Problems of Iranians living in Germany

تعداد زیادی از افراد برای تجربه زندگی بهتر به مهاجرت تمایل زیادی دارند. مهاجرت و اقامت در کشوری نظیر آلمان، می‌تواند موقعیت و شرایط زندگی بی نظیری را برای شما فراهم کند اما ممکن است مشکلات زیادی نیز به همراه داشته باشد. بنابراین شما باید قبل از مهاجرت به هر کشوری شرایط را به خوبی بسنجید و مشکلات را به بهترین فرصت تبدیل کنید. دلایل فوق العاده‌ای برای مهاجرت به آلمان وجود دارد که بسیاری از افراد برای این هدف تلاش می‌کنند. در این مقاله قصد داریم شما را با مشکلات ایرانیان مقیم آلمان آشنا کنیم که تصمیم‌گیری و روند مهاجرت به آلمان برای شما راحت‌تر باشد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

دوری از خانواده و دوستان، اولین مشکل ایرانیان مقیم آلمان 

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات ایرانیان مقیم آلمان که ممکن است درصد زیادی از آن‌ها با آن مواجه شوند، دوری از خانواده، دوستان و همه وابستگی‌هایی که در ایران داشته‌اند است.

فرهنگ کشور ایران به این صورت است که رفت و آمد‌های خانوادگی و دوستانه و بالطبع  وابستگی‌های عاطفی میان افراد بسیار زیاد است. این موضوع برای مجردینی که مهاجرت می‌کنند بیشتر است؛ اما افراد متاهل هم که با خانواده مهاجرت می‌کنند دلتنگی‌های خاص خود را دارند.

افرادی که به کشور‌های دیگر مهاجرت می‌کنند باید به این مسئله توجه کنند که به محض ورود به کشوری جدید همه حمایت‌های عاطفی و مادی خود را از دست می‌دهند. پذیرش این شرایط، تا حد زیادی به روحیه و سبک زندگی شما در ایران نیز بستگی دارد.

هزینه مهاجرت به آلمان

هزینه مهاجرت نیز یکی از مشکلات ایرانیان مقیم آلمان است که شما باید هنگام مهاجرت بسیار به آن توجه کنید. همه افراد به منظور تجربه زندگی بهتر به کشوری دیگر مهاجرت می‌کنند. بنابراین شما باید قبل از مهاجرت به آلمان، از کلیه هزینه‌های مربوط به مهاجرت و زندگی اطلاعات کافی کسب کنید.

موضوعی که هنگام مهاجرت به هر کشوری باید به آن توجه کنید این است که در عین افزایش درآمد، هزینه‌ها نیز افزایش می‌یابند. یکی از مزایای مهاجرت به کشور آلمان تناسب کافی میان درآمد و هزینه است.

اختلاف فرهنگی، از مشکلات ایرانیان مقیم آلمان

اختلاف فرهنگی میان ایران و کشور آلمان بسیار زیاد است. این اختلاف فرهنگی می‌تواند باعث ایجاد حس افسردگی، سردرگمی و غربت در افراد شود. بنابراین شما باید قبل از مهاجرت به کشور آلمان تا حدی با فرهنگ این کشور آشنا شوید، در این صورت راحت‌تر می‌توانید با وجود اختلاف فرهنگی در این کشور زندگی کنید.

مشکل یادگیری زبان برای اخذ اقامت آلمان

شما باید برای ارتباط با سایر افراد در کشور آلمان زبان آلمانی خود را تقویت کنید. یادگیری زبان آلمانی، یکی از شروط اصلی برای مهاجرت به این کشور است. در واقع حتی اگر زبان دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید انگلیسی باشد و یا در محل کار خود انگلیسی صحبت کنید، یادگیری زبان آلمانی یک امر ضروری برای شما است. افرادی که قصد تحصیل در آلمان رایگان را دارند نیز، باید کاملا به زبان رسمی این کشور مسلط باشند.

برای یادگیری زبان آلمانی نیازی به پرداخت هزینه زیادی ندارید. عده‌ای از افراد این زبان را مدرسه‌های آلمانی و یا زیر نظر معلم خصوصی آموزش می‌بینند؛ اما امکان یادگیری این زبان به صورت خودآموز و نرم افزار‌های رایگان آموزش زبان آلمانی نیز وجود دارد. برای تقویت زبان آلمانی خود در زمینه مکالمه و گفتگو حداقل به زمانی 6 ماهه الی یک ساله نیاز دارید. شما باید از سطح مقدماتی آموزش این زبان را شروع کنید.

اشتغال در آلمان

یکی از مشکلات ایرانیان مقیم آلمان، پیدا کردن کاری مناسب با درآمد بالا است. اشتغال در آلمان می‌تواند نگرانی‌های زیادی برای افراد ایجاد کند، لذا قبل از مهاجرت باید درباره همه شرایط کاری در این کشور تحقیق کنید. شما برای استخدام در کشور آلمان باید شرایط و مدارک زیر را داشته باشید:

  • ارائه مدرک تحصیلی
  • سابقه کاری
  • سن
  • ارائه مدرک زبان آلمانی و تسلط متوسط بر این زبان
  • تسلط به زبان انگلیسی: در صورت استخدام در شرکت‌های بین المللی

یکی از ویژگی‌های بسیار خوب پیدا کردن شغل در کشور آلمان وجود مراکز کاریابی در این کشور است که به صورت رایگان به شما خدمات ارائه می‌دهند. افرادی که مدرک تحصیلی بالا‌تر دارند، شانس بیشتری برای پیدا کردن شغل مناسب در آلمان دارند.

Problems of Iranians living in Germany

هزینه محل اقامت در آلمان

با توجه به تعداد زیاد مهاجران به آلمان، تعداد متقاضیان برای خرید و اجاره ملک و محل اقامت نیز بسیار زیاد است. در کشور آلمان هزینه اقامت زیاد نیست؛ اما برای پیدا کردن محلی مناسب برای اقامت به ویژه در شهر‌های برلین، مونیخ و فرانکفورت باید زمان زیادی صرف کنید. در صورتی که از طریق سایت‌های معتبر برای اجاره یا خرید ملک اقدام کنید نسبت به خرید ملک از طریق آژانس‌های معاملات ملکی هزینه کمتری پرداخت می‌کنید.

حق الزحمه وکیل، از مهم‌ترین مشکلات ایرانیان مقیم آلمان 

یکی از مشکلات ایرانیان مقیم آلمان روند اداری طولانی این کشور برای هر اقدامی است. شما حتی برای خرید اینترنت نیز باید فرایندی طولانی مدت با قوانینی خاص را طی کنید. برای تسهیل کار‌ها و اقدامات خود در کشور آلمان به یک وکیل خبره و باتجربه نیاز دارید. نیاز شما به وکیل در صورت برخورداری از هر یک از شرایط زیر برطرف می‌شود:

  • خرید و یا اجاره ملک
  • اخذ ویزا
  • استخدام
  • یادگیری کامل زبان آلمانی

عدم نیاز شما به وکیل به شخصیت خودتان نیز بستگی دارد. ممکن است عده‌ای با وجود داشتن شرایط مذکور همچنان برای انجام کار‌های خود در کشور آلمان به وکیل نیاز داشته باشند. برخی از افراد نیز می‌توانند بدون نیاز به وکیل و در کمترین زمان ممکن خود را به شرایط کشور آلمان وفق دهند و بدون نیاز به وکیل بتوانند زندگی کنند.

مهاجرت یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین تصمیمات زندگی هر فردی است که برای انتخابی درست باید قبل از اخذ پذیرش به درستی تحقیق کنید. دلیل حساسیت این انتخاب این است که شما قصد دارید چند سال و یا تمام عمر خود را صرف کار و یا تحصیل در کشوری دیگر کنید. بنابراین با بررسی همه شرایط کشور مقصد، مانع از انتخاب اشتباه و فرسودگی جسمی و روحی خود می‌شوید.

کشور آلمان برای مهاجرت کشوری بسیار مناسب و پر طرفدار است؛ اما لازم است قبل از مهاجرت حتما درباره این کشور اطلاع کافی داشته باشید. کوچکترین مسائل از جمله شرایط آب و هوایی شهر‌های آلمان نیز در این انتخاب نقش دارند. همچنین باید هزینه‌های زندگی در کشور آلمان را نیز در نظر بگیرید.

جهت انتخاب مقصدی مناسب برای مهاجرت باید زمان زیادی صرف کرده و همچنین با کارشناسان و متخصصان حوزه مهاجرت مشورت کنید. کارشناسان موسسه مهاجرتی اصطهباناتی می‌توانند شما را به صورت کامل با شرایط مهاجرت به آلمان آشنا کنند. برای ارتباط با مشاوران ما می‌توانید به شعب موسسه اصطهباناتی در سراسر ایران مراجعه کنید و یا با شماره‌های این موسسه تماس حاصل فرمائید. همچنین شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر مانند شرایط اعزام دانشجو به آلمان و حتی شیوه تحصیل پزشکی در آلمان، به دیگر مقالات سایت ما مراجعه نمائید.

 

3.7/5 - (4 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *