دانشگاه پاسائو آلمان

دانشگاه پاسائو (به آلمانی Universität Passau )، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در پاسائو، باواریای سفلی، آلمان واقع شده است. این دانشگاه در سال 1973 تأسیس شد و جوان‌ترین دانشگاه در بایرن است. در نتیجه دارای مدرن‌ترین پردیس در این ایالت می‌باشد. با این وجود، ریشه‌های آن به عنوان یک موسسه مطالعات کاتولیک، به صدها سال قبل برمی‌گردد. اگر شما هم از علاقه‌مندان مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله دانشگاه پاسائو آلمان را مطالعه فرمائید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

بررسی دانشگاه پاسائو آلمان

دانشگاه پاسائو آلمان

دانشگاه پاسائو، به صورت رسمی در 1 ژانویه 1973 هم‌زمان با قطع‌نامه پارلمان ایالت بایرن تاسیس شد. با این حال، تاریخ فعالیت آن به 1622 برمی‌گردد. زمانی که یک موسسه مطالعات کاتولیک در سال 1612، در یکی از سالن‌های ورزشی شهر توسط اولین لئوپولد تأسیس شد.

در سال 1773، این آموزشگاه به “آکادمی شاهزاده” تغییر نام داد و رابطه آن را با اسقف برجسته کرد. با این وجود، در سال 1803 آن را به دبیرخانه انتخاباتی تنزل دادند، که به معنی از دست دادن موقعیت شگفت‌انگیز آن موسسه بود. پس از یک دوره بازسازی، دوباره تحت عنوان “پاسائور لیزوم” به فعالیت خود ادامه داد.

محوطه دانشگاه پاسائو، یکی از منحصر به فردترین‌ها در نوع خود در کشور آلمان است. به استثنای دانشکده الهیات کاتولیک، که در بخش قدیمی شهر قرار گرفته است و تعدادی از دفاتر در مرکز شهر، همه دانشکده‌ها در یک پردیس واحد در امتداد یک خیابان واقع شده‌اند. این امر به ارتباط داخلی دانشجویان و کارکنان کمک بسیاری می‌کند. به ویژه به این دلیل که، دانشگاه دوره‌های بین رشته‌ای زیادی را ارائه می‌دهد.

بنابراین، غیر معمول نیست که دوره‌های حقوق در ساختمان هنرها و علوم انسانی و بالعکس برگزار شوند. محوطه دانشگاه در امتداد ساحل چپ رودخانه شهر کشیده شده است و آن را به مکانی ایده‌آل برای مطالعه و استراحت تبدیل کرده است. باغ‌ها و مراتع اطراف دانشگاه به خصوص در فصل تابستان، بین دانشجویان بسیار محبوب هستند.

کتابخانه مرکزی دانشگاه

این کتابخانه به همراه دانشگاه در سال 1978 تأسیس شد و در همان سال درهای خود را به روی دانشجویان و شهروندان پاسائو گشود. کتابخانه مرکزی، کتابخانه اصلی دانشگاه است و به همراه پنج کتابخانه دیگر در دانشکده‌ها و کل موسسه، سیستم کتابخانه دانشگاه را تشکیل می‌دهد. مدیر آن نیز دکتر “استفن واورا” است.

کتابخانه مرکزی دانشگاه در حال حاضر، دارای دو میلیون کتاب و 3050 جلد مجله می‌باشد. در مجموع 1000 میز مطالعه برای کاربران کتابخانه در سالن‌ها وجود دارد. درهای این کتابخانه، در مدت 16 ساعت هر روز، به روی دانشجویان گشوده می‌شود.

دانشکده‌ها

دانشگاه پاسائو دارای چهار دانشکده است: حقوق و تجارت، اقتصاد و سیستم‌های اطلاعاتی، هنر و علوم انسانی و علوم کامپیوتر و ریاضیات.

در سال 2010، دپارتمان الهیات کاتولیک و فلسفه به مدت 15 سال غیرفعال شدند. این تصمیم بسیار بحث برانگیز بود، زیرا کارکنان دانشگاهی این دانشکده به دلیل دستاوردهای تحقیقاتی خود، جوایز متعددی دریافت کرده بودند. دپارتمان الهیات کاتولیک، اکنون آموزش‌های مذهبی کاتولیک را به عنوان تخصصی برای دانشجویانی که در یکی از برنامه‌های تربیت معلم یا برنامه کارشناسی ارشد علوم کاریتاس ثبت‌نام کرده‌اند، ارائه می‌دهد.

مراکز تحقیقاتی

در بخش زیر می‌توانید اسامی تمامی مراکز تحقیقاتی دانشگاه پاسائو را مشاهده کنید:

  • مرکز تحقیقات حقوق بشر در دادرسی کیفری
  • مرکز تحقیقات حقوق فناوری اطلاعات و سیاست اینترنت
  • مرکز تحقیقات بنیادی در مطالعات فرهنگی
  • مرکز تحقیقات ادبیات آلمانی اولیه
  • مرکز تحقیقات آموزشی
  • واحد آموزش ریاضی و انفورماتیک

گروه‌های ورزشی در دانشگاه پاسائو آلمان

با وجود طیف گسترده‌ای از ورزش‌های ارائه شده در مرکز ورزشی دانشگاه، تنها دو تیم در سطح رقابتی بازی می‌کنند. با این حال، باید در نظر داشت که برخلاف سایر کشورها، آلمان قدمت طولانی در مسابقات ورزشی بین دانشگاهی ندارد. دو تیم زیر شامل تیم‌های مهم در این دانشگاه می‌شوند:

  • فوتبال آمریکایی – گرگ‌های قرمز پاسائو
  • لاکروس پاسائو

رتبه دانشگاه پاسائو آلمان

در رتبه‌بندی‌های دانشگاه تایمز تحصیلات عالی جهان، دانشگاه پاسائو در سال 2019 و 2020 در بین 20 درصد برتر جهان قرار داشت. در بین “دانشگاه‌های جوان”، دانشگاه پاسائو رتبه 16 جهان و رتبه دوم را در بین دانشگاه‌های آلمان دارد.

هزینه تحصیل در دانشگاه پاسائو

دانشگاه پاسائو هیچگونه شهریه‌ای از دانشجویان خود دریافت نمی‌کند. در واقع این دانشگاه، در دسته دانشگاه‌هایی است که تحصیل در آلمان رایگان را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند. با این حال، شما باید در حال حاضر (تا ترم تابستان 2021) 84.50 یورو در هر ترم، هنگام ثبت‌نام و یا ثبت‌نام مجدد پرداخت کنید. همچنین می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این‌باره، به وبسایت اصلی دانشگاه پاسائو مراجعه نمائید.

به دلیل داشتن خروجی تحقیقاتی عالی، محیط مطالعه برجسته و شبکه بین‌المللی بسیار فعال، دانشگاه پاسائو یک موسسه علمی و پژوهشی بسیار مناسب و معتبر در قلب اروپا است. اگر شما هم علاقه‌مند به تحصیل در این دانشگاه هستید، می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در راستای مهاجرت تحصیلی به آلمان و تحصیل در دانشگاه‌های آلمان، با کارشناسان موسسه مهاجرتی اصطهباناتی تماس بگیرید. همچنین شما در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اعزام دانشجو به آلمان و یا شیوه تحصیل پزشکی در آلمان دارید، می‌توانید به دیگر مقالات وبسایت ما مراجعه نمائید.

1/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *