تحصیل در دانشگاه اولدنبورگ آلمان

دانشگاه اولدنبورگ آلمان، دانشگاهی دولتی و تازه تاسیس است که پذیرای دانشجویان بین‌المللی می‌باشد. تبادل بین دانشگاه اولدنبورگ و دیگر دانشگاه‌ها در سراسر جهان بسیار است و دانشجویان با اساتید خود تعامل نزدیکی دارند. این امر باعث افزایش رویکردی علمی بین آن‌ها شده است. با وجود اینکه این دانشگاه نسبتا کوچک است؛ اما از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. اگر شما نیز متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های خوب و مناسب اروپایی هستید، این مقاله را بخوانید تا از صفر تا صد تحصیل در دانشگاه اولدنبورگ آلمان، مطلع شوید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

معرفی دانشگاه اولدنبورگ آلمان

دانشگاه دولتی اولدنبورگ آلمان، در سال 1973 تاسیس شد. این دانشگاه از موسسات آموزش عالی بسیار خوب در جهان است و جایگاه‌های بالایی را در سازمان‌های رتبه‌بندی جهان کسب نموده است. رتبه این دانشگاه در جهان 814 و در خود کشور آلمان، 42 می‌باشد. در دانشگاه اولدنبورگ 6 دانشکده مجزا وجود دارد، که به تعلیم دانشجویان می‌پردازند. اسامی این دانشکده‌ها به شرح زیر است:

 1. دانشکده پزشکی و علوم بهداشت
 2. دانشکده علوم اجتماعی
 3. دانشکده علوم کامپیوتر، حقوق و اقتصاد
 4. دانشکده علوم تربیتی و آموزش
 5. دانشکده زبان و مطالعات فرهنگی
 6. دانشکده ریاضیات و علوم

متقاضیان تحصیل در دانشگاه اولدنبورگ آلمان، می‌توانند به دو زبان انگلیسی و آلمانی آموزش‌های خود را فرا گیرند. از این رو برای دریافت پذیرش از دانشگاه، باید مدارک معتبر زبان مانند آیلتس، تافل یا مدارک زبان آلمانی را ارائه دهید. در جدول زیر انواع آزمون‌ها و نمرات مورد نیاز برای قبولی آورده شده‌اند:

نوع مدرکنمره مورد نیاز
مدرک زبان آلمانی DSHحداقل سطح 2
مدرک Goetheحداقل سطح B1
مدرک TestDafحداقل سطح 3
مدرک Deutschحداقل B1
مدرک OSDحداقل سطح B1
مدرک آیلتسحداقل نمره 5
تافل IBTحداقل نمره 86
تافل PBTحداقل نمره 550
تافل CBTحداقل نمره 220

شرایط دریافت پذیرش دانشگاه اولدنبورگ

تحصیل در دانشگاه اولدنبورگ آلمان

محیط داخلی دانشگاه اولدنبورگ-آلمان

دانشگاه اولدنبورگ برای متقاضیانی که قصد دریافت پذیرش را دارند، شرایط و مدارکی را ملزوم می‌داند. این شرایط به صورت عمومی در تمامی دانشگاه‌های جهان یکسان هستند. به طور مثال: حداقل سن 17 سال، ارائه مدرک تحصیلی مقطع قبلی، ارائه مدارک زبان و پرداخت بخشی از شهریه دانشگاه. همچنین مدارکی نیز باید توسط داوطلبان محترم، به دانشگاه و سفارت ارسال شوند که از قرار زیر هستند:

 • ترجمه ریزنمرات درسی
 • گذرنامه معتبر دارای حداقل 18 ماه اعتبار
 • چندین قطعه عکس رنگی مناسب گذرنامه
 • فی(هزینه بررسی مدارک)
 • کپی شناسنامه و مدارک هویتی

مطالب مرتبط: مهاجرت به آلمان

هزینه تحصیل در دانشگاه اولدنبورگ آلمان

با توجه به اینکه دانشگاه اولدنبورگ آلمان دولتی است و تحصیل در اکثریت دانشگاه‌های کشور آلمان رایگان می‌باشد، شما نیازی به پرداخت شهریه به صورت سالانه نخواهید داشت. البته باید در زمان ثبت‌نام هزینه‌ای در حدود 340 یورو، که حداکثر مقدار در نظر گرفته شده است بپردازید. این هزینه که به عنوان مشارکت دانشگاه شناخته می‌شود، از دانشجویان مهمان و مقطع دکترا بسیار کم‌تر دریافت می‌شود. علاوه بر هزینه‌ای که برای دانشگاه صرف می‌شود، باید مخارج خوابگاه و اسکان خود را نیز در نظر داشته باشید. این هزینه‌ها به صورت دقیق در بخش زیر بررسی می‌شوند. همچنین نکته دیگری در این میان وجود دارد که باید به آن توجه داشته باشید و آن هم این است که، هزینه تحصیل در رشته‌های مختلف نیز ممکن است با یکدیگر تفاوت داشته باشد. به طور مثال هزینه تحصیل پزشکی در آلمان 10,500 یورو است در حالی که هزینه تحصیل مهندسی در آلمان 30,000 یورو است.

خوابگاه‌های دانشجویی در دانشگاه اولدنبورگ

7 مجموعه خوابگاهی در سطح شهر و پردیس‌های دانشگاه اولدنبورگ، برای دانشجویان تدارک دیده شده است. در این خوابگاه‌ها، اتاق‌های مجزای تک نفره به هر دانشجو اختصاص داده می‌شود. آشپزخانه و برخی امکانات نیز به صورت مشترک، بین چندین دانشجو استفاده می‌شوند. باتوجه به اینکه تقاضا برای خوابگاه بسیار زیاد است، باید بلافاصله پس از ثبت‌نام در دانشگاه، برای دریافت اسکان نیز درخواست دهید.

هزینه خوابگاه در دانشگاه

عموما دو نوع خوابگاه وجود دارد که، دانشجویان با توجه به شرایط خود می‌توانند برای آن‌ها درخواست دهند. این دو نوع اسکان دانشجویان به صورت، آپارتمان‌های پردیس دانشگاه و تک آپارتمان هستند که در بخش زیر به بررسی جزئیات آن‌ها می‌پردازیم.

آپارتمان‌های پردیس دانشگاه

هزینه اجاره و اسکان این نوع دانشگاه در حدود، 340 تا 380 یورو به صورت ماهیانه است. خوابگاه‌های پردیس 132 واحد آپارتمانی دارند که هر کدام از اتاق‌های آن 20 تا 30 مترمربع می‌باشد. این خوابگاه در نزدیکی مرکز شهر بوده و حدودا 5/1 کیلومتر از ساختمان اصلی دانشگاه فاصله دارد. امکانات در این خوابگاه به صورت زیر است:

 • اجاق گاز و فر
 • یخچال
 • مبل
 • کمد لباس
 • اینترنت و تلفن
 • سیستم گرمایش
 • آب
 • برق
 • سیستم دفع زباله

تک آپارتمان

هزینه اجاره و اسکان در این خوابگاه‌ها، ماهیانه 165 تا 220 یورو است. تعداد واحدها در آپارتمان 250 است و اندازه هر واحد تک نفره، 17 تا 20 مترمربع می‌باشد. فاصله خوابگاه تا ساختمان مرکزی دانشگاه اولدنبورگ، 5/2 کیلومتر است. امکاناتی که در این خوابگاه‌های تک نفره موجود است، از قرار زیر هستند:

 • اینترنت
 • تلفن
 • لوازم برقی آشپزخانه
 • ماشین لباسشویی و خشک کن

برای اطلاع دقیق‌تر از وضعیت خوابگاه‌ها، می‌توانید به وبسایت اصلی دانشگاه اولدنبورگ آلمان(uol.de) مراجعه نمایید.

دانشگاه اولدنبورگ کشور آلمان، محل تحصیل بسیاری از دانشجویان بین‌المللی سراسر جهان است. این دانشگاه امکانات و رفاهیات لازم و مناسبی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد که همین امر موجب شده است تا طرفداران بسیاری پیدا کند. همچنین رتبه این دانشگاه نسبتا بالا بوده و از سطح آموزشی پیشرفته‌ای نیز برخوردار است. با تحصیل در دانشگاه اولدنبورگ آلمان، آینده درخشانی را برای خود رقم خواهید زد. اگر قصد دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی کشور آلمان هستید، بدون شک اقدام کنید! همچنین در صورت تمایل، می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط مهاجرت به آلمان تحصیلی در مقاطع مختلف و تحصیل در آلمان با مدرک فوق‌دیپلم و کاردانی، با مشاوران باتجربه موسسه مهاجرتی اصطهباناتی تماس بگیرید.

1/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *