مزایا و معایب زندگی در نروژ

نروژ، کشور پادشاهی مستقل و متمرکزی است که قلمروی آن بخش غربی شبه جزیره اسکاندیناوی، یان ماین و مجمع‌الجزایر سوالبارد در قطب شمال را دربرمی‌گیرد. تا سال ۱۸۱۴ جزایر فارو، گرینلندو ایسلند نیزبخشی از پادشاهی نروژ محسوب می‌شدند. در این مقاله مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) مطالبی را در خصوص مزایا و معایب زندگی در نروژ برای شما عزیزان تهیه کرده اند، بانک های نروژ، سرویس های آنلاین خیلی خوبی دارد. پس از اینکه حساب بانکی خود را ایجاد کنید، تقریبا می توانید همه کارهایتان را آنلاین انجام بدهید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

مزایای زندگی در نروژ

15 دلیل برای اینکه چرا زندگی در کشور نروژ میتواند یک ماجراجویی فوق العاده باشد. بیشتر مردم انگلیسی صحبت می کنند. اگر شما یک فرد انگلیسی زبانید، خواهید فهمید که نروژی ها عاشق این هستند که زبان انگلیسی ای که در مدرسه یاد گرفته اند را استفاده و تمرین کنند. این قضیه برقراری ارتباط و تاثیر اولیه را راحت تر می کند. حتی فرم های مالیات یک ورژن انگلیسی دارند.

میتوانید همه جا کمپ بزنید، کشور نروژ یک قانون دارد که “allemannsrett” نامیده می شود که به شما این اجازه را می دهد که در کشور نروژ هر جا که دوست داشته باشید چادر بزنید. نروژ یک کشور خانواده دوست است. این کشور به داشتن سیاست های دوست دار خانوداه مشهور است. یکی از چیزهایی که در مورد کشور نروژ معروف است این است که پدر خانواده در سه سال اول تولد یک نوزاد میتواند تا 12 هفته مرخصی با حقوق بگیرد.

بزرگ شدن در کشور نروژ نیز می تواند فواید بسیار زیادی داشته باشد. اگر شرایط به خصوصی را داشته باشند، شهروندهای بالای 67 سال از جانب دولت ماهیانه 1000 دلار حقوق بازنشستگی دریافت می کنند. کارمندان این کشور هم از ساعات کاری کم ، 37.5 ساعت در هفته، لدت می برند و 25 روز کاری مرخصی با حقوق می گیرند و از تعطیلات لذت می برند.

شاخص نرخ بیکاری در همه کشور ها موضوعی بسیار مهم  هم برای شهروندان آن کشور و هم برای افراید که قصد مهاجرت به آن کشور را دارند میباشد. خوب است بدانید هییکه شاخص بیکاری در نروژ بسیار بسیار پایین است و تقریبا نزدیک به صفر است. این میتواند خبر خوبی برای کسانی که به دنبال ویزای کار نروژ هستند باشد.

حالا که از مهاجرت صحبت کردیم بهتر است بگوییم که اگر شما به دنبال مهاجرت به روش سرمایه گذاری در نروژ هستید ، نروژ گزینه خوبی است.

بانک های نروژ، سرویس های آنلاین خیلی خوبی دارد. پس از این که حساب بانکی خود را ایجاد کنید، تقریبا می توانید همه کارهایتان را انلاین انجام بدهید. انتقال پول به یک حساب دیگر، و پرداخت قبوض بسیار راحت است. مراقبت های پزشکی کم و بیش برای همه رایگان است. پس از اینکه به صورت قانونی اقامت این کشور را دریافت کنید می توانید برای خدمات پزشکی و سلامت عمومی و رایگان درخواست دهید. طبق WHO، سازمان سلامت جهانی، سیستم سلامت و پزشکی کشور نروژ در بین 15 کشور برتر دنیاست ( رتبه 11م متعلق به کشور نروژ است، در صورتی که آمریکا رتبه 38م را دارد.) . حالا که صحبت از پزشکی و سلامت شد، خوب است بدانید تا تحصیل پزشکی در نروژ و تحصیل در دندانپزشکی در نروژ ، یکی دیگر از روش های مناسب برای مهاجرت است.

می توانید بخشی از اقتصاد توسعه یافته کشور باشید. کشور نروژ به دلیل منابع گاز و نفت ساحلی خود، کشور ثروتمندی شده است. نروژ بیش از حد شلوغ نیست، جمعیت کشور نروژ در سال 2013، 5 میلیون نفر گزارش شده است. این بدان معناست که هر یک کیلومتر مربع، 14 نفر جا میگیرند بنابراین برای همه جا و فضای زیادی وجود دارد! میتوانید این آمار را با 20500 نفر در ماکائو و 6.480 نفر در هنگ کنک به ازای هر یک کیلومتر مربع مقایسه کنید تا متوجه تفاوت ان بشوید.

می توانید از محیط دلنشین شهری لذت ببرید. اگر در اوسلو زندگی کنید، متوجه خواهید شد که آسمان خراش ها و مجتمع های تجاری زیادی در این شهر وجود ندارند. کشور نروژ در حال حرکت به سمت یک جامعه ی چند فرهنگه هست. پس از حادثه ی تیر اندازی ای که در آن 77 نفر توسط آندرس برویک کشته شدند، نروژ عدالت و قانونمند بودن خود را با محاکمه ی عادلانه ی او نشان داد و تصمیم گرفت که کشورش را به مثال بهتری از یک جامعه ی چند فرهنگه تبدیل کند.

نروژ در زمینه ی صنایع جدید پیشرو است. همانطور که در بالا به آن اشاره شد کشور نروژ اقتصاد بسیار خوبی دارد و در حال حاضر بیش از 50000 مهندس در زمینه ی نفت و گاز ساحلی این کشور مشغول به کار و فعالیت اند. مردم نروژ مردم خوشحال تری هستند و خوب زندگی می کنند. طبق شاخص OECD در زمینه ی شادی و رفاه کشور های مختلف، نروژی ها بالاترین امتیاز را کسب کردند. امید به زندگی در این کشور 81 سال است که از میانگین OECD بالاتر است.

نروژ آمار جرم و جنایت پایین تری دارد. در کشور نروژ تنها حدود 4000 زندانی وجود دارد. اما چیز شگفت انگیز تری که وجود دارد آمار پایین تکرار جرم در این کشور است. این اتفاق به دلیل رویکرد روشن فکرانه ی نروژ در برخورد با زندانیان است که به آنها اعتماد و وظیفه شناسی را آموزش می دهد. نروژ بالاترین تعداد ماشین های برقی دارد. نروژ 32000 ماشین الکتریکی دارد که در کل دنیا بالاترین امار است.

دولت به صاحبان این ماشین ها مزیت هایی مثل کم کردن مالیات و پارکینگ رایگان ارائه میدهد. آلودگی هوای نروژ به طرز چشم گیری کاهش یافته است. نروژ سطح آموزشی بالایی دارد. طبق آمار هایی که وجود دارد دولت نروژ بیش از 6.6 درصد از درآمد خالص سالیانه خود را صرف آموزش می کند که این امار بالاترین آمار در دنیا است.

مشکلات و معایب زندگی در نروژ

شرایط زندگی در نروژ می تواند از جنبه های مختلف بسیار بی نظیر باشد اما داشتن یک تصویر کلی از زندگی در این کشور بسیار اهمیت دارد. نه مورد از سختی ها و مشکلات زندگی در کشور نروژ عبارت اند از پیدا کردن کار: کار پیدا کردن در کشور نروژ می تواند بسیار دشوار باشد. با توجه به جمعیت با سواد و تحصیلات بالای مردم و وجود افراد با مهارت، پیدا کردن جایگاه مناسب برای شما می تواند مشکل باشد. علاوه بر آن، شرکت های نروژی شما را “مادام العمر” استخدام می کنند چرا که اخراج کردن مردم در این کشور، مگر در شرایط به خصوص، تقریبا غیر ممکن است.

مشکلات و معایب زندگی در نروژ

شرایط دستمزد برای اقامت نروژ: علاوه بر سختی پیدا کردن کار، اگر به عنوان نیروی متخصص درخواست مهاجرت داده اید، شرکت های نروژ، درصورتی که مدرک تحصیلی شما کارشناسی ارشد باشد، باید  حداقل 412600 کرون نروژ معادل 48853.70 دلار آمریکا به شما حقوق پرداخت می کنند و اگر مدرک تحصیلیتان مدرک کارشناسی باشد،  باید 382900 کرون نروژ معادل 45337.08 دلار آمریکا دستمزد خواهید گرفت. این قضیه به این علت است که دولت نروژ اطمینان حاصل کند که مهاجرین در ازای کار مشابه با کیفیت یکسان، حقوق مشابه مردم نروژ دریافت می کنند. این قانون پیدا کردن کار را سخت تر می کند.

به زبان ساده باید گفت که، اگر به زبان نروژ مسلط نیستید، بیشتر شرکت های این کشور به سختی شما را استخدام خواهند کرد؛ این موضوع میتواند به عنوان یکی از مشکلات برای افراد برای مهاجرت کاری به نروژ باشد. زبان بیشتر اوقات بزرگ ترین مانع پیش روی متقاضیان در یافتن کار است، به این دلیل که هرچند که اکثر مردم نروژ، انگلیسی را متوجه می شوند و میتوانند صحبت کنند، زبان نروژی زبان رسمی و مورد استفاده در زمینه های تجاری است.

گرفتن گواهی نامه ی رانندگی: ممکن است فردی 15 سال رانندگی کند و در امتحان رانندگی کشور نروژ مردود شود! این بدان معناست که در کشور نروژ باید در یک ازمون کتبی شرکت کنید، سپس دروس عملی ای را بگذارنید و پس از آن در آزمون رانندگی مجددا شرکت نمایید. کل این فرآیند می تواند حدود 2000 دلار هزینه داشته باشد.

گذر از موانع مهاجرتی UDI : UDI، سازمان مدیریت مهاجرتی کشور نروژ است و مسوولیت تمامی امور مربوط به مهاجرت به نروژ  عهده ی آنهاست. در هر صورت، آنها نیز شغل خود را انجام میدهند و علاقه ای به هدر دادن وقتشان ندارند، اگر با این دفتر تماس بگیرید یا حضورا به آنها مراجعه کنید، در مورد مباحثی که دوست دارید با آنها مشورت کنید نوت بردارید و تمام اسناد و مدارک مورد نیاز خود را مرتب در یک پوشه با خود به همراه داشته باشید.

یادگیری زبان: یادگیری یک زبان جدید هیچ وقت راحت نبوده است. در قسمت “پیدا کردن کار” به مشکلات زبان در سیستم اداری و تجاری این کشور اشاره شد. به کتاب خانه های محلی خود سری بزنید. کتابخانه ها گلچین های بسیار ارزشمندی از کتاب های زبان، سی دی ها، راهنمایی ها و منابع زبانی دیگر در خود دارند. حتی اگر مقیم این کشور نباشید، گرفتن کارت کتابخانه بسیار راحت است.

تنها کافیست که کارت شناسایی عکس دار با خود داشته باشید و از کتابدار بخواهید شمارا ثبت نام کند. NTNU کلاس های آموزش زبان نروژی رایگان به صورت آنلاین برگزار می کند. خوبی این کلاس ها این است که رایگان اند و میتوانید در خانه آن را یاد بگیرید. اما مشکلی که در مورد آن وجود دارد این است که بدون داشتن یک معلم شخصی، سرعت یادگیری شما می تواند پایین تر بیاید.

به طور خلاصه باید گفت که یادگیری زبان لزوما گران نیست و میتوانید آن را در برنامه ی خود بگنجانید. زبان نروژی آسان ترین زبان برای یادگیری نیست! به خصوص با لهجه های مختلفی که در آن وجود دارد، اما سخت ترین زبان هم نیست. هزینه های بالای زندگی: نروژ برای زندگی کشور گران قیمتی است.

در هر صورت، تفاوت های موجود بین سطح درآمد در کشور نروژ نسبت به سایر کشور های دنیا کم تر است. نروژ بسیار گران است. اما درآمد ها به طور کلی بسیار خوب هستند و نابرابری دستمزد ها نسبت به سایر کشورهای دنیا بسیار کن تر دیده می شود. زندگی کردن با یک درآمد متوسط سخت نیست اما باید در مورد تفریحاتتان و تعداد شب هایی که در یک هفته به تفریح می پردازید بیشتر مواظب باشید.

دوست پیدا کردن در نروژ سخت است. اگر شما شخص صمیمی و اجتماعی ای باشید، با غریبه ها راحت صحبت کنید و در اتوبوس کنار افرادی که آنها را نمیشناسید به راحتی بنشینید و دوست شدن با افراد مختلف برای شما راحت باشد، باز هم این کار در کشور نروژ برای شما سخت تر خواهد بود. مردم این کشور گرچه مردم بی ادبی نیستند اما در کنار افرادی که آنها را نمیشناسند خیلی راحت و صمیمی نیستند.

در سیستم اجتماعی این کشور فرهنگ های سنت گرایانه ای دیده می شود. اجازه ندهید کشور نروژ شما را تغییر بدهد. اجتماعی ، صمیمی، خوش گذارن و خود جوش باشید، درست مثل تمامی نقاط دیگر دنیا، در نروژ هم مردم در پی پیدا کردن دوستا جدیدند. فقط یک مقدار خجالتی تر از دیگران به حساب می آیند! تسلیم نشوید، مهربان باشید ، طبیعی باشید، لبخند بزنید و زیاد بخندید، همه چیز خود بخود حل خواهد شد.

عادت کردن به باران و هوای سرد: اگر از کشور گرم و آفتابی ای مثل کالیفورنیا به نروژ بروید، با تفاوت های اب و هوایی مواجه خواهید شد. دمای هوا در نروژ در ماه آگوست به طور متوسط بین 7 تا 23 درجه ( 45 تا 73 درجه فارنهایت ) است. نیمی از سال را با افتاب زیاد و نیمی دیگر از سال را با تاریکی باید سر کنید. اگر ورزش نکنید و فعالیت هایی که شما را اکتیو نگه می دارند انجام ندهید، زمستان های نروژ میتوانند غم انگیز و افسرده کننده باشند. حقیقت این است که افراد زیادی به خاطر آینده ی قابل پیش بینی و خوب نروژ در این کشور زندگی می کنند و سعی دارند حداکثر استفاده از آن را ببرند. به طور خلاصه باید گفت که مزایای زندگی در نروژ از معایب آن بسیار بیشتر است.

زندگی در نروژ چگونه است

نروژ چگونه کشوری است؟ طبیعت و مناظر در نروژ بی شک زیباو جذاب  هستند.  اتباع خارجی ساکن نروزدر زندگی  روزمره شان   مشتاقانه بدنبال سپری کردن تعطیلات تابستانی در  مناطق بکر و دور افتاده کوله  راه های  دور و اسکی هر روز در طول ماه های سردترسال  هستند. نقاط شهری اسلو، برگن و تروندهایم نروژ  از چشم اندازهای جذاب برای مهاجران و اتباع خارجی محسوب میشوند که به جاذبه های شهری  علاقه دارند و فرصت های شغلی متنوعی را نیزبرایشان ایجاد می کنند.

کیفیت زندگی در نتیجه یک سیستم رفاه کامل و سخاوتمندانه در اینجا بیشتر از بسیاری از کشورهای جهان است. خدمات پزشکی و مراقبت های بهداشتی عمومی تقریبا رایگان است و تا زمانی که شما در نروژ زندگی می کنید این خدمات به صورت رایگان  ارائه می شوند. اگر چه جستجو برای پیدا کردن یک آپارتمان دشوار است، اما غیر ممکن نیست! اطمینان حاصل کنید  علی رقم اینکه مسکن در نروژ ارزان نیست، اما معمولا  دارای کیفیتی  مطلوبی هستند .

بهترین کشور برای زندگی در جهان نروژ است. آیا شما  برای یک زندگی متعادل  با  ساعات  کار استاندارد و زندگی مرفه برنامه ریزی کردید؟ نروژ ممکن است جای مناسب برای شما باشد! برنامه توسعه سازمان ملل متحد (UNDP) این کشور در حوزه اسکاندیناوی را بهترین کشور  برای زندگی  اعلام کرده است: نروژ  به عنوان مقام اول در فهرست توسعه نیروی انسانی در سال 2016 به ثبت رسیده است. امید به زندگی در نروژ بالاتر از همیشه است – تا سال 2016 به طور تقریبی برای زنان و مردان به ترتیب در حدود 84 و  80 سال است. با توجه به برنامه رفاهی با کیفیت بالا در  این کشور، سلامت عمومی نیز  در نروژ بسیار عالی است.

پس از ثبت نام در  اداره ثبت ملی  (folkeregister)، به  اتباع خارجی از  کشورهای مختلف یک کد شناسایی داده میشود،با این کد  برای پیدا کردن یک پزشک بیمار مشکلی ندارد این فرایند بسیار  آسان است و یک شماره یا کد  هویتی نروژی را فرد متقاضی دریافت میکند. اکثر مهاجرانی و اتباع خارجی که در نروژ زندگی می کنند، ترجیح می دهند به جای خرید ملک ، یک آپارتمان یا یک خانه را اجاره کنند.

شما می توانیدبه یک نمایندگی املاک و مستغلات برای کمک و مشاوره در انتخاب آپارتمان مناسب مراجعه کنید. با این حال، به خاطر داشته باشید که نماینده و کارمند دفتر فروش  املاک و مستغلات اغلب هزینه های بسیار بالا را می پردازند و از شما می پرسند که آیا این مخارج برای شما قابل قبول است. برای مثال، برای یک آپارتمان دو خوابه در این شهرها به طور متوسط 10.200 (کرون NOK) ،  کرون8،440 (NOK) و 8،460 NOK(کرون )لازم است. بسیاری از کارشناسان همچنین به عنوان یک دلیل برای اجاره بالا به کیفیت مسکن اشاره می کنند.

مهد کودک و پیش دبستانی در نروژ اختیاری هستند و  والدین  باید یارانه های دولتی  کودکانشان را  دریافت کنند. آموزش و پرورش در سن 6 سالگی شروع می شود و شامل مدارس ابتدایی و متوسطه می شود و  رفتن به  مدرسه برای رده  سنی16 تا 19 سال اختیاری  است. در تمام مدارس بنا بر برنامه درسی ملی  دروس تدریس میشوند که  این دروس شامل موضوعاتی مانند زبان نروژی، ریاضیات، مذهب، تربیت بدنی،زبان انگلیسی، موسیقی، علوم و محیط زیست، و همچنین سایر موارد اجباری است. یادگیری یک زبان خارجی دوم، انتخاب تحقیقات زبانی  پیچیده وتخصصی و یا کار عملی پروژه ای نیز بخشی از برنامه درسی  محسوب  شدند. دانش پژوهان می توانند انتخاب کنند که آیا آنها به  زبان نروژی، انگلیسی یا سامی  ادامه تحصیل  بدهند

خاطرات زندگی در نروژ

خاطرات زندگی در نروژ، نظر اول: در نروژ مردم خیلی با غریبه ها صحبت نمی کنند. در اتوبوس ترجیح می دهند تنها بنشینند و اگر صندلی های دیگر خالی باشند و کسی کنار شما بنشیند غیر عادی است. این موضوع به این دلیل نیست که نروژی ها بد جنس هستند، آنها تنها خجالتی اند. برای اهلی دیگر کشورها شناختن نروژی ها ممکن است سخت به نظر برسد. نروژی ها به خوبی انگلیسی صحبت می کنند و خواستار ملاقات با شما هستند. آنها تنها خجالتی اند و از چیزهای جدیدی که بر سر راهشان قرار می گیرد می ترسند. در نروژ (به ویژه شمال نروژ) مردم آنچنان درگیر ظاهر لباس پوشیدن خود نیستند.

آنها تقریبا همیشه ژاکت پشمی می پوشند. اگر شما فردی باشید که دنبال مد نیست شمال نروژ مکان عالی ای برای شما خواهد بود. به هر حال این کشور بسیار سرد است و کسی وقت رفتن به دنبال مد را ندارد. در نروژ سیستم آموزشی از برخی لحاظ ها خوب است: در مدارس این کشور بر روی پرهیز از خشونت، آموزش اخلاقیات و اهمیت دموکراسی و احترام به همه ی انسان ها، تمرکز زیادی می شود.

با این حال آموزش حرفه ای این کشور چندان مناسب نیست و بسیاری از معلم ها خواسته های زیادی از دانش آموزانشان ندارند. نروژی ها همچنین شروع به تنبل شدن کرده اند. مردم این کشور بر خلاف گذشته سخت کار نمی کنند. مثلا برای یک دانش آموز 12 ساله ی معمولی مدرسه از ساعت 8.30 تا 2 بعد از ظهر است که چندان طولانی نیست؛ همچنین دانش آموزان تکالیف زیادی را هم انجام نمی دهند.

در نروژ مردم امنیت دارند، محتاط هستند و این کشور سیاست های دیوانه وار (همانند آمریکا) ندارد. نروژی ها همواره نگران این هستند که به کسی آسیب بزنند؛ با این که مردم این کشور جامعه ای دارای آزادی بیان را تشکیل می دهند، حتی در زندگی واقعی یا رسانه های جمعی، در مورد آنها قضاوت های منفی می شود. در نروژ مردم ثروتمندند. بیشتر بچه ها ورزش را دنبال می کنند، ساز می زنند و یا هر دو کار را انجام می دهند.

بچه ها همچنین از تلفن هوشمند، آی‌پد و کامپیوترهای شخصی هم استفاده می کنند. این حالتی است که بیشتر بچه های این کشور دارند و بچه هایی که پول کافی برای این فعالیت ها را ندارند کمتر دیده می شوند. علی رغم اینکه مردم این کشور در ثروتمندترین کشور جهان زندگی می کنند، هنوز هم افرادی هستند که به اندازه ی اکثریت مردم از ثروت برخوردار نیستند. این مردم از گرسنگی رنج نمی برند اما پول کافی برای خرید گوشی هوشمند یا هدیه دادن آن به عنوان کادوی تولد را ندارند. این موضوع برای یک کودک نروژی عذاب آور است.

در نروژ برابری بسیار خوبی بین مردان و زنان وجود دارد. هنگام تلاس برای جذب شدن در یک موقعیت شغلی، در بیشتر موارد مرد بودن هیچ مزیت بیشتری ندارد. با این وجود اگر شما با استفاده از یک اسم خارجی غیر نروژی برای یک شغل درخواست دهید، با دیگر افراد برابر نخواهید بود. کارفرماها افرادی را می خواند که به زبان نروژی صحبت کنند. برای مثال اگر اسم شما لارس ینسن باشد احتمال مشغول به کار شدنتان بیشتر از زمانی است که سمتان فواد عبدل رحمان باشد.

نظر 2: به نظر من نروژ کشوری مناسب برای زندگی است. دولت این کشور با تحصیلات رایگان، سیستم درمانی تقریبا رایگان و قانون های بسیاری که برابری، مرخصی زایمان طولانی، مرخصی استعلاجی همراه حقوق و مزایای رفاهی خوبی (یا به عقیده ی برخی بسیار خوب) را تضمین می نمایند، از شما مراقبت می کند. در این کشور اختلاف دستمزدهای مشاغل مختلف نسبت به دیگر کشورها کمتر است و موارد بسیاری موارد دیگر که نروژ را تبدیل به بهترین کشور برای زندگی کرده اند.

خاطرات زندگی در نروژ

در نروژ مالیات ها بالاست اما به نسبت دستمزدها هم بالاست. اما فرهنگ اجتماعی این کشور بسیار فردگراست. آنجا آشنا شدن با مردم و دوست پیدا کردن ، حتی برای خود نروژی ها بسیار مشکل است. یکی از دوستان مصری من می گوید: نروژی ها همانند آجیل هستند، شکستن آنها سخت است اما چیزی که درون آن است بسیار خوب است. من فکر می کنم این موضوع در مورد همه ی اهالی اسکاندیناوی صادق باشد.

دقت داشته باشید که خیلی به افراد نزدیک نشوید و حداقل به اندازه ی یک دست از آنها فاصله داشته باشید، اگر نزدیک تر بیایید ما بدون لحظه ای درنگ عقب خواهیم رفت. در اتوبوس ها به جای اینکه کنار هم بنشینید و صحبت کنید (همانند کنیا)، تا حد ممکن باید در دورترین نقطه از یک فرد بنشینید، اما نه آنقدر دور که فرد حس کند دارید از او فرار می کنید.

کدام شهر را برای زندگی در نروژ انتخاب کنیم؟

اسلو: پایتخت کلان شهر نروژ، جمعیتی که به سرعت نزدیک به 700،000 نفر می شود، تنها مقصد مناسبی برای کسانی است که از تعادل فضای شهری و جنب و جوشی شهری لذت می برند. اسلو در بین بزرگراه ها و جنگل های بزرگ واقع شده است و فضای آرام و ترکیبی هیجان انگیز از معماری تاریخی و مدرن و  همچنین هنر روباز را ارائه می دهد.برای مهاجرانی که در نروژ زندگی می کنند، بازدید از اسلو و قدم زدن از یک موزه یا گالری به سوی دیگر، یا راه رفتن بر روی پشت بام مشهور کاخ اپرا در اسلو، آسان است.

اما اجازه ندهید که این فضای کوچک شهر شما را گول بزند! اسلو مرکز تجارت جهانی جهان در نروژ است. این شب زنده داری جالب، با باشگاه های متعدد، بارها و رستوران ها ارائه می دهد. به عنوان مثال، اسلو خانه ای است برای رستوران Maaemo شناخته شده بین المللی،که تنها یکی از اعضای این رستوران است که سه ستاره در راهنمای غذایی Michelin به او اهدا می شود. اگر نمی خواهید بین زندگی شهری و روستایی انتخاب کنید، ممکن است پایتخت نروژ انتخاب خوبی باشد.

اگر زندگی در نروژ شما را به برگن برده است، شما خود را در دروازه به فجورها خواهید یافت. این شهر دارای یک میراث و سنت فرهنگی غنی است. شما خوشحال خواهید شد که این را یاد بگیرید، با وجود دومین شهر بزرگ در نروژ، با 280000 تن از ساکنان، برگن فاقد جذابیت شهر کوچکی نیست . این عمدتا به دلیل خیابان ها و کوچه های قدیمی، پیاده رو ها و خانه های رنگارنگ است.به عنوان یک شهر میراث جهانی یونسکو، منطقه خوش منظره Bergen، یک جاذبه عالی است، و اسکله قدیمی Hanseatic و ساختمان های رنگی مقصد شناخته شده ای در نروژ هستند.

از مرکز شهر، دسترسی آسان به Mt. Fløyen یا Mt. Ulriken دارید،  که دید خوبی از شهر و مناطق اطراف آن ارائه می دهد، چه به وسیله the funicular، دوچرخه و یا گزینه ماجراجویی دیگر: پیاده روی. نام قدیمی اسکاتلندی تروندهایم به معنای “خانه های قوی و بارور” است. تروندهایی مدتهاست نقش ویژه ای در فرهنگ نروژی و تاریخ کلیسای کاتولیک ایفا کرده است. زندگی در اولین پایتخت نروژ به معنای زندگی در قلب میراث نروژ است.

با این حال، تروندهایم نیز به طور گسترده ای به عنوان مرکز تکنولوژی شناخته می شود؛ تروندهای اخیرا میزبان جشنواره علمی Starmus و میزبانی کنفرانس Technoport سالانه است. امروزه این مرکز صنعتی و تجاری برای نروژ، و همچنین مرکز آموزش و تحقیقات است که حدود 30،000 دانش آموز دارد. تروندهایم همچنین مرکز تجارت نروژ در نظر گرفته شده است، با بیشترین میزان واردات و صادرات، کشور را اداره می کند.

نوآوری و تحولات جدید توسط امکانات تحقیق گسترده NTNU (دانشگاه علوم و فناوری نروژی) تضمین شده است. بزرگترین موسسه پژوهشی مستقل اسکاندیناوی نیز در تروندهایم مستقر است. گذشته از تاریخ غنی، زندگی فرهنگی معاصر در نروژ در تروندهایم پرورش یافته است، افراد محلی و مهاجران و همچنین بخش اعظم دانشجویان از آن لذت می برند. شهر مدرن ترومسو در دایره قطب شمال در عرض 69 درجه شمالی واقع شده است و بزرگترین آن در شمال نروژ با جمعیتی حدود 70،000 نفر است.

ترومسو خود را دروازه ای به قطب شمال می نامید، که از لحاظ تاریخی به عنوان نقطه شروع برای بسیاری از اقیانوس های قطبی، به ویژه در طول 1900s خدمت می کند. امروز، شهر پر جنب و جوش چند فرهنگی است، حاوی یک جامعه متنوع با بیش از 100 ملیت است، و بازدید کنندگان، به ویژه در سالن بین المللی فیلم Tromsø و جشنواره نور در شمال، شلوغ است. با توجه به 17،000 دانش آموزی که در دانشگاه ترومسو حضور داشتند، شهر بسیار پر جنب و جوش با حضور جوانان شناخته شده است: دانشگاه قطب شمال نروژ. برای اطلاع از هزینه زندگی در نروژ می توانید با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در تماس باشید.

3.3/5 - (11 امتیاز)

56 دیدگاه برای “مزایا و معایب زندگی در نروژ

 1. Nazi گفت:

  سلام ببخشید من میخاستم بدونم میتونم به نروژ بیام و دنداپزشکی بخونم؟
  شرایط و هزینه هاش تغریبا چقدر میشه؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقت بخیر
   ویزا شدن برای دندانپزشکی نروژ یک مقدار ریسکی هست چون بیشتر بومی پذیره این کشور

 2. محبوبه گفت:

  سلام من۲۴سالمه
  کارشناسی مهندسی نفت دارم و در حال حاضر ودانشجوی ارشد مهندسی نفت هستم.
  میخواستم بدونم بعد از اتمام ارشدم شانس برای مهاجرت از طریق ویزای کار و حتی ویزای تحصیلی دارم؟!

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   بله، بسته به رزومه علمی شما می توانید برای دکترا نیز اقدام نمایید.

 3. سحر گفت:

  سلام وقت بخير
  من ٣٣سالم هست و كارشناسى پرستارى هستم
  ١٠سال سابقه كار دارم.. مدرك زبان ندارم
  جهت گرفتن ويزاى كار توى نروژ راهنمايى ميخواستم
  و اينكه فقط مدرك زبان نروژى داشته باشيم كافيه يا اينكه حتما بايد مدرك زبان انگليسى هم داشته باشيم؟؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای ویزای کاری نروژ نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید و می توانید دوره های زبان را در نروژ بگذرانید.

 4. ایمان گفت:

  من کاردانی حسابداری با معدل 13.38 و کارشناسی حسابداری با معدل 17.50 دارم. 29 سالمه و ایلتس 6.5 دارم. برای ارشد در نروژ معدل کاردانی و کارشناسی جمع میشه یا شانسی ندارم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل کارشناسی ارشد هر دو معدل کاردانی و کارشناسی مورد اهمیت قرار می گیرد.

   1. Atoosa گفت:

    سلام روز بخیر من خانوم هستم ۴۴ سال دارم کارشناسی ارشد مهندسی معماری کامپیوتر از تهران دارم وحدود ۱۹ سال سابقه تدریس کامپیوتر در انوزش وپرورش دارم واسه دکتری در نروژ چگونه میتونم اقدام کنم ؟ویزای کاری مناسبتر است برلی مورد من یاتحصیلی ؟

    1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

     با سلام و عرض ادب
     با توجه به شرایط سنی خود، بهتر است برای دکترا اقدام نمایید. برای تحصیل در مقطع دکترا نیاز به ارائه رزومه پژوهشی و علمی بسیار قوی دارید.

 5. محمود خوشرو گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من 30 سالمه ومهندس عمران . فیلد کاری من طراحی سازه های ساختمانی و صنعتی هستش. آیا میتونم براحتی کار پیدا کنم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، نرخ بیکاری در نروژ بسیار پایین است و شانس بالایی در کاریابی دارید.

 6. رستا گفت:

  سلام روز بخیر،من لیسانس رشته مدیریت هتل‌داری و مدیریت جهانگردی دارم ،مدرک مهمانداری هواپیما هم دارم بنظرتون شانس پذیرش در دانشگاه یا برای کار دارم!؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   برای دریافت ویزای کاری نیاز به ارائه قرارداد کاری معتبر از سوی کشور نروژ دارید و باید اثبات کند که فردی در این کشور به این کار نیازی ندارد.

   1. الهه گفت:

    سلام
    من ۴۰ سالمه لیسانس کامپیوتر و ارشد MBA دارم گرایش مارکتینگ و فناوری اطلاعات. ایلتسم ۷ دارم منقضی شده چند ماهی هست . نرم افزارهای تخصصی در زمینه دیتاساینس را هم کار میکنم . ارشدمو هند خوندم به زبان انگلیسی .
    ایا میتونم نروژ ارشد مجدد توی یک رشته مرتبط بخونم مثل بیزینس انالیتیک . که بتونم اقامت بگیرم ؟

    1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

     سلام وقتتون بخیر
     در نظر داشته باشید که تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ محدودیت سنی دارد.

 7. مهرداد گفت:

  سلام وقت بخیر.مهردادهستم۳۹سال دارم .دارای مدرک تراشکاری وجوشکاری ولیسانس هستم.خانواده خانمم.شامل دوخواهرش با همسرشان سالیان سال است درنروژ زندگی میکنن.همگی باخانواده اقامت دایم دارند.شوهرهای خواهرخانمم همگی درنروژ متولدشده اند ایا میشود امید داشت که اول خانم بوسیله خواهراش به نروژ بره امکانش هست بعداز چندسال برای من وفرزندمان درخواست اقامت بدهد.ممنونم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   بله، از طریق دعوتنامه می توانید با همسرتان به این کشور مسافرت نمایید.

 8. جعفریان گفت:

  سلام وقت بخیر
  من کارشناس ارشد آی تی هستم و 47 ساله هستم و تخصص کاری من هم در زمینه آی تی هست می خواستم بدونم برای ادامه تحصیل در مقطع دکترای آی تی آیا برای شرایط بنده در کشور نروژ و یا سوئد منعی وجود دارد؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   متاسفانه اطلاعات شما مانند مدرک زبان، رزومه علمی و پژوهشی جهت ارائه مشاوره کافی نمی باشد. به شما توصیه می کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 9. سورنا. غ گفت:

  سلام وقت. بخیر بنده. همسرم. ماماس. تافل زبان انگلیسی داره 6.7 سالم سابقه در درمانگاه. داره. به بنده کخ مدرک کارشناسی کامپیوتر. ومدرک بین المللی جوشکاری دارم پیشنهاد داده بریم. نروژ آیا شریط کار در نروژ برا من همسرم هست یکم میشه راهنمایی کنید؟؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، کشور نروژ نرخ بیکاری پایینی دارد و امکانات زندگی خوبی را ارائه می دهد.

 10. نرجس گفت:

  سلام
  آیا هنگام تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی ارشد در نروژ، اجازه کار هنگام تحصیل داریم؟ و آیا این می تواند هزینه های بالای زندگی را پوشش دهد؟
  آیا امکان دریافت بورسیه و فول فاند در مقطع ارشد در نروژ وجود دارد؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   کشور نروژ اجازه کار حین تحصیل را نیز می دهد و میزان حقوق شما بستگی به کارفرما و شغل دریافتیتان دارد.

 11. سارا بیگ گفت:

  سلام
  من مهندسی مواد و متالورژی میخونم و مدرک زبان هم دارم. میخوام واسه ارشد اپلای کنم. شانس من چقده؟ هم برای اپلای هم برای اینده شغلی این رشته که صنعتیه؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   شرایط زندگی در نروژ مناسب است و شما نگرانی بابت آینده شغلی خود نخواهید داشت. همچنین تحصیل در این کشور نیاز به ارائه مدرک زبان دارد.

 12. Shabnam گفت:

  سلام
  بنده لیسانس اموزش و پروزش با معدل ۱۸ دارم.
  برای تحصیل و اقامت در این کشور میتونم اقدام کنم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شرایط اقامت و تحصیل شما بسته به سن و مدرک زبان شما دارد. متاسفانه اطلاعات شما جهت ارائه مشاروه کافی نمی باشد.

 13. N گفت:

  سلام خسته نباشید
  ۲۵ ساله و فارغ‌التحصیل مقطع ارشد رشته معماری دریایی و کشتی سازی از دانشگاه صنعتی شریف هستم با معدل ۱۷.
  دو سال سابقه کار مرتبط دارم.
  از نظر شما اقدام برای پذیرش تحصیلی شانس بیشتری دارم یا اخذ ویزای کار؟
  ممنون

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   ویزای تحصیلی سریع تر و آسانترین روش می باشد.

   1. آرشیدا گفت:

    سلام
    من 29سالمه و کارمند رسمی آموزش و پرورش هستم با ۹ سال سابقه کار در مدارس به عنوان آموزگار
    تافل ۱۰۰ هم دارم
    آیا امکانش هس که برای ارشد به نروژ برم و بعد مشغول به کار در مدارس شون بشم؟؟؟
    چجوری میتونم اونجا معلم بشم؟

    1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

     سلام روزتون بخیر
     در صورتیکه بتوانید پذیرش از دانشگاه های نروژ دریافت نمایید، شانس دریافت کار در مدارس نروژ برای شما وجود دارد.

 14. امیرمحمد محبی گفت:

  سلام من ۲۵ سالمه لیسانس علوم ازمایشگاهی دارم ایلتس 6/5 هم دارم ولی معدلم ۱۴/۹۰ میتونم برای کارشناسی ارشد برم نروژ؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای مهاجرت به نروژ نیاز به بررسی دقیق شرایط شما می باشد. به شما توصیه می کنیم با کارشناسان ما در تماس باشید.

 15. Paul گفت:

  سلام من مدرک کارشناسی علوم کامپیوتر دانشگاه آزاد دارم.
  میخواستم بپرسم اگر زبان نروژی بلد باشیم آیا احتمال اخذ کار در نروژ برای ما بالاتر خواهد رفت یا خیر؟ و اینکه چقدر میتواند کمک کند؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، یادگیری و ارائه مدرک زبان بسیار می تواند کمک کننده باشد.

 16. رویالطفی گفت:

  سلام من ۲۶سالمه دانشجوی سال آخر روانشناسی هستم دارم برای آیلتس میخونم شانس این رو دارم برای نوروژاقدام کنم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ بسته به رزومه علمی و نمرات شما دارد.

 17. Yazdan گفت:

  با سلام.
  دانشجوی در شرف فارغ التحصیلی مقطع دکتری اگروتکنولوژی -فیزیولوژی گیاهان زراعی هستم با معدل۱۸.۳۴.
  استاد مشاورم از یکی از دانشگاههای نروژ هستن. میخواستم بدونم امکان اشتغال و اقامت برای بنده به چه صورت میباشد؟۴۱ساله.با یک فرزند.متاهل هستم و همسرم کارشناس ارشد گیاهان دارویی هستند و مربی ایروبیک

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   توصیه نامه و کمک این فرد می تواند شما را در پروسه اخذ پذیرش و ویزا بسیار کمک کند.

 18. حمید یونسی گفت:

  سلام من در حال حاضر سال سوم مهندسی کامپیوتر هستم و ایلتس 7.5 دارم میخوام در رشته مرتبط برای ارشد اقدام کنم. سنم 31 سال هستش. گرفتم ویزا دشوار هست یا با مدارک کامل میشه گرفت ؟ متاهل هستم. ممنون از شما

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، با توجه به شرایط ذکر شده امکان تحصیل در کشور نروژ برای شما وجود دارد.

 19. مهدی گفت:

  سلام من 32 سالمه فوق دیپلم فلمسازی دارم و لیسانس حقوق ایا میتونم تو نروژ فیلمسازی بخونم و اینکه حقوق بخونم بهتره یا هنر ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   برای ادامه تحصیل در نروژ نیاز به تحصیل در رشته های مرتبط با مدارک تحصیلی خود را دارید.

 20. sh گفت:

  سلام من برای یکی از دانشگاه های نروژ اقدام به پدیرش کردم می خواستم ببینم من و شوهرم همزمان میتونیم به نروژ بریم یا اون نمیتونه با من بیاد

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   به شما توصیه می کنیم بابت افزایش شانس ویزای خود به صورت همزمان اقدام نکنید.

 21. محمدحسین گفت:

  سلام.من رشته ریاضی درس میخونم و دیپلمم.میشه برای ادامه تحصیل به نروژ مهاجرت کنم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   اکثر ظرفیت دانشگاه های نروژ در مقطع کارشناسی به دانشجویان بومی و اتحادیه اروپا تعلق دارد. به شما توصیه می کنیم برای کشور های دیگری اقدام نمایید.

 22. علی گفت:

  سلام بنده 37سال دارم کارشناسی ارشد معماری با معدل 18.50 برای گرفتن کار در نروژ چه کار باید انجام بدهم ممنون میشم راهنماییم کنید با تشکر

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام
   شما برای پیدا کردن کار در نروژ می توانید از طریق دفاتر کاریابی، سایت های کاریابی و یا ارتباط مستقیم با کارفرما اقدام نمایید.

 23. نرجس موسوی گفت:

  سلام وقت بخیر خانم 28 ساله ، مجرد هستم و کارشناسی مدیریت روابط عمومی و کاردانی مدیریت هتلداری دارم و همچنین مدرک معتبر در رشته طراحی دوخت و الگوسازی ، برای چه رشته ای از نظر تیم شما ممکن بتونم شانس پذیرش بیشتری داشته باشم
  در حالی حاضر دارم برای آیلتس میخونم و امیدوارم بتونم برای سال دیگه (اپلای) اقدام کنم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای افزایش شانس خود بهتر است رشته های مرتبط با رشته دانشگاهی خود را انتخاب نمایید.

 24. سعید گفت:

  کسانی که همسرشان از اتباع نروژ باشد برای اینکه تابعیت آنجا را بدست بیاورند چه شرایطی لازم است؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   برای اخذ ویزای پیوست به همسر در نروژ نیاز به ارائه مدارک ازدواج و اسناد کمکی مانند عکس و غیره دارید.

 25. مریم گفت:

  مریم هستم 43 ساله دارای مدرک لیسانس پرستاری و14 سال سابقه کار جهت ویزاری کاری برای نروژ مشاوره و راهنمایی میخواستم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   متاسفانه سخت گیری های سفارت نروژ با سخت گیری های بسیاری روبرو شده است که به شما توصیه میکنیم کشور دیگری را انتخاب نمایید.
   با توجه به رشته تحصیلی خود می توانید برای دریافت ویزای کاری گروه درمان کشور سوئد اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *