ویزای دانشجویی مالزی

جهت دریافت ویزای دانشجویی و تحصیل در مالزی هنگامی که شما مدارک و فرم پر شده جهت ویزا را به صورت آنلاین به دانشگاه فرستادید، به شما اطلاع داده خواهد شد که پرونده دانشجویی خود را ارائه دهید و اینجاست که باید تمامی مدارک و ریز نمرات خواسته شده را که مشاور موسسه حقوقی توسعه گران مهر در اختیار شما می گذارد به دانشگاه ارائه کنید. به طور معمول، از روزی که تمام اسناد را ارسال می کنید، حدود 14 روز کاری جهت صدور ویزای دانشجویی مالزی برای یک دانش آموز بین المللی طول می کشد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

ویزای دانشجویی تحصیل در کشور مالزی

مالزی برجسته ترین دانشجویان جهان را آماده میکند. به همین دلیل هردو کشور برای تداوم این دستاورد دست به دست هم میدهند. با بیان این موارد، دانشجویانی که قصد تحصیل در این اقامتگاه آموزشی را دارند، در زیر موارد لازم و مراحل لازم برای درخواست ویزای دانشجویی در مالزی از هند ذکر شده است.

 • تماس با موسسه به صورت مستقیم

از موسسه منتخب خود درخواست گذرنامه دانشجویی دهید و دیگر از طریق اداره مهاجرت اقدام نکنید.طبق برنامه مورد نیاز، درخواست های ویژه برنامه را دنبال کنید. سپس درخواست شما توسط موسسه آموزشی به مدیر بخش گذرنامه و مجوز مالزی ارسال میشود. توجه داشته باشید که گذرنامه شما باید بیش از 1 سال اعتبار داشته باشد.اگر کوتاه تر از این دوره باشد گذرنامه شما پردازش نخواهد شد.

 •  منتظر تاییدیه پذیرش باشید.

دانشجویان آینده نگر از طریق موسسه آموزشی که انتخاب کرده اند از اداره درخواست مهاجرت در مالزی از وضعیت درخواست خود مطلع میشوند.صرف نظر از اینکه پذیرفته شوید یا خیر،نتیجه درخواست طی یک هفته ارسال میشود.

 •  اسناد و مدارک لازم را ارسال کنید.

در صورت پذیرش باید مدارک ویزا مورد نیاز را برای آنها ارسال کنید، این فرآیند مستقیما توسط خود موسسه تحت مراقبت و بررسی قرار خواهد گرفت. موسسه نامه ای را برای شما خواهد فرستاد که گذرنامه دانشجویی شما را تایید میکند. نامه پذیرش توسط مهاجرت مالزی منتشر میشود و پس از پذیرش شما به موسسه تحویل داده میشود و موسسه این نامه تایید را برای شما ارسال می کند. قبل از رفتن به مالزی باید در مورد مکان فرودگاه، شماره پرواز و تاریخ و زمان رسیدن خود به این موسسه را اطلاع دهید.یک نماینده از این موسسه به محض ورود شما در محل بازرسی مهاجرت در فرودگاه مالزی به شما سلام میکند. ویزای بعدی از طریق تایید گذرنامه ملی معتبر برای شما صادر میشود.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی مالزی

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی مالزی

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی مالزی

برای تحصیل در خارج از کشور در مالزی، کلیه دانشجویان بین المللی به گذرنامه معتبر و ویزا نیاز دارند. طبق قانون مالزی، فقط مؤسسات دولتی یا خصوصی مالزی که زیر نظر صلاحیت وزارت آموزش عالی یا وزارت امور داخلی قرار دارند، می توانند دانشجویان بین المللی را پذیرش نمایند. برای به دست آوردن ویزای دانشجویی در مالزی، ابتدا باید از طریق خدمات جهانی آموزش مالزی درخواست گذرنامه دانشجویی کنید. پس از تایید گذرنامه موقت دانشجویی ویزای دانشجویی برای ورود به مالزی برای شما صادر می شود. گذرنامه کامل دانشجویی را در کشور دریافت خواهید کرد.

الزامات مربوط به درخواست ویزای دانشجویی مالزی:

 1. فرم درخواست ویزای دانشجویی، که توسط متقاضی تکمیل و امضا شده باشد.
 2. نامه ای را از موسسه آموزشی منتخب خود که توسط بخش مجوز گذرنامه و در ستاد مهاجرت مالزی تأیید شده باشد.
 3. دو عکس با اندازه گذرنامه.
 4. 2 کپی از گذرنامه.
 5. ریز نمرات سوابق دانشگاهی.
 6. اثبات دوره تمام وقت تحصیل مصوب وزیر امور داخله.
 7. اثبات توان مالی برای تامین هزینه دوره و سایر هزینه ها.
 8. گواهی سلامت.
 9. شواهد امنیتی و پیوند شخصی.
 10. دانشجویان باید هنگام ورود، نامه های تایید خود را ارائه دهند.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی مالزی

ویزای دانشجویی به محض ورود نامه تایید ویزا (VAL) در پاسگاه مهاجرت برای شما صادر می شود. پس از پذیرش از یک مؤسسه مالزی، آن ها از طرف شما تقاضای گذرنامه دانشجویی را ارسال می کنند. قبل از انجام این کار، باید مدارک مربوطه را در اختیار میزبان خود قرار دهید و هزینه های مربوط را بپردازید. اگر درخواست شما موفق باشد، اداره مهاجرت در مالزی نامه تاییدیه عبور دانشجویی را به میزبان شما صادر می کند. میزبان شما نامه کامل شده را در حالی که در کشور خود هستید به همراه یک سند شخصی امضا شده برای شما ارسال می کند که به نوعی تأیید شخصیت خوب شما محسوب می شود. نامه تصویب شده به عنوان گذر موقت دانشجویی عمل می کند که شما را قادر می سازد به عنوان دانشجو وارد کشور شوید.

حدود 10 – 5 روز کاری طول می کشد تا درخواست شما را پردازش کرده و تصمیم بگیرند. با این حال، دانشجویان چین، میانمار، هند، سریلانکا، نپال، بنگلادش، پاکستان، بوتان، صربستان و مونته نگرو هم اکنون می توانند برای ویزای ورود به صورت آنلاین، معروف به eVISA اقدام کنند. این برنامه های آنلاین اکنون در طی 48 ساعت پردازش می شوند.

به دانشجویان توصیه می شود مدارک خود را قبل از موعد به میزبان خود ارائه دهند زیرا بدون اجازه تایید اجازه ورود به مالزی را نمی دهند. هنگامی که پرواز خود را به مقصد مالزی رزرو می کنید، باید تمام جزئیات دقیق ورود خود را به میزبان خود بگویید: فرودگاهی که وارد آن می شوید، شماره پرواز، تاریخ و ساعت رسیدن شما.

هزینه های اخذ ویزای تحصیلی مالزی

درخواست ویزای دانشجویی در مالزی یک فرایند چند مرحله ای است و ممکن است در ابتدا کمی پیچیده به نظر برسد. لطفا توجه داشته باشید که روند درخواست ویزا و لیست مدارک مورد نیاز ممکن است در هر زمان تغییر کند. حتما آخرین اطلاعات مربوط به آیین نامه ویزا را مستقیماً از سفارت مالزی در کشور خود دریافت کنید. اخذ ویزا به یک کشور خارجی به هیچ وجه توسط آسیا بورس تضمین نمی شود. لطفاً به شرایط و ضوابط ما نیز رجوع کنید.

کلیه دانشجویانی که در دانشگاه پوترا مالزی ( UPM ) در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند، موظفند برای ویزای دانشجویی اقدام کنند. تحصیل به عنوان یک گردشگر در گذرگاه اجتماعی امکان پذیر نمی باشد. لطفاً توجه داشته باشید که امکان تمدید پاس دانشجویی 6 ماهه در مقصد امکان پذیر نیست. اگر به فکر تقاضای دو ترم در UPM هستید، باید بلافاصله برای هر دو درخواست دهید تا بتوانید برای ویزای 1 ساله اقدام کنید.

فرایند درخواست:

 • 1. تأیید درخواست ویزا الکترونیکی ( eVAL ).
 • 2. درخواست ویزا یک بار ورود ( SEV ).
 • 3. درخواست پاس دانشجویی ( ویزای واقعی دانشجویی ).
 • 4. ابطال ویزا.

ویزای دانشجویی و هزینه های عبور:

هزینه ها به کشور بستگی دارد اما از 29.41 دلار آمریکا بیشتر نمی باشد. گذرنامه های دانشجویی معمولاً حدود 17.65 دلار آمریکا هزینه دارند.

شرایط دریافت ویزای همراه در مالزی

 ویزای همراه برای همسر و فرزندان دانشجویانی که در مالزی تحصیل می کنند:

فقط دانشجویانی می توانند برای همسران و فرزندان خود در مالزی ویزا دریافت کنند که در یکی از مقاطع تحصیلی زیر در مالزی تحصیل می کنند:

 • کارشناسی ارشد در مالزی.
 • دکتری در مالزی.
 • پسا دکتری در مالزی.

نکته مهم: ویزای همراه در مالزی به خانواده دانشجویانی که در مقاطع تحصیلی پیش دانشگاهی، کاردانی، کارشناسی و دوره های زبان انگلیسی در کالج های انگلیسی زبان مالزی تحصیل می کنند، داده نمی شود. ویزای همسر در مالزی به کسانی اختصاص داده شده است که می خواهند تحصیل خود را در مالزی ادامه دهند و در طول دوره تحصیل، همسر، فرزندان یا والدین آن ها در مالزی با آن ها زندگی کنند.

روش دریافت ویزای همراه برای خانواده دانشجویان در مالزی:

 • مرحله اول: دریافت پذیرش ( نامه پیشنهادی ) برای دانشجویان در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد یا دکتری یا پسا دکتری.
 • مرحله دوم: دریافت ویزای دانشجویی برای دانشجویان – برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویزای دانشجویی در مالزی، به این لینک مراجعه کنید.
 • مرحله سوم: سفر به مالزی با خانواده.
 • مرحله چهارم: تحویل گذرنامه دانشجویی به دانشگاه برای درج برچسب ویزا در گذرنامه.
شرایط دریافت ویزای همراه در مالزی

شرایط دریافت ویزای همراه در مالزی

هنگامی که به همراه خانواده به مالزی سفر کردید، ابتدا باید گذرنامه دانشجویی را به دانشگاه بدهید و سپس گذرنامه شما به اداره مهاجرت مالزی ارسال می شود و برچسب ویزای دانشجویی در گذرنامه دانشجویی درج می شود. 

توجه: در این لحظه دیگر نیازی به انجام کاری برای خانواده ندارید، وقتی خانواده شما به مالزی وارد می شوند حداقل یک ماه یا دو ماه ویزای اقامت در فرودگاه مالزی را دریافت می کنند.

 • مرحله پنجم: درخواست ویزا برای همسر و فرزندان.

هنگامی که گذرنامه خود را دریافت می کنید، می توانید برای همسر و فرزندان خود درخواست ویزا دهید. برای این کار باید مدارک لازم برای ویزای خانوادگی در مالزی را به اداره ویزا در دانشگاه بدهید، آن ها تمام کار های لازم را برای دریافت ویزا برای خانواده خود انجام می دهند و پس از 2 ماه ویزا خانواده دانشجویی در مالزی را از اداره مهاجرت دریافت می کنند.

تعدادی از موسسات مالزی وجود دارند که درخواست ارسال مدارک جهت ویزا را به صورت آفلاین نیز انجام می دهند و بدین ترتیب کار شما را تا حدودی راحت تر می کنند. در ایران نیز ما در موسسه حقوقی برگزیده اصهطباناتی (توسعه گرن مهر) این خدمات را برای شما انجام می دهید تا بتوانید بدون دغدغه فکری در مورد بروکراسی اداری، ذهنتان را برای تحصیل در بهترین دانشگاه های مالزی و پیشرفت متمرکز کنید و روند ویزای دانشجویی مالزی را بدون دردسر بگذرانید.

سوالات متداول در مورد ویزای تحصیلی مالزی

1- برای دریافت ویزای دانشجویی در مالزی چگونه باید اقدام کرد؟

ابتدا باید از موسسه منتخب خود درخواست گذرنامه دانشجویی دهید و دیگر از طریق اداره مهاجرت اقدام نکنید.سپس تاییدیه پذیرش را از اداره مهاجرت مالزی گرفته و اسناد و مدارک لازم به موسسه مربوطه ارسال ¬شود.

2- برای تحصیل در مالزی از چه طریقی باید گذرنامه دانشجویی گرفت؟

نامه پذیرش توسط مهاجرت مالزی منتشر می¬شود و پس از پذیرش شما به موسسه تحویل داده می-شود و موسسه این نامه تایید را برای شما ارسال می¬کند.گذرنامه کامل دانشجویی را در کشور دریافت خواهید کرد.

3- چه موسساتی در مالزی پذیرش دانشجوی بین المللی دارند؟

طبق قانون مالزی، فقط مؤسسات دولتی یا خصوصی مالزی که زیر نظر صلاحیت وزارت آموزش عالی یا وزارت امور داخلی قرار دارند، می¬توانند دانشجویان بین المللی را پذیرش نمایند.

4- برای اخذ ویزای تحصیلی مالزی ارائه تمکن مالی لازم است؟

بله، دانشجو باید بتواند توان مالی برای تامین هزینه دوره و سایر هزینه ها را اثبات کند.

5- مدت زمان صدور ویزای تحصیلی مالزی چند روز است؟

بعد از دریافت گذرنامه موقت دانشجویی از موسسه منتخب و ورود به کشور مالزی حدود 10 – 5 روز کاری طول می¬کشد تا درخواست شما را پردازش کرده و تصمیم بگیرند.

6- آیا دانشجویان دانشگاه پوترا مالزی برای ورود به این کشور نیاز به ویزا دارند؟

کلیه دانشجویانی که در دانشگاه پوترا مالزی (UPM) در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند، موظفند برای ویزای دانشجویی اقدام کنند.

7- آیا امکان تمدید پاسپورت دانشجویی دانشگاه پوترا مالزی وجود دارد؟

امکان تمدید پاس دانشجویی 6 ماهه در مالزی امکان پذیر نیست. اگر به فکر تقاضای دو ترم در دانشگاه پوترا هستید، باید بلافاصله برای هر دو درخواست دهید تا بتوانید برای ویزای 1 ساله اقدام کنید.

8- درخواست ویزای دانشجویی مالزی چه مراحلی دارد؟

تأیید درخواست ویزا الکترونیکی ، درخواست ویزا یک بار ورود، درخواست پاس دانشجویی ( ویزای واقعی دانشجویی) و ابطال ویزا.

9- هزینه دریافت ویزای دانشجویی مالزی چقدر می باشد؟

هزینه¬ها به کشور بستگی دارد اما از 41/29 دلار آمریکا بیشتر نمی باشد. گذرنامه¬های دانشجویی معمولاً حدود 65/17دلار آمریکا هزینه دارند.

10- آیا امکان اخذ ویزای همراه با تحصیل در مالزی وجود دارد؟

بله، امکان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان دانشجویان در مالزی وجود دارد.

11- آیا امکان دریافت ویزای همراه برای تمام مقاطع تحصیلی در مالزی وجود دارد؟

خیر، فقط دانشجویانی که در یکی از مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد ، دکتری و پسا دکتری در مالزی تحصیل می¬کنند می¬توانند برای همسران و فرزندان خود در مالزی ویزا دریافت کنند.

12- دریافت ویزای همراه برای خانواده دانشجویان در مالزی چه مراحلی دارد؟

دریافت پذیرش، دریافت ویزای دانشجویی برای دانشجویان، سفر به مالزی با خانواده، تحویل گذرنامه دانشجویی به دانشگاه برای درج برچسب ویزا در گذرنامه و درخواست ویزا برای همسر و فرزندان.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *