شرایط زندگی در مالتا

مالتا کشوری کوچک و عضو پیمان شینگن است، که سالانه ایرانی های بسیاری برای اخذ اقامت و تحصیل در این کشور تصمیم می‌گیرند. ما در این مقاله به بررسی شرایط زندگی در مالتا می پردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت و تحصیل در مالتا می توانید با مشاوران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران، شیراز، اصفهان و مشهد تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط زندگی در مالتا چگونه است

اینجا زندگی با سرعت بیشتری در حال حرکت است. گاهی اوقات می تواند شگفت انگیز باشد (جشن های بزرگ و جشنواره های رنگارنگ)، در حالی که زمانهای دیگر، می تواند خسته کننده باشد (تعمیرکارانی که چندین بار در یک زمان تعیین شده در مقابل شما قرار دارند).

سازمان InterNations به عنوان یکی از بزرگترین جامعه بین المللی برای افرادی که در خارج از کشور زندگی می کنند و در خارج از کشور کار می کنند، فرصت های شبکه های جهانی، رویدادهای محلی و اطلاعات مرتبط با مهاجرت را ارائه می دهد.

این سازمان بیش از 14،000 مهاجر را از بیش از 191 کشور مورد بررسی قرار داد تا سرزمین هایی را با بهترین شرایط آب و هوایی دور از خانه پیدا کند:

مالت – حدود 92٪ از مهاجران برای آب و هوای بهتر به مالت جذب شدند. زندگی در یک جزیره مدیترانه ای خوب است، و نه نفر از 10 تبعه مهاجر در مالت بیان کرده اند که زندگی کردن در مالتا آسان است.

استانداردهای زندگی در مالتا خوب است و در مقایسه با کشورهای دیگر قاره اروپا هم خوب است. در واقع مالتا در میان بهترین کشورهای مهاجرپذیر قرار دارد. گزارش جهانی خوشبختی و شادی سال 2018 نشان می دهد که مالت بیست و دومین کشور شاد در جهان است و آلمان، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا را پشت سر گذاشته است (156 کشور رتبه بندی شده).

این گزارش عوامل مختلفی را مورد بررسی قرار داد که مهمترین آنها شش مورد بود:

 • سرانه تولید ناخالص داخلی؛
 • سال های سلامتی و امید به زندگی؛
 • حمایت اجتماعی (با اندازه گیری این که کسی را برای تکیه در زمان سختی داشته باشند)؛
 • اعتماد (به وسیله فقدان فساد اداری اندازه گیری می شود)؛
 • آزادی برای تصمیم گیری در زندگی؛
 • ثروت (با توجه به وقف ها و هدایای اخیر)

امید به زندگی و نرخ مرگ و میر نوزادان نسبت قابل مقایسه با جوامع اقتصادی پیشرفته اروپایی است. امکانات آموزشی و بهداشتی بسیار استاندارد و در دسترس همه است.

شاخص های مالتا با توجه به هزینه زندگی، محیط زیست، آزادی، سلامت، ایمنی و آب و هوا بسیار با کشورهای دیگر مقایسه می شود. هزینه های زندگی سالانه در مالت به طور قابل توجهی پایین تر از بیشتر کشورهای توسعه یافته اروپایی است. ایمنی و امنیت عالی هستند. در بسیاری از روستاها کودکان می توانند با امنیت کامل در بیرون بازی کنند و اکثر مناطق برای پیاده روی و رانندگی در شب امن هستند. مجله بین المللی زندگی (International Living) نقل می کند که مالت به دلیل آب و هوایش یکی از بهترین کشورها برای زندگی است.

به دلایل بسیاری مالتا یک مقصد دلخواه است، اما برای بسیاری از مردم آب و هوای آن به احتمال زیاد دلیل اصلی است. درست در وسط مدیترانه، این جزیره انگلیسی زبان 3000 ساعت در هر سال آفتابی است.

مالت عضو اتحادیه اقتصادی و پولی اروپا است و از سکه و اسکناس یورو استفاده می کند. تمام کارت های اعتباری عمده در هتل ها، مغازه ها و رستوران های اصلی پذیرفته شده است.

مزایا و معایب و مشکلات زندگی در مالتا

بیایید با مزایای مهاجرت به مالتا شروع کنیم.

مزایا:

 • آب و هوا
  اصلا قابل انکار نیست که آب و هوا ی مالت را در هیچ نقطه ای از کره زمین نمی توان یافت.آب و هوایش آفتابی و گرمسیری است، اما طوفانی ندارد. به اندازه ای سرد نمی شود که برف بیاید، بنابراین شما هرگز از مسیر رانندگی منحرف نخواهید شد یا لایه ای از یخ را از روی ماشین خود کنار بزنید. به علاوه، همیشه یک نسیم دریایی شگفت انگیز خواهید داشت.
 • تعداد زیاد انگلیسی زبان ها
  اکثر ساکنان به زبان انگلیسی و مالتی، و همچنین یک یا چند زبان دیگر صحبت می کنند. در حالی که یادگیری مالتی در آینده شما مفید خواهد بود، قبل از اینکه مهاجرت کنید، نیازی به یادگیری زبان جدید نخواهید داشت.
 • برنامه های اقامت
  برنامه های اقامت مالت ممکن است در دسترس باشد و اغلب شامل یک وضعیت مالی خاص است. به عنوان مثال، برنامه بازنشستگی مالت یک برنامه محبوب برای اروپایی های شمالی است که برای فرار از زمستان های سخت تر خود آب و هوای زمستانه ملایم مالت، را انتخاب می کنند.
 • شغل ها
  مالتا دارای یک صنعت گردشگری پر رونق و یک اقتصاد قوی (و پایدار) است، و یک مکان ایده آل برای یافتن شغل امن است. همچنین مالت یک مکان ایده آل برای شروع یک کسب و کار جدید است، با تشکر از مشوق های دولتی خاص که به مزایای مالی و مالیاتی منجر می شود. مالت دارای صنعت گردشگری پر رونق و همچنین یک صنعت موفق خدمات مالی است که تعدادی از مشاغل را ایجاد کرده است.
 • مناظر زیبا
  یکی از مزایای زندگی در مکانی که بخش بزرگی از اقتصاد آن در زمینه گردشگری باشد، این است که این مکان بسیار زیبا است. در تعطیلات آخر هفته شما می توانید مانند یک توریست در شهر خودتان بگردید یا به یک سفر کوتاه به هر یک از نقاط دیدنی دیگر بروید که به آسانی قابل دسترسی است.
 • مراقبت های بهداشتی
  طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت (WHO)، مالت یکی از بهترین سیستم های مراقبت های بهداشتی در جهان را دارد که جایگاهش بالاتر از انگلیس و آمریکا قرار دارد.
  و حالا چه دلایلی برای رفتن و مهاجرت به جای دیگری وجود دارد.
 • برنامه‌های تفریحی کشور مالتادر مالتا، فقط سه جزیره قابل سکونت وجود دارد. بزرگ‌ترین جزیره موجود در مالتا 122 مایل است؛ اما جزیره‌های زیادی وجود دارند که جنبه تفریحی دارند.

  به عنوان مثال دریای مدیترانه، جاذبه‌های گردشگری زیادی برای توریست‌ها دارد. این جاذبه‌ها شامل غواصی در آب‌های تمیز و شفاف، موج سواری و قایق رانی است.

  همچنین آثار باستانی زیادی در مالتا وجود دارد که گردشگران بین المللی زیادی را جذب می‌کند. آثار باستانی در مالتا شامل معابد گانتیجا، خرابه‌های رم باستان، قلعه‌های قرون وسطی، بارو‌ها، باغ‌ها، پناهگاه‌های جنگ جهانی دوم و صد‌ها کلیسای باروک است.

  در مالتا، جشنواره‌های زیادی نیز برگزار می‌شوند. مردم مالتا به این جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها بسیار اهمیت می‌دهند و همیشه برای این جشن‌ها به خیابان می‌آیند.

  این جشنواره‌ها شامل جاز مالتا و جشنواره آتش بازی بین المللی و نوت بیانکا هستند که مورد استقبال بسیاری از بازدید کنندگان قرار می‌گیرند.

مزایا و معایب زندگی در مالتا

معایب:

 • شوک فرهنگی
  گرچه بیشتر مردم می خواهند فرهنگ مالتی را دوست داشته باشند (و این واقعیت که شما نباید از رسوم و سنتهای ملی خود بگذرید تا با آن هماهنگ شوید)، مالت هنوز با آن چه که به آن عادت دارید متفاوت است. اگر تغییر کردن برای شما بسیار دشوار و زمان بر است، مهاجرت به کشور جدید ممکن است مورد علاقه شما نباشد.
 • ترافیک
  در حالی که مالت دارای سیستم حمل و نقل عمومی نسبتا خوب است، بیشتر مردم ماشین دارند و با ماشین های شخصی رفت و آمد می کنند. که این امر می تواند ترافیک بیش از حد معمول و سنگین را به همراه داشته باشد.
 • هزینه ها
  با توجه به کشوری که شما از آن می آیید، هزینه خرید مواد غذایی، لباس و سرگرمی متفاوت است، زیرا بسیاری از چیزهایی که در مالت خریداری می کنید وارداتی هستند. با این حال، شما همچنین خواهید دید که بسیاری از خدمات (مانند بانکداری) بسیار ارزان تر هستند و با مالیات و هزینه های کمتری همراه هستند.
 • شلوغی و ازدحام
  مالت یک کشور پرجمعیت است که دارای مناطق شهری بسیاری است. اگر دوست دارید در شهر زندگی کنید، شما آن را دوست خواهید داشت. اما اگر شما به یک زندگی روستایی عادت دارید، ممکن است از اکوسیستم و شلوغی زندگی در اکثر نقاط مالت لذت نبرید. با این حال، می توانید به جزیره آرامتر گزو (Gozo) نقل مکان کنید.

وضعیت اقتصاد مالتا

آسمان شهر والتا (Valletta)، پایتخت فرهنگ اروپا در سال جاری، با جرثقیل ها پوشیده شده است. دولت مالت در توییتر تاکید کرده است که به لحاظ کم ترین نرخ بیکاری در جایگاه دوم اروپا قرار دارد. این کشور جزیره ای در 13 سال گذشته در اروپا بیش از 1.5 میلیارد یورو دریافت کرده است. بودجه انکشافی و سرمایه گذاری های خصوصی شامل همه چیز از قمار آنلاین تا رمزنگاری است.

در حالی که بیکاری در بسیاری از کشورهای اروپای جنوبی دیده می شود، وزارت کار مالت می گوید که در چهار سال آینده 30 هزار کارگر خارجی نیاز دارد تا فقط 6 درصد رشد داشته باشد. با 10،000 شغل ایجاد شده سالانه، جمعیت کار در مالت تنها می تواند یک چهارم آنها را پر کند.

مالتا، یک جزیره کوچک دردریای مدیترانه با یک اقتصاد قوی و چشم انداز امیدوار کننده، این مقاله وضعیت مالی مالت و شهر Gozo گزو را در مقایسه با وضعیت تقریبا ده سال پیش در آغاز یکی از بدترین رکودهای اقتصادی که تا کنون بر اقتصاد جهانی تأثیر گذاشته است بررسی می کند. می توان دید که بخش های مختلف اقتصاد مالتی نه تنها از رکود اقتصادی جان سالم به در بردند، بلکه در سال های پس از رشد، مالتا را دچار رونق اقتصادی کرده اند. قیاس با سایر اقتصادهای بزرگ اروپایی نیز نشان می دهد که اقتصاد مالت به طور کلی در طی دهه گذشته به طور مداوم از بازار اروپا فراتر رفته است.

نگاهی به عملکرد اقتصادی مالتا در دهه گذشته

با الهام گرفتن از نظرات اخیر صندوق بین المللی پول، می توان یک مقایسه از رشد اقتصادی واقعی ثبت شده در مالتا و سایر کشورهای بزرگ اروپایی را ببینید. اقتصاد مالت طی دهه گذشته رشد اقتصادی تجمعی در منطقه را 35 درصد افزایش داده است و از بیانیه صندوق بین المللی پول برای معرفی مالت به عنوان “یکی از سریعترین اقتصادهای رو به رشد در اروپا” حمایت کرده است. تجزیه و تحلیل دقیق تر بخش های مختلف اقتصادی کشور، بینش روشنی را نشان می دهد که کدام صنایع عامل اصلی این گسترش است.

رشد اقتصادی نشان دهنده یک بازار کار قوی است، در حالی که داستان های ریاضت و رکورد بیکاری جوانان از چندین کشور عضو اتحادیه اروپا شنیده شده است، وضعیت در مالت نمی تواند متفاوت باشد. دهه گذشته کاهش هر دو نرخ بیکاری و عدم فعالیت را نشان داده است، و به دلیل رشد اقتصاد مالتی، تعداد اشتغال ایجاد شده بیشتری نیز وجود دارد. طی دهه گذشته، رشد اقتصاد مالتی به ایجاد بیش از 37،000 شغل جدید منجر شده است، این رقم که بیشتر زمانی به چشم میخورد، که در نظر بگیرید جمعیت کل این کشور حدود 430،000 نفراست.

یک سیستم بانکی قوی و پایدار

بخش بانکی مالتا در دهه گذشته رشد کرده است. شیوه های محتاطانه و انطباق با الزامات قانونی در حال تحول، باعث تغییراتی در ساختار اوراق بهادار وام صنعت شده اند. دهه گذشته شاهد آن بوده است که بانک های محلی نرخ سود را در برابر وام های صادره افزایش داده اند. اقتصاد مالتا ثابت کرده است که قوانین پایداری نسبت به این دارد که از یک محیط بانکی سالم حمایت کند.

مسئولیت مالی

در دهه گذشته، دولت مالتی همواره میزان هزینه های خود را افزایش داده و در حال افزایش درآمد نیز بوده است. همانطور که شکاف میان این دو در سال های اخیر تنگ شده است، مشخص است که رشد اقتصادی دهه گذشته، موجب افزایش مالیات های عمومی در کشور بدون نیاز به برنامه های ریاضت اقتصادی گسترده ای شده است که در دیگر کشورهای اروپایی دیده می شود. پیشروی افزایش رشد اقتصادی در خدمت جبران فشار های اضافی قرار می گیرد که به وسیله جمعیت سالخورده در صندوق های دولتی قرار می گیرد.

افزایش درآمد و کیفیت زندگی بهتر

رشد اقتصادی در مالتا به معنی سطوح بالاتر درآمد قابل استفاده برای خانوارها می باشد. درآمد متوسط خانوار در سال 2015 بیش از 41 درصد بیشتر از سال 2007 بود. این نشان دهنده افزایش سطح تولید و عملکرد قوی در طی چند سال گذشته است.
افزایش درآمد به طور کلی منجر به بهبود کیفیت زندگی می شود. عملکرد اقتصادی قوی نیز دولت را قادر می سازد که سرمایه گذاری های بیشتری را در زمینه مراقبت های بهداشتی و درمانی انجام دهد و بیش از 500 میلیون دلار هزینه های سرمایه گذاری شده در این بخش ها را در دهه گذشته سرمایه گذاری کرده است. به عنوان بخشی از نتیجه این سرمایه گذاری می توان اشاره کرد که امید به زندگی در مالت به طور متوسط به 82 سال افزایش یافته است و تا سال 2016 تقریبا 50 درصد از جمعیت تحصیلات عالی و متوسطه را به پایان رسانده اند.

وضعیت اقتصاد مالتا

دسترسی به سایر کشور‌های اروپایی

شما ممکن است تمایل داشته باشید مدتی از جزیره مالتا دور باشید. در این صورت شما می‌توانید با یک پرواز در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سایر کشور‌های اروپایی دسترسی داشته باشید. شما می‌توانید بعد از یک ساعت و نیم و با وسیله نقلیه شخصی به سیسیل بروید.

امکان مسافرت به رم از طریق پرواز و بعد از یک ساعت وجود دارد. همچنین شما می‌توانید با یک پرواز دو ساعته به سایر شهر‌های مهم اروپایی از قبیل پاریس، ژنو و آتن بروید. این پرواز‌ها فقط از طریق فرودگاه بین المللی مالتا امکان پذیر هستند.

آمار بیکاری کشور مالتا

4/36 درصد از زنان در ادارات دولتی، دفاعی، آموزشی، بخش بهداشتی و رفاه اجتماعی، 3/26 درصد در بخش خرده فروشی و عمده فروشی، تعمیر وسایل نقلیه موتوری و وسایل خانگی، هتل ها و رستوران ها و حمل و نقل مشغول به کار هستند در حالی که 1/9٪ در بخش حرفه ای، علم و فناوری و مدیریت و خدمات اجتماعی شاغل هستند. بزرگترین گروه مردان شاغل – 8/30٪ – در تجارت به صورت عمده فروشی و خرده فروشی، تعمیر وسایل نقلیه موتوری و لوازم خانگی، هتل ها و رستوران ها و حمل و نقل مشغول هستند، و پس از آن 8/20٪ در ادارات دولتی، دفاعی، آموزشی، درمان و سلامت و بخش خدمات اجتماعی اشتغال دارند.

به طور کلی، بزرگترین رده اشتغال زنان و مردان بخش عمده فروشی و خرده فروشی، تعمیر وسایل نقلیه موتوری و لوازم خانگی، هتل ها و رستوران ها و حمل و نقل است که شامل 40097 نفر یا 8/21٪ است. این دسته شامل رانندگان، فروشندگان و خدمتکارها می باشد. 21238 زن و یا 6/29٪ و 18859 مرد و یا 7/16٪ از این گروه در این مشاغل مشغول هستند. بین ماه های ژوئیه و سپتامبر 2014، اکثر افراد شاغل – 151322نفر یا 1/82٪ – به صورت تمام وقت کار می کردند. از سوی دیگر،6640 نفر یا 6/3 درصد، به صورت تمام وقت با ساعات کاری کمتر کار می کردند و 26393نفر یا 3/14 درصد به صورت پاره وقت اشتغال داشتند.

تعداد کارکنان کارآفرین تقریبا 14٪ از کل جمعیت کارگر را تشکیل می دهد. حقوق و دستمزد ناخالص سالیانه افراد شاغل در سال مالی 16082 یورو تخمین زده شده است. این مبلغ، به جز پرداخت های اضافی مانند اضافه کاری، پاداش ها و کمک هزینه ها به حقوق اولیه اضافه می شود،. بالاترین میانگین حقوق ناخالص سالانه، هر سال برای کارمندان در بخش مالی گزارش شده، در حالی که بالاترین میانگین حقوق و دستمزد حرفه‌های اصلی در میان مدیران اداری گزارش شده است.

آمار بیکاری در مالتا

بین ماه های ژوئیه و سپتامبر 2014 نرخ بیکاری 8/5٪ برآورد شد. نرخ بیکاری برای مردان 6٪ بود، در حالیکه برای زنان به 5/5٪ افزایش یافت. بیشترین تعداد بیکاران در بین جوانان بین 15 تا 24 سال بود.

کارجویان

در اواخر سپتامبر 2014، کارجویانی که در ادارات کاریابی ثبت نام کرده بودند، عمدتا به دنبال شغل‌هایی در رده‌ی خدماتی با 56/16٪ و پس از آن شغل کشیشی (90/15٪) بوده اند. مردانی که در مراکز کاریابی ثبت نام کرده‌اند اغلب به دنبال شغل تجارت در امور مرتبط (٪ 58/17) بوده‌اند، در حالی که 95/14٪ به دنبال کار در بخش خدمات و خرده فروشی بوده‌اند. از سوی دیگر، زنانی که به عنوان کارجو ثبت نام می کردند، عمدتا به دنبال شغل در بخش های فنی و حرفه ای (17/25٪) و کارهای اداری (56/23٪) بودند.

هزینه زندگی در مالتا

هزینه زندگی و اقامت مالتا (Malta) از لحاظ تاریخی کمتر از اکثر کشورهای اروپای مرکزی است. با این حال، این وضعیت به سرعت در حال تغییر است، زیرا هزینه های مسکن، بیمه و محصولات عمومی به طور قابل توجهی افزایش یافته است. استاندارهای زندگی در مالت خوب است و در مقایسه با دیگر کشورهای قاره اروپا بسیار خوب است. امید به زندگی در هنگام تولد و نرخ مرگ و میر نوزادان قابل مقایسه با کشورهای اروپایی پیشرفته است.

امکانات آموزشی، بهداشتی و خدمات شهری از استاندارد بالایی برخوردار است و برای همگان در دسترس است. شاخص کیفیت زندگی 2011 در مجله زندگی بین المللی، مالت را در جایگاه دوم بعد از ایالات متحده آمریکا و جلوتر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا از جمله فرانسه، بلژیک، آلمان و اتریش، در ده کشور برتر، رتبه بندی می کند. شاخص ها برای مالت از لحاظ اوفات فراغت و فرهنگ، محیط زیست، آزادی، بهداشت، ایمنی و امنیت. آب و هوا به طور استثنایی بسیار زیاد است. هزینه های سالانه زندگی در مالت به طور قابل توجهی کمتر از بسیاری از کشورهای توسعه یافته اورپایی است.

ایمنی و امنیت عالی است. کودکان می توانند در بیرون از خانه در امنیت مطلق بازی کنند، و تمام مناطق برای قدم زدن یا رانندگی کردن در شب، امن هستند. و میزان آزادی و آب و هوای مالت در تمام نظرسنجی ها از همه بالاتر است!

در زیر لیستی از برخی موارد و قیمت آن ها در مالت آورده شده است تا تصوری از هزینه زندگی روزمره در مالت را ارائه کند:

خدمات همگانی به طور متوسط 120 دلار در ماه. وعده های غذایی خوشمزه در رستوران های کوچک و محلی، 15 دلار و بالاتر برای یک فرد هزینه دارد، در حالیکه شما 40 تا 50 دلار برای یک وعده غذایی چرب و چیلی پرداخت می کنید. با اجاره 780 تا 910 دلار در ماه، شما می توانید یک آپارتمان راحت، متوسط، دو خوابه در والتا (Valletta) و برخی مناطق ساحلی بگیرید. می توانید در جزیره غودش (Gozo، جزیره کوچکی در مالتا در دریای مدیترانه و جنوب سیسیل) و درون خود مالت هزینه کمتری پرداخت کنید.

بیرون غذا خوردن مقرون به صرفه است، با یک وعده غذایی برای یک نفر در یک رستوران ارزان قیمت 13 یورو و شام برای دو نفر در یک رستوران متوسط 50 یورو هزینه دارد. یک پاینت آب جو در یک میخانه 2.5 یورو و یک کاپوچینو در یک کافه 1.75 یورو هزینه دارد.

خواربار بسته به جایی که شما خرید می کنید، به شدت متفاوت است. واگن های سبزیجات، که تقریبا در هر شهر و روستایی یافت می شوند، یکی از ارزان ترین راه های به دست آوردن میوه و سبزی است؛ بازار کشاورزان که هر سه شنبه بین ساعت 07:00 تا 12:00 و هر یکشنبه بین 07:00 تا 17:00 در تاکالی (Ta’Qali) برگزار می شود، محصولات تازه خود را با قیمت بسیار مناسب ارائه می دهند.

فروشگاه های زنجیره ای لیدل یک منبع عالی است، که به طور کلی قیمت های بهتری نسبت به سوپرمارکت های متوسط ارائه می دهد. به طور کلی، یک قرص نان میانگین 0.84 یورو، یک دوجین (12 تا) تخم مرغ 2.04 یورو هزینه دارد و شما می توانید یک بطری نسبتا مناسب شراب را به قیمت 5 یورو بخرید.

برخورد و رفتار مردم مالتا با مهاجرین و خارجی ها

براساس گزارش آژانس اتحادیه اروپا برای حقوق اساسی، که نژادپرستی را در 12 کشور اروپایی مورد تحقیق قرار داده است، بین آزار و اذیت و تبعیض نژادی تفاوت های گسترده ای وجود دارد. این گزارش نشان می دهد که سطح نژادپرستی در مالت از 12 کشور مورد مطالعه کمتر است، اما همچنین اعلام شده است که آفریقایی ها در مالت در مورد حقوق خود آگاهی ندارند.

این تحقیق نشان داد که تقریبا یک سوم (30 درصد) افرادی که با آن ها بین سالهای 2015 تا 2016 مصاحبه شده است، گفته اند که در پنج سال قبل از این، به دلیل نژادشان، برخی از آزار و اذیت ها را تجربه کرده اند. بالاترین نرخ در فنلاند، 63% و کمترین میزان در مالت، 20% ثبت شده است. این مطالعه همچنین نشان داد که در ایرلند، نیمی از مصاحبه شوندگان گفتند که آزار و اذیت با انگیزه ناشی از نفرت را تجربه کرده اند.

اما همچنین اعلام شده است که آفریقایی ها در مالت در مورد حقوق خود آگاهی ندارند.5% از مصاحبه شوندگان گفتند که آنها آنچه را که از پلیس به عنوان خشونت نژادی توصیف کرده اند تجربه کرده اند. بالاترین نرخ در فنلاند (14%)، ایرلند و اتریش (13%) بود، در حالی که کمترین درصد در انگلستان (3%) و پرتغال (2%) بود. یافت شده است که مردان آفریقایی که لباس های سنتی در جاهای عمومی می پوشند، در مقایسه با مردانی که به این شکل لباس نمی پوشند، بیشتر مورد خشونت نژادی قرار می گیرند. با این حال، این تفاوت ها در میان زنان مشاهده نشد.

هنگامی که در مورد تبعیض سوال می شود و اگر آنها از حقوقشان آگاه باشند، آفریقایی ها در مالت از جمله کسانی هستند که این آگاهی را دارند. با اشاره به شرایط اقامت آنها، یکی از هر دو نفر گفت که آنها در خانه های شلوغ زندگی می کنند. بالاترین میزان در مالت 84% اندازه گیری شد.

علیرغم محدودیت دانش موجود تا به امروز، تعدادی از موضوعات اصلی که ظهور کرده اند، صحت نگرانی را در مورد تبعیض مسکن در مالت نشان می دهد. تحقیقات نشان می دهند که برخی مهاجران و اقلیت های قومی در مالت بین آنهایی که موانع دستیابی به مسکن مناسب را تحمل می کنند به طور نامناسب نشان داده می شوند. نژاد پرستی گسترده و بیگانه ترسی در عقاید کلیشه ای بنا شده است و به صورت یک ضربه مستقیم بر مهاجران و اقلیت های قومی ظاهر می شود.

چرا زندگی در مالتا توصیه می‌شود؟

کارشناسان موسسه اصطهباناتی به دلایل زیر، زندگی در مالتا را توصیه می‌کنند:

 • سفر هوایی راحت به رم و پاریس
 • گردشگری و سفر آزادانه در منطقه شینگن
 • دسترسی به خدمات با کیفیت در اروپا
 • علاقه مندی به آب و هوایی گرم
 • داشتن آینده‌ای بسیار روشن و درخشان
 • برخورداری از سیستم حمل و نقل گسترده و ارزان قیمت
 • داشتن مکان‌های تفریحی بیشمار برای شهروندان اروپای شمالی
 • پایین بودن هزینه زندگی در مالتا

همه موراد مذکور مهم‌ترین دلایل زندگی در این کشور هستند.

سوالات متداول درباره شرایط زندگی در مالتا

استانداردهای زندگی در مالتا به چه صورت می باشد؟

استانداردهای زندگی در مالتا خوب است و در مقایسه با کشورهای دیگر قاره اروپا هم خوب است. در واقع مالتا در میان بهترین کشورهای مهاجرپذیر قرار دارد. گزارش جهانی خوشبختی و شادی سال 2018 نشان می دهد که مالت بیست و دومین کشور شاد در جهان است و آلمان، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا را پشت سر گذاشته است (156 کشور رتبه بندی شده).

چه عواملی باعث شده که شرایط زندگی در مالتا مطلوب باشد و متقاضیان بسیاری برای مهاجرت دارد؟

سرانه تولید ناخالص داخلی؛ سال های سلامتی و امید به زندگی؛ حمایت اجتماعی، اعتماد (به وسیله فقدان فساد اداری اندازه گیری می شود)؛ آزادی برای تصمیم گیری در زندگی؛ ثروت (با توجه به وقف ها و هدایای اخیر)

هزینه های زندگی در مالتا چگونه است؟

هزینه های زندگی سالانه در مالت به طور قابل توجهی پایین تر از بیشتر کشورهای توسعه یافته اروپایی است.

مزایای زندگی در مالتا چیست؟

آب و هوای بسیار مطلوب، تعداد زیاد انگلیسی زبان ها، برنامه های اقامتی مناسب، مکانی مناسب برای یافتن شغل های امن، مناظر زیبا، داشتن بهترین سیستم مراقبت های بهداشتی.

معایب زندگی در مالتا چیست؟

شوک فرهنگی، ترافیک، هزینه ها (اغلب چیزهایی که در مالتا خریداری می کنید وارداتی هستند)، شلوغی و ازدحام.

شرایط زندگی در مالتا از نظر نرخ بیکاری به چه صورت می باشد؟

دولت مالت در توییتر تاکید کرده است که به لحاظ کمترین نرخ بیکاری در جایگاه دوم اروپا قرار دارد. در حالی که بیکاری در بسیاری از کشورهای اروپای جنوبی دیده می شود، وزارت کار مالت می گوید که در چهار سال آینده 30 هزار کارگر خارجی نیاز دارد تا فقط 6 درصد رشد داشته باشد. با 10،000 شغل ایجاد شده سالانه، جمعیت کار در مالت تنها می تواند یک چهارم آنها را پر کند.

سیستم بانکی مالتا برای علاقه مندان به زندگی در مالتا به چه صورت می باشد؟

بخش بانکی مالتا در دهه گذشته رشد کرده است. شیوه های محتاطانه و انطباق با الزامات قانونی در حال تحول، باعث تغییراتی در ساختار اوراق بهادار وام صنعت شده اند. دهه گذشته شاهد آن بوده است که بانک های محلی نرخ سود را در برابر وام های صادره افزایش داده اند. اقتصاد مالتا ثابت کرده است که قوانین پایداری نسبت به این دارد که از یک محیط بانکی سالم حمایت کند.

شاخص کیفیت زندگی درمالتا به چه صورت می باشد؟

شاخص کیفیت زندگی 2011 در مجله زندگی بین المللی، مالت را در جایگاه دوم بعد از ایالات متحده آمریکا و جلوتر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا از جمله فرانسه، بلژیک، آلمان و اتریش، در ده کشور برتر، رتبه بندی می کند. شاخص ها برای مالت از لحاظ اوقات فراغت و فرهنگ، محیط زیست، آزادی، بهداشت، ایمنی و امنیت.

ایمنی و امنیت برای زندگی در مالتا چگونه می باشد؟

ایمنی و امنیت عالی است. کودکان می توانند در بیرون از خانه در امنیت مطلق بازی کنند، و تمام مناطق برای قدم زدن یا رانندگی کردن در شب، امن هستند.

برخی از هزینه های زندگی روزمره در مالتا به چه صورت می باشد؟

خدمات همگانی به طور متوسط 120 دلار در ماه. وعده های غذایی خوشمزه در رستوران های کوچک و محلی، 15 دلار و بالاتر برای یک فرد هزینه دارد، در حالی که شما 40 تا 50 دلار برای یک وعده غذایی چرب و چیلی پرداخت می کنید. با اجاره 780 تا 910 دلار در ماه، شما می توانید یک آپارتمان راحت، متوسط، دو خوابه در والتا (Valletta) و برخی مناطق ساحلی بگیرید. می توانید در جزیره غودش (Gozo، جزیره کوچکی در مالتا در دریای مدیترانه و جنوب سیسیل) و درون خود مالت هزینه کمتری پرداخت کنید. بیرون غذا خوردن مقرون به صرفه است، با یک وعده غذایی برای یک نفر در یک رستوران ارزان قیمت 13 یورو و شام برای دو نفر در یک رستوران متوسط 50 یورو هزینه دارد. یک کاپوچینو در یک کافه 1.75 یورو هزینه دارد. یک قرص نان میانگین 0.84 یورو، یک دوجین (12 تا) تخم مرغ 2.04 یورو هزینه دارد و شما می توانید یک بطری نسبتا مناسب شراب را به قیمت 5 یورو بخرید.

بیشترین مهاجران چرا مالتا را برای زندگی انتخاب میکنند؟

حدود 92٪ از مهاجران برای آب و هوای بهتر به مالت جذب شدند. زندگی در یک جزیره مدیترانه ای خوب است، و نه نفر از 10 تبعه مهاجر در مالت بیان کرده اند که زندگی کردن در مالتا آسان است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *