دانشگاه رور بوخوم آلمان

دانشگاه رور بوخوم آلمان

دانشگاه رور بوخوم، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی می‌باشد که در تپه‌های جنوبی منطقه مرکزی رور، بوخوم، آلمان واقع شده است. این دانشگاه در سال 1962 به عنوان اولین دانشگاه دولتی در آلمان پس از جنگ جهانی دوم، تاسیس شد. آموزش و فعالیت دانشگاه رور بوخوم از سال 1965، به صورت رسمی آغاز گردید. دانشگاه رور بوخوم یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های آلمان است. همچنین این موسسه بخشی از بنیاد تحقیقات آلمان، مهم‌ترین سازمان سرمایه‌گذاری تحقیقاتی آلمان، است. اگر از متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل و تحصیل در دانشگاه رور بوخوم آلمان هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مشاوره رایگان مشاوره رایگان

بررسی دانشگاه رور بوخوم آلمان

دانشگاه رور بوخوم آلمان

دانشگاه رور بوخوم، در “ابتکار عالی دولت‌های فدرال و ایالتی آلمان(2007)”، که رقابتی بین معتبرترین دانشگاه‌های آلمان بود، به موفقیت بسیاری دست پیدا کرد. این دانشگاه، یکی از معدود موسساتی بود که برای کسب عنوان “دانشگاه نخبه” به رقابت پرداخت؛ اما در دور آخر مسابقات موفق نشد. در حال حاضر 9 دانشگاه در آلمان وجود دارد که دارای این عنوان هستند.

مطالب مرتبط: تحصیل پزشکی در آلمان

دانشگاه بوخوم یکی از اولین دانشگاه‌های آلمان بود که، مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد بین‌المللی را معرفی و صادر می‌کرد. تمامی دانشکده‌ها در دانشگاه بوخوم، این مدارک را به دانشجویان خود اعطا می‌کنند. البته برخی از این دانشکده‌ها، مثل دانشکده حقوق، برنامه‌های تحصیلی را تنها در مقاطع و زبان‌های به خصوصی ارائه می‌نماید. در حال حاضر، دانشگاه بوخوم در مجموع 184 برنامه تحصیلی مختلف را در زمینه‌های گوناگون ارائه می‌کند.

مسئولیت تامین مالی و اداره دانشگاه رور بوخوم، بر عهده ایالت نوردراین-وستفالن می‌باشد. در حال حاضر، 42718 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. همچنین حدود 5600 نفر پرسنل که 411 نفر از آن‌ها استاد هستند، نیز در این دانشگاه به فعالیت می‌پردازند. دانشگاه رور بوخوم، تا سال 2014 جزو 10 دانشگاه بزرگ در کشور آلمان بود. کورت بیدنکوف، که بعداً نخست وزیر ایالت زاکسن آلمان شد، از 1967 تا 1969 مدیر این دانشگاه بود.

ساختار محوطه دانشگاه رور بوخوم

محوطه دانشگاه به صورت متمرکز است. ساختمان‌های دانشگاه، دارای معماری منحصر به فردی الهام گرفته از دهه 1960 با نام “بروتالیسم ” هستند. یکی از ویژگی‌های بارز این ساختمان‌ها آن است که، اگرچه سقف آن‌ها همه در یک ارتفاع ظاهری هستند؛ اما ارتفاع مطلق ساختمان‌ها مطابق با موقعیت آن‌ها، متفاوت است. دانشگاه بوخوم چشم‌اندازهای خیره‌کننده‌ای دارد و دلیل این امر، در مجاورت قرار گرفتن محوطه دانشگاه با ارتفاعات سرسبز دره رور می‌باشد.

برخلاف بسیاری از دانشگاه‌های قدیمی آلمان که به صورت پراکنده هستند، ساختمان‌های دانشگاه رور همگی در یک پردیس متمرکز شده‌اند. این پردیس در جنوب شهر بوخوم واقع شده است.

محوطه دانشگاه، تاکنون به دفعات متعدد تحت نوسازی و توسعه از لحاظ ساخت و ساز قرار گرفته است. برخی از ساختمان‌های اصلی که در دهه 60 ساخته شده بودند، به دلیل آلودگی‌های مخرب بازسازی شدند.

معرفی دانشکده‌ها

افراد بسیاری جهت تحصیل پزشکی در آلمان، به این دانشگاه پذیرش می‌شوند. دانشکده پزشکی رور بوخوم، شامل چندین کلینیک دانشگاهی است که در مراکز مختلف بوخوم و منطقه رور قرار دارند. بیمارستان اصلی دانشکده که در منطقه “لاگندریر” بوخوم بنا شده، یکی از مراکز مهم جهت مراقبت از بیماران است. متخصصان مشهور بین‌المللی در زمینه‌های مختلفی چون چشم پزشکی و سرطان‌شناسی، در این بیمارستان به امور درمانی و تحقیقاتی می‌پردازند.

به صورت کلی، این دانشگاه در بیست دانشکده مختلف سازماندهی شده و به تعلیم دانشجویان می‌پردازد. اسامی دانشکده‌ها، به شرح زیر می‌باشند:

 1. دانشکده الهیات پروتستان
 2. دانشکده الهیات کاتولیک
 3. دانشکده فلسفه، آموزش و روزنامه‌نگاری
 4. دانشکده تاریخ(شامل: گروه‌های تاریخ، تاریخ هنر و علوم باستان‌شناسی)
 5. دانشکده فلسفه
 6. دانشکده حقوق
 7. دانشکده اقتصاد
 8. دانشکده علوم اجتماعی
 9. دانشکده مطالعات شرق آسیا
 10. دانشکده علوم ورزشی
 11. دانشکده روان‌شناسی
 12. دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست
 13. دانشکده مهندسی مکانیک
 14. دانشکده مهندسی برق و فناوری اطلاعات
 15. دانشکده ریاضی
 16. دانشکده فیزیک و نجوم
 17. دانشکده علوم زمین
 18. دانشکده شیمی و بیوشیمی
 19. دانشکده زیست‌شناسی و بیوتکنولوژی
 20. دانشکده پزشکی

دانشگاه رور بوخوم آلمان، اولین دانشگاه دولتی جدیدی بود که پس از جنگ جهانی دوم در سال 1962 در این کشور تأسیس شد. امروزه، دانشگاه رور بوخوم یکی از پرطرفدارترین دانشگاه‌های اروپا می‌باشد، که دارای 20 پردیس فعال و بیش از 43000 دانشجو از سراسر جهان است. در این دانشگاه، سالانه بیش از 5500 دانشجو و نزدیک به 600 دانشجوی دکترا فارغ‌التحصیل می‌شوند.

طیف گسترده‌ای از رشته‌ها توسط دانشگاه رور بوخوم، برای تحصیل دانشجویان ارائه می‌شود. همچنین این دانشگاه دارای زیرساخت‌های تحقیقاتی بسیار عالی می‌باشد. مدرک این دانشگاه، اعتبار بین‌المللی دارد. به این معنا که، اگر شما از دانشگاه رور بوخوم فارغ‌التحصیل شوید، می‌توانید جهت ادامه تحصیل یا کار در سراسر دنیا پذیرفته شوید. اگر علاقه‌مند به تحصیل در این دانشگاه شگفت‌انگیز هستید و می‌خواهید از شرایط تحصیل در آلمان مطلع شوید، حتما با مشاوران موسسه اصطهباناتی تماس بگیرید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *