آداب و رسوم در آلمان

آداب و رسوم در آلمان

آلمان دارای بیش از 80 میلیون نفر جمعیت و انواع مختلفی از آداب و رسوم، سنت، سلیقه و ادیان است. این کشور پرجمعیت‌ترین سرزمین اروپا بعد از روسیه و همچنین قدرتمند‌ترین قطب اقتصادی اروپا بوده و جزو 5 اقتصاد قدرتمند جهان است. این کشور تاریخی طولانی و غنی دارد و بیش از 1000 سال است که اندیشه، سیاست و هنر اروپا، از آن سرچشمه می‌گیرد. آداب و رسوم در آلمان، به صورتی است که ارزش‌های غالباً مسیحی را با ادبیات، هنر، فلسفه، منطق، عقل و البته عشق به نوشیدنی و سوسیس ترکیب می‌کند. اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید، بدون شک آشنایی با فرهنگ و آداب زندگی مردم در روسیه برای شما جالب و لازم خواهد بود. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

  فرم مشاوره فوری

  آداب و رسوم در آلمان

  در حالی که تأثیرات آلمان را بر روی کشورهای هم‌مرز با آن مانند: اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، فرانسه، لوکزامبورگ، هلند، سوئیس و لهستان می‌توان دید، این کشورها نیز در سطوح مختلف، ماهیت آلمان امروزی را شکل داده‌اند. ۹۱/۵ درصد جمعیت این کشور آلمانی بوده و ترک‌ها گروه اندکی از جمعیت آلمان را تشکیل می‌دهند. باقی جمعیت را یونانی‌ها، روس‌ها، ایتالیایی‌ها، لهستانی‌ها، کروات‌ها، اسپانیایی‌ها و مردم دیگر نقاط جهان تشکیل می‌دهند.

  یکی از برجسته‌ترین خصوصیت آلمانی‌ها، وقت شناسی و اهمیت دادن به زمان است. به عنوان مثال: قطارها و وسایل نقلیه عمومی آلمانی‌ها معمولا به موقع حرکت می‌کنند. مردم آلمان صرفه‌جو و معقول هستند و به حریم شخصی دیگران احترام می‌گذارند. به طور معمول آن‌ها به ساختار و قوانین جامعه، در حد متوسط رو به بالا احترام می‌گذارند. احترام به نظم و قانون در فرهنگ تجاری آلمان تجلی پیدا می‌کند.

  در فرهنگ کشور آلمان، کمال‌گرایی در تمام جوانب زندگی مورد قبول و احترام است. این افراد خطا را به عنوان شوخی نمی‌پذیرند و با رسمی‌ترین شکل با آن برخورد می‌کنند. ممکن است در اولین نگاه، نگرش آن‌ها غیر دوستانه به نظر بیاید؛ اما حس وابستگی اجتماعی، آگاهی اجتماعی و میل به تعلق داشتن به گروه را می‌توان در این مردم مشاهده کرد.

  زبان و مذهب آلمان

  در فرهنگ زندگی در کشور آلمان، زبان و مذهب شاخصه‌های بسیار مهمی هستند. زبان رسمی این کشور آلمانی است که حدود 95 درصد مردم کشور آلمان به این زبان صحبت می‌کنند. زبان‌های اقلیت شامل: زبان صربی که توسط 9 درصد از مردم صحبت می‌شود و زبان فریسی که حدود 10 هزار نفر در شمال و غرب با استفاده از این زبان صحبت می‌کنند. 6 درصد از مردمی که در نزدیکی مرز دانمارک زندگی می‌کنند به زبان دانمارکی تکلم می‌کنند. یکی دیگر از زبان‌های اقلیت، رومانیایی است که حدود ۸ درصد از مردم از آن استفاده می‌کنند. زبان ترکی با ۱/۸ درصد و کردی با ۰/۳ درصد نیز جزو زبان‌های اقلیت در کشور آلمان محسوب می‌شوند.

  زبان آلمانی برای مردم این کشور از اهمیت بالایی برخوردار است و شما بدون دانستن زبان آن‌ها نمی‌توانید در این کشور به زندگی یا کار بپردازید. افراد جوان و تحصیل کرده این کشور، مطمئنا زبان انگلیسی را متوجه می‌شوند؛ ولی از صحبت کردن به زبان دیگری جز آلمانی اجتناب می‌ورزند. مسیحیت، مذهب رسمی آلمان است و ۳۴ درصد پروتستان و ۳۴ درصد کاتولیک هستند. ۳/۷ درصد از مردم، مسلمان و حدود ۲۸/۳ درصد نیز بدون دین یا پیرو سایر ادیان هستند.

  نوع پوشش مردم آلمان

   فرم مشاوره فوری

   آداب و رسوم در آلمان

   امروزه بیش‌تر مردم کشور آلمان، به سبک لباس‌های مرسوم در غرب لباس می‌پوشند و مد و صنعت پوشاک آن مثل: سایر کشورهای اروپایی، ایتالیا و فرانسه نشده است و مردم ترجیح می‌دهند لباس‌های راحت بپوشند. درواقع راحتی بر مدرن بودن ارجعیت دارد. در محیط کار همه‌ افراد، زن و مرد، کت و شلوار تیره به تن می‌کنند. یکی از عامل‌هایی که بر روی تنوع لباسی کشور آلمان تاثیر می‌گذارد شرایط آب و هوایی شهرهای آلمان است؛ با توجه به سرما و گرما در هر شهر، نوع و پارچه لباس‌ها نیز تغییر می‌کند.

   مثل همه جای دنیا هر منطقه و شهر‌ در آلمان، لباس سنتی و محلی مخصوصی دارد که با شهر‌های دیگر متفاوت است. مثلا: در ایالت باواریا، لباس سنتی مرد‌ها شلوار چرم تا بالای زانو است، که در قدیم این لباس بیشتر برای طبقه کارگر آلمان مورد استفاده قرار می‌گرفت و زن‌ها هم پیراهنی بلند با بلوز و دامن و هد بند می‌پوشند. لباسی که در قرن ۱۹ به عنوان رایج‌ترین لباس دختران بوده و امروزه کارناوال‌ها و فستیوال‌های آلمان، مکان فوق العاده‌ای برای دیدن افرادی که لباس محلی پوشیده‌اند، محسوب می‌شود. هر چند که هنوز در خیلی از روستا‌ها و شهر‌های کوچک مردم از این لباس‌ها استفاده می‌کنند.

   غذا خوردن و مهمانی در آداب و رسوم در آلمان

   آداب و رسوم در آلمان

   آلمانی‌ها عاشق غذاهای قوی و سالم هستند و هر منطقه غذای سنتی خود را دارد که معمولا دارای گوشت است. خوراک گوشت در کشور آلمان بسیار مورد پسند است. “رتوارست” یک نوع سوسیس بوده و حضور پررنگی در غذاهای آلمانی دارد. کلم، چغندر و شلغم نیز در طبخ خوراک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این گیاهان، جزو گیاهان خوراکی و بومی منطقه هستند. انواع سیب زمینی و کلم‌ترش آلمانی نیز، از ستاره‌های آشپزی آلمانی محسوب می‌شوند.

   هنگام دعوت به یک مهمانی، سعی کنید به موقع به منزل فرد میزبان برسید نه زودتر و نه دیرتر. اگر به هر دلیلی نتوانستید به موقع برسید، با میزبان تماس گرفته و علت تاخیر خود را ذکر کنید. البته اگر به مهمانی غیررسمی بزرگی دعوت می‌شوید، کمی تاخیر مرسوم است و ایرادی ندارد. روز بعد از مهمانی هم پسندیده است که یک متن تشکر برای میزبان بفرستید و از او بابت مهمان‌نوازی‌اش سپاسگذاری کنید.

   در این مقاله با آداب و رسوم موجود در آداب و رسوم در آلمان آشنا شدید. مردم آلمان شاید در ابتدا کمی خشک به نظر برسند؛ اما شما می‌توانید با پیدا کردن شناخت کافی بهترین دوستان خود را در این کشور پیدا کرده و از همراهی یک فرد آلمانی لذت ببرید. مطمئنا با وارد شدن به این کشور، بیشتر فرهنگ آن را می‌آموزید. برای مهاجرت به کشور آلمان از طریق روش‌های مختلف با موسسه مهاجرتی اصطهباناتی و مشاوران خبره آن، تماس بگیرید. همچنین در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره راه تحصیل در آلمان، و یا حتی تحصیل پزشکی در آلمان دارید، می‌توانید به مقالات دیگر سایت ما مراجعه نمائید.

   مقالات مرتبط: هزینه زندگی در آلمان

   آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

    فرم مشاوره فوری

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.