دانشگاه چینهوا در چین

دانشجویانی که به دنبال شرکت در دوره‌های عالی مهندسی و علوم کامپیوتر در آسیا و تحصیل در کشور چین هستند، دانشگاه چینهوا در چین بهترین آموزش‌ها را در کنار رفاه تحصیلی و زندگی به دانشجویان ارائه می‌کند! دانشگاه چینهوا، از سال 2015 تا به امروز جزو بهترین دانشگاه‌های چین رتبه‌بندی می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دانشگاه و شرایط موثر بر دریافت پذیرش تحصیلی، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

مطالب مرتبط:

مهاجرت به چین

تحصیل در چین

تحصیل پزشکی در چین

مهاجرت تحصیلی به چین

تابعیت و شهروندی چین

معرفی دانشگاه چینهوا در چین

دانشگاه چینهوا در سال 1911 در پی شورش بوکسر ضد استعماری تأسیس شد، که ایالات متحده چین را 30 میلیون دلار جریمه کرد. در سال 1909، رئیس جمهور “تئودور روزولت”، با کنگره در مورد کاهش مبلغ برای بورسیه‌های دانشگاهی دانشجویان چینی متقاضی تحصیل در ایالات متحده، مذاکره کرد. دانشگاه چینهوا به عنوان یک مدرسه مقدماتی برای سفرهای خارجی این دانشجویان تأسیس گردید.

امروزه، شعار چینهوا مبنی بر «انضباط نفس و تعالی» آن را به مراتب بالایی رسانده است. اکثر سازمان‌های رتبه‌بندی دانشگاه‌ها، موسسه آموزشی چینهوا را در میان بهترین دانشگاه‌های کشور چین قرار می‌دهند. از فارغ‌التحصیلان مشهور این دانشگاه می‌توان به خود رئیس جمهور “شی جین پینگ” اشاره کرد، که در سال 1979 با مدرک مهندسی شیمی از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شد.

چینهوا، از نظر آکادمیک در 20 دانشکده و 57 بخش مجزا سازماندهی شده است که طیف وسیعی از رشته‌ها از جمله: علوم، مهندسی، هنر و ادبیات، علوم اجتماعی و پزشکی را پوشش می‌دهد. کالج “Xinya”، در سال 2014 به عنوان کالج هنرهای لیبرال و همچنین به عنوان بخشی از یک سری اصلاحات در آموزش کارشناسی چینهوا، تاسیس شد. برخلاف سایر دانشجویان دانشگاه‌های دیگر که پس از ثبت‌نام باید رشته خاصی را انتخاب کنند، دانشجویان چینهوا می‌توانند رشته خود را در پایان سال اول تحصیلی اعلام کنند.

تحقیقات در دانشگاه

تحقیقات در دانشگاه چینهوا عمدتا توسط بودجه دولتی از برنامه‌های ملی و پروژه‌های ویژه، پشتیبانی می‌شود. در زمینه‌های علم و فناوری، بودجه این منابع بالغ بر 20 میلیارد یوان است که هر ساله به بیش از 1400 پروژه که توسط دانشگاه انجام می‌شود، یارانه می‌دهد. با افزایش آینده نگری سرمایه‌گذاری دولت در علم و فناوری، پیش‌بینی می‌شود که تحقیقات در چینهوا حمایت مالی بیشتری از دولت دریافت کند.

دریافت پذیرش از موسسه آموزش عالی چینهوا

دانشگاه چینهوا در چین

دریافت پذیرش در چینهوا برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، بسیار رقابتی است. پذیرش در مقطع کارشناسی برای دانشجویان داخلی از طریق “gaokao(آزمون ورودی کالج ملی چین)” انجام می‌شود، که به دانشجویان اجازه می‌دهد تا دانشگاه چینهوا را در بین انتخاب‌های خود قرار دهند. در حالی که گزینش بر حسب استان متفاوت است، تعداد بسیار زیاد دانش‌آموزان دبیرستانی که هر سال برای این دانشگاه درخواست می‌کنند، منجر به نرخ پذیرش کلی کمتر از 0.1٪ شرکت‌کنندگان در آزمون شده است.

دانشگاه چینهوا، نرخ بسیار بالایی از لحاظ متقاضی در مقطع کارشناسی دارد. بر اساس گزارشی در سال 2008، 215 دانش‌آموز از 300 دانش‌آموز که در 30 استان و منطقه آزمایش شده، در بین 10 دانش‌آموز برتر قرار گرفتند، چینهوا را به عنوان دانشگاه انتخابی اول خود اعلام کردند و 21 نفر از 30 نمره برتر در هر استان و منطقه نیز این دانشگاه را انتخاب کردند. جهت کسب اطلاعات لازم درباره شرایط پذیرش، به وبسایت اصلی دانشگاه چینهوا مراجعه نمائید.

رتبه و اعتبار دانشگاه

دانشگاه چینهوا یکی از معتبرترین دانشگاه‌های جهان است و بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی آموزش عالی تایمز، به عنوان دانشگاه شماره یک در چین، کل منطقه آسیا-اقیانوسیه و کشورهای نوظهور رتبه‌بندی شده است. همچنین طبق شاخص عملکرد تحقیقاتی نیز، در رتبه هفتم جهانی قرار دارد. در سطح بین‌المللی، چینهوا به‌عنوان معتبرترین دانشگاه چین توسط رتبه‌بندی اعتبار جهانی Times Higher Education در نظر گرفته می‌شود که از سال 2017، رتبه چهاردهم جهانی را کسب کرده است.

این دانشگاه، تنها دانشگاه در منطقه آسیا و اقیانوسیه بود که در 10 دانشگاه برتر نوآور جهانی بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان با تاثیر واقعی (WURI) 2020 که توسط موسسه آموزش و تحقیقات سازمان ملل متحد (UNITAR) منتشر شد، ظاهر شد.

از سال 2013، چینهوا در رتبه‌بندی دانشگاه‌های منطقه‌ای QS BRICS نیز قرار گرفت. مدرک فارغ‌التحصیلان چینهوا در سراسر جهان بسیار مورد تایید و اعتبار است. در رتبه‌بندی اشتغال فارغ‌التحصیلان QS در سال 2017، چینهوا در رتبه 3 در جهان و 1 در کل منطقه آفریقا-اوراسیا و اقیانوسیه قرار گرفت.

دانشکده‌های دانشگاه

دانشگاه چینهوا در چین

دانشکده معماری-دانشگاه چینهوا

 • علوم انسانی
 • علوم اجتماعی
 • اقتصاد و مدیریت
 • علم و فناوری اطلاعات
 • فرهنگستان هنر و طراحی
 • علوم
 • مهندسی عمران
 • محیط
 • روزنامه نگاری و ارتباطات
 • حقوق
 • مهندسی برق
 • دانشکده سیاست و مدیریت عمومی
 • مهندسی هوا فضا
 • مهندسی مکانیک
 • دارو
 • معماری
 • موسسه علوم اطلاعات میان رشته‌ای
 • علم و مهندسی مواد
 • علوم زیستی
 • فیزیک مهندسی
 • مهندسی شیمی
 • مارکسیسم

محوطه دانشگاه چینهوا در چین

پردیس دانشگاه چینهوا در بخش شمال غربی شهر پکن، در منطقه Haidian واقع شده است که برای دانشگاه‌ها و سایر موسسات دانشگاهی تعیین گردیده است. این مکان در محل سابق باغ‌های سلطنتی سلسله “چینگ” قرار دارد و محوطه‌سازی خود به سبک چینی و همچنین ساختمان‌های سنتی‌اش را حفظ کرده است.

البته بسیاری از ساختمان‌های آن نیز به سبک غربی ساخته شده‌اند، که نشان‌دهنده نفوذ آمریکا در تاریخ آن دوره می‌باشد. این دانشگاه همراه با رقیب و همسایه خود، دانشگاه پکن، در سراسر چین و جهان به داشتن یکی از زیباترین پردیس‌ها معروف است. در لیست معماران و طراحان پردیس در فوربس سال 2010؛ این موسسه تنها دانشگاه آسیایی بوده است.

سوالات متداول درباره دانشگاه چینهوا در چین

آیا ورود به دانشگاه چینهوا سخت است؟

دانشجویان بین‌المللی متقاضی تحصیل در چینهوا یا دانشگاه پکن، تا زمانی که تمامی الزامات و معیارهای درخواست را داشته باشند، بیش از 95٪ احتمال پذیرش را خواهند داشت. برنامه‌های MBA و MBBS رقابتی‌ترین دوره‌ها برای ورود هستند.

دانشگاه چینهوا به چه چیزی معروف است؟

این دانشگاه بیش از 300 موسسه تحقیقاتی دارد. از جمله آزمایشگاه‌های تحقیقاتی دانشگاه می‌توان به: آزمایشگاه ملی علوم و فناوری اطلاعات چینهوا، آزمایشگاه دولتی فناوری و ابزار اندازه‌گیری دقیق و آزمایشگاه ملی مهندسی تلویزیون دیجیتال اشاره کرد.

دانشگاه پکن برای تحصیل بهتر است یا چینهوا؟

دانشگاه چینهوا با 33 مورد از 46 رشته ممکن برای پذیرش، در میان بهترین‌های جهان قرار دارد. در حالی که دانشگاه پکن 37 رشته را به دانشجویان خود ارائه می‌کند. به طور کلی، به نظر می‌رسد دانشگاه پکن در طیف وسیع‌تری از حوزه‌های رشته‌ای قوی‌تر است، زیرا معمولاً در همه زمینه‌ها به غیر از مهندسی و فناوری، بهتر از چینهوا عمل می‌کند.

چه شرایط عمومی برای ورود به دانشگاه چینهوا نیاز است؟

حداقل معدل مورد نیاز یا میانگین نمرات: 85/100 است. همچنین الزامات مهارت زبان چینی: HSK 4 با امتیاز 195 یا بالاتر می‌باشد. متقاضیان تحصیل در دوره‌های ارائه شده با زبان انگلیسی می‌توانند از ارسال گواهینامه‌های HSK معاف شوند.

آیا دانشگاه چینهوا برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی خوب است؟

بله، چینهوا به طور مداوم در بین بهترین دانشگاه‌های جهان از نظر معتبرترین سازمان‌های رتبه‌بندی دانشگاه‌های بین‌المللی قرار می‌گیرد.

اگر علاقه‌مند به مهاجرت تحصیلی به چین هستید و می‌خواهید در یکی از دانشگاه‌های پیشرو در عرصه مهندسی و فناوری این کشور پذیرش شوید، ما دانشگاه چینهوا در چین را به شما پیشنهاد می‌دهیم. با تحصیل در دانشگاه چینهوا، علاوه بر بهره‌مندی از استانداردهای آموزشی بالا و دانش به‌روز این دانشگاه، از رفاه زندگی اجتماعی و اسکان نیز برخوردار خواهید بود.

در دانشگاه چینهوا، حدود 20 دانشکده وجود دارد که رشته‌های مختلفی را در طیف گسترده‌ای ارائه می‌کنند. حتی درصورتی که متقاضی تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی چین نیز هستید، این موسسه آموزش عالی، کاملا مناسب شما خواهد بود. جهت کسب اطلاعات کامل و مشاوره تخصصی مهاجرت به چین و اقامت چین، با کارشناسان موسسه حقوقی اصطهباناتی تماس بگیرید.

مقاله مرتبط: هزینه زندگی در چین

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *