بورسیه تحصیلی کانادا از جمله مزیت های تحصیل در دانشگاه های این کشور محسوب می شود. بر این اساس مشاوران ارشد موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی با تهیه این مقاله به ارائه اطلاعات ضروری در مورد شرایط بورسیه تحصیلی کانادا، اسکالرشیپ کانادا و بورسیه لیسانس و ارشد این کشور پرداخته اند.

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا

متقاضیان برای اخذ بورس تحصیلی باید دارای شرایط بورسیه تحصیلی کانادا باشند. علاوه بر بورس تحصیلی کانادا متقاضیان می توانند با اخذ فاندها و کمک هزینه های تحصیلی بخش زیادی از هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا را تأمین کنند. متقاضی برای دریافت اسکالرشیپ کانادا باید دارای شرایط بورس تحصیلی کانادا باشد. از جمله شرایط لازم اخذ بورس تحصیلی کانادا موارد زیر را می توان نام برد:

 • دارا بودن رزومه علمی تحصیلی قوی
 • دارا بودن معدل درسی بالاتر از 16 در همه مقاطع تحصیلی از دیپلم به بالا
 • دارا بودن نمره زبان انگلیسی در سطح بالا معمولا 6.5 به بالا
 • دارا بودن مقاله های علمی تحقیقی

مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی کانادا

متقاضیان برای اخذ بورس تحصیلی کانادا باید مدارک لازم را ارائه دهند. مهم ترین مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی کانادا عبارت است از:

 • مدارک تحصیلی به همراه ریزنمره های تحصیلی به همراه ترجمه آن ها
 • مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس 6.5 به بالا
 • مقاله های علمی تحقیقی
 • انگیزه نامه و توصیه نامه تحصیلی
 • عکس پاسپورتی اخیرا گرفته شده
 • آدرس محل اقامت متقاضی در کانادا
مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی کانادا

مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی کانادا

چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی کانادا

متقاضی با ارسال مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی کانادا به سفارت کانادا می تواند شرایط را برای اخذ بورس تحصیلی کانادا فراهم کند. سفارت کانادا با بررسی شرایط متقاضی ویزای تحصیلی و بورس تحصیلی را برای متقاضی صادر می کند. مدت زمان بررسی پرونده ویزا و بورسیه تحصیلی متقاضی در حدود 9 هفته می باشد. پس از تأیید درخواست ویزا متقاضی باید برای انگشت نگاری به سفارت کانادا مراجعه کند.

عوامل موثر بر اخذ بورس تحصیلی کانادا

بدون شک عوامل فراوانی بر اخذ بورس تحصیلی کانادا و یا ریجکتی آن تاثیر می گذراند. از جمله عوامل و شرایط بورسیه تحصیلی کانادا می توان به دارا بودن سن مناسب، معدل مناسب، دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی و مدارک و گواهی های مالی اشاره کرد. در ادامه به بررسی هر یک از این عوامل می پردازیم.

سن متقاضی

دارا بودن سن مناسب و عدم وقفه و گپ تحصیلی یکی از مهم ترین شرایط بورس تحصیلی کانادا محسوب می شود. متقاضیان برای اخذ بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس با محدودیت سنی و وجود وقفه و گپ تحصیلی مواجه می باشند. اما برای اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری شرط سنی و وجود گپ و وقفه تحصیلی چندان مشکل ساز نمی باشد.

معدل

یکی دیگر از شرایط بورس تحصیلی کانادا دارا بودن معدل درسی بالای 16 می باشد. در واقع متقاضی باید در همه مقاطع تحصیلی از دیپلم به بالا دارای معدل 16 به بالا باشد. البته برخی از دانشگاه های برتر کانادا شرط معدل بالای 17 را ملاک و معیار اعطای بورسیه های تحصیلی قرار داده اند. متقاضیانی که دارای شرایط بورسیه تحصیلی کانادا از لحاظ معدل لازم نمی باشند، نمی توانند بورسیه های تحصیلی این کشور را دریافت کنند.

شرایط بورس تحصیلی کانادا و مقطع تحصیلی

بورس تحصیلی کانادا بیشتر مختص متقاضیان بین المللی مشغول تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری می باشد. در واقع سهمیه بورسیه مقطع لیسانس کانادا مختص متقاضیان بومی و شهروند کانادا می باشد. بنابراین تقاضای اخذ بورسیه تحصیلی کانادا برای مقطع کارشناسی پذیرش نخواهد شد. متقاضیان بین المللی با دارا بودن شرایط بورس تحصیلی کانادا می توانند از بورسیه های عالی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری کانادا برخوردار شوند.

شرایط بورس تحصیلی کانادا و تمکن مالی کافی

متقاضی برای تحصیل در دانشگاه های کانادا باید گواهی تمکن مالی کافی را ارائه دهد. دارا بودن تمکن مالی کافی از شرایط بورسیه تحصیلی کانادا می باشد. بر اساس اینکه حتی دانشگاه های دولتی کانادا نیز سالانه در حدود 10 هزار دلار هزینه و شهریه تحصیلی دارند، متقاضی برای اخذ بورسیه تحصیلی کانادا نیازمند مدارک و گواهی های مالی برای اثبات توانایی تأمین هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور می باشد.

در واقع متقاضی باید ثابت کند که به مبلغ بورسیه برای تأمین هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا وابستگی کامل ندارد.

شرایط بورس تحصیلی کانادا و مدرک مهارت زبان

یکی از مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی کانادا مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس یا تافل می باشد. مدرک مهارت زبان انگلیسی به همراه مدرک آزمون های بین المللی مانند GRE موجب افزایش احتمال اخذ بورسیه تحصیلی کانادا می شود. نمره زبان آیلتس مورد نیاز اخذ بورسیه تحصیلی کانادا از 6.5 تا 7 به بالا و نمره زبان تافل 100 به بالا می باشد. می توان گفت که دارا بودن مدرک مهارت زبان از شرایط بورس تحصیلی کانادا می باشد.

مدارک لازم

متقاضی برای اخذ بورسیه های تحصیلی کانادا باید مدارک لازم از جمله سوابق تحصیلی را به همراه ترجمه و با مهر وزارت دادگستری و امورخارجه ارائه دهد. اگر متقاضی اخذ بورسیه قصد تحصیل در رشته های معماری یا هنر را دارد، باید نمونه کار و پروژه عملی را نیز ارائه دهد. دارا بودن پروپوزال و مقاله های تحقیقی نیز از دیگر شرایط بورس تحصیلی کانادا می باشد.

انواع بورس تحصیلی کانادا

متقاضیان برای تحصیل در کانادا می توانند از انواع مختلف بورس تحصیلی کانادا برای تأمین هزینه های تحصیل در این کشور برخوردار شوند.

انواع بورس تحصیلی کانادا

انواع بورس تحصیلی کانادا

انواع مختلف بورسیه تحصیلی و کمک هزینه در دانشگاه های کانادا وجود دارد که به ذکر برخی از آن ها می پردازیم:

 • Scholarships اسکالرشیپ کانادا و یا Fellowship نوعی بورس تحصیلی کانادا می باشد که به متقاضیان واجد شرایط اعطا می شود. از شرایط بورس تحصیلی کانادا در مورد این نوع کمک هزینه دارا بودن معدل درسی بالا در همه مقاطع تحصیلی پیشین، دارا بودن مقاله های علمی و پژوهشی و نتیجه آزمون های بین المللی مانند GRE را می توان نام برد. علاوه بر این موارد بالا بودن نمره زبان انگلیسی آیلتس نیز از شرایط بورسی تحصیلی کانادا می باشد.
 • Grants یا کمک هزینه های دانشجویی مختص متقاضیانی است که با مشکل مالی مواجه می باشند. در واقع برای اعطای این بورسیه واجد شرایط بودن علمی و تحصیلی متقاضی مد نظر نمی باشد و بر شرایط مالی متقاضی تأکید می شود. متقاضیان بین المللی کمتر از این کمک هزینه می توانند برخوردار شوند.
 • Loans یا وام های دانشجویی مختص متقاضیانی است که برای پرداخت شهریه و هزینه های تحصیلی با مشکل مالی مواجه می شوند. متقاضیان بین المللی برای بازپرداخت این وام های دانشجویی باید از طریق بانک های خصوصی کانادا اقدام کنند.

به چه رشته های تحصیلی در کانادا بورس تعلق می گیرد؟

متقاضیان می توانند در همه رشته های تحصیلی کانادا بورس تحصیلی این کشور را دریافت کنند. به طور کلی متقاضیان با تحصیل در همه رشته های دانشگاه های کانادا با دارا بودن شرایط می توانند بورس تحصیلی کانادا را دریافت کنند.

 • بورسیه رشته مدیریت اجرایی MBA: دانشگاه کارلتون، دانشگاه واترلو، دانشگاه یورک، دانشگاه ویندزور و دانشگاه انتاریو برای تحصیل در رشته مدیریت اجرایی بورسیه های عالی به متقاضیان ارائه می دهند.
 • بورسیه رشته های مهندسی، علوم، علوم انسانی و بهداشت: متقاضیانی که در این رشته مشغول تحصیل می باشند، می توانند از بورسیه های تحصیلات تکمیلی Vanier برخوردار شوند. هزینه این بورسیه تحصیلی کانادا در حدود 50 هزار دلار می باشد که به مدت 3 سال به متقاضیان واجد شرایط پرداخت می شود.
 • بورس رشته های طراحی لباس و مد: دولت کانادا در راستای یادبود ادل تورکوت و جانیس الین والر بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی را به متقاضیان مشغول تحصیل در رشته های طراحی مد، طراحی لباس و مد اعطا می کند.
 • بورس رشته پرستاری: بنیاد پرستاران کانادا در حدود 50 بورسیه را به متقاضیان بین المللی مشغول تحصیل در رشته پرستاری اعطا می کند. هزینه بورسیه تحصیلی کانادا برای رشته پرستاری در مقطع لیسانس تا 3 هزار دلار، برای فوق لیسانس تا 5 هزار دلار و برای دکتری تا 10 هزار دلار کانادا می باشد.
 • بورسیه رشته روان شناسی: دانشگاه آلبرتا به متقاضیان مشغول تحصیل در رشته روان شناسی کمک هزینه 1800 دلاری اعطا می کند.

بورسیه لیسانس کانادا

امکان دریافت بورسیه لیسانس کانادا در مقایسه با بورسیه ارشد کانادا و بورسیه دکتری بسیار پایین تر است. بهترین روش برای اخذ بورسیه لیسانس کانادا این است که متقاضی با کسب نمره های عالی برای ترم های تحصیلی آینده بورس تحصیلی کانادا را دریافت کند.

 • متقاضیان بین المللی با دارا بودن شرایط بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع لیسانس می توانند از 2000 دلار تا 5000 دلار کانادایی دریافت کنند.
 • هزینه بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع لیسانس برای متقاضیان در حال تحصیل در حدود 2000 تا 9000 دلار کانادا می باشد.

بورسیه ارشد کانادا

متقاضیان می توانند با دارا بودن شرایط ویژه بورسیه ارشد کانادا را دریافت کنند و بخش زیادی از هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا را تأمین کنند. یکی از شرایط اخذ بورس ارشد کانادا تحصیل در دوره های تحقیق-محور ارشد می باشد. به منظور اخذ بورس ارشد کانادا متقاضی باید از طریق یک سوپروایزر علمی و استاد مشاور در دانشگاه کانادا اقدام کند. اگر سوپروایزر علمی مدارک متقاضی را برای اخذ بورسیه ارشد کانادا تایید کرد، متقاضی می تواند از این بورسیه برخوردار شود.

بورسیه ارشد کانادا

بورسیه ارشد کانادا

 • متقاضیان با اخذ بورسیه ارشد کانادا باید به تحقیق و پژوهش بر موضوعاتی بپردازند که استاد راهنما و سوپروایزر علمی برای آن ها مشخص می کند.
 • هزینه بورس تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد در حدود 14000 دلار کانادا می باشد.
 • شرایط بورس تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد شامل دارا بودن سطح و سواد علمی بالا، دارا بودن توصیه نامه های تحصیلی از اساتید مقطع قبل و دارا بودن سن مناسب می باشد.

بورسیه دکتری کانادا

بیشتر بورس تحصیلی کانادا مختص مقطع کارشناسی ارشد و دکتری می باشد. یکی از شرایط بورس تحصیلی کانادا در مقطع دکتری بالا بودن سطح و سواد علمی متقاضی می باشد. به طور کلی میزان بورس تحصیلی کانادا در مقطع دکتری به میزان بودجه ای بستگی دارد که سوپروایزر علمی دانشگاه در اختیار دارد. سطح علمی متقاضی و میزان بودجه دانشگاه نیز از دیگر شرایط بورسیه تحصیلی کانادا می باشد.

 • بورس تحصیلی کانادا برای مقطع دکتری به صورت دستیار تحقیقاتی و آموزشی می باشد.
 • میزان هزینه بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دکتری تا حدود 18000 دلار کانادا می باشد.

مهم ترین بورس تحصیلی کانادا

متقاضیان با دارا بودن شرایط بورسیه تحصیلی کانادا می توانند از بورسیه تحصیلی کانادا و یا کمک هزینه ها و وام های دانشجویی برخوردار شوند. از جمله مهم ترین بورس تحصیلی کانادا موارد زیر را می توان نام برد:

 • بورس ترودو: این بورس تحصیلی کانادا مختص متقاضیان مشغول تحصیل در مقطع دکتری است. میزان هزینه بورسیه تحصیلی کانادا سالانه درحدود 60000 دلار می باشد. این بورسیه به 15 متقاضی مقطع دکترا اعطا می شود.
 • بورس تحصیلی ونیه: این بورس تحصیلی کانادا به متقاضیان مقطع دکتری اعطا می شود. میزان هزینه بورسیه تحصیلی کانادا سالانه درحدود 50000 دلار می باشد. در حدود 500 متقاضی مقطع دکتری کانادا می توانند این بورس تحصیلی کانادا را دریافت کنند.
 • بورس بنتینگ: این بورس تحصیلی کانادا که مختص متقاضیان دوره پست دکترا می باشد، به مدت 2 سال به متقاضیان اعطا می شود. میزان هزینه بورس تحصیلی کانادا در حدود 70000 دلار کانادا می باشد.

بورسیه دانشگاه تورنتو کانادا برای متقاضیان ایرانی

دانشگاه تورنتو کانادا به منظور یادبود 6 دانشجوی ایرانی مشغول تحصیل در این دانشگاه که در سانحه هوایی هواپیمای اوکراینی در سال 98 کشته شدند، بورس تحصیلی ویژه ای را به دانشجویان ایرانی ارائه می دهد. بر این اساس این بورسیه دانشجویان ایرانی مشغول تحصیل در این دانشگاه که فاقد تمکن مالی کافی می باشند و نیازمند کمک مالی می باشند، می توانند از این بورسیه استفاده کنند.

دانشگاه های ارائه دهنده بورس تحصیلی کانادا

متقاضیان با دارا بودن شرایط بورس تحصیلی کانادا می توانند از برخی از دانشگاه های کانادا بورس تحصیلی دریافت کنند.

دانشگاه های ارائه دهنده بورس تحصیلی کانادا

دانشگاه های ارائه دهنده بورس تحصیلی کانادا

در ادامه به ذکر چند دانشگاه ارائه کننده بورس تحصیلی و هزینه بورس تحصیلی کانادا و مدت زمان این بورس می پردازیم:

 • دانشگاه یورک: هزینه بورس تحصیلی کانادا از 6000 دلار تا 10000 دلار کانادا به مدت 4 سال تحصیلی
 • دانشگاه ونیر: هزینه بورسیه تحصیلی کانادا از 50000 دلار کانادا به مدت 3 سال
 • دانشگاه واترلو: هزینه بورسیه تحصیلی کانادا از 2000 دلار تا 4000 دلار کانادا به مدت 3 سال
 • دانشگاه کلگری: هزینه بورسیه تحصیلی کانادا از 1000 دلار تا 40000 دلار کانادا به مدت 3 سال

خدمات موسسه مهاجرتی اصطهباناتی

متقاضیان برای آگاهی از شرایط بورس تحصیلی کانادا و مدارک لازم برای بورس تحصیلی این کشور باید با کارشناسان مجرب موسسه های مهاجرتی مشاوره کنند. یکی از برترین موسسه های مهاجرتی در سطح کشور موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی می باشد. مشاوران این موسسه با اطلاع از مدارک لازم برای بورس تحصیلی کانادا شرایط اخذ این بورس را فراهم می کنند.

از جمله خدمات این موسسه مطرح می توان به اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی و ارسال مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی کانادا نام برد.

سخن آخر

این مقاله به توضیح شرایط بورسیه تحصیلی کانادا پرداخت. دانشگاه های کانادا به متقاضیان بورس تحصیلی، اسکالرشیپ، کمک هزینه دانشجویی و وام های دانشجویی اعطا می کنند. اگر در مورد بورس تحصیلی کانادا نیازمند اطلاعات بیشتر می باشید، با متخصصان مهاجرت موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی مشاوره کنید. این موسسه برتر در شهرهای شیراز، تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و رشت دارای نمایندگی فعال می باشد.

سوال های متداول در مورد بورسیه تحصیلی کانادا

 1. شرایط لازم اخذ بورسیه تحصیلی کانادا کدامند؟

دارا بودن رزومه علمی تحصیلی قوی، دارا بودن معدل درسی، دارا بودن نمره زبان انگلیسی در سطح بالا معمولا 6.5 به بالا و دارا بودن مقاله های علمی تحقیقی

 1. Scholarships اسکالرشیپ کانادا و یا Fellowshipچیست؟

نوعی بورس تحصیلی کانادا است که با دارا بودن معدل درسی بالا و دارا بودن مقاله های علمی و پژوهشی اعطا می شود.

 1. شرایط اخذ کمک هزینه های دانشجویی کانادا چیست؟

مختص متقاضیانی است که با مشکل مالی مواجه می باشند. در واقع برای اعطای این بورسیه واجد شرایط بودن علمی و تحصیلی متقاضی مد نظر نمی باشد.

 1. شرایط اخذ وام های دانشجویی کانادا چیست؟

مختص متقاضیانی است که برای پرداخت شهریه و هزینه های تحصیلی با مشکل مالی مواجه می شوند. متقاضیان باید از طریق بانک های خصوصی کانادا اقدام کنند.

 1. آیا دارا بودن مدرک زبان برای اخذ بورس تحصیلی کانادا الزامی است؟

خیر، البته بستگی به شرایط دانشگاه دارد و دارا بودن این مدرک احتمال اخذ ویزا را افزایش می دهند.

 1. آیا امکان اخذ بورس تحصیلی کانادا در مقطع دکتری وجود دارد؟

بله، بیشتر بورس های تحصیلی کانادا مختص مقطع کارشناسی ارشد و دکتری می باشد.

 1. آیا امکان اخذ بورسیه ارشد کانادا وجود دارد؟

بله، به شرطی که متقاضی در دوره تحقیق-محور مشغول تحصیل باشد.

 1. بورس تحصیلی کانادا تا چه میزان هزینه های زندگی متقاضی را تأمین می کند؟

برخی فول فاندها همه هزینه های تحصیل و زندگی متقاضی در کانادا را تأمین می کند.

 1. چگونه متقاضی می تواند احتمال اخذ بورس تحصیلی کانادا را افزایش دهد؟

  با ارسال مدارک کامل و ارائه رزومه علمی قوی

 2. چند بورسیه دکتری کانادا را نام ببرید؟

  بورسیه تحصیلی ونیه، بورسیه تحصیلی ترودو و بورسیه کوئین الیزابت دوم

 3. شرط معدل برای اخذ بورس تحصیلی کانادا چیست؟

دارا بودن معدل بالای 16 در همه مقاطع تحصیلی از دیپلم به بالا

13 دیدگاه برای “بورسیه تحصیلی کانادا | شرایط و مدارک لازم برای بورس تحصیلی کانادا

 1. زهرا یعقوبی گفت:

  بسیار عاااالی

 2. M گفت:

  سلام
  بابت اطلاعاتتون متشکرم
  من ۱۸سالمه و دیپلم گرفتم معدل کل ۱۸شده میخوام از الان شرایط بورسیه رو بدونم تمکن مالی زیاد خوبی ندارم بنابراین میخوام بورسیه کامل رو بگیرم اگر مدرک زبانم ایلتس ۶ونیم باشه و مقاله نوشته باشم میتونم
  بورسیه فول فاند رو بگیرم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   شما می توانید برای تحصیل رایگان کشور هایی مانند آلمان، فرانسه و ایتالیا و غیره اقدام نمایید.

 3. sadegh گفت:

  بورسیه ای وجود داره برای مقطع دکترا که هم هزینه دانشگاه رو پوشش بده و هم مسکن ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   میزان بورسیه تحصیلی بستگی به شرایط شما و دانشگاه انتخابی شما دارد.

 4. عرفان شرقی وند گفت:

  با سلام .بنده کارشناسی مهندسی مواد دارم و بدنبال بورسیه فول در کارشناسی ارشد در کانادا میباشم . میشه راهنمایی فرمایید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 5. الینا سبزه ها گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دیپلم گرافیک دارم با نمره ی 19.66 فارغ التحصیل شدم و 18سالمه
  تا چند ماه آینده هم آیلتس میگیرم با نمره 6.5 به بالا
  به رشته انیمیشن و طراحی دیجیتال علاقه دارم و قصد دارم خارج از کشور این رشته رو بخونم.
  سوال من این هستش که آیا میتونم فاند در مقطع کارشناسی بگیرم،با توجه به اینکه رزومه کاریمو قوی کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   برای اخذ بورسیه تحصیلی باید رزومه علمی شما به طور دقیق بررسی شود. لطفا رزومه خود را از طریق واتس اپ برای ما ارسال نمایید.

 6. امیررضا قوامی گفت:

  با عرض سلام
  من ۲۸ سالمه من در سال ۱۳۹۰در رشته لیسانس عمران از دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شدم من در سال ۹۴ از دانشگاه خواجه نصیر در رشته کارشناسی ارشد عمران آب فارغ التحصیل شدم. ولی به دلیل عدم علاقه به رشته عمران آب شش ماه پیش دوباره در امتحان کارشناسی ارشد شرکت کردم و با توجه به رتبه خوبی که بدست آوردم احتمالا از رشته عمران زلزله دانشگاه تهران قبول بشم. من هدفم اینه که برای دو یا سه سال آینده برای تحصیل در مقطع دکترا به کانادا برم. میخواستم از شما بپرسم وجود فاصله تحصیلی بین پایان دوره لیسانس و شروع ارشد دوم میتونه در گرفتن فاند تحصیلی مشکل درست کنه؟ ممنون میشم اگه جواب بدید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   با توجه به شرایط سنی شما امکان اقدام وجود دارد. در نظر داشته باشید که برای تحصیل دکترا در کانادا باید مدرک زبان ارائه دهید و سابقه علمی قوی داشته باشید.

 7. ملیکا گفت:

  سلام .من 24 سال دارم و مدرک کارشناسی و ارشد شیمی رو با معدل های 17 و 18.5 از دانشگاه دولتی اخذ کردم و همچنین مدرک زبان ایلتس 7 رو دارم . با توجه به این شرایط برای مقطع دکتری در چه رشته هایی به غیر از شیمی در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا میتونم پذیرش بگیرم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   با توجه به شرایطتان شما امکان انتخاب رشته های مرتبط را دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *