مهاجرت کاری به آلمان

چگونه جاب آفر آلمان را دریافت کنیم؟

جاب آفر آلمان

آیا به دنبال راهی برای مهاجرت کاری به آلمان هستید؟ آیا می‌دانید که می‌توانید از طریق دریافت جاب آفر آلمان، علاوه بر استخدام شدن، اقامت خود را در این کشور نیز اخذ نمائید؟ اگر به فکر ساختن آینده‌تان و زندگی در کشور آلمان از این طریق هستید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. ما صفر تا صد جاب آفر آلمان را برای شما بررسی خواهیم کرد.

شرایط ویزای جاب آفر آلمان

افراد متقاضی دریافت جاب آفر کشور آلمان، در اولین مرحله باید دارای مدرک دانشگاهی یا مدرک معتبر یک موسسه فنی و حرفه‌ای در رشته و تخصص مورد نظر خود باشند. در واقع، جاب آفر تنها شامل این دسته از افراد می‌شود. علاوه بر این موضوع، معادل‌سازی مدرک شما با مدارک تحصیلی و فنی کشور آلمان باید انجام شود.

اگر در تخصص مورد نظر خود مدرک معتبری ندارید، راه دیگری جهت دریافت جاب آفر وجود دارد. شما باید در کار خود مهارت ویژه‌ای داشته باشید و این امر از طریق سابقه کاری و روزمه شما مشخص می‌شود.

سریع‌ترین و راحت‌ترین روشی که با آن می‌توان جاب آفر کشور آلمان را دریافت کرد، این است که شغل مورد نظر شما در لیست مشاغل مورد نیاز آلمان قرار داشته باشد. پس پیش از اقدام برای ارسال درخواست به کارفرما، حتما این لیست را بررسی نمائید.

چگونه جاب آفر را دریافت کنیم؟

جاب آفر آلمان

شما برای گرفتن جاب آفر کشور آلمان، نیاز خواهید داشت تا چندین مرحله مهم و حیاتی را طی نمائید. این مراحل قدم به قدم در بخش زیر توضیح داده شده‌اند.

دریافت پیشنهاد شغلی

در ابتدا باید در وبسایت‌های مربوط به دریافت جاب آفر جستجو کنید و پس از یافتن شغل مورد نظر، به کارفرمای آن درخواست دهید. سپس منتظر بمانید تا درخواست شما تایید شود.

تعیین مدت قرارداد

شما باید طی مکالمات خود با کارفرما، زمان قرارداد را تعیین کنید. با تعیین زمان قرارداد، مدت جاب آفر شما مشخص خواهد شد. پس از اینکه زمان قرارداد به اتمام برسد، می‌توانید دوباره آن را تمدید نمائید.

ارسال درخواست به کنسولگری یا سفارت آلمان

پس از اینکه درخواست جاب آفر شما تایید شد و قراردادتان با کارفرما تعیین گردید، باید این گواهی را به کنسولگری یا سفارت کشور آلمان ارسال کنید و از آن‌ها درخواست ویزای کاری کنید.

ارسال مدارک

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای کاری و جاب آفر را فراهم کرده و به همراه درخواست خود برای کنسولگری آلمان ارسال کنید. اسامی این مدارک در بخش زیر آورده شده‌اند.

مصاحبه کاری

پس از اینکه مراحل بالا را با موفقیت از سر گذراندید، باید زمانی برای مصاحبه کاری با شرکت یا موسسه مورد نظر شغلی خود در آلمان، تعیین کنید. این مصاحبه به صورت آنلاین و به زبان انگلیسی برگزار می‌شود. البته برخی از شرکت‌ها ممکن است مصاحبه را به زبان آلمانی نیز برگزار کنند. پس حتما از قبل تحقیق کنید.

پس از رعایت قدم به قدم مراحل، باید منتظر تایید نهایی درخواست خود باشید.

مدارک مورد نیاز

جاب آفر آلمان

مدارکی که در بخش زیر آورده شده‌اند، باید به سفارت کشور آلمان ارسال شوند:

 • فرم‌های درخواست ویزای کاری(کاملا تکمیل شده)
 • دو قطعه عکس مناسب برای پاسپورت
 • پاسپورت معتبر دارای اعتبار
 • ارائه اجاره‌نامه منزل در آلمان
 • بیمه بهداشت و درمان کشور آلمان(ارسال شده توسط کارفرمای شما در آلمان)
 • بیمه سفر کشور آلمان
 • ارائه قراردادنامه کاری(دارای توضیحات دقیق)
 • رزومه کامل کاری و تحصیلی(به صورت ترجمه شده)
 • مدارک فنی ترجمه شده به زبان آلمانی
 • گواهی پاک بودن سابقه کیفری
 • پرداخت هزینه ویزا
 • اثبات تمکن مالی

هزینه لازم جهت دریافت جاب آفر

شما جهت دریافت ویزای کاری آلمان، ملزم به پرداخت 75 یورو هزینه خواهید بود. اگر درخواست تاییدیه ویزای شما رد شود، این هزینه به هیچ عنوان به شما بازگردانیده نخواهد شد. تحت این شرایط، درصورتی که بخواهید می‌توانید بار دیگر جهت دریافت ویزای کاری آلمان درخواست دهید. بابت هر سری درخواست ویزا، مبلغ 75 یورو باید پرداخت شود.

آیا می‌توان به راحتی جاب آفر کشور آلمان را دریافت کرد؟ ممکن است فکر کنید که کار کردن و استخدام شدن در کشور آلمان، زحمت زیادی خواهد داشت و موضوعی نیست که به راحتی انجام شود؛ اما در واقع ساده‌تر از آن چیزی است که شما فکر می‌کنید. نگران نباشید زیرا روش‌های مختلفی جهت کار در آلمان وجود دارند، که به نتیجه مثبت ختم می‌شوند. علاوه بر دریافت جاب آفر، شما می‌توانید از طریق ویزای جستجوی کار آلمان نیز اقدام نمائید. کارفرمایان در این کشور به دنبال کارکنان با انگیزه و با صلاحیت بالا هستند.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اخذ جاب آفر آلمان و شرایط مهاجرت به آلمان از طریق کار، با کارشناسان موسسه مهاجرتی حقوقی اصطهباناتی تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *