شرایط زندگی درایرلند

ایرلند جزیره ای در اقیانوس اطلس شمالی است. براساس جدیدترین پیش بینی های سازمان ملل، جمعیت سال 2020 ایرلند بیش از 4.94 میلیون تخمین زده می شود. هنگام بحث در مورد جمعیت ایرلند، مهم است که بین دو قلمرو که از نظر سیاسی از هم جدا هستند، تمایز قائل شد. از نظر جغرافیایی، اصطلاح “ایرلند” به جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی مربوط می شود. جدیدترین سرشماری ایرلند در سال 2011 صورت گرفت که تعداد کل آن ها 4،588،252 ثبت شده است. این رقم 8.2 درصد افزایش را نسبت به سال 2006 نشان می دهد. این امر باعث می شود ایرلند دوازدهمین کشور پرجمعیت جهان باشد. نزدیک به دو سوم از جمعیت ایرلند در مناطق شهری زندگی می کنند. پایتخت و بزرگترین شهر جمهوری ایرلند، دوبلین است که جمعیتی در حدود 1.9 میلیون نفر دارد. فرهنگ و سنت های سلتیک و گلیتی به شدت بر فرهنگ ایرلندی تأثیر می گذارد. شهر دوبلین شامل بسیاری از جوامع مهاجر از جمله لهستان، لیتوانیا، انگلیس، لتونی و نیجریه است. پنج درصد از جمعیت ایرلند را افراد غیر سفید پوست تشکیل می دهند. کشور ایرلند از نظر جذب مهاجر در جایگاه 28 قرار دارد.در این مقاله که به کوشش کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی تهیه و تنظیم گردیده است به بررسی دقیق موارد زیر خواهیم پرداخت :

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
 • زندگی در کشور ایرلند
 • هزینه زندگی در ایرلند 2020
 • مشاغل مورد نیاز کشور ایرلند
 • مزایا و معایب زندگی کردن در کشور ایرلند

زندگی در کشور ایرلند

ایرلند یک کشور انگلیسی زبان است و مردم آن با مهاجران رفتار دوستانه دارند و امنیت در این کشور بسیار بالا است. ایرلند که به عنوان “جزیره زمرد” شناخته می شود، یکی از مقاصد گران قیمت جهان برای زندگی است اما امکانات رفاهی این کشور از کیفیت بالایی برخوردارند. هنگام مهاجرت به یک کشور جدید، درک هنجارهای فرهنگی و قوانین اجتماعی بسیار مهم است. بی اطلاع بودن از تابو های اجتماعی می تواند به وضعیت شرم آوری منجر شود یا در بدترین حالت منجر به پیامدهای فاجعه آمیز مانند زمان زندانی شدن شود. خوش بختانه در کشوری مانند ایرلند، انجام معاشرت اجتماعی به به زندان یا تبعید منجر نمی شود. با این وجود بهتر است از قوانین اجتماعی و فرهنگی این کشور آگاه بود تا بتوان راحت تر در این کشور زندگی کرد .

زندگی در کشور ایرلند

زندگی در کشور ایرلند

دین و مذهب

آیا می توان بدون در نظر گرفتن دین به زندگی ایرلند فکر کرد؟ زمان زیادی از مشکلاتی که ایرلند تجربه کرده، نگذشته است (یک دوره سی ساله که در دهه 1960 و 90). اگر چه این دوران به طور رسمی به عنوان یک درگیری مذهبی تعریف نشده است، این دوره از نزاع بین اتحاد گرایان / وفاداران ایرلندی در شمال و ملی گرایان / جمهوری خواهان در جنوب شکل گرفت. نیمه شمالی ایرلند عمدتاً تحت سلطه پروتستان ها بود، و جنوب تحت سلطه کاتولیک ها قرار داشت. این امر به چندین دهه جنگ و حملات تروریستی سطح پایین منجر شد و در نهایت منجر به جدایی ایرلند شمالی (که تحت کنترل انگلیس است) از بقیه کشور شد که رسماً آن را جمهوری ایرلند می نامند.گفته می شود، کاتولیک نقش بزرگی در جامعه و سیاست های روزمره ایرلندی ایفا می کند. در حقیقت، در مقایسه با سایر کشور های اروپایی مدت زمان طولانی تری برای تصویب قوانینی در رابطه با سقط جنین و برابری ازدواج در ایرلند به طول انجامید. در نتیجه مهاجران هنگام بحث در مورد موضوعات مربوط به کلیسای کاتولیک یا موضوعاتی که در این آیین می تواند بحث برانگیز تلقی شوند، باید حساس باشند. همیشه باید در نظر داشت که در اصل، ایرلند کشوری نسبتاً محافظه کار است. در حالی که این محافظه کاری به تدریج در حال از بین رفتن است، به عنوان میهمان / مهاجر در این کشور، باز هم بهتر است که به نظرات ایرلند احترام گذاشته شود.

سلام کردن

مرسوم ترین شکل سلام کردن در ایرلند، تکان دادن دست ها همراه با تماس مستقیم چشمی است. زنان در هنگام سلام کردن به کسی که او را به خوبی می شناسند، ممکن است بوسه ای بر روی گونه ببوفرد بزنند، اما مهاجران در هنگام ملاقات و سلام کردن با کسی نباید این کار را انجام دهند.

رانندگی کردن

مهاجران خارج از اتحادیه اروپا مجاز به استفاده از گواهی نامه خود به مدت 12 ماه می باشند. پس از این دوره، آن ها باید برای گرفتن گواهی نامه ایرلندی اقدام کنند . مراحل درخواست برای گواهی نامه ایرلندی :

 • اصل گواهی نامه
 • شماره PPS
 • آدرس محل زندگی
 • گواهی پزشکی
 • تکمیل فرم مجوز رانندگی D401

قوانین رانندگی در ایرلند :

یک قانون مهم این است که رانندگی در ایرلند در سمت چپ جاده است. تشخیص سرعت می تواند اغلب توسط دوربین ها ضبط شود. میانگین سرعت در ایرلند به شرح زیر است :

 • بزرگراه ها : 120 کیلومتر در ساعت؛
 • مسیرهای ملی : 100 کیلومتر در ساعت؛
 • جاده های منطقه ای و محلی : 80 کیلومتر در ساعت؛
 • مناطق مسکونی : 30 کیلومتر در ساعت؛
 • حد قانونی الکل 50 میلی گرم در هر 100 میلی لیتر خون است؛
 • حداقل سن رانندگی در ایرلند به نوع وسیله نقلیه بستگی دارد. به عنوان مثال، می توان انواع خاصی از موتور سیکلت ها را تا سن 16 سالگی استفاده کرد. برای خودروهای استاندارد مانند سدان باید 17 سال سن داشت.

حمل و نقل عمومی

حمل و نقل عمومی ایرلند برای استفاده آسان و راحت است. تمام حمل و نقل عمومی در ایرلند از سطح زمین بالا است، که این امر برای دیدن همه چیزهایی که این کشور وجود دارد بسیار مناسب است. همه شهرهای اصلی ایرلند از یک سیستم اتوبوس عمومی پشتیبانی می کنند. فقط دوبلین دارای اتوبوس و یک مترو زمینی است. اما اتوبوس ها هنوز محبوب ترین گزینه در شهر هستند. شبکه تراموا دوبلین LUAS نامیده می شود، اما به کل سیستم حمل و نقل آن ها DART: Dublin Area Rapit Transit نیز گفته می شود. سیستم اتوبوس های عمومی در شهرهای دیگر ایرلند مانند کورک و لیمرک توسط Bus Busireann اداره می شود. شبکه قطار در سراسر ایرلند توسط خطوط راه آهن ایرلند خدمات می دهند. برای مسافرت از شهری به حومه آن یا در کل کشور می توان از Irish Rail استفاده کرد.استفاده از دوچرخه یکی دیگر از رایج ترین وسایل حمل و نقل عمومی در ایرلند است. دوبلین، گالوی، کورک، و لیمریک همه امکان استفاده از دوچرخه عمومی را فراهم می کنند. دوچرخه در همه شهرها مستقر است و به راحتی می توان قفل و استفاده کرد. عضویت سالانه برای استفاده از دوچرخه کمتر از 30 یورو (32 دلار) است.

مراقبت های درمانی

ایرلند از معدود کشورهایی است که افراد غیر مقیم می توانند وارد آن شوند و بلافاصله بدون نیاز به ثبت نام، از سیستم مراقبت های بهداشتی عمومی استفاده کنند. این امر به ویژه در مورد مهاجرانی که قصد دارند زندگی در ایرلند داشته باشند نیز صادق است، زیرا تنها کاری که باید انجام دهند این است که مهر ویزا خود را نشان دهند، این کار نشان می دهد که مدت اقامت آن ها تا چه مدت است. چه شهروندان اتحادیه اروپا و چه شهروندان خارج از اتحادیه اروپا، حق استفاده از سیستم مراقبت های بهداشتی در ایرلند را دارد. برخلاف سایر کشورها، برای استفاده از سیستم مراقبت های بهداشتی، نیازی به پرداخت سیستم مالیاتی ایرلند یا بیمه های اجتماعی نیست. درعوض، اصلی ترین کاری که باید انجام شود این است که فرد ثابت کند که قصد دارد حداقل برای یک سال در این کشور بماند. نزدیک به 40 درصد از جمعیت ایرلند برای بیمه درمانی خصوصی ثبت نام کرده اند که این بالاترین درصد در سراسر اروپا است. اگر چه ایرلند به عنوان کشوری شناخته شده که سقط جنین را ممنوع اعلام کرده است، اما این کار تا 12 هفته اول بارداری قانونی است و به مدت انتظار سه روزه نیاز دارد. ایرلند به طور معمول در رتبه 15 جهان از نظر رتبه بندی جهانی سیستم های مراقبت های بهداشتی قرار دارد. کودکان زیر شش سال و افراد بالای 70 سال می توانند به صورت رایگان به پزشک عمومی مراجعه کنند.

حساب بانکی

مدیریت امور مالی در ایرلند رو به پیشرفت است و حتی ممکن است مهاجران در اولین روز ورود خود به این کشور، اجازه باز کردن یک حساب بانکی را داشته باشند. نحوه افتتاح حساب بانکی در ایرلند، بسیار ساده است. برخلاف سایر کشورهایی که باید شماره مالیات را موقع افتتاح حساب ارائه داد، داشتن شماره خدمات عمومی شخصی (PPS) یک الزام قانونی برای افتتاح حساب بانکی نیست. برای باز کردن یک حساب بانکی ایرلندی به عنوان فرد غیر مقیم، ابتدا باید دو مدرک ارائه شود : اثبات شناسایی و اثبات آدرس. به طور کلی، بیشتر بانک ها در ایرلند برای ایجاد حساب بانکی نیاز به هزینه ندارند. اگر چه بسیاری از آ نها حداقل مبلغ واریزی را نیز درخواست نمی کنند، اگر حساب فرد پایین تر از 1500 یورو (1650 دلار) باشد، ممکن است هزینه ای متحمل شود. برخی از بانک ها حتی موجودی را 2500 یورو (2760 دلار) تعیین کرده اند. بهترین بانک های کشور ایرلند :

 • Bank of Ireland
 • Allied Irish Banks (AIB)
 • Ulster Bank
 • DePfa Bank Ireland
 • Permanent TSB

آموزش و پرورش

سیستم آموزش ایرلند گزینه های تحصیلی مختلف را ارائه می دهد. والدین و دانش آموزان حق انتخاب از میان مدارس دولتی تا مدارس خصوصی، مؤسسات مذهبی را دارند. هنگام ثبت نام دانش آموزان در مدرسه در یک کشور جدید، بسیاری از والدین مهاجران با امید به این که سطح آموزش در مدارس خصوصی نسبت به مدارس دولتی بالاتر است، مدارس خصوصی را انتخاب می کنند. در ایرلند، کیفیت تدریس بین مؤسسات دولتی و خصوصی بسیار مشابه است. کشور دارای معیارهای آموزش عالی است. به طور کلی تفاوت اصلی بین مدارس دولتی و خصوصی هزینه و اندازه کلاس ها است. آموزش عمومی در ایرلند رایگان است و والدین فقط هزینه یونیفرم، ناهار و لوازم مدرسه را پرداخت می کنند. در حالی که آموزش خصوصی با تمام این هزینه ها به علاوه شهریه سالانه همراه است. اندازه کلاس در مدارس خصوصی نیز به طور کلی کوچکتر خواهد بود که ممکن است برای دانش آموزانی که نیاز به توجه تخصصی تری دارند ایده آل باشد.مدارس آموزش عالی اغلب در ایرلند به عنوان مدارس سطح سوم شناخته می شوند. این ها معمولاً در یکی از دو دسته قرار می گیرند: بودجه دولتی یا خصوصی. اگر یک دانشگاه از بودجه دولتی برخوردار باشد، به عنوان یکی از سه نوع مدارس شناخته می شود: کالج های فنی، کالج های آموزشی و دانشگاه های عمومی.

 • دانشکده ها / دانشگاه های فنی : این مدارس مدارک تحصیلی خاص را به منظور اشتغال افراد در زمینه های خاص ارائه می دهند. مدارک تحصیلی شامل مهندسی، تجارت، علم، زبانشناسی و موسیقی می باشد.
 • دانشکده های آموزش و پرورش : این دانشکده ها در درجه اول آموزش معلمان مدارس ابتدایی را ارائه می دهند. افرادی که مایل به تدریس در مقاطع دیگر هستند می توانند آموزش های خود را در سایر موسسات سطح سوم دریافت کنند.
 • دانشگاه های عمومی : یک دانشگاه عمومی در زمینه های مختلفی چون هنر، ریاضیات، اقتصاد، فلسفه و غیره مدرک تحصیلی را ارائه می دهد.

علاوه بر این، دانشگاه های خصوصی نیز با گزینه های مختلف مدرک و دیپلم وجود دارد.دانشجویان علاقه مند به تحصیل در ایرلند، برنامه های مختلف تحصیلی را در بین دانشگاه ها پیدا می کنند. برخلاف سایر کشورها، دانشجویان می توانند به ایرلند بیایند و برنامه های برتر زیادی را در طیف گسترده ای از رشته ها پیدا کنند. برخی از دانشکده های برتر در دانشگاه های ایرلند عبارتند از :

 • هنر و علوم انسانی؛
 • علوم اجتماعی؛
 • مهندسی؛
 • علوم بهداشتی؛
 • علم و ریاضیات.

کار کردن

یکی از بهترین راه ها برای گرفتن شغل در ایرلند به عنوان یک فرد خارجی، مراجعه به صنایع با بیشترین جای خالی در این کشور است. یکی از بخش های شغلی محبوب صنعت خدمات است. به عنوان یک مقصد گردشگری فعال، نیاز مستمر به کارگران خدماتی و هتلداری و گردشگری دارد. هم کارگران ماهر و هم کارگران موقت می توانند در این حوزه کار پیدا کنند.حوزه دیگری که مهاجران می توانند فرصت های شغلی مناسبی را پیدا کنند در بخش فناوری است. در سال های اخیر، بازار فناوری ایرلند سه برابر شده است. این کشور اکنون نام بسیاری از فناوری های مختلف مانند گوگل، اپل، فیس بوک و مایکروسافت را در خود جای داده است. حتی ممکن است مهاجران بتوانند در این شرکت ها شغل پیدا کنند. سایر شرکت های بزرگ مستقر در ایرلند :

 • رایان ایر (Ryanair)
 • آی بی ام
 • اینتل
 • فایزر (Pfizer)
 • توییتر

شرایط لازم برای کار از شغلی به شغل دیگر متفاوت است، اما چند صلاحیت وجود دارد که نسبتاً استاندارد هستند. اول : زبان ملی ایرلند انگلیسی است. مهاجرانی که به زبان مسلط نیستند قبل از درخواست شغلی باید سعی کنند مهارت های خود را ارتقا دهند. داشتن مدرک دانشگاهی صلاحیت دیگری برای کار در ایرلند است، اگر چه این یک الزام اجباری نیست. از آن جا که فرد با بسیاری از متقاضیان دیگر رقابت خواهد کرد، مهم است که خود را تا حد امکان فردی مناسب جلوه دهد. یکی از راه های بهبود شانس گرفتن شغل کسب مدرک تحصیلی بالاتر است. هنگام درخواست اجازه کار، مقامات مهاجرت به ایرلند به رزومه کاری افراد احتیاج دارند. این کار برای اثبات این امر است که شخص تجربه لازم و مدارک لازم را برای پذیرش شغل دارد. اگر فردی مدرک دانشگاهی نداشته باشد، ممکن است مقامات مهاجرت اجازه کار را صادر نکنند. فرصت های شغلی را می توان در این جا مشاهده کرد:

 • Irish Jobs
 • Jobs.ie
 • Monster.ie
 • RecruitIreland

کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی آماده پاسخگویی به سوالات شما در رابطه با هزینه و شرایط زندگی در ایرلند می باشند.

هزینه زندگی در ایرلند 2020 :

ایرلند کشوری با کیفیت زندگی بالا، فرهنگ دوستانه و سیستم آموزشی عالی و یک مقصد محبوب در بین مهاجران است.هزینه ماهیانه زندگی در ایرلند به نیازهای شخصی، سبک زندگی و عادات هر فرد بسیار بستگی دارد. در این قسمت به بررسی دقیق متوسط هزینه زندگی 2020 در کشور ایرلند خواهیم پرداخت :

هزینه زندگی در ایرلند 2020

هزینه زندگی در ایرلند 2020

مسکن :

هزینه اقامت در ایرلند سال به سال افزایش می یابد. این امر تا حد زیادی به دلیل تقاضای زیاد و کمبود مسکن است. بنابراین مهاجران باید هزینه زیادی را برای مسکن اختصاص دهند. رقابت برای خانه های اجاره ای می تواند سفت و سخت باشد، بنابراین اگر مهاجران چیزی را پیدا کنند که مناسب آن ها باشد، باید سریعا اقدام کنند.

مواد غذایی :

قیمت مواد غذایی در ایرلند بسته به نوع سوپر مارکت متفاوت است. خرید کالاهای وارداتی نیز باعث افزایش هزینه ها خواهد شد، بنابراین بهتر است محصولات فصلی محلی خریداری شوند. داشتن زندگی اجتماعی و غذا خوردن در رستوران ها، به ویژه در دوبلین، می تواند بسیار گران باشد، بنابراین مهاجران باید حتماً مراقب بودجه خود باشند.

مواد غذایی درایرلند

مواد غذایی درایرلند

خدمات ماهانه :

از آن جا که ایرلند کشوری است که سعی در کاهش میزان کربن دارد، ممکن است که در خانه های تازه ساخته شده ازصفحات خورشیدی استفاده شود. با این حال، اکثر خانه ها و آپارتمان ها هنوز هم با شبکه سنتی برق کار می کنند. به عنوان مهاجر، داشتن تلفن همراه و اتصال به اینترنت روش های بسیار مهمی برای ارتباط با دوستان و خانواده است.

حمل و نقل عمومی :

در مقایسه با سایر شهرهای بزرگ، حمل و نقل عمومی در داخل و اطراف ایرلند گران است. به عنوان مثال، رفت و آمد ماهانه در دوبلین در حدود 120 یورو هزینه خواهد داشت.

مراقبت بهداشتی :

اگر چه خدمات بهداشتی و درمانی عمومی در ایرلند برای همه ساکنان رایگان است، اما بیشتر مهاجران از مراکز بهداشتی خصوصی استفاده می کنند. بیماران در بیمارستان های خصوصی ملزم به پرداخت کل هزینه درمانی هستند که می تواند گران باشد. بیشتر کارفرمایان بیمه درمانی خصوصی را ارائه می دهند، و این چیزی است که مهاجران قبل از مهاجرت به ایرلند باید از وجود آن ها اطمینان حاصل کنند.

رستوران ها :

 • غذا در رستوران گران قیمت : 15.00 یورو
 • سه وعده غذا برای 2 نفر در رستوران با قیمت متوسط : 60.00 یورو
 • غذا در مک دونالد (یا معادل ان) : 8.00 یورو
 • آبجو داخلی ( 0.5 لیتر) : 5.00 یورو
 • آبجو وارداتی ( 0.33 لیتر) : 5.00 یورو
 • کاپوچینو (معمولی) : 3.14 یورو
 • نوشابه پپسی ( 0.33 لیتر) : 1.78 یورو
 • آب ( 0.33 لیتر ) : 1.43 یورو

بازار ها :

 • شیر (معمولی) ، ( 1 لیتر) : 0.96 یورو
 • قرص نان سفید تازه ( 500 گرم) : 1.50 یورو
 • برنج (سفید) ، (1 کیلوگرم ) : 1.58 یورو
 • تخم مرغ : 2.68 یورو
 • پنیر محلی ( 1 کیلوگرم) : 7.77 یورو
 • سینه مرغ (بدون پوست و استخوان) (1 کیلو گرم) : 8.41 یورو
 • گوشت ( 1 کیلوگرم) (یا معادل گوشت قرمز ) : 8.97 یورو
 • سیب (1 کیلوگرم) : 2.16 یورو
 • موز (1 کیلوگرم ) : 1.78 یورو
 • پرتقال (1 کیلوگرم) : 2.22 یورو
 • گوجه فرنگی (1 کیلوگرم) : 2.57 یورو
 • سیب زمینی (1 کیلوگرم) : 1.56 یورو
 • پیاز (1 کیلوگرم) : 1.20 یورو
 • کاهو : 0.95 یورو
 • آب ( 1.5 لیتری) : 1.33 یورو
 • بطری شراب (قیمت متوسط) : 10.00 یورو
 • آبجو داخلی ( 0.5 لیتر) : 2.46 یورو
 • ابجو وارداتی ( 0.33 لیتر ) : 2.75 یورو
 • پک 20 تایی سیگار (مارلبورو ) : 13.00 یورو

حمل و نقل :

 • بلیط یک طرفه (عبور محلی) : 2.55 یورو
 • رفت و امد ماهانه (قیمت معمولی) : 119.57 یورو
 • تاکسی (تعرفه عادی ) : 4.00 یورو
 • تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه عادی) : 1.43 یورو
 • تاکسی 1 ساعت انتظار (تعرفه عادی) : 24.00 یورو
 • بنزین ( 1 لیتر) : 1.44 یورو
 • فولکس واگن Golf 1.4 90 KW Trendline (یا خودروی جدید معادل ان) : 25،000.00 یورو
 • تویوتا کرولا 1.6l 97kW Comfort ( یا خودروی جدید معادل ان ) : 25،993.06 یورو

خدمات (ماهانه) :

 • قبوض ( برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله ) برای اپارتمان 85 متر مربعی : 147.20 یورو
 • تعرفه 1 دقیقه ای تلفن همراه (بدون تخفیف) : 0.29 یورو
 • اینترنت 60 Mbps ) یا بیشتر ، داده نامحدود ، کابلی ( ADSL / : 51.12 یورو

ورزش و سرگرمی :

 • باشگاه تناسب اندام ، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال : 43.24 یورو
 • اجاره باشگاه تنیس ( 1 ساعت در اخر هفته ) : 17.11 یورو
 • سینما، اکران بین المللی، 1 صندلی : 11.00 یورو

مراقبت کودکان :

 • پیش دبستانی (مهد کودک ) ، تمام روز ، خصوصی ، ماهانه برای 1 کودک : 921.03 یورو
 • مدرسه ابتدایی بین المللی ، سالیانه برای 1 کودک : 7،887.19 یورو

پوشاک و کفش :

 • 1 جفت جین Levis 501) یا معادل ان) : 75.39 یورو
 • 1 لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره ای Zara) ، H&M ، … ) : 35.57 یورو
 • یک جفت کفش پیاده روی نایک (قیمت متوسط) : 79.99 یورو
 • یک جفت کفش مردانه : 87.95 یورو

اجاره در هر ماه :

 • آپارتمان ( 1 خوابه) در مرکز شهر : 1،199.94 یورو
 • آپارتمان ( 1 خوابه) خارج از مرکز شهر : 1،024.20 یورو
 • آپارتمان ( 3 خوابه) در مرکز شهر : 2،089.43 یورو
 • آپارتمان ( 3 خوابه) خارج از مرکز شهر : 1،688.06 یورو

قیمت خرید اپارتمان :

 • قیمت خرید اپارتمان برای هر متر مربع در مرکز شهر : 4،000.76 یورو
 • قیمت خرید اپارتمان برای هر متر مربع در خارج از مرکز شهر : 2،964.14 یورو
قیمت خرید آپارتمان درایرلند

قیمت خرید آپارتمان درایرلند

درآمد :

 • درآمد (پس از کسر مالیات) : 2،293.63 یورو
 • بازپرداخت وام، 20 ساله با نرخ ثابت : 3.62 یورو

هر گونه سوال را در رابطه با هزینه و شرایط زندگی در ایرلند با کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در میان بگذارید.

مشاغل مورد نیاز در ایرلند

ایرلند از معدود کشورهایی است که در طول سال های بحران اقتصادی اروپا آسیب کمی دید و پس از آن سال ها، سریع ترین رشد اقتصادی را در کل اروپا داشت. نرخ مالیات در این کشور به خوبی کنترل شده است. یکی از راه های مهاجرت به کشور ایرلند از طریق کار می باشد. از جمله مشاغل مورد نیاز ایرلند می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • دستیار بهداشت
 • دستیار بخش غذا و نوشیدنی
 • حسابداری / امور مالی
 • معماری / طراحی
 • تجزیه و تحلیل داده های بزرگ
 • مرکز تماس / خدمات مشتری
 • مراقبت از کودک
 • راننده
 • خدمات مالی
 • مو و زیبایی
 • IT
 • بازاریابی / تحقیقات بازار و ….

مزایا و معایب زندگی در ایرلند

زندگی در کشور ایرلند مانند هر جای دیگر دنیا با مزایا و معایبی همراه خواهد بود که در این بخش به بررسی آن ها خواهیم پرداخت :

موقعیت مکانی

ایرلند یکی از نزدیک ترین کشورهای اروپایی به ایالات متحده و کانادا است. این کشور همچنین یک نقطه مکانی فوق العاده برای گشت و گذار در بقیه اروپا است – با انگلیس کمتر از یک ساعت، با بارسلونا تنها یک پرواز دو ساعته و با رم تنها سه ساعت فاصله دارد.

موقعیت مکانی درایرلند

موقعیت مکانی درایرلند

میزان جرم پایین

ایرلند قوانین سختگیرانه ای در مورد اسلحه دارد داشتن اسلحه گرم غیرقانونی است مگر این که شخص در مزرعه زندگی کند، و حتی در این صورت، اسلحه ای که خریداری می شود باید “مناسب مزرعه” باشد. این بدان معنی است که میزان خشونت اسلحه تقریباً وجود ندارد و در کل میزان جرم خشونت آمیز در ایرلند پایین است. در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر، مکانی بسیار امن برای زندگی است.

حمل و نقل عمومی خوب

در شهرهای بزرگ ایرلند، مانند دوبلین، حمل و نقل عمومی به طور کلی بسیار سریع و قابل اعتماد است، اگر چه در سیستم های بزرگ گاهی اوقات تأخیر وجود دارد. در خارج از شهرها، اتوبوس ها و قطارهایی وجود دارند که حمل و نق را ساده تر می کنند و برای مکان هایی که سیستم حمل و نقل عمومی وجود ندارد، اجاره اتومبیل ارزان است.

هزینه زندگی نسبتا بالا

هزینه زندگی در ایرلند خصوصا در کلان شهرهای بزرگ این کشور می تواند بسیار زیاد باشد. اجاره به مراتب هر چه از مراکز شهر دورتر شود، کمتر می شود، اما آن مناطق دسترسی کمتری به حمل و نقل عمومی دارند.

آب و هوا

به دلیل موقعیت ایرلند در وسط اقیانوس اطلس تغییر مکرر در شرایط آب و هوایی اتفاق می افتد. این تغییر می تواند آفتابی، باران یا ترکیبی از هر دو در طول روز باشد. اگر چه در ایرلند به ندرت برف می بارد، اما اگر مهاجران آماده نشده باشند، هوا قطعاً می تواند شوکه کننده باشد.

هزینه سوخت گران

مالیات سوخت در ایرلند بسیار بالا است، که باعث افزایش هزینه بنزین می شود. در پایان سال 2017، ایرلند چهارمین مکان گران قیمت در جهان برای سوخت خودرو بود که مالیات 60 درصد از هزینه یک مخزن بنزین را تشکیل می داد. بنزین در ایرلند بیش از دو برابر گران تر از قیمت ایالات متحده است.

در نهایت موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی آماده پاسخ گویی تلفنی و حضوری به هموطنان عزیز و انجام کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت می باشد. هموطنان متقاضی هزینه و شرایط زندگی در ایرلند ، می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به صورت حضوری به دفاتر موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان، مشهد و تبریز مراجعه نمایند.

سوالات متداول در رابطه با شرایط زندگی در ایرلند

1- زبان رسمی کشور ایرلند چیست؟

زبان رسمی کشور ایرلند انگلیسی است.

2- دین و مذهب در کشور ایرلند به چه صورت است؟

نیمه شمالی ایرلند عمدتاً تحت سلطه پروتستان ها هست، و جنوب تحت سلطه کاتولیک ها قرار دارد.

3- کشور ایرلند به چه اسمی شناخته می شود؟

کشور ایرلند به عنوان جزیره زمرد شناخته می شود.

4- آیا امکان رانندگی در کشور ایرلند وجود دارد؟

بله . امکان رانندگی در کشور ایرلند وجود دارد اما مهاجران خارج از اتحادیه اروپا مجاز به استفاده از گواهی نامه خود به مدت 12 ماه می باشند.

5- قوانین رانندگی کردن در کشور ایرلند چیست؟

از جمله قوانین رانندگی کردن در کشور ایرلند می توان به رانندگی در بزرگ راه ها با 120 کیلومتر در ساعت، مناطق مسکونی 30 کیلومتر در ساعت و … اشاره کرد .

6- سیستم حمل و نقل کشور ایرلند به چه صورت است؟

همه شهرهای اصلی ایرلند از یک سیستم اتوبوس عمومی پشتیبانی می کنند. فقط دوبلین دارای اتوبوس و یک مترو زمینی است. اما اتوبوس ها هنوز محبوب ترین گزینه در شهر هستند. شبکه تراموا دوبلین LUAS نامیده می شود.

7- سیستم مراقبت های بهداشتی در کشور ایرلند چگونه است؟

ایرلند از معدود کشورهایی است که افراد غیر مقیم می توانند وارد آن شوند و بلافاصله بدون نیاز به ثبت نام، از سیستم مراقبت های بهداشتی عمومی استفاده کنند.. چه شهروندان اتحادیه اروپا و چه شهروندان خارج از اتحادیه اروپا، حق استفاده از سیستم مراقبت های بهداشتی در ایرلند را دارد.

8- آموزش و پرورش در کشور ایرلند به چه صورت است؟

سیستم آموزش ایرلند گزینه های تحصیلی مختلف را ارائه می دهد. در ایرلند، کیفیت تدریس بین مؤسسات دولتی و خصوصی بسیار مشابه است.

9- متوسط درآمد افراد در کشور ایرلند چقدر است؟

متوسط درآمد افراد در کشور ایرلند پس از کسر مالیات ، ماهانه در حدود 2،293.63 یورو می باشد.

10- هزینه اجاره آپارتمان در کشور ایرلند به چه صورت است؟

هزینه اجاره آپارتمان در کشور ایرلند بین 1،024.20 تا 2،089.43 یورو در ماه است.

11- مشاغل مورد نیاز در کشور ایرلند کدامند ؟

از جمله مشاغل مورد نیاز در کشور ایرلند حسابدار، دستیار غذا و نوشیدنی، راننده، مراقبت از کودک و … می باشد.

12- مزایا و معایب زندگی در کشور ایرلند چیست ؟

مزایا و معایب زندگی در کشور ایرلند شامل سطح جرم پایین، سیستم حمل و نقل عمومی کارآمد، موقعیت مکانی مناسب، هزینه سوخت بالا، آب و هوا است.

3.3/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *