یکی از برنامه های مهاجرتی موجود در آلمان که توسط سازمان مهاجرت آلمان معرفی می شود، ویزای ویزای جستجوی کار آلمان خواهد بود. برخلاف دیگر ویزاهای کاری، شخصی که شرایط اخذ ویزای جستجوی کار آلمان را دارد، نیازی نیست که حتما شغلی را برای خود در کشور آلمان اختیار کنند. در واقع از اهداف اصلی این برنامه اخذ مجوز ورود به دیگر کشورهای ملی بیش از 6 ماه خواهد بود.

هر شخصی که دوران تحصیلی خود را با موفقیت به پایان رسانیده است قادر به دادن درخواست جهت اخذ ویزای جستجوی کار آلمان خواهد بود. افرادی که مدرکی معادل با مدرک تحصیلی آلمان را در اختیار دارند قادر به دادن درخواست کار به کارفرما خواهند بود. میزان موفقیت در جهت اخذ ویزای جستجوی کار آلمان در صورتی بالا می باشد که فرد طبق نظریه کنسولگری ویزای کار در آلمان به پیش رود. از دیگر شرایط پیش نیاز جهت اخذ ویزای جستجوی کار آلمان ، تمکن مالی کافی که فرد را به مدت 6 ماه حمایت کند خواهد بود. علاوه بر این فرد بایستی یک انگیزه نامه که نشانگر شرح علایق خود به شغل مورد نظر باشد را ارائه دهد.

شرایط و وضعیت ویزای جستجوی کار آلمان

از محدودیت های در نظر گرفته شده برای افرادی که جویای ویزای جستجوی کار آلمان می باشند مواردی نظیر: عدم مجوز کار در طول اقامت برای کسانی که قصد خود اشتغالی را در سر دارند را در بر خواهد گرفت.  یکی از راه ها و شرایط مهاجرت به آلمان از طریق کار در آلمان می باشد، که پس از اخذ اقامت آلمان از طریق کار نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی آلمان می توانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به آلمان می باشد روش های دیگر نظیر اخذ ویزای تحصیلی جهت مهاجرت تحصیلی در آلمان و سرمایه گذاری در آلمان نیز وجود دارند. تابعیت آلمان از طریق تولد فرزند در آلمان در این کشور وجود ندارد.

 

پیدا کردن کار حقوقی در آلمان و دیگر کشور های اروپایی و آمریکایی بسیار مشکل می باشد، کار حسابداری در آلمان و کار رشته IT در آلمان جزو مشاغلی است که نسبت به دیگر مشاغل دارای فراوانی بیشتری می باشد. به طور کلی دانشجویان پس از اخذ پذیرش و اقامت تحصیلی می توانند اجازه کار تمام وقت یا اجازه کار نیمه وقت را در کنار تحصیل خود داشته باشند.

میزان موفقیت جویندگان ویزای جستجوی کار آلمان در آلمان بسیار بالا خواهد بود و فرصت های بسیاری را در اختیار افراد قرار خواهد داد. بهتر است که در رابطه با این موضوع که نرخ بیکاری در کشور آلمان کمتر از دیگر کشور های توسعه یافته می باشد زیادی مبالغه نکنید. این درحالیست که کمبود نیروی کار مرد ماهر  و نیمه ماهر در کشور آلمان به راحتی احساس خواهد شد. درست است که بسیاری از حرفه های موجود در کشور آلمان به نیروی کار نیازمندند اما این نیاز بیش تر در بخش IT، مهندسی و علوم تحقیقات مشاهده خواهد شد.

درخواست ویزای جستجوی کار در آلمان

براساس آمارهای گرفته شده باید بدانید که در صورت مراجعه به بخش کنسولگری، فرایند اخذ ویزا سریع تر صورت خواهد گرفت. به خاطر داشته باشید که شما قادر به ارائه مستقیم درخواست اخذ ویزای جویای کار به اداره Opulent us و مشاهده وضعیت و فرایند درخواست خود خواهید بود.

درخواست ویزای جستجوی کار در آلمان

زمانی که فرایند درخواست شما به راحتی صورت گرفت، پس از آن شما قادر به شرکت در مصاحبه، جایی که سوالات متعددی توسط سازمان مهاجرت از شما پرسیده می شود خواهید بود. برخی از سوالات پرسیده شده در مصاحبه سفارت آلمان برای ویزای کاری به شرح ذکر شده در ذیل خواهد بود:

 1. آیا شما آمادگی کامل برای شرکت در مصاحبه را دارید؟ پاسخ آری است.
 2. چرا شما کشور آلمان را انتخاب کرده اید؟ در پاسخ می توان گفت آلمان کشوری بالقوه از نظر استخدام می باشد و از این جهت قدرت جهانی را به خود اختصاص داده است.
 3. آیا شما تجارب مرتبط کافی در خصوص کار در آلمان دارید؟
 4. مدرک فارغ التحصیلی شما جهت اخذ کار در آلمان چیست؟
 5. آیا شما قصد بازگشت به کشور خود پس از 1/2/3 سال را در سر دارید؟
 6. آیا می دانید که پس از اقامت 6 ماهه در آلمان شما قادر به اخذ ویزای کار خواهید بود؟
 7. آیا شما تمکن مالی کافی جهت اقامت 6 ماهه در کشور آلمان را دارید؟
 8. آیا شما انگیزه کافی برای اخذ شغل مورد نظر را دارید؟
 9. آیا شما وابستگان و یا دوستی در کشور آلمان دارید؟

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار در آلمان

قبل از درخواست دادن جهت اخذ ویزای کارجویان، شما بایستی از موارد ذکر شده در ذیل اطمینان حاصل نمایید.

 • کپی برابر با اصل از مدرک تحصیلی، مدرکی که معادل با مدرک دانشگاهی آلمان باشد.
 • ارائه مدارک ضروری و جزئیات حساب بانکی که تمکن مالی شما جهت اقامت در آلمان را به اثبات برساند.
 • ارائه انگیزه نامه که قصد شما از اخذ کار در آلمان را شرح دهد.

از متقاضیان انتظار می رود که با چندین جوینده کار در آلمان به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنند. پس از کسب اطمینان کافی از متقاضیان انتظار می رود که فورا اقدام نمایند. حدس بزنید چرا؟ زیرا قانون مهاجرت در آلمان تا حد زیادی انعطاف پذیر می باشد لذا ممکن است که هر زمان قوانین اخذ ویزای کار در این کشور متحول شود. لذا از شما انتظار می رود که همین حالا اقدام نمایید.

تجربه ویزای جستجوی کار آلمان

تجربه ی منفی: فرایند ویزا به فرد متقاضی بستگی دارد. این فرایند از شخصی به شخص دیگر می تواند به میزان زیادی فرق داشته باشد. همچنین، من خودم قطعا متخصص مهاجرت نیستم و این موارد نباید به عنوان هیچ گونه توصیه ی مهاجرتی ای تلقی شوند. من تنها تجربه ی خود را به اشتراک می گذارم با این امید که به شخصی که می خواد در راهی که من هستم وارد شود و یا از قبل هست، کمک کنم.

ویزای کاریابی چیست؟ آلمان به دلیل اقتصاد قوی و جمعیت در حال پیر شدنش همواره به دنبال افراد جوان دارای استعدادها و مهارت های بالاست. در برخی حوزه ها نظیر فناوری اطلاعات، تولید، پزشکی و غیره احساس کمبود نیروی کار متخصص وجود دارد. طرح ویزای کاریابی در سال 2012 آغاز شد تا این نیاز بزرگ را برطرف نماید.

زمانی که این ویزا به فرد متقاضی اعطا شود، به او این امکان را می دهد تا به مدت حداکثر 6 ماه به آلمان رفته و در حوزه ی تخصصی اش به دنبال شغلی مناسب بگردد. زمانی که فرد توانست کاری پیدا کند می تواند این ویزا را به ویزای کار آلمان یا کارت آبی و یا هر مجوز دیگری که به او صلاحیت کار در آلمان را می دهد، تبدیل نماید. شما واجد شرایط اقدام برای این ویزا هستید اگر:

 • مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشدی معادل با یک مدرک آلمانی داشته باشید.
 • سه تا پنج سال تجربه ی کاری مرتبط با حوزه ی تحصیلی تان داشته باشید.
 • بودجه ی کافی برای پشتیبانی خود حین اقامت در آلمان را داشته باشید.

این بخش انگیزه ی اصلی من برای نوشتن این خاطره بود، چرا که اطلاعات موجود در اینترنت و حتی اطلاعات وبسایت های رسمی بسیار مبهم هستند. نبود اطلاعات واضح و مختصر برای بیان حداقل ها زجر آور است و من امیدوارم که برخی موارد را با جزئیات روشن نمایم. شرط توانایی صحبت به زبان آلمانی به حرفه ای که در آن قرار دارید وابسته است. اگر به عنوان یک تکنسین برای دریافت این ویزا اقدام می کنید هیچ نیازی وجود ندارد که بتوانید به زبان آلمانی صحبت کنید.

با این وجود برای زندگی در آلمان برای مهاجران صحبت به این زبان بسیار مهم است. من خودم کلاس رفته و سطح B1 را، که سطح متوسط آلمانی است، به پایان رساندم. به شما پیشنهاد می کنم تا پی شاز اقدام برای ویزا اندکی آلمانی بیاموزید. مجددا مدارک مورد نیاز هم از فردی تا فرد دیگر متفاوت است. فهرست مدارک مورد نیاز را می توان بر روی وب سایت های رسمی پیدا کرد اما بسیار مبهم اند. در کل برای درخواستتان مدارک زیر را نیاز خواهید داشت:

 • فرم های درخواست: شما می توانید همه ی فرم های مورد نیاز را در اینجا بیابید.
 • کپی از صفحه ی اطلاعات پاسپورت: یعنی صفحه ی اول و صفحه ی آخر پاسپورت شما. نیازی نیست تا کپی های بیشتری ا صفحات ویزا بفرستید.
 • 3 قطعه عکس پاسپورتی: مطابق مشخصات ارائه شده در اینجا.

نامه ی همراه: این نامه انگیزه ی شما از اقدام برای این ویزا و مهاجرت به آلمان را بیان می کند. این نامه باید حاوی اطلاعاتی جزئی ای از سوابق شما، فرایند اقدامات شما برای یافتن شغل و برنامه های آتی شما در صورت عدم موفقیت در یافت شغل در آلمان در پایان 6 ماه، باشد. مورد آخر به شکل ویژه ای اهمیت دارد. در حالت ایده آل طول نامه باید یک صفحه باشد. لطفا این نامه راخودتان بنویسید. یافتن شغل در یک کشور خارجی آسان نیست. اگر انگیزه ی کافی برای نوشتن یک نامه را نداشته باشید چگونه می توانید انگیزه و توانایی یافتن شغل در آلمان را داشته باشید؟

مدرک صلاحیت آکادمیک: این مورد شامل مدرک دانشگاهی شما و تجربه ی کاری تان می شود. شما به کپی از همه ی مدارکتان و «نامه های تجربه ای» که بایستی از کارفرمایان پیشینتان دریافت کرده باشید، نیاز خواهید داشت. توصیه نامه ها هم می توانند کمک کننده باشند اما به شخصه مورد نیاز نیستند و نمی توانند جایگزین نامه های تجربه شوند.

رزومه شخصی: رزومه ی شما باید همه ی سابقه ی تحصیلی و کاری شما را فهرست نماید. مطمئن باشید که مهارت هایتان را پیش از مسئولیت های شغلی پیشین طولانی تان بنویسید. مدرک اسکان: شما باید مدرکی از اسکانتان در طول مدت اقامتتان ارائه نمایید. اگر میخواهید با آشناهایتان در آلمان زندگی کنید این کار آسان است. در این صورت شما تنها به یک نامه ی تعهد رسمی از آشنایتان که قرار است میزبان شما باشد، نیاز خواهید داشت.

در صورتی که آشنایی نداشته باشید، باید از قبل یک هتل یا هاستل را به مدت 6 ماه رزرو کرده باشید. این کار عملی نیست اما مورد نیاز است. از خود من در مورد رزرو هتل سوال شد. همچنین کسی را میشناسم که فقط برای چند هفته هتل رزور کرده بود اما از او خواسته بودند تا رزور هتل را برای کل مدت اقامت تمدید نماید. برای این کار شما می توانید از وب سایت های رزروی مانند booking.com استفاده نمایید تا هتل را برای زمان مصاحبه رزرو کرده و پس از دریافت ویزا کنسل نمایید. خوشبختانه هنگام رزرو هتل از کارت اعتباری تان پولی پرداخت نمی کنید.

مدارک تمکن مالی: حساب (های) بانکی با موجودی کافی برای پشتیبانی شما در مدت اقامتتان. متاسفانه این مورد حتما باید به شکل وجه نقد در حسابتان باشد. دارایی های غیر منقول، صندوق های سرمایه گذاری متقابل و غیره مورد قبول واقع نمی شوند. برخی پیشنهاد می دهند تا حساب های معمولی و لوکه شده ای در بانک دویچه باز کنید، در حالی که برخی نیز می گویند نیازی به این کار نیست. در این مورد من خودم سر در گم شده بودم. با توجه به تجربه ی من، تا زمانی که در حسابتان به اندازه ی کافی پول داشته باشید اهمیتی ندارد که حساب متعلق به کدام بانک باشد. به طور قطع داشتن حساب در بانک دویچه (معمولی یا بلوکه شده) شرط رسمی برای ویزا نیست.

مدرک وضعیت فردی شما در هند: برای این مورد به طور قطع به گواهی تولد نیاز خواهید داشت. اگر اصل گواهی تولید شما به انگلیسی نیست باید ترجمه شده ی آن را به همراه داشته باشید. همچنین هم از اصل و هم از ترجمه شده ی گواهی تولد باید کپی داشته باشید. از این مورد اطمینان حاصل کنید که نامتان با آنچه بر روی پاسپورت نوشته شده مطابقت داشته باشد و اگر این طور نیست آن را اصلاح نمایید. دیگر مدارکی که نیاز دارید عبارت اند از کارت Adhara یا کارت جیره (Ration)، گواهی ازدواج در صورت تاهل، گواهی تولد فرزندان اگر با فرزندانتان سفر می کنید.

مدرک بیمه ی سلامت: این بیمه باید مدت زمان 6 ماه اقامت شما را پوشش دهد و باید از سوی یک بیمه کننده ی معتبر باشد. شمامی توانید فهرستی از بیمه کننده های معتبر را در اینجا بیابید. در این رابطه از من به صراحت سوالی پرسیده نشد اما در هر صورت کپی آن را به همراه داشتم. زمانی که ویزای شما تایید می شود حتما از شما می خواهند که این مدرک را ارائه نمایید.

مکاتبات با کارفرمایان آلمانی. من از ایمیل هایی که با بخش منابع انسانی چند شرکت آلمانی رد و بدل کرده بودم کپی هایی به همراه داشتم. اگر می توانید برای شغل های خاصی در حوزه ی تخصصی تان اقدام نمایید و در صورتی که کارفرمای بالقوه ای به شما علاقه نشان دهد فکر بسیار خوبی است که از ایمل های رد و بدل شده کپی به همراه داشته باشید. به عنوان یک مهندس نرم افزار ارائه ی این موارد برای من آسان بود.

فهرستی از شرکت هایی که برای آنها قصد اقدام دارید. آنها از شما درخواست می کنند تا دو مجموعه مدرک ارسال نمایید. من به شما پیشنهاد می کنم که سه مجموعه آماده کنید که مجموعه ی اضافه مرجع شما خواهد بود. همچنین شما باید دو پیش نویس تقاضا آماده کنید، یکی برای هزینه ی درخواست و دیگری برای هزینه ی تایید. اگر خوش شانس باشید هزینه ی تایید در برخی موارد بخشیده می شود. اگر از کنسول گری بمبئی اقدام می کنید چندان خوش شانس نخواهید بود چرا که در آنجا هزینه ی تایید به احتمال قریب به یقین از شما گرفته می شود.

مرحله ی بعدی رزرو قرار مصاحبه است. این قرار می تواند ضمن انتخاب کنسولگری مناسب با استفاده از وبسایت V.F.S آلمان رزرو شود. کنسول گری ای که به آن مراجعه می کنید با توجه به محل اقامتتان در 6 ماه گذشته تعیین می شود. از آنجا که در کنسولگری بمبئی برای این نوع ویزا امکان رزرو قرار ملاقات به صورت آنلاین نبود من مجبور شدم به آنها ایمیل بدهم. اگر شما در مورد کنسولگری مطمئن نیستید، همواره بهتر است  برای رزرو قرار ملاقات ایمیل دهید یا تماس تلفنی بگیرید. کنسولگری بمبئی معمولا شلوغ است و به احتمال زیاد از روزی که به آنها ایمیل می دهید یا تماس می گیرید، 3 تا 4 هفته بعد وقت خالی برایتان پیدا می شود.

مراحل دریافت ویزای جستجوی کار آلمان

آلمان کشوری است که در آن نه تنها برای آلمانی ها بلکه برای اتباع دیگر کشورهای جهان امکان کار کردن وجود دارد. آلمان سرزمین اختراع و نوآوری است و به عنوان چهارمین اقتصاد بزرگ جهان و کشوری که شرکتها و کمپانی های معروف در آن قرار دارد شناخته میشود. به همین دلیل، برای اتباع غیر آلمانی شانس پیدا کردن کار و ساکن شدن در این کشور وجود دارد.

ویزای کار آلمان فرصتی برای خارجی های واجد شرایط فراهم می کند تا در آلمان ساکن شوند و کار کنند. دارندگان این ویزا شانس این را دارند که برای دو سال در آلمان کار کنند. امکان تمدید کردن ویزا و بعد از آن درخواست برای کارت آبی اروپا(EU BLUE CARD ) یا دیگر مجوزهای اقامت طولانی مدت برای کار در آلمان وجود دارد. در صورت داشتن یکی از شرایط زیر میتوانید برای ویزای اقامت طولانی مدت برای کار در آلمان درخواست دهید:

 • استخدام: اگر در حال حاضر پیشنهاد کار در آلمان دارید
 • شغل آزاد: اگر مایل به ایجاد کسب و کار در آلمان یا کار به عنوان آزاد کار هستید.
 • کار به عنوان آزاد کار(FREELANCER)
 • جویای کار(JOB SEEKER): اگر میخواهید در زمانی که در آلمان هستید به دنبال کار باشید.
 • کار به عنوان جفت AU: برای جوانانی که تمایل دارند در مورد فرهنگ و زبان آلمان بیشتر بدانند
 • ویزای کار تعطیلات: برای جوانان کشورهایی که توافق نامه های ویزای کار تعطیلات با آلمان امضا کرده اند.

در نهایت موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) از معتبرترین موسسات حقوقی کشور در شیراز، آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزای کار و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

70 دیدگاه برای “ویزای جاب سیکر آلمان (جستجوی کار)

 1. Ehsan گفت:

  با سلام.
  مهندس کامپیوتر (نرم افزار) با 14 سال سابقه و سن 38 سال.تا چه حد امکان اخذ جستجو ویزا کار می باشد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   با توجه به شرایط ذکر شده در صورتیکه که مدرک زبان آلمانی را نیز دریافت نمایید، شانس اخذ ویزای جست و جوی کار آلمان را دارید.

 2. صیاد نامداری گفت:

  سلام
  من از سفارت وقت ویزا گرفتم ابتدا اشتباهی درخواست ویزای شینگن دادم بعد از 2ماه درخواستمو به ویزای جستجوی کار تغییر دادم،از کجا بفهمم قبول میکنن و مشکلی پیش نمیاد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای شما در صورت تایید ایمیل از طرف سفارت می آید.

 3. سعید گفت:

  باسلام خدمت شما عرض شود ک من شغلم جوشکارصنعت هست ومدرک فنی حرفه ای هم دارم و25سال سنمه چهارسال هم سابقه کار دارم ولی بیمه ندارم اشناهم توکشورالمان دارم ک بتونه کار برام پیداکنه زبان المانی هم B1دارم یادمیگیرم ایا شرایط برام میسرمیشودکه باویزای جابسیکربرم کشورالمان؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای اخذ ویزای جاب سیکر آلمان بهتر است سابقه کار شما با بیمه باشد و همچنین حداقل مدرک کارشناسی ارائه دهید.

 4. فاطمه گفت:

  باسلام خسته نباشید
  من متاهل هستم اگر برای ویزای جاب سیکر اقدام کنم بعد از ویزاشدن واینکه من درالمان کار پیداکردم چه مدت طول میکشه تا همسرمو بتونم ببرم یعنی همسرمم باید نوبت ویزا بگیره که حدودا یکسال تا یکسالو نیم طول میکشه یا زودتر کاراش انجام میشه؟؟منظورم اینه نوبت سفارت باید بگیره؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   بلافاصله بعد از اخذ ویزای کاری می توانید برای همراه خود اقدام نمایید.

 5. سعید گفت:

  سلام خسته باشیدمن25سالمه جوشکارصنعتیم چهارسال سابقه کاردارم مدرکشم دارم زبان المانیم دارم سطحB1رومیخونم فامیل هم توکشورالمان دارم ک کاربرام پیدامیکنه ایا شرایطشودارم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای اخذ ویزای کاری آلمان بهتر است حداقل مدرک کارشناسی ارائه دهید.

 6. شریفی گفت:

  با سلام
  بنده لیسانس الکترونیک با 16 سال سابقه در صنعت پتروشیمی هستم. سن 41. ایا می توانم برای ویزای کار در المان اقدام نمایم؟
  همسر بنده لیسانس مامایی با 12سال سابقه و سن 36 هستند .شرایط ایشان چطوره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   متاسفانه شرایط سنی شما برای اخذ ویزای کاری آلمان مناسب نمی باشد. به شما توصیه می کنیم از طریق همسر خود اقدام نمایید.

 7. احمد شیری مردخه گفت:

  سلام ۴۸ ساله دارای مدرک فوق دیپلم نقشه کشی صنعتی معدل ۱۹.۲۵ دارای ۲۷ سال سابقه بیمه و ۱۴ سال سابقه مرتبط با قالبسازی بدنه وقطعات خودرو در شرکت‌های جنرال موتورز و قالبهای صنعتی ایران خودرو وقالبهای پیشرفته ایران خودرو و داشتن سمت مسیولیت و لیدر تیم‌های قالبساز و سپری کردن دوره های پیشرفته قالبسازی در چین وزیر نظر کارشناسان ایتالیایی ‌همچنین مدلسازی و مدلگیری با رزین وساخت قالبهای زیره کفش وسابقه ۵ سال مرتبط ودانشجوی انصرافی مهندسی مکانیک طراحی جامدات گرایش قالبسازی ‌پاس کردن ۲ ترم با معدل بالای ۱۹ جهت ویزای جستجو کار المان تقاضای راهنمایی دارم.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   متاسفانه شرایط سنی شما شانس را برای اخذ ویزای جاب سیکر آلمان پایین می آورد.

 8. رامین مرادی گفت:

  با سلام،سوال من اینه که مبلغ پولی که باید تو حسابم باشه که به سفارت ارائه بدم برای جاب سیکر چقدر باید باشه و آیا حتما باید تو بانک ایرانی باشه یا اگه این مبلغ تو یک حساب اروپایی به نام خودم هم باشه اوکی هست؟
  متشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   تمکن مالی شما باید در حساب بانکی شما در آلمان بلوکه باشد.

 9. العع گفت:

  سلام الان با این وضعیت کرونا به چه شکل هست

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   تمامی کار های مورد نیاز دریافت ویزای جاب سیکر انجام می شود، تا زمانی که سفارت باز شود برای مصاحبه تشریف می برید.

 10. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید من لیسانس مهندسی جوش دارم و هفت سال سابقه مرتبط 32 سالمه انگلیسیم بد نیست آلمانی خوب نیستم.تمکن مالی نسبتا خوبی هم دارم
  1 برای جاب سیکر اقدام کنم میتونم کار پیدا کنم؟
  2- برای اینکه همسرما ببرم باید چکاری انجام بدم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   شما می توانید در ابتدای برای ویزای جاب سیکر آلمان اقدام نمایید و در صورت یافتن شغل برای ویزای الحاق همسر خود نیز اقدام نمایید.

 11. کامیار گفت:

  با سلام بنده به سوال داشتم اونم اینکه تو ویزای جاب سیکر من ملزم به پیدا کردن شغل تو زمینه تحصیلی خودم هستم یا کار غیر مرتبط هم میتونم پیدا کنم؟؟ مثلا مکانیک خوندم برم مربی سنا شم به عنوان مثال

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام، وقت بخیر
   اجباری نیست که کار شما با مدرک تحصیلی مرتبط باشد، ولی لازم است که کاری که پیدا می کنید، سطح پایین نباشد.

 12. مجید بختیاری گفت:

  بنده میخواستم بدونم از طریق لیسانس حقوق میشه ویزای کاری گرفت یا از طریق آشپزی اقدام کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با توجه به این که رشته حقوق شاخه های متفاوتی دارد و بعضا مربوط به همان کشور محل تحصیل است، گاها لازم است تا تحصیلات خود را در رشته های جامع تری در کشور مقصد ادامه دهید تا واجد شرایط حضور در بازار کار گردید.

 13. مجتبی محمودی گفت:

  با سلام
  مدرک لیسانس آلمانی از دانشگاه شهیدبهشتی و مدرک c1 گوته رادارم آیا با این مدارک میتوانم شانس برای گرفتن ویزا داشته باشم.
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 14. امید گفت:

  سلام
  ببخشید من لیسانس برق دارم.27 سالمه. سابقه کار ندارم و مدرک زبان آلمانی a2 دارم آیا می تونم برای ویزای 6 ماهه اقدام کنم؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   همانطور که بار ها در پاسخ به پرسش ها مطرح شد, برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان , به تسلط به زبان آلمانی در حد ب 1 که کارشناس سفارت را اغنا کند, نیاز است, همچنین به حداقل مدرک کارشناسی و سابقه ی کار به همراه بیمه نیاز است.
   برای کسانی که شرایط مذکور را ندارند, امکان اقدام فراهم است, ولی باید در نظر داشت که اگر در مصاحبه مردود شوید , برای اخذ ویزای دیگر کشور ها مخصوصا اتحادیه ی اروپا, به علت درج در پرونده ی شما, دچار مشکل خواهید شد.

 15. kasrak گفت:

  سلام خسته نباشید .
  من پسر ۲۰ ساله هستم با مدرک کاردانی معماری از دانشگاه H+ . مدرک زبان b1 المانی میگیرم تا چند ماه دیگه و آیلتس زبان انگلیسی دارم . مدرک بین المللی 3d و اتوکد و رزومه کاری دارم . به نظر شما شانس دریافت ویزای جستجوی کار هست ؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   همانطور که به دفعات عرض شد, مدرک کارشناسی و سابقه کار به همراه بیمه و تسلط به زبان آلمانی در حد ب1 , برای اخذ ویزا ضروریست.

 16. مشعلی گفت:

  با سلام
  اینجانب شرایط کار در آلمان را دارا می باشم و در حال حاظر نامزد هستم..آیا در صورت اخذ قرارداد حتما باید بصورت رسمی ازدواج کرده ک بتواند همراه من حضور داشته باشد ؟؟؟؟

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   در صورتی که نوع اخذ اقامت تان شما را مشمول قانون همراه کند, بله.

 17. علیرضا بلوندارزاده گفت:

  با سلام
  من 46 سالمه و یه دختر 14 ساله دارم. مهندسی شیمی گزایش نفت خوندم 21 سال سابقه کار دارم معدل ارشدم A هستش از دانشگاه آزاد.تعمیر کامپیوتر و تدریس نرم افزار و دروس مهندسی نفت هم کار جنبی من هستش. همسرم دیپلم طراحی دوخت داره. خواستم راهنمایی بفرمایید شرایط اقدام برای کار در آلمان را داریم؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   میزان تسلط شما به زبان آلمانی بسیار اهمیت دارد و یا هماهنگی لازم را برای گرفتن اقامت تان با مجموعه ی کاری خود در آلمان انجام داده باشید.

 18. مهدی گفت:

  باسلام و وقت بخیر من 38 سالمه میخوام مهاجرت کاری به اروپا داشته باشم ( آلمان و یا کشورهای دیگه اگه شرایطش رو داشته باشم) . لیسانس حسابداری و فوق لیسانس مدیریت دولتی دارم و از ده سال گذشته در یک شرکت معتبر بیمه ای بعنوان کارشناس بیمه مشغول بکار هستم در کنار آن جسته گریخته کار حسابداری هم کردم چیزی در خصوص شرایط شغلی رشته حسابداری و یا رشته بیمه در آلمان در سایتها پیدا نکردم که دلم قرص بشه لطفا منو راهنمایی کنید که آیا شرایط گرفتن ویزای جستجوی کار دارم و امکان پیدا کردن شغل در این زمینه ها هست یا خیر. ممنون

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   باعرض سلام
   گویا شما بزرگوار تسلط کافی به زبان آلمانی ندارید, که در این صورت برای کشور آلمان و اتریش اقدام نفرمایید.
   شما نیز میتوانید با روش های دیگر اقامت کشورهای دیگر را اخذ کنید.

 19. وحید گفت:

  با سلام
  من مدرک لیسانس برق گرایش قدرت دارم که تو سایت انابین H+ است و 9تا مدرک فنی و حرفه ای مرتبط دارم
  یک سال سابقه کار مرتبط دارم
  مدرک زبان المانی B1 دارم
  25 سالمه
  و شرایط مالی job seeker رو ندارم
  من به چه طریقی میتونم اقدام کنم برای کار؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   منظورتون از شرایط مالی چیه، طبق شرایطی که میفرمایید الان به راحتی میتونید برای ویزای جاب سیکر اقدام بفرمایید.

 20. رضا بهبهانی گفت:

  باسلام
  بنده 34 سال دارم و دارای مدرک و سابقه کار در رشته عمران . شانس پیدا کردن کار در مدت شش ماه در آلمان چقدر است ؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   مقداری پیدا کردن کار برای رشته های عمران و‌ معماری در آلمان سخت است.

 21. faeze گفت:

  ببخشید یادم رفت همونجا بگم،زبان انگلیسی رو تو سطح متوسط به بالا میدونیم و المانی رو هم داریم میخونیم تا سطحC1

 22. faeze گفت:

  باسلام و خسته نباشید.
  منو خواهرم دوقلو هستیم در دانشگاه پیام نور کارشناسی تربیت بدنی میخونیم؛باتوجه به اینکه سوابق ورزشی خوبی داریم و هم چنین کارتهای مربیگری،میخواستم ببینم کدوم نوع ویزا مناسب ما هست؟
  درضمن توی سایت انابین پیام نور+H بود.

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   اگر هدف شما مهاجرت کاری است، فقط می توانید از ویزای job seeker اقدام فرمایید البته اگر پیشنهاد شغلی داشته باشید، روش های دیگری نیز وجود دارد.
   با توجه به رشته مذکور، شرایط راحتی جهت پیدا کردن کار ندارید.

 23. محمد حسین تارخ گفت:

  با درود و احترام

  من مدرک لیسانس مهندسی برق دانشگاه شیراز رو دارم و 23 ماه سابقه بیمه و کار مرتبط با طراحی سیستم های الکترونیک و بردهای الکترونیک دارم ضمن اینکه ایلس اکادمیک 6.5 و مدرک A2 گوته المانی دارم. من با توجه به تجربه کاری که دارم مطمئن هستم در زمینه کاری خودم سریع میتونم کار پیدا کنم ولی نمیدونم چطور باید یک کارفرما پیدا کنم ؟ پیدا کردن کارفرما الزامی هست یا اینکه نه؟ در هر صورت شانس موفقیت من چطوره و کی مستونم اقدام کنم و پروسه مهاجرت چقدر زمان میبره؟

  با سپاس
  تارخ

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   شرایط خوبی برای اقدام دارید، داشتن کارفرما یا پیشنهاد شغلی جهت اخذ ویزای جستجوی آلمان نیاز نیست.
   هر زمانی می توانید جهت شروع اقدام فرمایید.

 24. مشاور مهاجرت کاری گفت:

  سلام
  لطفا سوالات پیرامون هزینه ها را از مشاورین بپرسید.

 25. محمد عباسی گفت:

  باسلام
  دارای مدرک لیسانس الکترونیک هستم سنم 28 سال وداری مدرک فنی حرفه ای و دوسال سابقه کار مرتبط با بیمه هستم .آیا شانسی برای دریافت ویزای کار کار آلمان دارم ؟ لطفا راهنمایی فرمایید.با تشکر

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   بله اتفاقا رشته خوبی جهت اقدام اخذ ویزای کار آلمان است، البته سعی کنید زبان آلمانی هم کار کنید.

 26. حامد پیله فروشها گفت:

  سلام .من 37 سالمه ومتاهلم.کارشناسی نقشه برداری از دانشگاه آزاد دارم.به نظر شما بااین شرایط می تونم برای ویزای کار اقدام کنم

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   بله، شانس موفقیت دارید.

 27. سارا ق گفت:

  سلام، من فوق ليسانس مهندسي مواد از دانشگاه تهران با 7 سال سابقه ي كار مرتبط با بيمه هستم. سنم هم زير 35 سال هست. مدرك زبان انگليسي آيلتس دارم ولي آلماني يك كلمه هم بلد نيستم. با اين مدارك و بدون داشتن پيشنهاد شغلي از آلمان ميتونم براي بلوكارت آلمان اقدام كنم؟
  سوال دومم من تقريبا 10 ماه پيش (فبريه 2016) از يكي از سفارت هاي اروپايي جزو شنگن تقاضاي ويزاي توريستي داشتم كه ريجكت شدم… اين ريجكتي شنگن تو سابقه ام تاثيري در روند تقاضاي ويزاي كار دارد؟؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   بابت سوال اول، بله امکان اقدام بلوکارد آلمان از طریق ویزای جستجوی کار وجود دارد، داشتن مدرک زبان المانی الزامی نیست ولی ما به متقاضیان توصیه می کنیم، تا زمان رفتن به آلمان مقداری زبان آلمانی کار کنند.
   بابت سوال دوم؛ داشتن ریجکتی یا ردی ویزا در اخذ این ویزا بی تاثیر نیست ولی در صورتی که مدارک شما برای سفارت کامل باشد و مدت زمانی نیز از ریجکتی ویزا گذشته باشد، تاثیر این مسئله را کم رنگ می کند.

 28. سیامک گفت:

  با سلام.
  من 27 ساله، مجرد و دارای فوق لیسانس مهندسی نفت از دانشگاه تهران بوده و دارای مدرک معتبر آیلتس آکادمیک 7.0 می باشم. توانایی مالی برای 6 ماه زندگی در آلمان را دارم و دارای 2 سال سابقه کار در بخش نفت و گاز می باشم.
  خواهشمندم راهنمایی بفرمایید که آیا واجدشرایط برای گرفتن ویزای جستجوی کار درآلمان هستم یا نه؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   بله می توانید جهت اخذ ویزای کار آلمان از نوع جستجوی کار اقدام فرمایید، ولی پیدا کردن با رشته نفت در آلمان کار چندان راحتی نیست.

 29. اوجی فر گفت:

  با سلام میخواستم بدونم حق الزحمه وکالتی که شماانجام میدید چقدر هست؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   سوالات مربوط به هزینه حق الوکاله را لطفاً از مشاورین موسسه سوال فرمایید.

 30. نصرتی گفت:

  سلام من چهل و یک سالمه دارای مدرک لیسانس امور فرهنگی از دانشگاه علمی و کاربردی هستم دارای همسر و یک فرزند پسر یازده ساله هستم میخواهیم به آلمان مهاجرت کنیم به نظرتون میتونم ویزای تحصیلی بگیرم و در اونجا کاری مرتبط با مدرکم یا غیر از مدرک میتونم داشته باشم ممنون از سایت عالیتون

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   با توجه به رشته امکان اقدام برای ویزای کار و با توجه به سن امکان اقدام از طریق ویزای تحصیلی ضعیف است. بهتر است از طریق دیگر مثل سرمایه گذاری یا ثبت شرکت اقدام فرمایید.

 31. پوریا فراهانی گفت:

  اسلام
  بنده مهندس صنایع با ۶ سال سابقه در پالایشگاه کرمانشاه هستم چند تا سوال از خدمتتون داشتم:
  1-چه راهی و چه کشوری رو برای بنده پیشنهاد میکنین؟(البته نظر خودم آلمان و از طریق جستجوی کار هست).
  2-آیا با نداشتن دانش کافی زبان آلمانی پیدا کردن کار میسر است؟
  3-آیا کسانی بودن که از طریق جستجوی کار رفتن و موفق شدن؟
  4-در چه حد باید به زبان آلمانی تسلط داشت و برای یادگیری چه مدت زمانی رو پیش بینی میکنید؟
  باتشکر.

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   با شرایط مذکور؛
   1- اقدام اخذ ویزای جستجوی کار یا job seeker گزینه مناسبی است، البته توصیه می شود مقداری زبان آلمانی تقویت کنید.
   2- بله، البته در صورتی که بتوانید انگلیسی صحبت کنید.
   3- بله، قطعاً بودن، خود این موسسه افرادی داشته که از این روش مهاجرت کرده باشند.
   4- یادگیری زبان آلمانی در حد a2 مناسب است، البته اگر وقت دارید وقت بیشتری برای زمان بگذارید.

 32. داود نوبخت گفت:

  سلام
  یرای ویزای کاری آلمان حتما باید مدرک کارشناسی داشت ؟
  من مدرک کارشناسی و مدارک فنی و حرفه ای رو دارم ولی اصلا علاقه ای به کار پشت میز نشینی ندارم
  رشته کاری من و مدرک کارشناسی من مکانیک گرایش تاسیسات می باشد

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   بله حداقل مدرک لیسانس الزامی است. معمولاً هم کار به صورتی که میفرمایید یعنی پشت میزی، سخت پیدا می شود.

 33. آرین سهرابی گفت:

  سلام. یعنی با داشتن مدارک لازم می توان به سفارت آلمان رفته و تقاضای ویزای جستجوی کار شش ماهه دهیم؟ بدون داشتن پیشنهاد شغلی و کارفرما؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   بله، البته داشتن نامه وکیل و یک سری مدارک دیگر لازم است. داشتن پیشنهاد کاری از آلمان الزامی نیست.

  2. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   بله، البته داشتن نامه وکیل و یک سری مدارک دیگر نیاز است. داشتن پیشنهاد کاری از آلمان الزامی نیست.

 34. کیوان گفت:

  با سلام و خسته نباشید.من لیسانس کامپیوترم. سوالی که داشتم اینه که جهت اثبات تمکن مالی چقدر باید در حساب داشته باشیم؟ و اینکه بعد از ورود به آلمان و یافتن شغل مورد نظر میتوان برای اقامت دائم اقدام کرد؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   مبلغ 10.000 یورو مبلغ مناسبی جهت ساپورت مالی است. یکی از سریع ترین راه ها برای اخذ اقامت و پاسپورت آلمان اقدام از طریق ویزای کار آلمان است.

 35. رستاد گفت:

  دایمی رامین رستاد:
  سلام خیلی وقت دلم میخواد برم آلمان متاهلم و دو بچه دارم زنم مامایی تمام کرده و کارمند دولت هست خودم فوق دیپلم الکترونیک و تعمیر کار موبایلم و عکاس حرفه ای و کامپیوتر بلدم و اصلا نمیدونم چه شعله نیاز اونجاست و 46 سال دارم پسری 6 ساله و دختر 15 ساله دارم وضع تحصیلی دخترم عالی و فول انگلیس صحبت میکنه.اگر بخوام دارایی نقدی جور کنم نهایت میتونم 200 میلیون تومن جور کنم آیا برم آلمان میتونم زندگی کنم و ادامه زندگی بدم ویا نه سر درگم خواهم شد

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   با توجه به سن و همچنین مدرک تحصیلی امکان اقدام از طریق ویزای جستجوی کار در این کشور را ندارید، مدرک تحصیلی مامایی برای ویزای کار مناسب نیست و از طرفی هم مقطع تحصیلی شما فوق دیپلم است. برای مهاجرت طبیعتاً هزینه هایی لازم است که البته بودجه شما زیاد است و توصیه می شود از همه این مبلغ جهت مهاجرت استفاده ننمایید.

  2. ایمان راستان گفت:

   با سلام و احترام. وقت حضرتعالی بخیر.
   احتراما من دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی برق گرایش مخابرات هستم. میخواستم برای ویزای کار المان اقدام کنم. از چه طریق باید عمل کنم.
   ضمنا بیست ماه سابقه کار دارم، در تلکام و سه مقاله ISI هم دارم.
   با تشکر.

   1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

    سلام
    مورد اول، درخواست کاری را از سوی یک کارفرمای کشور مقصد داشته باشید تا به پشتوانه آن بتوانید ویزای کاری را بدون ممانعت اخذ کنید.
    مورد دوم، ویزای جستجوی کار را (که در برخی کشور ها مانند آلمان، کانادا، نیوزلند، استرالیا و آفریقای جنوبی صدور می شود،) اخذ کنید و به کاریابی در آن کشور بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *