شرایط زندگی در لهستان

جمهوری لهستان (که نامش همنام با نام رسمی زمین ما می باشد… چیزی که مردم می گویند) کشوری در مرکز اروپا می باشد. دوستان زیادی در اطراف ما می باشند، کسانی که قوانین را رعایت می نمایند و با هم مرزی های خود یعنی جمهوری چک، آلمان، اسلواکی، بلاروس، اوکراین، روسیه و لیتوانی در ارتباط می باشند. باید بدانید که این کشور از شمال به دریای بالتیک دسترسی خواهد داشت و توسط کوه های Tatry، Bieszczady، Karpaty در جنوب نیز احاطه شده است. زندگی در لهستان مثل هر جای دیگر این دنیا دارای مزایا و معایب و مشکلاتی دارد..

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

این در حالیست که این کشور در سال 2004 به عضویت اتحادیه اروپا، در سال 1945 به عضویت سازمان ملل متحد و در سال 1999 به عضویت ناتو و ده ها سازمان بین المللی دیگر درآمد. تمامی این موارد حس خرسندی را در افرادی که در این خطه زندگی می نمایند بوجود آورده است.

کل وسعت کشور لهستان 312679 کیلومتر مربع (رتبه 9 از جهت بزرگترین کشور اروپا) خواهد بود تین درحالیست که این کشور حدود 38.5 میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده است. این بسیار حائز اهمیت است که شما نام پایتخت این کشور را بدانید چرا که پایتخت این کشور ورشو و نه کراکوف خواهد بود.

پس از اینکه این کشور به اتحادیه اروپا پیوست دولت این کشور تصمیم گرفت که واحد پول خود را از زلوتی به یورو تغییر دهد و به اضافه کردن دیگر زبان های رسمی و زبان رایج مردم (در ابتدا اول زبان لهستانی بود اما هیچ موردی ندارد که برای شروع افراد زبان انگلیسی را به کار گیرند) مبادرت ورزید.

معایب و مزایای شرایط زندگی در لهستان

معمولا از دلایل مهاجرت به کشور لهستان کار و تحصیل می باشد. قبل از مهاجرت برای کار به این کشور شما باید از وضعیت در آمد ، دستمزد و حقوق در لهستان آگاهی کسب کنید. برای کسب آگاهی از شرایط مردم لهستان و همچنین شرایط زندگی در ورشو این کشور بایستی با افرادی که تجربه زندگی در لهستان را دارند مشورت کنید.

زندگی در لهستان مانند دیگر کشور ها دارای مزایای زندگی و معایب و مشکلات زندگی می باشد. که در زیر با آنها آشنا خواهید شد.

شرایط زندگی در لهستان

حقایق و شرایط زندگی در لهستان

در آن هنگام پادشاهی بود که بر سرتاسر کشور حکومت می کرد، اما با گذشت چندین قرن و نسل، افراد نگرش خود را تغییر دادند و قدرت را به نخست وزیر منتقل کردند. در حال حاضر این کشور دارای رئیس جمهور می باشد فردی که قدرت جمهوری پارلمان را در اختیار دارد. اگر شما می خواهید که از تمامی موارد آگاه شوید انتظار می رود که شما با دونالد تاسک (نخست وزیر فعلی) به جای برانیسلاو Komorowski (رئیس جهور) صحبت نمایید.

شرایط و وضعیت بهداشت و درمان در لهستان در این کشور مناسب می باشد. قبل از شروع زندگی در یک کشور شما بایستی با شرایط اجاره و خرید ملک و خانه، قیمت اجاره و خرید خانه در لهستان، هزینه زندگی، وضعیت کار و تحصیل در آن کشور اطلاعات کسب کنید. مخارج زندگی در لهستان بسیار موضوع مهمی برای زندگی در لهستان است. مخارج زندگی است که سطح و کیفیت زندگی را مشخص میکند.

عقاید مردم لهستان

اکثر جمعیت لهستان مردمان مسیحی می باشند (به همین دلیل است که کریسمس در این کشور از اهمیت والایی برخوردار است). این درحالیست که 86.7 درصد از این جمعیت متعلق به کلیسای کاتولیک روم خواهند بود. چرا که یک کانال تلویزیونی کاتولیک و یک ایستگاه رادیویی کاتولیکی در این کشور وجود خواهد داشت.

اگر شما از مشاهده بناهای بزرگ لذت می برید، به شما پیشنهاد می شود که به Świebodzin که در غرب لهستان واقع شده است سفر نمایید. جایی که شما قادر به بازدید کردن از مجسمه عیسی مسیح به نام “پادشاه مسیح” (لهستانیPomnik Chrystusa Króla) نیز خواهید بود. براساس تحقیقات انجام شده در نوامبر 2010 باید بدانید که این مجسمه 33 متر ارتفاع خواهد داشت و به عنوان بلند ترین مجسمه عیسی مسیح در جهان شناخته خواهد شد. آیا تاکنون در مورد کارول Wojtyla شنیده اید؟ اگر پاسخ شما منفی است پیشنهاد می شود که با نام معروف ژان پول دوم او را بشناسید. فردی که از سال 1978-2005 به عنوان رئیس کلیسای کاتولیک در نظر گرفته شد. پاپ دوم فردی بود که طولانی ترین دوران تاریخی را به خود اختصاص داد و به عنوان اولین فرد غیر ایتالیایی از آدریان ششم که در سال 1523 در گذشت در نظر گرفته شد. او یکی از افراد شهرت دار لهستان در طول تاریخ خواهد بود.

زبان لهستانی

زبان لهستانی یکی از سخت ترین زبان ها به جهت یادگیری خواهد بود. این سختی گرامر آن مشاهده می شود و قوانین آن به دور از انتظار خواهد بود. تصور کنید که در صورت فراگیری این زبان چقدر به خود مغرور خواهید شد. این مسئله مطرح می شود که چرا اجداد ما نسبت به یادگیری این زبان دشوار مبادرت ورزیده اند اما می دانیم که حتی خود لهستانی ها جهت یادگیری این زبان دشواری هایی را تجربه کرده اند.

خوراک

اگر یک چیز مفید در خصوص لهستان وجود خواهد آن هم غذاهای آن خواهد بود. چرا که این کشور از جهت طبخ مواد غذایی رتبه یک را به خود اختصاص داده است. قبل از اینکه این غذاهای خوشمزه را تست نمایید پیشنهاد می شود که از چرب و گرم بودن آنان آگاهی یابید. (اگر چه شما می توانید از کالری های اضافی پس از دیدن کردن از بناهای تاریخی این کشور خلاص شوید).

از غذاهای رایج این کشور مواردی نظیر: کوفتهschabowy ، نوعی کتلت پوشیده با نانbigos ، ترکیبی از کلم، گوشت و قارچgołąbki ، کلم برگ با گوشت پرrosół، سوپ مرغogórkowa zupa ، سوپ خیار – واقعا ترش! و زورک (سوپ ترش با تخم مرغ و سوسیس) را در بر خواهد گرفت.

در این رابطه نمی توان متواضع نبود، چرا که آشپزخانه ای این کشور بسیار بزرگ می باشند و تلاش در جهت آنان بسیار با ارزش خواهد بود. ناگفته نماند ودکا و آبجو این کشور بسیار لذت بخش می باشد لذا پیشنهاد می شود که آن را امتحان نمایید.

دیگر حقایق در خصوص زندگی در لهستان

باید بدانید که رانندگی در کشور لهستان از سمت راست می باشد (اگر کسی غیر از این را به شما گفت، باور نکنید).

مردمان این کشور در صورت ملاقات یکدیگر در طول تعطیلات و یا ملاقات کردن دوستان با هم روبوسی می نمایند. بوسیدن روی گونه بخش بسیار مهمی از تعاملات خانوادگی و دوستان می باشد و از مراسم سنتی خواهد بود. اگر شما کسی را برای اولین بار ملاقات می کنید پیشنهاد می شود که تنها از آداب دست دادن استفاده نمایید.

مشروبات الکلی محبوب در این کشور آبجو و ودکا خواهند بود. از دیگر دلایل شهرت این کشور وجود کارخانه های لبنی کوچک متعدد خواهد بود، کارخانه هایی که در حال توسعه می باشند و عملکرد بهتری نسبت به بلژیک داشته اند. معمولا نوشیدنی ودکا به صورت مستقیم نوشیده می شود و همانند نوشیدنی کوکتل با دیگر مواد ترکیب نمی شود. در فصل زمستان نوشیدن نوعی نوشابه الکلی، آبجو تند و شراب از شهرت والایی برخوردار است.

اما در حال حاضر! ما می توان اطلاعات بیشتری در خصوص اسرار، سنت ها، عقاید و دیگر حقایق در اختیار شما قرار دهیم اما پیشنهاد می شود که به اینجا بیایید و بقیه را خود کشف نمایید.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط ویزا و مهاجرت به لهستان و همچنین وضعیت و شرایط اقامت شما می توانید به موسسه مهاجرت به لهستان یا موسسات مهاجرتی لهستان مراجعه کنید و با سپردن کار خود به دست یک وکیل مهاجرت با تضمین کامل به این کشور مراجعه کنید. و همچنین برای اطلاعات بیشتر می توانید با سفارت لهستان تماس حاصل کنید.

در نهایت موسسه حقوقی توسعه گران مهر از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

2 دیدگاه برای “شرایط زندگی در لهستان

 1. مرتضی گفت:

  سلام خسته نباشین میخواستم بپرسم ک برای ثبت شرکت در اونجا باید خودم هم باشم یا ن بعد اگر با وکالت دادن ب وکلای شما کار انجام میشه واسه رفتن ب لهستان شینگن لازمه ممنونم از راهنمائی تون

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   خیر، نیازی به حضور شما در لهستان نیست. وکلای ما از طرف شما کارهایی لازم ثبت شرکت در لهستان را انجام می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *