مقایسه و بررسی 6 کشور برتر برای خرید ملک

مقایسه و بررسی 6 کشور برتر برای خرید ملک

از میان انواع روش‌های مهاجرتی بسیاری از افراد علاقه‌مند هستند تا از طریق خرید ملک، به کشور مورد نظرشان مهاجرت کرده و اقامت آن را به دست آوردند. در رابطه با مسئله خرید ملک در هر کشوری قواعد و ضوابطی وجود دارد که اطلاع و آگاهی از آن باعث می‌شود تا سرمایه شما حفظ شده و از بروز خطرات احتمالی جلوگیری شود.‌ بهترین کشور برای خرید ملک کدام است؟ آیا با خرید ملک اقامت کشور مقصد را به دست می‌آوریم؟ آیا خرید ملک یک سرمایه گذاری مطمئن به شمار می‌رود؟ این مقاله قصد دارد تا به سوالات مطرح شده و برخی از پرسش‌های متعدد شما در زمینه بهترین کشور برای خرید املاک پاسخ دهد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

با برنامه‌ریزی پیش بروید!

قبل از انتخاب کشور مورد نظر جهت سرمایه گذاری و خرید ملک ابتدا باید مشخص کنید که دقیقاً از سرمایه‌گذاری خود به دنبال چه چیزی هستید؟ تنها به دنبال کسب سود هستید؟ یا می‌خواهید به اقامت دائم کشور مورد نظر نیز دسترسی پیدا کنید؟ انتخاب این دو مقوله کشورهای متفاوتی را پیش روی شما قرار می‌دهد چرا که در برخی از کشورهای جهان با خرید ملک اقامت دائم کشور مقصد به شما تعلق نخواهد گرفت.

کدام کشور‌ها با خرید ملک اقامت دائم را به شخص سرمایه گذار اعطا نمی‌کنند؟

در جدول زیر نام ۱۰ کشور پر آوازه جهان که با سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، اقامت دائم را به شخص سرمایه گذار اعطا نمی‌کنند به شما نشان داده خواهد شد. توجه داشته باشید این مسئله به معنای عدم سودآوری خرید ملک در کشورهای نام برده شده نیست و تنها به این نکته اشاره دارد که خرید ملک در این کشورها موجب کسب اقامت دائم نمی‌شود اما سودآوری بسیار بالایی را به همراه خواهد داشت.

نام کشور
آمریکا
کانادا
اتریش
سوئد
سنگاپور
هلند
المان
نیوزیلند
سوئیس
بریتانیا

با بررسی کدام موارد سرمایه گذاری ایمن‌تری خواهیم داشت؟

نرخ مصادره اموال، نرخ کنترل فساد، نرخ تورم، نرخ ثبات اقتصادی از مهم‌ترین مواردی است که باید پیش از سرمایه‌گذاری مورد بررسی دقیق قرار گیرد. اگر به طور خلاصه بخواهیم نرخ مصادره اموال را به شما توضیح دهیم باید بگوییم که نرخ مصادره اموال در بازه عدد ۱ تا ۷ تعریف می‌شود. هر چه که آمار ارائه شده توسط کشوری به عدد یک نزدیکتر باشد، ایمنی سرمایه شما بالاتر بوده و ریسک و خطر کمتری آن را تهدید می‌کند. بدیهی است که هر چه آمار ارائه شده به عدد به عدد ۷ نزدیک‌تر شود، احتمال خطرات بیشتری وجود دارد. اگر قصد دارید تا در این باره اطلاعات تخصصی‌تری به دست آوردید با کارشناسان مجرب و توانمند موسسه مهاجرتی اصطهباناتی تماس حاصل فرمایید.

برترین کشور برای سرمایه گذاری روی ملک کدام است؟

در این قسمت از مقاله ۶ کشور برتر و پرمخاطب جهان در زمینه سرمایه گذاری از طریق خرید ملک به شما عزیزان ارائه خواهد شد.

کشور پرتغال

اگر قصد سرمایه گذاری در یک کشور اروپایی را دارید با یک نگاه تامل برانگیز کشور پرتغال را مورد نقد و بررسی قرار دهید. خرید ملک در کشور پرتغال علاوه  بر سودآوری گلدن ویزای این کشور را نیز به شما اعطا می‌کند. شما پس از گذشت پنج سال می‌توانید ملک خریداری شده خود را در کشور پرتغال به فروش برسانید.‌ اجازه همراه کردن فرزندان زیر ۱۸ سال و خانواده از جمله مزیت‌های خرید ملک در کشور پرتغال به شمار می‌رود. جالب است بدانید که پس از گذشت پنج سال اقامت موقت این کشور به شما تعلق خواهد گرفت و با گذر زمان ۶ سال می‌توانید برای دریافت پاسپورت اقدامات لازم را انجام دهید.

اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

ویزای پرتغال

بهترین کشور برای خرید ملک

اسپانیا

اسپانیا یکی از بهترین کشورها برای سرمایه گذاری به شمار می‌رود. جالب است بدانید که با خرید ملک در گ
اسپانیا اقامت این کشور نیز به شما تعلق می‌گیرد‌. پس از خرید ملک در این کشور گلدن ویزای آن نیز مشمول حال سرمایه گذار خواهد شد‌. با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ هزار یورویی در این کشور پس از گذشت پنج سال می‌توانید اقامت دائم آن را از آن خود کنید. البته یکی از شروط لازم برای اعطای این اقامت حضور ۱۸۰ روزه در سال در خاک کشور اسپانیا می‌باشد. همراه کردن فرزندان زیر ۱۶ سال و همسر فرد خریدار ملک، از جمله مزیت‌های سرمایه گذاری در کشور اسپانیا به شمار می‌رود.

سرمایه گذاری در اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا با خرید ملک

شرایط مهاجرت به اسپانیا

یونان

این کشور نیز در شمار بهترین کشور برای خرید ملک به شمار می‌ رود. با داشتن سرمایه ۲۵۰ هزار یورویی و خرید ملک در کشور یونان می‌توانید گلدن ویزای این کشور را از آن خود کنید. یکی از پوئن‌های مثبت سرمایه‌گذاری در کشور یونان این است که برای کسب اقامت دائم آن نیاز به حضور فیزیکی سرمایه گذار وجود ندارد و پس از گذشت پنج سال قامت دائم به شخص تعلق خواهد گرفت. شما پس از خرید ملک در این کشور می‌توانید همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال‌تان را با خود همراه کنید؛ علاوه بر آن پس از گذشت هفت سال می‌توانید برای پاسپورت کشور یونان اقدامات لازم را انجام دهید.

خرید ملک در یونان

اقامت یونان

ترکیه

یکی از سریع و آسان‌ترین کشورهایی که خرید ملک در ان می‌تواند شما را به اقامت دائم، تابعیت و پاسپورت برساند کشور ترکیه است. حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک در این کشور حدود ۲۵۰ هزار دلار می‌ باشد که این عدد رقم مبلغ بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری در یک کشور خارجی به نظر می‌ رسد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با برقراری تماس تلفنی و یا مراجعه حضوری به شعب قانونی و رسمی مؤسسه مهاجرتی اصطهباناتی مراجعه کنید.

خرید ملک در ترکیه

مهاجرت به ترکیه

بهترین کشور برای خرید ملک

قبرس

با وجود اینکه برنامه سرمایه‌گذاری در کشور قبرس دچار تغییراتی شده هنوز هم نام آن را در شمار بهترین کشور برای خرید ملک قرار می‌گیرد. حداقل سرمایه گذاری برای خرید ملک در این کشور ۳۰۰ هزار یورو می‌باشد و یکی از شرایط کسب اقامت آن سپرده گذاری ۳۰ هزار یورویی در یکی از بانک‌های این کشور و بلوکه شدن آن به مدت سه سال خواهد بود. کشور قبرس نیز مانند یونان شرط حضور برای دریافت اقامت را از میان برداشته است.

دولت کشور قبرس به سرمایه گذار این اجازه را می‌دهد تا همسر و فرزندان زیر ۲۵ سال خود همچنین والدین خود و والدین همسر را با خود همراه کند. اما نکته‌ای که در این باره وجود دارد این است که هیچ یک از همراهان شخص خریدار ملک، اجازه کار در قبرس را ندارند و شخص باید پیش از آمدن همراهان تمکن مالی خود را به دولت این کشور اثبات کند.

مهاجرت به قبرس

مجارستان

یکی از کشورهای محبوب و پرمخاطب جهان که سالانه به عنوان مقصد نهایی بسیاری از افراد جهت مهاجرت انتخاب می‌ شود کشور مجارستان است. این کشور با امنیت بسیار بالایی که برای سرمایه گذاران فراهم کرده، در شماره بهترین کشورها برای سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک قرار گرفته است. در مجارستان آمار جرم و جنایت و فساد به شدت پایین بوده و همین مسئله ایمنی و سلامت سرمایه شما را به میزان قابل توجهی تامین می‌کند. شهر بوداپست یک گزینه فوق العاده و سود‌آور برای خرید ملک در کشور مجارستان به حساب می‌آید. توجه داشته باشید که با خرید ملک حداقل ۲۰۰ هزار یورویی می‌توانید اقامت این کشور را از آن خود کنید.

خرید ملک در مجارستان

به عنوان جمع بندی در این بخش از مقاله میزان حداقل سرمایه گذاری برای خرید ملک در هر شش کشور نام برده شده به طور خلاصه به شما عزیزان ارائه شده است.

نام کشور
حداقل سرمایه گذاری برای خرید ملک
پرتغال
۲۸۰ تا ۵۰۰ هزار یورو
اسپانیا
 ۵۰۰ هزار یورو
یونان
۲۵۰ هزار یورو
ترکیه
۲۵۰ هزار دلار
قبرس
۳۰۰ هزار یورو
مجارستان
۲۰۰ هزار یورو

جمع بندی

همان طور که چندین بار در طول مقاله به آن اشاره شد یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک کشور را به عنوان بهترین کشور برای خرید خانه تبدیل می‌کند آن است که شخص را پس از خرید خانه به اقامت دائم ان کشور برساند. بنابراین هنگام خرید ملک و سرمایه گذاری در این رابطه تحقیقات لازم را انجام دهید چرا که بعضی از کشورها از این طریق اقامت دائم را به شخص اعطا نخواهند کرد. توصیه می‌شود از ابتدای مسیر مهاجرت با یک موسسه مهاجرتی کارآمد و معتبر مشورت کنید و گام به گام با کارشناسان آن پیش بروید. مجموعه مهاجرتی اصطهباناتی در کنار شما متقاضیان عزیز قرار دارد تا با ارائه بهترین و به روز‌ترین اطلاعات از کشور مورد نظرتان هموار‌ترین مسیر مهاجرتی را به شما پیشنهاد دهد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *