اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری

مالتا کشور کوچک واقع در اروپا و از اعضای معاهده شینگن است، این کشور زیبا به واسطه واقع شدن در شینگن بسیار مورد استقبال خارجی ها و همچنین ایرانی ها جهت اخذ اقامت می باشد. ما در این مقاله به اختصار راجع شرایط اخذ اقامت و تابعیت این کشور توضیحاتی را آورده ایم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط اخذ اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری

برنامه ویزای اقامت نامحدود مالتا

مالتا دو برنامه ویزای طلایی از طریق سرمایه گذاری ارائه میکند. یکی برای تابعیت(MIIP) و دیگری برای اقامت دائم(MIRP). این برنامه حق اقامت نامحدود برای سرمایه گذاران بین المللی که حداقل 250.000 یورو در اوراق قرضه دولتی مالتا یا به صورت سرمایه خالص برای مدت 5 سال در کشور سرمایه گذاری کرده اند ارائه میکند. علاوه بر این سرمایه گذار باید 30.000 یورو برای سهم صندوق دولتی مالتا و خرید یا اجاره مسکن در جزیره پرداخت کند. هزینه قانونی پروسه ویزا 40.000 یورو است. این برنامه یک سرمایه گذاری پایدار و کم خطر برای کسب اقامت یکی از کشورهای اروپایی منطقه شنگن است

اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری در مالتا

طرح سرمایه گذاری تابعیت مالتا که به عنوان برنامه سرمایه گذاری مستقل مالتا ( MIIP) شناخته میشود به افرادی که ثروت مستقل ویژه ای دارند ارائه میشود. سرمایه گذاران مستقل باید حداقل مبلغ 650.000 یورو به صندوق توسعه ملی که توسط دولت مشخص میشود کمک کنند . همچنین باید 150.000 یورو در دستگاه های مالی تایید شده سرمایه گذاری کنند و متعهد به حداقل 5 سال اقامت در مالتا شوند. ارزش ملک خریداری شده باید حداقل 350.000 یورو باشد. هر یک از اعضای خانواده باید مبلغ 25000 یورو برای همکاری در صندوق توسعه اختصاص دهد. از مزایای اقامت یک ساله دریافت اقامت شهروندی و گذرنامه دوم مالتی است که به نوبه خود تابعیت اروپا را ارائه میدهد و قابلیت زندگی،کار و تحصیل در تمام کشورهای اتحادیه اروپا را امکان پذیر می کند.

شرایط اخذ پاسپورت مالتا از طریق سرمایه گذاری

دولت مالت مهاجرت مالتی (گذرنامه اروپایی / اتحادیه اروپا) یا اقامت به سرمایه گذاران بین المللی که به توسعه اقتصادی کشور کمک می کنند، ارائه می دهد.

شهروندی مالتی توسط سرمایه گذاری می تواند تحت اصلاحیه ای در نوامبر 2013 به قانون شهروندی مالتی، فصل 188 قانون مالت اعطا شود.

برنامه سرمایه گذاران مالتی در مالت (IIP) افراد ثروتمند را از موقعیت مطلوب برای دریافت اقامت مالتی و شهروندی اتحادیه اروپا بر اساس سرمایه گذاری در مالت ارائه می دهد. شهروندی اتحادیه اروپا مجوز زندگی، کار یا تحصیل در هر کشور اتحادیه اروپا را می دهد. متقاضیان مجبور نیستند قبل و بعد از تأیید شهروندی در مالتا زندگی کنند.

برنامه های اقامت مالتا (GRP، MRVP، OR، و TRP) به متقاضیان اجازه اقامت در مالتا را می دهند و برای همه کشورهای اروپایی در منطقه شنگن بدون روادید سفر می کنند.

نامزدهای واجد شرایط عبارتند از: مدیران کسب و کار بین المللی، سرمایه گذاران، چهره های عمومی / افراد VIP و شهروندان خصوصی که حداقل الزامات برنامه را برآورده می کنند.

الزامات برنامه 

برای واجد شرایط بودن هر یک از مهاجرت ها از طریق برنامه های سرمایه گذاری، متقاضی اصلی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد و یک سابقه کیفری خالی داشته باشد. متقاضی اصلی همچنین ممکن است وابستگان را به اقامت یا درخواست شهروندی اضافه کند، از جمله همسر، فرزندان کوچک، فرزندان بالغ که به طور متعهد به ازدواج و وابستگی به اقتصاد و والدین یا پدربزرگ و مادربزرگشان وابسته نیستند.

زیر خلاصه ای از الزامات سرمایه گذاری را ارائه می دهد. لطفا از فرم تماس ما برای کسب چک لیست کاملی از اسناد درخواست استفاده کنید که بستگی به تعداد اعضای فامیلی دارد که باید در آن قرار داشته باشند.

اخذ تابعیت مالتا از طریق سرمایه گذاری

اخذ تابعیت مالتا از طریق سرمایه گذاری

A) Malta Citizenship: برنامه سرمایه گذاران فردی (IIP)

این برنامه شهروندی مالتی (پاسپورت اتحادیه اروپا) را ارائه می دهد و تمام مزایای استفاده از تابعیت اتحادیه اروپا را غیرقانونی می کند. به عنوان یک شهروند اتحادیه اروپا، شما مجاز به زندگی، کار و تحصیل در هر یک از 26 کشور اتحادیه اروپا هستید. تابعیت مالتی همچنین به شما اجازه دسترسی به تمام فرصت های سرمایه گذاری در مالتا و در سراسر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، و همچنین سفر بدون روادید به بیش از 160 کشور جهان از جمله ایالات متحده آمریکا، کانادا، خاور میانه، آفریقا، آسیا و اکثر کشورهای آمریکای شمالی، مرکزی و جنوبی.

 • تنها شهروندی با تصویب اتحادیه اروپا توسط برنامه سرمایه گذاری در اروپا
 • اقامت در 3 – 4 ماه، شهروندی در 12 – 18 ماه
 • اعضای خانواده را می توان در برنامه گنجاند.
 • با کیفیت بالا و رایگان مراقبت های بهداشتی و آموزش و پرورش
 •  کارت شینگن
 •  سفر رایگان و ویزا به 168 مقصد (شامل ایالات متحده آمریکا، کانادا، انگلستان)

متقاضیان اصلی باید مبلغ 650،000 یورو را به صندوق توسعه ملی و اجتماعی اختصاص دهند. سهم برای همسر و فرزندان کوچک، 25000 یورو است. کمک به والدین وابسته بالای 55 سال و کودکان وابسته به سن 18 تا 26 ساله 50،000 یورو است.
علاوه بر سهمیه، متقاضی اصلی باید محل اقامت خود را در مالتا از طریق (a) خرید املاک با ارزش کمتر از 350،000 یورو یا (b) اجاره ملک بدون حداقل 16،000 یورو در سال پرداخت شود و اگر خریداری شود، املاک و مستغلات پس از پنج سال نگه داشتن دوره فروخته می شود.

در نهایت، متقاضی اصلی نیز باید سرمایه گذاری 150،000 یورو را در ابزارهای تأیید شده توسط دولت تأمین کند. این اوراق بهادار همچنین پس از یک دوره پنج ساله نگهداری می شود.

دولت مالتا یک هزینه مطالبه مستقل را در مبلغ 7،500 یورو برای متقاضی اصلی، 5،000 یورو برای همسر، 3،000 یورو برای کودکان زیر سن 13-17 سال، 5،000 یورو برای کودکان بزرگسال وابسته به سنین 18 تا 26 و 5000 یورو برای والدین وابسته بیش از 55 سال است. هیچ هزینه ای برای داوطلبانه برای کودکان زیر 13 سال وجود ندارد.

نکته: قبل از اینکه تصویب در اصل توسط دولت صادر شود، هیچ مشکلی یا سرمایه گذاری به دولت مالتا پرداخت نمی شود. این امر تضمین می کند که سرمایه گذاری های شما پس از تأیید درخواست شما، تنها به دلیل موثر خواهد بود. وکلای ما به شما توصیه می کنند از احتمال موفقیت قبل از ارسال درخواست خود برای محافظت از شما از ثبت درخواست (و ایجاد هر گونه سرمایه گذاری) که ممکن است رد شود.

مدت زمان لازم برای پردازش درخواست و صدور پاسپورت می تواند به مدت شش ماه کوتاه باشد اگر متقاضی قبلا شرایط اقامت یک ساله را داشته باشد. پردازش استاندارد حدود 12 تا 18 ماه است.

بهترین فرصت های سرمایه گذاری ها در مالتا

 • بیزینس رستوران داری در مالتا

غذاها و نوشیدنی ها، بخشی از زندگی روزانه افراد بومی و توریست ها هستند؛ بنابراین، این بیزینس مناسبی است که در سطح جزیره و حتی سایر قسمت های جهان در حال پیشرفت است. جزیره مالتا شهرها و شهرستان های مختلفی دارد که افراد بومی و شرکت های خارجی می توانند در آنها، رستوران های خود را افتتاح کنند.

برخی از بیزینس های رستوران داری عبارت اند از:

 • بارهایی که نوشیدنی و یا ترکیبی از غذا و نوشیدنی را ارائه می کنند.
 • رستوران هایی که غذاهای منحصر به فرد و خاص جزیره و کشورهای بین المللی را به فروش می رسانند.

رایج ترین بیزینس های غذایی عبارت اند از: فست فود، کافه جهت فروش قهوه، چای، کلوچه و انواع شیرینی ها و بیزینس کترینگ( تهیه غذا در تعداد زیاد)

 • افتتاح یک مغازه یا سوپرمارکت

راه اندازی یک مغازه یا سوپرمارکت کوچک در جزیره، درآمد بسیار خوبی خواهد داشت چرا که بسیاری از افراد محلی و همچنین خارجی ها، احتیاجات متنوعی برای زندگی و آسایش خود دارند؛ این بیزینس اگر از موقعیت مکانی ایده عالی برخوردار باشد، می تواند در جزیره بسیار پیشرفت کند؛ هر فردی که به افتتاح یک مغازه یا سوپرمارکت کوچک در جزیره علاقه مند است، مانند هر بیزینس دیگری باید از یک سری قواعد و قوانین تبعیت کند.

مغازه می تواند تنها یک مالک داشته باشد و به نام او ثبت شود و یا با وام گرفتن و به صورت مشروط توسط چند نفر اداره شود.

 • راه اندازی یک دفتر کار مجازی

دفتر کار مجازی، شرکت هایی که آدرس فیزیکی دارند و در صورت نیاز خدمات ارتباطی را میسر می کند که این موضوع برای شرکت هایی که در جزیره مشتری دارند مناسب است؛ مشتریان قادر خواهند بود که از طریق دفتر کار مجازی با شرکت موردنظر ارتباط برقرار کنند؛ ادارات مجازی سبب کاهش هزینه های شرکت ها و بنیان گذاران آنها می گردند زیرا در صورت استفاده از این ادارات، شرکت ها نیازی به پرداخت هزینه جهت راه اندازی دفتر کار و استخدام کارمندان برای مدیریت شعبه موردنظر نخواهند داشت؛ این موضوع می تواند به ویژه برای استارت آپ هایی که درآمدی برای راه اندازی دفتر کار ندارند، سودمند باشد.

برخی از خدمات یک دفتر کار مجازی عبارت اند از:

 • دارا بودن یک دفتر کار فیزیکی ثبت شده در مرکز تجاری جزیره
 • فکس و شماره تلفن های محلی
 • خدمات ایمیل
 • صندوق ایمیل صوتی

خدمات ارسالی

بر طبق کد تجاری مالتا، دفتر کار مجازی باید منشی نیز داشته باشد؛ شرکت ها می توانند از خدمات مربوط به منشی نیز منتفع شوند.

 • اخذ امتیاز تجاری

اخذ امتیاز تجاری می تواند یک فرصت سرمایه گذاری برای شرکت های بومی یا بین المللی که قصد توسعه در جزیره را دارند باشد؛ رشد و ترقی در جزیره، توریست ها را از کشورهای مختلف از جمله اروپا، استرالیا، چین، ایالات متحده آمریکا یا هند جذب می کند؛ اخذ امتیاز تجاری برندهایی که در این کشورها قرار دارند، یک ریسک پرسود خواهد بود. صنایع مختلف از قبیل صنایع غذایی، برندهای لباس، نوشیدنی ها، کارخانه های تولید اتومبیل، خدمات مالی و صنایع الکترونیک می توانند امتیاز تجاری اخذ کنند.

برخلاف سایر کشورهای اروپایی، دولت مالتا سیستم هایی را ایجاد کرده که راه اندازی برندی که امتیاز آن اخذ شده است را آسان می کند.

 • خرید شرکتی که از قبل در جزیره وجود داشته است

به عنوان یک خارجی، زندگی در جزیره، درخواست مجوز و شروع یک بیزینس زمان بر است؛ سرمایه گذار پیش از راه اندازی بیزینس خود، باید از تمام قواعد و قوانین وضع شده توسط دولت پیروی کند.خرید کارخانه ای که از قبل در جزیره وجود داشته است، جایگزین آسانتری برای این موضوع می باشد.

کمترین مبلغ سرمایه گذاری جهت اخذ اقامت و تابعیت مالتا

کمترین مبلغ سرمایه گذاری جهت اخذ اقامت و تابعیت مالتا

کمترین مبلغ سرمایه گذاری در مالتا جهت اخذ اقامت

برنامه اخذ شهروندی کشور مالتا از طریق سرمایه گذاری تحت عنوان Malta Individual Investor Programme شناخته می شود. حداقل سرمایه مورد نیاز برای بودجه توسعه ملی تنظیم شده توسط دولت 650000 یورو و حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در دستگاه های مالی تأیید شده دولتی  150000 یورو و حداقل 5 سال اقامت در مالتا می باشد. برای سرمایه گذاری در  ملک  ، حداقل  350000 یورو لازم است. هر یک از اعضای خانواده نیز باید مبلغ 25000 یورو به بودجه توسعه اختصاص دهند. از مزایای یک دوره اقامت در مالتا می توان به دریافت شهروندی و پاسپورت دوم مالتا اشاره کرد. این سرمایه گذاری ، اخذ شهروندی اروپا و امکان زندگی ، کار و تحصیل در هر یک از کشورهای اتحادیه اروپا را تضمین می کند.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در مالتا

برخی از مزایای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مالتا :

 • مزایای مالیاتی
 • هزینه کم مشارکت
 • معاف از مالیات و عوارض اسناد
 • قراردادهای مالی دوطرفه
 • مالیات بر درآمد سرمایه

در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، مالتا کمترین میزان مالیات را دارد. بنابراین عجیب نخواهد بود که شرکتی را پیدا کنید که مطابق با قوانین اجتماعی مزایای متعددی  را ارائه دهد که بتوان با شرکت های خارج از کشور  مقایسه کرد.

این کشور جزیره ای در میان دریای مدیترانه واقع شده است . مالتا سیستم مالیاتی خود را حتی پس از پیوستن به اتحادیه اروپا در سال 2004 حفظ و انگیزه و محرک های جدیدی را نیز معرفی کرده است . به همین دلیل تعداد افراد خارجی که قصد ثبت شرکت در مالتا را دارند افزایش یافته است. حتی بسیاری از سرمایه گذاران اروپایی نیز تجارت خود را از سایر کشورهای اتحادیه اروپا به این کشور منتقل کرده اند، زیرا سیستم مالیاتی مالتا مزایای بسیار زیادی دارد . سرمایه گذاران خارجی نیز می توانند از این مزایا بهره مند شوند . پایین ترین نرخ مالیاتی در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا به این کشور تعلق می گیرد. به همین دلیل با توجه به سیاست های اقتصادی هوشمندانه دولت، این کشور از بحران اقتصاد جهانی در امان خواهد بود. با ثبت شرکت در مالتا نه تنها می توان از مزایای مالیاتی این کشور بهره مند شد، بلکه سرمایه گذاران ،سرمایه گذاری امنی خواهند داشت.

وجود سیستم شناخته شده و معروف بازپرداخت 6/7  ( شش هفتم) مالیات : یکی از مزایای کلیدی سرمایه گذاری در مالتا محسوب می شود. بدن شک یکی از مزایای مالیاتی فوق العاده مالتا ، این است که سهام داران می توانند بیشتر مبلغ مالیات پرداختی شرکت را به عنوان سود سهام پس بگیرند. در عمل ، شرکت های مالتی 35% مالیات باید پرداخت کنند. با این حال اگر صاحبان شرکت ثبت شده در مالتا ، مقیمان مالیات دهنده در مالتا نباشند ، به عنوان مثال خارجیان و یا کسانی که مقیم این کشور نیستند، می توانند 6/7  مالیات پرداختی خود را پس بگیرند. این بدان معناست که نرخ مالیات واقعی تنها 5 % است. پروسه بازپرداخت مالیات بسیار سریع انجام می شود. طبق قانون، طی 14 روز پس از پرداخت مالیات در آخر ماه، این مبلغ بازگردانده می شود.

سود حاصل از شرکت ثبت شده در مالتا و سود کل حاصل از فروش شعب دیگر شرکت ، به طور کامل از مالیات معاف هستند  و به عنوان سود سهام به سهام داران پرداخت می شود. تحت شرایط خاصی، هیچگونه مسئولیتی در قبال بازگرداندن مالیات برای درآمد وجود ندارد، یعنی بازپرداخت مالیات ضروری نیست.

مزایای مالیاتی مالتا، سرمایه گذاران خارجی و اروپایی بسیاری را به خود جذب کرده است. یکی از رایج ترین شرکت ها ” شرکت های تجاری” هستند که در زمینه های تجاری فعالیت می کنند. با این حال این تنها شرکت های موجود در بازار مالتا نیست. کشور مالتا با ارائه مزایای  مالیاتی به شرکت های پیش بینی کننده ( شرط بندی)  و بازی های آنلاین  شناخته شده و معروف می باشد. اغلب سرمایه گذاران اخیرا شرکت های کشتی و هواپیما را به ثبت رسانده اند. این شرکت ها، سود خوبی برای این کشور خواهند داشت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه راه های مختلف اخذ اقامت مالتا از طریق تحصیل، کار و سرمایه گذاری می توانید با مشاوران موسسه در دفاتر تهران، شیراز و اصفهان و مشهد در ارتباط باشید. ساعات کار موسسه همه روزه بجز روزهای تعطیل از ساعت 9 الی 20 می باشد.

سوالات متداول در مورد اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری

1. دلیل استقبال خارجی ها از اخذ اقامت کشور مالتا چیست ؟

مالتا کشور کوچک واقع در اروپا و از اعضای معاهده شینگن است، این کشور زیبا به واسطه واقع شدن در شینگن بسیار مورد استقبال خارجی ها و همچنین ایرانی ها جهت اخذ اقامت می باشد.

2. برنامه ویزا اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری چگونه است؟

مالتا دو برنامه ویزای طلایی از طریق سرمایه گذاری ارائه میکند. یکی برای تابعیت(MIIP) و دیگری برای اقامت دائم(MIRP).
این برنامه یک سرمایه گذاری پایدار و کم خطر برای کسب اقامت یکی از کشورهای اروپایی منطقه شنگن است

3. برنامه ویزا اقامت نامحدود مالتا برای چه سرمایه گذارانی است ؟

این برنامه حق اقامت نامحدود برای سرمایه گذاران بین المللی که حداقل 250.000 یورو در اوراق قرضه دولتی مالتا یا به صورت سرمایه خالص برای مدت 5 سال در کشور سرمایه گذاری کرده اند ارائه میکند.

4. هزینه پروسه ویزا اقامت نامحدود مالتا سرمایه گذاران چقدر است؟

هزینه قانونی پروسه ویزا 40.000 یورو است.

5. طرح سرمایه گذاری تابعیت مالتا برای چه افرادی است؟

طرح سرمایه گذاری تابعیت مالتا که به عنوان برنامه سرمایه گذاری مستقل مالتا ( MIIP) شناخته میشود به افرادی که ثروت مستقل ویژه ای دارند ارائه میشود.

6. سرمایه گذاران مستقل حداقل باید چه مقدار برای اخذ تابعیت کشور مالتا سرمایه گذاری کنند؟

سرمایه گذاران مستقل باید حداقل مبلغ 650.000 یورو به صندوق توسعه ملی که توسط دولت مشخص میشود کمک کنند . همچنین باید 150.000 یورو در دستگاه های مالی تایید شده سرمایه گذاری کنند و متعهد به حداقل 5 سال اقامت در مالتا شوند. ارزش ملک خریداری شده باید حداقل 350.000 یورو باشد. هر یک از اعضای خانواده باید مبلغ 25000 یورو برای همکاری در صندوق توسعه اختصاص دهد.

7. مزیت اقامت یکساله کشور مالتا چیست؟

از مزایای اقامت یک ساله دریافت اقامت شهروندی و گذرنامه دوم مالتی است که به نوبه خود تابعیت اروپا را ارائه میدهد و قابلیت زندگی،کار و تحصیل در تمام کشورهای اتحادیه اروپا را امکان پذیر می کند.

8. برنامه سرمایه گذاران مالتی در مالت ( IIP ) چیست؟

برنامه سرمایه گذاران مالتی در مالت (IIP) افراد ثروتمند را از موقعیت مطلوب برای دریافت اقامت مالتی و شهروندی اتحادیه اروپا بر اساس سرمایه گذاری در مالت ارائه می دهد.

9. مزایا برنامه سرمایه گذاران مالتی در مالت چیست؟

شهروندی اتحادیه اروپا مجوز زندگی، کار یا تحصیل در هر کشور اتحادیه اروپا را می دهد. متقاضیان مجبور نیستند قبل و بعد از تأیید شهروندی در مالتا زندگی کنند.

10. نامزد های واجد شرایط برنامه های اقامت مالتا چه افرادی هستند؟

مدیران کسب و کار بین المللی، سرمایه گذاران، چهره های عمومی / افراد VIP و شهروندان خصوصی که حداقل الزامات برنامه را برآورده می کنند.

11. الزامات برنامه اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری چیست ؟

متقاضی اصلی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد و یک سابقه کیفری خالی داشته باشد. متقاضی اصلی همچنین ممکن است وابستگان را به اقامت یا درخواست شهروندی اضافه کند، از جمله همسر، فرزندان کوچک، فرزندان بالغ که به طور متعهد به ازدواج و وابستگی به اقتصاد و والدین یا پدربزرگ و مادربزرگشان وابسته نیستند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *