هز زمان که صحبت از کشور اتریش به میان می آید بدون شک ثروت اقتصادی این کشور به ذهن افراد خطور می کند. بر خلاف اندازه نسبتا کوچک و جمعیت نسبتا کم، کشور اتریش به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورها در قرن 12 معرفی شد. باید بدانید که این کشور در سال های اخیر نسبت به افزایش تولیدات سرانه، توسعه اجتماعی بازارهای اقتصادی و افزایش سطح استانداردهای زندگی مبادرت ورزیده است. با مطالعه ای مقاله اطلاعات مفیدی راجع به مهاجرت تحصیلی به اتریش به دست خواهید آورد.

وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تهران و شیراز میتوانند به شما در اخذ پذیرش مهاجرت تحصیلی به اتریش از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران  برای افرادی که تمایل به مهاجرت تحصیلی به اتریش کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به اتریش به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش

بسیاری افراد جهت مهاجرت به اتریش معمولا از طریق مهاجرت تحصیلی به اتریش اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش مهاجرت تحصیلی به اتریش نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی اتریش میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به اتریش می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار در اتریش و سرمایه گذاری در اتریش نیز وجود دارند. تابعیت اتریش از طریق تولد فرزند در اتریش در این کشور وجود ندارد.

دانشگاه های معتبر و عالی رتبه، مبلغ شهریه مقرون به صرفه و سایر موارد دیگر همگی از دلایل جذب دانشجویان بین المللی به کشور آلمان به حساب خواهند آمد. ناگفته نماند که زبان تحصیل و تدریس در این کشور آلمانی خواهد بود.

مهاجرت تحصیلی به اتریش

 • کشور اتریش، کشوریست که 23 دانشگاه دولتی و 11 دانشگاه خصوصی را در خود جای داده است.
 • باید بدانید که سه تا از دانشگاه های اتریش در رنکینگ دانشگاه های جهانی QS و در میان 300 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند. این درحالیست که دانشگاه وین (رتبه 156)، به عنوان رهبر دیگر دانشگاه ها در نظر گرفته می شود. به علاوه دانشگاه فناوری وین (رتبه 246) و دانشگاه اینسبورک (رتبه 288) از دیگر دانشگاه های عالی رتبه کشور آلمان به حساب خواهند آمد.
 • دانشگاه وین یکی از قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه های آلمان می باشد که به سال 1365 تاسیس شد.
 • به خاطر داشته باشید که بسیاری از دوره های مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی خواهد بود. چرا که به طور کلی زبان تدریس در این کشور انگلیسی و آلمانی می باشد.

قوانین و مقررات ورود و اخذ ویزا

دانشجویان متعلق به اروپا جهت تحصیل در کشور اتریش نیازی به اخذ ویزا نخواهند داشت. این درحالیست که آنان ملزم به اخذ مجوز اقامت در اداره ثبت ساکنین بومی خواهند بود.

 • دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ملزم به ارسال درخواست خود به دانشگاه و یا کالج منتخب خواهند بود. باید بدانید که فرم درخواست در اداره پذیرش دانشجویان دانشگاه ها (در بعضی موارد امکان دسترسی به فرم درخواست به صورت آنلاین وجود خواهد داشت) وجود خواهد داشت.
 • همانطور که قبلا نیز گفته شد زبان تحصیل و تدریس در کشور اتریش آلمانی می باشد، لذا از متقاضیان انتظار می رود که نسبت به کسب مهارت های زبان آلمانی، شرکت در آزمون مدارس، مطالعه شخصی و شرکت در دوره هایی جهت اخذ دیپلم زبان آلمانی (آزمون DAF) مبادرت ورزند. این درحالیست که جهت اخذ گذرنامه و مهاجرت تحصیلی به اتریش دانشجویان ملزم به اخذ مدرک B1 و یا B2 آلمانی می باشند. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و بخش تحقیقات تا زمانی که به سمت دانشجویان بین المللی نرسیده اند نیازی به فراگیری زبان آلمانی نخواهند داشت. مهاجرت تحصیلی به اتریش بدون مدرک زبان ممکن نیست.
 • اگر زبان آموزش شما انگلیسی می باشد، باز هم اخذ مدرک زبان حداقل B1 و یا B2 آلمانی طبق گذرنامه زبان های اروپایی ضروری خواهد بود.

کمک هزینه های مالی جهت تحصیل

از سال 2008، دانشجویان متعلق به اروپا از پرداخت هرگونه شهریه دانشگاه به دور شدند و هیچگونه محدودیتی برای آنان در نظر گرفته نشد و هر سال تحصیلی به دو ترم تقسیم گشت.

 • باید بدانید که دانشجویانی که برای پذیرش در دانشگاه های اتریش درخواست می دهند ملزم به پرداخت 5000 یورو برای یکسال می باشند. به هر حال، در تمامی موارد پرداخت 17 یورو برای دانشجویان متعلق به اروپا و جهت پرداخت وجه بیمه ضروری خواهد بود.
 • دانشگاه کشور اتریش اطلاعات دقیقی در خصوص بورسیه مهاجرت تحصیلی به اتریش و انجام تحقیقات به زبان آلمانی و انگلیسی در سایت grants.at در اختیار دانشجویان قرار می دهد. اطلاعاتی که راهنمایی های لازم را در اختیار دانشجویان بین المللی، فارغ التحصیلان و محققان اتریش قرار می دهد. باید بدانید که هدایای دیگری با عنوان “هدایای شخصی” در اختیار دانشجویان ملی قرار خواهد گرفت.

باید بدانید که برخی و نه تمامی دانشگاه های کشور اتریش مکانی را برای اقامت دانشجویان در نظر می گیرند. این درحالیست که سایز این اتاق ها برای دانشجویان بین المللی و در مقایسه با دانشجویان بومی بسیار کوچکتر خواهد بود.

 • دانشجویان بین المللی قادر به استفاده از خدمات اتریشی (OeAD)، سازمان اطلاعاتی که راهنمایی های لازم را در خصوص اخذ منزل در اختیار افراد قرار می دهد خواهند بود.اما به طور کلی رزرو کردن از قبل به افراد پیشنهاد می شود. این درحالیست که هزینه اقامت یکماهه حدود 300 یورو خواهد بود.

با وجود اینکه سطح استاندارد زندگی بسیار عالی در این کشور مشاهده می شود، دانشجویان متعلق به کشور انگلستان به دنبال زندگی در کشور مقرون به صرفه ای نیز خواهند بود.

برخی از هزینه های معمول یا هزینه زندگی دانشجویی در اتریش (بر اساس GBP – مارس 2015) به شرح ذکر شده در ذیل خواهد بود:

 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه: 359 تا 419 یورو برای هر ماه.
 • هزینه خوراک در رستورانی ارزان: 5.87 یورو.
 • هزینه خوراک در مک دونالد: 4.62 یورو.
 • هزینه آبجو بومی 0.5 لیتری: 2.49 یورو.
 • هزینه آبجو وارداتی 0.33 لیتری: 2.35 یورو.
 • هزینه کاپوچینو: 1.95 یورو.
 • هزینه کوک / پپسی 0.33 لیتری: 1.68 یورو.
 • هزینه بطری آب 0.33 لیتری: 1.18 یورو.
 • هزینه نان سفید 500 گرمی: 1.11 یورو.
 • هزینه سیگار: 3.38 یورو.
 • هزینه بلیط حمل و نقل بومی: 1.57 یورو.
 • هزینه بلیط سینما: 6.40 یورو.

کار در حین تحصیل در اتریش

 • دانشجویان متعلق به اروپا قادر به کارکردن بیش از سه ماه (به صورت تمام وقت) در هر یکسال و بدون هیچگونه محدودیتی خواهند بود. به علاوه آنان قادر به کارکردن پاره وقت (بیش از 12 ساعت در هفته) با در آمد ماهانه 323 یورو می باشند. در هر دو مورد دانشجو ملزم به اخذ مجوز از کارفرما در موسسه دولتی بومی می باشد.

سلامت و امنیت

 • دانشجویان متعلق به اروپا قادر به استفاه از سیستم سلامت و درمان اتریش همانند دیگر شهروندان اتریش و با در اختیار داشتن کارت بیمه سلامت اروپایی خواهند بود. باید بدانید که اخذ بیمه سلامت عمومی جهت پذیرش در دانشگاه های اتریش اجباری می باشد.
 • کشور اتریش یکی از امن ترین مقاصد تحصیلی می باشد که موارد جرم و جنایت در آن به ندرت مشاهده می شود. ناگفته نماند که مواردی نظیر کیف قاپی و جیب بری تنها در مناطق شلوغ و پرجمعیت این کشور همانند: مناطق مربوط به گردشگران، در اتوبوس ها، ایستگاه های قطار و متروها رخ خواهد داد. بر اساس قانون کشور اتریش، شما ملزم به در اختیار داشتن گذرنامه خود در همه زمان ها خواهید بود. اگر شما گذرنامه خود را به همراه نداشته باشید، شما ملزم به دسترسی به آن به مدت 1 ساعت خواهید بود. باید بدانید که گواهی نامه رانندگی کشور انگستان در این کشور به عنوان یک ID رسمی شناخته نخواهد شد.

رتبه بندی های بین المللی

رنکینگ دانشگاه 2015-16

در زیر رتبه بندی دانشگاه های مختلف اتریش و همچنین دانشگاه های پزشکی و دندان پزشکی قابل مشاهده است.

دانشگاه QS THE
دانشگاه جوهانس کپلر لینز 401 – 500
دانشگاه کارل فرانزنس گراتس 351 – 400
دانشگاه پزشکی وین 251 – 275
دانشگاه اینسبورک 295 301 – 350
دانشگاه وین 153 182
دانشگاه فناوری وین 197 251 – 300

تمامی اطلاعات موجود در این جدول به صورت صحیحی گردآوری شده اند. رتبه های موجود در این جدول توسط سازمان به رسمیت شناخته شده ای بدست آمده است. رتبه دانشگاه های غیر انگلیسی توسط سازمان دیگری ساماندهی شده است، سازمانی که راهنمایی های لازم را در خصوص رتبه بندی های دانشگاهی در اختیار شما قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر شما قادر به مطالعه رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS، رتبه بندی دانشگاه های جهانی THE، رتبه های جهانی MBA، بهترین فوربس های آمریکا و رتبه بندی دانشگاه های اروپایی خواهید بود.

در نهایت موسسه حقوقی توسعه گران مهر که بدون شک از بهترین موسسات حقوقی کشور و از جمله استان فارس میباشد، پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز متقاضی تحصیل در کشور اتریش و دیگر کشورها است و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا جهت ورود به کشور اتریش را در با گارانتی و تضمین کامل انجام میدهد.

علاقه مندان به مهاجرت تحصیلی به اتریش برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو به اتریش و اخذ ویزای تحصیلی به صورت تضمینی در این کشور می توانند با تحویل مدارک خود که شامل: کپی از همه صفحات گذرنامه و ترجمه مدارک و ریزنمرات دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاهی و مدرک زبان و عکس پاسپورتی به وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) واقع در تهران و شیراز از موسسات اعزام دانشجو به راحتی و در کمترین زمان ویزای مهاجرت تحصیلی به اتریش را دریافت کرده و به ادامه مهاجرت تحصیلی به اتریش بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه  یا سفارت اتریش تماس حاصل فرمایید.

شرایط تحصیل در کشورهای دیگر

4 دیدگاه برای “مهاجرت تحصیلی به اتریش

 1. Avatar بابایی گفت:

  با سلام
  بنده قصد مهاجرت تحصيلي به خارج از كشور و تحصيل در رشته هاي علوم پزشكي رو دارم و معدل دبيرستانم ١٢/٨١ ميباشد آيا با اين شرايط امكان پذيرش من در دانشگاههاي خارج ازكشور وجود دارد؟؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله کشورهایی وجود دارند که امکان مهاجرت تحصیلی پزشکی برای شما فراهم باشد. البته تحصیل پزشکی اتریش چندان راحت نیست.

 2. Avatar بهنام گفت:

  با سلام.بنده کارشناسی و کارشناسی ارشد با معدل A از دانشگاه آزاد را دارم، رزومه علمی مناسب مانند ۲ جلد کتاب و چند مقاله را هم دارا می باشم، قصد دارم مقطع دکتری را در کشور های مانند آلمان و اتریش ادامه دهم، آیا در مقطع دکتری در گرایش های حقوق، خصوصا گرایش جزا و جرم شناسی، کرسی های تدریس به زبان انگلیسی هم ارائه می گردد یا صرفا آلمانی است؟ و این که امکان اخذ پذیرش برای بنده موجود هست ؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   در بحث پذیرش در مقطع دکتری، مدرک و وضعیت تحصیلی فرد،رزومه علمی و مقالات چاپ شده در مجلات بین المللی و سن، را ملاک قرار می دهند و در برخی دانشگاه های آلمان، دکتری به زبان انگلیسی نیز برگزار میگردد.
   ناگفته نماند در بحث های تخصصی حقوقی، کشور ما دارای زیر ساخت و نوع استدلال متفاوتی با بسیاری از کشورها از جمله آلمان، می باشد که این موضوع محل چالش در هنگام تعیین استاد برای مقطع دکتری خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *