دانشگاه آزاد بوزن بولزانو

دانشگاه آزاد بوزن بولزانو

-

Free University of Bozen-Bolzano

موقعیت:ایتالیا - بولزانو
نوع:خصوصی
تعداد دانشجویان:4194 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی:621 نفر
سایت دانشگاه
رنکینگ QS
461-650
رتبه در کشور
72
هزینه ویزا
76 یورو
نرخ پذیرش
77%
بورسیه تحصیلی
دارد
خوابگاه/هزینه
دارد /250 یورو در ماه به بالا
زمان فرآیند ویزا
1 تا 3 هفته
مجوز کار
دارد
شهریه
1400 یورو در سال
مقاطع تحصیلی
ارشد، کارشناسی، دکترا

درباره دانشگاه

Information

چند زبانه بودن و بین‌المللی بودن ویژگی‌های اصلی دانشگاه آزاد بوزن بولزانو (Vita-Salute San Raffaele University) یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا است. این دانشگاه در سال 1997 در شهر بولزانو ایتالیا تأسیس شده است و در مدت کم توانسته است به اعتبار و شهرت مناسبی در ایتالیا و اروپا دست پیدا کند.در حال حاضر دانشگاه آزاد بوزن بولزانو دارای تعداد زیادی دانشجو و استاد بین‌المللی است که از سایر کشورها برای تحصیل و تدریس به این دانشگاه آمده‌اند. دانشگاه آزاد بوزن بولزانو دارای 5 دانشکده است که در آنها رشته‌ها و موضوعات مختلف از قبیل اقتصاد، علوم طبیعی، فناوری، علوم کامپیوتر، طراحی و علوم اجتماعی و آموزشی ارائه می‌شود.کیفیت آموزش و تحقیق در دانشگاه آزاد بوزن بولزانو بالا و در سطح استانداردهای جهانی است. دانشگاه آزاد بوزن بولزانو به عنوان یک دانشگاه جوان و پویا در منطقه‌ای که مردم آن به زبان ایتالیایی و آلمانی صحبت می‌کنند، شرایط عالی برای تحصیل در ایتالیا و محیطی چندزبانه با کیفیت بالای زندگی و فرصت‌ زیاد برای ورزش و تفریح فراهم کرده است. این دانشگاه بر اساس رتبه‌بندی QS در سال 2024 رتبه 650-641 جهان را کسب کرده است.

دانشگاه آزاد بوزن بولزانو ددلاین اصلی ارسال مدارک را 8 سپتامبر برابر با 17 شهریور ماه اعلام کرده است. بنابراین دانشجویان باید تا این تاریخ مدارک خود را آماده و برای دانشگاه ارسال کنند. با این وجود ددلاین برخی رشته و مقاطع تحصیلی ممکن است متفاوت باشد. به همین دلیل توصیه می‌شود دانشجویان ددلاین ارسال مدارک برای رشته تحصیلی مورد نظر خود را از سایت دانشگاه چک کنند تا در صورت مغایرت با تاریخ اعلام شده فرصت ارسال مدارک را از دست ندهند.

دانشکده ها

Faculties

دانشگاه آزاد بوزن بولزانو دارای 5 دانشکده است و در این دانشکده‌ها رشته‌های تحصیلی مختلف ارائه و تدریس می‌شوند. این دانشکده‌ها عبارتند از:

 • علوم تغذیه، کشاورزی و محیط زیست
 • هنر و طراحی
 • اقصاد و مدیریت
 • علوم تربیتی مهندسی

برخی رشته ها و دوره ها

programs

دانشگاه آزاد بوزن بولزانو رشته‌های تحصیلی بسیاری را در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برای دانشجویان ارائه می‌کند. برخی از رشته‌های تحصیلی این دانشگاه عبارتند از:• کشاورزی و تغذیه• گردشگری و مدیریت • مهندسی صنایع و مکانیک• انفورماتیک و مدیریت بازرگانی• مهندسی الکترونیک• علوم اجتماعی

حداقل نمرات آزمون های مختلف که برای این دانشگاه نیاز دارید

Grades
IELTS 5.5 به بالا
TOEFEL 72 به بالا
PTE --
GPA 2 به بالا
GRE --
GMAT --

بورسیه تحصیلی

Scholarships

متقاضیان دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا در دانشگاه دانشگاه آزاد بوزن بولزانو می‌توانند برای دریافت بورسیه Erasmus درخواست دهند. این دانشگاه به صورت اختصاصی بورسیه تحصیلی برای دانشجویان به خصوص دانشجویان سال اول ارائه نمی‌کند و دانشجویان می‌توانند از بورسیه‌های دولتی و سازمان‌های بین‌المللی استفاده کنند.

خوابگاه و تغذیه

Accommodation and food

دانشگاه آزاد بوزن بولزانو برای دانشجویان خود خوابگاه ارائه کرده است. خوابگاه‌ها به صورت اتاق‌های 1 نفره، 2 نفره و آپارتمان‌های اختصاصی 1 نفره هستند. خوابگاه‌های این دانشگاه در مجموع حدود 620 نفر ظرفیت دارند و اجاره آنها بر اساس تجهیزات، امکانات، نوع و اندازه اتاق ماهانه بین 250 تا 400 یورو است.

لوکیشن و تصاویر دانشگاه

Location

مشاهیر

Celebrities
ماتیاس گاولی (Matthias Gauly)
ماتیاس گاولی (Matthias Gauly)
محقق
لئوناردو مونتانیانی (Leonardo Montagnani )
محقق
مارتینا پترلینی (Martina Peterlini)
برنده المپیک اسکی
مهدی الهی (Mehdi Elahi)
محقق
پترا اوبرراونر (Petra Oberrauner)
پترا اوبرراونر (Petra Oberrauner)
عضو شورای ملی اتریش

سوالات متداول

Location

بله این دانشگاه بر اساس رتبه‌بندی QS رتبه 650-641 جهان را دارد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

بیشتر بخوانید

Read more

دانشکده های دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا

دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا دارای پنج دانشکده و دو مرکز است که برنامه های تحصیلی این دانشگاه را مطابق با استانداردهای اروپا و بولونیا در نقاطع مختلف تحصیلی و به سه زبان انگلیسی، یتالیایی و آلمانی ارائه می دهد. دانشکده های این دانشگاه عبارتند از :

دانشکده علوم کامپیوتر :

در دانشکده علوم کامپیوتر تدریس توسط یک زیر ساخت عالی پشتیبانی می شود و از نتایج تحقیقات تازه تکامل می یابد، به طوری که دانش جویان در تمام سطوح با مشارکت در پروژه های نرم افزاری نوآورانه با تأثیر دنیای واقعی برای تجارت، جامعه و اجتماع دانشگاهی به چالش کشیده می شوند. دانشمندان پیشرو در زمینه مدیریت داده، مهندسی نرم افزار و سیستم های هوشمند بر روی پروژه هایی کار می کنند که در سطح بین المللی توسط شرکت های خصوصی و مؤسسات دولتی تأمین می شوند. دانشکده علوم کامپیوتر دانشگاه بوزن بولزانو به یک شبکه متراکم از همکاری در سطح محلی ، ملی و بین المللی متکی است. اساتید، محققان و دانش جویان می توانند فعالیت های پژوهشی، تدریس و یادگیری خود را با ده ها شریک دانشگاهی مانند دانشگاه کالیفرنیا، دانشگاه فنی آکسفورد و دانشگاه ترنتو توسعه دهند.

دانشکده طراحی و هنر :

هدف دانشکده طراحی و هنر تشویق استعدادهای فردی دانش جویان است. این دانشکده دانش جویان را در فرآیند رشد شایستگی های حرفه ای خود راهنمایی می کند و ابزارهای عملی و فکری را در اختیار آن ها قرار می دهد تا بتوانند نقش خود را به عنوان طراح در جامعه انجام دهند. رویکرد این دانشکده به مطالعه بین رشته ای و تدریس و یادگیری تیمی از طریق مطالعه و پروژه ها اتفاق می افتد . تیمی از مدرسین که در زمینه های عملی و تئوری هنر و طراحی تخصص دارند، مرتباً به گروه های کوچک دانش جویان مباحث جدیدی پیشنهاد می دهند تا روی آن کار کنند. زمینه های اصلی تحقیق در دانشکده طراحی و هنر مکمل یکدیگر هستند.

دانشکده طراحی و هنر بوزن بولزانو ایتالیا

دانشکده طراحی و هنر بوزن بولزانو ایتالیا

دانشکده اقتصاد و مدیریت :

بیش از 1000 دانشجو در دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه بوزن بولزانو ثبت نام کرده اند، که قدرت آن در چشم انداز بین المللی آن و سه زبانه بودن ایتالیایی آلمانی، انگلیسی از برنامه های تحصیلی آن است که دانش جویان را برای فعالیت در یک بستر جهانی آماده می کند. این دانشکده تأکید زیادی بر تحقیقات با کیفیت بالا دارد که تأثیر زیادی بر جامعه می گذارد. محققان در این دانشکده چند رشته ای در زمینه های مدیریت، اقتصاد، ریاضیات، آمار، گردشگری، حقوق، سیاست و فلسفه فعالیت می کنند. تحقیقات دانشکده اقتصاد و مدیریت در رده بندی های ملی و بین المللی بسیار خوب عمل می کند.

دانشکده آموزش :

امکانات دانشکده آموزش شامل یک کتابخانه مجهز، خدمات عالی فناوری اطلاعات و EduSpaces ، یک محیط آموزشی و یادگیری است که فرصت های مختلفی را در اختیار دانش جویان قرار می دهد تا دانش نظری خود را از علوم آموزش و پرورش با چالش های آموزشی شغل آینده خود متصل کنند. کیفیت دوره های این دانشکده، بر اساس پیوند بین تحقیق ، تدریس و کار میدانی، همچنین با همکاری موسساتی که در زمینه آموزش و پرورش حرفه ای، ارتباطات و فرهنگ، خدمات اجتماعی، آموزش اجتماعی و رفاه در منطقه کار می کنند تضمین می شود.

دانشکده علوم و فناوری :

بیش از 300 دانشجو در دانشکده علوم و فناوری ثبت نام کرده اند که می توانند به لطف تعامل مستقیم و مداوم با مدرسین و امکانات عالی (آزمایشگاه ها، کلاس های درس، کتابخانه) به یک زمینه تحصیلی ایده آل تکیه کنند. فرصتی برای شرکت در برنامه های تبادل و همکاری های بین المللی با دانشگاه های سراسر جهان، دانش جویان، محققان و مدرسین زمینه ایده آل را برای دستیابی به اهداف حرفه ای و تحصیلی خود در دانشگاه را فراهم می کند. تحقیقات انجام شده در دانشکده علوم و فناوری در زمینه های بهره وری انرژی، نوآوری صنعتی، اتوماسیون و همچنین فناوری خاص علوم و فناوری مواد غذایی متمرکز شده است.کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی آماده پاسخگویی به سوالات شما در رابطه با تحصیل در دانشگاه Bozen Bolzano ایتالیا می باشند.

شرایط تحصیل در دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا

دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا بیش از 30 برنامه تحصیلی را به صورت سه زبانه به دانش جویان خود ارائه می دهد. به منظور اخذ پذیرش در بیشتر برنامه های تحصیلی این دانشگاه، به گواهی رسمی سطح B2 در حداقل دو زبان احتیاج می باشد. البته برخی از اساتید دروس تحصیلی را تنها به زبان انگلیسی تدریس می کنند . شرایط اخذ پذیرش از این دانشگاه بسته به کشور دانش جویان متفاوت خواهد بود اما به طور کلی شرایط پذیرش برای دانش جویان خارج از اتحادیه اروپا به شرح زیر می باشد:

شرایط تحصیل در دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا

شرایط تحصیل در دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا

در مقطع کارشناسی :

 • مدرک اتمام دوره دبیرستان مطابق با سیستم آموزشی کشور ایتالیا
 • تاییدیه قبولی در آزمون ورودی دانشگاه ها (برای متقاضیان کشورهایی که قبولی در دانشگاه های کشور آن ها نیازمند قبولی در کنکور می باشد)
 • مدرک سطح B حداقل در دو زبان (از میان زبان های انگلیسی، ایتالیایی و آلمانی)

در مقطع کارشناسی ارشد :

 • مدرک کارشناسی مورد تایید دانشگاه بوزن بولزانو
 • تاییدیه زبان خارجی در سه زبان انگلیسی، ایتالیایی و آلمانی

الزامات زبان در دانشگاه Bozen – Bolzano ایتالیا

دانش جویانی که قصد اخذ پذیرش از دانشگاه Bozon – Bolzano ایتالیا را دارند باید مدارکی را در رابطه با سطح زبان بر اساس چارچوب مشترک مرجع اروپایی زبان ها تا مهلت مقرر ارائه دهند. سطح زبان دانش جویان باید از طریق یکی از گواهی نامه های شناخته شده زبان مورد تایید واقع شود. باید این نکته را مد نظر داشت که دانش جویان باید حداقل در دو زبان مهارت کافی را داشته باشند. یک سال پس از اخذ پذیرش از این دانشگاه، آن ها موظفند که مدرک سوم زبان خود را نیز به دانشگاه ارائه کنند.سطح زبان مورد نیاز در مقطع کارشناسی :

زبان :حداقل زبان مورد نیاز در زمان ثبت نامحداقل سطح زبان پس از گذشت یک سالحداقل سطح زبان در هنگام فارغ التحصیلی
زبان اول                 B2                   —                  C1
زبان دوم                B2                   —                  C1
زبان سوم                A0                    B1                  B2

سطح زبان مورد نیاز در مقطع کارشناسی ارشد :

زبان :حداقل زبان مورد نیاز در زمان ثبت نامحداقل سطح زبان پس از گذشت یک سالحداقل سطح زبان در هنگام فارغ التحصیلی
زبان اولC1C1C1
زبان دوم             B2         B2C1
زبان سوم              A0B2             B2

برنامه های تحصیلی دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا

دانشگاه Bozen – Bolzano ایتالیا دوره های تحصیلی متنوعی را به صورت تمام وقت و نیمه وقت به سه زبان انگلیسی، ایتالیایی و آلمانی در اختیار دانش جویان بین المللی خود قرار می دهد. در زیر فهرستی از برخی از دوره های تحصیلی این دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی آورده شده است :

برنامه های مقطع کارشناسی :

علوم کامپیوتر، انفورماتیک و مدیریت دیجیتال، طراحی و هنر، اقتصاد و مدیریت، گردشگری، ورزش و مدیریت رویدادها، اقتصاد و علوم اجتماعی، کار اجتماعی، علوم ارتباطات و فرهنگ ، آموزش اجتماعی، کشاورزی ، علوم غذایی و علوم محیط زیست کوهستان، مهندسی صنایع و مکانیک، مهندسی چوب.

برنامه های مقطع کارشناسی ارشد :

سیاست های عمومی و مدیریت، حسابداری و امور مالی، کارآفرینی و نوآوری، آموزش ابتدایی، نوآوری و تحقیقات در زمینه کار و آموزش اجتماعی، موسیقی شناسی، زبان شناسی کاربردی، علوم داده های محاسباتی، مهندسی نرم افزار برای سیستم های اطلاعاتی، طراحی محیط زیست اجتماعی، مهندسی مکانیک صنعتی ، مدیریت محیط زیست مناطق کوهستانی ، مهندسی انرژی، علوم غذایی برای نوآوری و اصالت، علوم کشاورزی، تاکستان، محیط زیست و بازاریابی.

برنامه های مقطع دکترا :

علوم کامپیوتر، طراحی و هنر، اقتصاد و مدیریت، اقتصاد و علوم اجتماعی، گردشگری، ورزش، علوم ارتباطات، آموزش اجتماعی، کار اجتماعی، کشاورزی، غذا و علوم محیط زیست کوهستان، مهندسی صنایع و مکانیک، مهندسی چوب، انفورماتیک و مدیریت تجارت دیجیتال.هر گونه سوال در رابطه با تحصیل در دانشگاه Bozen – Bolzano ایتالیا را با کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در میان بگذارید.

هزینه تحصیل در دانشگاه Bozen – Bolzano ایتالیا

هزینه تحصیل در ایتالیا در دانشگاه بوزن بولزانو این کشور با توجه به برنامه تحصیلی انتخابی و مقطع تحصیلی دانش جویان و همچنین میزان اعتبار داده شده متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی هزینه تحصیل در این دانشگاه 1348.50 یورو در سال می باشد که دانش جویان می توانند آن را در طی دو قسط پرداخت کنند. دانش جویان خارج از اتحادیه اروپا که در خارج از ایتالیا اقامت دارند نمی توانند بلافاصله برای دریافت بورس های تحصیلی استان خود مختار بولزانو درخواست داشته باشند و تنها پس از گذشت یک سال از اقامت منظم خود می توانند درخواست بورسیه تحصیلی را داشته باشند.هزینه های زندگی دانش جویان در ایتالیا بسته به عادات و سبک زندگی آن ها متفاوت خواهد بود. اما آن ها باید به طور متوسط حداقل 700 یورو در ماه را برای هزینه های زندگی شامل مسکن ، غذا، تهیه وسایل تحصیل، پوشاک و غیره در نظر بگیرند. البته دانش جویان بین المللی می توانند با داشتن ویزای تحصیلی کشور ایتالیا بیش از 20 ساعت در هفته و 1،040 ساعت را در طول سال مشغول به کار نیمه وقت شوند و پس از اتمام تحصیلات خود در صورت داشتن پیشنهاد کاری، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری ایتالیا تغییر دهند.

هزینه تحصیل در دانشگاه Bozen – Bolzano ایتالیا

هزینه تحصیل در دانشگاه Bozen – Bolzano ایتالیا

خوابگاه دانشجویی دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا

دانشگاه بوزن بولزانو خوابگاه های دانشجویی را در اختیار دانش جویان بین المللی خود قرار می دهد . شهریه و هزینه اجاره این خوابگاه ها توسط دانش جویان پرداخت خواهد شد. ارسال درخواست خوابگاه دانشجویی برای سال تحصیلی 2020/2021 از 16 ژوئن 2020، از ساعت 18:00 آغاز می شود. هزینه های خوابگاه به شرح زیر می باشد :

 • 300.00 یورو در ماه برای اتاق یک نفره
 • 230.00 یورو در ماه برای اتاق های دو نفره

هر اتاق دارای حمام و آشپزخانه مخصوص به خود می باشد . به دلیل حجم بالای تقاضای خوابگاه، دانش جویان بین المللی باید هر چه سریع تر برای دریافت خوابگاه دانشجویی اقدام کنند.

بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی دانشگاه Bozen – Bolzano ایتالیا

دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی مختلفی در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را در دسترس دانش جویان خود قرار می دهد. این کمک هزینه های تحصیلی بخش قابل توجهی از هزینه های تحصیلی دانش جویان را پوشش می دهد. همچنین این دانشگاه به دانش جویان خود بسته به درآمد آن ها بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی به ارزش 1400 تا 5800 یورو در سال را نیز اهدا خواهد کرد. در دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی خاصی برای دانش جویان ممتاز و با استعداد نیز در نظر گرفته شده است . همچنین وزارت امور خارجه کشور ایتالیا (MFA) نیز کمک هایی را به دانش جویان خارجی یا دانش جویان ایتالیایی مقیم خارج اهدا می کند. دانش جویان دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا همچنین می توانند از بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی استانی نیز استفاده کنند. بورسیه های تحصیلی استانی عبارتند از :

 • بورسیه های تحصیلی عادی
 • کمک های مالی فوق العاده
 • کمک هزینه های تحصیلی دانش جویان ممتاز
 • کمک هزینه های تحصیلات تکمیلی

دانشگاه های مشابه

Similar universities

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *