“چگونه از طریق تحصیل به کانادا مهاجرت کنیم؟” این سوالی است که قصد داریم به همراه سوالات دیگری که در مورد مهاجرت تحصیلی به کانادا پیش می آید، در این مقاله پاسخ دهیم. مهاجرت تحصیلی یکی از گزینه های برتر مهاجرتی متقاضیان ایرانی در سال های اخیر است. بر این اساس مشاوران موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی با تهیه این مقاله تلاش کرده اند تا همه اطلاعات لازم در مورد صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به کانادا را به اختصار ارائه دهند. اگر دارای شرایط مهاجرت به کشور کانادا برای تحصیل هستید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

در این مطلب میخوانید

دلایل متقاضیان ایرانی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا چیست؟

متقاضیان ایرانی بنا به دلایل فراوانی کشور کانادا را در بالاترین فهرست مقاصد مهاجرتی خود قرار داده اند. بالا بودن سطح رفاه و امنیت اجتماعی، بالا بودن استانداردها و کیفیت زندگی و بالا بودن سطح درآمدها از مهم ترین دلایلی است که متقاضیان به خاطر آن به کانادا مهاجرت تحصیلی می کنند.

 • یکی از مهم ترین دلایل مهاجرت دانشجویی به کانادا تحصیل کم هزینه و رایگان در دانشگاه های این کشور می باشد.
 • امکان کار و اشتغال پس از فارغ التحصیلی و امکان اخذ تابعیت و شهروندی کانادا با چند سال کار در این کشور از دیگر دلایل مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می باشد.
 • شاید مهم ترین دلیل مهاجرت از طریق تحصیل به کانادا دارا بودن بالاترین رتبه استانداردهای جهانی برای زندگی و امنیت و رفاه اجتماعی باشد که از کشورهای آمریکا و اروپا نیز در سطح بالاتری قرار دارد.

مطالب مرتبط:

مهاجرت به کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا

تحصیل در کانادا

اخذ ویزای تحصیلی کانادا

از مهم ترین شرایط رفتن به کانادا برای تحصیل اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی می باشد. به منظور اخذ پذیرش تحصیلی متقاضی باید مدارک تحصیلی و مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس را به دانشگاه مورد نظر در کانادا ارسال کند. برای اطلاع دقیق از مدارک تحصیلی برای هر دانشگاه می توان از وکیل مهاجرت تحصیلی به کانادا کمک گرفت. پس از اخذ پذیرش تحصیلی متقاضی باید برای اخذ ویزای تحصیلی به سفارت کانادا مراجعه کند.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا

اخذ ویزای تحصیلی کانادا

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به کانادا و اخذ ویزای تحصیلی عبارت است از:

 • گواهی تمکن مالی کافی و اسناد مالی مبنی بر توانایی تامین هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا
 • مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس با نمره مورد نظر دانشگاه کانادا
 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریزنمره های تحصیلی ترجمه شده به انگلیسی
 • آدرس محل اقامت در کانادا
 • پاسپورت با اعتبار کافی
 • تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت تحصیلی به کانادا

پس از ارزشیابی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به کانادا توسط سفارت کانادا، ویزای تحصیلی صادر می شود.

مهاجرت به کشور کانادا از طریق اکسپرس اینتری یا تحصیلی؟

مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقطع کارشناسی

متقاضیان با دارا بودن شرایط مهاجرت به کشور کانادا برای تحصیل در مقطع کارشناسی می توانند ویزای تحصیل و اقامت این کشور را اخذ کنند. متقاضیان برای مهاجرت دانشجویی به کانادا در مقطع کارشناسی باید از دانشگاه و در رشته مورد نظر پذیرش تحصیلی دریافت کنند. از جمله شرایط رفتن به کانادا برای تحصیل در مقطع کارشناسی دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستان با معدل بالاتر از 15 و دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس می باشد.

 • اگر متقاضی فاقد نمره لازم در دروس پیش نیاز برای هر رشته تحصیلی در کانادا باشد، باید قبل از تحصیل در دانشگاه های کانادا در کالج های این کشور در دوره آمادگی پیش-دانشگاهی شرکت کند تا مهارت درسی و یا زبانی لازم را اخذ کند.
 • مهاجرت تحصیلی رایگان به کانادا امکان پذیر نخواهد بود و افراد باید برای مهاجرت هزینه پرداخت کنند. هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقطع کارشناسی سالانه در حدود 2000 دلار تا 10000 دلار می باشد.
 • از جمله مزیت های مهاجرت از طریق تحصیل به کانادا در مقطع کارشناسی برخورداری از بورسیه های تحصیلی از ترم دوم تحصیلی به بعد و شرایط تحصیل رایگان می باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کانادا

متقاضیان با دارا بودن شرایط مهاجرت به این کشور برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد از مزیت های تحصیل و اقامت کانادا تحصیلی بهره مند می شوند. یکی از مهم ترین شرایط رفتن به کانادا برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دارا بودن مدرک کارشناسی از دانشگاه های کانادا و یا دانشگاه های معتبر و مورد تایید خارج از کانادا می باشد.

 • مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کانادا در حدود دو سال می باشد.
 • متقاضیان با مهاجرت دانشجویی به کانادا و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می توانند شرایط را برای تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه های این کشور فراهم کنند.
 • از جمله مزیت های مهاجرت از طریق تحصیل به کانادا در مقطع کارشناسی ارشد برخورداری از بورسیه های تحصیلی و شرایط تحصیل رایگان می باشد.
 • متقاضیان برای بهره مندی از بورسیه های تحصیلی کانادا باید دارای معدل بالا در مقطع کارشناسی باشند.
 • دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس 7 و دارا بودن انگیزه نامه و توصیه نامه قوی و همچنین مقاله های علمی تحصیلی از دیگر شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا و اخذ بورسیه های تحصیلی این کشور در مقطع کارشناسی ارشد می باشد.
 • “مهاجرت تحصیلی به کانادا چقدر هزینه دارد؟” این سوالی است که ممکن است در ذهن بسیاری از دانشجویان بین المللی ایجاد شود. هزینه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد سالانه از 5000 دلار تا 15000 دلار کانادا می باشد.

مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقطع دکتری

نحوه مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقطع دکتری به این ترتیب است که در ابتدا از استاد راهنما و سوپروایزر دانشگاه کانادا تأییدیه تحصیلی دریافت کنند. در واقع اولین مرحله در مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و اخذ پذیرش دکتری کانادا ارسال مدارک تحصیلی و مقاله های علمی برای استاد راهنمای دانشگاه کانادا می باشد.

"<yoastmark

 • در مورد شرایط رفتن به کانادا برای تحصیل دکتری می توان دارا بودن مقاله های علمی تحقیقی منتشر شده در ژورنال های علمی جهان، دارا بودن نتیجه آزمون های بین المللی و مدرک زبان آیلتس با نمره بالا را نام برد.
 • از آن جا که احتمال اخذ بورسیه های تحصیلی در مقطع دکتری کانادا بیشتر از سایر مقاطع تحصیلی است، متقاضیان با دارا بودن شرایط می توانند از بورسیه های دکتری و تحصیل رایگان برخوردار شوند.
 • هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقطع دکتری سالانه در حدود 3000 دلار تا 16000 دلار کانادا می باشد.

اخذ بورسیه های تحصیلی کانادا

متقاضیان با مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف می توانند از بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های دانشجویی برخوردار شوند. گرچه بیشتر بورسیه های تحصیلی کانادا مختص مقطع دکتری است، اما متقاضیان واجد شرایط در مقاطع دیگر نیز می توانند از این بورسیه ها برخوردار شوند. برخی از مهم ترین بورسیه های دانشگاه های کانادا عبارت است از:

 • بورسیه تحصیلی ونیه: این بورسیه که مختص متقاضیان مشغول تحصیل در مقطع دکتری است سالانه در حدود 60.000 دلار کانادا می باشد.
 • بورسیه تحصیلی کوئین الیزابت دوم: این بورسیه دو ساله مختص متقاضیان مشغول تحصیل در رشته های سلامت و بهداشت می باشد.
 • بورسیه تحصیلی ترودو: این بورسیه مختص متقاضیان مقطع دکتری و سالانه در حدود 60.000 دلار کانادا می باشد.
 • بورسیه تحصیلی بنتینگ: این بورسیه که مختص متقاضیان مشغول تحصیل در مقطع پست دکتری و دوره فلوشیب می باشد، سالانه در حدود 70.000 دلار کانادا است.
 • بورسیه تحصیلی Grants و Bursaries: این بورسیه ها مختص متقاضیان مشغول تحصیل در رشته پزشکی است که فاقد تمکن مالی کافی برای تحصیل می باشند.

شرایط اخذ بورسیه

متقاضیان برای مهاجرت دانشجویی به کانادا و اخذ بورسیه های تحصیلی باید دارای شرایط لازم باشند. از جمله شرایط اخذ بورسیه های تحصیلی کانادا و تحصیل رایگان در این کشور می توان دارا بودن رزومه علمی تحصیلی قوی، دارا بودن مقاله های تحقیقی و پژوهشی منتشر شده در ژورنال های علمی جهان و دارا بودن مدرک زبان آیلتس با نمره بالا را ذکر کرد.

دارا بودن تأییدیه اساتید دانشگاه مبنی بر واجد شرایط اخذ بورسیه های تحصیلی و همچنین بالا بودن سطح سواد علمی و نمره های تحصیلی از دیگر شرایط اخذ بورسیه های تحصیلی کانادا می باشد.

مهاجرت به کشور کانادا از طریق کالج

متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه های کانادا می توانند از طریق تحصیل در کالج های این کشور اقدام کنند. در واقع مهاجرت به کشور کانادا از طریق کالج یکی از راه های اخذ ویزای تحصیلی این کشور می باشد. متقاضیان با مهاجرت از طریق کالج می توانند در دوره های یک ساله شرکت کنند و برای شروع تحصیل در دانشگاه های این کشور آمادگی لازم را کسب کنند.

متقاضیان با مهاجرت از طریق کالج به کانادا می توانند در کالج های Bodwell، کالج Braemar و کالج ونکوور تحصیل کنند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا و اخذ ویزای همراه

از جمله شرایط رفتن به کانادا برای تحصیل برخورداری از مزیت اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان متقاضی می باشد. کشور کانادا در راستای تصویب قانون اتحاد خانواده و اهمیت به بنیان خانواده تسهیلات لازم را برای مهاجرت کانادا تحصیلی، شغلی و سرمایه گذاری با اخذ ویزای همراه خانواده فراهم کرده است.

"<yoastmark

 • متقاضیان با مهاجرت از طریق تحصیل به کانادا می توانند برای همسر و فرزندان زیر 19 سال خود ویزای همراه دریافت کنند.
 • متقاضیان در صورتی می توانند برای فرزندان بالای 19 سال خود ویزای همراه خانواده کانادا را اخذ کنند که این فرزند به خانواده خود وابسته باشد.
 • مدت زمان اعتبار ویزای همراه خانواده همسر و فرزندان متقاضی تا زمان پایان تحصیلی متقاضی در کانادا می باشد.
 • همسر متقاضی با دارا بودن ویزای همراه خانواده کانادا می تواند مجوز کار تمام وقت این کشور را دریافت کند.
 • متقاضی پس از فارغ التحصیلی، یافتن کار و اخذ ویزای کار کانادا می تواند مجوز اقامت خود و خانواده خود را تمدید کند.

کار پس از تحصیل در کانادا

متقاضیان با دارا بودن شرایط اقامت دانشجویی در کانادا می توانند پس از فارغ التحصیلی با رعایت شرایطی مجوز اقامت کانادا را اخذ کنند. متقاضی پس از تمام شدن دوره تحصیلی می تواند در مهلت جستجوی کار در این کشور کار مرتبط با رشته تحصیلی خود را پیدا کرده و مشغول کار و اشتغال شود.

 • متقاضی برای اخذ مجوز کار کانادا پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های این کشور باید PGWPP را دریافت کند.
 • برای اخذ مجوز کار PGWPP متقاضی باید دارای ویزای تحصیلی کانادا باشد و همچنین در دانشگاه های این کشور به طور تمام وقت تحصیل کرده باشد.
 • متقاضی برای اخذ ویزای کار کانادا باید بیشتر از 8 ماه در دانشگاه های این کشور تحصیل کرده باشد.

اخذ تابعیت کانادا

متقاضیان با دارا بودن شرایط مهاجرت تحصیلی، سرمایه گذاری و شغلی به کانادا می توانند پس از چند سال با حفظ شرایط اولیه اخذ مجوز اقامت موقت تابعیت کانادا را دریافت کنند. متقاضیان دارای مجوز اقامت موقت کانادا در صورتی که دارای شرایط لازم باشند، می توانند تابعیت و شهروندی این کشور را دریافت کنند.

 • فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا با اخذ ویزای کار کانادا و چند سال کار و اشتغال در این کشور می توانند مقدمات اخذ تابعیت کانادا را فراهم کنند.
 • پرداخت منظم و مرتب مالیات، تبعیت از قوانین و مقررات کانادا و آشنایی کامل به زبان انگلیسی از مهم ترین شرایط اخذ تابعیت کانادا می باشد.

هزینه های زندگی در کانادا

متقاضیان با مهاجرت به این کشور برای تحصیل، کار و سرمایه گذاری یا به روش های دیگر مهاجرت می توانند از زندگی در یکی از برترین کشورهای جهان با هزینه های مناسب برای زندگی و تحصیل برخوردار شوند.

 • هزینه های زندگی یک دانشجو در کانادا ماهانه در حدود 1000 تا 2000 دلار کانادا می باشد.
 • هزینه اجاره بهای یک آپارتمان دو خوابه در مرکز شهر کانادا در حدود 1000 دلار کانادا است.
 • هزینه اجاره بهای خوابگاه دانشجویی در کانادا ماهانه در حدود 300 دلار تا 700 دلار می باشد.

مزیت های مهاجرت تحصیلی به کانادا

متقاضیانی که دارای شرایط مهاجرت به کشور کانادا از طریق تحصیل، کار و سرمایه گذاری می باشند، با زندگی، اقامت، کار و تحصیل در این کشور از مزیت های فراوانی برخوردار می شوند.

"مزیت

برخی از مهم ترین مزیت های مهاجرت دانشجویی به کانادا عبارت است از:

 • تحصیل و زندگی در یکی از برترین کشورهای جهان از لحاظ کیفیت و استانداردهای زندگی
 • امکان تحصیل رایگان و یا کم هزینه با برخورداری از بورسیه های تحصیلی
 • امکان اخذ تابعیت و شهروندی کانادا با کار و اشتغال
 • زندگی در کشوری با وجود آزادی های فردی و اجتماعی
 • امنیت و ثبات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی کانادا
 • حمایت دولت کانادا از مهاجران در بحران ها و سختی ها
 • بالا بودن سطح کیفیت آموزشی مدارس و دانشگاه ها
 • امکان یافتن کار در مهلت جستجوی کار پس از فارغ التحصیلی
 • اعتبار پاسپورت کانادا و سفر به بسیاری از کشورهای جهان بدون اخذ ویزا

خدمات موسسه مهاجرتی اصطهباناتی

متقاضیان با دارا بودن شرایط رفتن به کانادا برای تحصیل به منظور اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای دانشجویی نیازمند مشاوره با مشاوران ماهر و باسابقه موسسه های مهاجرتی می باشند. یکی از برترین موسسه های مهاجرتی در سطح کشور موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی می باشد. مشاوران برجسته این موسسه با دارا بودن اطلاعات لازم در مورد مهاجرت از طریق کالج و دانشگاه می توانند با ارائه مشاوره رایگان مهاجرت تحصیلی به کانادا، متقاضیان را راهنمایی کنند.

از جمله خدمات این موسسه بررسی مدارک تحصیلی متقاضیان، ارسال مدارک به دانشگاه های مورد نظر و آگاهی متقاضیان از شرایط اخذ ویزای تحصیلی می باشد.

سخن آخر

در این مقاله در مورد شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل اطلاعات لازم ارائه شد. از مهم ترین شرایط رفتن به کانادا برای تحصیل می توان به دارا بودن مدرک تحصیلی با نمره های در سطح بالا و مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس و همچنین دارا بودن تمکن مالی کافی اشاره کرد.

اگر در این مورد نیازمند کسب اطلاعات بیشتر می باشید، با مشاوران موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی تماس حاصل کنید. مشاوران ارشد این موسسه برتر در شعبه های تهران، شیراز، اصفهان، تبریز، مشهد و رشت در خدمت متقاضیان گرامی می باشند.

سوال های متداول در مورد مهاجرت تحصیلی به کانادا

 1. دلایل مهاجرت تحصیلی به کانادا کدامند؟

زندگی در کشوری با بالاترین سطح رفاه و امنیت اجتماعی و اقتصادی و برخورداری از امکانات تحصیل و زندگی در کانادا

 1. اولین مرحله در مهاجرت از طریق تحصیل به کانادا چیست؟

ارسال مدارک لازم به دانشگاه مورد نظر و اخذ پذیرش تحصیلی

 1. آیا شرایط تحصیل رایگان در کانادا وجود دارد؟

بله، با دارا بودن شرایط لازم اخذ بورسیه های تحصیلی

 1. شرایط تحصیل رایگان و اخذ بورسیه تحصیلی کانادا چیست؟

دارا بودن مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره بالا، دارا بودن شرایط تحصیلی عالی و دارا بودن مقاله های تحقیقی و پژوهشی

 1. آیا امکان کار و اشتغال پس از فارغ التحصیلی در کانادا وجود دارد؟

بله، فارغ التحصیلان می توانند در مهلت فرصت جستجوی کار در کانادا کار مرتبط با رشته تحصیلی را پیدا کند.

 1. آیا امکان اخذ ویزای همراه خانواده در کانادا وجود دارد؟

بله، متقاضی با اخذ ویزای تحصیلی می تواند برای همسر و فرزندان زیر 19 سال خود ویزای همراه اخذ کند.

 1. شرایط اخذ تابعیت و شهروندی کانادا با مهاجرت دانشجویی چیست؟

فارغ التحصیلان با کار و اشتغال در کانادا و با دارا بودن شرایط لازم می توانند تابعیت کانادا را اخذ کنند.

 1. آیا تحصیل پزشکی در کانادا به صورت رایگان امکان پذیر است؟

بله، متقاضیان با دارا بودن شرایط لازم می توانند از بورسیه های Grants و Bursaries برخوردار شوند.

 1. مزیت های مهاجرت تحصیلی به کانادا چیست؟

  تحصیل رایگان و کم هزینه، امکان کار و اشتغال در کانادا و امکان اخذ تابعیت کانادا با تحصیل در دانشگاه های کانادا

 2. هزینه های زندگی در کانادا چقدر است؟

  هزینه های زندگی در کانادا ماهانه در حدود 1000 تا 2000 دلار می باشد.

 3. آیا امکان برخورداری متقاضیان از خوابگاه های دانشجویی کانادا وجود دارد؟

بله، هزینه های اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی ماهانه در حدود 300 تا 700 دلار می باشد.

3/5 - (2 امتیاز)

2 دیدگاه برای “صفر تا ۱۰۰ مهاجرت تحصیلی به کانادا

 1. sadegh گفت:

  سلام.
  من مدرک کارشناسی مهندسی برق از دانشگاه دولتی دارم .ولی کارم برنامه نویسیه بخاطر همین ارشد مرتبط با کامپیوتر نیاز دارم . امکان ادامه تحصیل در مقطع ارشد رشته ی مرتبط با کامپیوتر در کانادا برای من وجود داره یا خیر ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای ادامه تحصیل در کانادا بهتر است رشته های مرتبط را انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *