اقامت دانمارک

فهرست مطالب

آیا متقاضی مهاجرت به کشور دانمارک هستید؛ اما نمی‌دانید چگونه باید اقدام کنید؟ از کجا و با چه کسی مشورت نمایید؟ تنها کافیست برای مشاوره تخصصی و بررسی شرایط با شماره 09426001036 تماس بگیرید تا وکیل و مشاور مهاجرت باتوجه به شرایط‌تان بهترین و مطمئن‌ترین روش مهاجرت را به شما ارائه نماید.کشور نوردیک یا اسکاندیناوی دانمارک که به دلیل اهمیت به بنیان خانواده و مراقبت از ساکنانش در جهان شناخته شده است از مقاصد مهاجرتی بسیاری از متقاضیان از سراسر جهان و به ویژه ایرانیان است. این کشور جدا از ارائه خدمات اجتماعی عالی و دارا بودن مناظر بکر طبیعی و بالا بودن کیفیت زندگی دارای ویژگی های فراوانی است که در این مقاله به اختصار به برخی از آن ها می پردازیم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

مهاجرت به دانمارک و بررسی شرایط آن

بسیاری از متقاضیان آرزوی مهاجرت به کشورهای اروپایی مانند دانمارک را دارند. دلایل این متقاضیان وجود سیستم مراقبت های بهداشتی در سطح عالی، تحصیل با هزینه اندک در دانشگاه های دولتی و لذت از مناظر طبیعی و فوق العاده زیبا است.

پایین بودن نرخ جرم و جنایت و فساد اداری، کم بودن اختلاف درآمد مردم و رواج زبان انگلیسی در بین بیش از 80% مردم این کشور را می توان از دلایل مهاجرت به دانمارک محسوب کرد. کشور دانمارک دارای فضایی دوستانه برای مهاجران است و نگرش خوبی نسبت به مهاجران در این کشور وجود دارد. شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای مهاجرت و ورود به دانمارک باید مجوز اقامت و کار این کشور را دریافت کنند.

مشاوران و کارشناسان با تجربه موسسه مهاجرتی اصطهباناتی سعی کرده اند تا در این مقاله اطلاعات لازم در مورد شرایط مهاجرت و اخذ اقامت کشور دانمارک را به متقاضیان ارائه دهند. اطلاعات و خدمات بی نظیر ارائه شده در این موسسه در کمتر موسسه مهاجرتی دیده می شود.

همه چیز درباره کشور دانمارک برای مهاجرت

دانمارک کشوری امن، تمیز و زیبا و از شادترین کشورهای جهان است و در فهرست بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت و کار قرار دارد. کشور دانمارک همراه با نروژ و سوئد بخشی از منطقه شمال اروپا به نام اسکاندیناوی را تشکیل می دهند. پایتخت دانمارک شهر کپنهاگ و دومین شهر بزرگ آن آرهوس نام دارد. زبان رسمی دانمارک زبان دانمارکی است اما زبان انگلیسی در این کشور به شدت رواج دارد.

کشور دانمارک گرچه از لحاظ قلمرو کوچک و کم جمعیت است اما نقش مهمی در تاریخ اروپا دارد. شرایط و جایگاه جغرافیایی دانمارک از لحاظ صنایع دریایی و ارتباطات با بریتانیای کبیر و ایالات متحده آمریکا اهمیت زیادی دارد.

مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل

مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل از بهترین و ارزان ترین روش های اخذ اقامت این کشور است. دریافت ویزای دانشجویی از ویزاهای دیگر راحت تر است و زندگی برای یک یا دو ترم تحصیلی این فرصت را به متقاضیان می دهد تا ببینند که آیا می توانند آب و هوای زمستانی طولانی و ساعات طولانی تاریکی را تحمل کنند.

دانشگاه ها در دانمارک کاملاً رایگان نیست و متقاضیان برای تحصیل در این کشور باید هزینه های تحصیل را بپردازند. متقاضیان با تحصیل در دانشگاه های دانمارک با اخذ مجوز کار دانشجویی می توانند هزینه های گران زندگی و تحصیل در این کشور را تامین کنند.

تحصیل در دوره های آموزش عالی دانمارک

متقاضیان می توانند در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه های دانمارک تحصیل کنند. متقاضیان با تحصیل در دانشگاه های دانمارک می توانند از مزایای اخذ بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های مالی، اخذ مجوز کار دانشجویی به مدت 20 ساعت در هفته و اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان برخوردار شوند. متقاضیان برای تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی دانمارک باید دارای مدارک زیر را ارائه دهند:

 • اخذ نامه پذیرش از دانشگاه های دانمارک
 • دارا بودن مدرک زبان دانمارکی یا انگلیسی
 • گواهی تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی در دانمارک
 • رسید پرداخت هزینه های شهریه یک ترم تحصیلی
 • گواهی سوء پیشینه و عدم ارتکاب جرم و جنایت
 • گواهی سلامت روحی و جسمی متقاضی

تحصیل در مقطع دوره متوسطه دانمارک

متقاضیان بین المللی زیر 18 سال می توانند برای تحصیل در مقطع دوره متوسطه مدارس دانمارک اقدام کنند. متقاضیان برای تحصیل در دبیرستان های دانمارک می توانند مجوز اقامت یک ساله را دریافت کنند. البته وجود قیم قانونی در این کشور برای ساپورت متقاضی در مدت اقامت و تحصیل در دانمارک الزامی است. متقاضیان زیر 18 سال با اخذ ویزای تحصیلی حق کار و اشتغال در دانمارک را ندارند.

مهاجرت به دانمارک از طریق کار

پایین بودن نرخ بیکاری و کمبود نیروی کاری ماهر و با تجربه در دانمارک موجب شده است تا این کشور شرایط را برای جذب متقاضیان دارای سوابق کار حرفه ای فراهم کند. شرط مهم مهاجرت به دانمارک از طریق کار دارا بودن پیشنهاد کاری job Offer از کارفرمای دانمارکی است.

دریافت پیشنهاد کار برای متقاضیان ایرانی که از شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا می باشند سخت و دشوار است. بنابراین بهتر است متقاضیان ایرانی از طریق اخذ ویزای تحصیلی دانمارک و تحصیل در دانشگاه های این کشور و یافتن کار پس از فارغ التحصیلی اقدام کنند.

شرایط مهاجرت به دانمارک از طریق کار

متقاضیان برای اخذ ویزای کار و اقامت در کشور دانمارک باید دارای شرایط لازم باشند. البته متقاضیان با مهاجرت تحصیلی به دانمارک و فارغ التحصیلی از دانشگاه های این کشور و یافتن کار مناسب شرایط بهتری برای اخذ ویزای کار دانمارک دارند. هر چند دانمارک دارای یک برنامه ویزای کار Positive List برای متقاضیانی است که دارای پیشنهاد شغلی از کارفرمای دانمارکی می باشند.

از مهم ترین شرایط مورد نیاز مهاجرت به دانمارک از طریق کار موارد زیر را می توان نام برد:

 • دریافت پیشنهاد کار Job Offer از کارفرمای دانمارکی
 • آگهی فرصت شغلی مورد نظر در دانمارک و سپس در کشورهای اتحادیه اروپا
 • امضای قرارداد کاری با متقاضی در صورت عدم وجود نیروی کار برای این فرصت شغلی در دانمارک و کشورهای اتحادیه اروپا
 • دارا بودن گواهی حساب بانکی 6 ماه گذشته و گواهی مالیات بر درآمد متقاضی

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

کشور دانمارک از لحاظ راه اندازی کسب و کار و سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت تجاری دارای بهترین شرایط است. پایین بودن نرخ فساد اداری، راحت بودن ثبت شرکت از طریق تجارت الکترونیک و رونق اقتصادی از مهم ترین ویژگی های دانمارک برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت می باشد. متقاضیان از طریق ثبت شرکت به شرطی می توانند مجوز اقامت دانمارک را دریافت کنند که دارای طرح تجاری قدرتمند و سودآور باشند و این طرح با راه اندازی موجب رونق اقتصادی بیشتر دانمارک شود.

شرایط مهاجرت به دانمارک از طریق ثبت شرکت

وجود شرکت های بین المللی و نمایندگی های کشورهای برتر جهان در دانمارک و امنیت سرمایه گذاری در این کشور موجب شده است تا بسیاری از متقاضیان برای ثبت شرکت در دانمارک اقدام کنند. متقاضی با ثبت شرکت در دانمارک در ابتدا مجوز اقامت 3 ساله را دریافت می کند.

اگر شرکت تجاری راه اندازی شده در دانمارک دارای گردش مالی مطلوب باشد و تاثیر قابل توجهی بر اقتصاد این کشور داشته باشد، متقاضی می تواند مجوز اقامت 3 ساله این کشور را دریافت کند. حداقل هزینه لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود یک کرون دانمارک می باشد که برای کسب و کارهای کوچک و مختص متقاضیانی است که فاقد سرمایه های هنگفت برای سرمایه گذاری می باشند. از مهم ترین شرایط مهاجرت به دانمارک از طریق ثبت شرکت موارد زیر را می توان نام برد:

 • دارا بودن طرح و ایده تجاری قدرتمند با اثبات سودآوری برای اقتصاد دانمارک
 • ایجاد فرصت شغلی برای اشتغال 12 شهروند و تبعه دانمارک در شرکت تجاری
 • دارا بودن حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت سهامی در حدود 120.000 یورو

مهاجرت به دانمارک از طریق تولد

به طور کلی کشورهای جهان برای اعطای تابعیت و شهروندی از طریق تولد کودکان در این کشور از دو قانون خون و خاک تبعیت می کنند. بر اساس قانون خاک اگر کودکی در خاک کشور خارجی از پدر و مادر بدون تابعیت آن کشور متولد شود، آن کودک می تواند تابعیت و شهروندی آن کشور خارجی را صرف نظر از تابعیت پدر و مادر خود دریافت کند.

اما بر اساس قانون خون اگر کودکی در کشور خارجی متولد شود برای دریافت تابعیت و شهروندی باید حتما پدر و مادر این کودک دارای تابعیت آن کشور خارجی باشند. قوانین مهاجرت به دانمارک از طریق تولد بر اساس قانون خون می باشد. در واقع پدر و مادر کودک متولد شده در این کشور باید دارای تابعیت دانمارک باشند تا کودک بتواند تابعیت دانمارک را دریافت کند.

اقامت دانمارک از طریق ازدواج

متقاضیان بین المللی و شهروند کشورهای دیگر می توانند با دارا بودن شرایط اقامت در دانمارک با شهروند این کشور ازدواج کنند. اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج به دوام و ماندگاری ازدواج بستگی دارد. اگر همسر متقاضی دارای مجوز اقامت قانونی حداقل 3 ساله دانمارک باشد، متقاضی می تواند برای دریافت اخذ اقامت دائم دانمارک اقدام کند. پس از گذشت 2 سال از ازدواج و اثبات ماندگاری این ازدواج نیز می تواند مجوز اقامت دائم 7 ساله را دریافت کند.

پس از گذشت یک سال از ازدواج و اثبات ماندگاری این ازدواج متقاضی می تواند مجوز اقامت دائم 8 ساله را دریافت کند.

متقاضیان برای اخذ مجوز اقامت دائم دانمارک از طریق ازدواج باید حداقل به مدت 6 سال بدون وقفه در این کشور اقامت داشته باشند و از زمان ازدواج آن ها با شهروند دانمارکی 3 سال گذشته باشد.

از مهم ترین شرایط ازدواج در دانمارک می توان به اثبات ازدواج از روی علاقه متقابل و قصد واقعی برای ازدواج و نه اخذ مجوز اقامت دائم این کشور اشاره کرد. اگر درست و حقیقی بودن ازدواج متقاضی با شهروند دانمارکی ثابت شود متقاضی می تواند پس از گذشت 2 سال از ازدواجش برای دریافت مجوز اقامت دائم و در نهایت تابعیت دانمارک اقدام کند.

شرایط اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج

متقاضی بین المللی برای ازدواج با شهروند دانمارکی باید دارای حداقل یک بار سابقه سفر به دانمارک باشد. علاوه بر این باید دارای مدرک زبان دانمارکی در سطح A1 به مدت 6 ماه آموزش و سطح A2 به مدت 9 ماه آموزش باشد. شهروند دانمارکی نیز باید ساکن دانمارک و دارای زندگی مستقل و دارای تمکن مالی کافی باشد. از دیگر شرایط اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج موارد زیر را می توان نام برد:

 • ازدواج به صورت رسمی و قانونی باشد.
 • ازدواج از روی اجبار نباشد و هر دو طرف با آگاهی و اختیار به ازدواج با هم علاقه داشته باشند.
 • هر دو طرف ازدواج دارای همسر و یا نامزد دیگری نباشند.
 • هر دو طرف ازدواج حداقل دارای 24 سال سن باشند.
 • هر دو طرف ازدواج دارای شرایط فرهنگی، دینی، مالی و سنی نزدیک به هم باشند.
 • متقاضی بین المللی در کلاس های زبان دانمارکی به طور فعالانه شرکت کند.

دلایل اخذ اقامت کشور دانمارک از طریق ازدواج

کشور دانمارک یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای ازدواج و اخذ اقامت از طریق ازدواج است. زیرا ازدواج با شهروند این کشور از لحاظ قانونی در همه جای جهان به رسمیت شناخته می شود. از دیگر دلایل متقاضیان برای اخذ اقامت کشور دانمارک از طریق ازدواج موارد زیر را می توان نام برد:

 • Nordic Adventure Weddings تهیه همه مدارک و اسناد مورد نیاز برای ازدواج در دانمارک را انجام می دهد و درخواست ازدواج را نیز ارائه می دهد.
 • برای ازدواج با شهروند دانمارکی در کشور دانمارک مدارک کمی مورد نیاز است و بررسی مدارک و اسناد به سرعت انجام می شود.
 • برای ازدواج با شهروند دانمارکی متقاضی ملزم به ارسال همه مدارک به شهرداری های دانمارک نمی باشد و در زمان و هزینه ها صرفه جویی می شود.
 • متقاضی پس از ازدواج با شهروند دانمارکی می تواند با در دست داشتن گواهی ازدواج خود که به 5 زبان صادر شده است آزادانه به کشورهای دیگر سفر کند.
 • متقاضی برای ازدواج با شهروند دانمارکی نیاز به ارائه گواهی تولد و وضعیت تاهل ندارد.

اقامت دائم دانمارک از طریق خرید ملک

متقاضیان با دارا بودن شرایط لازم می توانند در کشور دانمارک خانه و مستغلات خریداری کنند اما از طریق خرید املاک و مستغلات نمی توانند اقامت دانمارک را دریافت کنند. در واقع بر اساس قوانین اروپا متقاضیان بین المللی که فاقد مجوز اقامت کشورهای اروپایی و از جمله دانمارک می باشند، نمی توانند اقامت دانمارک از طریق خرید ملک را دریافت کنند.

متقاضیان برای خرید ملک و خانه در دانمارک باید ثابت کنند که در حدود 5 سال در این کشور اقامت دارند و یا اینکه از طریق سرمایه گذاری و کار در دانمارک دارای مجوز اقامت بلند مدت این کشور می باشند. متقاضیان برای اخذ اقامت کشور دانمارک از طریق خرید ملک باید از اداره امور مدنی مجوز خرید اموال منقول کشور دانمارک را داشته باشند.

متقاضیان بین المللی به شرطی می توانند در دانمارک خانه و ملک خریداری کنند که ثابت کنند قصد استفاده از ملک خریداری شده را دارند و می خواهند در آن سکونت کنند و دیگر این که مجوز لازم از وزارت دادگستری دانمارک را دریافت کنند.

گرچه اقامت دانمارک از طریق خرید ملک برای متقاضیان بین المللی امکان پذیر نیست اما متقاضیان می توانند با خرید خانه و ملک در دانمارک بدون نیاز به اخذ ویزا و آزادانه به کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنند.

مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی

روش پناهندگی از دیگر روش های مهاجرت به دانمارک می باشد که موسسه مهاجرتی اصطهباناتی به هیچ وجه این روش را به متقاضیان توصیه نمی کند و هیچ گونه خدماتی را در این خصوص ارائه نمی دهد. ذکر این روش در این مقاله صرفاً جهت اطلاع متقاضیان از روش های مختلف مهاجرت به دانمارک است.

متقاضیان بر اساس کنوانسیون حقوق بشر در صورت تهدید و یا خطر جانی به دلایل سیاسی، نژادی، مذهبی و ملیتی می توانند درخواست پناهندگی خود به کشور دانمارک را در بدو ورود به این کشور به اداره پلیس دانمارک ارائه دهند. متقاضیان با ارائه درخواست پناهندگی دانمارک می توانند مجوز اقامت موقت یک ساله برای رسیدگی به پرونده پناهندگی را دریافت کنند.

مهاجرت پزشکان به دانمارک

پزشکان ایرانی که دارای شرایط مهاجرت به دانمارک می باشند، می توانند اقامت این کشور را دریافت کنند. پزشکان ایرانی دارای مدرک معتبر پزشکی از دانشگاه های ایران برای مهاجرت به دانمارک از طریق اخذ ویزای تحصیلی یا کاری باید مدارک خود را معادل سازی کنند. مهاجرت به دانمارک برای پزشکان و اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل در دوره های تخصصی با شرکت در دوره های معادل سازی و تائید مدارک پزشکی عمومی امکان پذیر است.

از مهم ترین شرایط تحصیل پزشکان عمومی در دوره های تخصصی پزشکی دانمارک دارا بودن مدرک زبان دانمارکی و دارا بودن تمکن مالی کافی است. در صورتی که پزشکان عمومی ایرانی فاقد مدرک مهارت زبان دانمارکی باشند، می توانند در دوره های آمادگی زبان دانمارکی در دانمارک شرکت و مدرک لازم را دریافت کنند.

شرایط مهاجرت پزشکان به دانمارک

پزشکان ایرانی برای معادل سازی مدارک پزشکی خود باید ویزای یک ساله اقامت XG1 دانمارک را دریافت کنند که تا یک سال قابل تمدید است. مدت زمان تحصیل در بیشتر رشته های تخصصی پزشکی در دانشگاه های علوم پزشکی دانمارک در حدود 3 تا 5 سال می باشد.

مدت زمان تحصیل در رشته تخصص جراحی مغز و اعصاب در دانمارک در حدود 6 تا 7 سال و جراحی پلاستیک زیبایی در حدود 7 سال می باشد. فارغ التحصیلان دوره های تخصص پزشکی در دانمارک می توانند با یافتن کار ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.

پزشکان متخصص و عمومی پس از ۳ تا ۵ سال کار و طبابت در دانمارک در صورت دارا بودن شرایط دیگر از جمله پرداخت منظم و مرتب مالیات و بیمه می توانند مجوز اقامت دائم دانمارک را دریافت کنند. امکان اخذ تابعیت دانمارک برای پزشکان پس از ۶ تا ۷ سال کار و طبابت امکان پذیر است.

مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک

دندانپزشکان ایرانی با دارا بودن مدرک معتبر دندانپزشکی می توانند به کشور دانمارک مهاجرت کنند. دندانپزشکان برای مهاجرت به دانمارک می توانند از طریق اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در دوره های تخصصی اقدام کنند. روش دیگر اخذ ویزای کاری دانمارک و کار و طبابت در این کشور است.

برای مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک از هر دو طریق ذکر شده باید روند معادل سازی مدرک تحصیلی انجام گیرد. دندانپزشکان برای معادل سازی مدرک دندانپزشکی باید دارای مدرک زبان دانمارکی باشند. در صورتی که دندانپزشکان فاقد مدرک زبان دانمارکی باشند، می توانند در دوره های زبان دانمارکی در این کشور شرکت و مدرک زبان لازم را دریافت کنند.

مهاجرت پرستاران به دانمارک

کشور دانمارک در حال حاضر از بهترین مقاصد مهاجرتی برای پرستاران است. از مهم ترین دلایل مهاجرت پرستاران به دانمارک درآمد بالا و امنیت شغلی و حرفه ای در دانمارک، بیکاری و تورم و نامساعد بودن شرایط کاری در ایران ،برخورداری از امکانات بهتر زندگی و امکان ادامه تحصیل می باشد. مهم ترین مزیت مهاجرت به دانمارک برای پرستاران ایرانی عدم نیاز به شرکت در آزمون های معادل سازی می باشد. پرستاران برای مهاجرت به دانمارک فقط باید دارای مدرک مهارت زبان دانمارکی باشند و با دارا بودن مدرک زبانی می توانند مجوز کار دانمارک را دریافت کنند.

شرایط مهاجرت پرستاران به دانمارک

دولت دانمارک در سال های اخیر با تسهیل روند مهاجرت پرستاران ایرانی و صدور ویزای معادل سازی شرایط لازم را برای مهاجرت پرستاران به این کشور فراهم کرده است. پرستاران ایرانی با ارسال مدارک تحصیلی به دانمارک و اخذ تاییدیه های لازم می توانند ویزای معادل سازی را دریافت کنند.

پرستاران با اخذ ویزای معادل سازی و ورود به دانمارک می توانند تا مدت زمان 3 سال زبان دانمارکی را فراگیرند و در حین فراگیری زبان دانمارکی به طور تمام وقت به کار و اشتغال بپردازند. از شرایط مهم مهاجرت پرستاران به دانمارک موارد زیر را می توان نام برد:

 • دارا بودن مدرک مهارت زبان دانمارکی در سطح DANSK3 و یا مدرک زبان انگلیسی
 • دارا بودن مدرک تحصیلی لیسانس پرستاری از دانشگاه های معتبر ایران
 • دارا بودن مدارک لازم اتمام دوره طرح پرستاری
 • دارا بودن گواهی تمکن مالی کافی
 • دارا بودن سند ازدواج و شناسنامه فرزندان در صورت تاهل

مهاجرت هنرمندان به دانمارک

هنرمندان و متقاضیانی که در حوزه های هنری، فرهنگی و ادبی دارای شهرت ملی و بین المللی می باشند، می توانند برای مهاجرت به دانمارک اقدام کنند. از مهم ترین شرایط مهاجرت هنرمندان به دانمارک دارا بودن استعداد و توانایی خاص در یکی از حوزه های هنری و فرهنگی و همچنین دریافت پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای دانمارکی است.

مهاجرت ورزشکاران به دانمارک

ورزشکاران در رشته های مختلف ورزشی که دارای نام و آوازه ملی و یا بین المللی می باشند و یا در لیگ های حرفه ای مشغول فعالیت می باشند، می توانند برای مهاجرت به دانمارک اقدام کنند. مهم ترین شرط مهاجرت ورزشکاران به دانمارک کسب درآمد از فعالیت ورزشی و کار حرفه ای به عنوان ورزشکار می باشد، نه اینکه ورزش به عنوان اوقات فراغت و کار حاشیه ای برای آن ها محسوب شود.

شرایط زندگی و اقامت در دانمارک

کشور دانمارک به عنوان یکی از شادترین کشورها برای زندگی در جهان رتبه بندی شده است. این کشور دارای خدمات و مراقبت های بهداشتی برتر در سطح جهان و دارای سیستم حمل و نقل عمومی بی نظیر در جهان است. مردم کشور دانمارک برای خانه و خانواده اهمیت ویژه ای قائل هستند.

شرایط زندگی و اقامت در دانمارک

شرایط زندگی و اقامت در دانمارک

کشور دانمارک در میان 10 کشور برتر جهان از لحاظ کیفیت زندگی در رتبه 8 قرار دارد. این کشور دارای رتبه اول در ایمنی و امنیت و ثبات سیاسی و اجتماعی است. در حدود 77% از مردم دانمارک معتقدند که می توانند آزادانه نظرات خود را بیان کنند، 99% مردم دانمارک از ثبات سیاسی این کشور رضایت دارند و در حدود 94% مردم از زندگی در این کشور احساس امنیت می کنند.

مزایا و معایب مهاجرت به دانمارک

کشور دانمارک از باثبات ترین کشورهای جهان از لحاظ اقتصادی است و یکی از مطلوب ترین نقاط جهان برای کارشناسان تجارت و مشاغل آزاد و کسب و کارهای دیجیتالی می باشد. یکی از دلایلی که دانمارک همچنان در فهرست مکان های مطلوب برای مهاجرت قرار دارد این است که دارای جذابیت های یک روستای کوچک با فضای شهری بی نظیر است.

مشاوران موسسه مهاجرتی اصطهباناتی با آگاهی های لازم در مورد کشورهای اروپایی و از جمله دانمارک اطلاعاتی در مورد این کشور را به متقاضیان ارائه می دهند که در نوع خود بی نظیر است. به طور کلی مزایا و معایب مهاجرت به دانمارک عبارت است از:

مزایای مهاجرت به دانمارک

 • در این کشور تاکید زیادی بر تعادل میان کار و زندگی وجود دارد و بر این اساس مدت زمان کار در دانمارک در مقایسه با دیگر کشورها کمتر و میزان روزهای تعطیل بیشتر است. مدت زمان سالانه کار در دانمارک به طور متوسط حدود 130 ساعت از کار در ایالات متحده آمریکا کمتر است.
 • زندگی در کشور عضو اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن دارای مزایای فراوانی از لحاظ اجتماعی و اقتصادی و سیاسی است.
 • تحصیلات در دانمارک تا کمتر و بالاتر از سطح K-12 رایگان است. تحصیل در کالج های آموزشی این کشور نیز رایگان می باشد.
 • دانمارک یکی از امن ترین نقاط جهان برای زندگی است. خشونت مسلحانه در این کشور تاکنون دیده و شنیده نشده است.
 • خدمات بهداشت و درمان عمومی و خدمات حمل و نقل در دانمارک فراوان و در همه جا وجود دارد.
 • وجود برابری جنسیتی و اختلاف کم در درآمدها و ارائه خدمات فراوان و متنوع به شهروندان از دیگر مزایای مهاجرت به دانمارک است.
 • کشور دانمارک در همسایگی کشورهای ایتالیا، اسپانیا، سوئد و آلمان قرار دارد. خط آهن این کشور حمل و نقل به شهرهای برلین، لندن و پاریس و دیگر شهرهای اروپایی را راحت و ساده کرده است.

معایب مهاجرت به دانمارک

 • هزینه های زندگی در دانمارک بسیار بالا است که بیشتر علت آن بالا بودن میزان مالیات می باشد. هزینه های صرف غذا در یک رستوران معمولی در دانمارک در حدود 26% بالاتر از آمریکا است.
 • فراگیری زبان دانمارکی سخت و دشوار است که دلیل آن وجود 20 حروف صدادار می باشد. زبان انگلیسی دارای 10 حرف صدادار است.
 • هزینه های مصرف سوخت و بنزین بسیار بالا است و برای همین بیشتر مردم استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را ترجیح می دهند.
 • هوا در کشور دانمارک مانند دیگر کشورهای اسکاندیناوی یک چالش بزرگ است. زیرا هوا در بیشتر روزهای سال تاریک و سرد می باشد.
 • پیدا کردن دوستان جدید در دانمارک کار سختی است. زیرا بسیاری از دانمارکی ها از دوران مدرسه با هم دوست هستند و دیگر اینکه برخی از مردم دانمارک پس از مدتی به کشورهای دیگر سفر می کنند.

نحوه اخذ مجوز اقامت دائم کشور دانمارک

اگر متقاضی به مدت 8 سال در کشور دانمارک کار و اقامت کرده باشد، می تواند برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کند.

برخی از متقاضیان می توانند اقامت دانمارک از طریق کار را در مدت زمان کوتاه تری دریافت کنند. در واقع برخی از مجوزهای کار دانمارک پس از 4 سال به اقامت دائم تمدید می شوند.

برخی دیگر از مجوزهای کار دانمارک فقط پس از 2 سال قابل تمدید و تبدیل به مجوز اقامت دائم کشور دانمارک می باشند. بر اساس قوانین اتحادیه اروپا، شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا پس از 5 سال زندگی و اقامت دانمارک می توانند برای دریافت مجوز اقامت دائم این کشور اقدام کنند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت دائم دانمارک

متقاضیان از روش های مختلف می توانند مجوز اقامت موقت دانمارک را به مجوز اقامت دائم کشور دانمارک تبدیل کنند.

متقاضیانی که اقامت دانمارک از طریق سرمایه گذاری یا از طریق خرید ملک و یا اخذ ویزای کاری را دریافت کرده اند با دارا بودن شرایط اقامت دانمارک می توانند مجوز اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. به منظور اخذ اقامت دائم کشور دانمارک متقاضیان باید مدارک زیر را ارائه دهند:

 • تکمیل و ارسال فرم درخواست آنلاین TU1-4
 • ایجاد شناسه ID پرونده
 • پرداخت هزینه بررسی درخواست 3.025 DKK معادل 450 دلار آمریکا
 • نتیجه تست های بیومتریک
 • اثبات دارا بودن شرایط اقامت و آدرس محل اقامت در دانمارک برای متقاضی و خانواده (بر اساس قانون اخذ ویزای همراه خانواده)
 • مدرک زبان دانمارکی Prove I Dansk یا گواهی پایان folkeskole
 • اسناد و مدارک کاری مانند اظهارنامه مالیاتی یا قرارداد اثبات درآمد مانند فیش حقوقی
 • مدرک شهروندی فعال (گواهی آزمون شهروندی یا بیانیه هیئت مدیره یا انجمن)
 • شرایط جسمی (ناتوانی، کهولت سن یا بیماری) و شرایط اقامت کشورهای دیگر

شرایط مورد نیاز جهت اخذ اقامت دائم دانمارک

متقاضیان برای اخذ اقامت دائم کشور دانمارک باید مدارک لازم را ارائه دهند و دارای شرایط اقامت دانمارک باشند. از مهم ترین شرایط اساسی درخواست اقامت دائم کشور دانمارک موارد زیر را می توان نام برد:

 • متقاضی باید بالاتر از 18 سال داشته باشد.
 • متقاضی باید دارای شرایط لازم برای اقامت فعلی خود در دانمارک باشد.
 • متقاضی باید به مدت 8 سال در دانمارک کار و زندگی کرده باشد.
 • متقاضی نباید به جرم خاصی محکوم شده باشد و دارای بدهی معوقه نباشد.
 • متقاضی نباید برخی از خدمات اجتماعی دانمارک را دریافت کرده باشد.
 • متقاضی باید در حال حاضر به کار و اشتغال در دانمارک مشغول باشد.
 • متقاضی باید از آزمون زبان دانمارکی سطح 2 نمره لازم را دریافت کرده باشد.
 • متقاضی باید در 4 سال گذشته اقامت دانمارک حداقل 3 سال و 6 ماه مشغول کار بوده باشد.

اگر متقاضی دارای همه شرایط بالا و 2 مورد از 4 شرط تکمیلی زیر باشد می تواند پس از 4 سال اقامت و زندگی در کشور دانمارک برای دریافت مجوز اقامت دائم کشور دانمارک درخواست دهد. رسیدگی به درخواست اقامت دائم کشور دانمارک ممکن است تا 8 ماه طول بکشد. شرایط تکمیلی اخذ اقامت دائم کشور دانمارک عبارت است از:

 • متقاضی در آزمون زبان دانمارکی سطح 3 نمره لازم را دریافت کند.
 • متقاضی حداقل به مدت 4 سال در دانمارک به کار و اشتغال مشغول باشد.
 • متقاضی در آزمون شهروندی دانمارک پذیرفته شده باشد.
 • متقاضی دارای درآمد سالانه بالاتر از 286.525 DKK معادل 42.695 دلار آمریکا باشد.
شرایط تکمیلی اخذ اقامت دائم کشور دانمارک

شرایط تکمیلی اخذ اقامت دائم کشور دانمارک

قوانین اخذ اقامت دائم و تابعیت دانمارک

متقاضیان از روش های مهاجرتی مانند سرمایه گذاری، کار، تحصیل، ازدواج و غیره می توانند مجوز اقامت دائم و در نهایت شهروندی و تابعیت دانمارک را دریافت کنند. برای اخذ شهروندی کشور دانمارک متقاضیان باید در ابتدا مجوز اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

به طور کلی متقاضی پس از 9 سال اقامت و کار و زندگی در دانمارک می تواند برای دریافت شهروندی و تابعیت دانمارک اقدام کند. دارا بودن تمکن مالی کافی و عدم وجود سوء پیشینه و سوابق جرم و جنایت و اثبات عدم استفاده از کمک هزینه های دولتی از شرایط مهم اخذ شهروندی و تابعیت دانمارک است.

هزینه مهاجرت به دانمارک

هزینه های اخذ اقامت کشور دانمارک به نوع مجوز اقامت موقت این کشور بستگی دارد. به طور کلی هزینه های اخذ اقامت دائم دانمارک عبارت است از:

 • هزینه تبدیل مجوز اقامت موقت از طریق تحصیل به اخذ اقامت دائم کشور دانمارک در حدود 6.960 DKK معادل 1.035 دلار آمریکا می باشد.
 • هزینه تبدیل مجوز اقامت دانمارک از طریق کار به اخذ اقامت دائم کشور دانمارک در حدود 6.960 DKK معادل 1.035 دلار آمریکا می باشد.
 • هزینه های تبدیل دیگر مجوزهای اقامت موقت دانمارک به اخذ اقامت دائم کشور دانمارک در حدود 4.930 DKK معادل 735 دلار آمریکا است.
 • هزینه های زندگی در دانمارک برای یک متقاضی ماهانه در حدود 2.500 دلار آمریکا بدون احتساب کرایه خانه می باشد.

هزینه اقامت و زندگی در دانمارک

دانمارک از بسیاری از کشورهای جهان گرانتر است اما با بودجه مناسب و کمی تحقیق قطعا هزینه های زندگی برای متقاضیان در سطح معقول می شوند. متقاضیان برای زندگی و اقامت در کشور دانمارک باید دارای تمکن مالی کافی باشند. مسلماً متقاضیان با زندگی در شهر کپنهاگ پایتخت دانمارک متحمل هزینه های بالایی می شوند اما اگر در حومه شهر زندگی کنند و از طریق مترو رفت و آمدها را انجام دهند، هزینه های زندگی تا نصف کاهش می یابد. هزینه های اقامت و زندگی در دانمارک در سال 2022 عبارت است از:

هزینه کرایه محل اقامت750 تا 1.800 دلار آمریکا
هزینه مصرف برق110 دلار آمریکا
هزینه مصرف آب40 دلار آمریکا
هزینه های اشتراک موبایل25 دلار آمریکا
هزینه مصرف گاز35 دلار آمریکا
هزینه مصرف اینترنت35 دلار آمریکا
هزینه خورد و خوراک600 تا 750 دلار آمریکا
هزینه خرید مایحتاج از سوپرمارکت350 تا 450 دلار آمریکا
هزینه حمل و نقل75 دلار آمریکا
هزینه باشگاه ورزشی45 دلار آمریکا
جمع کل هزینه های زندگی2.500 دلار آمریکا

شرایط اخذ ویزای همراه با اخذ اقامت کشور دانمارک

کشور دانمارک که از جمله کشورهای اسکاندیناوی می باشد برای بنیان و اتحاد خانواده اهمیت زیادی قائل است. بر این اساس متقاضیان با اخذ اقامت دانمارک از طریق کار، اخذ اقامت دانمارک از طریق سرمایه گذاری، اخذ اقامت کشور دانمارک از طریق تحصیلی و روش های دیگر می توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ویزای همراه دریافت کنند.

شرایط اخذ ویزای همراه با اخذ اقامت کشور دانمارک

شرایط اخذ ویزای همراه با اخذ اقامت کشور دانمارک

تحصیل رایگان فرزندان در مدارس دانمارک و اخذ مجوز کار برای همسر متقاضی و همچنین برخورداری از خدمات پزشکی رایگان از مزیت های اخذ ویزای همراه دانمارک می باشد. اعضای خانواده که متقاضی می تواند برای آن ها ویزای همراه دانمارک را دریافت کند عبارتند از:

 • همسر یا شریک عاطفی
 • شریک زندگی مشترک به شرط اثبات زندگی مشترک به مدت 2 سال
 • فرزندان زیر 18 سال

اعضای خانواده برای دریافت ویزای همراه دانمارک باید دارای شرایط زیر باشند:

 • باید دارای پاسپورت با اعتبار کافی باشند.
 • باید ازدواج رسمی یا شراکت مدنی و یا زندگی مشترک به مدت 2 سال با متقاضی را اثبات کنند.
 • متقاضی باید رضایت والد دیگر برای ملحق شدن فرزند به وی در دانمارک را جلب کند.
 • باید در همان محل اقامت متقاضی زندگی و اقامت کنند.
 • متقاضی می تواند از اعضای خانواده خود حمایت مالی کند اما اعضای خانواده مجاز به دریافت کمک و خدمات اجتماعی نمی باشند.

خدمات موسسه مهاجرتی اصطهباناتی برای اخذ اقامت کشور دانمارک

متقاضیان برای اخذ اقامت دائم دانمارک و طی کردن روند قانونی آن نیاز به مشاوره با افراد آگاه، وکلای ماهر و مشاوران آشنا به قوانین مهاجرت به کشورهای اروپایی دارند. در واقع طی کردن این پروسه قانونی و نحوه مهاجرت به کشورهای اروپایی باید از طرف وکلا و کارشناسان آگاه به قوانین مهاجرت این کشور انجام شود که در موسسه های حقوقی و مهاجرتی مشغول فعالیت می باشند.

متقاضیان از طریق ارتباط با وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی اصطهباناتی نه تنها با اطمینان روند مهاجرت و اخذ اقامت دائم کشور دانمارک را به این کارشناسان متبحر می سپارند بلکه در وقت و هزینه های خود صرفه جویی می کنند. از جمله خدمات موسسه اصطهباناتی برای مهاجرت تحصیلی می توان به ارائه مشاوره های مهاجرتی قبل از تهیه و ارسال مدارک، ارسال مدارک و اسناد مالی، اخذ ویزای اقامت موقت دانمارک و همراهی تا رسیدن به مقصد اشاره کرد.

مزایای اخذ اقامت دائم کشور دانمارک

متقاضیان با اخذ اقامت دانمارک از طریق کار، اخذ اقامت دانمارک از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت دانمارک از طریق خرید ملک و یا اقامت تحصیلی می توانند از مزیت های فراوان اقامت و زندگی در این کشور اروپایی برخوردار شوند. از مهم ترین مزایای اخذ اقامت دانمارک موارد زیر را می توان نام برد:

 • زندگی و اقامت نامحدود در دانمارک به عنوان مقیم دائمی دانمارک
 • امکان سفر و رفت و آمد به کشورهای منطقه شینگن بدون اخذ ویزا
 • امکان زندگی در شادترین و امن ترین کشور اروپایی
 • امکان حمایت های مالی از وابستگان واجد شرایط در دانمارک
 • وجود فرصت های شغلی فراوان و بالا بودن درآمد و حقوق
 • امکان اخذ اقامت دانمارک از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت
 • امکان اخذ اقامت دانمارک از طریق کار و اخذ مجوز کار
 • زندگی در کشوری با کمترین میزان فساد اداری و اجتماعی و بدون بروکراسی
 • امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان زیر 18 سال در مدارس دولتی دانمارک
 • رایگان بودن هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی
 • امکان آموزش رایگان زبان دانمارکی برای متقاضیان بین المللی

سخن آخر

در این مقاله شرایط اقامت دانمارک، اقامت دانمارک از طریق خرید ملک، اقامت دانمارک از طریق کار و اقامت دانمارک از طریق سرمایه گذاری مورد بررسی دقیق قرار گرفت. متقاضیان با دارا بودن شرایط لازم و ارسال مدارک مورد نیاز می توانند ویزای اقامت موقت و سپس مجوز اقامت دائم کشور دانمارک را دریافت کنند.

اقدام برای اخذ مجوز اقامت دائم کشور دانمارک از طریق وکیل مهاجرت در موسسه های مهاجرتی مانند موسسه حقوقی و مهاجرتی اصطهباناتی موجب تضمین اخذ ویزای اقامت و صرفه جویی در زمان و هزینه می شود. خدمات تخصصی مهاجرتی ارائه شده در این موسسه در کمتر موسسه مهاجرتی دیده می شود. همین حالا با مشاوران و وکلای موسسه مهاجرتی اصطهباناتی مشاوره کنید.

سوالات متداول در مورد اخذ اقامت دانمارک

1- مهم ترین شرط مهاجرت به دانمارک از طریق کار چیست؟

شرط مهم مهاجرت به دانمارک از طریق کار دارا بودن پیشنهاد کاری job Offer از کارفرمای دانمارکی است.

2- مدت زمان دریافت مجوز اقامت دائم دانمارک چقدر است؟

اگر متقاضی به مدت 8 سال در کشور دانمارک کار و اقامت کرده باشد، می تواند برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کند.

3- آیا امکان اخذ ویزای اقامت دانمارک برای پرستاران بدون مدرک زبان وجود دارد؟

بله. پرستاران با اخذ ویزای معادل سازی می توانند تا مدت زمان 3 سال زبان دانمارکی را در این کشور فرا گیرند.

4- آیا امکان مهاجرت به دانمارک از طریق خرید خانه و ملک وجود دارد؟

خیر. متقاضیان می توانند در دانمارک خانه و مستغلات خریداری کنند اما از طریق خرید املاک و مستغلات نمی توانند اقامت دانمارک را دریافت کنند.

5- هزینه های زندگی در دانمارک چقدر است؟

هزینه های زندگی در دانمارک برای یک متقاضی ماهانه در حدود 2.500 دلار آمریکا بدون احتساب کرایه خانه می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *