هزینه زندگی در مالتا
اقامت مالتا
مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

اطلاعات کلی کشور مالتا

  • نام رسمی: جمهوری مالت
  • پایتخت: والتا
  • دارای کوچکترین پایتخت ملی در سطح اتحادیه اروپا
  • بزرگترین شهر: بیرکیرکارا
  • مرکز اقتصادی: شهر سلیمه
  • جمعیت: حدود 400.000 نفر
  • مساحت: 316 کیلومتر مربع
  • واحد پول: یورو

مهاجرت به مالتا

اگرچه بیشتر مردم به این نکته پی میبرند که به فرهنگ مالتی علاقمندند ولی در حقیقت نمیخواهد میراثهای فرهنگی خود را نادیده بگیرند. مالتا با اماکن دیگر متفاوت است واگر شما قصد دارید تغییرات زیادی را احساس کنید نقل مکان به یک کشور جدید ممکن است به نفع شما نباشد.

ویزای کار مالتا

در واقع، بازار کار مالت در حال رشد است و هزاران فرصت شغلی در حال حاضر وجود دارد. نرخ بیکاری در بیکاری در مالت در بین پایین ترین سطح اتحادیه اروپا به میزان 3.7 % تا ژانویه 2018 است. این مکان جایگاه خوبی برای کسانی است که می خواهند شغل خود را آغاز کنند، تجربه صنعت را کسب کنند و یا تعادل بانک را افزایش دهند.

شرایط اخذ ویزای کاری مالتا
برنامه ریزی مالیاتی برای شهروندان غیر مقیم در مالتا

تحصیل در مالتا

با توجه به اینکه در گذشته مالت به عنوان یک مستعمره بریتانیا شناخته می شده است، سیستم آموزش و پرورش مالت بر اساس سیستم آموزش و پرورش بریتانیا می باشد. در مالت، تمام کودکان 4-16 ساله حق تحصیلات رایگان در تمام مدارس دولتی، صرف نظر از سن، جنس و اعتقاد خود دارند. استاندارد آموزش و پرورش در مالت بالا است و پس از هر سال تحصیلی از دانش آموزان آزمونی گرفته می شود. لباس فرم مدرسه در مالت یک هنجار است و هر مدرسه دارای یک لباس مختلف با رنگ های منحصر به فرد و آرم است. بعضی از مدارس هنوز بین پسران و دختران جدا است اما برخی از مدارس مخلوط است.

شرایط زندگی در مالتا

اینجا زندگی با سرعت بیشتری در حال حرکت است. گاهی اوقات می تواند شگفت انگیز باشد (جشن های بزرگ و جشنواره های رنگارنگ)، در حالی که زمانهای دیگر، می تواند خسته کننده باشد (تعمیرکارانی که چندین بار در یک زمان تعیین شده در مقابل شما قرار دارند).

سازمان InterNations به عنوان یکی از بزرگترین جامعه بین المللی برای افرادی که در خارج از کشور زندگی می کنند و در خارج از کشور کار می کنند، فرصت های شبکه های جهانی، رویدادهای محلی و اطلاعات مرتبط با مهاجرت را ارائه می دهد.

دوره های دانشگاه انگلیا راسکین مالتا
اخذ پاسپورت مالتا

اخذ اقامت مالتا

اگر قصد اقامت مالتا را دارید این مطلب را از دست ندهید؛ برنامه های اقامت در این کشور برای ملیت های اروپایی و غیر اروپایی متفاوت می باشد. کشورهای اروپایی و همچنین بسیاری از کشورهای توسعه یافته غیر اروپایی می توانند بدون نیاز به ویزا وارد این کشور شوند و به طور موقت با ویزای  3 ماهه در این کشور اقامت داشته باشند. اما سایر ملیت ها فقط قادر به دریافت ویزای 1 ماهه خواهند بود.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالتا

تحصیل در رشته پزشکی بسیار بیشتر از دریافت مدرک MBBS و BDS و تبدیل شدن به یک دکتر است. پزشکی یک شغل و یک مسیر زندگی است. پزشکی یعنی فکر کردن به دیگران و اولویت قرار دادن بیماران. پزشکی یک دوره چالش برانگیز و پر زحمت است. شما باید کارهای زیادی انجام دهید و چیزهای زیادی یاد بگیرید. بخش های این دوره بسیار ارزشمند و پر فایده هستند.

هزینه تحصیل پزشکی در مالتا
اخذ پاسپورت مالتا

تابعیت و شهروندی مالتا

اگر شما در آرزوی پاسپورت مالتایی و شهروندی مالتا هستید، برنامه سرمایه گذاری فردی مالتا (MIIP) مناسب شما است! این برنامه در سطح جهانی به عنوان یکی از پیشگامان برنامه های شهروندی شناخته شده است، MIIP به تعداد محدودی از افراد بسیار مشهور این فرصت را می دهد تا شهروندی مالتا را کسب کنند.

هزینه زندگی در مالتا

 

سرمایه گذاری در مالتا

سرمایه گذاری در مالتا

طرح سرمایه گذاری تابعیت مالتا که به عنوان برنامه سرمایه گذاری مستقل مالتا ( MIIP) شناخته میشود به افرادی که ثروت مستقل ویژه ای دارند ارائه میشود. سرمایه گذاران مستقل باید حداقل مبلغ 650.000 یورو به صندوق توسعه ملی که توسط دولت مشخص میشود کمک کنند . همچنین باید 150.000 یورو در دستگاه های مالی تایید شده سرمایه گذاری کنند و متعهد به حداقل 5 سال اقامت در مالتا شوند. ارزش ملک خریداری شده باید حداقل 350.000 یورو باشد.

سوالات متداول در مورد کشور مالتا

1- مردم مالتا به چه زبانی صحبت می کنند؟

اکثر بومیان و ساکنان انگلیسی زبان و مالتی زبان چند زبانه هستند.

2- صنایع موفق در مالتا کدامند؟

مالتا صنعت گردشگری پرطرفداری داردو همچنین صنعت خدمات مالی موفقی نیز داردکه مشاغل متعددی را ایجاد می کند.

3- کیفیت سیستم های مراقبت پزشکی مالتا در چه سطحی است؟

بنابر اعلامیه سازمان جهانی بهداشت مالتا یکی از بهترین و مناسبترین سیستمهای مراقب های پزشکی و در جهان را داراست که که از لحاظ رده بندی بالاتر از انگلیس و آمریکا است.

4- هزینه خرید در مالتا برای افراد خارجی چگونه است ؟

بنا بر ملیتتان هزینه خرید مواد غذایی و خوراک پوشاک و وسایل تفریحی ممکن است به نظر هنگفت و زیاد برسند اما بیشتر کالاهای خریداری شده وارداتی هستند.

5- آیا قوانین مالتا به دانشجویان اجازه کار در کنار تحصیل می دهد؟

کشور های غیر ارپایی که درس های زبان انگلیسی را در موسسات تایید شده توسط کانون زبان انگلیسی می گذرانند، می توانند در مالتا تا حداکثر 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوند.

6- آیا از طریق ازدواج با یک فرد مالتایی می توان شهروند مالتا شد؟

امروزه همسران خارجی، زمانی واجد شرایط درخواست شهروندی هستند که حداقل پنج سال از ازدواج آنها با یک ملیت مالتایی گذشته باشد.

7- واحد پول کشور مالتا چیست؟

یورو

8- شغل های رایج برای مهاجران در مالتا کدامند؟

شغل های شناخته شده مهاجر مانند پیشخدمتی، آموزش زبان و اپراتورهای توریستی – البته – در دسترس هستند، اما بسیاری از بهترین مشاغل موجود برای مهاجران در شرکت های تازه تاسیس تکنولوژی و شرکت های بین المللی هستند.

9- آیا متقاضی ویزای کار مالتا اجازه همراه دارد؟

این مورد به نوع کار شما و شرایط کاری شما بستگی دارد ولی معمولا بعد از مدتی امکان مهاجرت همسر وفرزند وجود دارد.

10- میزان حقوق افرادی که در مالتا شاغل می شوند حدودا چقدر هست؟

میزان حقوق حداقل 761 یورو در ماه می باشد البته این مبلغ با توجه به رشته و تخصص و شغل شما بیشتر از این می شود.

11- آیا مردم مالت نژادپرست هستند؟

براساس گزارش آژانس اتحادیه اروپا برای حقوق اساسی، که نژادپرستی را در 12 کشور اروپایی مورد تحقیق قرار داده است، سطح نژادپرستی در مالت از 12 کشور مورد مطالعه کمتر است، اما همچنین اعلام شده است که آفریقایی ها در مالت در مورد حقوق خود آگاهی ندارند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *