دانشگاه باری ایتالیا

دانشگاه باری ایتالیا دانشگاه باری ایتالیا

University of Bari

موقعیت: ایتالیا - باری
نوع: دولتی
تعداد دانشجویان: 30620 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی: 697 نفر
سایت دانشگاه
رنکینگ QS
741-750
رتبه در کشور
57
هزینه ویزا
76 یورو
نرخ پذیرش
69%
بورسیه تحصیلی
دارد
خوابگاه/هزینه
دارد/250-500 یورو در ماه
زمان فرآیند ویزا
1 تا 3 هفته
مجوز کار
دارد
شهریه
1600 دلار در سال
مقاطع تحصیلی
ارشد، کارشناسی، دکترا

درباره دانشگاه

Information

تأسیس دانشگاه باری ایتالیا (University of Bari) به سال 1581 میلادی باز می‌گردد زمانی که این دانشگاه با نام”Collegio della Compagnia del Gesù” در رشته فلسفه کار خود را آغاز کرد. دانشگاه باری به طور رسمی در سال 1929 بر پایه دانشکده داروسازی و پزشکی تأسیس شد. از سال 1944، این دانشگاه با ایجاد دانشکده‌های علوم انسانی و فلسفه، ریاضی، فیزیک و علوم طبیعی، مهندسی، علوم تربیتی، دامپزشکی و زبان‌های خارجی گسترش یافت. در حال حاضر دانشگاه باری یکی از معتبرترین دانشگاه های ایتالیا و جهان است که دارای 12 دانشکده است و هر دانشکده دارای گروه‌های آموزشی مجزا است که به ارائه رشته‌های تحصیلی مختلف از جمله هنر، ریاضی، علوم انسانی، ادبیات، پزشکی، حقوق و علوم تربیتی می‌پردازد. دانشگاه باری یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحصیل در ایتالیا است. این دانشگاه بر اساس سیستم رتبه‌بندی جهانی QS رتبه 741-750 در جهان را از آن خود کرده است و بیش از 30 هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند.

ددلاین ارسال مدارک برای اخذ پذیرش از دانشگاه باری ایتالیا 14 مارچ تا 30 سپتامبر (23 اسفند تا 8 مهر) اعلام شده است. بنابراین متقاضیان می‌توانند مدارک خود را جهت پذیرش در این دانشگاه در این بازه زمانی ارسال کنند.

دانشکده ها

Faculties

دانشگاه باری دارای 14 گروه آموزشی و 4 دانشکده است که رشته‌های مختلف تحصیلی در آنها تدریس می‌شوند. دانشکده‌های این دانشگاه عبارتند از: 

  • زیست پزشکی و پزشکی
  • اقتصاد، حقوق و علوم سیاسی
  • علوم تجربی
  • ادبیات، تاریخ، فلسفه و هنر

برخی رشته ها و دوره ها

programs

دانشگاه باری دارای رشته‌های تحصیلی متنوع در زمینه‌های مختلف است. برخی از این رشته‌ها به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌شوند که می‌توانند گزینه خوبی برای تحصیل دانشجویان خارجی باشند. از جمله:

  • علوم کامپیوتر
  • مهندسی مواد و تکنولوژی
  • فیزیک
  • پزشکی
  • توسعه نوآوری در سیستم‌های کشاورزی-غذایی

حداقل نمرات آزمون های مختلف که برای این دانشگاه نیاز دارید

Grades
IELTS 7 به بالا
TOEFEL 100 به بالا
PTE --
GPA 2.5 به بالا
GRE --
GMAT --

بورسیه تحصیلی

Scholarships

دانشجویانی که تمایل به دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا از دانشگاه باری دارند، باید فرم درخواست بورسیه را به صورت آنلاین تکمیل کنند و هیچ بورسیه دیگری دریافت نکرده باشند. همچنین باید یک نسخه فیزیکی از فرم درخواست خود را به صورت حضوری به دانشگاه تحویل دهند. بورسیه‌های این دانشگاه برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری از طریق دانشگاه و گروه‌های آموزشی ارائه می‌شوند.

خوابگاه و تغذیه

Accommodation and food

دانشگاه باری فقط به دانشجویان بین‌المللی خوابگاه ارائه می‌کند. خوابگاه‌های دانشجویی شامل اتاق‌های 1 تخته، 2 تخته، 3 و 4 تخته است. تمام اتاق‌ها مجهز به خشکشویی و ملحفه‌های تمیز و امکانات ضروری برای دانشجویان هستند. همچنین اینترنت پر سرعت برای دانشجویان در خوابگاه‌ها فراهم شده است.

لوکیشن و تصاویر دانشگاه

Location