منتقل می شوند. UKRI مسئول ارزیابی درخواست های تایید شده شده با سرمایه گذاری می باشد.

ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان در حوزه علوم، مهندسی، علوم انسانی و پزشکی

هیچ محدودیتی برای تعداد متقاضیانی که می ‌توانند در زیر شاخه علوم، مهندسی، علوم انسانی و پزشکی برای اخذ ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان تأیید شوند، وجود ندارد. سازمان ها و نهادهای زیر تعیین می کنند که آیا متقاضیان در زمینه های کاری خود پیشرو هستند یا پتانسیل این را دارند که برای کاربردهای علمی و تحقیقاتی پیشرو باشند. این که متقاضیان بر اساس معیارهای Fast Track یا Full Peer Review درخواست خود را ارائه می دهند، مشخص می کند که باید دارای چه شرایطی برای اخذ تاییدیه باشند:

 • انجمن سلطنتی: برای اخذ تاییدیه برنامه های کاربردی در علوم طبیعی و پزشکی
 • آکادمی سلطنتی مهندسی: برای اخذ تاییدیه برنامه های کاربردی در مهندسی
 • آکادمی بریتانیا: برای اخذ تاییدیه برنامه های کاربردی در علوم انسانی و علوم اجتماعی
 • تحقیقات و نوآوری انگلستان (UKRI)

ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان در حوزه فرهنگ و هنر

متقاضیان بین المللی به منظور دریافت ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان در حوزه های فرهنگ و هنر باید دارای شرایط خاص باشند. بدین ترتیب متقاضیان برای دارا بودن شرایط لازم اخذ ویزای استعدادهای درخشان انگلستان در زمینه های هنر و فرهنگ باید در حوزه های زیر دارای استعداد خاص و یا فعالیت های ویژه باشند:

 • حوزه های هنرهای ترکیبی
 • حوزه های رقص
 • حوزه های ادبیات
 • حوزه های موسیقی
 • حوزه های تئاتر و نمایش
 • حوزه های هنرهای تجسمی
ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان در حوزه فرهنگ و هنر

ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان در حوزه فرهنگ و هنر

شرایط اخذ ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان در حوزه فرهنگ و هنر

برنامه‌ های کاربردی در زمینه ‌های هنرهای ترکیبی، رقص، ادبیات، موسیقی، تئاتر و هنرهای تجسمی و زمینه های هنری در گالری ها و موزه ها توسط شورای هنر انگلستان ارزیابی می ‌شوند. متقاضیان باید پیشروان فرهنگ و هنر باشند یا پتانسیل پیشرو بودن در این حوزه هنری و فرهنگی را داشته باشند. هیچ محدودیتی برای تعداد متقاضیانی که می ‌توانند در حوزه فرهنگ و هنر ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان را دریافت کنند، وجود ندارد. متقاضی باید به صورت حرفه ای اثری با کیفیت استثنایی خلق کند که در خارج از کشور اجرا، ارائه، توزیع یا به نمایش گذاشته شده است، تا واجد شرایط تاییدیه فرهنگ و هنر از شورای هنر انگلستان باشد. اگر متقاضی بر اساس استعدادهای استثنایی خود درخواست می دهد، باید به طور مداوم به عنوان یک متخصص حرفه ای در منطقه خود در 5 سال گذشته کار کرده باشد و بتواند سابقه کار قابل توجهی را در بیش از یک کشور یا سوابق درخشان را در یک یا چندین کشور نشان دهد. علاوه بر این، متقاضی باید در یکی از دسته بندی های زیر قرار بگیرد:

 • متقاضی باید در 5 سال گذشته به طور منظم در زمینه کاری خود فعالیت کرده و آثاری تولید کرده باشد که در سطح بین المللی شناخته شده و توسط شورای هنر انگلستان “متمایز” شناخته شده باشند.
 • متقاضی برای درخواست این ویزا به عنوان یک استعداد خاص در زمینه فعالیت خود باید ثابت کند که کار و فعالیت وی در حداقل 2 کشور به خوبی شناخته شده است.

ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان در حوزه طراحی و معماری

موسسه سلطنتی معماران بریتانیا (RIBA) به نمایندگی از شورای هنر انگلستان تعیین می کند که آیا متقاضیان پیشرو در صنعت معماری هستند یا پتانسیل این را دارند که در حوزه های هنر معماری پیشرو باشند. تعداد متقاضیانی که می ‌توانند در زیر شاخه معماری مسیر ویزای گلوبال تلنت یا استعدادهای جهانی پشتیبانی شوند، محدودیت ندارد. متقاضیان برای اخذ تأییدیه مؤسسه سلطنتی معماران بریتانیا، باید به صورت حرفه ای و به عنوان معمار تولید کننده آثاری با کیفیت عالی باشند که در خارج از کشور منتشر، ارائه یا به نمایش گذاشته شده است. علاوه بر این متقاضی باید به طور منظم در 5 سال گذشته به عنوان یک معمار حرفه ای مشغول به کار شده باشد و بتواند سابقه کار قابل توجهی در بیش از یک کشور (در صورت درخواست در برنامه معیار استعدادهای استثنایی) یا سابقه کار در یک یا چند کشور در حال توسعه داشته باشد.

شرایط اخذ ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان در حوزه طراحی و معماری

متقاضیان بین المللی به منظور دریافت ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان در حوزه معماری و طراحی باید دارای شرایط خاص باشند. بدین ترتیب متقاضیان برای دارا بودن شرایط لازم اخذ ویزای استعدادهای درخشان انگلستان در زمینه های طراحی و معماری باید در حوزه های زیر دارای استعداد خاص و یا فعالیت های ویژه باشند:

 • متقاضی باید در 5 سال گذشته به عنوان یک معمار و طراح به طور مدام مشغول فعالیت باشد.
 • متقاضی باید آثاری تولید کرده باشد که در سطح بین المللی شناخته شده باشند.
 • متقاضی باید آثاری تولید کرده‌ باشد که RIBA آن را «ممتاز» ارزیابی کند.

ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان در حوزه طراحی مد و فشن

شورای مد بریتانیا BFCبه نمایندگی از شورای هنر انگلستان، بررسی می کند که آیا متقاضیان در حال حاضر در زمینه های مد و فشن پیشرو هستند یا پتانسیل این را دارند که در این حوزه پیشرو شوند. شورای مد بریتانیا مسئولیت تایید درخواست ‌متقاضیانی را دارد که در بخش طراحی مد کار می ‌کنند و نقش ‌های کلیدی در این صنعت دارند. تعداد متقاضیانی که می ‌توانند در زیر شاخه مد و فشن مسیر اخذ ویزای گلوبال تلنت یا استعدادهای جهانی تأیید شوند، نامحدود است.

شرایط اخذ ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان در حوزه طراحی مد و فشن

متقاضیان بین المللی به منظور دریافت ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان در حوزه های طراحی مد و فشن باید دارای شرایط خاص باشند. بدین ترتیب متقاضیان برای دارا بودن شرایط لازم اخذ ویزای استعدادهای درخشان انگلستان در زمینه های طراحی مد و فشن باید در حوزه های زیر دارای استعداد خاص و یا فعالیت های ویژه باشند:

 • متقاضی باید به عنوان یک استعداد استثنایی یا یک رهبر پیشرو در رشته خود شناخته شده باشد.
 • متقاضی باید در 5 سال گذشته به طور مداوم در زمینه طراحی مد کار کرده باشد.
 • متقاضی باید به عنوان یک چهره پیشرو در صنعت مد شناخته شده باشد.
 • متقاضی باید آثاری داشته باشد که در سطح بین المللی فروخته یا به نمایش گذاشته شده و در نمایشگاه های کت واک نمایش داده شده باشند.
 • آثار متقاضی باید توسط چهره های برجسته صنعت مد شناخته شوند.

ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان در حوزه سینما و تلویزیون

متقاضیان بین المللی به منظور دریافت ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان در حوزه های سینما و تلویزیون باید دارای شرایط خاص باشند. برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا متقاضی واجد شرایط دریافت ویزای استعدادهای جهانی در زمینه فیلم و تلویزیون است، اتحاد تهیه کنندگان سینما و تلویزیون (PACT)باید تاییدیه های لازم را صادر کند. حوزه های نمایشی زیر شامل ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان در حوزه سینما و تلویزیون قرار می گیرند:

 • تولید انیمیشن
 • تولید و تدوین فیلم
 • ساخت ویدئو و فیلم
 • انیمیشن و جلوه های بصری

شرایط اخذ ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان در حوزه سینما و تلویزیون

متقاضیان بااستعداد در زمینه های سینما و تلویزیون که می خواهند در بریتانیا کار کنند ممکن است واجد شرایط اخذ ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان باشند. تعداد متقاضیانی که می‌توانند در زیر شاخه فیلم و تلویزیون مسیر استعدادهای جهانی یا گلوبال تلنت تأیید شوند، نامحدود است. اتحادیه تولیدکنندگان فیلم و تلویزیونPACT) ) واجد شرایط بودن متقاضیان را برای تایید در بخش ‌های فیلم، تلویزیون، انیمیشن، تدوین و تولید و جلوه ‌های بصری از طرف شورای هنر انگلستان ارزیابی می ‌کند. با این حال، متقاضیانی که در بخش های انیمیشن، تدوین، جلوه های بصری و فیلم کار می کنند، باید “مهارت فوق العاده ای” از خود نشان دهند. PACT از برنامه های کاربردی که هنوز اجرایی نشده اند، پشتیبانی نمی کند.

ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان در حوزه تکنولوژی دیجیتالی

در بخش تکنولوژی دیجیتالی، Tech Nation حداقل تا 31 مارس 2023 نهاد تأییدکننده منصوب است. Tech Nation اعلام کرد که در 31 مارس 2023 بسته می شود و جزئیات تاثیر بسته شدن آن بر تأیید ویزا هنوز تأیید نشده است. بر اساس قوانین فعلی، محدودیتی برای صدور ویزای گلوبال تلنت برای متقاضیان واجد شرایط در این بخش وجود ندارد و تاییدیه Tech Nation در زمینه تکنولوژی دیجیتالی باید به صورت زیر باشد:

 • متقاضی باید مهارت های فنی خود را در ایجاد زیرساخت های تکنولوژیکی و ساخت و استفاده یا بهره برداری از ابزارهای فناوری اثبات کند، یا
 • متقاضی باید یک موقعیت تجاری داشته باشد که شواهدی از شایستگی تجاری، سرمایه گذاری، ایجاد محصولات دیجیتال یا مدیریت سرمایه گذاری در شرکت های بزرگ محصولات دیجیتال را ارائه دهد.
 • Tech Nation برای واجد شرایط بودن تأیید نیاز به مدرک دارد. به عنوان مثال، متقاضی باید یک رزومه از تاریخچه کار و 3 توصیه نامه همراه با درخواست خود به Tech Nation برای تأیید فناوری دیجیتال ارائه دهد.
 • توصیه نامه ها باید از 3 سازمان مختلف و معتبر باشد که به عنوان مرجع در زمینه فناوری دیجیتالی شناخته می شوند. این توصیه نامه ها باید نشان دهند که این مراجع چگونه متقاضی را می شناسند، موفقیت های حرفه ای متقاضی را توضیح دهند، پتانسیل قابل توجه متقاضی در حوزه کاری خود را اثبات کنند و تاثیرات حوزه کاری متقاضی بر اقتصاد دیجیتال بریتانیا را ارائه دهند.

شرایط اخذ ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان در حوزه تکنولوژی دیجیتالی

متقاضیان بین المللی به منظور دریافت ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان در حوزه های تکنولوژی دیجیتالی باید دارای شرایط خاص باشند. بدین ترتیب متقاضیان برای دارا بودن شرایط لازم اخذ ویزای استعدادهای درخشان انگلستان در زمینه های تکنولوژی دیجیتالی باید در حوزه های زیر دارای استعداد خاص و یا فعالیت های ویژه باشند:

 • متقاضی باید یک موقعیت ارشد در یک شرکت فناوری و تکنولوژی های نوآورانه داشته باشد.
 • متقاضی باید در زمینه یا مفهوم دیجیتال نوآورانه کار کرده باشد.
 • متقاضی باید برای کمک به بخش فناوری دیجیتال آموزش داده، راهنمایی کرده یا در پروژه های مشترک شرکت کرده باشد.
 • شرایط و الزامات دیگر شامل برنده شدن جوایز در حوزه تکنولوژی دیجیتالی، توسعه مهارت های جدید (تجاری یا فنی) در حوزه کاری تکنولوژی دیجیتالی یا انتشار یا تایید آثار تحقیقاتی توسط یک متخصص است.

خدمات موسسه اصطهباناتی در مورد اخذ ویزای گلوبال تلنت انگلیس

ویزای گلوبال تلنت انگلیس از بهترین ویزاهای کاری انگلستان برای متقاضیان مستعد در حوزه های علمی و فرهنگی و هنری است. اما متقاضیان مستعد برای اخذ این ویزا نیاز به اطلاعات و راهنمایی مشاوران موسسه های مهاجرتی دارند. یکی از این موسسه های مهاجرتی معتبر با موفقیت در اخذ ویزاهای اقامت کشورهای اروپایی، موسسه مهاجرتی اصطهباناتی است.

مشاوران این موسسه با آگاهی از شرایط اخذ مجوز گلوبال تلنت انگلیس می توانند راهنمایی های سودمندی به متقاضیان ارائه دهند. موسسه مهاجرتی ما با دارا بودن سوابق طولانی در اخذ ویزای کاری و شغلی کشورهای اروپایی مانند انگلستان روند مهاجرت شغلی را با اطمینان و قدرت طی می کند. موفقیت های پی در پی در روند اخذ ویزای تحصیلی، اقامتی، توریستی، سرمایه گذاری، کاری و خانوادگی نشان از تبحر و مهارت گروه کاری مجموعه مهاجرتی ما دارد. همین حالا با مشاوران موسسه مهاجرتی ما تماس بگیرید و آینده ای درخشان را برای خود در بهترین کشورهای جهان رقم بزنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان

متقاضیان بین المللی برای ارائه درخواست ویزای تلنت انگلیس باید مدارک لازم را ارائه دهند. مدارکی که متقاضی باید هنگام درخواست ویزای استعدادهای جهانی یا گلوبال تلنت ارائه دهد به رشته تحصیلی متقاضی بستگی دارد. بر این اساس و با توجه به هر رشته تحصیلی متقاضیان باید مدارک زیر را ارائه دهند:

برای محققان یا پژوهشگران علمی

 • نامه ای از رئیس منابع انسانی سازمانی که متقاضی قصد دارد در آن جا مشغول کار و اشتغال شود که باید حاوی نام، سمت و بخش سازمان و ایالتی باشد که پس از تایید باید در آن شهر و ایالت مشغول کار شود.
 • متقاضی باید اثبات کند که با 4 نفر از اساتید ارشد سازمانی که در آن قصد کار کردن دارد، مصاحبه انجام داده است.
 • متقاضی باید اثبات کند که حداقل سه مرجع ارائه کرده است.

برای کار بر روی کمک هزینه تحقیقاتی

متقاضی باید یک تاییدیه کتبی از طرف سرمایه گذار، مبنی بر اینکه هزینه ها حداقل 30.000 پوند بوده و تحقیق حداقل 2 سال طول خواهد کشید، ارائه کند.

برای اخذ تأییدیه های مهارت در حوزه های تخصصی

نامه‌ای از یک فرد برجسته در زمینه کاری مرتبط با متقاضی با «تخصص شناخته شده بین‌المللی» که این نامه باید حاوی چگونگی ارتباط و شناخت متقاضی، شرح استعدادهای متقاضی و تایید این استعدادها باشد. این افراد برجسته باید در مورد کمک متقاضی به کشور انگلستان و حضور پرمنفعت در این کشور توضیحات لازم را ارائه دهد.

برای کار در حوزه فرهنگ و هنر

 • متقاضی برای اخذ ویزای گلوبال انگلستان در حوزه فرهنگ و هنر باید رزومه کاری حرفه ای ارائه دهد.
 • 3 توصیه نامه از افراد متخصص و شناخته شده در حوزه فرهنگ و هنر که در مورد چگونگی شناخت متقاضی و دستاوردها و موفقیت های وی توضیح می دهد و علاوه بر این در مورد منافع حاصل از اخذ این ویزا و منافعی که برای دولت بریتانیا به همراه دارد، توضیح داده است.
 • حداکثر 10 مدرک که موفقیت ‌های متقاضی را تأیید می‌کند، مانند به رسمیت شناختن در رسانه‌ های بین ‌المللی، جوایز بین ‌المللی، حضورهای بین ‌المللی یا نمایشگاه‌ ها

برای کار در حوزه تکنولوژی دیجیتالی

متقاضی برای اخذ ویزای گلوبال انگلستان در حوزه تکنولوژی دیجیتالی باید مدارک زیر را ارائه دهد:

 • 3 توصیه نامه از سازمان هایی که در حوزه های تکنولوژی و فناوری های دیجیتالی فعالیت می کنند. هر یک از این توصیه نامه ‌ها باید بیان کند که متقاضی را چگونه می ‌شناسد و باید دستاوردها و موفقیت های متقاضی در فناوری دیجیتال را ثابت کند و همچنین بیان کند که چگونه معتقد است متقاضی یک پیشگام و رهبر در حوزه تکنولوژی های دیجیتالی است.
 • مدارک لازم از هرگونه کسب و کار فناوری دیجیتالی که متقاضی در 5 سال گذشته راه اندازی کرده یا در آن عضو ارشد بوده است.
 • حداکثر 10 مدرک که صلاحیت علمی متقاضی را اثبات می کند.

نحوه اخذ ویزای گلوبال تلنت انگلیس

به طور کلی متقاضی برای اخذ ویزای تلنت انگلستان باید از طریق سازمان های مورد تایید در حوزه کاری خود و وب سایت اداره مهاجرت انگلستان اقدام کند. بر این اساس روند درخواست ویزای تلنت انگلستان شامل دو مرحله زیر است:

درخواست تایید از سازمان شناخته شده به عنوان متخصص در حوزه کاری متقاضی

متقاضی در این روش باید تأییدیه ای دریافت کند تا تأیید کند که در واقع یک پیشرو یا رهبر بالقوه در زمینه کاری خود است. برای ارسال درخواست، متقاضی باید به وب سایت ویزا و مهاجرت وزارت کشور انگلستان مراجعه کرده و از طریق آدرس ایمیل خود ثبت نام کند. بدین منظور متقاضی باید مدارک مورد نیاز را ارسال کند و هزینه تاییدیه را بپردازد. اگر متقاضی همه اسناد را ندارد، می ‌تواند برنامه را ببندد و بعداً از جایی که آن را متوقف کرده، دوباره راه‌ اندازی کند. سپس، بر اساس اینکه در چه زمینه ای کار خواهد کرد، وزارت کشور بریتانیا درخواست تأییدیه متقاضی را برای بررسی به یکی از «سازمان های ارزیابی» ارسال می کند.

بر اساس اینکه کدام سازمان درخواست متقاضی را بررسی می کند، پردازش درخواست تایید ممکن است از یک تا 8 هفته طول بکشد.

درخواست اخذ ویزای گلوبال تلنت انگلستان

متقاضی در این مرحله پس از دریافت نامه تاییدیه خود، باید با ارسال این نامه و هر گونه مدارک پشتیبانی درخواستی برای اخذ ویزای انگلستان اقدام کند. متقاضی نباید زودتر از 3 ماه قبل از رفتن به انگلستان درخواست خود را ارائه دهد. متقاضی و همه اعضای خانواده تحت تکفل وی می توانند همزمان برای اخذ ویزای اقامت انگلستان درخواست دهند. معمولا ظرف 3 هفته متقاضی ویزای خود را دریافت خواهد کرد.

مدت زمان اعتبار ویزای گلوبال انگلستان چقدر است؟

ویزای گلوبال تلنت یا استعدادهای درخشان انگلستان به مدت 5 سال با امکان تمدید معتبر است. اگر متقاضی به عنوان یک پیشرو یا استعداد استثنایی برای این ویزا درخواست می دهد، می تواند پس از 3 سال اقامت در بریتانیا برای مجوز اقامت دائم انگلستان درخواست دهد. اگر به عنوان یک مدیر و پیشرو بالقوه در حوزه کاری خود درخواست می دهد، می تواند پس از 5 سال برای اخذ مجوز اقامت اقدام کند.

هزینه های اخذ ویزای گلوبال تلنت انگلستان

متقاضیان برای اخذ ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان یا ویزای استعدادهای درخشان انگلستان باید هزینه های اخذ این ویزا را پرداخت کنند. هزینه های اخذ ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان در سال 2023 عبارت است از:

هزینه کلی برای ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان برای هر متقاضی در حدود 623 پوند است که شامل هزینه های زیر می باشد:

 • در حدود 456 پوند: برای اخذ تاییدیه های لازم
 • در حدود 167 پوند: برای اخذ ویزای گلوبال تلنت
 • در حدود 97 پوند: برای اخذ ویزای گلوبال برای متقاضیان از ترکیه یا مقدونیه شمالی
 • در حدود 608 پوند: برای اخذ ویزای همراه برای هر یک از اعضای خانواده
 • متقاضیانی که بر اساس یک جایزه معتبر درخواست می کنند باید 623 پوند کامل را با درخواست ویزای خود بپردازند.
 • برنامه های وابسته نیز هر کدام 623 پوند هزینه دارند.
 • هزینه اضافی بهداشت مهاجرت در حدود 624 پوند در سال برای بزرگسالان و 470 پوند در سال برای کودکان است که هنگام درخواست باید کل مبلغ پرداخت شود.

نحوه درخواست ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان

امکان درخواست ویزای متقاضی قبل از دریافت تاییدیه ها وجود دارد، اما اگر تاییدیه های متقاضی مورد پذیرش قرار نگیرند، درخواست ویزای متقاضی نیز رد خواهد شد. اگر متقاضی با موفقیت تایید شود، یک ایمیل از وزارت کشور با یک کپی از تایید نامه دریافت خواهد کرد. در این مرحله متقاضی 3 ماه فرصت دارد تا درخواست ویزای خود را ارائه دهد. اگر درخواست متقاضی رد شود، ممکن است بتواند درخواست بررسی تاییدیه ارائه دهد. درخواست اخذ ویزای گلوبال تلنت یا استعدادهای جهانی را می توان از داخل بریتانیا یا خارج از آن ارائه داد. اگر متقاضی خارج از بریتانیا اقامت دارد، می تواند به نزدیکترین مرکز تعیین وقت ویزا در کشور محل اقامت خود مراجعه و درخواست خود را ارائه دهد.

مدت زمان پردازش ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان

مرحله تأیید ویزای گلوبال تلنت معمولاً یک ماه طول می کشد، اگرچه متقاضیان در حوزه تکنولوژی دیجیتال می توانند برای پیگیری سریع تأیید خود درخواست دهند. زمان رسیدگی به ویزا بر اساس اینکه متقاضی از کجا درخواست می دهد، متفاوت است. اگر متقاضی از خارج از بریتانیا درخواست می دهد، مدت زمان پردازش در حال حاضر 3 ماه یا بیشتر طول می کشد. در حالی که مدت زمان پردازش درخواست های داخل بریتانیا معمولا 3 ماه است.

آیا با اخذ ویزای تلنت گلوبال متقاضی باید شغل مناسب در انگلیس پیدا کند؟

متقاضیان با اخذ ویزای گلوبال تلنت انگلیس برای واجد شرایط بودن نیازی به یافتن شغل در این کشور ندارند و می توانند شغلی با حقوق داشته باشند، برای خود به عنوان خوداشتغال کار کنند یا مدیر یک شرکت شوند. به طور کلی متقاضیان می توانند در هر شغلی در چارچوب قوانین و یا زمینه ای که برای آن تایید شده اند، مشغول شوند. علاوه بر این متقاضیان می توانند با توجه به شرایط طرح تایید فناوری دانشگاهی (ATAS) برای ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلستان نیز اقدام کنند.

اخذ ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان

اخذ ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان

امکان اخذ ویزای همراه با دریافت ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان

اگر متقاضی بین المللی واجد شرایط دریافت ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان است، می تواند برای خانواده خود ویزای همراه انگلستان را دریافت کند. نکته مهم در اخذ ویزای همراه انگلستان برای متقاضیان واجد شرایط ویزای گلوبال تلنت این است که متقاضی و اعضای خانواده می توانند با هم در یک زمان برای اخذ ویزای اقامت انگلستان درخواست دهند. بر این اساس متقاضی می تواند برای همسر و هر فرزند خردسال یا وابسته خود ویزای اقامت انگلیس را دریافت کند. متقاضی برای اخذ ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان برای هر یک از اعضای خانواده تحت تکفل خود، باید 608 پوند هزینه اضافی پرداخت کند و مدارک مربوط به گواهی تمکن مالی را نیز ارائه دهد.

امکان تغییر ویزای اقامت انگلستان به ویزای تلنت انگلستان

اگر متقاضی قبلاً از طریق دریافت یکی از ویزاهای اقامت قانونی در انگلستان اقامت دارد، می تواند برای تغییر این ویزا به ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان درخواست دهد. قبل از تغییر ویزای اقامت انگلستان متقاضی باید مطمئن شود که ویزای اقامت انگلستان در زمان درخواست هنوز دارای اعتبار است. اگر مدت اعتبار ویزای متقاضی منقضی شده باشد، یا متقاضی بیش از حد اقامت در این کشور مانده باشد و یا اگر ویزای متقاضی به پایان رسیده باشد، ممکن است نتواند برای تغییر ویزای اقامت به ویزای گلوبال تلنت اقدام کند. متقاضیانی که دارای ویزاهای اقامت از نوع زیر در انگلستان هستند، می توانند برای تغییر این ویزاها با ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان اقدام کنند:

 • ویزای Tier 1 Visa
 • ویزای Tier 2 Visa
 • ویزای Tier 5 (طرح تبادل برای محققان حمایت شده)
 • ویزای Student, Tier 4 (به استثنای ویزای دانشجویی کوتاه مدت)
 • ویزای استارتاپ Start-up visa
 • ویزای نوآوری Innovator visa

آیا ویزای گلوبال تلنت قابل تمدید است؟

امکان درخواست برای تمدید ویزای گلوبال تلنت انگلستان وجود دارد، به شرطی که متقاضی تاییدیه خود را حفظ کرده باشد. اگر تاییدیه پس گرفته شده باشد، از متقاضی خواسته می شود که یک درخواست کاملا جدید ارائه دهد.

امکان اخذ تابعیت انگلستان با اخذ ویزای گلوبال تلنت

مسیر اخذ تابعیت انگلستان برای متقاضیان دارای ویزای تلنت نسبتاً انعطاف پذیرتر است. متقاضیان می توانند برای ویزاهای اقامت یک ساله تا 5 ساله و به صورت فزاینده در تمام سال درخواست دهند. در واقع در حالی که امکان درخواست برای تمدید ویزا وجود دارد، متقاضی می تواند برای اخذ مجوز اقامت دائم و در نهایت تابعیت و شهروندی انگلستان نیز اقدام کند. در واقع متقاضی با اخذ این ویزا پس از 3 سال در صورت دارا بودن استعداد استثنایی و پس از 5 سال در صورت دارا بودن استعداد امیدوارکننده می تواند برای اخذ تابعیت انگلستان درخواست دهد. از جمله شرایط اخذ تابعیت انگلستان با اخذ ویزای گلوبال تلنت این کشور موارد زیر را می توان نام برد:

 • متقاضیان باید اثبات کنند که دارای شرایط اقامت در انگلستان هستند.
 • متقاضیان باید در طول اقامت خود در بریتانیا از کار مرتبط با زمینه تاییدیه خود درآمد کسب کرده باشند. این بدان معنا نیست که متقاضی باید در طول دوره ویزای خود شاغل باشد، بلکه متقاضی باید نشان دهد که در این مدت درآمد کسب کرده که می تواند از طریق خوداشتغالی باشد.
 • همچنین لازم نیست که متقاضی تمام مدت اقامت در انگلستان را کار کرده باشد. فقط باید نشان دهد که در این مدت درآمد کسب کرده است.
 • با توجه به تنوع حرفه ‌ها، کارها و فعالیت هایی که دارندگان ویزای گلوبال تلنت مجاز به انجام آن ‌ها هستند، دستورالعمل ‌های وزارت امور خارجه انگلستان انعطاف‌ پذیری قابل ‌توجهی را در مورد اسناد و مدارک پشتیبانی مورد نیاز برای اثبات درآمد فراهم کرده است.

چه زمانی متقاضی می تواند برای اخذ اقامت انگلستان اقدام کند؟

دارندگان ویزای گلوبال تلنت کشور انگلستان می توانند پس از 3 یا 5 سال واجد شرایط درخواست اقامت انگلستان شوند:

ویزای گلوبال تلنتمدت زمان اخذ مجوز اقامت انگلستان
متقاضیانی که توسط سازمان های تأییدکننده در حوزه های علوم، مهندسی، علوم انسانی و پزشکی با معیارهای دارا بودن استعداد خاص یا پتانسیل های لازم یا گزینه جدید تأمین مالی تأیید می شوند.پس از 3 سال اقامت با دارا بودن شرایط لازم
متقاضیانی که توسط سازمان های تاییدکننده در حوزه های تکنولوژی دیجیتالی و هنر و فرهنگ با معیارهای دارا بودن استعدادهای خاص تایید می شوند.پس از 5 سال اقامت با دارا بودن شرایط لازم

سخن آخر

در این مقاله در مورد شرایط اخذ ویزای گلوبال تلنت انگلستان در سال 2023 اطلاعات جالبی ارائه شد. علاوه بر این شرایط کار و اشتغال با اخذ این ویزا در این کشور اروپایی توضیح داده شد. برای آگاهی از شرایط اخذ ویزای اقامت کاری و یا ویزای تلنت گلوبال انگلستان و یا دیگر کشورهای اروپایی و همچنین هزینه های زندگی در این کشورها می توانید با مشاوران موسسه اصطهباناتی مشاوره کنید. مشاوران موسسه ما با ارائه خدمات مشاوره ای رایگان شما را در مسیر مهاجرت به کشورهای اروپایی تنها نمی گذارند.

سوالات متداول در مورد ویزای گلوبال تلنت انگلستان در سال 2023

1- آیا امکان اخذ ویزای همراه با ویزای تلنت گلوبال وجود دارد؟

بله. وابستگان واجد شرایط می توانند متقاضی دارای ویزای گلوبال تلنت را در کشور انگلستان همراهی کنند و متقاضی می تواند برای اخذ ویزای همراه همسر و فرزندان خود درخواست دهد.

2- دریافت ویزای گلوبال تلنت چقدر طول می کشد؟

از داخل بریتانیا ظرف 3 هفته پس از ارسال مدارک و از خارج از بریتانیا پردازش در حال حاضر بیش از 3 هفته طول می کشد.

3- درخواست ویزای گلوبال تلنت چقدر طول می کشد؟

پس از تایید، متقاضیان 3 ماه فرصت دارند تا برای مجوز ورود به بریتانیا به وزارت کشور درخواست دهند.

4- آیا برای واجد شرایط بودن برای ویزای استعدادهای جهانی به شغل نیاز دارم؟

برای واجد شرایط بودن برای ویزای استعدادهای جهانی، لزوماً نیازی به شغل یا حمایت از یک کارفرما ندارید.

5- آیا ویزای گلوبال تلنت همان ویزای کار است؟

بله، با ویزای گلوبال تلنت می‌توانید در انگلستان در زمینه‌های هنر، علوم یا فناوری دیجیتال بدون نیاز به حمایت از طرف کارفرمایان کار کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *