مهاجرت تحصیلی همواره یکی از روش های قانونی، مناسب و به صرفه جهت امر مهاجرت و ورود به دیگر کشورها می باشد. یکی از کشورهایی که در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از هموطنان عزیز قرار گرفته است تحصیل در کشور هلند است. هلند یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان،که تمایل به جذب دانشجو در مقاطع مختلف در آن بسیار مشاهده می شود. تحصیل در مقطع دکترا در هلند نیز گزینه ای مناسب همراه با مزایای خاص خود می باشد که قصد داریم در زیر، به تفضیل به آن بپردازیم.

افراد بسیاری به دنبال تحصیل در مقطع دکترا با هزینه های مناسب یا گاها بورسیه و فاند تحصیلی می باشند، کشور هلند با توجه به سابقه طولانی خود در جذب دانشجوی دکترا یک گزینه مناسب جهت تحقق بخشیدن به هدف شما و تحصیل در مقطع PHD با استفاده از تحصیل رایگان یا همراه با بورسیه می باشد. حال سوالی که مطرح می گردد آن است که دریافت پذیرش در مقطع دکترا در هلند مستلزم داشتن چه شرایطی می باشد؟ فرد بایستی با ارائه چه مدارکی شانس اخذ پذیرش دکترا در ده دانشگاه برتر و عالی هلند را جایگزین تحصیل در Master مجدد نماید ؟ موسسه حقوقی توسعه گران مهر مفتخر است با داشتن کادری مجرب از مشاورین آگاه به امور حقوق بین الملل و مهاجرت تحصیلی به کشور هلند در خدمت شما دوست و هموطن فهیم در سرتاسر ایران عزیز باشد. این مقالع اطلاعات جامعی در رابطه با پذیرش مقطع دکترا در هلند دارد.

وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) شیراز میتوانند به شما در اخذ پذیرش تحصیل از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران  برای افرادی که تمایل به تحصیل در هلند کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به هلند به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

شرایط اعزام دانشجو و پذیرش مقطع دکترا در هلند

بسیاری افراد جهت مهاجرت به هلند معمولا از طریق تحصیل اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار و سرمایه گذاری نیز وجود دارند. تابعیت هلند از طریق تولد فرزند در این کشور وجود ندارد. زبان تحصیل در هلند بستگی به دانشگاه انتخابی شما دارد.

شرایط اخذ بورسیه و فاند پذیرش مقطع دکترا در هلند

هلند از ثروتمندترین و پیشرفته ترین کشورهای جهان در زمینه ی صنعت، کشاورزی، تجارت و توریسم محسوب می شود. یکی از مزیت های تحصیل و زندگی در هلند عضویت این کشور در پیمان شینگن و اتحادیه اروپاست. پایتخت این کشور شهر آمستردام و از شهر های مهم آن می توان به لاهه، روتردام، اوترخت و … اشاره کرد. زبان رسمی مردم این کشور هلندی، ولی اکثریت مردم این کشور به زبان انگلیسی و آلمانی تسلط کافی دارند. کشور هلند از جنوب با بلژیک، از شرق با کشور آلمان دارای مرز مشترک می باشد و همچنین از غرب با بریتانیای کبیر مرز دریایی دارد. آب و هوای این کشور معتدل و بسیار مناسب است، بارش باران در تمام طول سال در این کشور فراوان دیده می شود و به همین جهت سرسبزی غیر قابل وصف کشور هلند، گلها و لاله هایش همیشه مورد توجه جهانیان بوده است. واحد پول مردم این کشور یورو و نرخ بیکاری در این کشور نسبتا پایین است.

پذیرش مقطع دکترا در هلند

راه های اخذ پذیرش در مقطع PHD  کشور هلند با بورسیه تحصیلی

شهریه هر ترم در دوره پی اچ دی معادل 5000 یوروست ولی ما در اکثر موارد با اخذ بورسیه تحصیلی آن را به کمتر از 3000 یورو کاهش می دهیم. دوره های آمادگی و زبان دانشگاه ها از 2 ماه (تابستان) تا 10 ماه متغیر و شهریه آن ها از 2900 یورو تا 7800 یورو می باشد. اگر دارای رزومه قوی تحصیلی باشید میتوانید موفق به اخذ بورسیه تحصیلی شوید. معمولا دوره دکتری مشمول دریافت حقوق بین 1500 تا 2500 یورو در سال می باشد.

پذیرش در مقطع دکترا در هلند

برای ورود به مقطع دکترای کشور هلند داشتن مدرک کارشناسی ارشد الزامی می باشد. دانشجویان دانشگاه های دولتی داخلی از شانس بیشتری جهت اخذ پذیرش برخوردارند، ولی توجه داشته باشید که مدارک دیگری نیز در کنار مدارک دانشگاهی لازم است. مدارک تحصیلی شما بایستی توسط (NUFFIC) مورد ارزیابی قرار گیرد. (NUFFIC) دپارتمانیست که تحت نظر وزارت آموزش هلند فعالیت می کند. مقطع PHD نیاز به گذراندن هیچگونه واحد درسی را ندارد، مگر آنکه استاد مربوطه واحد های درسی را جهت گذراندن به شما ارائه دهد. این دوره 4 تا 5 سال به طول می انجامد و شما در این مدت به تحقیق و مطالعه ی دانشگاهی می پردازید. اکثریت رشته ها در مقطع دکترا در هلند به زبان انگلیسی تدریس می شود. قابل ذکر است که dead line  خاصی برای پذیرش در مقطع دکترا در هلند وجود ندارد و مهمترین مورد، یافتن یک سوپروایزر است و شما بایستی بتوانید به یک position باز برای PHD خود دست یابید. مدارکی که شما بایستی به استاد مربوطه ارائه دهید تا بتوانید رضایت وی را جلب کنید عبارتند از :

 • ترجمه ی اصل و ریز نمرات مدارک تحصیلی در مقاطع مختلف
 • ارائه رزومه
 • نامه ای دال بر شرکت در کنفرانس ها یا سمینارها
 • داشتن مقاله های ISI یا داخلی
 • گواهی سوابق کاری
 • توصیه نامه از چند استاد
 • نمره زبان آیلتس 6.5 یا تافل – تحصیل دو ساله در یک دانشگاه انگلیسی زبان می تواند جایگزین نمره زبان گردد.
 • داشتن پروپوزال حدودا 12 صفحه ای قوی و بسیار مناسب ( موسسه در این زمینه با شما همکاری خواهد کرد.)

موقعیت های دکترا در هلند بر اساس بودجه هایی که وزارت پژوهش، دانشگاه یا یک سری شرکت های خصوصی تعریف کرده اند تامین می گردد و معمولا هر استاد می تواند تامین کننده 10 دانشجوی دکتری باشد. پذیرش در مقطع دکترا در هلند به روش اکسترنال می باشد و تحصیل برای فرد رایگان است. اگر این پذیرش با فاند همراه باشد که حقوق دانشجوی دکترا در هلند ماهی 1800 یورو می باشد که این مبلغ سالیانه افزایش خواهد یافت. البته با احتساب مالیاتی 35 درصدی که از این حقوق کسر می گردد، خالص دریافتی در سال اول را ماهی 1200 یورو در نظر بگیرید.  دانشجوی دکترای هلند در حین تحصیل اجازه کار نامحدود را دارد. تا هزینه زندگی دانشجویی خود را تامین کنند. شما پس از پایان دوره تحصیل و بعد از 5 سال امکان دریافت اقامت دائم کشور هلند را خواهید داشت، که اخذ این اقامت مشروط به یادگیری زبان هلندی می باشد. معمولا در صنایع کشور هلند امکان استخدام افرادیکه دارای مدرک دکترا می باشند بسیار زیاد و شما میتوانید امیدوار باشید که نسبت به تواناییهایتان پیشنهاد شغلی خوبی نصیبتان گردد.

دانشگاه های معتبر و برتر هلند

از دانشگاه های برتر هلند می توان به دانشگاه های زیر اشاره کرد:

دانشگاه های کشور هلند از بهترین و مدرن ترین کتابخانه های الکترونیکی و همچنین از سطح علمی بسیار بالایی برخوردارند و اکثریت این دانشگاه ها در جهان دارای رتبه دو رقمی یا سه رقمی می باشند و معمولا محل پژوهش دانشجو در اکثر اوقات کتابخانه ها یا منزل خواهد بود، دانشجویان می توانند بصورت رایگان از این امکانات استفاده کنند. تیم تخصصی موسسه حقوقی توسعه گران مهر با همکاری دفتر نمایندگی در کشور هلند تمام تلاش خود را مبنی بر پذیرش دانشجو در مقطع دکترا در هلند با تحصیل رایگان خواهد داشت. هدف اصلی ما اخذ این پذیرش با فاند یا بورسیه تحصیلی از 13 دانشگاه ممتاز هلند که دارای رتبه دو رقمی می باشند خواهد بود. قابل ذکر است که فرد متقاضی در حین انجام پروسه بایستی مصاحبه ای با استاد مورد نظر داشته باشد و حتی نداشتن نمره زبان را میتوان با شرایطی تسهیل کرد. این پروسه با گارانتی کامل با  توجه به مدارک شخص دانشجو و براساس همکاری شخص متقاضی با موسسه حدودا 7 تا 12 ماه به طول می انجامد.

هزینه های زندگی در کشور هلند جهت خوراک ، رفت و آمد و … را بطور متوسط می توان ماهی 400 یورو در نظر گرفت. شما میتوانید با حدودا پرداخت 250 تا 500 یورو در ماه اتاق یا آپارتمانی را جهت زندگی خود اجاره کنید. قابل ذکر است که بواسطه این ویزا میتوانید همسر و فرزند زیر 18 سالتان را نیز به همراه ببرید و این مورد از مزایای این ویزا می باشد. همکاران ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر جهت مشاوره حضوری و تلفنی رایگان در جهت مهاجرت به کشور هلند و پذیرش مقطع دکترای هلند در خدمت شما عزیزان می باشند. پیشنهاد می گردد با توجه به تغییرات احتمالی در قوانین کشورها، در کوتاهترین زمان ممکن  تصمیم خود مبنی بر امر مهاجرت را اتخاذ فرمایید.

در نهایت موسسه حقوقی اعزام دانشجو به هلند توسعه گران مهر از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

علاقه مندان به تحصیل در هلند برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو و اخذ ویزای تحصیلی به صورت تضمینی در این کشور می توانند با کمک  وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) واقع در تهران و شیراز از موسسات اعزام دانشجو به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیل در هلند را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در هلند بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

28 دیدگاه برای “پذیرش تحصیل مقطع دکترا در هلند

 1. Avatar عباسی گفت:

  سلام وقت بخیر
  بنده کارشناس ارشد فیزیک هستم از دانشگاه های دولتی.
  مدرک زبان ندارم ولی مسلط هستم و می تونم آزمون بدم.
  رتبه اول ارشد بودم با معدل ۱۷ و یک مقاله دارم ولی ISI نیست و یک مقاله هم submit کردم.
  یک کتاب تخصصی هم به فارسی ترجمه کردم و مجوز چاپ هم گرفتیم.

  امکان داره از کشور هلند بتونم فاند بگیرم واسه دکتری؟ چند درصد؟

  در صورت بستن قرارداد تضمین هم میکنید؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله این موسسه می تواند پذیرش دکترا اکسترنال و رایگان هلند را برای شما اخذ کند و در زمینه اخذ فاند نیز کمک می کند. البته ارائه مدرک زبان و نه الزاماً آیلس لازم است.

 2. Avatar محمدپور گفت:

  سلام وقت بخیر
  بنده کارشناس ارشد بیوتکنولوژی کشاورزی با معدل ۱۷.۷۱ هستم دو مقاله isi و دو کنگره بین المللی و یک کنگره داخلی دارم مدرک زبان فعلا ندارم ولی در حال تحصیلش هستم متاهل هستم و یک فرزند دارم سنم ۳۲
  آیا شانس تحصیل رایگان همراه با فاند برای بنده وجود داره در دانشگاههای هلند
  که بتونم با خانوادم بدون مشکل ادامه تحصیل بدم؟
  ممنون

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   این امکان برای شما فراهم است.نا گفته نماند این مسئله مبتنی بر همخوانی موضوع مقاله های شما و جهت گیری علمی دانشگاه های هدف دارد.

 3. Avatar عارفه علی محمدی گفت:

  سلام
  من ارشد مهندسی منابع طبیعی_محیط زیست با معدل ۱۷/۱۰ از دانشگاه دولتی دارم و یک مقاله داخلی در پی نوشتن مقاله isiو گرفتن مدرک آیلس هم هستم بنظر شما رشته من در هلند حمایت میشه؟ چقدر شانش پذیریش از دانشگاه های هلند دارم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شانس پذیرش شما، مدارک و رزومه تحصیلی شماست که مشخص کننده است.
   در صورتی که بتوانید رزومه تحصیلی خوبی را ارائه کنید، حتما مورد پذیرش قرار خواهید گرفت.

 4. Avatar کیوان واقفی فرد گفت:

  با سلام
  بنده ۲۷ ساله فارغ التحصیل از ارشد رشته مدیریت بازرگانی_بازاریابی هستم و همچنین دارای لیسانس حسابداری و مسلط به زبان انکلیسی هستم ولی مدرکی از زبان ندارم و مدرک ارشدم رو با معدل ۱۷.۶۰ تموم کردم و مجرد هستم… و علاقه مند به ادامه تحصیل در هلند رو دارم …
  آیا واجد شرایط برای ادامه تحصیل هستم و چند درصد احتمال داره؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   واجد شرایط بودن شما را مدارک شما و توانایی تان مشخص خواهد کرد.
   بهتر است خلاصه مدارک تان را برای ما ارسال نمایید تاپیشنیاز ها و اطلاعات لازم را به شما منتقل کنیم.

 5. Avatar ابراهیم علیپور گفت:

  سلام وقت بخیر بنده دانشجوی مهندسی ژئوتکنیک هستم معدل ارشدم 15هست و 24سال دارم .میتونم برا تجصیل در هلند گرایشم رو عوض کنم مثلا حمل نقل بخونم؟اگه جواب بله هست لطفا بگید که رو بورسیه تاثیرگذار هست یا خیر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ارائه بورس تحصیلی معمولا در سطوح ارشد و بالاتر انجام میشود و شانس بورسیه برای لیسانس پایین است.
   می توانید مدارک خود را + ریز نمرات آخرین سال تحصیلی برای ما ارسال کنید تا امکان سنجی های لازم بررسی شده و به شما اطلاع دهیم.
   شما همچنین می توانید در مقطع ارشد نیز تغییر رشته بدهید و با بورسیه تحصیلی ادامه تحصیل را از سر بگیرید.

 6. Avatar فرشته گفت:

  باسلام کارشناس ارشد ویروس شناسی پزشکی از دانشگاه دولتی هستم با معدل 16/50 یک مقاله دارم که isi نیست .آیا شرایط تحصیل درمقطع دکترا درهلند به صورت رایگان برای من امکان پذیره؟ درضمن من زبانم خوبه و درحال گرفتن آیلتس هم هستم

 7. Avatar زهرا عابدی گفت:

  سلام من دکترای اصلاح نباتات گرایش ژنتیک بیومتری دارم میخوام برای کار برم از ایران چون تو ایران دیگه از رشته ما استخدام انجام نمیشه. سابقه کار ندارم کلا درس خوندم اما به جایی نرسیدم. معدل لیسانسم 17.13 و ارشد 17.76 و دکترا 18.23 یک مقاله آی اس آی و 15علمی پژوهشی دارم. چطور میتونم پست داک بگیرم و برم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با توجه به رزومه تحصیلی خوب شما و عدم وجود سابقه کار، بهتر است شما مدارک خود را به آدرس ایمیل موسسه ارسال نمایید تا کارشناس ما پس از بررسی با شما تماس بگیرند.
   همچنین می توانید از طریق شماره تلفن های موجود در همین وبسایت، با متخصصین مقطع دکتری در موسسه گفت و گو کنید.

 8. Avatar علي دارابي گفت:

  درود بر شما
  بنده داراي مدرك كارشناسي ارشد فقه و حقوق جزا از واحد آزاد تهران شمال هستم. مقاله ايي در isi ندارم. در حال گذراندن دوره آيلتس هستم. معدل ارشدم 15.75 مي باشد. آيا مي توانم در كشور هلند دوره دكتري بگذرانم. از پاسخگويي شما سپاسگزارم.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   دانشگاه هایی هستند که رشته شما را در سطح بین الملل ارائه می دهند و ما میتوانیم راهنمایی های لازم را در جهت کسب اطلاعات و اقدام برای پذیرش به شما ارائه دهیم.
   بهتر است مدارک و رزومه شخصی تان را برای ما ارسال کنید.

 9. Avatar مهسا گفت:

  سلام، من کارشناسی ارشد مکانیک تبدیل انرژی با معدل ۱۶/۵ دارم و چهار سال هم سابقه ی کار دارم ولی هیچ مقاله ای ندارم امکان گرفتن فاند برای من وجود دارد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ارائه بورسیه در مقاطع بالاتر از ارشد معمولا مرسوم است و می توانید با ارائه رزومه خود به علاوه آخرین مدارک تحصیلی تان، درخواست پذیرش از طریق بورس تحصیلی را بدهید.

 10. Avatar یعقوب رمضانی گفت:

  باسلام و احترام.بنده دارای لیسانس مکانیک سیالات و ارشد mba هستم.همچنین دارای 18سال سابقه کار در حوزه تامین قطعات بوده و دارای پایه ارشد نظام مهندسی در رشته تاسیات هستم. یک مقاله ISIنیز دارم.آیا میتوانم بورسیه تحصیل رایگان در دکترای مدیریت را اخذ نمایم.ممنون از راهنماییهایتان.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ارائه بورسیه به صورت گسترده در مقاطع ارشد و دکتری در خارج از کشور انجام می شود که شما می توانید یکی از پذیرفته شدگان این برنامه باشید.
   لازم است تا رزومه تحصیلی و پژوهشی خود را مهیا نمایید تا مورد ارزیابی کارشناسان ما قرار بگیرد.

 11. Avatar ساناز گفت:

  با سلام و احترام من ٣٢ ساله كارشناس شيمي محض و ارشد مديرت بازرگاني تجارت الكترونيك هستم مقاله ندارم و در حال خواندن زبان هستم آيا امكان تحصيل رايگان در هلند در مقطع دكترا براي من وجود دارد با تشكر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   ارائه بورس تحصیلی معمولا در سطوح ارشد و بالاتر انجام میشود و شانس بورسیه برای لیسانس پایین است. بنابراین می توانید با ارائه درست مدارک و سوابق خود، بورس را دریافت کنید.

 12. Avatar ملیحه ابراهیمی گفت:

  سلام من ارشد پژوهش هنر از دانشگاه سوره با معدل 19 هستم یه پسر بچه 4 ساله هم دارم برای دکنری هنر میخام اقدام کنم راهنمایی بفرمایید 09355162892

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که رزومه تحصیل – پژوهشی قوی را ارائه کنید می توانید بورسیه تحصیلی را نیز برای خود دریافت نمایید که نوعی پشتوانه تحصیلی و اقامت محسوب خواهد شد.

 13. Avatar خلیل نژاد گفت:

  سلام وقت بخیر . ببخشید من دانشجوی ارشد روانشناسی بالینی هستم . من برا مقطع دکترا و خواهرم برا مقطع ارشد میخواییم اقدام کنیم. ایلتس ندارم هنوز ولی دنبالشم. میتونیم پذیرش بگیریم و با پدر و مادرمون بریم؟ تحصیل تو دانشگاه های هلند رایگان؟ اگر نیست هزینش در سال چقدره حدودا؟ هزینه تحصیل و زندگی. بورسیه و فاند و اینا هم میدن ؟ قصدمون گرفتن تابعیت هستش . ممکنه راهنمایی کنید ؟ ممنون میشیم.
  و یه سوال دیگم اینکه اگه بین پایان دوره ارشد و اقدام برا پذیرش در مقطع دکترا فاصله بیفته ایرادی داره؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   برای پذیرش لازم است که جزییات بیشتری از سوابق تحصیل شما داشته باشیم، در حالت کلی سابقه تحصیلی و تحقیقی قوی برای پذیرش و فاند لازم است، احتمال بورسیه در مقطع دکتری هم بیشتر از ارشد است.
   راجع به موضوع بعد پدر و مادر بعنوان همراه شما نمی توانند ویزا بگیرند.
   و سوال آخر در صورتی که با کار پوشش داده شود مشکلی نیست.

 14. Avatar الهه گفت:

  با سلام
  من ۳۵ سالمه و کارشناسی ارشد شیمی آلی از دانشگاه صنعتی اصفهان با معدل ۱۷.۵ و ۲ مقاله چاپ شده دارم همچنین ۶ سال سابقه کار بعنوان مسئول فنی یک آزمایشگاه رو دارم اما هنوز مدرک زبان ندارم. با توجه به اینکه گپ تحصیلی من زیاد هست و همچنین با توجه به سنم آیا امکان گرفتن پذیرش و همچنین بورسیه از دانشگاههای هلند برای من وجود داره؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   برای مقطع دکتری سن خیلی ملاک نیست، مخصوصا زمانی که با کار مرتبط پوشش داده شود. با توجه به توضیحاتی که دادید رزومه خوبی دارد و شانس پذیرش و بورسیه دارید.
   پیشنهاد می کنم برای بررسی دقیقتر با یکی از دفاتر ما تماس بگیرید.

 15. Avatar علی گفت:

  سلام وقت شما بخیر .بنده ارشد حقوق از دانشگاه دولتی هستم با معدل ۱۹/۳۲ . در مقطع کارشناسی و ارشد رتبه اول دانشگاه بوده ام .امکان فاند چند درصد برای مقطع دکتری در هلند وجود دارد؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   رزومه تحصیلی شما خیلی خوب است، درباره مقالات و مدرک زبان چیزی نگفتید، در صورتی که این زمینه ها سابقه خوبی داشته باشید احتمال دریافت بورسیه خیلی بالاست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *