اخذ ویزای شینگن تضمینی

اخذ ویزای شینگن تضمینی

ویزای شینگن تضمینی، یکی از انواع ویزاهای مورد نیاز برای ورود به کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد دارند به کشورهای عضو شینگن سفر کنند. برای آن ها ارائه تضمین یا تمکن مالی الزامی است. در واقع، با درخواست و دریافت ویزای شینگن تضمینی، فرد متقاضی باید به دولت کشور مبدأ خود، تضمین مالی داده و نشان دهد که قادر است هزینه های سفر خود را پوشش دهد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

بسیاری از کشورهای عضو شینگن، برای صدور این نوع ویزا، الزامات و قوانین خاص خود را دارند. به همین دلیل، بسیاری از افراد به دنبال اخذ ویزای شینگن تضمینی فوری هستند. ما در این مقاله از بلاگ گروه وکلای اصطهباناتی شما را با شرایط اخذ این ویزای پرطرفدار آشنا می کنیم.

ویزای شینگن یکی از مهم ترین و پرکاربردترین ویزاهای جهان

ویزای شینگن یکی از مهم ترین و پرکاربردترین ویزاهای جهان

ویزای شینگن تضمینی و فوری + شرایط و هزینه اخذ ویزا

ویزای شینگن یکی از مهم ترین و پرکاربردترین ویزاهای جهان است که به شهروندان بسیاری از کشورها اجازه می دهد تا به 26 کشور عضو اتحادیه اروپا و منطقه شینگن سفر کنند. این ویزا برای شهروندان کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا صادر می شود. با داشتن این ویزا، فرد مجوز سفر به همۀ کشور های عضو منطقۀ شینگن را دارد.

بعضي از كشور هاي عضو منطقه شينگن عبارت اند از: اتریش، بلژیک، چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایتالیا، لتونیا، لیختنشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالتا، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسپانيا، سوئد و سوئيس. برخلاف بسیاری از ویزاهای دیگر که باید برای هر کشور به صورت جداگانه درخواست شود و هزینه های جداگانه ای را به دنبال دارد؛ برای دریافت ویزای شینگن شما یک بار اقدام می کنید و می توانید از طریق آن به تمام کشورهای این حوزه سفر کنید.

داشتن دعوت نامه برای دریافت ویزای شینگن

داشتن دعوت نامه برای دریافت ویزای شینگن

حال سوالی که پیش می آید این است که شرایط دریافت ویزای شینگن تضمینی در سال 2023 چیست؟ شرایط دریافت ویزای شینگن برای هر کشوری ممکن است اندکی متفاوت باشد، اما به طور کلی شرایط ویزای شینگن فوری تضمینی عبارت است از:

 • داشتن گذرنامه معتبر با حداقل دو برگه خالی، اعتبار حداقل 6 ماه و یک کپی از برگه اول گذرنامه
 • درخواست مستقیم یا توسط وکیل یا مأمور رسمی
 • تعهد به بازگشت به کشور مبدا بعد از پایان مدت مقرر اقامت در کشورهای شینگن
 • داشتن بیمه سفر که تمامی هزینه های درمانی، بلیت های هواپیما، جریمه و غیره را پوشش دهد.
 • داشتن مدارک و دلایل مورد نیاز در صورت وجود، مثل دعوتنامه از سوی یکی از بستگان
 • پرداخت هزینه های مربوط به ویزا در زمان درخواست

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که چرا اغلب افراد مشتاق اخذ ویزای شینگن تضمینی فوری هستند؟ به طور کلی دریافت این ویزا مزایای زیادی به همراه دارد به عنوان مثال؛ ویزای شینگن برای 90 روز اجازه می دهد که شما در کشورهای شینگن بازدید کنید و در آنجا اقامت کنید. همچنین پس از اخذ ویزای شینگن، می توانید به کشورهایی که با این کشورها قرارداد ویژه دارند نیز سفر کنید.

از نظر بیزنسی نیز این ویزا مفید است زیرا اگر شما در یکی از کشورهای شینگن کار یا تجارتی داشته باشید، می توانید با داشتن ویزای شینگن از تمامی مزایای کاری در این کشورها بهره ببرید. در حالت کلی، هر شهروند می تواند درخواست ویزای شینگن را برای سفر به کشورهای عضو شینگن ارسال کند؛ اما برای دریافت ویزای شینگن، باید شرایط خاص آن را داشته باشد. با توجه به این که وجود هر گونه نقص در مدارک یا نداشتن یکی از شروط لازم، ممکن است منجر به ریجکت شدن ویزا شود، توصیه می کنیم در این زمینه از وکلای مهاجرتی با تجربه کمک بگیرید.

ویزای شینگن تضمینی چیست؟

ویزای تضمینی شینگن، خدمتی است که توسط برخی از خدمات گردشگری در اروپا ارائه می شود. این خدمت به توریستان غیر اروپایی که قصد سفر به این قاره را دارند، امکان می دهد با تهیه و ارائه مدارک نیاز و طی مراحل قانونی، ویزا بگیرند.

افرادی که از طریق یزای شینگن تضمینی وارد اتحادیه اروپا می شوند می توانند به مدت ۹۰ روز در کشورهای حوزه شینگن اقامت داشته باشند. این افراد می توانند در یک بازه زمانی ۶ ماهه به دفعات یک بار، دوبار یا چند بار وارد این کشور ها شوند. برای دریافت ویزای توریستی شینگن تضمینی، متقاضی باید فرم درخواست این نوع ویزا را تکمیل کرده و مدارک لازم را ارائه دهند. شما می توانید فرم را به صورت آنلاین یا دستی تکمیل کنید. همچنین در ادامه باید مدارک خواسته شده را به سفارت کشور مقصد تحویل دهید تا بتوانید ویزای شینگن خود را دریافت کنید.

ویزای فوری شینگن

ویزای فوری شینگن یکی از راه های سریع و آسان برای اخذ ویزای تضمینی شینگن است. این نوع ویزا به دلیل سرعت بالا در صدور، برای افرادی که به دلایل مختلف نمی توانند منتظر صدور ویزای عادی باشند، مناسب است. برای اخذ ویزای فوری شینگن، متقاضی باید مستندات لازم را به سفارت یا کنسولگری کشور مورد نظر خود تحویل دهد. پس از بررسی مستندات، در صورت تأييد، ويزا در کمترين زمان ممکن صادر خواهد شد. به علاوه، هزینه های صدور و پرداخت وجه به صورت الکترونيکي قابل پذيرش است. با در دست داشتن ويزای فورى شینگن، مسافران مي توانند سفر خود را آغاز کنند.

شاید این روزها تبلیغاتی پیرامون ویزای شینگن تضمینی بدون مدارک یا ویزای شینگن تضمینی بدون پیش پرداخت را دیده باشید، با توجه به سخت گیری هایی که اتحادیه اروپا و حوزه شینگن برای ورود مسافران و مهاجران اعمال می کنند، امکان دریافت ویزا بدون مدارک وجود ندارد؛ بنابراین همواره مراقب باشید در مسیر دریافت ویزای شینگن، دردام افراد سودجو و کلاهبردار نیفتید زیرا برای دریافت هرگونه ویزا از جمله ویزای شینگن، شما به مدارک هویتی خود نیاز خواهید داشت.

اگر در زمینه دریافت ویزای تضمینی شینگن به مشاوره تخصصی یا وکیل مهاجرتی نیاز دارید می توانید با شماره تلفن های ما تماس حاصل فرمایید. وکلای و کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن مراحل دریافت ویزای شینگن شما را انجام می دهند.

هزینه ویزای شینگن تضمینی

از جمله سوالات پر تکرار در این زمینه قیمت ویزای شینگن تضمینی است افراد می خواهند بدانند که برای دریافت این ویزا باید چقدر هزینه کنند؟ هزینه های دریافت ویزای شینگن برای هر کشوری ممکن است متفاوت باشد؛ اما به طور کلی، هزینه های دریافت ویزای شینگن برای یک نفر به چندین بخش تقسیم می شود. هزینه های اصلی درخواست ویزا شامل دستمزد کنسولگری یا سفارت، هزینه پرداخت ویزای شینگن، هزینه چاپ و ترجمه مدارک و موارد دیگر است. به طور مثال، هزینه دریافت ویزای شینگن در سفارت کشور فرانسه در ایران برای یک فرد بالغ، برابر با 80 یورو است.

اما باید به این نکته توجه داشت که هزینه های دریافت ویزای شینگن ممکن است بر اساس تعداد افراد و کمک گرفتن از وکلای مهاجرتی مختلف متفاوت باشد. در برخی موارد، ممکن است بیمه سفر و هزینه های دیگری هم به مجموع هزینه های دریافت ویزای شینگن اضافه شود.

به عنوان مثال متقاضیان ممکن است بخواهند از تور شینگن تضمینی، برای سفر به کشورهای عضو این منطقه استفاده کنند؛ بنابراین اگر می خواهید نیز ویزای شینگن دریافت کنید باید ارزیابی دقیقی از میزان هزینه های وکلا آژانس های مسافرتی و سفارت کشور مورد نظر داشته باشید.

ارزانترین کشورهای شینگن

همانطور که گفتیم منطقه شینگن از ۲۶ کشور اروپایی تشکیل شده که اغلب آنها قوانین مشابهی برای ورود مهاجران و مسافران دارند. افراد می توانند از طریق ویزای شینگن به راحتی به تمام این کشورها سفر کرده و به مدت ۹۰ روز در آنها اقامت داشته باشند.

یکی از دغدغه های افرادی که به صورت مستقل یا از طریق تور شینگن تضمینی، به این کشورها سفر می کنند موضوع هزینه های مسافرت آنها می باشد. طبیعتا اگر کشورهای ارزان را برای سفر خود انتخاب کنید هزینه های شما برای دریافت ویزا و مسافرت کاهش پیدا می کند.

به این منظور باید کشورهای ارزان حوزه شینگن را برای مسافرت بشناسید. در حال حاضر ۶ کشور ایتالیا، پرتغال، اسپانیا، اسلوونی و لتونی جزو ارزان ترین کشورها در قاره اروپا هستند که در صورتی که برای سفر به این کشور ها برنامه ریزی کنید می توانید هزینه ها و مخارج خود را به خوبی کنترل نمایید.

از سوی دیگر هر یک از این کشورها دارای جاذبه های توریستی، تاریخی و طبیعی بسیار زیادی هستند که بدون شک می توانید سفرهای به یادماندنی در این کشورها داشته باشید. البته ممکن است برخی از این کشورها گران به نظر برسند اما به این نکته توجه داشته باشید که در مقایسه با دیگر کشورهای عضو شینگن، مقرون به صرفه تر هستند.

الزامات دریافت ویزای شینگن

الزامات دریافت ویزای شینگن

مدارک لازم برای ویزای شینگن

افرادی که می خواهند ویزای شینگن تضمینی بگیرند و از این طریق به مسافرت های خود به کشورهای عضو این منطقه بپردازند، باید مدارک مورد نیاز را تهیه کرده و برای دریافت ویزا اقدام کنند؛ اما چه مدارکی برای دریافت این ویزا لازم است؟ برای گرفتن ویزای شینگن تضمینی، مدارک زیر الزامی می باشد:

 • فرم درخواست ویزا: باید فرم درخواست ویزای شینگن را پر کنید.
 • گذرنامه و پاسپورت: باید اصل پاسپورت خود را با حداقل 6 ماه اعتبار ارائه دهید.
 • عکس: باید عکس جدید با ابعاد استاندارد داشته باشید.
 • بلیط هواپیما: باید بلیط هواپیما رفت و برگشت دارای تاریخ مشخص داشته باشید.
 • بیمه سفر: باید بیمه سفر با پوشش حداقل 30 هزار یورو و دارای اعتبار مشخص داشته باشید.
 • تمکن مالی: باید اثبات کنید که از تمکن مالی کافی برخوردار هستید.
 • رزرو هتل: باید مدارک رزرو هتل را ارائه دهید.
 • نامه تضمین مالی: باید نامه تضمین مالی از یک شخص یا شرکت دارای اعتبار مالی داشته باشید.
 • ارائه مدارکی که نشان دهد شما در کشورتان دارای یک شغل رسمی به همراه حقوق ماهانه هستید.
 • ارائه مدارکی که نشان دهد شما برای مدت زمان سفر خود از محل کارتان مرخصی گرفته اید و فردی جانشین شما شده است.
 • ارائه اصل سند ملکی که نشان دهد شما در کشور خود صاحب دارایی هستید.
 • سوابق قبلی: باید سوابق قبلی سفر به کشورهای دیگر را ارائه دهید.
 • پرداخت هزینه: باید هزینه های صدور ویزای شینگن را پرداخت کنید.

خدمات اصطهباناتی برای اخذ ویزای شینگن تضمینی

دریافت ویزای شنگن مزایای بسیار زیادی برای متقاضیان به همراه دارد. به عنوان مثال چنانچه فرد بخواهد به دیگر کشورها همچون کانادا مسافرت کند داشتن سابقه شینگن یکی از نکات مثبت در پرونده وی تلقی می شود. به همین دلیل افراد زیادی متقاضی دریافت این نوع ویزا هستند.

با توجه به این که در سال های اخیر سوابق ریجکتی ویزای شینگن وجود داشته است، توصیه می کنیم در این زمینه از تیم های متخصص و حرفه ای کمک بگیرید. یکی از خدمات ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی اخذ ویزای شینگن تضمینی و فوری است. ما در سریع ترین زمان ممکن برای شما پرونده مناسبی تشکیل داده و ویزای شینگن را دریافت می کنیم تا بتوانید با اطمینان خاطر سفرهای خود را در کشورهای مختلف این حوزه برنامه ریزی کنید.

سخن پایانی

دریافت ویزای شینگن برای ایرانیان مزایای بسیار زیادی دارد. همچنین از جمله مدارکی است که افراد می توانند از طریق آن، اقامت دیگر کشورها را نیز در آینده دریافت کنند. از طرفی کشورهای حوزه شینگن کشورهای توسعه یافته ای هستند که فرصت های شغلی و تحصیلی بسیار زیادی در آنها وجود دارد؛ بنابراین گرفتن ویزای شینگن یکی از اولین قدم ها برای بهره مندی از این فرصت ها و استفاده از پتانسیل های حوزه شینگن محسوب می شود.

ما در این نوشته تلاش کردیم تا شما را با شرایط دریافت این ویزا مدارک مورد نیاز آن آشنا کنیم. شما در هر مرحله ای که هستید می توانید با کارشناسان و وکلای مهاجرتی ما در موسسه وکلای برگزیده اصطهباناتی تماس حاصل کرده و سوالات خود را پیرامون اخذ ویزای شینگن تضمینی مطرح کنید. همچنین ما می توانیم تمامی مراحل دریافت ویزای شینگن را برای شما انجام دهیم به این منظور تنها کافیست با وکلای ما تماس بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *