تحصیل در چین

وضعیت خوابگاه و اتاق دانشجوی در چین

خوابگاه های دانشجویی و اتاق ها در چین

اگر شما نگرانی هایی در خصوص وضعیت زندگی در کشور چین در سر دارید؛ باید بدانید که شما از کیفیت محل اقامت در دسترس در این کشور نیز شگفت زده خواهید شد. پس از بررسی هایی که در خصوص بازی های المپیک پکن رخ داد؛ مشخص شد که حدود 100٪ از ورزشکاران و مقامات خارجی ازغذا و محل اقامت خود در این کشور نیز رضایت داشتند.
بخاطر داشته باشید که دانشجویان بین المللی چین؛ قادر به گزینش محل اقامت خود در خوابگاه های دانشگاهی و یا در هتل دانشگاهی می باشند. علاوه بر این شما مجوز ترک محوطه دانشگاه با کسب اجازه از دانشگاه را خواهید داشت. اما به طور معمول، پیشنهاد ما به شما این است که دانشگاه را برای محل اقامت خود انتخاب نمایید.

  • بررسی خوابگاه ها و اتاق های دانشگاه های چین

در واقع، محل اقامت در دانشگاه به خوابگاه در محوطه دانشگاهی اطلاق می شود ؛ خوابگاه هایی که به ارائه اتاق یک نفره، اتاق دو نفره و یا اتاق لوکس نیز اشاره دارند. این نکته را بخاطر داشته باشید که دانشگاه های مختلف دارای اتاق های استاندارد متفاوتی می باشند. بیایید به مقایسه ای ساده در خصوص محل اقامت در بریتانیا بپردازیم.

دانشگاه های بریتانیا دانشگاه های چین
اتاق تک نفره تک نفره
اتاق بزرگ/ لوکس تک نفره ×
اتاق دو تخته دو نفره
اتاق همراه با امکانات حمام و سرویس بهداشتی اتاق بزرگ لوکس/اتاق لوکس تک نفره
سوئیت ×
سوئیت بزرگ

×

به طور معمول، بخاطر داشته باشید که امکان در اختیار داشتن آشپزخانه در اتاق برای شما وجود ندارد چرا که دانشگاه و والدین نگران ایمنی شما می باشند. بنابراین، تفاوت اصلی مابین خوابگاه دانشگاه چینی و دانشگاه بریتانیایی در؛ در اختیار داشتن حمام مستقل می باشد. با این حال، برخی از دانشگاه ها محل اقامتی در سطح هتل را در محوطه دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار می دهند. اگر شما در این نوع از اتاق ها زندگی می کنید، بله شما می توانید آشپزخانه های شخصی در اختیار داشته باشید؛ اما بهتر است قبل از اقامت ضمانت دانشگاه را بررسی نمایید.

خوابگاه های دانشجویی و اتاق ها در چین

  • امکانات موجود در اتاق

خوابگاه های دانشگاهی معمولا تمام امکاناتی که شما به آن نیاز دارید را خواهند داشت، چرا که این امکانات مواردی نظیر: کابینت، تخت خواب، تهویه مطبوع، تلویزیون، اینترنت ارزان و یا حتی دسترسی به اینترنت رایگان، توالت، حمام، آب گرم و…؛ همچنین آشپزخانه اشتراکی، یخچال و فریزر و دیگر موارد را در بر خواهند گرفت. ناگفته نماند که دانشگاه های موجود در شمال امکان استفاده از بخاری در زمستان را فراهم کرده اند.

  • قیمت اتاق خوابگاه های دانشجویی چین

هزینه محل اقامت ممکن است از 25 تا 150 یوان برای هر روز متفاوت باشد که باز هم تا حد بسیاری به دانشگاه؛ شهر و نوع اتاق نیز بستگی خواهد داشت. شما قادر به یافتن اتاق های دانشگاهی؛ با قیمتی مقرون به صرفه با مراجعه به پیج محل اقامت دانشگاه – وب سایت دانشگاه (بر روی نوار پایین قسمت مربوط به محل اقامت کلیک نمایید).
به عنوان مثال، دانشگاه زبان و فرهنگ پکن شش گزینه انتخابی را برای گزینش محل اقامت در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهد. بخاطر داشته باشید که خوابگاه های دانشگاهی شامل اتاق تک نفره؛ دو نفره؛ اتاق های دو تخته مقرون به صرفه که قیمت آن ها مابین 37 تا 149 یوان برای هر شخص (هر روز) می باشد خواهد بود.

  • در صورت بوجود آمدن مشکل در خصوص رزرو کردن محل اقامت دانشگاهی چه باید کرد؟

اگر شما محل اقامت خود را به طور مستقیم و از طریق دانشگاه انتخاب کرده اید اما در نهایت در اخذ آن با مشکل مواجه شده اید؛ پیشنهاد می شود که با ما تماس حاصل نمایید چرا که این دانشگاه تلاش های مجددی برای شما خواهد داشت. با توجه به تجارب گذشته، فرصت های بسیاری برای شما در جهت برآورد کردن خواسته هایتان وجود خواهد داشت. در غیر این صورت، شما قادر به زندگی در خارج از محوطه دانشگاهی خواهید بود.

پذیرش از دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی چین اخیراً بسیار جذاب شده است، زمان ددلاین ثبت نام دانشگاه ها محدود و همین سبب شده، افراد از چند ماه قبل اقدام به ثبت در تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه زیجیانگ چین و همچنین دیگر دانشگاه های پزشکی این کشور شوند. توصیه می کنیم، جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *