برنامه های انگلیسی زبان در حال حاضر نسبتا در مقطع کارشناسی ارشد فراوان هستند، به ویژه در رشته های علوم اجتماعی و رشته های مرتبط با کسب و کار این فرصت های تحصیل به زبان انگلیسی فراوان هستند. در حال حاضر نیز در حال گسترده تر شدن و ایجاد دوره های فراوان برای دانشجویان دوره کارشناسی است. بنابراین با کمی صبر و پژوهش، شما ممکن است فرصتی برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان را دریافت کنید. زبان تحصیل در این کشور به زبان آلمانی و انگلیسی می باشد.

از راه ­های مهاجرت به آلمان اقدام از طریق مهاجرت تحصیلی و اخذ اقامت از طریق تحصیل است. مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد.

ممکن است در یک رشته خاص اما در دانشگاه های مختلف دروس تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان با یکدیگر متفاوت باشند. مدرسه و مدارس برای تحصیل در آلمان به زبان انگلیسینیز برای دانش آموزانی که سنین آنها کمتر از 18 سال یا سن دانشگاه می باشد موجود است.

 شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان

اگر انتخاب شما به تحصیل رایگان محدود نمی شود، گزینه های بسیاری برای دانشجویان بین المللی دوره کارشناسی در دانشگاه های خصوصی وجود دارد. در حالی که شهریه در این مدارس خصوصی گران است، اما هنوز به طور قابل توجهی ارزان قیمت تر از دوره های بین المللی در نقاط دیگر جهان است.

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان ممکن نیست و اگر در برخی از موسسه ها امکان پذیر باشد بایستی زبان انگلیسی در کشور آلمان آموخته شود، شرایط تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر کشور های می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید. تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در این کشور ممکن نست و البته دانشگاه های پزشکی این کشور مورد تایید وزارت علوم می باشند.

مؤسسه فناوری کارلسروهه (KIT) به عنوان مثال، برنامه لیسانس خود را در رشته مهندسی مکانیک به زبان انگلیسی تدریس می کند، شهریه در حدود 7000 € (US 7900 $) در هر ترم (دو ترم در سال) است، در حالی که فرصت های تحصیل در ESCP  اروپا برای تحصیل در شهرهای سه کشور (لندن، پاریس / مادرید و برلین) در مقطع کارشناسی در رشته های مدیریت هزینه ای بالغ بر 12.500 € (US 13،950 $) در سال را دارد. کشورهای اروپایی نیز برنامه های تحصیلات تکمیلی در تمام پنج دانشگاه اروپایی (مستقر در برلین، لندن، مادرید، پاریس و تورین) را به زبان انگلیسی ارائه می دهد، از جمله کارشناس ارشد مدیریت و کارشناسی ارشد رشته های کسب و کار جزو این موارد می باشد.

موسسه برگزیده اصطهباناتی می تواند به شما در اخذ پذیرش تحصیل از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران  برای افرادی که تمایل به تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به آلمان به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

تحصیل در آلمان در دانشگاه های انگلیسی زبان

تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان مقطع کارشناسی

در حال حاضر تعداد بسیار محدودی برنامه های انگلیسی زبان در مقطع کارشناسی در دانشگاه های برتر آلمان وجود دارد. با توجه به ماهیت کمیاب بودن این برنامه ها، اگر شما واقعا می خواهید به تحصیل در یک دانشگاه پیشرو در آلمان بپردازید، شما بایستی در انتخاب رشته خود انعطاف پذیر باشید. در زیر یک لیست کوتاه از انواع فرصت های موجود برای دانشجویان دوره کارشناسی برای تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان در دانشگاه های برجسته و دارای رتبه  Rankings® QS جهانی آمده است. به هیچ وجه یک لیست جامع در مورد دوره های جدید وجود ندارد زیرا این دوره ها به طور دائم در حال توسعه می باشند، بنابراین مهم است که تحقیقات اضافی خود را با استفاده از جستجو های آنلاین، DAAD، رتبه بندی، سایت های دانشجویی / انجمن ها و سازمان های دیگر ارائه کننده مشاوره و راهنمایی تکمیل کنید.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است، اما حتما دقت فرمایید دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت علوم باشد. شهریه دانشگاه های خصوصی آلمان معمولا بالا می باشد.

تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان دانشگاه فرایبورگ

این دانشگاه طیف وسیعی از برنامه های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی را ارائه می کند، دانشگاه فرایبورگ نیز یکی از چند دانشگاه های آلمان است که برنامه های کارشناسی را به زبان زبان انگلیسی تدریس می کند، این دانشگاه اجازه می دهد دانشجویان بین المللی به تحصیل در رشته های کارشناسی هنر (BA) یا کارشناسی علوم (BSC)، بسته علاقه خود به زبان انگلیسی تحصیل کنند. دانشگاه فرایبورگ دارای شهرت بالا و بین المللی در جهان است، این دانشگاه دارای رتبه 121 در Rankings® دانشگاه های جهان است.

دانشگاه گئورگ آگوست- گوتینگن

دانشگاه گئورگ آگوست-گوتینگن، در رتبه بندی جهان رتبه 146 را دارا شده است، این دانشگاه طیف وسیعی از برنامه ها نظیر کارشناس مولکولی و علوم اکوسیستم را به زبان انگلیسی تدریس می کند. با این حال، دانش پایه آلمانی ثابت است. این دانشگاه تعدادی از برنامه ی کارشناسی ارشد بین المللی به زبان انگلیسی را نیز ارائه میکند.

تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان دانشگاه لایپزیگ

شما می توانید مدرک لیسانس در رشته های مطالعات آمریکا و کارشناسی در مطالعات بین المللی فیزیک را به زبان انگلیسی در دانشگاه لایپزیگ بگذرانید، در حال حاضر این دانشگاه در رتبه 289 جهان قرار گرفت است.

 دانشگاه ژولیوس ماکسیمیلیان- وورتسبورگ

این دانشگاه برنامه هایی را به زبان انگلیسی ارائه میکند، نام این دانشگاه اشاره به دانشمند معروف ، ژولیوس ماکسیمیلیان دارد، دانشگاه وورتسبورگ، در رتبه 341 در جهان قرار گرفته است، نکته عجیب این است که این دانشگاه حتی برخی واحد ها را به زبان چینی برای دانشجویان دو زبانه زبان چینی و انگلیسی ارائه میکند. این برنامه ها با همکاری با دانشگاه پکن، یکی از دانشگاه های پیشرو در چین را اجرا می شود.

دیگر دانشگاه ها آلمان که برنامه های کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی و بین المللی ارائه میکنند:

 • دانشگاه روپرشت – کارلس- هایدلبرگ – مقطع کارشناسی ارشد بین المللی زبان انگلیسی
 • لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ – دوره های تدریس زبان انگلیسی (ETC) کارشناسی ارشد،
 • فنی مونیخ  – برنامه های تحصیلات تکمیلی بین المللی به زبان انگلیسی(TUM)
 • دانشگاه فرایبورگ – مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی است
 • مؤسسه فناوری کارلسروهه – برنامه های تحصیلات تکمیلی انگلیسی زبان را ارائه می کند (KIT)
 • دانشگاه هومبولت- برلین ZU – مقطع کارشناسی ارشد بین المللی به زبان انگلیسی است.
 • دانشگاه گئورگ آگوست- گوتینگن – برنامه های تحصیلات تکمیلی بین المللی به زبان انگلیسی ارائه میگردد.
 • دانشگاه آخن RWTH – مقطع کارشناسی ارشد بین المللی به زبان انگلیسی ارائه می شود.
 • دانشگاه آزاد برلین Freie – مقطع کارشناسی ارشد بین المللی به زبان انگلیسی
 • دانشگاه راینیشه فریدریش ویلهلم – بن – برنامه های تحصیلات تکمیلی بین المللی به زبان انگلیسی ارائه میگردد.
 • دانشگاه هامبورگ – برنامه دو زبانه و انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد ارائه میگردد.
 • اروپا ESCP – کارشناسی ارشد رشته های کسب و کار بین المللی و برنامه های مدیریت به زبان انگلیسی تدریس میگردد (در سراسر دانشگاه ESCP در برلین، لندن، مادرید، پاریس و تورین)
 • دانشگاه فردریش الکساندر ارلانگن-نورنبرگ – طیف وسیعی از برنامه های کارشناسی ارشد را به طور کامل و یا تا حدودی به زبان انگلیسی تدریس می کند.

بورسیه تحصیلی برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های آلمان  با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط تحصیل رایگان درآلمان برای شما امکان پذیر میگردد. معمولا بورسیه برای تحصیل در مقاطع بالاتر مانند دکتری PHD و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و شرایط تحصیل در آلمان در مقطع دکترا یا PhD و شرایط تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان تر می کند. سطح علمی دانشگاه های آلمان با یکدیگر متفاوت می باشد حتما قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود رتبه این دانشگاه در سال جاری را بیابید.

دقت کنید قبل از مهاجرت بایستی اطلاعات لازم در رابطه با هزینه زندگی دانشجویی درآلمان را به دست آورید. هزینه زندگی در آلمان به نسبت بالا می باشد.

لطفا توجه داشته باشید که این لیست، یک لیست جامع نیست. برای اطلاع از لیست کامل دانشگاه های آلمان که برنامه های تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی را ارائه می کنند و در این رتبه بندی دانشگاه های جهان QS 2015/16، قرار گرفته اند لطفا در اینترنت جستجو کنید. شما همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های تحصیلات تکمیلی بین المللی در موسسات پیشرو آلمان به  وب سایت دانشگاه مربوطه مراجعه کنید.

علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو و اخذ ویزای تحصیلی به صورت تضمینی در این کشور می توانند با کمک  وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از بهترین موسسات اعزام دانشجو کشور به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیل در آلمان را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در آلمان بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

در نهایت موسسه حقوقی اعزام دانشجو به آلمان برگزیده اصطهباناتی از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

3 دیدگاه برای “تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان

 1. Avatar محسن عبدلی گفت:

  با سلام
  من فارغ التحصیل رشته مهندسی کشاورزی- علوم دامی در مقطع فوق لیسانس هستم و حدود ۵سال سابقه کار مرتبط با رشته خودم در بخش فروش و علمی دارم..مدتی هست شدیدا درگیر مهاجرت به یک کشور اروپایی هستم و المان رو انتخاب کردم. نیاز به راهنمایی دارم که چه مسیری رو برای رفتن انخاب کنم.پناهندگی، ویزای کار ادامه تحصیل و ….در ضمن متاهل هستم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  با تشکر

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   با توجه به شرایط و طبق اطلاعات ما، روش ادامه تحصیل در المان گزینه بهتری برای شما نسبت به بقیه روشهای مذکور می باشد.

 2. Avatar يونس هاشمي گفت:

  سلام
  من كارشناسي حقوق از دانشگاه دولتي كاشان دارم با معدل ١٦ و ميخوام براي ارشد بخ زبان انگليسي اقدام كنم در المان چه دانشگاه هايي اين امكان رو داره؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   امکان تحصیل به زبان انگلیسی در چین وجود دارد، اما اینکه کدام دانشگاه به شما پذیرش می دهد به رزومه تحصیلی و تحقیقی شما بستگی دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *