فعالیت و سرمایه گذاری در بخش کشاورزی لهستان

از زمانی که این کشور به عضویت اتحادیه اروپا در سال 2004 درآمد، این کشور به صورت فزاینده ای سرمایه های خارجی بسیاری را به خود اختصاص داد. اقتصاد کشور لهستان نشان دهنده علائم مثبتی در تغییر، رشد (رشد ثابت) و توسعه این کشور نیز خواهد بود.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

مقاله مذکور به کمک همکاران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) مهیا شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فعالیت و سرمایه گذاری در بخش کشاورزی لهستان می توانید با مشاورین موسسه در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید.

خرید زمین در لهستان

کشور لهستان صادر کننده مواد غذایی مختلف می باشد و زمین آن شرایط مطلوبی را برای رشد انواع میوه ها، سبزیجات و دام ایجاد کرده است.

مقررات و قانون کنونی محدوده مالکیت زمین ها در لهستان را مشخص کرده است. سرمایه گذاران خارجی قادر به خرید زمین های موجود در لهستان از طریق ثبت نام در شرکت های لهستانی خواهند بود. سرمایه گذاران قادر به افتتاح شرکت در لهستان، شرکتی که بایستی مالکیت 51 درصدی آن متعلق به ملت لهستان باشد و یا خرید زمین با وسعتی که از طریق شرکتی که در آن ثبت نام می کنید مشخص می شود، وسعتی که از 500 هکتار تجاوز نخواهد کرد خواهند بود.

سرمایه گذران خارجی حق انتخاب دیگری تحت عنوان خرید زمین در لهستان خواهند داشت. این درحالیست که آنان قادر به خرید سهام از شرکت هایی که مالک زمین های خصوصی می باشند خواهند بود. در این مورد، سرمایه گذار خارجی قادر به تبعیت نکردن از قانون مالکیت 51 درصدی سهامدار لهستانی خواهد بود.

شرایط و وضعیت فعالیت و سرمایه گذاری در بخش کشاورزی لهستان

باید بدانید که در ماه مه سال 2016 و بر اساس ماده قانونی، امکان خرید زمین در لهستان برای سرمایه گذاران خارجی ممنوع گشت.

محصولات کشاورزی لهستان

بخاطر داشته باشید که کشور لهستان شرایط مطلوبی برای رشد انواع میوه ها و سبزیجات و دامداری خواهد داشت چرا که بزرگترین مزارع کشاورزی در اتحادیه اروپا را به خود اختصاص داده است.

این کشور یکی از تولید کنندگان اصلی غلات، حبوبات، کلزا، میوه ها و سبزیجات با کیفیت بسیار عالی خواهد بود. علاوه بر این کشور لهستان یکی از صادر کنندگان اصلی محصولات لبنی، گوشت گاو، خوک و مرغ در میان دیگر صادرکنندگان خواهد بود.

قیمت زمین های کشاورزی با توجه به مکان و کیفیت خاک تغییر خواهد کرد. همانطور که گفته شد کارگران لهستانی بسیار ماهر می باشند که در ازای هزینه های نسبتا پایین در مقایسه با دیگر نیروهای کار در سراسر اروپا وارد عرصه کار می شوند.

لهستان در حال توسعه

کشور لهستان راه بسیار طولانی را پشت سر گذاشته است و در حال حاضر در بخش زیرساختی و توسعه فن آوری پیشرفت های بسیاری داشته است. موقعیت جغرافیایی این کشور موجب فعالیت هایی در زمینه حمل و نقل و تجارت های بین المللی شده است. بنابراین می توان این امر را به عنوان یکی از مزیت های بسیار مهم جهت کسب و کار و تولید محصولات کشاورزی به حساب آورد.

اگرچه در حال حاضر محدودیت هایی برای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی برای افراد خارجی در نظر گرفته شده است اما کشور لهستان پتانسیل تبدیل شدن به یک نهاد کشاورزی و تجارت اصلی را خواهد داشت و به عنوان یکی از گزینه کار کسب و کار جذاب به حساب خواهد آمد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بخش های کشاورزی لهستان و یا شناخت ساختار شرکت های لهستانی با متخصصین ما در این زمینه در ارتباط باشید.

موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از موسسات برتر و معتبر حقوقی کشور خدمات فعالیت و سرمایه گذاری در بخش کشاورزی لهستان را به صورت تضمینی برای افراد انجام می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل ، کار اقامت و مهاجرت به کشور لهستان با تیم وکلا، همکاران و مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره بهره مند شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *