هزینه زندگی در دانمارک
مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

اطلاعات کلی کشور دانمارک

 • دارای سلطنت مشروطه؛ رئیس کنونی دولت ملکه مارگارت دوم است.
 • پایتخت: کپنهاگ
 • عضو اتحادیه اروپا، به سوئد و نروژ به عنوان بخشی از اسکاندیناوی می پیوندد ( که همراه با ایسلند و فنلاند کشورهای اسکاندیناوی را تشکیل می دهند.
 • پرچم دانمارک قدیمی ترین پرچم در حال استفاده است.
 • زبان رسمی: دانمارکی، اما آلمانی، گرینلندی و فاروئی نیز به رسمیت شناخته و بخش بزرگی از دانمارکی ها زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم آنها به رسمیت شناخته اند.
 • واحد پول: کرون دانمارک (DKK)
 • کد تلفن بین المللی : 45+
مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به دانمارک

سالانه افراد زیادی کشور دانمارک را به منظور مهاجرت انتخاب می کنند، دانمارک کشوری است که سالانه معمولاً در استانداردهای زندگی و کیفیت آن از شرایط مطلوبی برخوردار است.

ویزای کار دانمارک

فهرست مثبت: بسیاری از مشاغل در دانمارک هستند که برای آن ها کمبود کارگران واجد شرایط وجود دارد. اگر شما دارای مهارت در یکی از این مشاغل هستید، شما می توانید یک اجازه ی کار و اقامت در زمان بسیار کمی تحت طرح فهرست مثبت به دست آورید. طرح پرداخت محدود: اگر شما یک پیشنهاد کار از یک کارفرمای دانمارکی دارید که بیش از DKK 375،000 (حدود تقریباً USD 55،000)، به شما پرداخت می کند، همچنین می توانید برای یک اجازه ی کار و اقامت در دانمارک تحت طرح پرداخت محدود می اقدام کنید.

مهاجرت به دانمارک از طریق کار
هزینه تحصیل در دانمارک به زبان انگلیسی

تحصیل در دانمارک

طبق گزارش یک شبکه جهانی تحقیقات دانشگاهی دانمارک در رتبه بندی جهانی در مکان پنجم عالی ترین کشور جهان جهت عرضه امکانات آموزش عالی قرار گرفته است. این کشور نیز در صدر شاخص آموزش سازمان ملل قرار دارد و مدارک دانشگاهی آن در کل دنیا معتبر است.

شرایط زندگی در دانمارک

کشوری است در شمال اروپا و پایتخت آن کپنهاگ است. جمعیت این کشور ۵٫۵ میلیون نفر و زبان رسمی آن دانمارکی است. زبان‌های فاروئی، گرینلندی و آلمانی نیز به عنوان زبان‌های محلی در این کشور رسمیت دارند. واحد پول این کشور کرون دانمارک می باشد و با این که این کشور در سال ۱۹۷۳ به اتحادیه اروپا پیوسته ولی به حوزه یورو نپیوسته‌است. دین ۸۰٫۴ درصد مردم مسیحی لوتری می باشد.

شرایط اخذ ویزای استارت آپ دانمارک
اقامت دانمارک از طریق استارت آپ

اخذ اقامت دانمارک

اقامت دانمارک از طریق راه هایی مثل تحصیل، کار، سرمایه گذاری و برخی راه های خاص دیگر امکان پذیر است، کشور دانمارک از جمله کشورهای حوزه اسکاندیناوی می باشد. این کشور معمولاً سالانه از نظر شاخص های کیفیت زندگی در رده های بالای قرار میگیرد. ما در مقاله مربوطه سعی نموده ایم راه های مختلف اخذ اقامت این کشور را برای شما توضیح دهیم.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانمارک

به طور کلی برای ورود به دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در کشور دانمارک بایددر آزمون اولیه ای که بسته به محل تحصیل متفاوت است پذیرفته شوید . مانند آزمون تستی زیست شناسی SAT Subject Test in Biology E/M هدف از آزمون SAT در زیست شناسی، سنجش میزان دانش زیست شناسی می باشد که این آزمون در سطح آمادگی کالج با تأکید بر اکولوژیکی (Biology E) یا تاکید مولکولی (Biology M) است.

مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به دانمارک ویزای XG1
مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی دانمارک

تابعیت و شهروندی دانمارک

طفلی که یکی از والدین وی تبعه دانمارک باشد بدون توجه به کشور محل تولد وی، تبعه دانمارک محسوب می شود . البته اطفالی که فقط مادرشان دانمارکی است و قبل از ژانویه 1979 به دنیا آمده باشند باید برای به دست اوردن تابعیت دانمارک اقدام نمایند.

سوالات متداول درباره مهاجرت و زندگی در دانمارک

پایتخت کشور دانمارک چیست؟

کپنهاگ پایتخت کشور دانمارک می باشد.

موقعیت کشور دانمارک در اتحادیه اروپا چگونه است؟

عضو اتحادیه اروپا،به سوئد و نروژ به عنوان بخشی از اسکاندیناوی می پیوندد(که همراه با ایسلند و فنلاند کشورهای اسکاندیناوی را تشکیل می دهند)

زبان رسمی دانمارک چیست؟

دانمارکی،اما آلمانی،گرینلندی و فاروئی نیز به رسمیت شناخته و بخش بزرگی از دانمارکی ها زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم آنها به رسمیت شناخته اند.

واحد پول دانمارک چیست؟

واحد پول دانمارک (کرون دانمارک) DKK

اخذ اقامت در دانمارک به چند روش می باشد؟

 • از طریق راه های تحصیلی
 • از طریق کار
 • سرمایه گذاری

شرایط تحصیل پزشکی در دانمارک چگونه است؟

به طور کلی برای ورود به دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در کشور دانمارک باید در آزمون اولیه ای که بسته محل اولیه تحصیل متفاوت است پذیرفته شوید.مانند آزمون تستی زیست شناسی Sat subject test in هدف از آزمون Sat در زیست شناسی،سنجش میزان دانش زیست شناسی می باشد

تابعیت و شهروندی دانمارک به چه صورت می باشد؟

طفلی که یکی از والدین وی تبعه دانمارک باشد بدون توجه به کشور محل تولد وی،تبعه دانمارکی محسوب می شود البته اطفالی که فقط مادرشان دانمارکی است و برای به دست آوردن تابعیت دانمارک اقدام نمایند‌

تابعیت در دانمارک از طریق اصل خون به چه صورت است؟

طفلی که یکی از والدین وی تبعه دانمارک باشد بدون توجه به محل تولد تبع دانمارکی نی باشد

آموزش رشته پزشکی در دانمارک در دوره های مختلف چند سال طول می کشد؟

 • برنامه کارشناسی ۳سال
 • برنامه کارشناسی ارشد ۳سال برای دریافت مدرک CAND به عنوان MED/MD
 • برنامه دکترا ۳سال اختیاری

شرایط دانمارک از نظر اقتصادی به چه صورت می باشد؟

دانمارک دارای اقتصاد کوچکی است و به شدت بر روی تجارت با کشورهای دیگر متمرکز است.المان مهمترین شریک تجاری دانمارک است و سوئد و بریتانیا و نروژ از شرکای مهم دانمارک هستند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *