دانشگاه RWTH آخن

دانشگاه فنی آخن – دانشگاه RWTH آخن

RWTH Aachen University

موقعیت:آلمان - آخن
نوع:دولتی . موسسه
تعداد دانشجویان:37380 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی:11287 نفر
سایت دانشگاه
رنکینگ QS
106
رتبه در کشور
5
هزینه ویزا
75 دلار
نرخ پذیرش
10 %
بورسیه تحصیلی
دارد
خوابگاه/هزینه
دارد/رایگان
زمان فرآیند ویزا
بیش از 3 ماه
مجوز کار
دارد
شهریه
رایگان
مقاطع تحصیلی
کارشناسی، دکترا، ارشد

درباره دانشگاه

Information

دانشگاه RWTH آخن بزرگترین دانشگاه تکنولوژی کشور آلمان و یکی از برجسته‌ترین دانشگاه‌های اروپا است. هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی برای تحصیل در این دانشگاه و برخورداری از دوره‌های باکیفیت و امکانات عالی آن که در سطح بین المللی شناخته شده است، راهی کشور آلمان می‌شوند.دانشگاه آخن در حال تبدیل شدن به یک دانشگاه فنی یکپارچه و بین رشته‌ای است. این دانشگاه بر روی رشته‌های مهندسی و ارتباط آنها با دیگر رشته‌های تحصیلی مانند علوم طبیعی و پزشکی تمرکز دارد. رشته‌های هنر، علوم اجتماعی و اقتصاد این دانشگاه که اساسا با هسته‌ی اصلی آن یعنی رشته‌های فنی-مهندسی در ارتباط هستند نیز نقش قابل توجهی در نمایه آموزشی و پژوهشی این دانشگاه دارند. دانشگاه آخن با داشتن 260 انجمن علمی در 9 دانشکده یکی از پیشروترین دانشگاه های آلمان در زمینه‌ی تحقیق و پژوهش است.رقابت برای اخذ پذیرش از این دانشگاه و تحصیل در آلمان بسیار زیاد است و دانشجویان زیادی از 120 کشور جهان داوطلب ادامه تحصیل در این دانشگاه هستند. در ادامه با اطلاعات بیشتری درباره RWTH در خدمت شما عزیزان هستیم.

ترم تابستان (مقطع لیسانس)15 ژانویه (25 دی)
ترم زمستان (مقطع لیسانس)15 جولای (24 تیر)
ترم تابستان (مقطع فوق لیسانس)15 ژانویه (25 دی)
ترم زمستان (مقطع فوق لیسانس)15 جولای (24 تیر)

دانشکده ها

Faculties

این دانشگاه دارای 9 دانشکده مختلف است که تعداد بسیار زیادی از رشته‌‌های تحصیلی را پوشش می‌دهد. این دانشکده‌ها عبارتند از:

 • دانشکده علوم کامپیوتر، ریاضیات و علوم طبیعی
 • دانشکده معماری
 • دانشکده مهندسی عمران
 • دانشکده مهندسی مکانیک
 • دانشکده مهندسی برق و فناوری اطلاعات
 • دانشکده هنر و علوم انسانی
 • دانشکده کسب و کار و اقتصاد
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده منابع زمین و مواد

برخی رشته ها و دوره ها

programs

دانشگاه آخن هر ساله رشته‌های تحصیلی مختلفی را در سطح بین المللی در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌دهد. همانطور که در قسمت‌های قبل دیدیم، این دانشگاه در ارائه‌ی رشته‌های فنی و مهندسی در سطح جهان زبانزد است. رایج‌ترین دوره‌های ارائه شده توسط این دانشگاه در مقاطع مختلف به شرح زیر هستند:

دوره هاشهریهمدتشرایط
کارشناسی ارشد مهندسی و علوم پایه (MS)2رایگان1.5 تا 2 سالآیلتس: 5.5 تا 6.5 تافل: 90 تا 95 GRE: 305 به بالا
کارشناسی ارشد علوم انسانی و زبان (MA) 23 دورهرایگان1.5 تا 2 سالآیلتس: 5.5 تا 6.5
کارشناسی ارشد رشته های مدیریت (MIM) 11 دورهرایگان1.5 تا 2 سالآیلتس: 5.5 به بالا تافل: 90 به بالا
کارشناسی مهندسی و علوم پایه (BSc) 18 دورهرایگان3 تا 4 سالآیلتس: 5.5 به بالا تافل: 90 به بالا
کارشناسی علوم انسانی و زبان (BA) 18 دورهرایگان3 تا 4 سالآیلتس: 6.5 به بالا

حداقل نمرات آزمون های مختلف که برای این دانشگاه نیاز دارید

Grades
IELTS 5.5 به بالا
TOEFEL 90 به بالا
PTE --
GPA --
GRE 305 به بالا
GMAT --

بورسیه تحصیلی

Scholarships

دانشگاه‌های کشور آلمان هیچ گاه هیچ دانشجویی را تحت حمایت کامل مالی بورسیه تحصیلی آلمان قرار نمی‌دهند و بورسیه‌های مختلف تنها بخشی از هزینه‌های زندگی و یا تحصیلی دانشجویان را پوشش می‌دهد. برخی از این بورسیه‌ها توسط دانشگاه و برخی دیگر توسط نهادهای مستقل تامین می‌شوند. تعدادی از این بورسیه‌ها عبارتند از:

 • بورسیه مخصوص دانشجویان بین المللی خاص
 • بورسیه تحصیلات تکمیلی
 • بورسیه تبادل دانشجویی دانشگاه RWTH
 • برنامه بورسیه آکادمیک BeArt-Presets
 • بورسیه ACES
 • بورسیه GyanDhan

خوابگاه و تغذیه

Accommodation and food

این دانشگاه خوابگاه‌های دانشجویی داخل محوطه دانشگاه را به تعداد محدودی از دانشجویان ارائه می‌دهد. افرادی که موفق به دریافت خوابگاه‌های دانشگاه نشوند می‌توانند به اقامتگاه‌های خارج از دانشگاه که شامل اتاق‌ها، استودیوها و واحدهای آپارتمانی می‌شوند بروند که هزینه‌ی اجاره ماهیانه این اقامتگاه‌ها چیزی در حدود 400 تا 500 یورو است.

لوکیشن و تصاویر دانشگاه

Location

مشاهیر

Celebrities
بخارالدین جوزف حبیبی
بخارالدین جوزف حبیبی
سومین رییس جمهور اندونزی
نکمتین ارباکان
نکمتین ارباکان
نخست وزیر سابق ترکیه
فرانتس جوزف اوخ
فرانتس جوزف اوخ
طراحل اصلی گوگل ترنسلیت

سوالات متداول

Location

با توجه به رقابت بالای گرفتن پذیرش از این دانشگاه، دانشجویانی که سوابق تحصیلی درخشانی داشته باشند، دارای مدرک زبان انگلیسی و یا آلمانی با نمره بالا باشند و تمام مدارک خواسته شده را به طور تمام و کمال به دانشگاه تحویل دهند شانس قبولی بیشتری دارند.

3.3/5 - (3 امتیاز)

بیشتر بخوانید

Read more

آلمان یکی از ثروتمندترین کشورهایی است که هر ساله اقدام به جذب دانشجویان بین المللی می کند. دانشگاه های این کشور در تمام دنیا معتبر شناخته می شوند. از جمله مهم ترین دانشگاه های این کشور می توان به دانشگاه آخن آلمان اشاره کرد. دانشگاه آخن دارای دانشکده های مختلف است که فرصت تحصیل در رشته های گوناگونی را برای دانشجویان فراهم کرده است. شما دانشجویان عزیز می توانید مقاله ای که توسط موسسه حقوقی اصطهباناتی در این خصوص تهیه شده است را مطالعه نمایید.

آشنایی با دانشگاه آخن آلمان

دانشگاه آخن در سال 1870 تأسیس شد. این دانشگاه بزرگ ترین دانشگاه فناوری در آلمان و یکی از مشهورترین دانشگاه های اروپا می باشد. هر ساله دانشجویان و دانشمندان بین المللی بی شماری به این دانشگاه می آیند تا از دوره های با کیفیت و امکانات عالی آن بهره مند شوند. این دانشگاه همیشه ارتباطات خوبی با صنعت داشته است.

محوطه دانشگاه

پردیس دانشگاه RWTH در شهر آخن، نوردراین-وستفالن واقع شده است. محوطه این دانشگاه دارای کافه ها، فروشگاه های رفاهی، فروشگاه های پزشکی و رستوران ها است. دانشگاه آخن دارای بیش از 30 مرکز می باشد. بیش از 11،000 دانشجوی بین المللی از بیش از 120 کشور جهان در این دانشگاه به تحصیل مشغول هستند.

دانشکده های دانشگاه اخن المان

این دانشگاه دارای چندین دانشکده مختلف است که طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی را در اختیار دانشجویان بومی و بین المللی خود قرار می دهند. دانشکده های موجود در این دانشگاه به شرح زیر می باشند:

دانشکده ریاضیات، علوم کامپیوتر و علوم طبیعی

دانشکده ریاضیات، علوم کامپیوتر و علوم طبیعی بزرگ ترین دانشکده دانشگاه RWTH آخن است. این دانشکده از پنج گروه ریاضیات، علوم کامپیوتر، زیست شناسی، شیمی و فیزیک تشکیل شده است. امروزه، این دانشکده از بیش از 120 استاد، 530 کارمند و در حدود 6000 دانشجو تشکیل شده است.

دانشکده معماری

این دانشکده در سال 1908 افتتاح شد. جوایز دانشکده معماری شامل جایزه هونبک، جایزه فردریش ویلهلم، نشان Borchers و غیره می شود.

دانشکده معماری

دانشکده معماری

دانشکده مهندسی عمران

دانشکده مهندسی عمران به عنوان یکی از دانشکده های بنیانگذار دانشگاه RWTH آخن دارای سابقه 150 ساله می باشد. این دانشکده با چالش های جهانی روبرو شده و پاسخ سوالات آینده را پیدا می کند. این موارد شامل در نظر گرفتن پایداری، بهره وری انرژی، صرفه جویی در منابع و همچنین تأمین و دفع آب است.

دانشکده مهندسی مکانیک

دانشکده مهندسی مکانیک دارای سابقه طولانی در آموزش است. این دانشکده خود را موظف می داند که از کار برابر و مشترک زنان و مردان در تحقیق، تدریس، ارائه خدمات و تحصیل پشتیبانی کند. این دانشکده یکی از بزرگ ترین دانشکده های مهندسی مکانیک در اروپا است.

دانشکده مهندسی مکانیک

دانشکده مهندسی مکانیک

دانشکده منابع زمین و مهندسی مواد

این دانشکده در ترکیب تخصص های علوم زمین و جغرافیا، مدیریت و بازیافت مواد اولیه و همچنین مهندسی مواد بی نظیر است. در نتیجه، بسیاری از برنامه های تحقیقاتی این دانشکده چند رشته ای هستند. دانشکده طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین تعدادی از مدارک دکترا را ارائه می دهد. این دانشکده دارای سابقه تحقیقاتی قوی در زمینه های مختلف از جمله فناوری مواد و تجزیه و تحلیل جریان مواد و انرژی است و مورد توجه بین المللی قرار گرفته است.

دانشکده مهندسی برق و فناوری اطلاعات

این دانشکده رشته های تحصیلی متنوعی را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد. مبانی مهندسی برق و فناوری اطلاعات مبتنی بر اصول علمی ریاضی است. اساس موفقیت این دانشکده همکاری بین رشته ای به ویژه با گروه های فیزیک، علوم کامپیوتر و علوم مواد، دانشکده پزشکی و دانشکده مهندسی مکانیک و همچنین با سازمان های تحقیقاتی مرتبط و خارجی است.

دانشکده تجارت و اقتصاد

دانشکده تجارت و اقتصاد در دانشگاه RWTH آخن، یکی از برجسته ترین دانشگاه های فناوری در کل اروپا است که به دلیل آموزش و تحقیقات بسیار عالی در سطح بین المللی مشهور است. مأموریت دانشکده تجارت و اقتصاد این است که دانشجویان را برای یک جایگاه شغلی سازنده آماده کند و ایده های نوآورانه و تأثیرگذاری در روابط تجاری، جامعه و فناوری ایجاد کند.کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی آماده پاسخگویی به سوالات شما در رابطه با تحصیل در دانشگاه آخن آلمان می باشند.

دانشگاه پزشکی آخن آلمان

در سال 1966 دانشکده پزشکی RWTH به عنوان آخرین دانشکده این دانشگاه تأسیس شد. تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه پزشکی آخن آلمان تنها به زبان آلمانی امکان پذیر است.

دانشگاه پزشکی آخن آلمان

دانشگاه پزشکی آخن آلمان

هدف از آموزش

هدف از آموزش رشته های پزشکی در این دانشگاه به شرح زیر می باشد:

 • پاسخ به سوالات بزرگ تحقیقاتی زمان
 • بهبود بیشتر کیفیت آموزش
 • بهبود اساسی شاخص های عملکرد علمی
 • پیشرو در پروژه های تحقیقاتی میان رشته ای در مقیاس بزرگ

شرایط پذیرش دانشگاه آخن آلمان

این دانشگاه دانشجویان را از سراسر جهان جذب می کند. شرایط پذیرش در رشته های مختلف با هم تفاوت دارند. تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه به زبان آلمانی می باشد. برای درخواست پذیرش دانشجویان باید دارای مدرکی معادل مدرک Abitur باشند که صلاحیت آن ها را برای تحصیل در دانشگاه مشخص می کند. مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه آخن آلمان به شرح زیر می باشد:

 • تکمیل فرم درخواست
 • مشخص نمودن رشته تحصیلی
 • آخرین مدرک تحصیلی متقاضی به همراه ریز نمرات
 • مدرک معتبر زبان
 • قبولی در آزمون ورودی (در صورت نیاز)
 • گواهی اثبات تمکن مالی
 • بیمه نامه

شرط سنی

جهت اخذ پذیرش در دانشگاه آخن محدودیت هایی را در نظر گرفته شده است. آن دسته از دانشجویان بین المللی که قصد در تحصیل در دانشگاه اف ها آخن آلمان در مقطع کارشناسی را دارند باید نهایتاً 21 سال سن داشته و وقفه تحصیلی آن ها نباید بیشتر از سه الی چهار سال باشد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه RWTH نیز دانشجویان باید حداکثر 30 ساله باشند.

آخرین مهلت ارسال درخواست پذیرش

پذیرش در این دانشگاه برای دو ترم تابستان و زمستان صورت می گیرد. آخرین مهلت ارسال درخواست پذیرش برای ترم زمستان در 15 اکتبر و برای ترم تابستان در 15 آپریل می باشد.

رشته های دانشگاه اخن المان

این دانشگاه دارای 9 دانشکده مختلف است که طیف وسیعی از رشته های تحصیلی را در اختیار دانشجویان بومی و بین المللی خود قرار می دهند. تحصیل در این دانشگاه شانس ورود به بازار کار را بسیار افزایش می دهد.

رشته های دانشگاه اخن المان

رشته های دانشگاه اخن المان

برخی از رشته های تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه به شرح زیر می باشند:

 • مهندسی مکانیک عمومی
 • جغرافیای کاربردی
 • زمین شناسی کاربردی
 • ژئوفیزیک کاربردی
 • معماری
 • مهندسی اتوماسیون
 • مهندسی خودرو
 • مهندسی عمران
 • مدیریت کسب و کار
 • زیست شناسی
 • مهندسی پزشکی
 • علوم شیمی
 • علوم محاسبات مهندسی
 • ساخت و ساز و رباتیک
 • تاریخ
 • ارتباطات رسانه دیجیتال
 • مهندسی برق
 • مهندسی انرژی
 • مدیریت منابع زمینی
 • روانشناسی
 • جامعه شناسی
 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • مهندسی کامپیوتر
 • اقتصاد
 • مهندسی محیط زیست
 • برنامه ریزی شهری
 • علوم سیاسی
 • فناوری ارتباطات
 • بیوتکنولوژی

هر گونه سوال در رابطه با تحصیل در دانشگاه اخن در کشور آلمان را با کارشناسان موسسه حقوقی اصطهباناتی در میان بگذارید.

هزینه تحصیل در دانشگاه آخن آلمان

کشور آلمان فرصتی را فراهم کرده است تا دانشجویان بین المللی بتوانند به صورت رایگان در دانشگاه های دولتی این کشور به تحصیل مشغول شوند. دانشگاه آخن هیچ گونه شهریه ای از دانشجویان بین المللی دریافت نمی کند. آن ها تنها در هر ترم مبلغی در حدود 250 تا 300 یورو را بابت انجام کارهای اداری و انجمن های دانشجویی و حمل و نقل پرداخت خواهند کرد.

هزینه زندگی

تخمین زده می شود که دانشجویان دانشگاه RWTH برای تأمین هزینه های اساسی زندگی به حدود 1000 یورو در ماه نیاز خواهند داشت. برخی از هزینه هایی که دانشجویان بین المللی این دانشگاه در حین تحصیل با آن ها رو به رو می شوند به شرح زیر می باشد:

هزینه هامبلغ مورد نیاز
هزینه های اقامت و هزینه های مربوط به برق، گرما، آب و اینترنت470 یورو
غذا و هزینه های عمومی400 یورو
بیمه سلامت95 یورو
کتاب و لوازم تحصیلی80 یورو

بورسیه های تحصیلی دانشگاه RWTH

دانشجویان بین المللی دانشگاه RWTH امکان استفاده از تعداد زیادی بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی را دارند.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه RWTH

بورسیه های تحصیلی دانشگاه RWTH

از جمله بورسیه های تحصیلی که دانشجویان فرصت درخواست آن ها را خواهند داشت، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بورسیه تحصیلیمقدارشایستگیمدت زمان
سازمان DAAD500 یورو در ماهدانشجویان باید در یک برنامه تحصیلی در  دانشگاه آخن ثبت نام کرده و دارای تابعیت خارجی باشندپنج ماه
بورسیه های هنری فورد300 یورو در ماهشرکت کنندگان واجد شرایط دانشجویان دختر در دانشکده مهندسی مکانیک هستند (مهندسی مکانیک، CES، مدیریت بازرگانی و مهندسی با گرایش مهندسی مکانیک)حداقل یک سال
بورسیه های لیگ IDEAکمک هزینه تحصیلی به ارزش 7،600 یورودوره مشترک کارشناسی ارشد با ژئوفیزیک کاربردیدو سال

همچنین گزینه هایی برای کار به صورت نیمه وقت و کارآموزی وجود دارد. دانشجویان می توانند چهار ساعت در طول روز را به کار نیمه وقت بپردازند. کمک هزینه های کوتاه مدت نیز برای افرادی که با مشکلات مالی روبرو هستند، ارائه می شود.

خوابگاه دانشگاه اخن آلمان

این دانشگاه دارای چند خوابگاه دانشجویی در نزدیکی محوطه دانشگاه است. درخواست اقامت در خوابگاه های دانشجویی باید از چند ماه قبل صورت بگیرد؛ زیرا تقاضا برای اسکان در خوابگاه های دانشجویی بسیار زیاد می باشد. متأسفانه، امکان درخواست خوابگاه های دانشجویی برای دانشجویان مقطع دکترا و محققان مهمان وجود ندارد.

رتبه و رنکینگ دانشگاه آخن آلمان

دانشگاه اخن جزو بهترین دانشگاه های کشور آلمان می باشد و نیز از جایگاه خوبی در میان سایر دانشگاه های دنیا برخوردار است. همین موضوع باعث شده تا هر ساله دانشجویان بین المللی به فکر تحصیل در این دانشگاه باشند. رتبه دانشگاه RWTH در سال 2020 و 2021 به شرح زیر می باشد:

رتبه بر اساس QSرتبه بر اساس THEرتبه بر اساس شانگهایرتبه بر اساس U.S News
145107201184

امکانات ورزشی و تفریحی موجود در دانشگاه آخن

در این دانشگاه امکانات ورزشی، تفریحی و آموزشی متعددی برای دانشجویان بومی و بین المللی در دسترس می باشد. از جمله این امکانات می توان به سالن های مطالعه، کتابخانه های گسترده با لیستی کامل از کتب و منابع مورد نیاز دانشجویان، مراکز خرید، آزمایشگاه های مجهز و تجهیزات ورزشی متعدد جهت شرکت در مسابقات و پر کردن اوقات فراغت دانشجویان اشاره کرد.

ویزای دانشجویی آلمان

دانشجویان ایرانی که قصد تحصیل در دانشگاه اخن آلمان را دارند به ویزای دانشجویی نیاز خواهند داشت. دانشجویان باید در هنگام اخذ پذیرش از این دانشگاه مدارکی را ارائه دهند.

ویزای دانشجویی آلمان

ویزای دانشجویی آلمان

از جمله مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کشور آلمان به شرح زیر می باشند:

 1. تکمیل فرم درخواست ویزای دانشجویی آلمان
 2. پاسپورت معتبر متقاضی
 3. کپی از گذرنامه
 4. سند ازدواج متقاضی (در صورت وجود)
 5. عکس پاسپورتی که اخیرا گرفته شده باشد (حداکثر 3 قطعه)
 6. ویزای قبلی شینگن
 7. اجازه اقامت قبلی آلمان
 8. مدرک زبان معتبر
 9. کارنامه قبولی در آزمون سراسری کشور خود
 10. آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 11. تمکن مالی
 12. بیمه نامه
 13. انگیزه نامه
 14. رزومه تحصیلی
 15. رسید پرداخت هزینه درخواست

دانشگاه های مشابه

Similar universities