کشور فنلاند

کشور فنلاند یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی است که در اروپای شمالی قرار دارد. این کشور مانند سایر همسایگان خود در اسکاندیناوی دارای سطح بالایی از رفاه اجتماعی و اقتصادی است و به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته دنیا شناخته می‌شود. نرخ بیکاری در فنلاند بسیار پایین است و تورم در این کشور به خوبی کنترل شده است. فنلاند به دلیل موقعیت جغرافیایی خود دارای آب و هوای سرد است اما این موضوع در مقابل مزایای بسیار این کشور قابل چشم‌پوشی است. در ادامه این مقاله اطلاعات بیشتری در خصوص فنلاند ارائه خواهیم کرد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

این مقاله توسط موسسه مهاجرتی اصطهباناتی، یکی از بهترین و معتبرترین موسسات ارائه دهنده خدمات مهاجرت به فنلاند ارائه شده است. شما عزیزان می‌توانید برای ارزیابی شرایط خود جهت اخذ ویزای فنلاند با کارشناسان و وکلای مجرب موسسه تماس حاصل فرمایید.

کشور فنلاند در یک نگاه

فنلاند هشتمین کشور پهناور اروپا در منطقه اسکاندیناوی است که پایتخت آن شهر هلینسکی نام دارد. این کشور از شمال با نروژ، از شرق با روسیه و از غرب با سوئد همسایه و هم‌مرز است. فنلاند از نظر اقتصادی در جایگاه بسیار خوبی قرار گرفته است. نرخ بیکاری در این کشور حدود 7 درصد و نرخ تورم 1.8 درصد است. سطح آموزشی، خدمات بهداشتی، درمانی و رفاه اجتماعی در فنلاند بسیار بالا است و دانشگاه‌های بسیار معتبری در این کشور قرار دارد.

مردم فنلاند در معاشرت تقریباً خونگرم و رسمی هستند و با دست دادن و احوالپرسی در ارتباطات اجتماعی خود ظاهر می‌شوند. فنلاند در زمینه صنعت و کشاورزی قدرتمند است و همین موضوع باعث شده تا زندگی در فنلاند از نظر شرایط اقتصادی و رفاهی انتخاب بسیار خوبی باشد. فنلاند دارای طبیعت زیبایی است و حدود سه چهارم از مساحت آن را دریاچه‌ها و جنگل‌های انبوه در بر گرفته است. سایر اطلاعات کلی در خصوص کشور فنلاند در جدول زیر ارائه شده است:

اطلاعات کلی فنلاند
مساحت338.462 کیلومتر مربع
پایتختهلینسکی
بزرگترین شهرهاتورکو، تامپره
جمعیتبیش از 5 میلیون نفر
دین رسمیمسیحیت
زبان رسمیفنلاندی سوئدی
واحد پولیورو
نوع حکومتجمهوری
آب و هوامعتدل و سردسیر
پیش شماره00358
دامنه سایت.fi
رتبه شاخص رفاه اجتماعی14

تاریخچه فنلاند

فنلاند تا اوایل قرن دوم میلادی کشوری خالی از سکنه بود که در مجاورت روسیه و سوئد قرار داشت. در اواخر قرن اول میلادی فین‌ها از قسمت جنوبی خلیج فنلاند وارد این کشور شدند و کشور فنلاند کم کم شکل گرفت. در قرن دوازدهم فین‌ها برای اینکه بتوانند در مقابل حمله روس‌ها مقاومت کنند، از کشور سوئد درخواست کمک کردند که این موضوع باعث شد بخشی از فنلاند به تصرف سوئد دربیاید و زبان و فرهنگ سوئد نیز در فنلاند ریشه داشته باشد. در حال حاضر نیز مردم فنلاند به دو زبان فنلاندی و سوئدی صحبت می‌کنند. سوئد در دهه 1800 میلادی فنلاند را به روسیه واگذار کرد اما فنلاند در سال 1920 به استقلال رسید.

جمعیت فنلاند

فنلاند دارای جمعیتی بیش از 5.5 میلیون نفر است و تراکم جمعیت در این کشور نسبت به مساحت آن بسیار کم است.

بیشترین جمعیت فنلاند در جنوب این کشور ساکن هستند چرا که مناطق جنوبی آب و هوای بهتر و گرمتری دارد. فنلاند در لیست شادترین کشورهای جهان قرار گرفته است و امید به زندگی در این کشور بالا است. مردم فنلاند در معاشرت‌های خود مودب، رسمی و خونگرم هستند اما با این وجود حدود را رعایت می‌کنند و روبوسی کردن در این کشور مرسوم نیست. اکثر مردم فنلاند تحصیلکرده هستند و این موضوع می‌تواند به دلیل وجود دانشگاه‌های بسیار خوب در این کشور و اهمیت تحصیل در فنلاند باشد. از نظر خدمات بهداشتی و درمانی شهروندان فنلاند بیمه هستند و ارائه خدمات درمانی و داروخانه‌ای به شهروندان به صورت کاملا رایگان انجام می‌شود.

ایالت های فنلاند

اولین بار در سال 1643 فنلاند به قسمت‌های کوچکتر و 12 ایالت تقسیم شد. این تقسیم‌بندی در سال 1997 مورد بازبینی قرار گرفت و استان های فنلاند از 12 استان به 6 استان کاهش پیدا کرد. در نهایت در سال 2009 تقسیمات اداری و استانی فنلاند به کلی حذف شد. استان های فنلاند عبارتند از:

1. استان فنلاند جنوبی

2. استان فنلاند غربی

3. استان فنلاند شرقی

4. استان اولو

5. استان لاپلند

6. استان آلند

تراکم جمعیت در فنلاند نسبت به مساحت آن بسیار کم استشهرهای مهم فنلاند

فنلاند کشور پهناور و زیبایی است که شهرهای بسیار جذابی از نظر گردشگری و اقتصاد دارد. در بین تمام شهرهای فنلاند برخی از شهرهای آن از نظر توریستی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی اهمیت ویژه‌ای دارند. مهمترین شهرهای فنلاند عبارتند از:

1. شهر هلینسکی (Helsinki) پایتخت فنلاند که بزرگترین شهر این کشور است و دارای طبیعت و سواحل بینظیری است.

2. شهر تورکو (Turku) که بعد از هلینسکی مهمترین شهر فنلاند محسوب می‌شود. این شهر قبل از هلینسکی به مدت زیادی پایتخت فنلاند بوده است.

3. شهر روانیمی (Rovaniemi) یک شهر زمستانی در فنلاند است که از نظر تفریحات و ورزش‌های زمستانی اهمیت زیادی دارد.

4. شهر لاپرنتا (Lappeenranta) از جمله شهرهای قدیمی و تاریخی فنلاند است که مناظر طبیعی بینظیری نیز دارد. این شهر مقصد گردشگری مهمی در فنلاند محسوب می‌شود.

5. شهر ساوولینا (Savonlinna) این شهر در کنار یک دریاچه بسیار زیبا قرار گرفته است و از شهرهای تاریخی فنلاند به شمار می‌رود.

6. شهر هانکو (Hangö) شهری دو زبانه در فنلاند است که تقریباً نیمی از مردم آن به زبان سوئدی صحبت می‌کنند.

7. شهر ماریهان (Mariehamn) که یکی از زیباترین شهرهای تابستانی فنلاند است و به صورت مدرن طراحی شده است.

آب و هوای فنلاند

فنلاند در شمالی‌ترین قسمت اروپا واقع شده است و به دلیل نزدیکی به قطب شمال زمستان‌های سختی دارد. زمستان‌های فنلاند معمولا طولانی و سرد و تابستان‌ها کوتاه هستند. با این حال دما در این کشور در اکثر نقاط مشابه است. طول مدت زمستان در فنلاند 5 ماه است و دمای هوای تمام شهرها در این مدت به زیر صفر می‌رسد.

میزان بارندگی در نقاط مختلف فنلاند متفاوت است. پر باران‌ترین فصول سال پاییز و تابستان است و از ماه فوریه تا آوریل بارندگی کاهش پیدا می‌کند. آب و هوای فنلاند در ماه ژوئن و آگوست معتدل‌تر و گرم‌تر است. بنابراین چنانچه قصد سفر به فنلاند در روزهای گرم‌ این کشور را دارید، می‌توانید در این بازه زمانی سفر خود را برنامه‌ریزی کنید.

اقتصاد فنلاند

وضعیت اقتصادی یکی از مهمترین فاکتورها برای بررسی یک کشور است. فنلاند دارای اقتصادی توسعه‌یافته است و از جمله کشورهای صنعتی محسوب می‌شود. بیشترین تکیه اقتصاد این کشور بر کشاورزی، صنعت و تولید محصولات شیمیایی است.

در فنلاند فقر وجود ندارد و مردم در وضعیت مناسبی به سر می‌برند. البته ممکن است که درصدی از جامعه از نظر اقتصادی مرفه نباشند اما در وضعیت مناسبی از نظر خوراک، پوشاک، دسترسی به امکانات رفاهی، آموزشی و تحصیلی و بهداشتی قرار دارند.

در فنلاند به دلیل قیمت‌ها و هزینه‌های بالای زندگی مردان و زنان دوشادوش یکدیگر کار می‌کنند. موقعیت‌های کاری نیز در این کشور مناسب است و به همین دلیل مهاجرت کاری به فنلاند گزینه مناسبی برای علاقه‌مندان زندگی در این کشور خواهد بود.

محصولات صادراتی فنلاند شامل محصولات کشاورزی، ماشین‌آلات، الوار و کاغذ، محصولات آرایشی و بهداشتی، مواد شیمیایی و خمیر کاغذ است. بیشترین روابط تجاری فنلاند با کشورهای آلمان، سوئد، آمریکا، هلند و روسیه است.

دین و فرهنگ فنلاند

دین رسمی فنلاند مسیحیت است. با این حال در این کشور آزادی ادیان و مذاهب وجود دارد. بنابراین تمام مردمی که در فنلاند زندگی می‌کنند این آزادی را دارند تا مراسم مذهبی خود را اجرا کنند. بزرگترین شاخه مذهبی فنلاند کلیسای لوتری است که حدود 60 درصد از مردم فنلاند عضو آن هستند. کلیسای ارتودکس و کلیسای انجیلی ارتودی دارای جایگاه ویژه‌ای در بین مردم فنلاند هستند و حتی حق دریافت مالیات دارند. سایر ادیان از جمله اسلام، کاتولیک، یهودیت بیشترین طرفداران را دارد.

فنلاندی‌ها به سختکوشی و مقاومت در مقابل سختی‌ها معروف هستند و به ملیت خود افتخار می‌کنند. بسیاری از فنلاندی‌ها رفتاری دوستانه و اصیل دارند اما در روابط خود جانب احتیاط را رعایت می‌کنند. برخی از ارزش‌های اجتماعی در فنلاند برابری زن و مرد، اطلاع داشتن از امور و اخبار جهان و احترام گذاشتن به زندگی خصوصی دیگران است. در این کشور جشنواره‌های مختلف غذا و مراسمات مختلف تاریخی، فرهنگی، خانوادگی و مذهبی برگزار می‌شود.

مهاجرت کاری به فنلاند گزینه مناسبی برای علاقه‌مندان زندگی در این کشور استزندگی در فنلاند

با توجه به امکانات بسیار خوب و شرایط اقتصادی مناسب این کشور، بسیاری از مردم در سراسر جهان به دنبال اقامت در فنلاند و اخذ اقامت یا تابعیت فنلاند هستند. اگر چه زندگی در کشور فنلاند مزایای بسیاری از جمله بیمه بازنشستگی، برخورداری از امکانات بسیار خوب رفاهی، بهداشتی و آموزشی دارد اما این کشور نیز مانند سایر کشورهای جهان دارای معایبی نیز هست.

از معایب زندگی در کشور فنلاند می‌توان به زمستان‌های سخت و طولانی اشاره کرد که در بعضی از نقاط کشور دما حتی به منفی 50 درجه سانتیگراد نیز می‌رسد. یکی دیگر از نکات منفی فنلاند هزینه‌های بالای زندگی در این کشور است. هر چند در فنلاند میزان درآمدها نیز به نسبت هزینه‌ها بالا است اما با این وجود زندگی در کشور فنلاند نسبت به 80 درصد کشورهای جهان گران‌تر است.

هزینه زندگی در فنلاند

یکی از سوالات مهم متقاضیان علاقه‌مند به اقامت در فنلاند میزان هزینه‌های زندگی در این کشور است. همانطور که اشاره شد فنلاند کشوری گران است و هزینه‌ها در این کشور بالا است. میزان هزینه‌های زندگی بر اساس شهر محل زندگی شما متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال چنانچه قصد اجاره یا خرید خانه در فنلاند به خصوص در شهرهای معروف و بزرگ مانند هلینسکی و یا شهرهای توریستی را دارید قیمت‌ها بالاتر است. علاوه بر این، هزینه زندگی بر اساس علایق، نوع تفریحات و سبک زندگی هر فرد متغیر است. اما به طور کلی و میانگین هزینه زندگی در کشور فنلاند برای یک نفر 900 یورو و برای یک خانواده 4 نفره 3.200 یورو در ماه (بدون احتساب هزینه اجاره خانه) خواهد بود.

جزئیات مخارج زندگی در کشور فنلاند در جدول زیر ارائه شده است:

شرح هزینهمبلغ ماهانه به یورو
1 وعده غذا در یک رستوران معمولی12.7
1 لیوان کاپوچینو4
1 بطری آب1.5
1 بطری شیر1
1 عدد نان2.3
1 کیلو برنج2.2
12 عدد تخم مرغ2.8
1 کیلو گوشت18
1 کیلو فیله مرغ11
1 کیلو سیب زمینی1.1
1 کیلو پیاز1.6
شارژ ماهانه استفاده از مترو و وسایل حمل و نقل عمومی60
1 لیتر بنزین2.1
شارژ ماهانه باشگاه ورزشی38
بلیط سینما15
اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر792
اجاره آپارتمان یک خوابه بیرون از مرکز شهر650

مشاغل مورد نیاز فنلاند

نرخ بیکاری در فنلاند حدود 7 درصد است. اگر چه نرخ بیکاری فنلاند در وضعیت عالی قرار ندارد اما این عدد نشان‌دهنده وضعیت مناسب فرصت‌های کاری در فنلاند است. در فنلاند به علت هزینه‌های بالای زندگی و مالیات همه افراد مجبور هستند تا کار کنند و مخارج و مالیات خود را بپردازند. بنابراین اگر تصمیم دارید به فنلاند مهاجرت کنید بهتر است از مشاغل ضروری و مورد نیاز این کشور اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید سریع‌تر استخدام شده و مشغول به کار شوید. مشاغل زیر از جمله شغل‌هایی هستند که درخواست کاریابی برای آنها در فنلاند بیشتر است:

1. مهندس نرم افزار

2. پرستار

3. مربی مهد کودک

4. برنامه نویس

5. توسعه‌دهنده نرم افزار

6. پزشک متخصص

7. دندانپزشک

8. مهندس برق

9. مهندس عمران

10. تکنسین آزمایشگاه

میزان درآمد در فنلاند

نکته مثبت در خصوص فنلاند بالا بودن میزان درآمدها است. بیشترین میزان درآمد در فنلاند سالانه 78 هزار یورو و کمترین درآمد سالانه 30 هزار یورو است. بنابراین شاغلین در فنلاند به طور میانگین 45 هزار یورو در سال درآمد دارند. چنانچه سابقه کاری فرد افزایش پیدا کند میزان درآمد او به ازای 2 تا 5 سال سابقه کار 32 درصد افزایش پیدا خواهد کرد. این افزایش حقوق برای سابقه کاری بین 5 تا 10 سال 36 درصد و بالاتر از 10 سال 21 درصد بیشتر از افرادی است که کمتر از 5 سال تجربه کاری دارند.

برخی از پردرآمدترین مشاغل در فنلاند در جدول زیر ارائه شده‌اند:

شغلمیزان درآمد سالانه
پزشک جراح209 هزار یورو
قاضی176 هزار یورو
وکیل142 هزار یورو
مدیر بانک134 هزار یورو
مدیر ارشد اجرایی126 هزار یورو
مدیر ارشد مالی117 هزار یورو
ارتودنتیست113 هزار یورو
استاد دانشگاه100 هزار یورو
خلبان84 هزار یورو

هزینه زندگی در فنلاند نسبت به 80 درصد کشورهای جهان گران‌تر استمهاجرت به فنلاند

این روزها با توجه به شرایط زندگی و سطح رفاه اجتماعی بالا در فنلاند بسیاری از متقاضیان علاقه دارند تا به این کشور مهاجرت کنند و این موضوع باعث محبوبیت فنلاند در بین مهاجران شده است. برای مهاجرت به کشور فنلاند روش‌های مختلفی وجود دارد که از رایج‌ترین آنها می‌توان به مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، سرمایه گذاری در فنلاند و مهاجرت از طریق ازدواج اشاره کرد.

بنابراین متقاضیان می‌توانند بر اساس شرایط، بودجه و علاقه خود یکی از روش‌های مهاجرتی به فنلاند را انتخاب کرده و شروع به آماده‌سازی مدارک برای اخذ ویزا نمایند. باید توجه داشته باشید که هر روش مهاجرتی شرایط و مدارک مورد نیاز مخصوص به خود را دارد که باید به صورت دقیق و طی زمان‌بندی لازم آماده و به سفارت فنلاند ارائه شود. در بین تمام روش‌های ذکر شده مهاجرت تحصیلی یکی از کم ریسک‌ترین و راحت‌ترین روش‌های اخذ ویزا و اقامت فنلاند است.

خدمات موسسه مهاجرتی اصطهباناتی

اخذ اقامت فنلاند نیاز به ارائه و آماده‌سازی مدارکی دارد که بر اساس آن به شما ویزا و اقامت فنلاند اهدا خواهد شد. مسیر مهاجرت همواره مسیری پر از چالش است. به همین دلیل وجود یک موسسه یا وکیل مهاجرت به فنلاند می‌تواند در این مسیر نقش بسیار موثری ایفا کند و از نگرانی‌های شما بکاهد. موسسه مهاجرتی اصطهباناتی با سال‌ها تجربه در زمینه اخذ ویزا و اقامت فنلاند بهترین همراه شما در مسیر مهاجرت به این کشور خواهد بود. کارشناسان و وکلای موسسه از ابتدای مراحل مهاجرت تا زمان اخذ ویزا در کنار شما بوده و در آماده‌سازی مدارک به بهترین شکل ممکن به شما کمک خواهند کرد.

سخن پایانی

در این مقاله اطلاعاتی در خصوص کشور فنلاند ارائه کردیم. فنلاند یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین کشورهای شمال اروپا و حوزه اسکاندیناوی است که به دلیل توسعه اقتصادی و ارائه خدمات رفاهی، آموزشی و بهداشتی بسیار خوب به یکی از گزینه‌های مهاجرتی در بین متقاضیان زندگی در اروپا تبدیل شده است. چنانچه شما نیز تمایل دارید تا در این کشور زیبا و پیشرفته اقامت داشته باشید می‌توانید از خدمات موسسه مهاجرتی اصطهباناتی برای مهاجرت به کشور فنلاند استفاده کنید و در سریع‌ترین زمان ممکن ویزای خود را دریافت نمایید.

سوالات متداول در مورد کشور فنلاند

1- آب و هوای فنلاند چگونه است؟

فنلاند کشوری سردسیر با زمستان‌هایی سخت و طولانی و تابستان‌هایی معتدل است.

2- مردم فنلاند چگونه هستند؟

مردم فنلاند خوش برخورد و مهربان هستند اما در روابط اجتماعی خود جانب احتیاط را رعایت می‌کنند.

3- هزینه زندگی در کشور فنلاند چقدر است؟

هزینه زندگی در کشور فنلاند بالا و برای هر فرد حدود 900 یورو بدون هزینه اجاره خانه است.

4- راحت‌ترین روش مهاجرتی به فنلاند کدام است؟

مهاجرت تحصیلی راحت‌ترین و سریع‌ترین روش برای مهاجرت به کشور فنلاند است.

5- سطح کیفیت زندگی و رفاه در فنلاند چگونه است؟

فنلاند از نظر کیفیت زندگی در جایگاه و رتبه بالایی در جهان قرار دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه برای “کشور فنلاند

 1. میترا گفت:

  سلام برای تحصیل کارشناسی پسر و دخترم راهنمایی بفرمایید

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   شرایط تحصیل در فنلاند بسته به مقطع تحصیلی شما دارد. متاسفانه اطلاعات شما جهت ارائه مشاوره کافی نمی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *