اقامت سوئد
مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

اگر شما شهروند یک کشور در خارج از اتحادیه اروپا هستید و پنج سال به طور مداوم در سوئد زندگی می کنید، ممکن است اقامت سوئد خود را دریافت کنید.این وضعیت به این معنی است که شما حقوق خاصی دارید که یک شهروند اتحادیه اروپا دارد و شانس بیشتری برای گسترش فعالیت تجاری خود دارید ،و می توانید تجارت خود را در یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا آغاز کنید.

اقامت در سوئد

شرایط اخذ اقامت سوئد

برای به دست آوردن اقامت دائم باید:

  • پنج سال به طور مداوم در سوئد زندگیکرده باشید.
  • اجازه اقامت برای پنج سال گذشته داشته باشید.
  • قادر به حمایت از خود و خانواده تان باشید.

اگر مجوز اقامت سوئد برای مسائلی مانند تحصیل یا بازدید دارید، این مدت زمان جزو آن 5 سال محسوب نمی شود. به این دلیل که درواقع این نوع اقامت برای مدت محدودی اعطا می شود، نه به کسانی که مایل به زندگی به طور دائم در سوئد هستند. کسانی که مجوز اقامت سوئد را به عنوان افرادی که نیازمند حفاظت هستند مجاز به دریافت اجازه اقامت دائم نیستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط مهاجرت به سوئد با مشاوران موسسه توسعه گران مهر تماس بگیرید.

درخواست برای اقامت سوئد

شما فرم شماره ی 138011 ، Enökan om status som varaktigt bosatt را (فقط به زبان سوئدی) پر کنید و آن را به یکی از واحد های مجاز آژانس مهاجرت برده و یا ارسال نمایید.

مدارکی مورد نیاز برای اقامت در سوئد

اسنادی که نشان می دهند چگونه خود و خانواده تان را در طول پنج سال گذشته حمایت کرده اید. برای مثال می توان چنین مواردی را با گواهی اشتغال،گواهی استعلام درآمد شما، گواهی های بازنشستگی یا شواهدی از دارایی که در بانک دارید، نشان داده شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تابعیت و اقامت سوئد با مشاوران موسسه توسعه گران مهر تماس بگیرید.

[rd_line color=”#79b900″ line_pos=”center”]
[rd_line color=”#79b900″ line_pos=”center”]
[carousel_posts_sc type=”cbp_type02″ posts_per_line=”3″ category=”immigration”]
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *