آیا متقاضی تحصیل پزشکی در انگلستان هستید؟ کشور انگلستان در حال حاضر از محبوب‌ترین مقاصد تحصیل پزشکی محسوب می‌شود. افرادی که متقاضی تحصیل پزشکی در انگلستان هستند، ممکن است سوالاتی از قبیل شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان چیست؟ هزینه تحصیل پزشکی در انگلستان چقدر است؟ آیا تحصیل پزشکی در انگلستان شرط سنی و معدلی دارد؟ آیا برای تحصیل پزشکی در انگلستان نیازمند قبولی در آزمون ورودی هستیم؟ را در ذهن داشته باشند. اگر شما نیز می‌خواهید اطلاعات کامل و جامعی را درباره تحصیل پزشکی در انگلستان کسب کنید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

در این مطلب میخوانید

چرا تحصیل پزشکی در انگلستان؟

چرا تحصیل پزشکی در انگلستان؟

کشور انگلستان که از قدرتمندترین کشورهای جهان از لحاظ اقتصادی و سیاسی و اجتماعی است، در رتبه بندی اقتصادی جهان در رتبه ششم و در بین کشورهای اروپایی در رتبه سوم قرار دارد. نظام تحصیلی انگلستان یکی از بهترین نظام ها و سیستم های تحصیلی و از معتبرترین مدارک تحصیلی در همه کشورهای جهان می باشد. از جمله دلایل مهاجرت تحصیلی به این کشور اروپایی می‌توان به شرایط ایده آل اقتصادی، تحصیلی، اجتماعی و سیاسی انگلستان اشاره کرد.

متقاضیانی که قصد پذیرش و تحصیل در انگلستان را دارند از مزیت های برخورداری از دانشگاه‌های برتر و معتبر جهانی، اشتغال با حقوق مکفی و مناسب و زندگی در آرامش و صلح در یک کشور پیشرفته بهره مند می شوند. استانداردها و کیفیت زندگی در شهرهای انگلستان به گونه ای است که با هر نوع سلیقه و سبک زندگی مطابقت دارد.

اگر طرفدار مد و زیبایی هستید یا مشتاق تحصیل در رشته مورد نظر در یک دانشگاه برتر جهانی و یا مشتاق خوردن غذا در رستوران ها و هتل های بین المللی و یا به دنبال یک جای دنج برای آرامش و استراحت هستید، همه را می توانید در کشور انگستان پیدا کنید.

دلایل مهاجرت اتباع خارجی به انگلستان

بر اساس گزارش های معتبر در سال 2022 بیشترین دلیل مهاجرت به انگلستان افراد خارجی، تحصیل و کار می باشد. از میان سیل عظیم مهاجران در حدود ۵۰ درصد برای اشتغال و کسب درآمد و ۲۷ درصد برای تحصیل به این کشور مهاجرت کرده اند. اتباع خارجی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به قصد کار و اشتغال به این کشور مهاجرت می کنند و اتباع خارجی از کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا به منظور تحصیل راهی این کشور می شوند.

علی رغم بالا بودن هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور اروپایی، بنا به دلایل قوی همچون قدرتمند بودن اقتصاد، تکلم مردم به زبان انگلیسی، بالا بودن کیفیت و استانداردهای زندگی، اعتبار مدرک دانشگاهی و ثبات اقتصادی و اجتماعی و سیاسی این کشور در بالاترین فهرست مقاصد مهاجرت جای دارد.

بر همین اساس مشاوران و وکلای برجسته و مجرب موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی به منظور بررسی شرایط تحصیل پزشکی در کشور انگلستان به تهیه این مقاله پرداختند تا سوالات بی شمار در مورد این موضوع را پاسخ دهند و ابهامات موجود را رفع کنند.

شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان

شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان

متقاضیان تحصیل پزشکی در انگلستان می توانند از طریق تحصیل مقدمات اخذ تابعیت این کشور را نیز فراهم کنند. گرچه متقاضی صرفا با تحصیل در کشور انگلستان نمی تواند اقامت و تابعیت این کشور را اخذ کند؛ اما با تحصیل در این کشور می تواند زمینه لازم را از طریق دیگر اخذ تابعیت فراهم کند. به طور کلی ویزای تحصیلی انگلستان بر اساس سیستم امتیازبندی(Point Based System) محاسبه می شود. به منظور اخذ ویزای تحصیلی متقاضی باید بالاترین امتیاز را کسب کند. معمولا امتیازها بر اساس موارد زیر می باشد:

 • ارائه گواهی تمکن مالی: ۱۰ امتیاز :به طور کلی گواهی تمکن مالی برای متقاضیان زیر ۱۷ سال به نام قیم این متقاضی و برای افراد بالای ۱۷ سال به نام خود متقاضی باید ارائه شود. قیم متقاضی و یا خود متقاضی باید گواهی را ارائه دهد که در حدود ۱۲۸۰ پوند را به طور ماهانه برای ۹ ماه در حساب متقاضی نشان دهد. در صورتی که به همراه متقاضی یک همراه نیز به کشور انگلستان سفر می کند، باید علاوه بر این مبلغ ماهانه در حدود ۱۰۰۰ پوند نیز برای همراه در حساب بانکی موجود باشد.
 • ارائه مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس: ۱۰ امتیاز :در صورتی که متقاضی دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس باشد، ۱۰ امتیاز مدرک زبان را کسب می کند. متقاضیان زیر ۱۷ سال نیازی به ارائه این مدرک زبان ندارند.
 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه: ۲۰ امتیاز :نامه پذیرش از دانشگاه (Case Letter) بر اساس مدارک ارائه شده توسط متقاضی به دانشگاه تعیین می شود. این مدارک شامل مدارک تحصیلی و دانشگاهی متقاضی و ریزنمره های آن ها، انگیزه نامه تحصیلی متقاضی و توصیه نامه های اساتید دانشگاه متقاضی می باشد.
تحصیل در انگلستان

تحصیل پزشکی در انگلستان

اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی انگلستان به نام ویزای Tier 4 بر دو نوع است، ویزای General و ویزاس Child. افراد زیر ۱۷ سال باید ویزای Child و افراد بالای ۱۷ سال ویزای General را دریافت کنند. در ابتدا متقاضی باید برای درخواست ویزای دانشجویی خود تائیدیه پذیرش مطالعات CAS را اخذ کند. دانشگاه در صورتی این تائیدیه را صادر می کند که متقاضی واجد شرایط باشد.

ویزای تحصیلی Tier 4 کودکان

این ویزای تحصیلی برای کودکانی صادر می شود که کمتر از ۱۷ سال سن داشته باشند. کودکان متقاضی تحصیل پزشکی در انگلستان باید یا از طریق قیم قانونی خود اقدام کنند و یا این که در مدارس شبانه روزی انگلستان تحصیل کنند. بدین منظور کودکان نیاز به ارائه مدرک مهارت زبان انگلیسی ندارند؛ اما آشنایی آن ها به زبان انگلیسی به عنوان یک امتیاز مثبت در برقرای ارتباط با دیگران و درک و فهم درس ها محسوب می شود.

از آن جا که این ویزا از طریق امتیازبندی اعطا می شود، برای اخذ ویزای کودکان متقاضی باید مجموعا ۳۰ امتیاز را کسب کند.هزینه تحصیل پزشکی در انگلستان در کالج های شبانه روزی این کشور سالانه در حدود ۲۵۰۰۰ پوند می باشد که این هزینه کل هزینه های خورد و خوراک، زندگی، محل اقامت و تحصیل را دربرمی گیرد. به منظور دریافت این نوع ویزا مدارک زیر مورد نیاز می باشد:

 • ریزنمره های تحصیلی به همراه ترجمه آن ها
 • پاسپورت معتبر با ۶ ماه اعتبار
 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ترجمه آن
 • رسید پرداخت شهریه مدرسه و یا کالج آموزشی
 • تائیدیه تحصیلی
 • گواهی تمکن مالی والدین مبنی بر توانایی تامین هزینه های زندگی و تحصیل فرزند خود در مدت زندگی و تحصیل پزشکی در انگلستان

ویزای تحصیلی Tier 4 عمومی

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که بیشتر از ۱۷ سال سن داشته باشند و قصد تحصیل در کالج ها و دانشگاه‌های کشور انگلستان را داشته باشند. نوع ویزای تحصیلی Tier 4 بر اساس امتیازبندی به متقاضیان اعطا می شود، بنابراین متقاضی باید در مجموع ۴۰ امتیاز را کسب کند تا بتواند این ویزا را اخذ نماید. ویزای تحصیلی از این نوع برای متقاضیان تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا انگلستان صادر می شود.

مدارک لازم اخذ پذیرش پزشکی انگلستان

متقاضیانی که قصد تحصیل در دوره پزشکی انگلستان را دارند، باید مدارک لازم را ارائه دهند. از جمله مدارک لازم برای اخذ پذیرش پزشکی انگلستان مدارک زیر را می توان نام برد:

کپی پاسپورت معتبرویزای متقاضی از طرف دانشگاه انگلستان
کپی ویزای تحصیلی انگلستاننامه تائیدیه از طرف دانشگاه انگلستان
مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس و یا تافلانگیزه نامه تحصیلی
سوابق و رزومه علمی تحصیلیهدف نامه تحصیلی
آخرین مدرک تحصیلی دانشگاهی
مدارک لازم اخذ پذیرش پزشکی انگلستان

مدارک لازم اخذ پذیرش پزشکی انگلستان

شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان

دانشگاه‌های پزشکی انگلستان دوره های کارشناسی ۴ ساله و ۶ ساله پزشکی را ارائه می دهند. دانشجویانی که موفق به اخذ دوره کارشناسی پزشکی شوند، در صورتی که واجد شرایط باشند، باید قبل از انتخاب دوره تخصصی خود یک دوره ۲ ساله آموزش بنیاد را بگذرانند. متقاضیان برای تحصیل پزشکی در انگلستان باید در دوره های پیشپزشکی یا Foundation شرکت کنند. علاوه بر این متقاضیان تحصیل پزشکی انگلستان باید در آزمون های مختلفی مانند آزمون های استعداد بالینی انگلستان وآزمون BMAT و آزمون GAMSAT نیز شرکت کنند. علاوه بر این متقاضیان باید دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس ۷ و یا نمره ۳۸ در IB باشند.

شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان

شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان

دوره های Foundation، ALevel و GCSE

دوره های پیش پزشکی Foundation  و ALevel در انگلستان دوره های ۲ ساله ای است که در کالج های پزشکی انگلستان برگزار می شود. همه متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه‌های انگلستان را دارند، ملزم به شرکت در این دوره ۲ ساله می باشند. متقاضیان پس از شرکت در این دوره و کسب نمره لازم می توانند تحصیل پزشکی را در این کشور شروع کنند.

دوره پیش پزشکی Foundation

مدت تحصیل در دوره پیشپزشکی در حدود یک سال یا ۳ ترم تحصیلی می باشد. متقاضیانی می توانند در این دوره شرکت کنند که حداقل ۱۵.۵ سال داشته باشند. از مهم ترین شرایط شرکت در این دوره آمادگی دارا بودن مدرک مهارت زبان آیلتس ۴.۵ می باشد. متقاضیان با تحصیل در دوره های پیش پزشکی باید در دروس شیمی و زیست شناسی بالاترین نمره AAA را کسب کنند.

متقاضیانی که دارای مدرک دیپلم دوره دبیرستان می باشند، می توانند قبل از ورود به دوره تحصیلی پزشکی در این دوره آمادگی تحصیل کنند. در صورتی که پس از تحصیل در این دوره آمادگی متقاضی ۷۵ درصد نمره را کسب کند، می تواند تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ۶ ساله پزشکی انگلستان را شروع کند. در صورتی که متقاضی به ۶۵ درصد سوال ها پاسخ درست داده باشد، می تواند در دوره کارشناسی ۴ ساله پزشکی انگلستان تحصیل کند.

دوره ALevel

مدت تحصیل در دوره آمادگی پیشپزشکی ALevel در حدود ۲ سال یا ۶ ترم تحصیلی می باشد اما متقاضیانی که دارای سطح علمی بالایی باشند، می توانند در دوره های فشرده یک ساله شرکت کنند و در درس های شیمی و زیست شناسی بالاترین نمره AAA را کسب کنند. متقاضیانی که دارای مدرک تحصیلی دوره دهم دبیرستان می باشند، می توانند در دوره های آمادگی ALevel شرکت کنند و پس از کسب نمره لازم تحصیل در دوره پزشکی را شروع کنند.

متقاضیانی که فاقد مدرک مهارت زبان انگلیسی می باشند نیز می توانند با شرکت در این دوره مهارت زبانی لازم را کسب کنند. در واقع این دوره ۲ ساله را می توان دوره پیش دانشگاهی و یا معادل دوره یازدهم دبیرستان دانست. متقاضیان در این دوره با انتخاب واحدهای درسی و گذراندن دروس آمادگی لازم برای تحصیل در کالج ها و دانشگاه‌های پزشکی انگلستان را کسب می کنند. مهم ترین شرط تحصیل در این دوره دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس ۵.۵ می باشد.

البته در صورتی که متقاضی فاقد این مدرک مهارت زبان انگلیسی باشد، می تواند از دانشگاه مورد نظر پذیرش مشروط بگیرد و ضمن تحصیل در این دوره مهارت زبان را نیز کسب کند.

دوره GCSE

متقاضیانی که قصد تحصیل در دوره های پزشکی انگلستان را دارند و دارای مدرک تحصیلی سوم راهنمایی یا هشتم دبیرستان را دارند، می توانند در دوره GCSE شرکت کنند و آمادگی لازم برای تحصیل پزشکی را کسب کنند. طول مدت تحصیل در این دوره ۲ سال می باشد و متقاضی پس از تمام شدن این دوره باید در دوره آمادگی ALevel شرکت کند. در واقع دوره GCSE معادل سال اول و دوم دبیرستان در ایران می باشد. متقاضیانی که فاقد مدرک مهارت زبان انگلیسی می باشند نیز می توانند در این دوره آمادگی شرکت کنند.

آزمون استعداد بالینی انگلستان UKCAT

برخی از برترین دانشگاه‌ها و کالج های پزشکی انگلستان پذیرش در آزمون UKCAT را به عنوان معیار پذیرش در دوره پزشکی می دانند. این آزمون که به صورت آنلاین برگزار می شود، به ارزیابی استدلال منطقی، نگرش، توانائی های شناختی و تفکر انتقادی متقاضیان می پردازد. متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه سوالات می توانند به وب سایت UKCAT مواجعه کنند. دانشگاه‌های زیر نتیجه آزمون UKCAT را به عنوان معیار و ملاک برای پذیرش در این دانشگاه‌ها قبول دارند:

دانشگاه استون، دانشگاه بیرمنگام، دانشگاه ابردین، دانشگاه بریستول، دانشگاه کاردیف، دانشگاه داندی، دانشگاه ادینبورگ، دانشگاه گلاسکو، دانشگاه اکستر، دانشگاه شرق انگلستان، دانشگاه کیلی، کالج کینگ لندن، دانشگاه پزشکی هول یورو، دانشگاه منچستر، دانشگاه وارویک، دانشگاه سنت جورج، دانشگاه سنت اندروز، دانشگاه شفیلد، دانشگاه بلفاست، دانشگاه لندن، دانشگاه لیورپول، دانشگاه منچستر، دانشگاه نیوکاسل، دانشگاه ناتینگهام و دانشگاه پلیموت

آزمون BMAT

متقاضیانی که قصد تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های انگلستان را دارند، باید قبل از ارسال درخواست ثبت نام در این آزمون شرکت کنند و نمرهه لازم را کسب کنند. این آزمون پس از ارسال درخواست ثبت نام و معمولا در ماه نوامبر برگزار می شود. متقاضیان قبل از ارسال درخواست ثبت نام باید در این آزمون شرکت کنند. نتیجه پذیرش و یا عدم پذیرش در این آزمون برای دانشگاه ارسال خواهد شد.

آزمون GAMSAT

متقاضیانی که قصد تحصیل در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر را دارند، باید در این آزمون شرکت کنند. متقاضیان قبل از ارائه درخواست تحصیل پزشکی باید در این آزمون شرکت کنند و نمره لازم کسب شده را در فرم درخواست ذکر کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی پزشکی انگلستان

تحصیل در مقطع کارشناسی پزشکی انگلستان

متقاضی برای تحصیل در دوره کارشناسی پزشکی انگلستان باید از یک کالج پزشکی پذیرش دریافت کند. طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی پزشکی انگلستان ۲ سال می باشد و پس از آن دانشجویان باید در دوره پایه پزشکی شرکت کنند که طول مدت دوره پایه نیز ۲ سال است. پس از تمام شدن دوره ۴ ساله کارشناسی پزشکی دانشجویان باید در دوره های تخصصی تحصیل کنند. ورود به دوره های تخصصی پزشکی انگلستان بسیار رقابتی و سخت و نیازمند تلاش و کوشش علمی بیشتری می باشد. متقاضیانی که دارای شرایط لازم می باشند، می توانند در این دوره ۴ ساله پزشکی تحصیل کنند.

از جمله مهم ترین مدارک لازم برای اخذ پذیرش در این دوره ۴ ساله دارای بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس ۷ و همچنین دارا بودن نمره AAA در آزمون ALevel می باشد. دانشجویان پس از تمام شدن دوره تخصصی پزشکی که برای برخی تخصص ها تا ۷ سال طول می کشد، مدرک CCT( Certificate of Completing Training) را دریافت می کنند.

در صورتی که متقاضی تحصیل پزشکی انگلستان دارای مدرک دیپلم ۱۲ ساله دبیرستان با ریزنمره های تحصیلی عالی؛ اما فاقد مدرک مهارت زبان انگلیسی و یا رزومه علمی تحصیلی عالی باشد، می تواند در دوره پایه یک ساله بین المللی دانشگاه سنت جورج لندن تحصیل کند و با کسب ۷۵ درصد نمره و با موفقیت در مصاحبه علمی تحصیل در دوره ۶ ساله کارشناسی ارشد پزشکی انگلستان را شروع کند. در صورتی که متقاضی ۶۵ درصد نمره را کسب کند، می تواند تحصیل در دوره ۳ ساله علوم بیومدیکال پزشکی انگستان را آغاز کند.

تحصیل در مقطع کارشناسی پزشکی انگلستان

تحصیل در مقطع کارشناسی پزشکی انگلستان

دانشگاه‌های پزشکی انگلستان

یکی از نگرانی های متقاضیان ایرانی برای تحصیل در کشورهای خارجی مورد تائید بودن آن دانشگاه از نظر وزارت علوم و وزارت بهداشت می باشد. این موضوع از آن جهت حائز اهمیت است که دانشجو با تمام شدن دوره پزشکی خود اگر قصد بازگشت به کشور خود را داشته باشد، با مورد تائید بودن دانشگاه و مدارک دانشگاهی صادر شده در آن کشور با خیال راحت به کشور خود بازمی گردد و به اشتغال و طبابت می پردازد و یا به تحصیل خود ادامه می دهد.

با بررسی های کارشناسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در نظر گرفتن سه نظام رتبه بندی و رنکینگ جهانی QS، Times و Shanghai فهرست دانشگاه‌های مورد تائید وزارت بهداشت برای ورودی های سال تحصیلی 2022۲۰۲۱ مشخص شد. بر اساس رای صادر شده در جلسه شورای عالی ارزشیابی مدارک دانش آموختگان خارج از کشور در مورد بازنگری فهرست دانشگاه‌های مورد تائید وزارت متبوع برای ورودی های سال تحصیلی 2022۲۰۲۱ به شرح زیر می باشد.

این فهرست هر سال مورد بازبینی و بررسی قرار گرفته و در سال تحصیلی مذکور صرفا دانشگاه‌های موجود در این فهرست جهت ادامه تحصیل مورد تائید وزارت بهداشت ایران می باشند.

علاوه بر این با توجه به مصوبه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی، امکان انتقال دانشجویان به داخل کشور که از ابتدای سال ۲۰۱۹ تحصیل خود را در یکی از دانشگاه‌های مورد تائید خارج از کشور آغاز کرده اند، ممنوع است و در صورت تمام شدن دوره تحصیلی این افراد، مدارک صادره بر طبق ضوابط اعلام شده قابل ارزشیابی می باشد.

دانشگاه‌های مورد تائید وزارت بهداشت ایران 2022

بر اساس رای صادره در جلسه شورای عالی ارزشیابی مدارک دانش آموختگان خارج از کشور در مورد بازنگری در فهرست دانشگاه‌های مورد تائید وزارت بهداشت در مورد ورودی های سال های تحصیلی 2022۲۰۲۱، فهرست دانشگاه‌های پزشکی بلژیک مورد تائید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران به قرار زیر می باشد:

 دانشگاه آنجلیاروسکیندانشگاه دورهامدانشگاه متروپولیتن منچستر
دانشگاه آستوندانشگاه ادینبورگ ناپیردانشگاه میدل ساکس
دانشگاه بانگوردانشگاه گلاسکو کالدونیادانشگاه نیوکسل
دانشگاه بریک بک لندندانشگاه امپریال کالج لندندانشگاه نورت آمبریا
دانشگاه بورنیموتدانشگاه کیلدانشگاه ناتینگهام
دانشگاه برینگتون و ساکسسدانشگاه کینگ کالج لندندانشگاه اوپن
دانشگاه برونل لندندانشگاه کینگ استوندانشگاه آکسفورد بروکر
دانشگاه کاردیفدانشگاه لانکاستردانشگاه پلی موت
دانشگاه کاونتریدانشگاه جان مورز لیورپولکالج لیورپولدانشگاه کوئین مری لندن
دانشگاه دمونت فورددانشگاه کالج پزشکی لندندانشگاه کوئین بلفاست

اسامی دیگر دانشگاه‌های پزشکی مورد تایید

 • روبرت گوردن
 • رویال هولووای
 • سنت جورج لندن
 • سوانسا
 • اکستر
 • منچستر
 • شفیلد
 • وارویک
 • یوسی ال
 • آلستر
 • کنت
 • آبردین
 • اندروز
 • بث
 • بیرمنگام
 • بردفورد
 • برایتون
 • بریستول
 • کمبریج
 • لنکشیر مرکزی
 • داندی
 • ایست آنجلیا
 • ادینبورگ
 • اکسس
 • گلاسکو
 • گرینویچ
 • هرت فوردشایر
 • هاردرزفیلد
 • هال
 • لیدز
 • لیکستر
 • لینکلن
 • لیورپول
 • ناتینگهام
 • آکسفورد
 • سالفورد
 • سوت تامپون
 • استرلینگ
 • استرت سلاید
 • سری
 • ساکسز
 • دانشگاه غربی انگلستان
 • موسسه آموزش عالی غربی اسکاتلند
 • وست مینستر
 • وول ورهامپتون
 • یورک
 • پورتس موت
 • ریدینگ

اقامت و تابعیت انگلستان پس از تحصیل پزشکی

اقامت و تابعیت انگلستان پس از تحصیل پزشکی

در میان روش های اخذ اقامت و تابعیت انگلستان، بهترین و راحت ترین روش تحصیل در این کشور است. گرچه خود تحصیل موجب اخذ اقامت این کشور نمی شود اما می تواند زمینه لازم برای اخذ این تابعیت در آینده را فراهم کند.دانشجویان پس از فارغ تحصیلی از ۶ ماه تا یک سال فرصت جستجوی کار در این کشور را دارند. این افراد در این مدت می توانند با جست و جو و یافتن کار مرتبط با رشته تحصیلی خود ویزای کار این کشور را اخذ کنند.

پس از ۵ سال کار در این کشور متقاضیان می توانند برای اخذ اقامت دائم انگلستان اقدام کنند. متقاضی اخذ تابعیت و شهروندی انگلستان باید واجد شرایط باشد و مواردی را رعایت کند. از جمله مهم ترین این شرایط موارد زیر را می توان ذکر کرد:

 • متقاضی در مدت ۱۰ سال زندگی در کشور انگلستان مرتکب جرم و جنایتی نشده باشد و وجود وی در این کشور تهدیدی برای این کشور محسوب نشود.
 • باید قبل از ارائه درخواست تابعیت انگلستان به مدت ۵ سال در این کشور زندگی کرده باشد.
 • بیشتر از ۱۸ سال داشته باشد.
 • نباید در یک سال گذشته بیشتر از ۳ ماه در خارج از کشور انگلستان زندگی کرده باشد.

هزینه های تحصیل پزشکی و زندگی در انگلستان

به طور کلی هزینه های زندگی افراد در کشورهای دیگر بر اساس الگوی مصرف و سبک زندگی هر فرد متفاوت است. هزینه های زندگی در کشور انگلستان در میان دیگر کشورهای اروپایی بالاتر است. هزینه های تحصیل در این کشور نیز در سطح بالایی است. دانشجویان می توانند با دریافت بورسیه های دانشجویی، کمک هزینه های تحصیلی و وام های دانشجویی تا حدودی هزینه های تحصیل خود را تامین کنند.به طور متوسط هزینه های تحصیل پزشکی در کشور انگلستان سالانه در حدود ۳۵.۰۰۰ پوند تا ۴۵.۰۰۰ پوند است.

البته برخی از دانشگاه‌ها ممکن است از این میزان بیشتر و یا کمتر شهریه از دانشجویان بین المللی دریافت کنند. به طور کلی هزینه های زندگی دانشجویی در شهر لندن در حدود ۱۲۸۰ پوند و در شهرهای کوچکتر انگلستان در حدود ۱۰۸۰ پوند می باشد. هزینه دوره Foundation و ALevel سالانه در حدود ۸۰۰۰ یورو تا ۱۳۰۰۰ یورو می باشد. میزان تمکن مالی برای تحصیل پزشکی در انگلستان در حدود ماهانه ۱۰۰۰ یورو تا ۱۲۰۰ یورو می باشد.

هزینه های تحصیل پزشکی و زندگی در انگلستان

هزینه های تحصیل پزشکی و زندگی در انگلستان

مزایای تحصیل پزشکی در انگلستان

دانشجویانی که در حال تحصیل و زندگی در انگلستان می باشند، از مزایای شگفت تحصیل و اقامت در این کشور بهره مند می شوند. یکی از مهم ترین این مزیت ها زندگی در یکی از برترین کشورهای جهان و اروپا می باشد. به طور کلی برخی از مهم ترین مزایای تحصیل و اقامت در انگلستان عبارت است از:

 • تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان با رتبه بندی و رنکینگ های بالا
 • دریافت مدرک پزشکی در ۵ سال
 • تحصیل در برترین دانشگاه‌های پزشکی جهان
 • تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی
 • برخورداری ۹۰ درصد از دانشجویان پزشکی از بورسیه پزشکی و یا کمک هزینه های تحصیلی
 • بالا بودن استانداردهای زندگی در انگلستان
 • امکان اخذ اقامت دائم پس از تمام شدن دوره تحصیلی
 • قرابت و نزدیکی جغرافیایی به ایران در مقایسه با کشورهای کانادا و آمریکا و استرالیا
 • اخذ راحت پذیرش پزشکی
 • برخورداری از بیمه دانشجویی ۶ ماه پس از شروع تحصیل
 • معتبر بودن مدارک دانشگاهی دانشگاه‌های انگلستان
 • تنوع فرهنگی موجود در انگلستان و آشنایی با فرهنگ ها و آداب و رسوم مختلف
 • زندگی در هر شهر و محل این کشور با اخذ اقامت دائم پس از فارغ تحصیلی و اشتغال
 • تحصیل رایگان فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی
 • برخورداری از بیمه و خدمات پزشکی رایگان
 • بالا بودن کیفیت آموزشی
 • بالا بودن سطح امکانات رفاهی
 • قدرتمند بودن اقتصاد و رونق و ثبات اقتصادی
 • زندگی در یک کشور ایده آل و پیشرفته
 • امنیت اجتماعی و سیاسی
 • حمایت دولت انگلستان از مهاجران
 • فرصت های شغلی مختلف برای مهاجران
 • جاذبه های تاریخی و تلفیق سنت و مدرنیته در انگلستان
 • فستیوال ها و مراسم و جشن های هنری گوناگون در انگلستان
 • زندگی در یک کشور پیشگام در زمینه علمی و صنعتی
 • ثبات مالی و اقتصادی انگلستان علی رغم بحران های مالی در کشورهای اروپایی
 • رشد و توسعه سرمایه گذاری خارجی
 • وجود ۵ دانشگاه انگلستان در میان ۲۰ دانشگاه برتر جهان
 • پایین بودن نرخ بیکاری ( کمتر از ۹.۳ در سال ۲۰۱۹) و وجود فرصت های شغلی مناسب
مزایای تحصیل پزشکی و زندگی در انگلستان

مزایای تحصیل پزشکی و زندگی در انگلستان

در این مقاله همه موارد درباره تحصیل پزشکی در انگلستان مورد بررسی دقیق و علمی قرار گرفت. از مجموع موارد شرح داده شده می توان نتیجه گیری کرد که متقاضی می تواند به زبان انگلیسی در کشور انگلستان تحصیل کند و از مزیت های فراوان تحصیل پزشکی در این کشور برخوردار شود.

معتبر بودن دانشگاه‌های پزشکی و مطرح بودن این دانشگاه‌ها در سطح جهان، و بالا بودن کیفیت و استانداردهای زندگی در این کشور باثبات و امن اروپایی را می توان از مهم ترین مزایای تحصیل در این کشور دانست. دانشجو با تحصیل پزشکی در انگلستان فرصت بزرگ زندگی در با کیفیت ترین و با ثبات ترین کشور اروپا از لحاظ اقتصادی و اجتماعی و سیاسی را خواهد داشت.

از مجموع موارد ذکر شده برای تحصیل پزشکی در انگلستان این طور نتیجه می گیریم که علی رغم بالابودن هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور، بنا به دلایل فراوانی این کشور در زمره برترین مقاصد مهاجرتی متقاضیان ایرانی محسوب می شوند. برخی از مهم ترین دلایل این جذابیت می توان بالابودن استانداردهای زندگی، امکانات رفاهی و امنیت و ثبات اقتصادی و وجود برترین دانشگاه‌های جهان در این کشور را برشمرد.

تحصیل پزشکی در انگلستان با اصطهباناتی

اگر با همه مزیت ها و موارد مثبت شرح داده شده در مورد تحصیل پزشکی در انگلستان مردد هستید، می توانید از خدمات مشاوره مهاجرتی موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی بهره مند شوید. مشاوران برجسته و مجرب موسسه ما در شعبه های تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و مشهد با سابقه صدها پرونده مهاجرت تحصیلی و شغلی بهترین گزینه مهاجرتی را به متقاضیان ارائه می دهند و از ابتدای تشکیل پرونده مهاجرت تحصیلی تا رسیدن به مقصد در کنار آن ها خواهند بود تا این مسیر دشوار و پیچیده را با راهنمایی ها و مشاوره های مفید هموار سازند.

شرایط لازم برای ورود به دانشگاه‌های پزشکی انگلستان

شرایط ورود بین دانشکده‌های پزشکی در انگلستان متفاوت است. بنابراین برای اطلاع از شرایط دقیق هر دانشگاه، بهتر است به وب‌سایت آن‌ها مراجعه کنید. با این حال، به عنوان یک قاعده، اکثر دانشگاه‌های انگلستان به یک رزومه تحصیلی قوی در دروس شیمی و زیست شناسی نیاز دارند. اگر در مورد الزامات یک دانشگاه اطمینان ندارید، می‌توانید با خدمات پذیرش آن دانشگاه تماس بگیرید.

شما برای تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان، نیاز به تسلط به زبان انگلیسی دارید و باید مدرک آیلتس با حداقل نمره لازم را برای اخذ پذیرش ارائه دهید. همچنین شما می‌توانید آزمون انگلیسی معادل آن را نیز ارائه دهید. برخی از دانشگاه‌ها مدرک HKDSE سطح 4 یا آزمون SELT – Secure English Language را نیز از شما می‌پذیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر، بهتر است تا وب‌سایت دانشکده پزشکی مورد نظر خود را بررسی کنید تا متوجه شوید کدام آزمون‌های زبان انگلیسی را می‌پذیرند.

شایان ذکر است که اکثر دانشگاه‌های انگلستان در تعداد پذیرش دانشجویان بین‌المللی رشته پزشکی، دارای ظرفیت هستند. این مقدار حدود 7.5٪ است. بنابراین رقابت برای ورود بسیار زیاد است. یک راه خوب برای افزایش شانس خود، جدای از شایستگی‌های آکادمیک و رزومه قوی، کسب تجربه کاری پزشکی برای نشان دادن تعهد خود به عرصه پزشکی است.

مصاحبه ورود به دانشگاه پزشکی

اگرچه برخی از دانشگاه‌ها مصاحبه‌های تلفنی یا ویدیوکال را ارائه می‌دهند؛ اما برخی از دانشگاه‌ها از متقاضیان بین‌المللی می‌خواهند که برای مصاحبه خود به بریتانیا سفر کنند. بنابراین برای هزینه‌های احتمالی پرواز خود آمادگی داشته باشید! در صورتی که می‌خواهید اطلاعات بیشتری را در حوزه مصاحبه با هیئت علمی دانشگاه مورد نظر کسب کنید، باید به وبسایت همان دانشگاه مراجعه کنید یا با مسئولین آن تماس برقرار کنید.

چرا باید در انگلستان به تحصیل پزشکی بپردازیم؟

این مقاله به توضیح موارد مهم تحصیل پزشکی در انگلستان پرداخت. یکی از مهم ترین و بزرگترین مزیت های تحصیل پزشکی در انگلستان اعتبار و ارزش علمی مدرک پزشکی این کشور می باشد. اگر قصد تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های مطرح و برتر در سطح جهان را دارید، اگر می خواهید در مدت پنج سال مدرک پزشکی خود را دریافت کنید، اگر قصد تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی را دارید، تحصیل پزشکی در انگلستان را به شما پیشنهاد می کنیم.

بیشتر دانشجویان با برخورداری از بورسیه پزشکی و یا کمک هزینه های تحصیلی می توانند هزینه های تحصیل خود در انگلستان را تامین کنند. از مزیت های مهم تحصیل پزشکی در انگلستان بالا بودن استانداردهای زندگی، امکان اخذ اقامت دائم پس از تمام شدن دوره تحصیلی، قرابت و نزدیکی جغرافیایی به ایران و اخذ راحت پذیرش پزشکی را می توان ذکر کرد. اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کشورهای اروپایی را دارید، مقاله های موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی را دنبال کنید و بدون پرداخت هزینه از خدمات مشاوره ای این موسسه برتر برخوردار شوید.

سوالات متداول در مورد تحصیل پزشکی در انگلستان

در این بخش پاسخ تمامی سوالات خود را درباره تحصیل پزشکی در انگلستان بیابید.

1- مقاطع تحصیل پزشکی انگلستان چیست؟

دوره کارشناسی پزشکی و دوره کارشناسی ارشد پزشکی

2- مدارک لازم تحصیل در مقطع کارشناسی پزشکی انگلستان چیست؟

دارا بودن نمره های بالا در زیست شناسی و شیمی و ریاضیات دوره دبیرستاندارا بودن مدرک دیپلم دبیرستاندارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس

3- انواع ویزای تحصیلی انگلستان کدامند؟

ویزای تحصیلی انگلستان به نام ویزای Tier 4 بر دو نوع است، ویزای General و ویزاس Child. افراد زیر ۱۷ سال باید ویزای Child و افراد بالای ۱۷ سال ویزای General را دریافت کنند.

4- هزینه تحصیل پزشکی کشور انگلستان چقدر است؟

هزینه های تحصیل پزشکی در کشور انگلستان سالانه در حدود ۳۵.۰۰۰ پوند تا ۴۵.۰۰۰ پوند است. هزینه دوره Foundation و ALevel سالانه در حدود ۸۰۰۰ یورو تا ۱۳۰۰۰ یورو می باشد.

5- هزینه های زندگی دانشجویی در انگلستان چقدر است؟

به طور کلی هزینه های زندگی دانشجویی در شهر لندن در حدود ۱۲۸۰ پوند و در شهرهای کوچکتر انگلستان در حدود ۱۰۸۰ پوند می باشد.

6- مدارک مهم تحصیل کارشناسی پزشکی انگلستان چیست؟

مهم ترین مدارک لازم برای اخذ پذیرش در این دوره ۴ ساله دارای بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس ۷ و همچنین دارا بودن نمره AAA در آزمون ALevel می باشد.

7- شرکت در دوره GCSE برای چه متقاضیانی الزامی است؟

متقاضیانی که قصد تحصیل در دوره های پزشکی انگلستان را دارند و دارای مدرک تحصیلی سوم راهنمایی یا هشتم دبیرستان را دارند، می توانند در دوره GCSE شرکت کنند.

8- مهم ترین مدارک لازم برای اخذ پذیرش پزشکی انگلستان چیست؟

کپی پاسپورت معتبرکپی ویزای تحصیلی انگلستانمدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس و یا تافلسوابق و رزومه علمی تحصیلیآخرین مدرک تحصیلی دانشگاهیویزای متقاضی از طرف دانشگاه انگلستان

9- مهم ترین مزایای تحصیل پزشکی در انگلستان کدامند؟

دریافت مدرک پزشکی در ۵ سالتحصیل در برترین دانشگاه‌های پزشکی جهانتحصیل به زبان انگلیسی برخورداری ۹۰ درصد از دانشجویان پزشکی از بورسیه پزشکی و یا کمک هزینه ها

10- چه متقاضیانی می توانند در دوره ALevel شرکت کنند؟

متقاضیانی که دارای مدرک تحصیلی دوره دهم دبیرستان و یا فاقد مهارت زبانی باشند، می توانند در دوره های آمادگی ALevel شرکت کنند و سپس تحصیل در دوره پزشکی را شروع کنند.

11- دانشگاه‌های پزشکی انگلستان مورد تائید وزارت بهداشت ایران کدامند؟

موسسه آموزش عالی آنجلیاروسکین، آستون، بانگور، بریک بک لندن، بورنیموت، برینگتون و ساکس، برونل لندن، کاردیف، کاونتری و…

5/5 - (1 امتیاز)

167 دیدگاه برای “همه چیز درباره تحصیل پزشکی در انگلستان 2023

 1. -Sheyda- گفت:

  سلام، وقتتون بخیر
  ممنونم بابت مطالب کامل و عالیتون
  من دانش آموز پایه یازدهم رشته تجربی هستم و 16 سالمه. من تو ایران نمیخوام کنکور بدم و ب محض گرفتن دیپلم میخوام مهاجرت کنم و پزشکی انگلستان بخونم(قصدم جدیه)، میخواستم بدونم امتحان ورودی ک واسه پذیرش میگیرن سطح سختی دارع؟! و اینکه من مدرک آیلتس ندارم،

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در ابتدا نیاز به گذراندن دوره های پیش دانشگاهی دارید. برای افرادی که بالای سن 18 سال دارند و برای انگلستان اقدام می کنند، بهتر است مدرک زبان انگلیسی ارائه دهید.

 2. مهدی گفت:

  سلام وقت بخیر ، پسرم 4 ماه دیگه 17 سالش میشه میتونه دوره a level رو شرکت کنه ؟؟ و از کی میتونه بورسیه تحصیلی دریافت کنه ؟؟ و برای اقامت باید حتما خونه بگیره یا میشه از خواب گاه های دانشجویی و مثل اون استفاده کنه ؟؟ و سوال آخرمم اینکه از موقعی که درخواست بده تا موقعی که پذیرش بشه چقدر طول میکشه ؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   در نظر داشته باشید که شرکت در دوره های a-level انگلستان بورسیه تحصیلی ندارد. شما می توانید محل زندگی خود را خوابگاه و یا خانه های اشتراکی انتخاب نمایید. مدت زمان انجام پروسه بستگی به زمان اقدام شما دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما در ارتباط باشید.

 3. فرنیا فرجی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من 22 سالمه پاسپورت انگلیسی و مدرک مامایی دانشگاه تهران دارم . پس از معادل سازی مدرک ایا میتونم بدون ازمون ورودی پزشکی بخونم ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   شرکت در آزمون ورودی جز الزامات پزشکی انگلستان حتی با شرایط شما است.

 4. نگین افرایی گفت:

  من مدرک پیش دانشگاهیم رو با نمره 18 قبول شدم. مدرک دیپلم هم 17 اینا هست حدودا و مدرک آیلتس هم دارم میگیرم. میخواستم ببینم بهتره برای تحصیل پزشکی در انگلستان اقدام کنم یا تحصیل پزشکی در فرانسه و کدوم یکی احتمالش بیشتره که بتونم پذیرش بگیرم/

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   برای تحصیل پزشکی در انگلستان نیاز به قبولی در آزمون ورودی دارید. تحصیل پزشکی در فرانسه نیز به زبان فرانسوی ارائه می شود و حداقل مدرک c1 را از شما می خواهد.

 5. nima kamali گفت:

  مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در انگلستان چیا هستن؟ مدارکی که باید برای دانشگاه بفرستیم با سفارت یکی هستن کاملا؟ برای تحصیل در دانشگاه های این کشور چه تاریخی باید اقدام کنیم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   تحصیل پزشکی در انگلستان نیاز به ارائه مدرک تحصیلی دیپلم و مدرک زبان آیلتس دارد. علاوه بر آن نیاز به قبولی در آزمون ورودی نیز دارید.

 6. سارا شیرازی گفت:

  سلام مرسی از مطلب خیلی خوبتون شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان برای سال 2022 چیه؟ با وجود کرونا و همه گیری محدودیت بوجود نیومده برای تحصیل پزشکی در انگلستان؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   خیر، شرایط تغییر نکرده و به صورت سال های گذشته است.

 7. vahid moradi گفت:

  سلام شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان واسه دانشجوهای دکترا چیه؟ من مدرک زبان آیلتس دارم با نمره 7 کافیه؟ همچنین معدل کارشناسی ارشدم هم بالای 16 هست من گرایشم هوش مصنوعی هست.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل دکترا در انگلستان نیاز به ارائه رزومه پژوهشی بسیار قوی دارد. متاسفانه اطلاعات شما جهت ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

 8. نفیسه فاتحی گفت:

  سلام برای اینکه بتونیم توی رشته پزشکی انگلیس وارد دانشگاه شیم معدلمون باید بالای چند باشه؟
  پیش دانشگاهی هستم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل رشته های پزشکی در انگلستان نیاز به گذراندن دوره های a-level دارد. پس از این دوره ها در ازمون ورودی شرکت میکنید. نمره آزمون و و دوره های پیش دانشگاهی شما حائز اهمیت است.

 9. آزاده گفت:

  سلام. وقتتون بخير. آيا امكانش هست ك بعد از قبولي آزمون علوم پايه در ايران،براي ادامه پزشكي در انگليس اقدام كرد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   خیر، برای تحصیل در انگلستان نیاز به تحصیل از ابتدا را دارید و امکان معادل سازی بسیار پایین است.

 10. نوشین گفت:

  سلام من 24 سالمه، لیسانس میکروبیولوژی دارم آیلتس 7.5، مقاله دارم و مدرک چند کارگاه آموزشی معدل دیپلم 19 و لیسانس 18 دارم آیا میتونم در انگلستان دندان بخونم؟ ،

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، می توانید برای تحصیل دندانپزشکی در انگلستان اقدام نمایید.

 11. ناديا زينالى گفت:

  سلام من ١٦ سالمه مى خواستم ببينم ميشه تا قبل از رفتن به دانشگاه درسم رو اينجا تموم كنم و بعد بيام اونجا فقط دانشگاهم رو بخونم ؟ اگه نميشه چه سطح هايى رو بايد طى كنم ؟ و چند سال تا مدرك گرفتنم طول ميكشه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   با داشتن دیپلم نیز شما می بایست در دوره های a-level شرکت نمایید.

 12. مارال گفت:

  باسلام
  داشتن نمره آیلتس حداقل 5 (مدرک آیلتس اخذ شده در ایران برای دریافت ویزای تحصیلی کشور انگلستان معتبر نمیباشد)
  این یعنی چی؟یعنی مدرک ایلتسی که ایران بگیریم ارزش نداره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   به این معناست که نمره آیلتس شما برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان پایین است.

 13. امیر گفت:

  سلام
  من ساکن مالزی هستم ، آیا فرزندانم می توانند برای گذراندن a- level همراه و بعد پزشکی همراه با والدین به انگلستان بیاییند یا به والدین ویزا نمی دهند ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   کشور انگلستان در صورتیکه فرزندان زیر سن قانونی باشند، به یکی از والدین ویزای قیمی یا گاردین ارائه می دهد.

 14. مصی.ناظری گفت:

  سلام من کارشناسی ارشد رشته مدیریت بازرگانی گرایش بین الملل هستم و در دوره متوسطه رشته فنی و حرفه ای بودم میخواستم بدونم میتونم بورسه رشته پزشکی بخونم یعنی از ابتدا بخونم؟چون در ایران به دلیل داشتن کاردانی میتونم در رشته پزشکی شرکت کنم میخواستم بدونم برای بورسیه هم میتونم یا نه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   بله، برای تحصیل پزشکی در انگلستان باید از ابتدا شروع نمایید. لطفا در نظر داشته باشید که تحصیل پزشکی در انگلستان محدودیت سنی دارد و نیاز به گذراندن دوره های a-level دارید.

 15. Zahra گفت:

  سلام معدل دیپلم۱۹.۴۳و معدل پیش ۱۷.۹۰ هستش .ایلتس ندارم میتونم برای رشته دندانپزشکی پذیرش دریافت کنم ؟!

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل در انگلستان نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی دارید. در صورت نداشتن احتمال رد شدن درخواست شما بسیار بالاست.

 16. Asman گفت:

  با سلام . میخواستم سوال کنم تحصیل در انگلیس در رشته پزشکی خیلی سخت است البته فقط در مورد درس؟؟ یعنی اگر من به A level اقدام کنم ایا امکان قبولی در پزشکی را دارم؟ ایا تا به حال دانش اموز ایرانی موفق شده ؟؟؟
  ممنون خسته نباشید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بله، دانش آموزان ایرانی زیادی پس از گذراندن دوره های a-level توانسته اند در این آزمون قبول شوند.

 17. Hoora گفت:

  با سلام وخسته نباشید. راستش من دانش آموز سوم دبیرستان هستم و هفده سالم تمومه و نمراتم همش بالا هجده هست ولی مدرک زبان ندارم من میخوام این تابستون اقدام کنم راهی وجود نداره ک من اونجا یک ترم زبان رو بگذرونم؟ ویکی هم همه دانشگاه ها آزمون ورودی دارن؟ و اگ دارن در چ سطحی هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   خیر، برای تحصیل و اخذ ویزا نیاز به ارائه مدرک زبان دارید.

 18. رامین گفت:

  سلام ، من شش ماه دیگه ۲۱ ساله میشم
  امکان پرداخت هزینه ی ۳۰۰ تومن در سال رو دارم که چیزی حدود ۳۰ هزار پوندی میشه .
  مدرک زبان ایلتس نمره ی ۷ دارم
  رشتم ریاضی ،
  معدل دیپلم ۱۶.۳۰
  معدل پیش ۱۳.۹۰
  ——————–
  دوست دارم تو یه کشور انگلیسی زبان پزشکی بخونم . (ترجیحا انگلستان)
  ولی این طوری که ریال ایران داره افت میکنه از این میترسم که تا یکی دو سال اینده ۵۰۰ ملیون هم جوابگو نباشه در سال .

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بله، در ابتدا باید دوره های a-level شرکت نمایید و سپس در ازمون پزشکی شرکت نمایید و وارد کورس اصلی شوید. هزینه تحصیل پزشکی در انگلستان با هزینه های در نظر گرفته شما مطابقت دارد.

 19. رامین رضوی گفت:

  سلام من ۲۰ سالمه و دی ماه وارد ۲۱ سالگی میشم ،
  معدل کل دیپلمم ۱۶.۳۹ هست معدل پیشدانشگاهیم ۱۴.۹۰
  ایلتس ۶.۵ دارم
  و نزدیک به ۲۰۰ هزار پوند نقدینگی .
  ایا میتونم برای ادامه تحصیل پزشکی به انگلیس برم ؟
  دانشگاه های لندن بیشتر مد نظرم هست

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، در صورت قبولی در ازمون ورودی پزشکی انگلستان امکان تحصیل برای شما وجود دارد.

 20. نونا قرایی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۲۵ ساله و پزشک عمومی هستم برای گرفتن تخصص یا کار در انگلیس نمیتونم اقدام کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای ادامه تحصیل تخصص و کار در انگلستان می بایست در ازمون ورودی شرکت کرده و نمره قبولی را دریافت نمایید.

 21. نازنین قندی گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  میخواستم بدونم من میتونم توی ایران زبان بخونم و فقط ازمون آیلتس رو توی یه کشور دیگه بدم تا متحمل این هزینه دوازده هزار پوندی نشم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   آزمون آیلتس در کشور های مختلفی برگزار می شود که می توانید در این آزمون شرکت نمایید.

 22. رها گفت:

  سلام خسته نباشید، من۱۹ سالمه و دانشجوی رشته زیست شناسی سلولی مولکولی دانشگاه تهران هستم و معدل دیپلمم ۱۹/۰۸ است.میخواستم بدونم اگر معدلم تا سال لیسانس الف باشد آیا امکان گرفتن بورسیه از رشته دندانپزشکی یا پزشکی انگلستان وجود دارد؟ اگر وجود دارد مدت زمان تحصیل در آن با شرایط من چند سال است، آیا همون پنج ساله یا کمتر محسوب میشود؟چون من قبلا در جایی مطالعه کرده بودم که برای ورود به رشته پزشکی می‌توان ابتدا از علوم پایه وارد پزشکی در خارج شد

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل پزشکی در انگلستان باید در دوره های a-level شرکت کرده و سپس آزمون ورودی را با موفقیت پشت سر بگذارید.

 23. محمد گفت:

  سلام
  من ۱۸ سالمه ومعدل دیپلمم ۱۹ هستش ولی هیچ مدرک زبانی ندارم .میخواستم ببینم اونجا دوره ی زبان برگزار می کنند یا نه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بدون مدرک زبان شما شانسی برای اخذ ویزای انگلستان ندارید.

 24. nima گفت:

  سلام ببخشید هزینه شهریه دوره alevel چقدره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   هزینه دوره A-LEVEL حدود 18000 پوند در سال است.

 25. سولماز درختی گفت:

  سلام وقت بخیر،من ارشد مهندسی پزشکی دارم،مدرک زبان هم دارم،واسه دندان پزشکی بخوام بیام امکانش هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در انگلستان باید مدرک زبان ارائه دهید و همچنین مدارک تحصیلی و شرایط سنی شما حائز اهمیت است.

 26. kimia گفت:

  سلام و خسته نباشین اگر که رتبه دو رقمی تجربی داشته باشیم امکانش هست با داشتن نمره ایلتس مدنظر وارد دانشگاه های برتر انگلیس مانند اکسفورد رشته پزشکی شد و بورس شد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   خیر، باید نمره قبولی در ازمون پزشکی انگلستان را دریافت نمایید.

 27. مریم گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۱۹ سالمه و دانشجوی ترم ۳ مامایی سراسری هستم.در کلاس آمادگی برای آیلتس هم شرکت کردم.برای تحصیل در رشته ی پزشکی در انگلستان، باید اول ای لول بگذرونم یا فاندیشن؟
  و اینکه این دوره ها در کالج های خاصی ارائه میشن، یا همه ی دانشگاه های پزشکی ارائه میدن؟
  شانس قبولی در این دوره ها، صد در صد هست و کیفیت دانشگاه متفاوت، و یا شانس قبولی پایین هست؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل پزشکی در انگلستان باید دوره های a-level را گذراند. بعد از این دوره ها باید در آزمون ورودی شرکت نمایید.

 28. محمد جواد موسوی گفت:

  سلام
  من سال اخر پزشک عمومی شیراز هستم،تا ۳ ماه دیگر فارغ التحصیل میشم،قصد دارم برای تخصص به انگلستان برم،میخواستم لطف کنین درباره شرایط تخصص در انگلستان هم یه توضیح بدین
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   برای ادامه تحصیل پزشکی در انگلستان، باید در آزمون ورودی و تاییدیه مدارک تحصیلی خود شرکت کرده و نمره قبولی را دریافت نمایید.

 29. آداک گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  واقعا مطلب کاملی بود . پرسش و پاسخ ها هم مفید بودند

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   ممنون از دیدگاه و نظر شما

 30. مرضیه حاتمی گفت:

  سلام مرضیه هستم و بیست ویکسالمه آیلتس ۶ رو دارم و معدل کتبی ام 17.75ومعدل دیپلمم 19 هست مدتی است قصد مهاجرت موقت برای ادامه تحصیل در انگلستان رو دارم سوالم اینه که با این شرایط آیا امکان پذریش بنده در پزشکی یکی از دانشگاه های انگلستان واقع در شهر لندن وجود دارد یا خیر .در شهر های دیگر چطور و آیا امکان بورسیه بنده وجود دارد ،شرایط بورسیه به چه صورت هست؟مچکرم.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل رشته های پزشکی در انگلستان باید در دوره های a-level و سپس در آزمون ورودی شرکت نمایید.

 31. مصطفی افزونی گفت:

  سلام من چند سوال داشتم.
  آیا با معدل دیپلم 19.30 امکان گرفتن بورسیه تحصیلی برای پزشکی عمومی در کشور انگلستان وجود دارد.
  اگر کسی بخواد برای بورسیه اقدام کنه آیا هزینه دو سال کالج رو باید پرداخت بکنه و هزینه دو سال کالج چقدر است؟
  اگر برم دانشگاه های اوکراین مدرک پزشکی عمومی بگیرم برای تخصص دانشگاه های انگلستان مدرکم رو قبول می کنند.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   هزینه هر سال کالج پزشکی حدود 18000 پوند است که به طور معمول باید خود هزینه را پرداخت نمایید.

 32. محمد رضا گفت:

  سلام خسته نباشید .من 19 سالمه و امسال میخام کنکور بدم دوباره برای پزشکی.ایا امکانش هست ک رشته پزشکی در انگلیس رو بخونم..چکار باید کنم.ممنون میشم راهنمایی کنید؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل پزشکی در انگلستان باید دو سال در دوره های a-level شرکت نمایید و سپس در ازمون ورودی نمره قبولی را دریافت نمایید.

 33. علی صفری سیاهکل گفت:

  سلام من ۱۸ سالم هستش و دیپلم ریاضی هستم می خواستم ببینم می تونم برای رشته پزشکی شرکت کنم ؟البته تو انگلیس بعدش اون هزینه ۱۸ تا ۲۰ هزار پوند رو که گفتید حداکثر۲۰ هزار پوند هستش؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل پزشکی در انگلستان باید در دوره های a-level شرکت کرده که هزینه این دوره ها حدود همین مقدار 18-20 هزار پوند است و بعد از آن در آزمون ورودی شرکت کنید.

 34. علیرضا گفت:

  ازمونی که برای ورود به دانشگاه پزشکی میگیرن مربوط به مباحث همین دوره A-Level هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، مباحث مربوط به دوره است.

 35. کوثرر گفت:

  سلام لطفا به سوالم جواب بدین من 15سالمه وقصد ادامه تحصیل پزشکی در انگلیس رو دارم چه دوره هایی رو باید بگذرونم وچقد طول میکشه؟؟؟لطفا کامل واسم توضیح بدین ممنونم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل پزشکی در انگلیس باید در ابتدا در دوره های a-level شرکت نمایید و سپس درآزمون ورودی نمره قبولی را دریافت نمایید.

 36. زبده گفت:

  سلام و خسته نباشد.یه سوال دارم.‌اگه مشغول تحصیل پزشکی در دانشگاه معتبر ایران باشیم بازم به هیچ عنوان نمیتونیم برای تحصیل پزشکی در انگلستان اقدام کنیم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل پزشکی در انگلستان باید در آزمون ورودی شرکت نمایید و نمره قبولی را دریافت نمایید.

 37. Drmre گفت:

  سلام من دانشجوی سال سوم پزشکی دانشگاه تهران هستم معدلم A بوده در طول این سه سال و با رتبه برتر کنکور وارد دانشگاه شدم.کارهای تحقیقاتی می‌کنم و مقاله دارم و در اصل رزومه پژوهشی هم دارم.تا جایی که میدونم خیلی سخت پذیرش و باند میدن دانشگاه های انگلستان اما راهی برای اخذ پذیرش و باند برای من قبل از پایان دوره عمومی وجود داره؟اگر اره راهش چیه؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل پزشکی در انگلستان باید در آزمون ورودی شرکت نمایید و نمره قبولی را دریافت نمایید.

 38. سجاد گفت:

  سلام وقت بخیر من لیسانس زیست شناسی دارم و 27 سالمه…میخواستم بدونم برای تحصیل پزشکی در انگلیس شرایط سنی وجود دارد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، تحصیل پزشکی در انگلستان محدودیت سنی دارد.

 39. Mehdi گفت:

  سلام خسته نباشید
  من لیسانس بیوتکنولوژی دارم، آیلتس ۸
  آیا شرایط اقدام برای پزشکی انگلستان رو دارم یا باید دوره آموزشی دیگری رو اونجا بگذرونم ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل پزشکی باید در آزمون ورودی شرکت نمایید و نمره قبولی را دریافت نمایید.

 40. لیلی گفت:

  سلام من دانشجوی پزشکی هستم من قراره یه سال دیگه ازمون علوم پایه بدم میخواستم بپرسم با نمره این ازمون میتونم پذیرش بگیرم؟و با این ازمون بازم باید تو انگلستان از اول شروع کنم؟ممنون میشم جواب بدین

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل پزشکی در انگلستان باید در آزمون ورودی شرکت نمایید.

 41. آرام گفت:

  سلام وقت بخیر؛ اینجانب با معدل دیپلم و پیش دانشگاهی ۱۹/۹۰ و معدل لیسانس علوم آزمایشگاهی ۱۶/۹۰ از یکی از دانشگاه های سطح بالای ایران و سن ۲۵ و زبان انگلیسی تقریبا خیلی خوب، آیا میتونم برای رشته ی پزشکی آکسفورد احتمال و امید به پذیرش داشته باشم؟ آیا لازمه دوره های کالج رو بگذرونم یا مستقیم میتونم اقدام کنم؟ فقط باید نمرات دیپلم را فرستاد یا مشکلی نداره نمرات لیسانس هم فرستاده بشه؟ حتما باید تمکن مالی خیلی بالا داشت؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل پزشکی در انگلیس باید در آزمون ورودی شرکت نمایید و نمره قبولی دانشگاه انتخابی خود را کسب نمایید.

 42. Rr گفت:

  سلام خسته نباشید اگر سال چهارم دندان پزشکی باشی و مدرک ایلتس۶ داشتع باشی و زبانت درحد عالی باشه میتونی برای دندان پزشکی انگلیس بورسیه بگیری؟کلا شرایط بورسیه گرفتن چطوریه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   لطفا در نظر داشته باشید که برای تحصیل پزشکی در انگلیس باید در آزمون ورودی شرکت نمایید.

 43. آرمین گفت:

  باسلام یعنی این طورکه شماتوضیح دادیدپزشکی برای اتباع خارجی ۶یا۷سال طول میکشه(بادرنظرگرفتن دوره های ذکرشده)درسته؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل پزشکی در انگلستان 6 ساله است که باید دوسال نیز در دوره های a-level شرکت نمایید.

 44. Sorouwsh گفت:

  با سلام خسته نباشين
  من 19 سالمه و ايلتس 7 دارم و معدله ديپلمم اينا خيليييي پايينه در حده 11 (رشته تجربي).
  ميخواستم ببينم اگر رتبم توي كنكور سراسري 50 به پايين بشه شانسي براي پذيرش رشته پزشكي دارم توي انگليس؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل در انگلیس باید رزومه علمی قوی داشته باشید.

 45. دینا سلطانی گفت:

  سلام خیلی ممنونم از اطلاعاتی که در اختیار ما گذاشتین
  من امسال کنکور دارم و دوره ی متوسطه ی اول و متوسطه ی دوم رو توی مدارس سمپاد (تیزهوشان) گذروندم
  خانواده ی من وضع مالی متوسطی داره و نمی تونم هزینه های دانشگاه انگلیس رو پرداخت کنم
  ایا روشی هست که من بورسیه بشم و یا هزینه هاش کمتر بشه؟
  و سوال دیگم هم اینه که دانشگاه های انگلیس مشکلی با حجاب داشتن دانشجو ها ندارن؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   متاسفانه هزینه های تحصیل در دانشگاه های انگلیس کمی بالا است. به شما توصیه می کنیم کشور های دیگری را انتخاب نمایید.

 46. Armin mahmum گفت:

  سلام.خسته نباشید
  من ۲۰سالمه ۲سال پشت کنکور موندم معدل کل دیپلمم ۱۸/۳۶هست و میخام برا پذیرش رشته ی پزشکی تو ی دانشگاه انگلیس اقدام کنم(سربازی نرفتم)خواهرم انگلیس هستن و برا مسائل مالی منو ساپورت میکنن.خواستم بدونم باید چیکار کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل پزشکی ر انگلستان باید در ابتدا در دوره های a-level شرکت نمایید و سپس در ازمون ورودی شرکت نمایید و نمره قبولی را دریافت نمایید.

 47. الهام گفت:

  سلام ببخشید من در انگلیس زندگی میکنم شرایط تحصیل گفته شده که گواهی پزشکی و عدم معلولیت من مشکل قوز کمر دارم این واسه ورود به پزشکی معلولیت حساب میشه ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   معمولا مشکلات جسمی و سلامتی اگر بنابر صلاحدید کارشناس مربوطه در دانشگاه بلامانع تشخیص داده شود، مشکلی ایجاد نمی کند و باید حتما مدارک لازم را ارائه کنید.

 48. حانیه گفت:

  سلام من 16 سالم هست من مقاله معتبر یا مدال در المپیاد ندارم و معدلم در سال دهم و یازدهم 19 به بالا هست بعد از گرفتن دیپلم تصمیم دارم برای گرفتن بورسیه پزشکی انگلستان اقدام کنم آیا امیدی هست بتونم بگیرم؟! تا اون موقع زبان رو هم تموم میکنم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   احتمال بورسیه در مقاطع پایین خیلی کم است، در صورتی که دانشجوی ممتاز باشید و سابقه خوبی داشته باشید، احتمال کمک هزینه تحصیلی است.

 49. سلام ببخشید من یک سعوال داشتم میخواستم بدونم کسی که از دانشگاه تهران در رشته پزشکی عمومی فارغ‌التحصیل شده باشه و از نظر زبان هم بسیار خوب باشه و آیلس بالا و دیپلم زبان از یکی از مراکز معتبر کشور داشته باشه و چندین مقاله و ثبت اختراع هم داشته باشه احتمالش هست بتونه برای تخصص در یکی از دانشگاه های انگلیس اقدام کنه ؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   شرایط پذیرش تخصص مشخص است، مثل مدرک معتبر، مدرک زبان، سابقه کار و … این موارد لازم است، مواردی که بیان کردید به پذیرش کمک می کند.

 50. گلی گفت:

  با سلام.من 19 سالمه میخواستم ببینم برای ورود به رشته ی پزشکی انگلستان آیا باید در انگلستان بازهم پری یونیورسیتی را بخوانم؟و آیا آنجا هم باز کنکور باید شرکت کنم درصورتی که معدل پیش دانشگاهیم در ایران بالای 18است؟لطفا راجع به هزینه اش و امکان بورس تحصیلی در آنجا راهنمایی کنید

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   برای ورود به دانشگاه لازم است ابتدا در کالج تحصیل کنید، بعد از اتمام دوره کالج می توانید برای پذیرش دانشگاه اقدام کنید.

 51. نازنین گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید من در سن ۱۹ ۱۸ سالگی میخوام از طریق ویزای تحصیلی برم انگلستان در رشته روانپزشکی یا روانشناسی
  باید a leve داشته باشم؟
  بدون a leve میشه رفت؟؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   برای پذیرش در رشته هایی که نام بردید مدرک a-level لازم است، که در واقع شما با پذیرش این کالجها اقدام می کنید.

 52. ندا رحمانی گفت:

  سلام. ممنون از اطلاعات خوبتون
  من ساکن انگلیس هستم و یه سوال داشتم. اگر شخصی مدرک لیسانس معماری گرفته باشد با دیپلم فنی و حرفه ای معماری، میتواند در این کشور در رشته های پزشکی و یا دندان پزشکی تحصیل کند؟ ممنون میشم اگه کمکم کنید.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   تنها در صورتی امکان پذیر خواهد بود که شخص پیش نیاز های تحصیل در این رشته را رعایت کرده و واجد شرایط برای تحصیل باشد.

 53. Niloufar گفت:

  با سلام
  من دانشجوی فوق لیسانس میکروبیولوژی هستم و دارای مقاله ISI در زمینه واکسن و مدرک IELTS و معدل الف هستم، با این شرایط میتونم در انگلستان در رشته پزشکی بورسیه تحصیلی بگیرم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شما میتوانید در کشور انگلستان مشغول به تحصیل شوید اما باید پیشنیاز های این کشور را که علی الخصوص برای ایرانیان سختگیرانه تر است، رعایت کرده و سپس درخواست تحصیل دهید.

 54. زهره عبدی گفت:

  سلام وقت بخیر. من تازه مقیم انگلیس شدم.لیسانس معماری ایران خوندم و دیپلمم از هنرستان هست. ۲۹ سالمه و تصمیم دارم رشته ی پزشکی رو بخونم. چیکار باید بکنم؟
  سپاسگزارم

 55. مریم گفت:

  باسلام .ممنون میشم منو راهنمایی کنین.من 29سالمه.آیا با توجه به سنم میتونم در رشته ی داروسازی در کشور انگلیس ادامه تحصیل بدم؟و اینکه آینده ی شغلی این رشته در ایران چگونه است؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در حال حاضر به دلیل محدودیت های موجود، کشور انگلستان اجازه ورود ایرانی ها را به راحتی صادر نمی کند.

 56. علی اکبر نصرالهی گفت:

  آیا معدل و ریز نمرات تو شانس پذیرش تاثیر داره؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   بله، ابتدایی ترین و اصلی ترین شروط دانشگاه های خارج از کشور، معدل دروس پیش دانشگاهی و دیپلم و به همراه ریز نمرات است.

 57. حسین گفت:

  با سلام
  دانشجوی ترم سه پزشکی هستم. میخواستم بپرسم برای ادامه تحصیل در مقطع تخصصی در انگلستان چیکار باید بکنم؟
  و شرایط آزمون معادلسازی چی هستش؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   طبق اطلاعات بنده، معادل سازی اینچنینی انجام نمی شود و بایستی از ابتدا شروع به تحصیل کنید.

 58. علی محمد پور گفت:

  انگلستان آزمونی واسه پذیرش نمیگیره (تو رشته پزشکی)

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   ابتدا باید دوره A-level را بگذرانید که حدودا 2 سال زمان میبرد و پس از آن نیز از شما آزمونی گرفته می شود که در صورت قبولی می توانید وارد دانشگاه شوید.

 59. بهاره گفت:

  سلام مرسی از اطلاعات خوبتون من دانشجوی پزشکی در ایران هستم و همسرم برنامه ی مهاجرت به انگلیس داره. من میخوام بدونم با مدرک پزشکی ایران میتونم شاغل شم یا ادامه تحصیل بدم؟ یا نه کلا صفر محسوب میشم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام، خواهش می کنم، لطف دارید.
   بله برای شما دو راه وجود دارد که:
   1- مهاجرت به عنوان یک پزشک
   2-مهاجرت برای ادامه تحصیل در مقطع تخصص
   برای مورد اول شما بایستی مدارک خود را معادلسازی کنید و آزمون های لازم را پشت سر بگذارید. که معمولا راه خوبی است.
   بهتر است به مشاوره تخصصی ما که خودشان پزشک هستند، تماس بگیرید تا راهنمایی تان کنند.

 60. erfan گفت:

  سلام خسته نباشید من نوزده ساله هستم برای وارد شدن به دانشگاهای انگلستان باید حتما این دوره ها رو پاس بکنی تا بتونی وارد دانشاه بشی یا راه دیگه ای هم داره که با مدرکی که تو ایران درس خودندیم ارایه بدیم و وارد دانشگاهای اونجا بشیم خیلی ممنون میشم بهم بگید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   ابتدا باید دوره A-level را بگذرانید که حدودا 2 سال زمان میبرد و پس از آن نیز از شما آزمونی گرفته می شود که در صورت قبولی می توانید وارد دانشگاه شوید.

 61. کوثر گفت:

  سلام وقتتون بخیر خیلی ممنون از راهنمایی هاتون فقط یسوال برام پیش اومد شما تو متن بالا ذکر کردید که مدرک زبان ایران معتبر نیست خب دراین صورت برای شخصی که درحال حاضر در زبان مهارتی ندارد چه باید کرد؟امکان یادگیری زبان در خود انگلیس وجود داره؟که مدرک زبان را در همونجا اخذ کند؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   در صورتی که دانشگاه مورد نظر شما مدرک زبان اخذ شده شما را قبول نداشته باشد، می توانید در آزمون های مورد تایید آنها شرکت نمایید و یا دوره زبان را در انگلیس و یا کشور های دیگر بگذرانید که در انگلیس حدود 3 تا 12 هزار پوند هزینه خواهد برد.

  2. سحر گفت:

   سلام وقتتون بخیر ببخشید من ۱۶ سالمه و سال اخر دوره متوسطه اول هستم (نهم) میخواستم که بعد دوره دیپلمم به انگلستان برای ادامه تحصیل برم در رشته پزشکی :1هزینه هاش چقدر هست 2 و چه دوره هایی رو باید بگذرونم با مدرک دیپلم ایران خیلی ممنون

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    برای تحصیل پزشکی در انگلیس باید در دوره های دوساله a-level شرکت نمایید و سپس در ازمون ورودی نیز نمره قبولی مورد نظر دانشگاه را دریافت نمایید.

 62. kosar گفت:

  سلام میشه با لیسانس زیست شناسی سلولی مولکولی از ایران برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی در انگلستان اقدام کرد؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   می بایست با اخذ پذیرش از ابتدا شروع به تحصیل نمایید.

 63. شایان گفت:

  سلام و خسته نباشید . ممنون میشم اگر در رابطه با سوالم راهنماییم کنید .
  میخواستم اول بپرسم سن فرد برای تحصیل در رشته پزشکی در انگلستان حتما باید سن خاصی باشد مثلا شخصی اگر 25یا26 ساله باشد میتواند اقدام کند( فقط سن منظورمه با احتساب اینکه باقیه شرایط محیا باشد )
  دوم اینکه میخواستم ببینم اگر شخصی مقیم انگلستان بشود برای تحصیل در رشته پزشکی باید سن خاصی داشته باشد ؟
  خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید .

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   در دو حالت، محدودیت سنی برای تحصیل وجود ندارد و هزینه تحصیل در سال بیش از 20 هزار پوند خواهد بود.

 64. نارسيس گفت:

  سلام من دانشجوي پزشكي شهيد بهشتي هستم قصد دارم تخصص و فوق تخصصم رو انگلستان بخونم.خواستم بدونم انگلستان مدرك عمومي كشور مارو قبول داره؟اگه داره چه مداركي لازمه و اينكه اصلا ميشه رفت يا نه.

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   مدرک شما مورد تایید است و نمره آیلتس و رزومه شما نیز بررسی می شود.

 65. fateme گفت:

  سلام روز به خير من مدل ديپلمم ١٧/٤٨و معدل مل ديپلم ١٩/٥٠ هست پي دانشگاهي هم سپري كردم و معدلم١٨/٣٦ هست
  ١٩سالمه و امسال دوباره كنكور ميدم ايلتس ندارم ولي زودتر ميتونم اقدام كنم و درمدت كمي ميتونم مدركشو بگيرم
  ايا بااين شرايط امكان پذيرش براي من هست؟
  واينكه من چون پيش دانشگاهي خوندم ميتونم alevel ديگه نخونم؟!

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   در صورتی که نمره ی آیلتس مطلوب دانشگاه مقصد را اخذ نمایید، می توانید سیکل ادامه تحصیل را طی نمایید و دوره ی ای لول را می بایست بگذرانید.

 66. نیلوفر صناعی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  اگر کسی در رشته زیست شیراز المپیاد طلای دانشجویی بیاورد معدل دیپلمش نوزده و هشتاد باشد راهنمایی و دبیرستان را در فرزانگان گذرانده باشد و لیسانس زیست را با معدل هفده هجده بگیرد و سابقه کار کوچکی در زمینه علوم پزشکی داشته باشد و سابقه ی کار های پژوهشی و مقاله ISI پزشکی داشته باشد و آیلتس بالای هشت و نیم، چه قدر شانس بورس گرفتن از پزشکی آکسفورد را دارد؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   در حالی که این نمره ی آیلتس بالا،بسیار تاثیر مثبتی برای این شخص دارد و مدال المپیاد در سطح ملی و بین المللی بسیار موثر است، مقاله های آی اس آی شخص مورد بررسی قرار میگیرد.
   ناگفته نماند، دانشگاه آکسفورد برای مسلمان ها هم بورسیه دارد، که نحوی تعلق گرفتن هر نوع بورسیه متفاوت و دارای شرایط است.

 67. نگین گفت:

  سلام من 16 سالمه و معدل تمام دوره تحصلیم 20 بوده و
  IELTS6 دارم میخواستم بدونم راهی برای بورس شدن من در مقطع دبیرستان وجود داره؟و چجوری باید اقدام کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   با توجه به شرایط شما، پیشنهاد میشود به صورت حضوری مشاوره شوید، چراکه شرایط خوبی برای ادامه تحصیل در بسیاری از کشورها را دارید و ارائه توضیح در مورد تمام کشور ها در این مقال نگنجد.

 68. ابوالفضل نیشابوری گفت:

  سلام.خسته نباشید
  من 19 سالمه رشته تجربی ام یه بار کنکور دادم اما نتیجه نگرفتم.امسال دوباره دارم میخونم واسه کنکور97 که دندون پزشکی قبول بشم.معدلم پایین یه خورده.اگه امسال قبول نشدم واسه تحصیل در انگلیس رشته دندون پزشکی باید چیکار کنم؟ممنون میشم جواب بدین

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   با داشتن مدرک دوم دبیرستان هم می توان برای مهاجرت تحصیلی اقدام نمود، که قبل از شروع کلاسها می بایست دوره کالج سپری شود.

 69. marjan گفت:

  سلام خسته نباشيد. من ٢٠ ساله هستم آيلتس ٥.٥ و ديبلم تجربي دارم با معدل پايين امكان پذيرش از كالج انگليس وجود دارد ؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بسته به دانشگاه مقصد شما، باید معدل شما مورد بررسی قرار گیرد.

 70. Ayda.n گفت:

  سلام من در مقطع دبيرستان هستم و ١٧ سالمه ميخواستم بدونم ميشه بلافاصله بعد از اتمام دوران دبيرستان بدون دادن كنكور وارد اين دانشگاه ها شد .تشكر

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   امکان اعزام دانشجوی پزشکی به انگلستان پس از پایان تحصیلات دبیرستان وجود دارد ولی باید در دوره a level نمره مناسبی جهت ورود به دانشگاه های این کشور داشته باشید.

 71. علی گفت:

  با سلام من نوزده سالمه و سربازی نرفتم میخوام پزشکی در انگلستان بخونم.اول باید برم سربازی بعد اقدام کنم؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   با توجه به سن، بهتر است قبل از سربازی اقدام فرمایید.

 72. دریا مهدیان گفت:

  سلام من دانشجوی پزشکی هستم و سال اولم رو دارم‌تموم میکنم نمرات دوره ی دبیرستانم عالی بودن و نمرات دانشگاهیمم عالین و مدرک آیلتس هم دارم میخواستم بدونم میتونم ادامه ی پزشکی رو تو انگلیس بخونم یا باید از اول شروع کنم؟؟و اینکه اگر بخوام از اول بخونم اونجا منم باید دوره ی A-level رو بگذرونم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   طبق اطلاعات ما، باید مجدد از ابتدا و با a level شروع کنید.

 73. آناهیتا پاکدل گفت:

  سلام من ۱۹ سالمه معدل دیپلم ۱۹.۲۰ و قبلا هم المپیاد زیست شناسی مرحله اول قبول شدم و امسال کنکور دارم می خواستی ببینم اگه با این شرایط و داشتن رتبه خوب در کنکور می تونم از دانشگاهی بورس بگیرم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   سهمیه بورسیه معمولا برای مقاطع مختلف وجود دارد ولی نمیتوانید روی این مسئله حساب قطعی باز کنید.

 74. اطهر احمدیان گفت:

  با عرض سلام
  ایا تحصیل پزشکی در انگلیس محدودیت سنی داره؟؟؟
  برارفتن از دیپلم باید چطوری اقدام کنم؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله محدودیت سنی در زمینه ویزا وجود دارد.

 75. شاهین اخوان گفت:

  سلام من 22 سالم هست معدل کل سال سوم 17/31 و معدل کل پیش 14/77 در رشته تجربی و IELTS 7 میخواستم بدون برای پزشکی در کشورهای انگلستان-کانادا یا آلمان میتونم اقدام کنم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله شانس اقدام دارید ولی با توجه به سن، ممکن است برای انگلستان با مشکل مواجه شوید‌

 76. هژير گفت:

  با سلام
  بنده فارغ التحصيل دامپزشكي هستم از ايران
  الان ميخوام در رشته پزشكي به كشور انگلستان برم
  شرايط بنده به چه شكلي است؟
  آيا فانديشن كورس واسه من لازمه؟؟
  ممنون ميشم راهنمايي كنيد

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   باید در دوره alevel شرکت کنید و البته محدودیت سنی از جهت ویزا نیز وجود دارد.

 77. یییسیس گفت:

  سلام اگر پزشکی عمومی رو تو ایرون بخونیم میشه واسه تخصص بریم انگلستان پذیرش بگیریم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله امکان وجود دارد، ولی دارای آزمون معادلسازی است

 78. حسین جعفری گفت:

  سلام اگه دوره پزشکی عمومی رو در ایران بگذرونم چطور میشه برای تخصص مغزواعصاب از دانشگاه های انگلستان اقدام کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   جهت اخذ پذیرش تخصص پزشکی در انگلستان نیاز در آزمون معادلسازی شرکت کنید که آزمونی بسیار دشوار است، اقدام برای تحصیل تخصص در این کشور کار چندان راحتی نیست.

 79. Neda abeyat گفت:

  سلام ٢٧سالمه.لندن زندگي ميكنم و پناهندم يعني اقمت پنج ساله دارم شهروند انگليسي هستم در حال حاضر و قصد تحصيل در رشته پرستاري دارم.و داراي ديپلم و پيشدانشگاهي رشته تجربي از ايران هستم .خواسم بدونم با اين ديپلم ميتونم مستقيم وارد مرحله Alevelبشم؟
  و سوال بعدي اينه كه مدارك لازم براي ورود به دانشگاه پزشكي انكلستان چيه؟و بايد هزينه پرداخت كنم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله امکان ورود به کالج alevel با شرایط شما مقدور است، برای افراد سیتیزن انگلستان امکان تحصیل فقط یکبار در یک مقطع با هزینه بسیار کم و حد رایگان وجود دارد.

 80. محمدامین گفت:

  سلام من دانشجوی ترم دو اتاق عمل هستم میخواستم ببینم میتونم در انگلیس رشته پزشکی بخونم اگه میشه لطفا شرایط وهزینشو بگید متشکرم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله می توانید اقدام فرمایید، البته ارتباطی به تحصیل شما در رشته اتاق عمل ندارد و باید از ابتدا شروع کنید. معمولاً باید دوره alevel را طی کنید.

 81. sh.sh گفت:

  سلام وقت بخیر من 19 سالم هست و دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی دارم با معدل پاییییین برای رفتن به رشته علوم تغذیه باید فاندیشن برم یا ای لول؟ و کدوم کشور برای رفتن به دندانپزشکی و پزشکی راحت تر است که مدرکش هم مورد تایید وزارت بهداشت باشد؟ ببخشید سوالم چندتا شد مرسی از پاسختون.

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای تحصیل رشته تغذیه شما می توانید هم برای foundation و هم A level اقدام فرمایید. کشورهای زیادی را می توانید برای تحصیل پزشکی انتخاب نمایید ارائه این توضیحات درباره همه کشورها در اینجا مقدور نیست، در صورت امکان به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

 82. parsa گفت:

  درود بر شما..
  1.هزینه 1 سال foundation برای رشته پزشکی به صورت میانگین چقدره؟
  2.در صورت داشتن نمرات بالا در دوره 1 ساله foundation شانسی برای تخفیف شهریه هست؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   1- معمولاً برای پزشکی باید دوره a level طی کنید ولی برخی دانشگاه ها دوره foundation نیز قبول می کنند، هزینه دوره ها سالانه حدود 25.000 پوند می باشد.
   2- بله، در صورتی که نمراتی خوبی داشته باشید می توانید از تخفیفات استفاده کنید.

 83. مریم مظفری گفت:

  میشه ادرس موسسه رو بدین؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   در صفحه زیر آدرس دفاتر تهران و شیراز موجود می باشد؛

   https://www.estahbanaty.org/contact-us/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *