لیست کامل مشاغل مورد نیاز کانادا 2022 + شغل های پردرآمد در کانادا

مشاغل مورد نیاز کانادا

هر ساله، لیست مشاغل مورد نیاز کانادا بر اساس نیازهای شغلی این کشور تغییر می کند. اطلاع کامل از این لیست ، برای برنامه ریزی مسیر شغلی در کانادا یک امر ضروری است. بنابراین، افرادی که قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارند الزاما باید این لیست را بررسی و شغل مورد نظرشان را جستجو کنند. در این مقاله به تمامی مشاغل با ناک های شغلی کانادا ، شغل های پردرآمد در کانادا و بهترین شغل ها برای مهاجرت به کانادا می پردازیم.

 

لیست ناک های شغلی کانادا

کانادا همواره از افرادی که متقاضی مهاجرت کاری به این کشور هستند، استقبال می کند؛ و یکی از ساده ترین و آسان ترین مسیرهای مهاجرت را بر اساس یک سیستم امتیاز بندی برای آنها در نظر می گیرد. سالیانه، سیستم طبقه بندی ملی مشاغل مورد نیاز کانادا یا به اختصار NOC لیست مشاغل مورد نیاز کانادا را منتشر می کند. بر اساس سطح و نوع مهارت، ناک ها به صورت زیر دسته بندی می شوند:

  • نوع مهارت 0 : مشاغلی که مرتبط با مدیریت هستند.
  • سطح مهارت A : مشاغل تخصصی که معمولا به مدرک دانشگاهی نیاز دارند.
  • سطح مهارت B : مشاغل فنی که معمولا به مدرک فنی یا کارآموزی نیاز دارند.
  • سطح مهارت C : مشاغل معمولی که معمولا به دیپلم دبیرستان نیاز دارند.
  • سطح مهارت D : مشاغلی که تنها به آموزش نیاز دارند.

ناک( National Occupation Classification) یک کد چهار رقمی است که مشاغل مختلف در بازار کار کانادا را از هم تفکیک می کند. اولین عدد در ناک، نوع مهارت شغلی را نشان می دهد.

نوع مشاغل ناک شغلی کانادا
مشاغل مدیریتی 0
مشاغل تجاری، مالی و اجرایی 1
مشاغل علوم کاربردی و طبیعی و دیگر شغل های مرتبط 2
مشاغل بخش سلامت 3
مشاغل بخش آموزشی، حقوقی، مدارس و خدمات دولتی و اجتماعی 4
مشاغل هنری، فرهنگی، ورزشی و تفریحی 5
مشاغل بخش فروش و خدماتی 6
مشاغل بخش حمل و نقل 7
مشاغل بخش منابع طبیعی، کشاورزی و محصولات مرتبط 8
مشاغل بخش تولید و تاسیسات 9

بهترین شغل برای مهاجرت به کانادا

مشاغل زیادی در کانادا به نیروی کار نیاز دارند و این بهترین فرصت برای دریافت اقامت درکانادا است. در لیست زیر، بهترین شغل برای مهاجرت به کانادا در سال 2022 ارایه شده است:

1- راننده ( ناک 7511 ،7521 ، 7452، 7513)

در آینده نه چندان دور ،کانادا به تعداد زیادی راننده نیاز خواهد داشت تا به نیاز روزافزون حمل و نقل در داخل و اطراف کانادا پاسخ دهند. متوسط حقوق راننده کامیون 44.000 دلار در سال است.

2-مسئول پذیرش( ناک 1414)

مسئول پذیرش به عنوان نماینده شرکت، وظیفه مهمی را بر عهده دارد. با توجه به افزایش کسب و کارها در کانادا، درخواست برای مسیول پذیرش افزایش یافته است. حقوق سالیانه این شغل 35.000 دلار است.

3- مهندس برق (ناک 2133)

با وجود 6 نیروگاه هسته ای در کانادا ، نیاز به مهندس برق برای آنالیز، طراحی و ساخت سیستم های برقی انکار ناپذیر است. مهندسین برق حقوق سالیانه 91.000 دلار دریافت می کنند.

4- آشپز (ناک 6321)

با توجه به چند فرهنگی بودن کانادا، این کشور به آشپزهایی نیاز دارد که در غذاهای خارجی تخصص داشته باشند. درآمد آشپزها 40.000 دلار در سال است.

5- صندوقدار ( ناک 6611)

صندوقداری یکی از ساده ترین مشاغل مورد نیاز کانادا است که نیازی به تحصیلات بالا ندارد. بنابراین اگر جوان هستید و تجربه کاری کافی ندارید، این شغل می تواند برای شما مناسب باشد. حقوق صندوقدار بین 22.000 دلار تا 28.000 دلار در سال است.

6- فیزیوتراپ ( ناک 3142)

بازار کار فیزیوتراپی در استان های انتیاریو، ساسکاچوان و بریتیش کلمبیا به سرعت در حال رشد است زیرا جمعیت مسن زیادی در این استان ها به مراقبت و نگهداری نیاز دارند. متوسط حقوق سالیانه فیزیوتراپ 78.000 دلار است.

7- حسابدار ( ناک 0111، 1111)

شغل حسابداری جنبه های مختلفی از جمله مالیات، حقوق و حسابرسی را در بر می گیرد. در نتیجه درخواست زیادی برای این شغل وجود دارد. داشتن گواهی CPA برای حسابداران الزامی است. یک حسابدار بین 60.000 دلار تا 89.000 دلار در سال دریافت می کند.

8- پرستار ( ناک 3012 )

با توجه به همه گیری کرونا کشورکانادا برای ارایه مراقبت های درمانی به تعداد پرستاران زیادی نیاز دارد. حقوق پرستاران 77.000 دلار در سال است که بسته به سطح تجربه در استان های مختلف متفاوت است.

9-متصدی فروش ( ناک 6411)

متصدی فروش در طول خرید، مشتریان را راهنمایی و کمک می کند تا آنها از خرید محصولات احساس رضایت کنند.  حقوق سالانه متصدی فروش 52.000 دلار است.

10-مشاور مالی  ( ناک 0111، 1114)

در حال حاضر، حدود 90000 مشاور مالی در کانادا مشغول به کار هستند و هنوز درخواست برای این شغل در کانادا وجود دارد. مشاوران مالی به عنوان یکی از پردر

آمدترین مشاغل، 65.000 دلار در سال درآمد دارند؛ اما برای مشاوران با تجربه این عدد به 108.000 دلار در سال می رسد.

11- داروساز ( ناک 3131)

برای فعالیت به عنوان یک داروساز در کانادا به مدرک داروسازی (و یا قبولی در آزمون PEBC) و ثبت نام در استانی که می خواهید کار کنید،نیاز دارید. داروسازان به عنوان یکی از پردرآمدترین مشاغل در کانادا 130.000 دلار در سال دریافت می کنند.

12- معماری ابری ( ناک 2171)

معماری ابری از جمله مشاغلی است که در زمینه شبکه به شرکت ها و مجموعه ها خدمات رسانی می کند. معماران ابری، نیازهای یک کسب و کار را بررسی می کنند و  طرح های عملی به آنها اریه می دهند. حقوق پایه معماران ابری 120.000 دلار در سال است.

13- روانشناس ( ناک 4151)

در جوامع پیشرفته، سلامت روان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. روانشناسان با ارایه راهکارهایی، افراد را در مدیریت رفتار و تصمیم گیری راهنمایی می کنند. درآمد روانشناسان بین 97.451 دلار تا 130.932 دلار در سال متغیر است.

14- مدیر اجرایی ( ناک 1241)

مدیر اجرایی جز مشاغل کلیدی در هر کسب و کاری محسوب می شود. آنها وظیفه سازمان دهی اکثر کارها را بر عهده دارند. حقوق تقریبی سالیانه مدیران اجرایی 45.927 دلار است.

15-مسئول بازاریابی ( ناک 6222)

با توجه به اینکه محصولات و خدمات جدید هر روز وارد بازار می شود، بنابراین جلب توجه مشتریان بسیار اهمیت دارد. مسئول بازاریابی با تسلط بر شیوه های مختلف جذب مشتری، مسئولیت اینکار را بر عهده دارد. مسئول بازاریابی 48.000 دلار  در سال دریافت می کند.

16- جوشکار (ناک 7327)

در کاناد جوشکاران از درآمد بسیاری خوبی برخوردار هستند و نکته جالب این است که این شغل به مدرک دانشگاهی یا تحصیلات بالا نیاز ندارد. حقوق یک جوشکار بین 73.000 دلار تا 102.000 دلار در سال است.

17-کارگر ( ناک 7611)

وظایف کارگران طیف وسیعی از مشاغل را شامل می شود و به یک شغل خاص محدود نمی شود. حقوق معمول برای کارگران سالانه 47.000 دلار است.

18- دامپزشک( ناک 3114)

با وجود تعداد زیاد حیوانات خانگی در کانادا، تعداد دامپزشکان بسیار کمی در این کشور وجود دارد. دامپزشکان با ارایه مدرک تحصیلی و مجوز فعالیت می توانند در کانادا مشغول به کار شوند. میانگین حقوق دامپزشکان 95.000 دلار در سال است.

19-مدیر منابع انسانی(ناک 0112)

نیروهای جدید هر شرکت و سازمان توسط مدیر منابع انسانی آن شرکت انتخاب می شوند. با توجه به این مسیولیت مهم ، شغل مدیریت منابع انسانی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. مدیر منابع انسانی 89.000 دلار در سال دریافت می کند.

20-توسعه گر وب( ناک 2175)

توسعه گران وب شانس زیادی برای دریافت مجوز کار در کانادا دارند، زیرا حتی دولت کانادا هم به این شغل نیاز دارد. حقوق تقریبی توسعه گران وب 69.000 دلار در سال است.

 

شغل های خوب در کانادا

شغل های خوب در کانادا

شغل های خوب در کانادا معمولا به مدرک دانشگاهی و آموزش تخصصی نیاز دارند. این مشاغل در گروه مشاغل با مهارت بالا (در گروه 0، A و B ) تقسیم بندی می شوند. در زیر شغل های خوب در کانادا که در مناطق مختلف مورد تقاضا هستند، ارایه شده است.

 

اسامی مشاغل نام استان ها
پزشک ساسکاچوان، نوا اسکوشیا، بریتیش کلمبیا، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی، جزیره پرنس ادوارد
دندانپزشک مانیتوبا، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی، یوکان
مهندس ساسکاچوان، نوا اسکوشیا، مانیتوبا، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیوفاندلند و لابرادور، جزیره پرنس ادوارد، یوکان
مدیر IT ساسکاچوان، اونتاریو، مانیتوبا، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیو برانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی و یوکان
مدیر بهره برداری نفت و گاز اونتاریو و بریتیش کلمبیا
مدیر فروش مانیتوبا، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی، جزیره پرنس ادوارد و یوکان
وکیل مانیتوبا
خلبان بریتیش کلمبیا، نوا اسکوشیا، مانیتوبا، اونتاریو، سرزمین های شمال غربی، ساسکاچوان و یوکان
حسابدار  بریتیش کلمبیا، نوا اسکوشیا، مانیتوبا، اونتاریو، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی، ساسکاچوان و یوکان
پرستار ساسکاچوان،نوا اسکوشیا، اونتاریو، مانیتوبا، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیو برانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی، جزیره پرنس ادوارد و یوکان

شغل های نیمه تخصصی در کانادا

مشاغل نیمه تخصصی در سطح مهارت C سیستم ناک طبقه بندی می شوند. این مشاغل معمولا تنها به مدرک دیپلم و یا آموزش های خاص همان شغل نیاز دارند.

اسامی مشاغل نام استان ها
راننده کامیون ساسکاچوان،نوا اسکوشیا، اونتاریو، مانیتوبا، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیو برانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی، جزیره پرنس ادوارد و یوکان
مدیر قسمت پذیرش هتل ساسکاچوان،نوا اسکوشیا، مانیتوبا، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیو برانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی، جزیره پرنس ادوارد و یوکان
خدمات نظافت منزل ساسکاچوان،نوا اسکوشیا، مانیتوبا، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیو برانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی، جزیره پرنس ادوارد و یوکان
قصاب ساسکاچوان، اونتاریو، مانیتوبا، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیو برانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی، جزیره پرنس ادوارد و یوکان
کارگران منازل ساسکاچوان، اونتاریو، مانیتوبا، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیو برانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی، جزیره پرنس ادوارد و یوکان
سرآشپز  مانیتوبا، آلبرتا، نیو برانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی و یوکان
دامپروری مانیتوبا
جوشکار  مانیتوبا، نیو برانزویک، سرزمین های شمال غربی، جزیره پرنس ادوارد و یوکان
لوله کش مانیتوبا، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیو برانزویک
برق صنعتی  اونتاریو، مانیتوبا، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیو برانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی و یوکان

شغل های ساده در کانادا

شغل های ساده در کانادا در سطح مهارت D دسته بندی می شوند. این مشاغل تنها به آموزش در حین کار نیاز دارند.

شغل های پردرآمد در کانادا

 

اسامی مشاغل نام استان ها
کارگران پرورش ماهی و تولید غذاهای دریایی اونتاریو بریتیش کلمبیا، نیو برانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، جزیره پرنس ادوارد
کارگران معدن و فرآوردهای فلزی ساسکاچوان، اونتاریو، بریتیش کلمبیا
کارگران ساختمانی ساسکاچوان، اونتاریو، آلبرتا
نظافتچی ساسکاچوان، بریتیش کلمبیا، نیو برانزویک، سرزمین های شمال غربی، جزیره پرنس ادوارد و یوکان
کارگران فراورده های غذایی ساسکاچوان، بریتیش کلمبیا
کارگران مزرعه ساسکاچوان، اونتاریو، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیو برانزویک، سرزمین های شمال غربی، جزیره پرنس ادوارد و یوکان
دستیار آشپز  و پیشخوان غذا ساسکاچوان، مانیتوبا، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی، جزیره پرنس ادوارد و یوکان
کارگران بخش جنگلداری و چوب بری اونتاریو و بریتیش کلمبیا
آشپز  مانیتوبا، آلبرتا، نیو برانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی، ساسکاچوان و یوکان
منشی مرکز تماس آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیو برانزویک، نیوفاندلند و لابرادور

شغل های پردرآمد در کانادا

کانادا به دلیل داشتن مشاغل با درآمد بالا در دنیا مشهور است. این کشور هر ساله مشاغل زیادی را برای افراد با مهارتهای مختلف ارایه می کند. شغل های پردرآمد کانادا را می توانید مشاهده کنید

1- جراحان/ پزشکان

جراحان و پزشکان از بالاترین درآمدها در کانادا برخوردار هستند. از الزامات شغلی آنها داشتن تحصیلات و تجربه کاری است. در سال 2022 متوسط درآمد پزشکان و جراحان بین 236.000 دلار تا 676.000 دلار تخمین زده شده است.

2- قضات

در سال 2022 سیستم قضایی کانادا در رتبه دوم مشاغل پردرآمد این کشور قرار گرفته است. قضات سالیانه بین 198.000 دلار تا 565.000 دلار حقوق دریافت می کنند.

3- وکلا

وکلا در میان پردرآمدترین مشاغل کانادا قرار دارند. بر اساس مطالعاتی که اخیرا صورت گرفته، در آمد وکلا به طور میانگین 160.000 دلار تا 460.000 دلار در سال است.

4- مدیران بانکی

مدیران بانکی با متوسط حقوق 104.000 دلار در سال در بین مشاغل پردرآمد کانادا قرار دارند. مدیران بانکی در یکی از بخش های حیاتی کانادا فعالیت می کنند.

5- مدیر کل اجرایی

طبق آمار، مدیر کل اجرایی(CEO) سالیانه به طور میانگین بین 141.000 دلار تا 405.000 دلار درآمد دارند که بیش از دو برابر متوسط درآمد نیروی کار در کانادا است.

6- مدیران ارشد مالی

مدیران ارشد مالی(CFO) بالاترین درآمد را در دنیای بیزینس دارند. متوسط حقوق مدیران ارشد مالی در کانادا 378.000 دلار در سال است.

7- متخصص ارتودونسی

متخصصان ارتودونسی در سال 2022 بیشترین درآمد را در بین متخصصین خواهند داشت. درآمد متخصصین ارتودنسی بین 287.000 دلار تا 365.000 دلار در سال است که نسبت به سال 2021 پنج درصد افزایش یافته است.

8- اساتید دانشگاه

اساتید دانشگاه جز مشاغل پردرآمد کانادا محصوب می شود. اساتید دانشگاه سالیانه 324.000 دلار حقوق دریافت می کنند.

9-خلبانان

از دیگر شغل های پردرآمد در کانادا خلبانی است. آنها به طور میانگین بین 94.000 دلار تا 270.000 دلار در سال درآمد دارند.

10- مدیران بازاریابی

مدیران بازاریابی در جایگاه دهم لیست مشاغل پردرآمد کانادا قرار دارند. حقوق آنها بین 84.000 دلار تا 243.000 دلار در سال متغیر است.

دیگر مشاغل کانادا که از حقوق بالایی برخوردار هستند:

نام مشاغل میزان حقوق سالانه
مدیر حسابداری 178.000 دلار
تحلیلگر مالی 160.000 دلار
طراح گرافیک 75.000 دلار
معمار 147.000 دلار
تحلیلگر کسب و کار 154.000 دلار
مهندس عمران 111.000 دلار
مهندس مکانیک 118.000 دلار
داروساز 151.000 دلار
مهندس زیست پزشکی 98.500 دلار
مدیر منابع انسانی 178.000 دلار

مشاغل هنری  در کانادا

کشور کانادا موقعیت های شغلی زیادی را برای فارغ التحصیلان هنر ارایه می کند، بنابراین اگر قصد مهاجرت به کانادا با مدرک هنر را دارید معطل نکنید.  شهرهای تورنتو، مونترال، کلگری، ونکوور، اوتاوا، واترلو و میسیساگا مراکز اصلی مشاغل هنری در کانادا هستند.

 

بهترین شغل برای مهاجرت به کانادا

در ادامه پنج شغل هنری مورد تقاضا در کانادا به همراه متوسط حقوق را مشاهده می کنید.

1- هنرمند چند رسانه ای

هنرمندان چند رسانه ای در بخش های مختلف از جمله دفاتر تبلیغاتی، بازاریابی، مراکز چند رسانه ای، شرکت های ساخت فیلم و بازی های ویدیویی فعالیت می کنند . متوسط حقوق سالیانه هنرمندان چند رسانه ای 51.000 دلار در سال است.

2- طراح لباس

بخش تولید پوشاک کانادا به سمت بازارهای انحصاری و خاص در حال حرکت است، ازین رو تقاضای زیادی برای طراحان مد در این حوزه وجود دارد. با توجه به افزایش فروش آنلاین در این کشور ، شما از طریق استارت آپ ها می توانید به صورت شخصی فعالیت کنید. متوسط حقوق هنرمندان چند رسانه ای در کانادا 54.000 دلار در سال است.

3- مدیر هنری

برای فعالیت به عنوان مدیر هنری در کانادا به مدرک تحصیلی در رشته های مرتبط و حداقل سه سال سابقه کار نیاز دارید. مدیران هنری سالانه 78.000 دلار دریافت می کنند.

4-تهیه کننده و کارگردان

در کانادا استودیو های هنری زیادی وجود دارد که مراکز آنها تورنتو، ونکوور،مونترال و هالیفاکس است. شما به عنوان کارگردان و تهیه کننده سالانه تقریبا 102.000 دلار در کانادا درآمد دارید.

5-طراح گرافیک و ادیتور

تقاضای بالایی برای طراحان گرافیک و ادیتورها در کانادا وجود دارد. موقعیت های شغلی زیادی در این حیطه کاری برای گرافیست ها ارایه می شود. متوسط حقوق گرافیست ها و ادیتورها بین 70.000 تا 80.000 دلار است.

 

بهترین شغل های دانشجویی در کانادا

همانند اکثر کشورها، مشاغل پاره وقت از حداقل دستمزدها برخوردار هستند. اما ما سعی کردیم مشاغلی که از دستمزد بالاتری برخوردار هستند جز بهترین شغل های دانشجویی در کانادا محسوب می شوند را در لیست زیر قرار دهیم:

1- بارتندر / سرور

هر چند که این شغل از درآمد ساعتی بالایی برخوردار نیست ، اما با 15 تا 20 درصد انعام میتواند یک شغل خوب محسوب شود. سرورها 13 دلار در ساعت دریافت می کنند.

2- فروشنده

فروشندگی یک کار پاره وقت خوب با دستمزد ثابت است که در بعضی مواقع فروشندگان از فروش هایی که انجام می دهند پورسانت دریافت می کنند. فروشندگان 14 دلار در ساعت درآمد دارند.

3-بریستا( کافه چی)

شما به عنوان بریستا طرز تهیه یک قهوه عالی را یاد می گیرید و به صورت یک شیفت مشغول به کار می شوید. بریستا در ساعت 14 دلار دستمز می گیرند.

4- داگ واکر

اگر به حیوانات علاقه دارید، میتوانید برای داگ واکر درخواست دهید. درشهرهای بزرگ شاید به مجوز شهرداری برای اینکار نیاز داشته باشید. 15 دلار در ساعت درآمد یک داگ واکر است

5- معلم خصوصی

شما در هر زمینه ای که توانایی دارید مثل ریاضی، علوم و یا هر درس دیگری می توانید به صورت پاره وقت تدریس کنید. معلمان خصوصی 16 دلار در ساعت دریافت می کنند.

6-پیک شرکت حمل و نقل

رانندگی برای شرکت های بزرگ (مثل UBER و LYFT) از بهترین مشاغل نیمه وقت به حساب می آید. پیک های شرکت حمل و نقل 19 دلار در ساعت درآمد دارند.

 

درخواست برای مشاغل مورد نیاز کانادا

مطمئنا این سوال در ذهن شما ایجاد می شود که چگونه باید برای مشاغل مورد نیاز کانادا درخواست دهیم؟ در ادامه ما به معرفی برترین برنامه برای درخواست مشاغل مورد نیاز کانادا می پردازیم.

 

-برنامه انتخاب استانی (PNP)

برنامه انتخاب استانی یکی از بهترین برنامه ها برای درخواست مشاغل مورد نیاز در کانادا است. بیش از80 برنامه انتخاب استانی مختلف در کانادا ارائه می شود. برای درخواست از طریق برنامه استانی دو انتخاب وجود دارد . شما می توانید درخواست خود را از طریق سیستم اکسپرس اینتری ارسال کنید، و یا به طور مستقیم به استان یا منطقه انتخابی خود درخواست دهید.

 

  • سیستم اکسپرس اینتری: زمانی که شما درخواست خود را از طریق این سیستم ارسال می کنید، تمامی استان ها به اطلاعات شما دسترسی دارند و این امکان وجود دارد که شما را انتخاب کنند.
  • درخواست مستقیم: در این روش شما درخواست خود را به صورت مستقیم از طریق ایمیل ارسال می کنید. مدت زمان پردازش درخواست مستقیم طولانی تر است و بین 15 تا 19 ماه طول می کشد.

 

بهترین شغل های دانشجویی در کانادا

مراحل درخواست در سیستم اکسپرس اینتری

برای درخواست در سیستم اکسپرس اینتری باید مراحل زیر را انجام دهید:

1- بررسی شرایط مورد نیاز

در ابتدا باید بررسی کنید که آیا واجد شرایط هستید یا خیر. با بررسی الزامات و شرایط مشاغل مورد نیاز کانادا می توانید به این موضوع پی ببرید

2-ارسال مدارک

در پروفایل شخصی که در سیستم اکسپرس اینتری ایجاد می کنید باید مدارک هویتی، مالی، معاینات پزشکی، نتایج آزمون های زبان، نامه جاب آفر( در صورتی که پیشنهاد شغلی دارید) و دیگر مدارک مور نیاز را آپلود کنید

3- دریافت دعوتنامه (ITA)

برنامه اکسپرس اینتری از سیستم امتیاز دهی (CRS) برای رده بندی افراد استفاده می کند.  امتیازدهی به فاکتورهایی همچون سن، تحصیلات، سطح زبان و مهارت ها بستگی دارد. برای دریافت ITA، شما باید امتیاز کافی برای مشاغل مورد نیاز کانادا دریافت کنید.

 

لیست کامل ناک های مشاغل مورد نیاز کانادا

دولت کانادا از سیستم طبقه بندی مشاغل مورد نیاز کانادا (NOC) برای دسته بندی شغل های مورد نیاز در این کشور استفاده می کند. لیست مشاغل مورد نیاز کانادا به صورت سالیانه منتشر می شود و افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند باید کد ناک مورد نظرشان را در سایت چک کنند. در جدول زیر لیست کامل ناک های شغلی کانادا را می توایند مشاهده کنید.

۰۰۱۱ قانونگذار Legislators
۰۰۱۲ مدیران و مقامات ارشد دولت Senior government managers and officials
۰۰۱۳ مدیران ارشد : مالی، ارتباطات و سایر خدمات اجتماعی Senior managers – financial, communications and other business services
۰۰۱۴ مدیران ارشد : بهداشت، آموزش، خدمات اجتماعی و عمومی و سازمانهای گروهی و عضویتی Senior managers – health, education, social and community services and membership organizations
۰۰۱۵ مدیران ارشد : تجارت، صادرات و سایر خدمات و کمیته اجرایی ملی Senior managers – trade, broadcasting and other services, n.e.c.
۰۰۱۶ مدیران ارشد : ساخت و ساز،حمل و نقل، تولید و خدمات رفاهی Senior managers – construction, transportation, production and utilities
۰۱۱۱ مدیران مالی Financial managers
۰۱۱۲ مدیران منابع انسانی Human resources managers
۰۱۱۳ مدیران خرید Purchasing managers
۰۱۱۴ سایر مدیران خدماتی Other administrative services managers
۰۱۲۱ مدیران بیمه، املاک و مستغلات و کارگزاران مالی Insurance, real estate and financial brokerage managers
۰۱۲۲ مدیران بانک، اعتبارات و سایر مدیران سرمایه گذاری Banking, credit and other investment managers
۰۱۲۴ مدیران تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی Advertising, marketing and public relations managers
۰۱۲۵ سایر مدیران خدمات تجاری Other business services managers
۰۱۳۱ مدیران شرکت های مخابراتی Telecommunication carriers managers
۰۱۳۲ مدیران خدمات پستی و پیک Postal and courier services managers
۰۲۱۱ مدیران مهندسی Engineering managers
۰۲۱۲ مدیران معماری و علوم Architecture and science managers
۰۲۱۳ مدیران سیستم های کامپیوتری و اطلاعات
Computer and information systems managers
۰۳۱۱ مدیران مراقبت های بهداشت Managers in health care
۰۴۱۱ مدیران دولتی : توسعه سیاست های بهداشت و درمان اجتماعی و مدیریت برنامه Government managers – health and social policy development and program administration
۰۱۴۲ مدیران دولتی : تحلیل اقتصادی، توسعه سیاست و مدیریت برنامه Government managers – economic analysis, policy development and program administration
۰۴۱۳ مدیران دولتی : توسعه سیاست های آموزشی و مدیریت برنامه Government managers – education policy development and program administration
۰۴۱۴ سایر مدیران در بخش مدیریت دولتی Other managers in public administration
۰۴۲۱ مدیران : آموزش دوره های متوسطه و آموزش حرفه ای Administrators – post-secondary education and vocational training
۰۴۲۲ مدیران مدارس و مدیران اجرایی دوره های ابتدایی و متوسطه School principals and administrators of elementary and secondary education
۰۴۲۳ مدیران در بخش خدمات عمومی، اجتماعی و اصلاحی Managers in social, community and correctional services
۰۴۳۱ مامورین پلیس Commissioned police officers
۰۴۳۲ روسای آتش نشانی و افسران ارشد آتش نشانی Fire chiefs and senior firefighting officers
۰۴۳۳ افسران ماموریت های نیروهای مسلح کانادا Commissioned officers of the Canadian Armed Forces
۰۵۱۱ مدیران کتابخانه، بایگانی، موزه و گالری هنر Library, archive, museum and art gallery managers
۰۵۱۲ مدیران : انتشارات، انیمیشن و کارتون، برنامه های رادیویی و تلویزیونی، هنرهای نمایشی Managers – publishing, motion pictures, broadcasting and performing arts
۰۵۱۳ مدیران برنامه های تفریحی، ورزشی و بدنسازی و خدمات Recreation, sports and fitness program and service directors
۰۶۰۱ مدیران فروش شرکت Corporate sales managers
۰۶۲۱ مدیران تجارت خرده فروشی و عمده فروشی Retail and wholesale trade managers
۰۶۳۱ مدیران رستوران Restaurant and food service managers
۰۶۳۲ مدیران خدمات اسکان Accommodation service managers
۰۶۵۱ مدیران در خدمات مشتری و شخصی Managers in customer and personal services, n.e.c.
۰۷۱۱ مدیران ساخت و ساز Construction managers
۰۷۱۲ مدیران ساخت و نوسازی منازل Home building and renovation managers
۰۷۱۴ مدیران عملیات و نگهداری تجهیزات Facility operation and maintenance managers
۰۷۳۱ مدیران در بخش حمل و نقل Managers in transportation
۰۸۱۱ مدیران در تولید منابع طبیعی و ماهیگیری Managers in natural resources production and fishing
۰۸۲۱ مدیریت کشاورزی Managers in agriculture
۰۸۲۲ مدیریت باغ Managers in horticulture
۰۸۲۳ مدیریت آبزی پروری Managers in aquaculture
۰۹۱۱ مدیریت تولید Manufacturing managers
۰۹۱۲ مدیریت خدمات Utilities managers
۱۱۱۱ حسابرس و حسابدار مالی Financial auditors and accountants
۱۱۱۲ تحلیلگر مالی و سرمایه گذاری Financial and investment analysts
۱۱۱۳ کارگزاران اوراق بهادار، سرمایه گذاران بورس و واسطه های معاملات بازرگانی Securities agents, investment dealers and brokers
۱۱۱۴ سایر مامورین مالی Other Financial Officers
۱۱۲۱ متخصصان منابع انسانی Human resources professionals
۱۱۲۲ مشاغل حرفه ای در مشاوره مدیریت بازرگانی Professional occupations in business management consulting
۱۱۲۳ مشاغل حرفه ای در تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی Professional occupations in advertising, marketing and public relations
۱۲۱۱ ناظر، کارمندان عمومی و پشتیبانی اداری Supervisors, general office and administrative support workers
۱۲۱۲ ناظر، کارمندان اداری مالی و بیمه Supervisors, finance and insurance office workers
۱۲۱۳ ناظر، کتابخانه، مکاتبات و کارکنان اطلاعات مرتبط Supervisors, library, correspondence and related information workers
۱۲۱۴ ناظر، مشاغل مربوط به پست و توزیع Supervisors, mail and message distribution occupations
۱۲۱۵ ناظر، زنجیره تامین و پیگیری و مشاغل برنامه ریزی و هماهنگی Supervisors, supply chain, tracking and scheduling co-ordination occupations
۱۲۲۱ افسران اداری Administrative Officers
۱۲۲۲ معاونین اجرایی Executive Assistants
۱۲۲۳ مامورین نیروی انسانی و استخدام Human Resources and Recruitment Officers
۱۲۲۴ مدیر املاک
Property administrators
۱۲۲۵ مامورین و ناظران خرید Purchasing agents and officers
۱۲۲۶ برنامه ریزان کنفرانس ها و رویدادها Conference and Event Planners
۱۲۲۷ مامورین دادگاه و دادگستری Court officers and justices of the peace
۱۲۲۸ ناظران بیمه اشتغال، مهاجرت، خدمات مرزی و عملکردی Employment insurance, immigration, border services and revenue officers
۱۲۴۱ معاونین اداری Administrative Assistants
۱۲۴۲ معاونین حقوقی اداری Legal administrative assistants
۱۲۴۳ دستیاران اداری پزشکی Medical administrative assistants
۱۲۵۱ گزارشگران دادگاه، نسخه نویسان پزشکی و مشاغل مرتبط Court reporters, medical transcriptionists and related occupations
۱۲۵۲ مشاغل مدیریت اطلاعات پزشکی Health information management occupations
۱۲۵۳ تکنسین مدیریت بایگانی و سوابق Records management technicians
۱۲۵۴ مأمور آماری و مشاغل پشتیبانی تحقیقاتی Statistical officers and related research support occupations
۱۳۱۱ تکنسین های حسابداری و حسابداران Accounting technicians and bookkeepers
۱۳۱۲ بازرسان تعدیل کننده بیمه و مطالبات Insurance adjusters and claims examiners
۱۳۱۳ کارشناسان بیمه Insurance underwriters
۱۳۱۴ ارزیاب
Assessors, valuators and appraisers
۱۳۱۵ گمرک، کشتی و سایر کارگزاران Customs, ship and other brokers
۱۴۱۱ کارگران پشتیبانی دفتر عمومی General office support workers
۱۴۱۴ مسئول پذیرش Receptionists
۱۴۱۵ کارمند شخصی Personnel clerks
۱۴۱۶ منشی دادگاه Court clerks
۱۴۲۲ منشی ورود اطلاعات Data entry clerks
۱۴۲۳ اپراتورهای نشر و مشاغل مرتبط Desktop publishing operators and related occupations
۱۴۳۱ کارمندان حسابداری و سمت های مرتبط Accounting and related clerks
۱۴۳۲ مدیران حقوق و دستمزد Payroll administrators
۱۴۳۴ کارمندان بانک، بیمه و سایر سمت های مرتبط Banking, insurance and other financial clerks
۱۴۳۵ تحصیلدار Collectors
۱۴۵۱ کارمند و منشی کتابخانه Library assistants and clerks
۱۴۵۲ کارمند مکاتبات و نشریات و مقررات Correspondence, publication and regulatory clerks
۱۴۵۴ کارمندان ممیزی و آماری Survey interviewers and statistical clerks
۱۵۱۱ کارمندان پست، پستی و مشاغل مرتبط Mail, postal and related workers
۱۵۱۲ نامه رسان Letter carriers
۱۵۱۳ پیک، پیام رسان و توزیع کنندگان درب منزل Couriers, messengers and door-to-door distributors
۱۵۲۱ باربری و متصدی دریافت Shippers and receivers
۱۵۲۲ فروشنده فروشگاه های بزرگ Storekeepers and partspersons
۱۵۲۳ هماهنگ کننده تدارکات تولید Production logistics co-ordinators
۱۵۲۴ کارگران خرید و انبارداری Purchasing and inventory control workers
۱۵۲۵ توزیع کننده Dispatchers
۱۵۲۶ برنامه ریز مسیر حمل و نقل و خدمه Transportation route and crew schedulers
۲۱۱۱ فیزیکدان و منجم Physicists and astronomers
۲۱۱۲ شیمیدان Chemists
۲۱۱۳ زمین شناس و اقیانوس شناس Geoscientists and oceanographers
۲۱۱۴ هواشناس و اقلیم شناس Meteorologists and climatologists
۲۱۱۵ سایر مشاغل حرفه ای در زمینه علوم فیزیکی Other professional occupations in physical sciences
۲۱۲۱ زیست شناس و دانشمندان مرتبط Biologists and related scientists
۲۱۲۲ متخصص جنگلداری Forestry professionals
۲۱۲۳ نمایندگان، مشاوران و متخصصان کشاورزی Agricultural representatives, consultants and specialists
۲۱۳۱ مهندس عمران Civil engineers
۲۱۳۲ مهندس مکانیک در کانادا Mechanical engineers
۲۱۳۳ مهندس برق و الکترونیک Electrical and electronics engineers
۲۱۳۴ مهندس شیمی Chemical engineers
۲۱۴۱ مهندس صنعت و تولید Industrial and manufacturing engineers
۲۱۴۲ مهندس متالوژی و مواد Metallurgical and materials engineers
۲۱۴۳ مهندس معدن Mining engineers
۲۱۴۴ مهندس زمین شناسی Geological engineers
۲۱۴۵ مندس نفت Petroleum engineers
۲۱۴۶ مهندس هوافضا Aerospace engineers
۲۱۴۷ مهندس کامپیوتر (به غیر از مهندسی نرم افزار و طراحان) Computer engineers (except software engineers and designers)
۲۱۴۸ سایر مشاغل مهندسی Other professional engineers, n.e.c.
۲۱۵۱ معماران Architects
۲۱۵۲ معماران منظر Landscape architects
۲۱۵۳ برنامه ریز شهری و کاربری اراضی Urban and land use planners
۲۱۵۴ نقشه بردار زمین Land surveyors
۲۱۶۱ ریاضیدان، آمارشناس و آمارگیر Mathematicians, statisticians and actuaries
۲۱۷۱ تحلیلگر و مشاوره سیستم Information systems analysts and consultants
۲۱۷۲ تحلیلگر پایگاه داده و سرپرست داده Database analysts and data administrators
۲۱۷۳ مهندس نرم افزار و طراح Software engineers and designers
۲۱۷۴ برنامه نویس کامپیوتر و توسعه دهنده رسانه های تعاملی Computer programmers and interactive media developers
۲۱۷۵ طراح وب و توسعه دهنده Web designers and developers
۲۲۱۱ تکنسین و کارشناس شیمیایی Chemical technologists and technicians
۲۲۱۲ تکنسین و کارشناس زمین شناسی و معدن Geological and mineral technologists and technicians
۲۲۲۱ تکنسین و کارشناس زیست شناسی Biological technologists and technicians
۲۲۲۲ بازرس محصولات کشاورزی و آبزیان Agricultural and fish products inspectors
۲۲۲۳ تکنسین و کارشناس جنگلداری Forestry technologists and technicians
۲۲۲۴ مامور حفاظت و شیلات Conservation and fishery officers
۲۲۲۵ تکنسین و متخصص مراتع و باغداری Landscape and horticulture technicians and specialists
۲۲۳۱ تکنسین و کارشناس مهندسی عمران Civil engineering technologists and technicians
۲۲۳۲ تکنسین و کارشناس مهندسی مکانیک Mechanical engineering technologists and technicians
۲۲۳۳ تکنسین و کارشناس مهندسی صنایع و تولید Industrial engineering and manufacturing technologists and technicians
۲۲۳۴ برآوردگر ساختمانی Construction estimators
۲۲۴۱ تکنسین و کارشناس مهندسی برق و الکترونیک Electrical and electronics engineering technologists and technicians
۲۲۴۲ کارشناس خدمات الکترونیکی (تجهیزات خانگی وتجاری) Electronic service technicians (household and business equipment)
۲۲۴۳ کارشناس و مکانیک سازه های صنعتی Industrial instrument technicians and mechanics
۲۲۴۴ ابزار هواپیما، مکانیک برقی و اویونیک، تکنسین ها و بازرسان Aircraft instrument, electrical and avionics mechanics, technicians and inspectors
۲۲۵۱ تکنسین و کارشناس معماری Architectural technologists and technicians
۲۲۵۲ طراح صنعتی Industrial designers
۲۲۵۳ تکنسین و کارشناس طراحی Drafting technologists and technicians
۲۲۵۴ تکنسین و کارشناس نقشه برداری زمین Land survey technologists and technicians
۲۲۵۵ مشاغل فنی در زمین شناسی و هواشناسی Technical occupations in geomatics and meteorology
۲۲۶۱ کارشناس و آزماینده غیر مخرب Non-destructive testers and inspection technicians
۲۲۶۲ بازرس مهندسی و مامور نظارتی Engineering inspectors and regulatory officers
۲۲۶۳ بازرس در بهداشت عمومی و محیط زیست و بهداشت و ایمنی شغلی Inspectors in public and environmental health and occupational health and safety
۲۲۶۴ بازرس ساختمانی Construction inspectors
۲۲۷۱ خلبان هوایی، مهندس پرواز و مربی پرواز Air pilots, flight engineers and flying instructors
۲۲۷۲ کنترل کننده ترافیک هوایی و مشاغل مرتبط Air traffic controllers and related occupations
۲۲۷۳ افسر عرشه، حمل و نقل آب Deck officers, water transport
۲۲۷۴ افسر مهندس، حمل و نقل آب Engineer officers, water transport
۲۲۷۵ کنترل کننده های ترافیک راه آهن و تنظیم کننده های ترافیک دریایی Railway traffic controllers and marine traffic regulators
۲۲۸۱ کارشناس شبکه های رایانه ای Computer network technicians
۲۲۸۲ کارشناس پشتیبانی کاربر User support technicians
۲۲۸۳ کارشناس آزمایش سیستم های اطلاعاتی Information systems testing technicians
۳۰۱۱ هماهنگ کننده و ناظر پرستاری Nursing co-ordinators and supervisors
۳۰۱۲ پرستاران بخش عمومی و پرستاران بخش روانی Registered nurses and registered psychiatric nurses
۳۱۱۱ پزشک متخصص Specialist physicians
۳۱۱۲ پزشک عمومی و پزشک خانواده General practitioners and family physicians
۳۱۱۳ دندان پزشک Dentists
۳۱۱۴ دامپزشک Veterinarians
۳۱۲۱ اپتومتریست Optometrists
۳۱۲۲ عینک ساز Chiropractors
۳۱۲۴ مشاغل گروه پیراپزشکی Allied primary health practitioners
۳۱۲۵ سایر مشاغل تخصصی در تشخیص سلامت و درمان Other professional occupations in health diagnosing and treating
۳۱۳۱ داروساز Pharmacists
۳۱۳۲ متخصص تغذیه Dietitians and nutritionists
۳۱۴۱ شنوایی سنجی و آسیب شناس گفتار درمانی Audiologists and speech-language pathologists
۳۱۴۲ فیزیوتراپ Physiotherapists
۳۱۴۳ متخصصین کاردرمانی Occupational therapists
۳۱۴۴ مشاغل حرفه ای دیگر در درمان و ارزیابی Other professional occupations in therapy and assessment
۳۲۱۱ متخصص آزمایشگاه پزشکی Medical laboratory technologists
۳۲۱۲ متخصص آزمایشگاه پزشکی و دستیاران آسیب شناس Medical laboratory technicians and pathologists’ assistants
۳۲۱۳ کارشناس سلامت حیوانات و کارشناس دامپزشکی Animal health technologists and veterinary technicians
۳۲۱۴ درمانگران تنفسی، پرفیوژنست های بالینی و تکنسین های قلبی ریوی Respiratory therapists, clinical perfusionists and cardiopulmonary technologists
۳۲۱۵ تکنسین های پرتودرمانی پزشکی Medical radiation technologists
۳۲۱۶ سونوگرافر Medical sonographers
۳۲۱۷ تکنسین های قلب و فن آوری های تشخیصی الکتروفیزیولوژیک Cardiology technologists and electrophysiological diagnostic technologists, n.e.c.
۳۲۱۹ سایرتکنسین و کارشناسان پزشکی (غیر از بهداشت دندان) Other medical technologists and technicians (except dental health)
۳۲۲۱ دندانساز Denturists
۳۲۲۲ متخصص بهداشت دندان و متخصص دندان Dental hygienists and dental therapists
۳۲۲۳ کارشناس دندانپزشکی، تکنسین و دستیاران آزمایشگاهی Dental technologists, technicians and laboratory assistants
۳۲۳۱ بینایی سنج Opticians
۳۲۳۲ پزشك معالج سنتی Practitioners of natural healing
۳۲۳۳ کارشناس پرستار تجربی Licensed practical nurses
۳۲۳۴ مشاغل پیراپزشکی Paramedical occupations
۳۲۳۶ ماساژ درمانگر Massage therapists
۳۲۳۷ سایر مشاغل فنی در درمان و ارزیابی Other technical occupations in therapy and assessment
۳۴۱۱ دستیاران دندانپزشکی Dental assistants
۳۴۱۳ پرستار دستیار، وابسته به خدمات بیمار Nurse aides, orderlies and patient service associates
۳۴۱۴ مشاغل دیگر در زمینه پشتیبانی خدمات درمانی Other assisting occupations in support of health services
۴۰۱۱ استاد و مدرس دانشگاه University professors and lecturers
۴۰۱۲ معاون آموزشی و پژوهشی و مدرس دوره متوسطه Post-secondary teaching and research assistants
۴۰۲۱ مدرس کالج و دوره های شغلی College and other vocational instructors
۴۰۳۱ معلم دوره متوسطه Secondary school teachers
۴۰۳۲ معلم مدرسه ابتدایی و مهد کودک Elementary school and kindergarten teachers
۴۰۳۳ مشاور آموزشی Educational counsellors
۴۱۱۱ قاضی Judges
۴۱۱۲ وکلا و صاحبان اسناد رسمی Lawyers and Quebec notaries
۴۱۵۱ روانشناس Psychologists
۴۱۵۲ مددکار اجتماعی Social workers
۴۱۵۳ مشاور ازدواج، خانواده و مشاغل مرتبط Family, marriage and other related counsellors
۴۱۵۴ مشاورین دینی حرفه ای Professional occupations in religion
۴۱۵۵ افسران عفو مشروط و مشاغل مرتبط Probation and parole officers and related occupations
۴۱۵۶ مشاوران استخدام Employment counsellors
۴۱۶۱ محققان، مشاوران و مسئولین برنامه های علوم طبیعی و کاربردی Natural and applied science policy researchers, consultants and program officers
۴۱۶۲ اقتصاددان و محقق و تحلیلگر سیاست اقتصادی Economists and economic policy researchers and analysts
۴۱۶۳ افسران توسعه تجارت و محققان و مشاوران بازاریابی Business development officers and marketing researchers and consultants
۴۱۶۴ پژوهشگران، مشاوران و مسئولان سیاست های اجتماعی Social policy researchers, consultants and program officers
۴۱۶۵ محققان، مشاوران و مسئولان سیاستهای سلامت Health policy researchers, consultants and program officers
۴۱۶۶ پژوهشگران، مشاوران و مسئولان سیاست آموزش و پرورش Education policy researchers, consultants and program officers
۴۱۶۷ محققان تفریحی، ورزشی و تناسب اندام، مشاوران و مسئولان برنامه Recreation, sports and fitness policy researchers, consultants and program officers
۴۱۶۸ افسران برنامه منحصر به فرد برای دولت Program officers unique to government
۴۱۶۹ سایر مشاغل حرفه ای در علوم اجتماعی Other professional occupations in social science, n.e.c.
۴۲۱۱ Paralegal و مشاغل مرتبط Paralegal and related occupations
۴۲۱۲ کارمندان خدمات اجتماعی و عمومی Social and community service workers
۴۲۱۴ مربیان و دستیاران کودکان Early childhood educators and assistants
۴۲۱۵ مربی معلولین Instructors of persons with disabilities
۴۲۱۶ سایر مدرسین Other instructors
۴۲۱۷ سایر مشاغل مذهبی Other religious occupations
۴۳۱۱ افسر پلیس (به جز مأمورین) Police officers (except commissioned)
۴۳۱۲ آتش نشان Firefighters
۴۳۱۳ مقمامات غیر گماشته نیروهای مسلح کانادا Non-commissioned ranks of the Canadian Armed Forces
۴۴۱۱ پرستار کودک در منزل Home child care providers
۴۴۱۲ کارگران پشتیبانی خانگی، خانه داران و مشاغل مرتبط Home support workers, housekeepers and related occupations
۴۴۱۳ دستیاران معلم دوره ابتدایی و متوسطه Elementary and secondary school teacher assistants
۴۴۲۱ کلانتر و نگهبان Sheriffs and bailiffs
۴۴۲۲ مأمورین خدمات اصالحی Correctional service officers
۴۴۲۳ افسران اجرای قانون و سایر افسران نظارتی By-law enforcement and other regulatory officers, n.e.c.
۵۱۱۱ كتابداران Librarians
۵۱۱۲ نگهبان و متصدی Conservators and curators
۵۱۱۳ بایگانی Archivists
۵۱۲۱ نویسنده Authors and writers
۵۱۲۲ ویرایشگر Editors
۵۱۲۳ روزنامه نگار Journalists
۵۱۲۵ مترجم، مترجم شفاهی Translators, terminologists and interpreters
۵۱۳۱ تهیه کننده، کارگردان، طراح و مشاغل مرتبط Producers, directors, choreographers and related occupations
۵۱۳۲ رهبر ارکستر، آهنگساز و تنظیم کننده Conductors, composers and arrangers
۵۱۱۳۳ نوازنده و خواننده Musicians and singers
۵۱۳۴ رقصنده Dancers
۵۱۳۵ بازیگر و کمدین Actors and comedians
۵۱۳۶ نقاشان، مجسمه سازان و سایر هنرمندان تجسمی Painters, sculptors and other visual artists
۵۲۱۱ کتابداران و تکنسین های بایگانی عمومی Library and public archive technicians
۵۲۱۲ مشاغل فنی مربوط به موزه ها و گالری های هنری Technical occupations related to museums and art galleries
۵۲۲۱ عکاس Photographers
۵۲۲۲ اپراتور دوربین فیلمبرداری Film and video camera operators
۵۲۲۳ تکنسین های گرافیک Graphic arts technicians
۵۲۲۴ تکنسین های پخش Broadcast technicians
۵۲۲۵ تکنسین های ضبط صدا و فیلم Audio and video recording technicians
۵۲۲۶ سایر مشاغل فنی و هماهنگی در تصاویر متحرک، پخش و هنرهای نمایشی Other technical and co-ordinating occupations in motion pictures, broadcasting and the performing arts
۵۲۲۷ پشتیبانی از مشاغل موجود در تصاویر متحرک، پخش، عکاسی و هنرهای نمایشی پشتیبانی Support occupations in motion pictures, broadcasting, photography and the performing arts
۵۲۳۱ اعلام کنندگان و سایر گویندگان Announcers and other broadcasters
۵۲۳۲ سایر اجرا کنندگان Other performers, n.e.c.
۵۲۴۱ طراحان گرافیک و تصویرگران Graphic designers and illustrators
۵۲۴۲ طراح داخلی و دکوراتور داخلی Interior designers and interior decorators
۵۲۴۳ طراحان خلاق در زمینه تئاتر، مد و نمایش Theatre, fashion, exhibit and other creative designers
۵۲۴۴ صنعتگر و متخصص Artisans and craftspersons
۵۲۴۵ تولیدکننده – پارچه، چرم و محصولات خز Patternmakers – textile, leather and fur products
۵۲۵۱ ورزشکار Athletes
۵۲۵۲ مربی Coaches
۵۲۵۳ داوران و مقامات ورزشی Sports officials and referees
۵۲۵۴ رهبران برنامه و مربیان تفریحی، ورزشی و بدنسازی Program leaders and instructors in recreation, sport and fitness
۶۲۱۱ ناظران فروش خرده فروشی Retail sales supervisors
۶۲۲۱ متخصص فروش فنی – تجارت عمده فروشی Technical sales specialists – wholesale trade
۶۲۲۲ خریداران خرده فروشی و عمده فروشی Retail and wholesale buyers
۶۲۳۱ کارگزاران بیمه و واسط معاملات بازرگانی Insurance agents and brokers
۶۲۳۲ نمایندگی املاک و مستغلات Real estate agents and salespersons
۶۲۳۵ نماینده فروش مالی Financial sales representatives
۶۳۱۱ سرپرستان سرویس غذا Food service supervisors
۶۳۱۲ خانه دار Executive housekeepers
۶۳۱۳ سرپرستان اسکان، مسافرت، گردشگری و خدمات مرتبط Accommodation, travel, tourism and related services supervisors
۶۳۱۴ سرپرستان خدمات اصلاعات و مشتری Customer and information services supervisors
۶۳۱۵ سرپرستان نظافت Cleaning supervisors
۶۳۱۶ سایر سرپرستان خدمات Other services supervisors
۶۳۲۱ سرآشپز Chefs
۶۳۲۲ آشپز Cooks
۶۳۳۱ قصاب، گوشت و ماهی فروشان – خرده فروشی و عمده فروشی Butchers, meat cutters and fishmongers – retail and wholesale
۶۳۳۲ نانوا Bakers
۶۳۴۱ آرایشگر Hairstylists and barbers
۶۳۴۲ خیاط پیراهن، خز فروش Tailors, dressmakers, furriers and milliners
۶۳۴۳ کفاش و کفش دوز Shoe repairers and shoemakers
۶۳۴۴ تعمیرکاران ساعت و جواهرات و مشاغل مرتبط Jewellers, jewellery and watch repairers and related occupations
۶۳۴۵ خیاط رومبلی و پرده و غیره Upholsterers
۶۳۴۶ گرداننده مراسم تدفین Funeral directors and embalmers
۶۴۱۱ نماینده فروش و حساب – تجارت عمده فروشی (غیر فنی) Sales and account representatives – wholesale trade (non-technical)
۶۴۲۱ فروشندگان خرده فروشی Retail salespersons
۶۵۱۱ مهماندار و میزبان Maîtres d’hôtel and hosts/hostesses
۶۵۱۲ بارمن Bartenders
۶۵۱۳ گارسون غذا و نوشیدنی Food and beverage servers
۶۵۲۱ مشاوران مسافرتی Travel counsellors
۶۵۲۲ صندوقدار و خدمه پرواز Pursers and flight attendants
۶۵۲۳ نماینده بلیط هواپیما و خدمات Airline ticket and service agents
۶۵۲۴ نمایندگان بلیط حمل و نقل زمینی و آبی، نمایندگان خدمات حمل بار و منشیان مربوطه Ground and water transport ticket agents, cargo service representatives and related clerks
۶۵۲۵ کارمندان پذیرش هتل Hotel front desk clerks
۶۵۳۱ راهنمای تور و مسافرت Tour and travel guides
۶۵۳۲ راهنماهای ورزشی و تفریحی هوای آزاد Outdoor sport and recreational guides
۶۵۳۳ مشاغل کازینو Casino occupations
۶۵۴۱ نگهبانان امنیتی و مشاغل مربوط به سرویس های امنیتی Security guards and related security service occupations
۶۵۵۱ نماینده خدمات مشتری – موسسات مالی Customer services representatives – financial institutions
۶۵۵۲ سایر نمایندگان خدمات مشتری و اطلاعات Other customer and information services representatives
۶۵۶۱ مشاور اجتماعی و شخصی Image, social and other personal consultants
۶۵۶۲ زیبایی شناس و لیزر کار(رفع موی زاید) و مشاغل مربوطه Estheticians, electrologists and related occupations
۶۵۶۳ دامداران و کارگران مراقبت از حیوانات Pet groomers and animal care workers
۶۵۶۴ سایر مشاغل خدمات شخصی Other personal service occupations
۶۶۱۱ صندوقدار Cashiers
۶۶۲۱ خدمه ایستگاه خدمات Service station attendants
۶۶۲۲ منشی و پرکننده سفارش فروشگاه های زنجیره ای Store shelf stockers, clerks and order fillers
۶۶۲۳ سایر مشاغل مرتبط با فروش Other sales related occupations
۶۷۱۱ میزبان پیشخوان غذا، خدمه آشپزخانه و مشاغل پشتیبانی مرتبط Food counter attendants, kitchen helpers and related support occupations
۶۷۲۱ پشتیبانی از مشاغل در خدمات اسکان، مسافرت و راه اندازی امکانات Support occupations in accommodation, travel and facilities set-up services
۶۷۲۲ اپراتور و شرکت کننده در تفریحی، سرگرمی و ورزشی Operators and attendants in amusement, recreation and sport
۶۷۳۱ پاک کننده های چراغ Light duty cleaners
۶۷۳۲ تمیز کننده های تخصصی Specialized cleaners
۶۷۳۳ سرایدار و سرپرستان ساختمان Janitors, caretakers and building superintendents
۶۷۴۱ مشاغل مربوط به خشکشویی Dry cleaning, laundry and related occupations
۶۷۴۲ سایر مشاغل پشتیبانی خدمات Other service support occupations, n.e.c.
۷۲۰۱ پیمانکاران و سرپرستان، ماشینکاری، تشکیل فلز، شکل دهی و معاملات و مشاغل مرتبط Contractors and supervisors, machining, metal forming, shaping and erecting trades and related occupations
۷۲۰۲ پیمانکاران و سرپرستان، تجارت برق و مشاغل ارتباطات از راه دور Contractors and supervisors, electrical trades and telecommunications occupations
۷۲۰۳ پیمانکاران و سرپرستان، معاملات لوله کشی Contractors and supervisors, pipefitting trades
۷۲۰۴ پیمانکاران و سرپرستان، تجارت نجاری Contractors and supervisors, carpentry trades
۷۲۰۵ پیمانکاران و سرپرستان، سایر مشاغل ساختمانی، نصب کننده، تعمیرکار و سرویس دهنده Contractors and supervisors, other construction trades, installers, repairers
۷۲۳۱ ماشین کاران و بازرسان ماشینکاری و ابزار Machinists and machining and tooling inspectors
۷۲۳۲ سازندگان ابزار Tool and die makers
۷۲۳۳ کارگران ورق فلز Sheet metal workers
۷۲۳۴ سازنده دیگ بخار Boilermakers
۷۲۳۵ سازنده میلگردهای فلزی و ساختاری Structural metal and platework fabricators and fitters
۷۲۳۶ آهن کار Ironworkers
۷۲۳۷ جوشکار و اپراتورهای مربوط به دستگاه Welders and related machine operators
۷۲۴۱ برق کار (به جز سیستم صنعتی و نیروگاهی) Electricians (except industrial and power system)
۷۲۴۲ برقکار صنعتي Industrial electricians
۷۲۴۳ برقکار سیستم های قدرتی Power system electricians
۷۲۴۴ کارگران خط برق و کابل Electrical power line and cable workers
۷۲۴۵ کارگران خطوط مخابراتی و کابل Telecommunications line and cable workers
۷۲۴۶ کارگران نصب و راه اندازی ارتباطات از راه دور Telecommunications installation and repair workers
۷۲۴۷ تکنسین های خدمات تلویزیون و نگهداری کابل Cable television service and maintenance technicians
۷۲۵۱ لوله کش Plumbers
۷۲۵۲ نصب و راه اندازی سیستم های آبپاش، پرفیوژن و سیستم های آب پاش Steamfitters, pipefitters and sprinkler system installers
۷۲۵۳ کمک نصاب گاز Gas fitters
۷۲۷۱ نجار Carpenters
۷۲۷۲ کابینت کار Cabinetmakers
۷۲۸۱ آجرچین Bricklayers
۷۲۸۲ بتن کار Concrete finishers
۷۲۸۳ کاشی کار Tilesetters
۷۲۸۴ نصب کننده های دیواره های سخت و پلاستر و برشکار Plasterers, drywall installers and finishers and lathers
۷۲۹۱ سقف ساز Roofers and shinglers
۷۲۹۲ شیشه گر Glaziers
۷۲۹۳ عایقکار Insulators
۷۲۹۴ نقاشان و دکوراتورها (به جز دکوراتور داخلی) Painters and decorators (except interior decorators)
۷۲۹۵ نصاب کف پوش Floor covering installers
۷۳۰۱ پیمانکاران و سرپرستان، تجارت مکانیک Contractors and supervisors, mechanic trades
۷۳۰۲ پیمانکاران و سرپرستان، خدمه تجهیزات سنگین Contractors and supervisors, heavy equipment operator crews
۷۳۰۳ سرپرستان، چاپ و مشاغل مرتبط Supervisors, printing and related occupations
۷۳۰۴ ناظر، عملیات حمل و نقل ریلی Supervisors, railway transport operations
۷۳۰۵ ناظر، حمل و نقل موتور و سایر اپراتورهای حمل و نقل زمینی Supervisors, motor transport and other ground transit operators
۷۳۱۱ مکانیک صنعتی و میلگردهای ساختمانی Construction millwrights and industrial mechanics
۷۳۱۲ مکانیک تجهیزات سنگین Heavy-duty equipment mechanics
۷۳۱۳ مکانیک گرمایش، برودتی و تهویه مطبوع Heating, refrigeration and air conditioning mechanics
۷۳۱۴ مسئول راه آهن Railway carmen/women
۷۳۱۵ مکانیک هواپیما و بازرس هواپیما Aircraft mechanics and aircraft inspectors
۷۳۱۶ کمک مکانیک Machine fitters
۷۳۱۸ سازنده آسانسور و مکانیک Elevator constructors and mechanics
۷۳۲۱ تکنسین های خدمات خودرو، مکانیک کامیون و اتوبوس و تعمیرکارهای مکانیکی Automotive service technicians, truck and bus mechanics and mechanical repairers
۷۳۲۲ تعمیرکاران بدنه موتور Motor vehicle body repairers
۷۳۳۱ مکانیک گرمایش روغن و سوخت جامد Oil and solid fuel heating mechanics
۷۳۳۲ سرویس کننده و تعمیرکار لوازم خانگی Appliance servicers and repairers
۷۳۳۳ مکانیک الکتریکی Electrical mechanics
۷۳۳۴ مکانیک موتورسیکلت، همه وسایل نقلیه زمینی و سایر Motorcycle, all-terrain vehicle and other related mechanics
۷۳۳۵ سایر تعمیرکارهای کوچک موتور و تجهیزات کوچک Other small engine and small equipment repairers
۷۳۶۱ مهندسین لوکوموتیو راه آهن و محوطه Railway and yard locomotive engineers
۷۳۶۲ هادی راه آهن و ترمز Railway conductors and brakemen/women
۷۳۷۱ اپراتور جرثقیل Crane operators
۷۳۷۲ دریل و بلستر – معدنکاری، استخراج معادن و ساخت و ساز Drillers and blasters – surface mining, quarrying and construction
۷۳۷۳ دریل چاه های آب Water well drillers
۷۳۸۱ اپراتورهای چاپ Printing press operators
۷۳۸۴ سایر تجارتها و مشاغل مرتبط Other trades and related occupations, n.e.c.
۷۴۴۱ نصاب و سرویس دهنده های مسکونی و تجاری Residential and commercial installers and servicers
۷۴۴۲ کارگران آب و گاز و فواره ها Waterworks and gas maintenance workers
۷۴۴۴ کنترل کننده آفات و دستگاه های کنترل کننده آفات Pest controllers and fumigators Other repairers and servicers
۷۴۴۵ سایر تعمیرکاران و سرویس دهندگان Other repairers and servicers
۷۴۵۱ کارگران اسکله Longshore workers
۷۴۵۲ کنترل کیفیت Material handlers
۷۵۱۱ رانندگان کامیون حمل و نقل Transport truck drivers
۷۵۱۲ رانندگان اتوبوس، اپراتورهای مترو و سایر اپراتورهای ترانزیت Bus drivers, subway operators and other transit operators
۷۵۱۳ رانندگان تاکسی و لیموزین و دستفروشان Taxi and limousine drivers and chauffeurs
۷۵۱۴ رانندگان خدمات تحویل و پیک Delivery and courier service drivers
۷۵۲۱ اپراتور تجهیزات سنگین (به جز جرثقیل) Heavy equipment operators (except crane)
۷۵۲۲ اپراتورهای تجهیزات تعمیر و نگهداری کارهای عمومی و کارگران مرتبط Public works maintenance equipment operators and related workers
۷۵۳۱ کارگران راه آهن و کارگران تعمیر و نگهداری مسیر Railway yard and track maintenance workers
۷۵۳۲ خدمه حمل و نقل آب و خدمه موتورخانه Water transport deck and engine room crew
۷۵۳۳ اپراتورهای قایق و کشتی کابلی و مشاغل مرتبط Boat and cable ferry operators and related occupations
۷۵۳۴ مهمانداران رمپ حمل و نقل هوایی Air transport ramp attendants
۷۵۳۵ نصاب و سایر خدمات مکانیکی خودرو Other automotive mechanical installers and servicers
۷۶۱۱ کارگران ساخت و ساز Construction trades helpers and laborers
۷۶۱۲ کارگران بازرگانی Other trades helpers and laborers
۷۶۲۱ کارگران عمومی و تعمیر و نگهداری Public works and maintenance laborers
۷۶۲۲ کارگران حمل و نقل ریلی و موتوری Railway and motor transport laborers
۸۲۱۱ ناظر، درختکاری و جنگلداری Supervisors, logging and forestry
۸۲۲۱ ناظر، معدن و استخراج Supervisors, mining and quarrying
۸۲۲۲ پیمانکاران و سرپرستان، حفاری و خدمات نفت و گاز Contractors and supervisors, oil and gas drilling and services
۸۲۳۱ کارگران معدن تولید و توسعه زیرزمینی Underground production and development miners
۸۲۳۲ حفاری چاههای نفت و گاز، سرویس دهنده ها، آزمایش کنندگان و کارگران مرتبط Oil and gas well drillers, servicers, testers and related workers
۸۲۴۱ اپراتورهای ماشین آلات جنگلی Logging machinery operators
۸۲۵۲ پیمانکار خدمات کشاورزی، سرپرستان مزرعه و دامداران تخصصی Agricultural service contractors, farm supervisors and specialized livestock workers
۸۲۵۵ پیمانکاران و سرپرستان، محوطه سازی، نگهداری زمین ها و خدمات باغبانی Contractors and supervisors, landscaping, grounds maintenance and horticulture services
۸۲۶۱ استادان و مامورین ماهیگیری Fishing masters and officers
۸۲۶۲ ماهیگیر Fishermen/women
۸۴۱۱ خدمات معدن زیرزمینی و کارگران پشتیبانی Underground mine service and support workers
۸۴۱۲ حفاری چاههای نفت و گاز و کارگران خدمات مربوطه Oil and gas well drilling and related workers and services operators
۸۴۲۱ اپراتورهای اره برقی و زنجیر برقی Chain saw and skidder operators
۸۴۲۲ کارگران باغداری و جنگلداری Silviculture and forestry workers
۸۴۳۱ کارگران مزرعه عمومی General farm workers
۸۴۳۲ کارگر گلخانه Nursery and greenhouse workers
۸۴۴۱ خدمه کشتی های شناور ماهیگیری Fishing vessel deckhands
۸۴۴۲ شکارچی Trappers and hunters
۸۶۱۱ کارگر برداشت Harvesting laborers
۸۶۱۲ کارگران نگهداری از محوطه سازی و زمین Landscaping and grounds maintenance laborers
۸۶۱۳ کارگران آبزی و برداشت دریایی Aquaculture and marine harvest laborers
۸۶۱۴ کارگران معدن Mine laborers
۸۶۱۵ کارگران حفاری نفت، گاز، و کارگران مرتبط Oil and gas drilling, servicing and related laborers
۸۶۱۶ کارگران جنگلداری و جنگلبانی Logging and forestry laborers
۹۲۱۱ ناظر، فرآوری مواد معدنی و فلزات Supervisors, mineral and metal processing
۹۲۱۲ سرپرست نفت، گاز و فرآوری مواد شیمیایی و آب و برق Supervisors, petroleum, gas and chemical processing and utilities
۹۲۱۳ ناظر فرآوری مواد غذایی و نوشیدنی Supervisors, food and beverage processing
۹۲۱۴ ناظر پلاستیک و محصولات پلاستیکی Supervisors, plastic and rubber products manufacturing
۹۲۱۵ ناظر پردازش محصولات چوبی و جنگلی Supervisors, forest products processing
۹۲۱۷ ناظران پردازش و تولید محصولات منسوجات، پارچه، پارچه، خز و چرم Supervisors, textile, fabric, fur and leather products processing and manufacturing
۹۲۲۱ ناظر، مونتاژ وسایل نقلیه موتوری Supervisors, motor vehicle assembling
۹۲۲۲ ناظر، تولید الکترونیک Supervisors, electronics manufacturing
۹۲۲۳ ناظر، تولید محصولات برقی Supervisors, electrical products manufacturing
۹۲۲۴ ناظران، مبلمان و لوازم جانبی Supervisors, furniture and fixtures manufacturing
۹۲۲۶ ناظر، سایر محصولات تولیدی مکانیکی و فلزی Supervisors, other mechanical and metal products manufacturing
۹۲۲۷ ناظر و مونتاژ دیگر محصولات تولیدی Supervisors, other products manufacturing and assembly
۹۲۳۱ اپراتورهای کنترل و پردازش مرکزی، فرآوری مواد معدنی و فلز Central control and process operators, mineral and metal processing
۹۲۳۲ اپراتورهای کنترل و پردازش مرکزی، نفت، گاز و فرآوری مواد شیمیایی Central control and process operators, petroleum, gas and chemical processing
۹۲۳۵ اپراتورهای کنترل پالپ، تهیه و پوشش بسته بندی Pulping, papermaking and coating control operators
۹۲۴۱ مهندسان برق و اپراتورهای سیستمهای برق Power engineers and power systems operators
۹۲۴۳ اپراتورهای تصفیه آب و فاضلاب Water and waste treatment plant operators
۹۴۱۱ اپراتورهای ماشینکاری، فرآوری مواد معدنی و فلزی Machine operators, mineral and metal processing
۹۴۱۲ کارگران ریخته گری Foundry workers
۹۴۱۳ شیشه سازها و اپراتور دستگاههای برش شیشه ای Glass forming and finishing machine operators and glass cutters
۹۴۱۴ اپراتورهای سازنده بتن، رس و سنگ Concrete, clay and stone forming operators
۹۴۱۵ بازرسان و آزمایش کنندگان، فرآوری مواد معدنی و فلز Inspectors and testers, mineral and metal processing
۹۴۱۶ اپراتور دستگاههای فلزکاری و آهنگری فلزی Metalworking and forging machine operators
۹۴۱۷ اپراتورهای ابزار ماشینی Machining tool operators
۹۴۱۸ سایر اپراتورهای دستگاههای فلزی Other metal products machine operators
۹۴۲۱ اپراتورهای دستگاه کارخانه مواد شیمیایی Chemical plant machine operators
۹۴۲۲ اپراتورهای پردازش پلاستیک Plastics processing machine operators
۹۴۲۳ اپراتورهای ماشین آلات پردازش لاستیک و کارگران مرتبط Rubber processing machine operators and related workers
۹۴۳۱ اپراتورهای دستگاه اره برقی Sawmill machine operators
۹۴۳۲ اپراتورهای دستگاه آسیاب پالپ Pulp mill machine operators
۹۴۳۳ اپراتور دستگاه تولید کاغذ Papermaking and finishing machine operators
۹۴۳۴ سایر اپراتورهای ماشین آلات پردازش چوب Other wood processing machine operators
۹۴۳۵ اپراتورهای ماشین تبدیل کننده کاغذ Paper converting machine operators
۹۴۳۶ گریدرهای چوب و سایر بازرسان و گریدرهای فرآوری چوب Lumber graders and other wood processing inspectors and graders
۹۴۳۷ اپراتورهای ماشین آلات نجاری Woodworking machine operators
۹۴۴۱ کارگران و اپراتور ماشین آلات الیاف و نخ نساجی Textile fibre and yarn, hide and pelt processing machine operators and workers
۹۴۴۲ بافنده، نساج و دیگر مشاغل مربوط به پارچه Weavers, knitters and other fabric making occupations
۹۴۴۵ برنده پارچه،خز و چرم Fabric, fur and leather cutters
۹۴۴۶ اپراتورهای چرخ خیاطی صنعتی Industrial sewing machine operators
۹۴۴۷ بازرسان و گریدرها، نساجی، پارچه، خز و تولید محصولات چرمی Inspectors and graders, textile, fabric, fur and leather products manufacturing
۹۴۶۱ کنترل کننده فرآیند و اپراتورهای دستگاه، پردازش مواد غذایی و آشامیدنی Process control and machine operators, food and beverage processing
۹۴۶۲ قصابان صنعتی و برش گوشت، برش مرغ و کارگران مرتبط Industrial butchers and meat cutters, poultry preparers and related workers
۹۴۶۳ کارگران پرورش ماهی و غذاهای دریایی Fish and seafood plant workers
۹۴۶۵ آزمایش کنندگان و درجه بندی، فرآوری مواد غذایی و نوشیدنی Testers and graders, food and beverage processing
۹۴۷۱ عملگرهای تجهیزات چاپ پلاستیک Plateless printing equipment operators
۹۴۷۲ دوربین، پلیت سازی و سایر مشاغل پیش ساخته Camera, platemaking and other prepress occupations
۹۴۷۳ اپراتور دستگاه های بسته بندی Binding and finishing machine operators
۹۴۷۴ پردازشگر عکس و فیلم Photographic and film processors
۹۵۲۱ مونتاژکار هواپیما و بازرسان مونتاژ هواپیما Aircraft assemblers and aircraft assembly inspectors
۹۵۲۲ مونتاژکار خودرو، بازرس و آزمایش كننده وسایل نقلیه موتوری Motor vehicle assemblers, inspectors and testers
۹۵۲۳ مونتاژکار قطعات الکترونیکی، سازنده، بازرسان و آزمایش کنندگان Electronics assemblers, fabricators, inspectors and testers
 ۹۵۲۴ اسمبلرها و بازرسان، لوازم برقی، دستگاهها و تجهیزات تولید Assemblers and inspectors, electrical appliance, apparatus and equipment manufacturing
۹۵۲۵ مونتاژکار، سازنده و بازرس موتورهای الکتریکی و ترانسفورماتورهای برقی Assemblers, fabricators and inspectors, industrial electrical motors and transformers
۹۵۲۶ مونتاژکار و بازرس مکانیکی Mechanical assemblers and inspectors
۹۵۲۷ اپراتور ماشین آلات و بازرسان تولید دستگاههای برقی Machine operators and inspectors, electrical apparatus manufacturing
۹۵۳۱ مونتاژکار و بازرس قایق Boat assemblers and inspectors
۹۵۳۲ مونتاژکار و بازرس مبلمان Furniture and fixture assemblers and inspectors
۹۵۳۳ مونتاژکار و بازرس دیگر محصولات چوبی Other wood products assemblers and inspectors
۹۵۳۴ رنگ کار مبلمان Furniture finishers and refinishers
۹۵۳۵ مونتاژکار، سازنده و بازرس محصولات پلاستیکی و Plastic products assemblers, finishers and inspectors
۹۵۳۶ نقاشان صنعتی، روکش و اپراتورهای فرایند تکمیل فلز Industrial painters, coaters and metal finishing process operators
۹۵۳۷ مونتاژکار، سازنده و بازرس محصولات Other products assemblers, finishers and inspectors
۹۶۱۱ کارگران فرآوری مواد معدنی و فلزی Laborers in mineral and metal processing
۹۶۱۲ کارگر ساخت فلز Laborers in metal fabrication
۹۶۱۳ کارگران در فرآوری محصولات شیمیایی و آب و برق Laborers in chemical products processing and utilities
۹۶۱۴ کارگران تولید چوب، خمیر و کاغذ Laborers in wood, pulp and paper processing
۹۶۱۵ کارگران تولید لاستیک و پلاستیک Laborers in rubber and plastic products manufacturing
۹۶۱۶ کارگر در فرآوری نساجی Laborers in textile processing
۹۶۱۷ کارگران در فرآوری مواد غذایی و آشامیدنی Laborers in food and beverage processing
۹۶۱۸ کارگران ماهی و فرآوری غذاهای دریایی Laborers in fish and seafood processing
۹۶۱۹ سایر کارگران در فرآوری، تولید و آب و برق Other laborers in processing, manufacturing and utilities

سخن پایانی

در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا که هر ساله منتشر می شود، شغل های مختلف در حوزه های کاری متفاوت به دنبال جذب نیرو هستند. تقاضای بالایی در برخی از مشاغل وجود دارد که بهترین شغل برای مهاجرت به کانادا محسوب می شوند. شما با بررسی ناک های شغلی کانادا در جدول بالامی توانید برای شغل مورد نظرتان درخواست دهید. مشاوران ما در موسسه حقوقی اصطهباناتی شما را در رسیدن به هدف هایتان در زمینه مهاجرت همراهی می کنند.

 

 سوالات متداول

1 . آیا مشاغل خدماتی در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا قرار دارند؟ بله، مشاغل خدماتی در کانادا مورد نیاز هستند.

2 .  چگونه می توانم برای مشاغل مورد نیاز کانادا درخواست دهم؟ بعد از بررسی الزامات و شرایط شغل مورد نظرتان، از طریق سیستم اکسپرس اینتری می توانید درخواست خود را ارسال کنید.

3 . بهترین شغل ها برای مهاجرت به کانادا کدام هستند؟ مشاغلی مانند پرستاری، رانندگی، فیزیوتراپیست، آشپز ، بازاریاب، جوشکار از بهترین مشاغل برای مهاجرت به کانادا هستند.

4 . آیا برای مشاغل هنری در کانادا درخواست وجود دارد؟ بله، شغل های هنری در لیست  مشاغل مورد نیاز کانادا قرار دارند

5 . شغل های پردرآمد کانادا کدام هستند؟ از شغل های پردرآمد کانادا می توان به پزشکی، وکالت، استاد دانشگاه، قاضی اشاره کرد

6 . آیا داشتن جاب آفر برای درخواست کار در کانادا الزامی است؟ خیر، اما داشتن جاب آفر شانس شما را برای دریافت ویزای کار کانادا به طور چشمگیری افزایش می دهد.

7 . آیا بدون مدرک تحصیلی میتوان برای مشاغل مورد نیاز کانادا درخواست داد؟ بله، برخی از مشاغل به مدرک تحصیلی نیاز ندارند و صرفا مستلزم داشتن تجربه کاری و آموزش حین کار هستند.

8 . بهترین مشاغل دانشجویی در کانادا کدام هستند؟ از بهترین مشاغل نیمه وقت دانشجویی میتوان به تدریس خصوصی، فروشندگی، پیک شرکت حمل و نقل و کافه چی اشاره کرد.

9 . آیا داشتن مدرک زبان برای مشاغل مورد نیاز کانادا الزامی است؟ بله، داشتن مدرک زبان از الزامات درخواست است.

10 . مدت زمان پردازش درخواست برای مشاغل مورد نیاز کانادا چقدر است؟ بسته به برنامه ای که از طریق آن درخواست می دهید بین 6 تا 15 ماه متغیر است.

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.