ثبت شرکت در لتونی

هر ساله افراد زیادی تمایل دارند برای تحصیل، کار و زندگی وارد کشور لتونی شوند. حال چرا افراد این کشور را برای زندگی انتخاب می نمایند؟ مزایای ثبت شرکت در لتونی چیست؟ شرایط مهاجرت به لتونی از طریق ثبت شرکت چیست؟ روش های مختلف مهاجرت سرمایه گذاری به این کشور چیست؟ در این مقاله سعی شده است شما را با شرایط کار , راه های مهاجرت ، تحصیل و هزینه زندگی در لتونی آشنا نماییم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

سازمان ثبت، موسسه ای مرکزی می باشد که نسبت به حفظ تمامی داده ها و ثبت آنان مبادرت می ورزد. مدارک مشارکت بایستی به محض تاسیس شرکت به این سازمان ارائه گردد. به خاطر داشته باشید که تمامی مدارک بایستی فایل بندی شوند و سپس به سازمان ثبت ارائه گردند.

قبل از شروع تصمیم گیری در رابطه با ثبت شرکت در لتونی بایستی حداقل سرمایه برای ثبت شرکت مشخص گردد و علاوه بر آن بایستی مزایای ثبت شرکت در لتونی و همچنین معایب آن در نظر گرفته شود.

برای مهاجرت به لتونی راه های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها اخذ شهروندی از طریق ثبت شرکت و همچنین ویزای کار در لتونی می باشد. از دیگر روش های اخذ اقامت میتوان به تحصیل ، مهاجرت از طریق تخصص ، اخذ اقامت از طریق خرید ملک اشاره کرد. قیمت ملک و هزینه زندگی بایستی ، قبل از شروع تجارت و کسب کار در لتونی به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد.

شرایط اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در لتونی

این در مطلب به صورت کلی اطلاعاتی در زمینه ثبت شرکت در لتونی را ارائه میدهیم. ثبت شرکت در لتونی دارای مزایا و البته معایبی است. ما توصیه میکنیم، افرادی وارد پروسه ثبت شرکت در لتونی شوند که قصد فعالیت اقتصادی در این کشور را داشته باشند، چنانچه شخصی صرفاً به واسطه این کار قصد مهاجرت به لتونی را داشته باشد، روش های دیگری هم موجود است. موسسه حقوقی توسعه گران مهر با سابقه ی فعالیت در زمینه مهاجرت و حقوق بین الملل خصوصی می تواند در زمینه ثبت شرکت در لتونی راهنمایی لازم را به شما داشته باشد.

ثبت شرکت در لتونی دارای مزایای بسیار زیادی می باشد از افتتاح حساب بانکی بین المللی گرفته تا اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در لتونی ، همگی امکان پذیر می باشد. مشاوران و وکیل مهاجرت به لتونی با ثبت شرکت در موسسه توسعه گران مهر بهترین راه حل را برای ثبت شرکت بین المللی به شما پیشنهاد می دهد.

اقامت و ثبت شرکت در خارج از کشور: ثبت شرکت در کشور های مختلف یکی از راه حل های اخذ اقامت و مهاجرت به آن کشور محسوب می شود.گاهی شما برای مهاجرت به یک کشور مثلا اروپایی باید اقدام به سرمایه گذاری نمایید ولی ممکن است با هزینه بسیار پایین تر و صرف زمان کمتر از طریق ثبت شرکت بتوانید برای خود و اعضای خانواده خود اقامت یک کشور را اخذ نمایید.

ناگفته نماند که فرایند ثبت به صورت الکترونیکی امکان پذیر خواهد بود.

ثبت شرکت دارای توابع به شرح ذکر شده در ذیل خواهد بود:

 1. ثبت شرکت های متعهد و شعب آنان، ثبت دفاتر نمایندگی، ثبت شرکت های نمایندگی با تعهدات خارجی، شرکت های تعاونی
 2. ثبت شرکت های اروپایی، شرکت های تعاونی اروپایی، احزاب سیاسی، انجمن ها، مدیران، اشخاص ورشکسته، انجمن ها و پایه های مناسب برای حفاظت از ورشکستگی، سازمان ها و موسسات مذهبی، اتحادیه های کارگری، رسانه های جمعی، موافقتنامه همکاری های دولتی و خصوصی، تاثیرات قاطع، وعده های تجاری، اموال ناشی از روابط زناشویی، دادگاه داوری و ثبت فعالیت های مرتبط با آن.
 3. ارائه اطلاعاتی در خصوص سازمان های ثبت و حقایق قانونی
 4. انجام وظایف دیگر با استفاده از قوانین و مقررات

ارسال اسناد

ثبت شرکت در لتونی در وب سایت www.baltic.legal.com خواهد بود پیشنهاد می شود که تمامی مدارک خود را به سازمانی معتبر ارسال نمایید. در این راستا یاری جستن از یک وکیل بسیار مفید خواهد بود.

تمامی مدارک بایستی به زبان لیتوانی باشد و یا اینکه بایستی توسط مترجمی معتبر ترجمه گردد.

اگر تمامی اسناد در خارج از کشور به جز اتحادیه اروپا به امضاء رسیده است این بسیار ضروریست که این مدارک به صورت قانونی درآورده شود و یا ضمیمه apostille گردد.

اطلاعات دریافت شده در سازمان ثبت به صورت قانونی و معتبر خواهند بود. باید بدانید که اطلاعات مربوط به انواع شرکت ها، کسب اطلاعاتی در خصوص ثبت شرکت قابلیت دسترسی برای عموم مردم را خواهد داشت و قابل اعتماد نیز خواهد بود.

در ثبت شرکت های شریکی مانند تعداد سهامداران برای ثبت شرکت در لتونی و ثبت شرکت با چند نفر  بایستی به دلیل موارد کلاهبرداری دقت بسیاری به عمل آورد.

توصیه می شود که تمام فعالان تجاری برای افتتاح حساب در همین کشور اقدام کرده و شایان ذکر است که داشتن حساب ارزی در لتونی کاری بسیار ساده می باشد. افتتاح حساب بانکی مستلزم داشتن پاسپورت، مدرک ثبت تجاری، اساسنامه شرکت و همچنین مدرکی مبنی بر اثبات اسکان در این کشور است. مدارک لازم به فرم شرکت بستگی دارد.

ثبت شرکت لتونی ارائه خدمات ذکر شده در ذیل را در بر خواهد گرفت:

 • ثبت نام شرکت، شرکتی که دارای اقتدار می باشد بایستی با استفاده از قوانین خاصی صورت گیرد. به طور مثال نام شرکت بایستی به گونه ای باشد که از هرگونه اطلاعات گمراه کننده به دور باشد، به خاطر داشته باشید که حجم تجارت و فعالیت های صورت گرفته بر اساس نام و میزان شهرت شرکت مورد نظر خواهد بود. ناگفته نماند که رسانه های اجتماعی گسترده، تعهدات تجاری، تاثیرات قاطع، اموال ناشی از روابط زناشویی، دفاتر نمایندگی، دفاتر نمایندگی تعهدات خارجی، سازمان ها، شرکت های اروپایی، تعاونی شرکت های اروپایی، قرارداد شراکت های دولتی و خصوصی همگی دارای اقتدار می باشند و فعالیت های آنان به صورت قانونی خواهد بود.
 • به خاطر داشته باشید که ثبت سازمان های عمومی، ثبت تجارت ها، ثبت اتحادیه های کارگری، ثبت انجمن ها و نهادها، ثبت گروه های اقتصادی، ثبت داوری دادگاه ها، ثبت احزاب سیاسی، ثبت عجز از پرداخت دیون، ثبت سازمان های مذبی و موسسات مرتبط با آن همگی بایستی در یک سازمان دارای قدرت و اطمینان صورت گیرد.
 • ثبت شرکت با اقتدار به معنای پذیرش و بررسی اسناد و مدارک، اشخاص حقیقی و حقوقی و بررسی تمامی موارد بر اساس قوانین و مقررات خواهد بود.

ثبت شرکت مستلزم تایید تمامی امضاها توسط مقامات خواهد بود. به خاطر داشته باشید که تمامی امضاهای صورت گرفته بایستی توسط نماینده اشخاص حقوقی و در سازمان های عمومی ثبت لتونی نیز تایید گردد.

پس از تایید امضای شخص، یک مقام رسمی بایستی فرایند تایید هویت و ظرفیت قانونی امضاء کنندگان را انجام دهد به خاطر داشته باشید که این فرد مسئول محتوای اسناد نخواهد بود.

باید بدانید که نام شرکت توسط یک مقام بررسی خواهد شد، فردی به بررسی جزئیات نام و اطلاعات مرتبط با آن خواهد پرداخت.

علاوه بر این سازمان دارای اقتدار به بررسی تمامی اطلاعات، پیش نویس های مشتق شده از فایل ثبت، ثبت نام شرکت در دفتر اسناد رسمی خواهد پرداخت. ناگفته نماند که در صورت علاقه اشخاص امکان دسترسی به فایل ثبت نام برای آنان وجود خواهد داشت.

ثبت یک شرکت دارای قدرت به معنای اعمال تحریم های سازمان های بین المللی، انجام معاملات مرزی و تعیین سرمایه شرکت ها خواهد بود.

برای نوشتن بیزنس پلن یا برنامه تجاری برای ثبت شرکت در لتونی باید موارد زیر را در نظر گرفت:

 • خلاصه ی کارهای اجرایی اولیه و اهداف کسب و کار
 • انتظاراتی که از محصولات و خدمات می رود
 • تعیین تیم مدیریت
 • نوع سهام شرکت و همچنین شرایط خرید سهام شرکت در لتونی بایستی مشخص گردد.
 • برآوردهای مالی و هزینه ها:
 • هزینه ثبت شرکت
 • هزینه نگهداری سالانه شرکت
 • تمکن یا ساپورت مالی برای ثبت شرکت

تصمیم گیری در خصوص ثبت نام شرکت در لتونی

باید بدانید که مقام ثبت مسئولیت بررسی تمامی تصمیمات و فایل بندی تمامی اسناد ثبت را بر عهده خواهد داشت. علاوه بر این پیش نویسی از تمامی مدارک با استفاده از قوانین و مقررات خاص بایستی تهیه گردد.

بخاطر داشته باشید که فرایند ثبت نام شرکت مستلزم صدور گواهی ثبت نام و تایید اساسنامه خواهد بود. علاوه بر این ارائه کپی از درخواست ضروری خواهد بود و دسترسی به فایل ثبت در صورت آوردن دلیلی منطقی امکان پذیر خواهد بود. ناگفته نماند که داده های شخصی قابلیت دسترسی به شخص سوم را نخواهد داشت.

آمارها

در سال های اخیر تعداد بسیاری از نهادهایی که در فرایند ثبت دخیل بودند به سرعت رشد یافتند. برای مثال در 31 ماه مه امسال حدود 108 تا 262 نهاد به ثبت رسیدند. این درحالیست که 179 تا 315 نهاد در حال فعالیت می باشند. بخاطر داشته باشید که در سال 2010 این رقم به 262004 رسید. به خاطر داشته باشید که در سال 2009 این رقم به 261 تا 922 تخمین زده شده است که حدود 179 تا 240 تای آن ها فعال می باشند.

بر اساس پراکندگی فعالیت های ثبت که توسط شرکت های ثبت صورت می گیرد بالاترین نرخ فعالیت (در طول سه هفته اخیر آگوست) 374 تخمین زده شده است که تعداد 55 تا از آن ها نهادهای ثبت شده جدید می باشند. ناگفته نماند که بسیاری از ثبت ها مربوط به وعده های تجاری ، ورشکستگی ها و ساخت انجمن ها خواهد بود.

انواع شرکت ها در لتونی

شرکت سهامی خاص، شرکتی است که سرمایه ی آن به سهام های متعدد تقسیم شده است. شرکت  تضامنی : شرکت تضامنی شرکتی است که امور تجارتی بین دو یا چند نفر با مسئولیت محدود تشکیل می شود.

خدمات پرداخت شده توسط سازمان ثبت

پرداخت خدمات توسط شرکت ثبت تا حد بسیاری بستگی به بودجه عمومی وزارت دادگستری (یک حساب خاص که از وزارت خزانه داری به این سازمان اختصاص داده شده است) خواهد داشت. بخاطر داشته باشید که درآمد شرکت ثبت از طریق ارائه خدمات حاصل خواهد شد و نسبت این مبلغ توسط قانون بودجه که توسط دولت وضع می شود مشخص خواهد شد.

فهرست قیمت پرداخت خدمات ثبت در سایت سازمان ثبت شرکت آورده خواهد شد. برای مثال ایجاد یک نهاد هزینه ثبت 143 یورویی را در بر خواهد داشت. ترجمه فهرست ثبت شرکت به زبان انگلیسی، آلمانی و روسی حدود 17.45 یورو خواهد بود. باید بدانید که قیمت تعریف شده برای خدماتی نظیر: امکان مشارکت با سازمان های مرتبط با کارگاه های آموزشی که ثبت آن توسط سازمان ثبت صورت می گیرد حدود 29 یورو خواهد بود.

اخذ مجوز جهت کسب اطلاع از ثبت شرکت لتونی

جهت کسب اطلاع در خصوص فرایندهای ثبت نام از شرکت، بایستی مجوز خریداری شود. ناگفته نماند که شرکت هایی نظیر: Lursoft IT and Firmas.lv موفق به اخذ این مجوز شده اند.

درصورتی که درباره هر کدام از روش های مهاجرتی نیاز به مشورت و راهنمایی دارید با ما تماس بگیرید. تیم وکلای حقوق بین الملل موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران و شیراز با سالها تجربه در زمینه انواع روش های مهاجرتی , شما را برای مهاجرت به لتونی هدایت و راه نمایی می نماید. از آنجا که کلیه این روش ها نیاز به دقت و تجربه فراوان دارند به شما توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی با ما مشورت کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *