چین به یکی از محبوب ترین مقصدهای تحصیلی در خارج از کشور برای دانشجویان بین المللی به دلیل سابقه ی طولانی و فرهنگ هیجان انگیز تبدیل شده است. در سال 2012، بیش از 320،000 دانشجو از بیش از 180 کشور برای ادامه تحصیل به چین جهت برنامه های مدرک دار و یا بدون مدرک آمده اند.

شرایط ادامه تحصیل در چین

  • سفر و اکتشاف چین

ادامه تحصیل در چین یک فرصت عالی برای کشف پرجمعیت ترین کشور جهان است. شما ترکیب منحصر به فردی از تمدن های باستانی و مدرن و همچنین زیبایی منظره اش و شب زنده داری شلوغ را در چین تجربه خواهید کرد. بازدید از مکان های جدید با دیگر دانشجویان از سراسر جهان که شما ملاقاتشان کرده اید، و یافتن خودتان به گونه ای که چشم خود را نه تنها به روی چین، بلکه به تمام جهان، باز کنید.
وسعت قلمرو چین به معنی انواع بسیار زیادی از آب و هوا، فرهنگ ها و مناظر در انتظار می باشد.در شمالی ترین قسمت به طرف Harbin از جشنواره ی یخ لذت می برید، به دامنه های اسکی برخورد می کنید و یا فقط آب را در چشم خود از یخ پاره های اطراف مژه های تان می بینید. اگر -25 ° C کمی بیش از حد سرد به نظر می رسد، در مقابلش ضلع جنوبی سر به بهشت ​​ساحل گرمسیری جزیره ی Hainan می گذارد و پشت پا به آفتاب می زند.

هزینه مناسب و مقرون به صرفه ادامه تحصیل در چین

تحصیل و هزینه زندگی در چین ارزان تر از تحصیل و زندگی در کشورهای اروپایی، ایالات متحده، ژاپن، کره ی جنوبی و بسیاری از کشورهای دیگر است.
از سوی دیگر، در چین، شهریه ی هر ترم به طور کلی بیش از 1000 دلار آمریکا نیست، تعدادی از دوره های زبان کوتاه مدت تنها چند صد دلار هزینه دارد. محصولات غذایی و مصرفی در چین مقرون به صرفه می شود. یک جفت شلوار جین خوب حدود 10-20 دلار آمریکا، کرایه ی اتوبوس تنها 15 سنت، و یک بلیط مترو در پکن تنها 30 سنت، می باشد. به طور کلی، همه چیز در چین بیش از حد مقرون به صرفه است؛ ارزان است! اطلاعات بیشتر در مورد زندگی در چین را به دست آورید.

ادامه تحصیل در چین

وضعیت اشتغال و کار دانشجویی

هنگامی که به اقتصاد می رسد، چین سریع ترین کشور در حال رشد در جهان در 30 سال گذشته بوده است. حتی در بحران مالی، رشد اقتصادی چین سطح 8٪ رسیده است، سرعتی که در کشورهای دیگر غیر قابل تصور است. تولید ناخالص داخلی چین اخیرا از مرز ژاپن عبور کرده، تا به دومین اقتصاد بزرگ جهان پس از ایالات متحده تبدیل شود.

کیفیت تحصیلی و دانشجویان بین المللی چین

چین در تلاش است تا دانشگاه ها ی بیشتر در سطح جهانی، ایجاد کند و به شدت در بخش آموزش عالی سرمایه گذاری کند. گذشته از دوره های منحصر به فرد زبان، خوشنویسی، هنرهای رزمی چین و دیگر موضوعات فرهنگی، برنامه های تحصیلی چینی در رشته هایی مانند مهندسی، علوم پایه، پزشکی، اقتصاد و تجارت، MBA و همچنین امور مالی بسیار مورد احترام است. و برای کسانی که هیچ اطلاعی از زبان چینی ندارند، بسیاری از دانشگاه ها برنامه های مدرک زبان انگلیسی را ارائه می کنند، به طوری که شما می توانید مدرک خود را کسب کرده در حالی که وسیع ترین زبان گفتاری در جهان را یاد می گیرند.

تجربه ی فرهنگ جهت ادامه تحصیل در چین

هرچند که ممکن است بسیار تعجب انگیز باشد، فرهنگ و مردم چین بسیار متنوع و چند فرهنگی هستند، متشکل از 56 قومیت های مختلف. به عنوان مثال، در Lijiang، در جنوب استان Yunnanن، دوازده اقلیت مختلف با هم در هماهنگی اجتماعی هزاران سال است که با هم زندگی می کنند، تمرین آرایش ادیان از بودیسم چینی، تائویسم، مسیحیت و اسلام، تا بسیاری از آنهایی که کمتر شناخته شده اند،مانند: بودیسم تبتی و Bimo دین Baiyi.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شرایط تحصیل و اعزام دانشجو و همچنین تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *