تحصیل رشته سینما در چین

رشته سینما یکی از بهترین رشته‌های هنری جهت تحصیل است. این رشته متقاضیان بسیاری دارد و کشور چین دارای چندین دانشگاه و آکادمی فوق‌العاده در این عرصه نیز می‌باشد. شما با تحصیل رشته سینما در چین، به رویاهای هنری خود دست خواهید یافت! پس با همراهی ما تا انتهای این مقاله، قدم اول را جهت رسیدن به اهداف خود بردارید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

وضعیت سینما در کشور چین چگونه است؟

سینمای کشور چین، به همراه سینمای هنک کنگ و تایوان، یکی از سه حوزه‌های پیشرفته سینمای چینی زبان است. سینما در سال 1896 به کشور چین وارد و معرفی شد و اولین فیلم‌های سینمایی نیز در سال 1905 شروع به اکران کردند. دهه 1930، اولین دوره طلایی در سینمای کشور چین بود.

در کشور چین، 23.600 سالن سینمایی وجود دارد که به صورت مداوم فعالیت می‌کنند. مجموع درآمد فروش فیلم‌های ملی در این کشور تا سال 2014، حدود 2.000.000.000 میلیارد دلار بود.

مطالب مرتبط:

مهاجرت به چین

تحصیل در چین

مهاجرت تحصیلی به چین

تابعیت و شهروندی چین

در کشور چین، 3 جشنواره زیر به صورت رسمی برگزار می‌شوند:

  1. مراسم بین‌المللی فیلم شانگهای
  2. جشنواره بین‌المللی فیلم هنگ کنگ
  3. جشنواره فیلم چانگچون

تحصیل رشته سینما در چین

در این بخش قرار است تا ما به بررسی گرایش‌های محبوب در حوزه سینما، شرایط تحصیل در آن‌ها و دانشگاه‌هایی که رشته سینما را در چین ارائه می‌دهند، بپردازیم.

بازیگری، محبوب‌ترین رشته در سینمای چین

کشور چین، بسیار پرقدمت است و از گذشته تاکنون، مهد هنرهای بسیاری بوده است. یکی از این هنرهای هیجان‌انگیز و پول‌ساز، بازیگری می‌باشد. در قدیم بازیگری این کشور بسیار مقدماتی و سنتی بود؛ اما در چندین دهه اخیر، با تغییر و تحول سلیقه‌ها و پیشروی میل مردم به مدرن بودن، سینمای چین نیز خود را با این مسیر وفق داده است.

هم‌اکنون، فروش هفتگی فیلم‌ها در این کشور، بیش از 70 میلیارد دلار می‌باشد!

شرایط تحصیل در رشته سینمای چین

داوطلبان عزیز و محترم تحصیل رشته سینما در چین، شما می‌توانید جهت دریافت پذیرش به دانشگاه‌های دارای این رشته درخواست دهید. البته باید گفت که رقابت جهت دریافت پذیرش بسیار بالا است. دلیل اینکه تحصیل سینما در این کشور بسیار پرمتقاضی می‌باشد، این است که سیستم آموزشی و تدریس بسیار مناسبی دارد و هزینه زندگی و تحصیل در چین مقرون به صرفه و مطلوب است.

در دانشگاه‌های کشور چین، رشته سینما به دو زبان انگلیسی و چینی ارائه می‌شود؛ اما بهتر است که پیش از ورود به این کشور، زبان چینی خود را تقویت کنید تا تجربه راحت‌تری حین تحصیل داشته باشید.

هم‌اکنون بیش از 400.000 دانشجوی بین‌المللی در رشته سینمای دانشگاه‌های مختلف چین تحصیل می‌کنند. برای دانشجویان متقاضی، این رشته در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه خواهد شد. پس با خیال آسوده می‌توانید دانش و علم خود را در این رشته افزایش دهید.

دانشگاه‌های معتبر چین جهت تحصیل رشته سینما

تحصیل رشته سینما در چین

در کشور چین، 4 دانشگاه جهت تحصیل این رشته وجود دارد که در بین بهترین موسسات آموزش عالی هنری در سراسر جهان قرار می‌گیرند. اسامی این دانشگاه‌ها به شرح زیر است:

  1. آکادمی فیلم بیجینگ(پکن)
  2. دانشگاه ارتباطات شانگهای
  3. دانشگاه رسانه و ارتباطات زیجیانگ
  4. موسسه آموزش عالی ارتباطات بیجینگ

آکادمی فیلم بیجینگ(پکن)

این آکادمی که به نام BFA”” نیز شناخته می‌شود، یک موسسه آموزش عالی دولتی در شهر پکن چین می‌باشد. در این دانشگاه، رشته‌های فیلم‌سازی، تلویزیون و سینما تدریس می‌شوند. این موسسه از بزرگترین مراکز آموزشی فیلم‌سازی و سینما در کل آسیا است.

تاسیس آکادمی فیلم پکن در سال 1950 صورت گرفت و پردیس آن در مرکز شهر پکن قرار دارد. این موسسه از ابتدای تاسیس تاکنون، افتخارات بین‌المللی سینمایی بسیاری را کسب کرده است.

دانشگاه ارتباطات شانگهای

دانشگاه ارتباطات شانگهای که با عنوان SJTU نیز معروف است، در سال 1983 تاسیس شد.

دپارتمان فیلم و سینما در دانشگاه شانگهای، توسط هیئت علمی مجرب و متخصصی اداره می‌شود که رئیس آن نیز، پروفسور “لی” می‌باشد. این دپارتمان مجهز به بستر آموزشی حرفه‌ای به همراه آزمایشگاه‌های دیجیتالی پیشرفته و پایگاه‌های اصلی رسانه‌ای است.

دانشگاه رسانه و ارتباطات زیجیانگ

دانشگاه رسانه و ارتباطات زیجیانگ یا ZUMC، دانشگاهی دولتی در شهر “Hangzhou “ کشور چین می‌باشد. این موسسه، مرکزی آموزشی و تحقیقاتی در زمینه‌های سینما، تلویزیون، رادیو، روزنامه‌نگاری، تبلیغات، شبکه‌های اجتماعی و رسانه جدید است.

دانشگاه زیجیانگ در سال 1984 تاسیس شد و دارای 269 استاد و هیئت علمی می‌باشد. همچنین در این دانشگاه 10.000 دانشجو به صورت فعال در حال تعلیم و یادگیری هستند.

در این دانشگاه یک کالج اختصاصی جهت تحصیل رشته سینما، فیلم و هنرهای تلویزیونی وجود دارد.

از امکانات دانشگاه زیجیانگ می‌توان به 21 آزمایشگاه تخصصی، 17 استودیو، کتابخانه و 22 برج رسانه اشاره کرد.

موسسه آموزش عالی ارتباطات بیجینگ

دانشگاه رسانه و ارتباطات بیجینگ، دانشگاهی دولتی است که در سال 1954 تاسیس شد. این دانشگاه هم‌اکنون دارای 14.623 دانشجو است که 9452 نفر از آن‌ها در مقطع کارشناسی تحصیل می‌کنند.

در این دانشگاه بزرگ، 8 دانشکده وجود دارد که یکی از آن‌ها دانشکده هنر است. در دانشکده هنر این دانشگاه، رشته سینما و فیلم تدریس می‌شود که متقاضیان می‌توانند جهت تحصیل در آن به دانشگاه بیجینگ درخواست ارسال نمایند.

همچنین دیگر مدارس و مراکز هنری این دانشکده شامل: مدرسه انیمیشن و هنرهای دیجیتالی، مدرسه موسیقی و هنر ضبط، مدرسه هنرهای تجسمی، موسسه هنر و مرکز آموزش‌های هنری می‌باشند.

سوالات متداول درباره تحصیل رشته سینما در چین

ورود به آکادمی فیلم پکن چقدر سخت است؟

پذیرش در آکادمی فیلم پکن، دارای یکی از پایین‌ترین نرخ‌ها در کشور چین و همچنین در سطح جهانی است. وضعیت پذیرش در این موسسه آموزش عالی بسیار رقابتی می‌باشد. سالانه بیش از 40.000 متقاضی برای شرکت در آزمون ورودی اقدام می‌کنند؛ اما فقط 400 الی 500 دانشجو پذیرفته می‌شوند.

شرایط تحصیل در دوره کارشناسی آکادمی فیلم پکن چیست؟

آکادمی فیلم پکن (BFA)، مدرک کارشناسی را در یک دوره چهار ساله کارشناسی تولید فیلم به دانشجویان ارائه می‌دهد، که به زبان انگلیسی نیز تدریس می‌شود. متقاضیان بین‌المللی این برنامه ملزم به داشتن گذرنامه غیر چینی به مدت حداقل چهار سال هستند.

کدام دانشگاه در کشور چین برای تحصیل رشته سینما بهتر است؟

آکادمی فیلم پکن (BFA)، که در ماه می 1950 تأسیس شد، تنها آکادمی فیلم برتر در چین و بزرگترین آکادمی فیلم در آسیا است.

هزینه تحصیل در آکادمی فیلم پکن چقدر است؟

مجموع هزینه‌های تحصیل در دوره‌های بین‌المللی تولید فیلم آکادمی پکن، برای هر سال تحصیلی به صورت میانگین، 80.000 CNY خواهد بود.

شرایط دریافت بورسیه از آکادمی سینمایی پکن در چین چیست؟

شما جهت دریافت بورسیه باید از موارد زیر پیروی نمائید:

  • متقاضیان باید شهروندان غیر چینی باشند.
  • گواهی معتبر تحصیلی دبیرستان برای متقاضی کارشناسی
  • متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ملزم به ارائه کپی رسمی از ریز نمرات دبیرستان هستند.

یکی از مقاصد محبوب در آسیا جهت مهاجرت تحصیلی و کاری، کشور چین است. علاقه‌مندان تحصیل در رشته سینما، می‌توانند در یکی از دانشگاه‌های ارائه دهنده این رشته در کشور چین پذیرش شوند.بهترین موسسه آموزش عالی جهت تحصیل رشته سینما در چین، آکادمی فیلم پکن(Beijing Film Academy) می‌باشد. شرایط تحصیل در این دانشگاه اصلا پیچیده نیست؛ اما به دلیل بالا بودن درصد متقاضیان، رقابت بالایی در دریافت پذیرش از این آکادمی وجود دارد. درصورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره، روش‌های مهاجرت تحصیلی به چین و شرایط مهاجرت به چین در 2021 دارید، با کارشناسان موسسه مهاجرتی حقوقی اصطهباناتی تماس بگیرید.

4/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *